Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 776
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25671 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16619 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(37411 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(21080 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(14217 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(18018 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10744 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6328 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23458 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11174 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6720 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8389 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5758 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14557 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7386 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9516 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10589 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13305 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(70785 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(38149 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11507 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10680 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5503 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(74178 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29936 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11227 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12526 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(6015 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8656 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(86453 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10456 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(10125 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4381 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10366 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13670 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6472 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26681 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17253 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8805 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6687 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10794 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6344 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7234 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(9047 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5548 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(54894 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(10125 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6418 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10617 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Php-Nuke veri kayıpsız taşıma işlemi.
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Php-Nuke veri kayıpsız taşıma işlemi.

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nofel

MesajTarih: 2007-04-08, 17:26:06    Mesaj konusu: Php-Nuke veri kayıpsız taşıma işlemi. Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar.

PHP&MYSQL Tabanlı Siteler için taşınma El Kitabı
ilgili bir başlık ve buna benzer yüzlerce başlık.
Ama ne yazıkki işe yaramıyorlar.(En azından benim için)
Anlatılan çoğu şeye öyle yabancıyız ki.Kendim için konuşmam gerekirse ben çok yabancıyım. anlamıyorum, salak olduğum sonucuna varamayız, en azından yanlış bi deyim olur.

Bir sitenin tam olarak yedeği nasıl alınır?
Nasıl düzeltilir, nasıl bölünür?
Nasıl yedeği yeni siteye aktarmak için çalışmalar yapmalıyız?
Veri kaybı hiç bir şekilde olmasın, bu mümkünmü?
Gibi sorular.

Anlatılan şeyler o kadar teknik ve anlatım basarısız ki, tam olarak anlama mümkün olmuyor(yine kendim için diyeyim)

Bir siteyi veri kayıpsız nasıl taşırız,
Veri derken sadece üyeler ve forum mesajlarından bahsetmiyorum.
Haberler, haber yorumları hatta puanları,
Anketler ve yorumları vs.
İçerik modulu ve istatistikleri,
Web_Links modulu ve beraberindeki tüm herşey,
Dosyalar modulu, kaç kez indirildiği, puanları yorumları vb.
Haber başlıkları, bloklar ve yerleşimleri, üyeler ve haklarındaki herşey, forum ve forumla ilgili herşey, kategoriler, forumlar başlıllar, yorumlar puanlama, anketler, vs.. sıkça sorulan sorular bölümü, özel mesajlar ve özel mesajla ilgili herşey, takvim ve takvimle ilgili herşey (kalender), resim galerisi ve ilgili herşey, (yorumlar, puanlar, izlenme, gönderilme vb...) istatistikler ile ilgili herşey (Statistics) youtube modulu ve ilgili herşey, admin paneli ve ilgili herşey,

Kısaca herşey ama herşey, yani veritabanının herhangi bir bolumunu taşımak değil, siteyi tamamiyle taşımak.

Yani siteyi sanki hiç taşımamışçasına bir durum. Siteyi hiç taşımamışsınız gibi...

Sadece 1 günlük bi ara vermişsiniz ve tekrar açıyorsunuz :)

73 mb lık bir veritabanım var.
Siteyi başka bir hosta taşıyacağım. Ama hiçbir veri kaybı istemiyorum olduğu gibi kalacak.
Sıkça forumlardan duyduğumuz yok karakter hatası oldu yok bilmem ne bunlar da olmayacak herhangi bi sorun olmayacak.

Ne yapmam gerekiyor. Dosyaları alıp yeni hosta atmam gerekiyor evet bunu biliyorum, ve yaptım eksiksiz bi şekilde oldugu gibi attım dosyaları.

Veritabaının yedeğini almam gerekiyor, nasıl ama?
Ve yenisine yüklemem gerekiyor, ama nasıl?
Hiçbir veri kaybı ve sorun olmasın istiyorum .

Bunu anlatın lütfen.
Bilgilerimizi en anlaşılır şekilde paylaşalım burda.Bir çok kişiye YARDIMı dokunacaktır. Bir çok kişinin sorunudur bu, becerebilen bile mutlaka bir sorunla karşılaşıyor.

Bunu hallettiğimde söz veriyorum en anlaşılır bir şekilde burda paylaşacağım. Bir makale olarak. Herkese faydası dokunsun diye.

Belki birçoğunuza basit bir olaymış gibi görünüyor ama emin olun bilmeyen hata yapan çok kişi vardır.

Kendimi örnek vereyim.
Bunu becerebilirim galiba, ama hata yapmaktan çekiniyorum, bilmem ne hatası bilmem ne sorunu.

Hatasız, veri kayıpsız php-nuke sitesi taşıma.

Buyun lütfen.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-06-30, 16:22:37    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
is-mail

MesajTarih: 2007-04-08, 17:41:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok uzun yazmışsın:)

Bir sitenin tam olarak yedeği nasıl alınır?
Nasıl düzeltilir, nasıl bölünür?
Nasıl yedeği yeni siteye aktarmak için çalışmalar yapmalıyız?
Veri kaybı hiç bir şekilde olmasın, bu mümkünmü?

yavaşca açıklayayım.
1) site yedekleri eğer nuke dende bahsediyorsan 3 şekilde alınır.
a) nuke admin panelinden
b) cpanelden site yedeği
c) cpanelden forum yedeği.
a ve veri tabanı yedeği alır ki genelde bu kullanılır, b ise sitenin genel yedeğini alır. oldukça uzun sürdüğünden hiç bekleyipde almadım.

2) sql dump diye dosyalarda bir programcık var.onunla bölünür.çok ahım şahım birşey bekleme sadece veritabanından yani sqli tablolarından bölüye. sen sonra teker teker sorgu yaptırıyorsun.

3) aktarma için bir çalışmaya gerek yok. elinde sql veri tabanın ve siteye ait dosyaların olduktan sonra ftp ye dosyaları myadmine de sql i attın mı hallolur.

4) veri kaybın aslında 2 şekilde yaşanır. biri hostun tarafından biri de senden kaynaklı. eğer hostun sorunlu ise yada sen yedekerken sorun yaşanırda sana tam veri tabanı dökümü vereneyebilir. yada sen veritabanını okuturken tarayıcında bir problem olur yada internette eksik yükleme yapılır.
ufak bir tüyo verebilirim üye kaybını azaltman için. sql yedeği aldıktan sonra noetpad ile aç ve içerisindeki son kullanıcıya bak. eğer sitede görünen ile aynı ise üyelirin tamamı gelmiş demektir..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
nofel

MesajTarih: 2007-04-08, 17:53:28    Mesaj konusu: Re: Php-Nuke veri kayıpsız taşıma işlemi. Alıntıyla Cevap Gönder

is-mail arkadaşım teşekkür ederim ilgin için

Varsa bilgin biraz daha açıklayıcı anlaşılır bir şekilde daha da açarak yazarmısın?

sıkça görüyoruz yok hata oldu yok türkçe karakter sorunu yaşandı yok bilmem ne?

Phpmyadmin sürümü gibi etkenlerde önemliymiş bunlardan da bahset.

Cpanelden alabilceğim birden çok yer var hangisinden alacağım en sağlıklı bir şekilde.
Aldıktan snra ne yapmalıyım?
Bölme işi nasıl olacak?
Yükleme nasıl olacak?
Tek tek sorgu dediğin olay nedr? (ilk defa yapacağım için tam net bir bilgim yok)
Phpmyadminden hemen sorgulatmalımıyım, yoksa önce bir veritabanı oluşturup ondan sonramı sorgulatmalıyım?

Ben 70 küsür mb boyutundaki veritabanını hiçbir veri kaybı ve sorun yaşanmadan yüklemek istiyorum.

Diğer arkadaşlar lütfen sizde bilgilerinizi paylaşın.

Teşekkürler
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
is-mail

MesajTarih: 2007-04-08, 18:21:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

madde madde yazayım daha açıklayıcı olduğuna inanıyorum.
1) Phpmyadmin sürümü

bu gerçekten önemli bir etken. çünkü elindeki sql çıktısının başında bir bilgi kısmı yazar (genelde direk cpanelden alınca ve tar.gz uzantılı olduğunda). bu versiyon ile senin yükleyeceğin myadmin sürümü tutmassa dil sorunuda yaşanır eksik yüklemede yaşanabilir. bunun önüne geçmek aslında elinde olan birşey değil tabi önceden bilmen. host alacağın kurumdan bu tür bilgileri önceden istersen daha rahat ederisn.

2) Cpanelden alabilceğim birden çok yer var hangisinden alacağım en sağlıklı bir şekilde.

cpanele girdiğinde yedekleme diye bir sekme yada ikon göreceksin. oraya girdiğinde ne demek istediğimi anlayacaksın. her çeşit yedekleme var orada. çünkü cpanel sadece phpnuke için hazırlanmış bir alan değildir. phpnuke ün admin panelinde yedekleme var bunu herkes biliyor ancak diğer kullanıcılar nuke kullanmayabilir, peki onlar nasıl yedekleme yapacaklar , işte cpanel>yedeklemeden. admin panelinden daha sağlıklı olduğuna inanıyorum tabi sen işi sağlama alayım dersen hem cpanelden hemde admin den yedek alabilirsin site senin.

3)Aldıktan snra ne yapmalıyım?

veritabanı yedeğini aldıktan sonra eğer veritabanın = sql uzantılı yedek dosyan, boyutu az ise cpanele gelecek ordan phpnyadmini tıklayıp yeni bir veri tabanı oluşturacaksın.daha sonra bu oluşturduğun veri tabanı içerisine elindeki sql dosyasını upload edeceksin ki bunun artislik deyimi okutmaktır ;) veri tabanı içerisine sql deki tabloların aktarılacak.
burada bir hatırlatma yapmak istiyorum,birçok arkaş veri tabanı ile tablo arasındaki ilişkiyi atlıyor. veri tabanı tabloların barındığı alandır. tablolar ise belirli bilgilerin veritabanı içerisindeki tutulan daha küçük alanlardır. Kısacası
veritabanı > tablolardır.

eğer veri tabanı büyükse dosyalar bölümündeki sqldump dosyasını inirip sql dosyanı parçalara ayıracaksın. bunun amacı parçalayıp sqli upload sırasında boyutunu düşürmek ve olası time out hatalarından korunmaktır. bölünen veritabanı parçacıklarınıda yine ana bir veri tabanı oluşturup her bir parçacığı bıkmadan usanmadan (artık kaçtane ise) sorgulatacaksın.

4)Bölme işi nasıl olacak?

bu çok kolay. programı indirdikten sonra keşke bu soruyu sormasaydım diyeceksin ;)

5)Yükleme nasıl olacak?

yukarıda anlattım. ayrıntılı bilgi için forumu ara birçokkere yazıldı konuşuldu bu konu.

6)Tek tek sorgu dediğin olay nedr?

her bir sql parçacığını veritabanına girdisi yani uploadu

bundan daha açık yazamam. umarım anlatabilmişimdir..
Başa dön
nofel

MesajTarih: 2007-04-09, 22:53:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hocam ilgin için teşekkür ederim.

Denedim tam bir sonuca varamadım.

Tekrar sorayım.
diğer dostlarımda bilgilerini esirgemesin lütfen.

Cpanel de backups tıkladıgımda biçok seçenek var.

1
Home Directory

Download a home directory Backup

2
Download a MySQL Database Backup

vtismi

3
Download Email Domain Forwarder or Filter Backup

Aliases Filters
domain isimleri

Full Backup

Generate/Download a Full Backup
Note: You cannot restore these backups, they can only be restored by your administrator

bide en ustte bu var.

Hangisinden en sağlıklı şekilde eksiksiz yedek alabilirim...

Php myadmin sürümleri sanırım aynı.

1 eskisi

2 yenisi de aynısı hatta aynı resmi koymaktan çekinmem :)

bide sql bölücü yü nasıl ayarlamam gerekiyor? olduğu gbi boldum sanırım buyuk parçalara boldu bu yüzden de yüklemede sorun yaşadım.

Uygun boyut nedir, sql bölücü de.?

Türkçe karakter sorunu yaşamadım :)

Şimdi silip tekrar kuracağım.

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürlşer Dostlar
Başa dön
dehsetweb

MesajTarih: 2007-04-09, 23:40:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.mysql-admin.org/index.php?bereich=download adresten dosyayı alıp sunucuna kur gerekli bilgileri gir sql baglan import and repot tan önce izle sonra pc ne indir (show/download) aynı yolu kullanarak aldigin yedegi ac gerekli dump extra işlemleri sil zorlamicak sekilde dosyayının bölümlerini karala aktar karala aktar karala aktar herhangibi sorun çıkmaz hicbiseyde kaybolmaz :)

Sql bölücü die bisi yoktur örnek [<html> bilmemne </html>] sorun satiri tamami ile okutmaktir tablo acmadan sutun okutmaya calisirsanız devamlı hata alırsınız yani [<html> bilmemne ] seklinde sql dosyanızı karalarsanız ve bu sekilde okutmaya calisirsanız sorun alırsınız yedeginizi alın
CREATE TABLE den karalamaya Baslayin kasmicak sekilde diger CREATE TABLE ye kadar evet karalayarak sqlumuzu bolmuş ve hatta yüklemis olduk buyrun sql bolucu :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
is-mail

MesajTarih: 2007-04-10, 21:18:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dehsetweb :
http://www.mysql-admin.org/index.php?bereich=download adresten dosyayı alıp sunucuna kur gerekli bilgileri gir sql baglan import and repot tan önce izle sonra pc ne indir (show/download) aynı yolu kullanarak aldigin yedegi ac gerekli dump extra işlemleri sil zorlamicak sekilde dosyayının bölümlerini karala aktar karala aktar karala aktar herhangibi sorun çıkmaz hicbiseyde kaybolmaz :)

Sql bölücü die bisi yoktur örnek [<html> bilmemne </html>] sorun satiri tamami ile okutmaktir tablo acmadan sutun okutmaya calisirsanız devamlı hata alırsınız yani [<html> bilmemne ] seklinde sql dosyanızı karalarsanız ve bu sekilde okutmaya calisirsanız sorun alırsınız yedeginizi alın
CREATE TABLE den karalamaya Baslayin kasmicak sekilde diger CREATE TABLE ye kadar evet karalayarak sqlumuzu bolmuş ve hatta yüklemis olduk buyrun sql bolucu :)

belki lazım olur sanada sql bölücü, yok ama olduğu kadar işte

http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=NG_Dosyalar&d_op=getit&lid=11
Başa dön
dehsetweb

MesajTarih: 2007-04-10, 21:35:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aaa Evet Varmis 7.6 nın Temiz Sql Böldürdüm 87 tane Metin Belgesi Cikardi Simdi Ben PhpMyadmine Girip SQL File İmporttan Hepsini Teker Teker yüklicem Bi Deniyim Bakalım Normalde 7sn Süren Sql Kac Saate Yüklicem Hem Bide Arkadas 73Mb sql dosyasından bahsediyo onu kaca bölcek 1800 emi :) Senin Yapman Gereken Benimla Dalga Gecmek Degil Soruya Bildigin Kadari İle Yardimci Olmak O Dosyalar Zamanında Bizim Oynayımızdan Gecti Bilmem Anlatabildimmi
Üstteki Yazdıgım Mesaj Senin İcinde Gecerli Sql Karalayarak İstedigin Şekilde en kısa sürede siteni tasiyabilirsin :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-06-30, 16:22:37    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
is-mail

MesajTarih: 2007-04-10, 21:51:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkasşım bana sql falan öğretme php ve mysql benim mesleğim sql veri tabanı kontrolleri dahil. benburaya senin gibi gövde gösterisi yapmaya gelmedim senin onayından geçmişmiş banane. onay vermişsin ama sql bölücü diye bişey yok diyorsun madem işe yaramıyor ozaman ONAYINIZDAN GEÇMESEYDİ. benim için bişey yazma bişeyde geçerli olmasın ben kendi veritabanı kontrolümü sitelerimin kontrolünü yapabiliyorum. dikkat edersen o bölücünün yazarı kimse saolsun yeni başlayanlar için ideal birşey yazmış ama yeni başlayanlar için. sende bu bölücüyü yeni kullanıyorsun ki nekadarfazla parça verdiğini gördün. olsun buda başlangıç. normalde bu tarz yazı yazmam ama mecbur bıraktın bu yüzden netopsiyondan KENDİ adıma özür diliyorum. yaptım ettim onayımdan grcti diye de gövde gösterisi bana sakın yapma..
Başa dön
dehsetweb

MesajTarih: 2007-04-10, 22:07:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Poffffff
1.http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=Forums&file=search&search_author=dehsetweb

2. Ben İşin En Basitini Ve En Kolayini gösteriyorum

3. Senin Adina Ait Bişemi Yazdım Hemen Parladin

4. Kimseye Gövde Gösterisi Yapmaya İhtiyacım Yok Helede Bu Sitede

5. Forum Kuralları`na Tıklayarak 9 10 11 Şıkları Oku

6.Tekrar Söylüyorum Sql Bölücü Die Bişey Yoktur Açarsın Sql Karalar kopyalar Yollarsın
7. Sana Bana Yardim Et Yada Mesajıma Cevap Yaz Dedigimi Hatırlamıyorum

8. Burda Yazarken Kişilerden İzin Alcak Degilim Forum Kurallari Belli Okuyorum Devamlı

9. Yönetici Forum Kurallarında Demişki Kişisel Sorunlarınızı Gidin Suralarda Halledin Die yinede cevapsiz kalmasın:)

10. Sen benim muhattabım Degilsin.! Ki Sana Ne Bişey Yazdım Ne Soru Sordum 2004 ten beri bu forumlardayım ben sormadan kimse bana bişey ögretmeye çalişmadı + bu sitede neyin nerde oldugunu bana ögretmedi

11.Arkadasın Başlıgı Telef Olmasın Diyorum.?
İyi Calismalar...
Başa dön
is-mail

MesajTarih: 2007-04-10, 22:13:25    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

forum kurallarını tekrar tekrar okumana üzüldüm oysaki ilk okuyuşta anlaşılıyor.. sanada iyi çalışmalar..
Başa dön
dehsetweb

MesajTarih: 2007-04-10, 22:26:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bak Simdi nerden ciktin sen aksam aksam Tombaladanmı Mesajlar: 738 bu kadar mesajı bu sekildemi yaptin evet her seferinde okuyorum senin kadar akıllı degilim hatta 5dk bir siteyi F5 leyip tekrar okuyorum beni hedef alarak mesaj yazmazsan sevinirim aksi halde yukarda özür diledigin konusmalara maruz kalcaksin tekrar söylüyorum sana birşey yazmadım üstte yazdıgım mesajı tekrar oku
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız