Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 675
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 php-nuke otomatik site ma..
(17105 okuma, 20 yanıt)
 SEO Sözlük..
(6725 okuma, 2 yanıt)
 Google Büyük Bir Sorun..
(3982 okuma, 0 yanıt)
 Backlink'nizi artırın..
(3898 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli Seo Yaptırıcam Bi..
(6060 okuma, 5 yanıt)
 backend.php'ye nasıl peha..
(4557 okuma, 1 yanıt)
 Sitenizin Alexa değerini ..
(23 okuma, 2 yanıt)
 Seo ile Klasör ismi gibi ..
(7529 okuma, 5 yanıt)
 Php olan uzantiyi degisme..
(14964 okuma, 21 yanıt)
 daha once kurdugum bi seo..
(5770 okuma, 4 yanıt)
 netopsiyon neden pehaspes..
(13782 okuma, 14 yanıt)
 Arama Optimizasyonu..
(50998 okuma, 63 yanıt)
 Sadece 30 Dakikada l utf-..
(9504 okuma, 10 yanıt)
 Forum Rss dosyasını pehas..
(3968 okuma, 0 yanıt)
 nuke için yeni bir seo yö..
(15912 okuma, 19 yanıt)
 backend ve sitemap vb. pe..
(4596 okuma, 2 yanıt)
 iframe blok ve backend.ph..
(15672 okuma, 19 yanıt)
 Google Meta Keywords ile ..
(3992 okuma, 0 yanıt)
 Google dürüstlüğü sever..
(7859 okuma, 6 yanıt)
 Footer daki site map link..
(4134 okuma, 1 yanıt)
 Veri tabanından veri çeke..
(3887 okuma, 0 yanıt)
 nsn NEWS seo sorunu..
(10611 okuma, 12 yanıt)
 Arama Optimizasyon Döküma..
(6777 okuma, 5 yanıt)
 VBulletin gibi Tag sistem..
(8768 okuma, 8 yanıt)
 Site Google Arama motoru ..
(3670 okuma, 0 yanıt)
 pehaspeajaxseo uyguladım ..
(4685 okuma, 2 yanıt)
 nukede h1 ve h3 tag kulla..
(5243 okuma, 2 yanıt)
 sayfa gerileme hakkında..
(5693 okuma, 2 yanıt)
 iyi index lenen makale si..
(8075 okuma, 6 yanıt)
 Pehaspe seo eklentisi ari..
(12375 okuma, 14 yanıt)
 Pehaspe html seo ya modül..
(3863 okuma, 0 yanıt)
 yeni sitemap oluşturmanı..
(14094 okuma, 14 yanıt)
 googlede bu bir faktörmü..
(4866 okuma, 1 yanıt)
 Pehaspe Seo - Linkler seo..
(5760 okuma, 3 yanıt)
 Haberler 15 dakika sonra ..
(15717 okuma, 20 yanıt)
 haber tags..
(3601 okuma, 0 yanıt)
 Google Modul İçersindeki ..
(5718 okuma, 3 yanıt)
 Optimize Küçük İpuçları..
(6281 okuma, 3 yanıt)
 Arama Motorlarında Yüksel..
(8789 okuma, 7 yanıt)
 google aramalarında isted..
(19005 okuma, 18 yanıt)
 googlede 2. sıradayım fak..
(16062 okuma, 22 yanıt)
 SEO - Arama Motoru Optimi..
(7226 okuma, 4 yanıt)
 Google Site Bağlantıları..
(10062 okuma, 10 yanıt)
 Faydalı Linkler..
(10475 okuma, 6 yanıt)
 Dinamik Title Eklentisini..
(8234 okuma, 6 yanıt)
 NSN NEWS Pehaspe Seo..
(9693 okuma, 9 yanıt)
 aradıgım seoolar..
(3649 okuma, 0 yanıt)
 pehaspeajaxseo Yardım..
(4269 okuma, 0 yanıt)
 video stream'e seo uygula..
(11456 okuma, 13 yanıt)
 Köşe Yazıları Modülüne Di..
(27923 okuma, 38 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Arama Optimizasyonu
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Arama Optimizasyonu
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-15, 01:07:36    Mesaj konusu: Arama Optimizasyonu Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar msnde herkes bana seoyu soruyor.Forumda hemen hemen her yerde seo yazılıyor.Bu konu üzerinde bir çok kişi rant sağlıyor.Ücret istiyor hatta bu ücret baş döndürücü düzeyde.Askeri ücreti bir seo için harcıyorlarsa sanırım ben enayiyim yada Sad

neyse yorum yapmadan konuya gelelim.Arkadaşlar herşeye baştan başlıyalım.

ilk önce

www.google.com adresinden bir hesap alıyoruz.hesabınız varsa se çin hazırız.
(msn ve yahoo hesabınıda alınız)

ilk etabı yapmak çok kolay sanırım.Hesap açamıyorsanız bence webmasterlığı hemen bırakınız.

http://rapidshare.com/files/69742643/nukeSEOb1.zip.html

linkinden nuke seo modülünü indirin.Bu mod beta sürümüdür.Kodlarda biraz ben değişiklikler yaptım.Türkçeleştirme yapmadım.Gerekde görmedim herşey açıkça belli.

nukese modülü yüklemesi:
html dosyası içinde bulunanları hostunuza upload ediniz

nukeSEO modülü kullanımı:

admin panelinizde girince nukeSEo yazan yeri tıklayınız.Bu başlıkları tek tek anlatarak size kullanımını anlatacağım;

robots.txt

robots.txt botların nereyi indexliyeceğini nereye ulaşamıyacağını belirtir.Önemi çok büyüktür.Unutmayın lamerlerin en büyük yardımcısı google amcadır.Bir örnek verecek olursak;

/admin/ dosyasını google hafızasına alırsa. Her gün farklı bir index görmenize neden olur Very Happy

Seo için güvenliğinizden taviz vermemeniz için en önemli husus robots.txt'dir

wiev menüsü

wiev tıklayınca robots.txt dosyasını analiz ederek size gösterir.uzun uzun robots.txt kodlarını anlatmıyacağım size bir örnek kodu vereceğim onu kulllanınız.

Kod:

User-agent: Mediapartners-Google*
Disallow:

User-agent: *
Disallow: /admin.php
Disallow: /admin/
Disallow: /db/
Disallow: /images/
Disallow: /includes/
Disallow: /install/
Disallow: /themes/
Disallow: /blocks/
Disallow: /modules/
Disallow: /language/

user-agent botları tanıtır.orada google yazarsanız sadece googleye engellersiniz.

not: eğer hostunuzda bazı özel resimler,programlar vs varsa bunlarıda burada belirtiniz.
örnek verecek olursam
kullandığım hostlardan birinde benim için özel resimler vardır ve ben bunu kendim için depo oalrak kullanıyorum.Kimsenin görmesinide istemiyorum.Arama motorlarını o klasörlere bulaşmasını engellemişimdir

Validate

Burada yeni bir pencere açılacaktır.robots.txt adresini yazarak analiz yapabilirsiniz

m e t a Tags / Keywords

Seo için en önemli konulardan biridir.hatta bir çok kişi burada bocalıyor.
Bu konuya geçmeden önce herkes kendi sitesini nasıl tanıtacağını düşünsün

örnek/
netopsiyon=webmaster,php,php nuke
gibi

burada birde hatırlatma yapayım.
google dolandırıcıları pek sevmez.sitenizde webmaster kelimesi hiç geçmiyorsa ve siz buna rağmen m e t a tagında webmaster kelimesini kullanmışsanız. Rolling Eyes

m e t a tag hakkında genel bilgi edindikten sonra gelelim m e t a tagarımızı düzenlemeye

Research & Edit

Bu menü sizin m e t a tagınızı inceler ve listeler.Sizin sitenizle alakası olmadığını düşündüğünüz kelimeleri siliniz ve istediğiniz kelimeleri tek tek ekleyiniz.Unutmayınız 1024 tane harf kullanabilirsiniz.Buda aşırı derecede yeter zaten

kelimelerin yanında bulunan resimler ise bu kelimede sizin sitenizin hitni gösterir.En sonda 1 rakamını gösteren resimli link size yeter.Diğerleri ingilizcesi iyi olanlar için ileri düzey Seo analizi yapmaktadır

Analyze m e t a Tags

Sanırım çok söze gerek yok sitenizi analiz yapmaktadır.Bunu yapmak için site site dolaşan arkadaşlar artık sitesinin m e t a analizini admin panelinden yapabilecekler

Keyword Density

keyword analizi yapmaktadır.

Dikkat edilecek Husular
Content-Type= sitenizin dilini göstermektedir.Bu oldukça önemlidir.Türkçe arama yap butonunun çalışma mantığı burdan geliyor.Site lisanını ingilizce yaparsanız türk ziyaretçiden fazla ingiliz ziyaretçiniz olabilir

AUTHOR= site isminizi yazın
Kod:
$sitename
bu şekilde kullanırsanız.Admin panelinde seçenekler bölümünde ne yazarsanız o şekilde değişir
DEscriptION=
Kod:
$slogan
şeklinde yapmanız bura ile sık sık günceleme gereği duymanızı engeler

bundan sonraki linkler ise sitemizde bulunan yardımcı araçlarda bulunan hemen hemen herşeyi kapsar.
link popürlerliği vs...

google msn yaho ve diğer arama motorlarına kayıt yapabilirsinzi admin panelinden.

Sanırım SEO ile işimiz bitmek üzere buraya kadar anlattıklarım 250 ytl Laughing Laughing

http://rapidshare.com/files/69751137/nukejmap_40_pro.zip.html

programını indirelim şimdi.

Bunuda kurmak zor değil sanırım.Dosyaları direk hostunuza upload ediniz.
Kurulumu resimli bir şekilde anlatılmaktadır.

www.siteniz.com/nukejmap.php

Buradan first installı(ilk kez kurlum) tıklayınız.

Kurulumu tamamlandıktan sonra install ve nukejmap.php dosyalarını güvenliğiniz için siliniz.

Admin panelinden nuke_jmap tıkladığınızda herşey karşınızda zaten.Size düşen sadece değerleri girmek
kaç üyeyi indexlesin gibi.

xml oluşturma:evet seçeneği seçili olması gerekmektedir

Bu işlemi yaptıktan sonra modül yönetimini açınız

karşınızda iki tane site haritası bulunmaktadır.Nuke_jmap ait site haritasını kullanmanızı öneririm
site_map aktif ediniz.

Şİmdi google amcadaki hesabınızı açınız ve site ekleyi tıklayınız.

www.siteniz.com/sitemap.xml

linkini yazınız.Bu şekilde xml tanıtmış olduk.

Şimdi bir kaç daha püf noktalardan bahsedelim

ali osman ustatın yayınladığı backend.php kullanmanızda fayda vardır.Bu şekilde forumdaki(download ve haberlerde dahil) son 10 mesajlar durmadan googlede indexlenir.

footer.html

kodlarıda yazardım ama her site çin farklı olacağı çin genel yazayım yapamayan olursa yazsı kodlarıda paylaşayım

rss,rssforum,rss haber,rss download,site haritası xml

şeklinde link veriniz.Bunların küçük ikonlarıda mevcuttur.Link vermeyi unutmayınız.

Arkdaşlar bu yazıyı 400 ytl almak için değil, duanızı ve yürekten teşekürleriniz için yazdım.
Takıldığınız yerde sorularınızı bekliyorum

Kod:
artık msnde seo hakkında soru sormayınız
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 18:12:31    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
thsean

MesajTarih: 2007-11-15, 01:10:36    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dostum gerçekten çok yararlı bir başlık olmuş ellerine sağlık
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Leylii

MesajTarih: 2007-11-15, 09:52:40    Mesaj konusu: Re: Arama Optimizasyonu Alıntıyla Cevap Gönder

selam polibo
baya bir "emek" harcamışsın ellerine sağlık.nasıl yapmam gerektiğini 1. okumamda anlamadım.bi kaç kere daha okuyayım o zaman anlarım belki Rolling Eyes

bi soru ? SEO benim için gereklimi :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
artistbaron

MesajTarih: 2007-11-15, 11:40:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ortak sinirlenip bu kadar yazacağını tahmin etmiştim eline sağlık aslında bilinen şeyler ama millete zor geliyor şu an senin yazının içindeki yapılacak şeyleri indirip onu bunu yapmıstım yapıyordum yapamıyordum en son nukeseo yu yabancı bır sıteden ındırmıstım mıllete para ödemek daha kolay gelıyor sımdı senın yazınıda boyle asagı kadar uzun gorunce usenecekler bazıları ama yararlı yazı olmus
Sercanda
bişeyler katsaya güzel olur onun bana bi title YARDIMı bile önceden baya işe yaramştı eline saglık :)
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-15, 13:00:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ali osman'ın yayınladığı backend.php için link var mı acaba?
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-15, 13:01:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tesekkurler paylasim icn.birkac sorum olacak haliyle bukadar genis metin icin.
http://www.site.com/Site_Map.htm modul calisiyor uyelerin bu sayfayi gormesinde yada modulde guvenlik acisinsan sorun olurmu?sadece editorlerin gormesini saglasam gogle indexlemsnde problem olurmu?son 5 uyeye tikladigimda Sorry, such file doesn't exist...yaziyor.bu uye sayisini panelden 0 yaptim ama degismedi dosyadan degismek icin nereyi degismeliyim.
site map modulu olmadan sitemap.xml dosyasina direkt link versem ayni islevi gorurmu yoksa baglantililarmi?simdilik bukadar cevpalarsaniz memnun olurum.
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-15, 13:13:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konudaki ilk mesajıma ek olarak, nukejmap modülü "xml" harita oluşturuyor mu? oluşturmuyor mu? tam analayamadım, modül çalıştı gayette güzel, xml oluştu mu bilmiyorum bunu nasıl öğreneceğim?
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-15, 13:21:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sitemap.xml olusturuyor.anadizinde bakin goreceksiniz.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 18:12:31    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-15, 13:26:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

olmadı işte bu :) ana dizinde sitemap.xml zaten vardı, neyse onu silip denemek lazım
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-15, 13:35:45    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ali osman beye tesekkurler buyrun buda backend.php http://www.dosya.cc/backend.rar.html
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2007-11-15, 13:45:32    Mesaj konusu: Re: Arama Optimizasyonu Alıntıyla Cevap Gönder

Leylii :

bi soru ? SEO benim için gereklimi :)

kısaca seo sitenizin arama motorlarında daha çabuk indexlenmesini sağlar.yani google - yahoo - msn live gibi arama motorlarında daha çok gözükmesini sağlar.. sitenizde ki örneğin bir forum başlığı"" phpnuke nasıl kurulur"" diye bu mesela sitenizde
modules.php?name=Forums&---konu saysı örnegın modules.php?name=Forums&645-645 yanı bu tarz cıkar arac cubugunda ama seo olunca

siteismi.com/forum/phpnuke+nasıl+kurulur gıbı cıkar buda arama motorlarında %100 bır avantajdır
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-15, 13:53:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

XML Ayrıştırma Hatası: xml işleme komutu harici varlığın başında değilLocation: http://siteadi.com/backend.phpLine Number 103, Column 1:<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-9" ?>
^
hatasiverdi backend.php
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-15, 14:26:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

download için verdiğin backend.php dosyası netopsiyon dosyalar kısmında var, ayrıca bu dosya Ali Osman'a ait değil sanırım, bahsedildiğine göre

Alıntı:
ali osman ustatın yayınladığı backend.php kullanmanızda fayda vardır.Bu şekilde forumdaki(download ve haberlerde dahil) son 10 mesajlar durmadan googlede indexlenir.

olması lazım, yanlış anlamadıysam, ayrıca verdiğin "backend.php" çalışıyor, ben denedim çalıştı sorun yok bende ;)
Başa dön
emrahkaya

MesajTarih: 2007-11-15, 14:38:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pardon arkadaşlar Yanlış yere yzdım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Sercan

MesajTarih: 2007-11-15, 14:54:25    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ayrıca descriptionlarıda içeriğe göre yapmak oldukça iyi bir yöntem nuke'de yapan var mı bilmiyorum ama wordpress te halihazırda.
sadece bunlar değil modülleri optimize etmekte gerekli en basiti titlelara içeriğin başlığını yazdırmak ve içeriğin başlığını <h1>başlık ($title)</h1> şeklinde göstermek en ufak seo işlemleri.h1 google'ın en sevdiği başlık tipi.

descriptionları içeriğe uyumlu yapmak için
includes/m e t a.php açın
global $name, $pagetitle;
description ve keywords satırlarınıda şununla değiştiririz.
Kod:
if($name == 'Ana_Sayfadaki_Modul) {
       $metastring .= "<m e t a name=\"keywords\" content=\"ana sayfadaki keywordslerin\">\n";
       $metastring .= "<m e t a name=\"description\" content=\"ana sayfadaki description\">\n";
}else{
       $metastring .= "<m e t a name=\"keywords\" content=\"$pagetitle,bla,bla,bla,blaaa\">\n";
       $metastring .= "<m e t a name=\"description\" content=\"$pagetitle\">\n";

u şekilde tüm modüllerinde uygulayabilirsin.
Başa dön
melik

MesajTarih: 2007-11-15, 15:04:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sen neden milletin ekmeğine sebep oluyorsun kardeşim! Very Happy şaka bi yana ibrahim güzel anlatmışsın tşk ederim adıma ama birşey sorcam bu seo ne işe yarıyor.. Very Happy Very Happy Very Happy
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-15, 15:11:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hakan :
download için verdiğin backend.php dosyası Netopsiyon dosyalar kısmında var, ayrıca bu dosya Ali Osman'a ait değil sanırım, bahsedildiğine göre

Alıntı:

olması lazım, yanlış anlamadıysam, ayrıca verdiğin "backend.php" çalışıyor, ben denedim çalıştı sorun yok bende ;)

ALİOSMAN Beyden aldim msnde .ama bende niye oyle yazdi anlamadim.firefoxtanmi kaynakli acaba.hakan hocam calisti dediginiz adresi gonderirmisiniz?
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-15, 18:26:06    Mesaj konusu: Re: Arama Optimizasyonu Alıntıyla Cevap Gönder

sercan şu kodları tam olarak açıklayabilirmisin? bunu her modülde yapabilirsin yazmışsın, tam olarak nasıl yapmalıyız?

juglanin firefox hata veriyor eve explorer'da sorun yok ;)
Başa dön
Sercan

MesajTarih: 2007-11-15, 18:59:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

m e t a.php açın global diye aratın çıkan sonucun sonuna $name, $pagetitle ekleyin.
daha sonra şöyle olmas lazım
Kod:
$metastring .= "<m e t a name=\"keywords\" content=\"ana sayfadaki keywordslerin\">\n";

bu kısımdan itibaren şuraya kadar silin.
Kod:

şunları ekleyin yerlerine
Kod:
if($name == 'Ana_Sayfadaki_Modul) {
       $metastring .= "<m e t a name=\"description\" content=\"ana sayfadaki description\">\n";
}else{
       $metastring .= "<m e t a name=\"keywords\" content=\"$pagetitle,bla,bla,bla,blaaa\">\n";
}

tabi anasayfa modülü falan orayı anasayfada yüklü olan modül adıyla değiştirin.
m e t a name diye çıkmış aradaki boşlukları silin m e t a name gibi.
diğer metanın yedeği dursun daha sonra newsten bir yazıya girin bir bakın description a haber başlığı var mı ? kodun çalışıcağı konusunda garanti veremem :) ama mantıken çalışması lazım.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-15, 20:07:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

@leyli

seo ( search engine optimizasyon) arama motorları optimizasyonu yani sitenizi araa motorlarına uyumlu hale getirmektir.
Uyumlu olursa ne olur? Siteniz ön sayfalrda açılır.
sen diyet sitesi yapıyorsun.google amcada diyet kelimesi yazıldığında ilk sırada olman ile 30. sayfada olması arasında fark var mı?

@artistbaron

seo link düzeltmesi değildir.Senin söylediğin seo eklentilerinin özelliğidir

@juglanin sitemap üyelerinize göstermek herhangi bir sorun vermez.İstersen pasif yapabilirsiniz.google için en önemli husus xml dir. xml de herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

@hakan
eğer sitenizde sitemap.xml varsa onun üzerine yazar yani değiştirir.Buna önlem almak için eski site haritasının ismini değiştiriniz

@melik

kimsenin ekmeği ile oynamak istemem ama herkesde ekmeğini haklı oalrak kazansın derim.ilmeyen birini kandırmak hiçde güzel bir şey değil
Melik bende sana bir şey söyleyeceğim
"benimle kafa bulma git işine Very Happy"

@sercan

Sana boşuna seo kralı demiyorum Very Happy
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2007-11-15, 20:21:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben link düzeltmesi demedim ki zaten ? ben yararını acıkladım
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-15, 20:32:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tesekkurler arkadaslar.Backend.Php neden firefoxta calismadi.Baska sitelerde f.Foxtada calstgni gordum.Anasayfadaki modul yazan yeri ornek news olark degsecgz dogrumu,?Anasayfadaki keywords kismina ilave edileckmi
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-16, 02:16:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aynen öyle olacak juglanin.Ben ana sayfada boş modül kullandığım için bu değişikliği yapmama bile gerek yok ama sen news kullanıyorsan dediğin gibi başkası downlaod kullanır ona göre uyarlar
Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2007-11-16, 09:50:39    Mesaj konusu: Re: Arama Optimizasyonu Alıntıyla Cevap Gönder

Kod:
<?php

/************************************************************************/
/* PHP-NUKE: Web Portal System                                          */
/* ===========================                                          */
/*                                                                      */
/* Copyright (c) 2005 by Francisco Burzi                                */
/* http://phpnuke.org                                                   */
/*                                                                      */
/* This program is free software. You can redistribute it and/or modify */
/* it under the terms of the GNU General Public License as published by */
/* the Free Software Foundation; either version 2 of the License.       */
/************************************************************************/

if (stristr(htmlentities($_SERVER['PHP_SELF']), "m e t a.php")) {
    Header("Location: ../index.php");
    die();
}

// Get functions
global $commercial_license, $sitename, $slogan, $pagetitle;
$ThemeSel = get_theme();

##################################################
# Include for m e t a Tags generation               #
##################################################

echo "<m e t a HTTP-EQUIV=\"Content-Type\" CONTENT=\"text/html; charset=windows-1254\">\n";
echo "<m e t a HTTP-EQUIV=\"Content-Type\" CONTENT=\"text/html; charset=iso-8859-9\">\n";
echo "<m e t a NAME=\"LANGUAGE\" CONTENT=\"TR\">\n";
if($name == 'Ana_Sayfadaki_Modul_Bos) {
       $metastring .= "<m e t a name=\"keywords\" content=\"ana sayfadaki keywordslerin!!!!!\">\n";
}else{
}

###############################################
# DO NOT REMOVE THE FOLLOWING COPYRIGHT LINE! #
# YOU'RE NOT ALLOWED TO REMOVE NOR EDIT THIS. #
###############################################

// IF YOU REALLY NEED TO REMOVE IT AND HAVE MY WRITTEN AUTHORIZATION CHECK: http://phpnuke.org/modules.php?name=Commercial_License
// PLAY FAIR AND SUPPORT THE DEVELOPMENT, PLEASE!
if ($commercial_license != 1) {
   $metastring .= "<m e t a NAME=\"GENERATOR\" CONTENT=\"wWw.xxxx.com Copyright (c) 2006 by www.yenibirforum.com.\">\n";
}

echo $metastring;

?>

bende bos modul kullaniyorum bu sekilde yazdim ama sanirim hatali zaten beyaz sayfa oldu.ana sayfadaki keywordslerin!!!!!\ kismina ekleencek bir sey avrmi?yani sonucta bu taglar vardi orjina m e t a.php de tarim,ciftci vb kelimeler.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-16, 16:39:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

juglanin boş kullanıyorsan nukeseo yönetim panelinden ayarlasana
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız