Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 678
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5727 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7164 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(6000 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6432 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9154 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4144 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5096 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5522 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6733 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7580 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7951 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16936 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4982 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10613 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7326 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3847 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11495 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5532 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3684 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5651 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9580 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6769 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5069 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4636 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6321 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5622 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(9108 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8171 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7324 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4052 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7493 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4752 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(8103 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8470 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5580 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5855 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4217 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5799 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5150 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3820 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5276 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6604 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6279 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8202 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(11034 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5273 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3994 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3733 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3451 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14315 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Google'a yerli Türk rakip !
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Google'a yerli Türk rakip !
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
enisvolkan

MesajTarih: 2006-07-25, 19:04:33    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

Çalışmanızda size başarılar dilerim.
yanlız bu hazır bi script gibi geldi bana script sitelerinden birinde görmüş gibiyim.
ama neden geliştirilmesin ki
bi de bu google nin gmailinin kotası nasıl devamlı artıyor
önüne gelene 2,7 gb kota (kimse tamamını kullanmı yo ya neyse)
adamlar yapıyo abi biz neden yapmayalım

alacaksın 100 tane gmail
atacaksın 2,7 gb dosya çöker belki gmail
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-10, 17:59:14    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-26, 07:34:32    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

o hazir script değil google un tüm yazilimlarinin ve sistemlerinin apileri yayinlandi o apilerden verileri çektik adsense adwords un bile apileri var onlari bile yazabiliriz istesek amafarkli sistemler yazicas.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
vbeyazit

MesajTarih: 2006-07-26, 08:59:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KaaN :
Fakat eleştiriye tahammül edemediğin için pek fazla da başarılı olabileceğini sanmıyorum.
İyi çalışmalar.

Onun için r10 dan banladılar ya ..
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-07-26, 10:22:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

r10 dan banlanınca noluyo bir seviye tespitimidir r10 dan banlanan adam değil midir? Hemen hemen hiç destek görmemesine rağmen yinede seviyeli mesajları
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
sade_kahve

MesajTarih: 2006-07-26, 10:30:33    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

takula kardeşim şu an sıstemıne yıne baktım bence çok başarılısın kımse google ın dunya devı bır şirket olduğunu unutmasın arkadaşlar arkadaşımız daha bu işe yenı başladı ve tek başına bınlerce personelı falan yok bızlerse burda ona destek olacağımıza yaptığımza bakın hepimiz mualefet bıze yakışmıyor kardeşim işte msn adresim benı ekle ufukterzi@hotmail.com elımden geldığı olcude maddı manavı heryonden sana yardımcı olurum neden bır turk dunya devı olmasınkı!! tekrar soyluyorum herkes u arkadasımıza destek olsun netopsiyon ailesine yakışan budur
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-07-26, 11:28:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir iki ufak tefek eleştirim olacak.
Her şeyden öncesi ve de önemlisi Türkçe karakter problemi.
Google UTF-8 kullanıyor, siz iso-8859-9 kullanmışsınız arama sonuçları Google'da Türkçe çıkıyor (en azından görüntüleniyor) sizde Türkçe çıkmıyor.
Aranan şeyin sonuçları arasında ufak tefek farklar da var.
Google'da teknik destek kelimelerini arattım ve her zamanki gibi birinci sırada çıktım. :)
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=teknik+destek&btnG=Google%27da+Ara&m e t a=

Sizde de aynı kelimeleri arattım sizde de birinci sırada çıktım ama ikinci değişmişti.
http://www.goggala.com/search.php?query=teknik+destek&www=true

Ben birinciyim, microsoft ikinci, cisco üçüncü. Neden böyle oldu?
Bir de google ana sayfası şirket bilgilerinin yazılı olduğu en alttaki kurumsal linklerin arasında (sizde çıkan www.asskim.com gibi) farklı bir siteye asla link vermez.
Üsteki bu sitenin adını İngilizce - Türkçe karışık okursanız hiç de iyi anlamlar ifade etmiyor. ass kim? gibi.

Yie de iyi çalışmalar.
Kolay Gelsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
takula

MesajTarih: 2006-07-26, 11:38:16    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

saol eleştirilerin gayet düzenli şuan sistemde türkçe karakter problemi var ve bunu farkli bi sistem ekleyince sunacağız 1-2 gün daha boyle gidecek listeleme sırasına gelince google dan daha farkli bir sistem yaziyoruz gereksiz şeyleri listelemiyecek bir sistem asskim olayina gelince de ünlü Myspace. com sitesi var 7 milyon üyesi var onun aynisini yazdim bu siteyide alta koydum şimdilik.. ilerde kalkar.

iyi çalışmalar

Fs. Dr. Talha Kula
Gogclick Solutions
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-07-26, 11:58:18    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

Bir sitenin 700 ya da 7 milyon üyesinin olması genel kuralı değiştirmez diye düşünüyorum.
En alttaki bölüm kurumsal linklere aittir ve orada reklam olmamalı.
Örneğini verdiğiniz http://www.myspace.com/ sitesinde de kurumsal bölgede başka domainlere ait link yok.

Sonuçta site sizin, istediğiniz yere linklerinizi koyabilirsiniz ama orada olmasa iyi olur diye düşünüyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-10, 17:59:14    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-26, 15:02:45    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

tabiki olmaması iyi kalkacak zaten yakında reklam stratejisi ile ilgili sadece başka bir özelliği yok.
Başa dön
izdizayn

MesajTarih: 2006-07-26, 15:13:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence berbat neden mi arama yapıyorum ÇANKIRI die gidiyor ANKIRI yı buluyor Türkçe karakterlerde sorun var galiba bir de türkçe arama motoru olacak :S bence siz WWW.HAKIA.COM deneyin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Hekim_oglu

MesajTarih: 2006-07-26, 15:42:58    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

Sonuna kadar destekliyorum...
Hala çalışmalar sürüyor arkadaşlar...
Sistem tam olarak otursun hiç bir ekisiği kalmayacak kanaatindeyim..
Neden başarılı olmasın???
Biraz da kendimize, bizden olanlara güvenelim arkadaşlar..
Bi yerden sıçrama yapmak lazım..

Benim aklıma faydalı olabilecek farklı bir öneri gelmiyor..

Başka nasıl yardımcı olabileceksek Ben hazırım..

Takdir eder, başarılı olmasını dilerim...
Başa dön
vbeyazit

MesajTarih: 2006-07-26, 16:15:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saho :
r10 dan banlanınca noluyo bir seviye tespitimidir r10 dan banlanan adam değil midir? Hemen hemen hiç destek görmemesine rağmen yinede seviyeli mesajları

yine yanlış anlaşıldım ya. Adam eleştiriyi kabul etmiyor.
Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-26, 16:19:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar daha sistem yaziliyo anlatamiorm size galiba Ç ş ğ cıkmayabilir doğrudur basit bir sistem yazmiyoruz oda olacak ne bu *YASAK KELİME** 2 gün olmadı daha olcak merak etme mantıksal bir sistem yaziyorum
Başa dön
TG

MesajTarih: 2006-07-26, 16:25:45    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

takula :
o hazir script değil google un tüm yazilimlarinin ve sistemlerinin apileri yayinlandi o apilerden verileri çektik adsense adwords un bile apileri var onlari bile yazabiliriz istesek amafarkli sistemler yazicas.

Kardeş bir işi tam bitmeden niye buraya yazıyorsun. Tamam sonradan üstüne eklersin ama bunlar büyük hatalar. Google'ın sistemini zaten alamazsın alsan bile bir işine yaramaz. Phyton Programlama dilliyle yazılmıştır. Sanırım bu konuda bir bilgin vardır. Very Happy Hele Türkiye sunucularında ise:D

Telif konusuna gelince Lindows da öyle diyordu Very Happy Ama kaybetti Very Happy Para Para Para Very Happy
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-07-26, 19:36:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

herşey para olsa napolyon nonoş olmazdı
Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-28, 00:22:27    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

sözüm mühendiscik arkadaşima;

şimdi arkadaşim ilk önce ben sana şunu söyleyim ben assembly den c++ den tut phyton .aspx e kadar her türlü sistemi web ten yazarim türkiyede ilk #c hostu ve sistemide biz yazdik tufan arkadaşimla kendiside bu işlerde benim gibi iyidir 2002 odtü bilg. müh. birincilerinden o konularda problemimiz yok bana buraya bitirmeden niye yazdiğimi ve bunun hata olduğunu soylüyosun, burada az çok benim bildiğim akli başinda düşünceleri ve parlak önerileri olan arkadaşlar olabilir bu goggala yi ben 2 saatte yazdim ve hala gelişiyo biçok özellik eklencek burdaki arkadaşlarinda eğer fikirleri varsa buraya yazip değerlenirmeleri için burada duyrulmuştur, bu bir hata değildir proje geliştirmede kullanilan yöntemlerden birisidir sen bir projeyi yazarsin oluşturursun ve bunu değerlenirme sürecine alip ilk önce alpha daha sonra beta şeklinde yayinlayip test edip sistemi tamamlarsın şuan goggala alpha testinde ve benim uğraştiğim tek bu proje değil yaklaşık 50 projem var ve bunlarin 4 ü şuan aktif olarak yapiliyo hepside türkiyenin en büyük projeleri yakinda anlarsin zatende şimdi google un sistemini zaten alamazsin alsanda biişe yaramaz demişsin google sistemini kimseye vermez ama geçen senenin mart aylarinda amerikada microsofta john peterson un açtiği davadan sonra büyük şirketlerinin apilerini yasal olarak yayinlama zorunluluğu ve buna karşı gelen şirketlerinde yüklü para cezalarina çarptırılarak kotalar kullanilmasi gibi bir karar alindi ve bu karardan sora büyük şirketler google da dahil apilerini açtı apilerin açılması demek o sistemin kaynak kodlarının geliştiricilere acilmasi anlamina gelir ve bu apileri kullanarak hem o yazilimin mantiği anlaşilir hemde o sistemin aynisinin yazilmasi mümkün olur bizim yaptiğimizda o google sistemlerinde sadece phyton kullanmas jsp php ve #c de kernel içerisinde ana kodlarda kullanilir ve biz bunlarin performansina 3 gün gibi bir sürede ulaştik Telif konusuna gelince Lindows kaybetmiş lindows kim arkadaşim biz türküz anlatabiliyomuyum sana eğer bi işe giriyosak en ince ayrintisini hesaplariz ve oylede yaptik problem olmasi imkansiz olsa bile her konuda karşilicak gücümüz var bu bir risk değil sadece mantik oyunu. Ayrıca Benim senin tahmin bile edemiyeceğin konularda bilgim var arkadaşım işimi profesyonel yaparim ayrica uluslararasi çalışırız bizi tr , usa , almanya sunucusu falan ilgilendirmez uygun olan her yerde bağlantimiz var ...

Son olarak mühendiscik arkadaşim karşindakinin durumunu ve konumunu anlamadan yorum yapma biz günde 3 saat bile uyku uyumaya zaman bulamadan proje geliştiren bu işin eğitimini veren insanlariz ben güzel manavcilik yapamam ama yaptiğim işte eniyiyimdir.Bu yüzden teknik yapi ve gelişim hakkinda bilgin olmadan atip tutma eğer kayde değer bir önerin varsada eywalla yaz yapalim..

Fs. Dr. Talha Kula
Gogclick Solutions
Başa dön
TG

MesajTarih: 2006-07-28, 00:32:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saho :
herşey para olsa napolyon nonoş olmazdı

Her şey para diyen kim Very Happy Yanlış anlamışsın Very Happy Ama ticarette para diye bir terim var Very Happy Bana karşılıksız para verebilcen mi Very Happy Yapma Very Happy Herşey para değil ama parayıda gözardı edemezsin. Konu sapmış.

takula kardeşim beni sorgulamaya hakkın yok ben görüşlerimi söyledim. İster dinle ister dinleme. Buraya açmışsın konuyu yazdım görüşlerimi.
Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-28, 01:26:49    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

konuyu ben açtim ve görüşlerinin birinci hedefi benim bende demokratik bir şekilde bilgilendirdim arkadaşçıkları ..
Başa dön
Sakal

MesajTarih: 2006-07-28, 04:05:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selam takula. sitenin hayırlı olmasını dilerim. Benim bir sorum olacaktı. Şuan sitede kullandığın sistem google api search sistemi sanırım. yani google ın kendi datacenter'i kullanılıyor şuan. Peki ilerleyen zamanda kendi botlarınız ve kendi datacenter'iniz olacakmı?
başarılar dilerim.
Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-28, 04:17:58    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

öncelikle teşekkürler, şuan sistemden apiler çekiliyo fakat bizim sistemimiz biraz farkli yani bizim kendi botlarimiz şuan oluşturuluyo biz olduğu gibi google u kullanmiyoruz sadece api nin base sistemini alıp geliştiriyoruz şuan başka projelerimizde var tahminime göre bi kaç haftaya kadar tam olarak kendi sistemimizi oluşturabiliriz şuan adsense ve adwords yazilmakta ama dediğim gibi en az 1 sene google apileri ile bağlantımız kesilmez zaten şuan sistemimize özel bir kod yazdik yeni siteleri otomatik indexliyo google sisteminden farkli olarak aramayi ağırlıklı türkiyeye ve herhangi birsitenin içinde arama yapildiğizaman sadece 1sayfasinda değil bir çok sayfasindaki sonuçları döndürüyo ve işlem tarihi en kisa ve çabuk olan sayfalari çekiyoruz tam olarak hiti büyük olan siteleri değil işlevselliği önce olanları yani.. ayrıca datacenter olayıda tahminime göre 2 yıl 4 ay sonra falan olacak şuanki konum ve durum onu göstermekte..
Başa dön
colorado

MesajTarih: 2006-07-28, 16:33:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadasim eminim iyi yerlere geleceksiniz. Cogumuzun yapmadigini yapiyorsun planli programli calisiyorsun bence bu en önemlisi. Adsense sisteminide cok begendim. Bakalim zaman herseyin ilacidir demisler. bekleyelim ve görelim Very Happy
yolun acik olsun
Başa dön
madmazel

MesajTarih: 2006-07-28, 16:40:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hoca rencide etmek istemem ama
bunun adı googleın türk kopyasıdır +türkçe karakter sorunu var
başarılar
Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-28, 19:15:02    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar

Adsense Sistemi yazildi sisteme göre aktif edildi şuan beta testide yapıldı birtek banner çeşitleri eklencek geri kalan herşey ok

http://reklam.goggala.com

adresinden ulaşabilirsiniz, tam performansa 4 güne kadar ulaşır..
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-07-28, 20:08:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asp hakkında bilgim yok bu yaz başlıyacam inş.
ama php ile örümcek lerinizi yapabilirsiniz o kadar kasmayada gerek yok aslında
curl ile size yollanan sayfaları taramak içeriklerini bir yere depolamak oradan arama larda bu ilk aklıma gelen şey
kabaca açıklarsam form alanı oradan site adresi içeriği sonra cron belli saatlerde tarayacak siteleri veritabanına girecek tabi bu veritabanları ayrı sunucularda bulunacak falan filan : ) bu işe girdiğine göre alt yapıyı hazırlamışsınızdır.
veritabanındaki ile karşılaştırıp aynı ise eklemez. curl ile yazılan url yi tarayıp yada
file_get_contents ya da her neyse fsockopen vs.vs. gibi adresi alıp içeriğini alıp işleyebilirsiniz bu bilinen basit şeylerde kısaca demek istediğim asp ile google apileri ile bir sene veya uzun bir süre yerine php ile kısa sürede beta olarak örümcekleriniz hazırlayabilirsiniz.
başlığı açtınız ufak bir öneri yapalım;)
kolay gelsin
Şahabettin Akca
Başa dön
takula

MesajTarih: 2006-07-28, 20:17:30    Mesaj konusu: Re: Google'a yerli Türk rakip ! Alıntıyla Cevap Gönder

yo zaten php , jsp ,yazdim asp yi sevmem ben 1 sene benim dediğim komple google sistemiydi adsense 1 günde bitti...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
3. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız