Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 1152
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Nuke sentinelin sorgulama..
(4718 okuma, 0 yanıt)
 dizin CHMOD ları değişmiy..
(7933 okuma, 6 yanıt)
 3.3Patch Hakkında Versiyo..
(3306 okuma, 0 yanıt)
 nuke sentinel 2.6.01 kura..
(9713 okuma, 10 yanıt)
 Nuke Sentinel..
(4350 okuma, 2 yanıt)
 Nuke 8.0 Guvenlik..
(4897 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke 8.0 Güvenlik asa..
(3426 okuma, 0 yanıt)
 php nuke 8 kurdum güvenli..
(10032 okuma, 10 yanıt)
 Arkadaslar Lütfen Yardımc..
(9248 okuma, 9 yanıt)
 Site hacklendi sanırım.....
(5155 okuma, 2 yanıt)
 Hadi Protector Kuralım..
(40766 okuma, 45 yanıt)
 Bu bir saldırmı..
(8128 okuma, 7 yanıt)
 siteme virüs girmis..
(8233 okuma, 6 yanıt)
 Sitedekileri atmak..
(5175 okuma, 2 yanıt)
 Kötü botları engellemek...
(11123 okuma, 10 yanıt)
 2 dakika içinde 5 farklı ..
(7131 okuma, 5 yanıt)
 index atılamayan site yap..
(7012 okuma, 5 yanıt)
 Sanal Klavye Uygulamasi H..
(5284 okuma, 2 yanıt)
 js trojandownloader.agent..
(5717 okuma, 4 yanıt)
 Güvenlik konusunda yardım..
(7443 okuma, 8 yanıt)
 Sunucu firması websiteme ..
(4922 okuma, 2 yanıt)
 siteme saldirimi olmus?..
(5912 okuma, 4 yanıt)
 Protector bir işe yaramıy..
(13824 okuma, 15 yanıt)
 Nuke Sentinel 242 pl5 ( 7..
(26411 okuma, 25 yanıt)
 hacklendim mi?..
(5976 okuma, 4 yanıt)
 Güvenli prefix değiştirme..
(76077 okuma, 108 yanıt)
 7.6 ya 3.2 pack nasıl yap..
(4433 okuma, 1 yanıt)
 Site neden Google i banla..
(4158 okuma, 1 yanıt)
 PhpMyadminden toplu isim ..
(6209 okuma, 4 yanıt)
 sentinel güvenlik sistemi..
(7242 okuma, 6 yanıt)
 Sitemdeki Bu Acik Neyden ..
(7277 okuma, 6 yanıt)
 Saldırı yedim BW dolmuş. ..
(9770 okuma, 9 yanıt)
 sürümünüz < 7.8 ise s..
(6994 okuma, 5 yanıt)
 forum için kod yazma yasa..
(4888 okuma, 2 yanıt)
 Arkadaşlar hacklendim seb..
(4681 okuma, 2 yanıt)
 KENDİ TOLBARIMIMDAN AYDA ..
(5234 okuma, 3 yanıt)
 Bütün indexler değişmiş, ..
(4742 okuma, 3 yanıt)
 Çok sorulu, çok şıklı ank..
(3452 okuma, 0 yanıt)
 Protector' deki Host İs..
(3457 okuma, 0 yanıt)
 php nuke dosyaları şifrel..
(7513 okuma, 7 yanıt)
 index dosyasının chmod k..
(4036 okuma, 1 yanıt)
 AdminBox-1.0.3 Kurulumund..
(3609 okuma, 0 yanıt)
 gec saatlerde hızlanan tr..
(7816 okuma, 8 yanıt)
 Prefix değiştirmede coppe..
(4461 okuma, 1 yanıt)
 Nuke Güvenlik..
(158709 okuma, 257 yanıt)
 bütün index lere iframe e..
(18582 okuma, 24 yanıt)
 Nuke Sentinel Google bot ..
(5670 okuma, 4 yanıt)
 Siteme Sürekli Üye Oluyor..
(24149 okuma, 28 yanıt)
 Yeni iframe virüsler kodl..
(18849 okuma, 23 yanıt)
 Nuke Versiyonları Hakkın..
(3756 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Az Kalsın Çok Kötü Hackleniyordum..
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Az Kalsın Çok Kötü Hackleniyordum..

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 19:00:55    Mesaj konusu: Az Kalsın Çok Kötü Hackleniyordum.. Alıntıyla Cevap Gönder

Allah'a çok şükür. AdminBox sitemi Hacklenmekten kurtardı.

Takma ismi cl24zY olan bir kişi (sanırım crazy yazmak istemiş)

ilk önce nasıl yaptığını anlamadığım bir şekilde Veritabanı adımı ve şifremi öğrenmiş, sanırım CONFIG.php dosyasını indirmiş bilgisayarına.
Sonra Web siteme logs diye bir dizin açmış ve bu dizinin içine
sql.php diye bir Veritabanı Erişim Scripti göndermiş..
Dosyayı incelemek isteyenler buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

bu PHP dosyası PhpMyAdmin gibi çalışıyor. Hatta Ondan daha kullanışlı tek sorunu RUSÇA olması. ama ben yinede bu dosya ile kendi veritabanıma bağlanıp bir iki işlem yaptım.
Bütün tabloları ve içeriklerini çok kolay şekilde öğrenebiliyor ve değiştirebiliyorsunuz..

işte 2 tane ekran görüntüsü..

Resim 1 sql.php dosyasının ilk çalıştığı hali.

Resim 2 sql.php scripti ile veritabanıma bağlandım..

Şimdi benim sormak istediğim 2 soru var.

1.) Bu kişi nasıl dosya gönderdi ve Bunu Nasıl engelleriz.
2.) hadi bağlandı ve dosya gönderdi Veritabanına erişimini yasaklayamazmıyız..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-06-02, 01:07:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-06-11, 19:27:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

açık yaratan bişeyler var demekki mesela resim uploadu var mı sitende yada resim galerisi ne bilim forumda html kullanımı açık mı güvenlik başlığını bi incele.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 19:37:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben uzun zamandır netopsiyon.com 'u takip ediyorum ancak, bazı şeyler o kadar sokak ağzıyla anlatılmış ki, anlamak çok zor oluyor.

yani sanki anlatırken bir yandan gösteriyormuş gibi anlatılmış. (karşılıklı konuşur gibi)
adminbox 'uda kurarken hiçbir anlatımdan birşey anlamamıştım, kendim buldum nasıl kurulduğunu.

Sonra ipucu bölümünde bazı şeyleri uygulayamıyorum.
mesela, üye giriş yapınca ana sayfaya yönlendirilsin anlatılırken, sanırım eski bir PhpNuke verisyonunda ki kodlar kullanılmış, bulamıyorum, ve balık tutmak yerine balığın kendisi verildiği için, ne yapmaya çalıştığını anlamama rağmen benim versiyonda bu kodları bulamıyorum.

Ayrıca prefix leri değiştirmeninde bu yöntem için bir işe yaramayacağı ortada.
Bben yinede MySQL-Front programını yükledim ama sürekli bağlantı hatası veriyor.
sanırım bu ilk mesajda verdiğim script ile bağlanıp prefix leri değiştireceğim.

Sonra HTACCESS kullanımı bir iki başlıkta anlatılmış, yok anlaşılmıyor. oturup satır satır incelemek lazım o kodları, anlayım ve yapayım.

Resim Galerisi kullanmıyorum ve HTML kodlarıda kapalı,
ilgilendiğin için sağol, sanırım Forumda avatara resim gönderme açıktı onuda kapatayım bari.. Ama Sorun orada değil, öyle olsa yeni üye falan olurdu. 1 haftadır yeni üye yok sitede.
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-06-11, 19:59:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eleştirilrin için iletişimden ali osmana ulaşman iyi olur neden dersen biz sadece forumdan sorumluyuz her hangi bir editörlük hakkımız yok.Yeni sürümlerle gelen kod değişikleri yüzünden oluyor olabilir bazı hatalar.Forum üstünden exploit çalıştırma ihtimali var yoksa zaten ftp ne ulaşamazlar ya da chmod ayarlarında 777 olan bi klösör varsa fso atmış olabilir sitene şu an en iyi güvenlik 3.2 patch biraz uğraştıryor ama inan ondan daha iyi bi koruma yok ne sentinel ne adminbox ondan iyi değil siteni 1 günlüğüne kapat yedek aldıktan sonra 3.2 patch yap.Tabii klasik güvenlikler yapılmalı mesela config.php yi almış dedin değiştirmedin mi ismini değiştirdi isen nerden bilecek senin config.php ni
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 20:24:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

config.php 'nin gizlemek için include yapmak saçma olacaktır diye düşündüm,
adını değiştirmek daha mantıklı geldi,

forumda tam olarak bu işlemi anlatan bir başlık bulamadım, ama anladığım kadarıyla şöyle yaptım.

mainfile.php dosyasını açtım.

içinde ki config.php yazan yerlerin hepsini baska bir isimle değiştirdim. (xxx.php şeklinde)

sorunsuz çalışıyor gözüküyor. bir iki modüle girdim çıktım, foruma birşeyler ekledim sorun olmadı. sanırım doğru yaptım..
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2006-06-11, 20:24:51    Mesaj konusu: Re: Az Kalsın Çok Kötü Hackleniyordum.. Alıntıyla Cevap Gönder

forum admin klasöründe şifre yok değilmi
Başa dön
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 20:37:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tam anlamadım ama, klasöre erişimin mi şifreli olmasından bahsediyorsun..
(CPanelde şifre korumalı dizinler diye bahsedilen korumadan)
Şu anda adminbox tan ve PhpNuke nin olması gereken şifrelerinden başka bir şifrem yok..

Birde forumun versiyonunu güncellememiz gerekli aslında 2.0.17 de takılı kaldık.
Başa dön
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 20:52:05    Mesaj konusu: Re: Az Kalsın Çok Kötü Hackleniyordum.. Alıntıyla Cevap Gönder

cPanel de simgesi şunun gibi olan,

şifre korumalı dizinler bölümünden public_html/modules/Forums/admin dizinini şifreledim.
sonra adres satırına www.sitesimi.com/modules/Forums/admin

yazınca şifre istedi, ama Forumun en altında bulunan Yönetim paneli bağlantısına tıklayarak girmeye çalışınca
adres satırı modules/Forums/admin/index.php?admin=1 şeklinde oluyor ve benim belirlediğim klasör şifresini hiç sormuyor..
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-06-02, 01:07:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
is-mail

MesajTarih: 2006-06-11, 21:13:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sürümün ve yamalrın hakkında bişeyler belirtirsen daha iyi olur. ve mümkünse adresi yazarsan..[ya sürüm ve yamaları yada adresi pm den gönderebilirsin. aynı anda hepsini vermek istemeyebilirsin güvenliğin için]
Başa dön
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 21:21:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

browseri kapatıp açınca, Forumun yönetim paneline girerken dizin şifresi istedi.
erken konuşmuşum biraz önce, ama anlam verememiştim.
sanırım browser açık durdugu sürece şifreli olan dizine erişmek için şifreyi bir kere girmek yeterli oluyormuş..

Sürüm PhpNuke 7.9, Forum sürümü 2.0.17
Başa dön
is-mail

MesajTarih: 2006-06-11, 21:25:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sistemin yamasız ise yamalarını at ve forumda açıkları bulunan modüller başlığı altındakilerden kullanıyorsan iptal et. bide HackerTrap de kurabilirsin ..
Başa dön
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 21:35:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

foruma veya siteye hiç bir modül eklemedim. hatta birçok modül özellikle arama modülü kullanılmaz durumda.

3.2 patchini bi ara anlamaya çalışmıştım ama anlamamıştım.
artık ilk boş vaktimde onu hallederim.

HackerTrap 'ın ne oldğunu şu an bilmiyorum ama araştırıp, öğrenip onu da kurarım..

ilgilendiğiniz için teşekkürler..Yarın ki sınavımdan kalırsam hakkımı crazy denen adama helal etmiyeceğim. normalde zarar vermeyen hacker ları severim ancak sınav zamanı yapmaması lazımdı. gerçi sadece yönetici şifremi ve eposta adresimi değiştirmiş ama yinede bugünüm boşa gitti.

=====================
düzenleme :
HackerTrap 'i kurdum. çok kolaymış kurulumu. neden daha önce görmediysem.
birde ben çok önceden SQL injection ların özellikle arama bölümünden yapıldığını duymuştum, o yüzden arama bölümünü SQL injectionlara karşı kapatmıştım,
artık açabilir miyim?.. Very Happy
Başa dön
SERDARKOLO

MesajTarih: 2006-06-11, 22:11:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GEçmiş olsun kardeş ne diyim:D inşallah birdaha yaşamassın....Güvenlik önlemide almışsın gerçii...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-06-11, 22:14:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Geçmiş olsun. Eleştirilere cevap vereyim.

"yani sanki anlatırken bir yandan gösteriyormuş gibi anlatılmış. (karşılıklı konuşur gibi)
adminbox 'uda kurarken hiçbir anlatımdan birşey anlamamıştım, kendim buldum nasıl kurulduğunu. "

Arkadaşlar anlatmışlar ancak çoğu kişi karşılıklı konuşur gibi anlatmayınca hayatta anlamıyor.

"Sonra ipucu bölümünde bazı şeyleri uygulayamıyorum.
mesela, üye giriş yapınca ana sayfaya yönlendirilsin anlatılırken, sanırım eski bir PhpNuke verisyonunda ki kodlar kullanılmış, bulamıyorum, ve balık tutmak yerine balığın kendisi verildiği için, ne yapmaya çalıştığını anlamama rağmen benim versiyonda bu kodları bulamıyorum. "

Örneğin üye giriş yapınca ana sayfaya yönlendirilsin ipucunda verdiğim kodları eğer nasıl arama yapacağınızı bilmiyorsanız yapamazsınız son derece doğrudur. Her sürüme göre yazmam zor. Örneğin 7.5 seçiyorum buna göre anlatıyorum. Arada çok ufak kod farkları var. Bunu sizin fark etmeniz gerekli.

"Ayrıca prefix leri değiştirmeninde bu yöntem için bir işe yaramayacağı ortada.
Bben yinede MySQL-Front programını yükledim ama sürekli bağlantı hatası veriyor.
sanırım bu ilk mesajda verdiğim script ile bağlanıp prefix leri değiştireceğim. "

Prefix değiştiriciyi kullanması bu kadar zor olmasa gerek diye düşünüyorum. mySQL Front konusu açıldı ve ben her sunucuda çalışmayacağını yazmıştım. Onun çalışması için uzaktan Mysql bağlantısının açık olması gerek. Buna da çok az sunucu izin verir.

"Sonra HTACCESS kullanımı bir iki başlıkta anlatılmış, yok anlaşılmıyor. oturup satır satır incelemek lazım o kodları, anlayım ve yapayım."

Kodları alıp htaccess yapınca çalışmasını izleyebilirdiniz. Denememeniz bir gününüze mal olmuş. Kaç kişinin uygulamayı başardığını bilseniz şaşırırsınız. En yakınımdan örnek vereyim. Arkadaşım normal PC kullanmasından başka birşey bilmez. Ona bir nuke kurdum. Güvenlik forumu adresini verdim. Burada yazanları uygula dedim. Ancak ben takıldığın hiçbir yerde YARDIM etmem. Sadece bitirince kontrol edeceğim dedim. Ertesi gün yanına vardığımda forumda söyleninleri başarı ile yaptığını gördüm.
Başa dön
TechNiciaN

MesajTarih: 2006-06-11, 22:32:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cevabınız için teşekkürler,, işte bende öğrenciyim, herşeye vakit buldum, bir iki güvenlik yamasına vakit ayırmadım, kendi salaklığım artık neyse bu belayı ucuz atlattık.

ben birçok şeyi yaparken elimden geldiğince nasıl yapıldıgı hakkında not almaya çalışıyorum ya da yapar yapmaz nasıl yapıldığını analatan kendimce bir kılavuz hazırlıyorum..

inşaallah bazı türkçe açıklaması olmayan yamalar için falan kendi açıklamalarımı, burada paylaşırım..
tabi ilk önce şu finallerin ardından bütünlemelerin bitmesi ve tatile girmem gerekli..

Herşey için çok sağolun..
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-20, 10:22:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yine dediğim yere geldik okumaktan korkuyor .htaccess başlığını tam çözememiş
daha sonra
config.php bilgilerini include yapınca okuyamazlar o bir adını değişme işlemidi
local de öyle bakarken aklıma geldi hostunuz sağlamda olmasa hosttan okuyormuş gibi kendini gösterip config.php yi okusalar bile adını değişince hiç birşeyi okuyamazlar onun yerine boşbir config.php korsanız
hatta config.php içeriğine direk erişim yasak yazsanız sadece bu olsa akıllıları kandırmaya yeter : )
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
diren

MesajTarih: 2006-06-20, 12:04:33    Mesaj konusu: Re: Az Kalsın Çok Kötü Hackleniyordum.. Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadasin Basina gelen gecen haftalarda ayinisi basima geldi..

Ama dedigin gbi admin box kullandigin belirtin.. bende ise nukesentinel adminboxa benzer bir sistemi var.. ama cogu anlamadigi yada bilmedi icin kullanamiyor.

Yani nukesentinel,, iyice arastirirsaniz cok faydalari var..
Sitem hergün saldirya uguruyor nuke sentinel olmasa hacklenmis olarak burda yardim isteyecektim..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız