Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 649
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Linkinizi Ekleyebilirsini..
(7148 okuma, 4 yanıt)
 4300 Adet Dofollow & ..
(5281 okuma, 2 yanıt)
 Alexa ile ilgili Bilgiler..
(15580 okuma, 14 yanıt)
 Tek tıklamada 350 arama M..
(9849 okuma, 8 yanıt)
 Pr değerleri yüksek sağla..
(4782 okuma, 0 yanıt)
 Tam detaylı site istatist..
(4215 okuma, 0 yanıt)
 Pr leri yuksek dizin Ve t..
(6067 okuma, 0 yanıt)
 PR4 Dizin {ücretsiz}..
(11235 okuma, 7 yanıt)
 Websitenizin değerini öğr..
(25096 okuma, 26 yanıt)
 Dmoz Nedir ? [open direct..
(25505 okuma, 22 yanıt)
 Yeni Kodsuz Dizin..
(5044 okuma, 0 yanıt)
 Websitemi 5 Adımda Nasıl ..
(8254 okuma, 5 yanıt)
 Yabancı & Türkçe Onla..
(8330 okuma, 3 yanıt)
 Yeni Başlayanlar Için...
(7693 okuma, 0 yanıt)
 Bedava Link Ekle Hit Kaza..
(8083 okuma, 3 yanıt)
 Dmoz 2..
(9656 okuma, 6 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Dmoz Nedir ? [open directory project]
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Dmoz Nedir ? [open directory project]

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> DMOZ ve Diğer Dizinler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vys

MesajTarih: 2006-04-22, 11:53:10    Mesaj konusu: Dmoz Nedir ? [open directory project] Alıntıyla Cevap Gönder

Özellikle web sitesi olanlar google ve dier arama motorlarında sitelerini nasıl çıkarcaklarını soruyorlar sürekli. Bunun pekçok yöntemi olmakla beraber kimsenin pek bilmediği ama en etkili yontemi olan dmoz sistemini anlatim size biraz. adresi dmoz.org un turkçe sitesi. Dmoz.org nedir? Ne işe yarar? Özelliği nedir Öncelikle bunları bilelim

Dmoz.org tüm arama motorlarının veritabanı olarak kullandığı arama ağının ana gövdesidir. Yani Arama sisteminin kalbidir. Bilindik tüm arama motorları dmoz.org veritabanı ile bağlantılıdır. Bilinen tüm dillerde yayını vardır. Sistemin kurucusu ve sahibi Netscape`dir. Sistem 1998 yılında kurulmuş ve proje olaraka hayata geçmiştir. Hala editor alıyor kabul ediyorlar.

Gelelim sistemin web sitesi olanlarla alakasına. Dmoz.org sistemine kabul edilen her site google, yahoo, msn gibi buyuk arama motorlarına direk kabul edilir. Kabulde buyuk titizlik gösteren sistem yonlendirme seklindeki domanileri asla kabul etmiyor.

Sisteme muracaat eden sitenin kendi domaini ve hostu olması gerekiyor. Ayrıca muracaat sırasında siteniz bakımda yada hazırlanıyor modunda ise sisteme yine kabul edilmiyor. Temiz arama sistemi ile yola cıkan dmoz çok seçici ve titiz editorlere sahip.

Avantajınız ne? Örnek olarak google arama motoruna kendi sitesinden kayıt oldugunuzda google örümceğinin sitenizi ziyaret etmesi 2 3 haftayı bulur. yani google dizinine girmeniz için 1 ay gibi bir süreyi gözden cıkarmanız gerekir. Oysa dmoz a kabul edildiğinizde google direk olarak sistem veritabanına sitenizi işler. Örümcekte aynı anda sitenizi ziyaret eder. Tüm arama motorlarında bu uygulanır. Google rankınız dmoz a kabulle birlikte direk 1 ile başlar.

Kayıtta yapmanız gerekenler: Dmoza kabul edilmeniz için mumkun oldugunca az hatalı bir kayıt sureci gecirmeniz gerek. Öncelikle turkçe dili secin. yada http://dmoz.org/cgi-bin/add.cgi?where=World/T%c3%bcrk%c3%a7e/B%c3%b6lgesel/Orta_Do%c4%9fu/T%c3%bcrkiye linki tıklayarak direk turkçe sayfaya girin. Orda uste bakın: Üste kısımda Adres Öner linkini görceksiniz. Ona tıklayın. Girdiğiniz yerdeki kuralları dikkatle okuyun. Ve verilen yerlerdeki bilgileri özenle, tama anlamı ile doldurun. Eğer bunu yapmazsanız asla kabul edilmezsiniz.

Bakın buda dmoz un kendisi hakkında düştüğü bir not. Not>Biz bir arama motoru değiliz. Dizinimize site eklerken seçici olmamızdan gurur duymaktayız. Her gönderilen siteyi dizine eklemiyoruz. Bu nedenle siteniz onaylanmazsa lütfen bunun kişisel bir şey olduğunu düşünmeyin.

İşte size en kısa yoldan tüm arama motorlarına giriş anahtarı. Hadi acın bakalım kapılarınızı dunyaya acabilecekmisiniz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 09:44:08    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Kuaza

MesajTarih: 2006-05-11, 21:10:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

süper bi açıklama kesinliklede güzel bir yöntem ve mantık harika :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
GFG

MesajTarih: 2006-05-11, 21:34:59    Mesaj konusu: Re: Dmoz Nedir ? ( open directory project ) Alıntıyla Cevap Gönder

iyi ama benim sitem zaten google de kayitli fakat bu verdigin adreste searh yapinca cikmiyor bile :) neden acaba.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-05-11, 22:16:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dmoz.org da sadece siz başvuru yaparsanız yada belli bir kaliteye ulaşır ve oranın editörlerini dikkatini sitenize çekerseniz eklenirsiniz. Başvuru yaptığınızda hemen cevap beklemeyin. Sitenizin oraya eklenmesi 1 haftadan başlar 6 aya kadar sürebilir. Yada reddedilirsiniz. Bu konuda bir uyarı da gelmiyor. Sizin kontrol etmeniz gerekiyor.

Uygun kategoriye ve editör olan bir kategoriye başvuru yapmaya özen gösterin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
idrisTOSUN

MesajTarih: 2006-05-24, 20:44:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

denedim bakalım olucak mı :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
colorado

MesajTarih: 2006-05-25, 16:50:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende bir kac gün önce ekledim. Gercekten backlinlere cok faydasi oluyomus.
Başa dön
PVmaster

MesajTarih: 2006-05-25, 17:24:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hadi hayırlısı 4-5 ay önce eski siteme onay vermemişlerdi bakalım bunda neler olacak...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
hanzala

MesajTarih: 2006-06-14, 15:14:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dmozda şu an 100 ile 120 arasında world/türkçe bölümü editörü bulunmakta. siz eğer editörü olmayan bir kategoriye site eklediyseniz sitenizin yayınlanma olasılığı baya düşüktür ben de eitör olduğum için her zaman sitelere izin vermiyorum devamlı incelemede tuttuğum siteler oluyor. eğer vakit bulabilirsem sitesini detaylı inceleyip açıklama ve uygun bir başlık bulup yayınlıyorum. sitesinin yayınlanmasını isteyenler açıklamaları ve site başlığını düzgün seçsinler dikkat etsinler.

unutmayın dmoz.org bir Arama MOTORU değildir!!!
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 09:44:08    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
krall_13

MesajTarih: 2006-11-11, 18:38:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

editörleri kim seciyo editörler mi
Başa dön
hanzala

MesajTarih: 2006-11-21, 22:26:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet Bu iş için görevlendirilmiş üst düzey editörler başvuruları değerlendirip editörlük başvurusunu onaylıyor yada red ediyor.
Başa dön
imtiyaz

MesajTarih: 2006-11-25, 13:58:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

verdiginiz link acılmıyor sitemi yukleyecegim linki verebilirmisiniz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-02-04, 03:06:28    Mesaj konusu: Re: Dmoz Nedir ? ( open directory project ) Alıntıyla Cevap Gönder

Tüm sitelerimi ekledim,hadi hayırlısı artıkhh.. :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
LaVioRtH_cL

MesajTarih: 2007-03-01, 20:52:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet, hanzala'nın da belirttiği gibi ODP'ye sitenizi gönderirken formu düzenli bir şekilde doldurmanız gerekli.

Tekrarlıyorum; Biz bir arama motoru değiliz. Dizinimize site eklerken seçici olmamızdan gurur duymaktayız.

Ayrıca her sitenin hostu ve domaini olması gerekli diye bir seçenek yok. ODP için önemli olan içeriktir.

Saygılarımla.
Başa dön
Nurullahz

MesajTarih: 2007-03-20, 16:52:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dmoz'a girmek için sitenizin belli bir konuyu işlemesi işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Sağdan soldan çalıntı bilgilerle kurulan bir web sayfasının dizine girmesi, kendine has bir içeriği olan web sayfalarına oranla daha zor olmaktadır.

Başvurunuzu siteniz yapım aşamasındayken kesinlikle yapmamalısınız. Siteniz rayına oturmuş, belli bir orjinal içeriğe sahip ve konusunu iyi işliyor olmalıdır.

Sitenizi tarif eden kelimeleri iyi seçmelisiniz, alakasız kelime asla kullanmayınız. Başlıkda size hit getirecek kelimeleri değil, sitenizin genel ismini yazınız.

Mesela, bir program siteniz var. Ancak siz size çok ziyaretçi gelsin diye orada başlığa Sohbet yazarsanız, kabul edilmeyecektir. Açıklamalar da yine aynı oranla gerçekleri ve sitenin genel konusunu yansıtmalıdır.

ODP Profilim : http://www.dmoz.org/profiles/nurullah.html
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-03-20, 18:57:19    Mesaj konusu: Re: Dmoz Nedir ? ( open directory project ) Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar pr,backlink,qooqle,dmoz falan pek ilqilenmiyorsunuz daha çok hit'e ve üye sayısına önem veriyorsunuz ama dmoz'a eklenebilmek çok önemlidir
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-03-21, 10:21:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

3 ayda bir ekliyorum geçen hafta bir kez daha ekledim bunuda kabul etmeyecekler, yine ekleyeceğim vs vs...
Başa dön
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-03-21, 18:07:14    Mesaj konusu: Re: Dmoz Nedir ? ( open directory project ) Alıntıyla Cevap Gönder

1 senedir bekleyen arkadaşlarım var :)
Başa dön
isaurali

MesajTarih: 2007-11-23, 05:01:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba dmoz.org da sitemi eklemek istediğim katagorinin editörü kendi sitelerinin haricinde başka bir site eklemiyor ne yapmamı önerirsiniz. yardımcı olursanız sevinirim
Başa dön
isaurali

MesajTarih: 2007-11-25, 04:09:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok mu bu konuda bilgisi olan yafff Sad((((
Başa dön
gonlumungulu

MesajTarih: 2008-01-01, 12:20:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hanzala :
dmozda şu an 100 ile 120 arasında world/türkçe bölümü editörü bulunmakta. siz eğer editörü olmayan bir kategoriye site eklediyseniz sitenizin yayınlanma olasılığı baya düşüktür ben de eitör olduğum için her zaman sitelere izin vermiyorum devamlı incelemede tuttuğum siteler oluyor. eğer vakit bulabilirsem sitesini detaylı inceleyip açıklama ve uygun bir başlık bulup yayınlıyorum. sitesinin yayınlanmasını isteyenler açıklamaları ve site başlığını düzgün seçsinler dikkat etsinler.

unutmayın dmoz.org bir Arama MOTORU değildir!!!

Merhaba Hanzala.... Kendi Web Site Adresimi, Dmoz org Kişsel Sayfalar Bölümüne Önerdim Fakat Kabul edilmedi ,,, Hiç Smap kelime yazmadan yani,, Google neden Dmoz dizini tercih ediyor Cok az sayıda spmasız siteler eklendiği için tercih ediliyor ben ise

Site eklerken ;

Gönlümün Gülü
Site adresi
Site hakkında bilgi ; Sitede bilmece, şiir,manzara resimleri, fıkralar ve yemek tarifleri bulunuyor yazmıstım..

ama baya bekledim kabul edilmeyice tekrar onerdim gee kabul edilmedi

5 ay geçti tekra önericem Kabul edilerse edildi edilmezse bir daha o siteye ugramayacıgim..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
berkeratak

MesajTarih: 2008-08-27, 02:42:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Siteniz bir kere Açık Dizin'e kabul edildikten sonra, sitenizin ortağımız olan ve Açık Dizin verilerini kullanan sitelerde görünmesi birkaç ay sürebilir.

ohoooo ölme eşşeğim ölme Laughing
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-08-27, 12:23:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"ohoooo ölme eşşeğim ölme" yanlış işte, sabır nedir bilir misin? biraz sabrettikten sonra karşılığını fazlasıyla alırsın bu sistemde
Başa dön
berkeratak

MesajTarih: 2008-08-27, 13:20:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın Berker Barış ATAK,

Açık Dizin Projesine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Dikkatli bir değerlendirme işlemi sonucunda editörlük başvurunuzu şimdilik kabul etmemeye karar varmış bulunmaktayız.

Editörlük kabul edilmemiş bakalım diğeri kabul olacakmı Laughing

hakan ben nelere sabrediyorum sen bilsen. Tek derdimiz bunu beklemek olsa keşke :)
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> DMOZ ve Diğer Dizinler Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız