Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 150
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25224 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16365 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36668 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20747 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13924 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17635 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10584 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6232 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6511 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23104 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11016 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6613 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8227 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5672 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14280 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7263 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9382 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10426 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13084 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69469 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37537 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11330 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10521 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5397 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72819 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29366 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11057 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12316 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5942 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8535 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84761 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10237 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9995 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4325 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10220 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13410 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6355 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26221 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17016 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8677 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10635 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6251 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7115 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8914 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5471 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53774 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9972 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6320 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10425 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya...
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya...
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
HunTürk

MesajTarih: 2006-04-14, 06:39:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konya haberin scripti piyasada zaten. Onu kullanın. Heryerini değiştirin. Mesala detay.php olan yerini haber.php yapın. Buna benzer değişiklikler yapın. Renklerini falan değiştirin. Sil baştan yeni bi şey yapın. Konya haber diyorum çünkü değiştirilmesi kolay bir script..

Hali hazırda kullanan var. Bir zamanlar Murat abinin sitesi nukeydi.
http://www.kuvayimilliye.net/

Ama şimdi bu scripte geçti. Fazla bir değişiklik yapmamış ama güzel bir haber portalı olmuş..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 04:36:18    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
kmilliye

MesajTarih: 2006-04-17, 23:28:36    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim. Öncelikle bir süredir script ile uğraştığımdan fazlaca forumlara dönemedim ancak hem gelen mailler hem de buraya yazılan mesajlar üzerine sizlere elimden geldiğine yardımcı olmaya çalışacağım.

Daha önce de yazmıştım bu foruma.

1)Öncelikle tüm uzantılarını veritabanı adını kendinize göre değiştirmelisiniz. Resim kutucuk vs şeyler nasılsa düzeltilir. Asgari kod bilgisine sahip olun ya da olmayın deneme yanılma ile birşeyleri halledebilirsiniz.

2) Veritabanını ve dosyaları önce bilgisayarınızda düzenleyin. Veritabanını iyice küçültün. Dosyaların hepsini yüklemeyin. Sadece işinize yarayanları yükleyin.

3) Bağlantı dosyaları ve admindeki bağlantı dosyasını VERİTABANI, KULLANICI ADI, ŞİFRE olarak düzenleyin.

4) Şifre admin admindir. Veritabanından değiştirebilirsiniz. Admin panelinden kullanmadığınız tüm yöneticileri temizleyin. Kullanıcıları bannerları temizleyin. Ama asla tabloları silmeyin.

5) Resimleri bilgisayarınızdan upload yapıyorsunuz ve vt'na kaydoluyor. Kısa sürede vt'nınız şişsecek, uyarıyorum.

6) Admin klasörünüzü iyi saklamalısınız. Uzantısını değiştirin, htaccess vs koyun, birşeyler yapın.

Sonuç: BU SCRİPT GÜVENLİ DEĞİLDİR. Manşet sistemi yok, kategorilere ayrılmış haberlerde hata var. Resim yüklemeden ya da önceden yüklediğiniz resimlerin id numarasını yazmadan resimler gözükmeyecek. Menüde yer alan bölümlerde yeteri kadar haber girişi yapılmadıkça resim ve haberin kısa özet kısımlarında eksiklikler görülecek. Yazarlar için bir resim bir de banner gerekli. Aynı şekilde yazar eklemeden ve yazı girmeden anasayfada bozukluklar göreceksiniz.

Yardımcı olabildi isem ne mutlu. Bu script dediğim gibi güvenli değil, elimden geldiğince eklemeler yolu ile daha kullanışlı ve daha özgün birşeyler hazırlamaya çalışıyorum. Phpnuke'dan çok daha kullanışlı ve aktif siteler için gerçekten güzel bir script. Ancak UNUTMAYINIZ, BU SCRIPT SADECE BAŞLANGIÇ OLABİLİR. Üzerine yeni şeyler inşa ederseniz, daha kullanışlı, daha özgün kılmış olursunuz.

Takip edebildiğim kadarıyla şu an Denizhaber.com, Ankarahaber.com gibi siteler ile pek çok haber sitesi temel olarak bunu kullanıyor. Değişiklikler ile geliştirilebilir diye düşünüyorum. Ama phpnuke'ı aramadığımı söyleyemem. Ne de olsa, eski göz ağrımız. Trafik sorunu vs olmasa sırf keyif almak için nuke ile birşeyler yapabilmek isterdim. Forumlarda yazılanları uygulamak, blok eklemek, modüllerin içinden çıkamamak vs. zor ama keyifli idi.

Görüşmek üzere...

Tavsiye: PHPCOW (PHP)
ARTICLEMANAGER (PHP)

ENIGMA HABER veya GKHABER (sanırım): Bunlar ASP... Manşet sistemi de var.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-04-19, 16:55:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir arkadaş bişiler yapıyor 3-4 şey yaptım
kmilliye nin yazdığı bir iki şeye baktım manşetler filan var bitince site
gösteririm daha işi var ama yinede sormam lazım ben ücret aldım yaptıklarım için o şahsa yaptıktan sonra ücretsiz dağıtırmı bilmem yüksek ihtimalle de hayır ama ilham verebilir size bitince link koyarım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
HunTürk

MesajTarih: 2006-04-19, 19:18:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konya haberin en kötü yönü Murat abi belirtmiş resim olayı farklı işliyor.. Aslında bilmiyenler için düşünülmüş ama bize kolaylık yerine zorluk oluyor.

Ama değiştirilebilinir.

haber scripti olarak http://www.solucija.com/ burdaki scriptte güzel.. dün indirip her yerini değiştirdim..Tamamen Türkçe yaptım. kolay değişebiliyor.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
yagmursonrasi

MesajTarih: 2006-04-21, 14:20:09    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

ya kardeşim bırak bu hizmet ayaklarını nuke kurmak çocuk oyuncağı. şimdi bunu benim 13 yaşındaki kardeşim bile yapıyor. hem burası bilgilerin paylaşıldığı bir forum böyle kendini reklam etmenin bir anlamı yok. hem önce adam gibi bir server kurman gerekiyor. ben bu işi yıllardır yapıyorum. webmaster dediğin nuke falan kullanmdan kendi portalını yazar. hadi şimdi büyü ondan sonra bu işlere giriş... Laughing
Başa dön
yagmursonrasi

MesajTarih: 2006-04-21, 14:22:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben bir geri zekalıyım boşa azot tüketiyorum yer yüzünde ama ölmüyorum inşallah ölürüm Twisted Evil
Başa dön
kyalcn

MesajTarih: 2006-04-25, 21:39:51    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

bende birkaç gevezelik edeyim dedim .Ben nukeden editleyip www.aydinses.com u yaptım .Ama sunu hemen söylemekte fayda var salt nuke le istenen haber siteleri olmuyor. Basta tembellik yapıp birkaç birşeyi hazır kullanayım dedim ama olmadı oturdum artık kendimin ihtiyacına göre bloklar ve modulleri yazdım .Bu arada hazır haber sitesi olsun ben de onu editleyeyim filan biraz fantaziden ileriye gitmiyor .Cünkü önemli olan kullanılabiirlik ve güvenlik .Bunler oldugu zaman muhakkak bir portal sistemini kullanmakta fayda var gibi ve ciddi bir portal sistemin kullanmakta fayda var . Neticede hangi amacla site olursa olsun muhakkak bir izleyicikesimi bir takip eden güruh var bu nedenle en basit konu olsada bence mühim olan güvenlik.Bi sabah açtıgımızda bu site hacklenmiştir yazısıyla karşılaşmak pekte hoş olmasa gerek .
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Diyar36

MesajTarih: 2006-05-04, 15:41:44    Mesaj konusu: Opera ile açmıyor Alıntıyla Cevap Gönder

bu konya haber scripti normal exporlerde çalişiyor ama Opera ile açmıyor

sorun nedir
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 04:36:18    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
vys

MesajTarih: 2006-05-04, 17:38:59    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

kyalcn :
bende birkaç gevezelik edeyim dedim .Ben nukeden editleyip www.aydinses.com u yaptım .Ama sunu hemen söylemekte fayda var salt nuke le istenen haber siteleri olmuyor. Basta tembellik yapıp birkaç birşeyi hazır kullanayım dedim ama olmadı oturdum artık kendimin ihtiyacına göre bloklar ve modulleri yazdım .Bu arada hazır haber sitesi olsun ben de onu editleyeyim filan biraz fantaziden ileriye gitmiyor .Cünkü önemli olan kullanılabiirlik ve güvenlik .Bunler oldugu zaman muhakkak bir portal sistemini kullanmakta fayda var gibi ve ciddi bir portal sistemin kullanmakta fayda var . Neticede hangi amacla site olursa olsun muhakkak bir izleyicikesimi bir takip eden güruh var bu nedenle en basit konu olsada bence mühim olan güvenlik.Bi sabah açtıgımızda bu site hacklenmiştir yazısıyla karşılaşmak pekte hoş olmasa gerek .

Sen yaptın ama sitenin alt yapısı php-nuke...
Başa dön
kyalcn

MesajTarih: 2006-05-05, 02:08:57    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

inkar etmedim ki site php nuke ve gururla bunu söylerim işimi gördü phpnuke bence cok iyi ve oturmuş bir portal sistemi
Başa dön
Hakikat-

MesajTarih: 2006-05-11, 14:23:07    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

Şu ana kadar okudugum mesajlara bakıyorum da kimsenin kimseye saygısı kalmamış yazıklar olsun diyorum sadece

şu forum köşesine yazı yazan arkadaşlar bu site ve diğer phpnuke siteleri ne için kuruldu? hazır kodlar üzerinden kendisi için web sitesi hazırlıyan insanlara bir paylaşım platformu olsun diye değilmi?

okadar kücülmüşsünüzki bu gun bir probleminiz oldugunda gelip buadan başka bir nick alıp ::.. abi sitem gitti çöktüüü block sorunu forum acılmıyor admin hatası ban yedimmm vs...::: gibi başlıklarla site yöneticilerinden ve genel arkadaşlardan probleminize çare olmasını istiyorsunuz yalvararak daha sonrada işiniz bitince başka bir nick alıp size çare olan kardeşlere babayiğitlik taslıyorsunuz.. artistlik yapıyorsunuz bu mu sizin erkekliğiniz tebdil-i nick yap ahkam kes..

konuyu açan şahsiyet nerede piyasada yok nedne sizce ? sebebi şu ne sitesi online

nede yaptıgı tasarımlar 5 para etmez eğer etseydi zaten kendi ayakları üzerinde durabilirdi..

hani kedi çıktığı yeri görmüşte beğenmemiş..

şuna bakın ya daha düne kadar php nin p sini bilmeyenler 3 5 birşey öğrenince allame-i cihan kesilmişler... şunu söyleyim size ne netopsiyon yada phpnuke geliştirme platformu olarak acılan sitelerin hakkını ödeyebilirsiniz.. nede adam olabilirsiniz... yediğiniz yemeğ pislettiğiniz ve hep bir menfaat peşinde koşturdugunuz sürece ne onur sahibi olabilirsiniz ne bilgi sahibi...

cahilin en büyüğü başkasının ilmine tamah etmeyendir cehl-i mürekkeb içinde olandır....

aktifnuke.com da bu şekilde kapandı cünkü analar evlat yetiştirmiyor artık....

anlayan anlar sözlerimi.. yarası olan üstüne alınsın
Başa dön
MaVeeSHiM

MesajTarih: 2006-05-12, 19:45:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar elimde www.internethaber.com sitesinin scripti mevcut.Piyasada dolaşan asp script değil, suan kullandıkları php script var.İlgilenen arkadaşlar maveeshim@hotmail.com msn inden bana ulaşabilirler...
Başa dön
ASLAN_GIBIYIM

MesajTarih: 2006-05-17, 17:16:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar ben konyahaber portali scripti kurdum ancak resimleri bi koyamadim yazarlarin ve haberlerin bunu nasil yapabilirim.. Sizlerden yardim bekliyorum arkadaslar..
Başa dön
ASLAN_GIBIYIM

MesajTarih: 2006-05-17, 19:20:29    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar bir kiside mi yardim edemiyecek burda lutfen ama bekliyorum Exclamation
Başa dön
kmilliye

MesajTarih: 2006-05-20, 23:39:16    Mesaj konusu: Re: Haber Portalı İsteyenler!!! Buraya... Alıntıyla Cevap Gönder

Yazarların ve haberlerin resmini yönetici panelinizden yüklüyorsunuz. Yükledikten sonra resmin (id)sini haberde ya da yazarda resim yazan yere yazıyorsunuz. Her habere ayrı ayrı resim yüklemeyin, olabildiğince "pinti" davranın.

Ne kadar küçük resim kullanırsanız o kadar iyi, çünkü zamanla "şişmeye" başlayan bir site asla istemezsiniz.

Kolay gelsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
naydogdu

MesajTarih: 2006-06-01, 14:48:47    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konyahaber scriptinin database e resimleri kaydetmesi çok kötü şöyleki ilk bakışta resimleri upload ediyor zannedebilirsin ancak durum öle değil resimleri direk database içine alıyor editlemeye kalktım yeniden yazmak daha karlı o yüzden tavsiye etmiyorum 40-50 haberde db boyutu 30mb database şiştikçe de erişim yavaşlamaya başlıyor.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
ahmetkide

MesajTarih: 2006-06-18, 14:38:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

değişen haber blopunu ısteyen varsa verebılrım bızde satılık değildir

ahmetkide@hotmail.com
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
The RnL

MesajTarih: 2006-07-16, 22:32:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

10 ytl vermem:D
Başa dön
metalcafe

MesajTarih: 2006-07-18, 21:33:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hazır scriptin editlenmişinden diğer her türlüsüne para vermem malesef. Baştan yazılan bir siteyede pğara vermem çünkü bizim ülkemizde webmasterlar herkesi mal sanıo. Artık herkes interneti anlamaya başlıyor. Kolay gelsin..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
rackwel

MesajTarih: 2007-06-30, 14:52:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bana asp lazım haber http://www.habermalatya.com gibi sprict lazım YARDIM ederseniz sevinirim msn : bayram@rackwel.com
Başa dön
JiLeT

MesajTarih: 2007-06-30, 16:46:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yafff Bos is bunlar :))
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız