Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 119
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25272 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16377 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36698 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20759 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13933 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17681 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10593 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6242 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6517 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23118 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11025 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6622 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8237 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5677 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14306 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7269 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9389 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10436 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13098 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69579 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37564 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11337 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10531 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5401 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72895 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29391 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11075 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12329 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5947 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8543 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84895 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10247 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(10003 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4331 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10227 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13426 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6358 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26249 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17036 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8682 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6609 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10645 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6254 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7124 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8928 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5477 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53819 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9982 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6331 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10438 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Php-Nuke anıları :]
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Php-Nuke anıları :]

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
bizimistanbul

MesajTarih: 2007-11-25, 21:08:12    Mesaj konusu: Php-Nuke anıları :] Alıntıyla Cevap Gönder

Bu kadar üstat, bu kadar üye bu sitede buluştu... Hep ciddi başlıklar mı açıcaz.. Nuke anılarımızı bu başlık altında toplayalım, biraz gülelim Wink

Mesela ilki benden olsun..

Php-Nuke ile ilk tanıştığımda 7.8 sürümünü kullandım, dosyaları upload etmeden önce, şöyle bi paketi inceledim tabi php nin "p" sinden anlamıyorduk... ilk upload çok uzun sürünce sıkıldım, baktım her modülde falan languages klasörü var, dedim bunlar gereksiz, ana dizindeki languages yeter... Laughing tabi upload süresini kısalttık ama, sonra modüller açılmadı Laughing tabi sonrasında baya bir geliştik, cidden sağol netopsiyon Wink
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-19, 22:52:20    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
asilimy

MesajTarih: 2007-11-25, 21:32:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benimde netopsiyona sorduğum ilk soru şuymuş:

ya arkadaşlar bana birisi kurulumu anlattı ama phpmyadmin nedir? ne yapıcam ben burda?

soruya bakın Very Happy şimdi bunlar çocuk oyuncağı oldu Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-25, 21:48:36    Mesaj konusu: Re: Php-Nuke anıları :] Alıntıyla Cevap Gönder

ulan serdar sen yokmusun? Laughing

php-nuke anılarını anlat anlat bitmez, şarkısı bilem var onun Razz
kaç gece sabahladım, uykulardan uyandım... Laughing
ben ilk başladığımda bundan iki yıl evvel çok heyecanlandıydım, rüyalarımda görüyodum hataları filan, yurtta kalıyodum o zaman iyice paranoyak olmuştum, herkesle nuke konuşuyoduk, şimdi iki yılı geçti, hiçbişiy bilmeden yürümeye başladığım bu yolda bugün çok şeyler öğrendiğimi görüyorum 8)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
asilimy

MesajTarih: 2007-11-25, 21:51:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hakan :
ulan serdar sen yokmusun? Laughing

php-nuke anılarını anlat anlat bitmez, şarkısı bilem var onun Razz
kaç gece sabahladım, uykulardan uyandım... Laughing
ben ilk başladığımda bundan iki yıl evvel çok heyecanlandıydım, rüyalarımda görüyodum hataları filan, yurtta kalıyodum o zaman iyice paranoyak olmuştum, herkesle nuke konuşuyoduk, şimdi iki yılı geçti, hiçbişiy bilmeden yürümeye başladığım bu yolda bugün çok şeyler öğrendiğimi görüyorum 8)
962 mesajdan belli oluyor Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger
ellekli

MesajTarih: 2007-11-25, 22:28:36    Mesaj konusu: Re: Php-Nuke anıları :] Alıntıyla Cevap Gönder

bizimistanbul :
Bu kadar üstat, bu kadar üye bu sitede buluştu... Hep ciddi başlıklar mı açıcaz.. Nuke anılarımızı bu başlık altında toplayalım, biraz gülelim Wink

Mesela ilki benden olsun..

Php-Nuke ile ilk tanıştığımda 7.8 sürümünü kullandım, dosyaları upload etmeden önce, şöyle bi paketi inceledim tabi php nin "p" sinden anlamıyorduk... ilk upload çok uzun sürünce sıkıldım, baktım her modülde falan languages klasörü var, dedim bunlar gereksiz, ana dizindeki languages yeter... Laughing tabi upload süresini kısalttık ama, sonra modüller açılmadı Laughing tabi sonrasında baya bir geliştik, cidden sağol Netopsiyon Wink

bizimistanbul : Aslında pek farkımız yok Very Happy

Bir askerim vardı durmadan izin isterdi. bir gün takip ettirdim net cafeye gidip bir şeyler yapıp geliyormuş. ne yaptığını sordum benim bir internet sitem var orada bir şeyler yazıp geliyorum dedi. zaten aradığımda bu değilmiydi :d bir internet sitesi. Very Happy tamam komutanım sana site yapayım dedi Very Happy nukeyi yükledi admin şifren bu dedi bir kaç modül ekledi. günlerce korkumdan admin panelinde bir şeye el sürmemiştim :d bir şey olur diye :d hey gidi günler ....
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
randuman

MesajTarih: 2007-11-25, 22:31:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben 2005in sonlarında kayyo.com dan 50 mblık beleş hosta hazır olarak kurmuştum.Forum sayfalarına gözüm o kadar alışmıştıki birden portal bi sayfa açılınca kalpten gidiodum Laughing o heyecanla anasayfaya kendi resimlerimi falan koymaya başladım..komedininde bu kadarıı Very Happy Very Happy Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sercan

MesajTarih: 2007-11-25, 22:44:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim aklıma ilk gelenler php-nuke'yi bir blockla uçurduğumdur Very Happy daha sonra girişe index bırakmayı bilmiyordum ki .htaccess den yönlendiriyordum her seferinde Very Happy
başka başka ne var aklımda heh mesela en komiğime giden blackw ve zonecopper temalarını kullanmıştım ve menüyü türkçeleştirmiştim logo atmıştım ki zemin siyahsa logo zemini kahverengiydi Very Happy
bunların haricinde aklımda kalan başka birşey yok Very Happy ama aklıma gelirse kesin yazıcam Very Happy
Başa dön
macrodex

MesajTarih: 2007-11-25, 22:46:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de nukeye ilk modülümü eklerken çok zorlanmıştım..
indirdiğim dosyayı tümden ana dizine attım olmadı Very Happy
tümden modulese attım olmadı Very Happy
içindeki klasörleri tek tek atayım dedim, anaa dizindeki nuke dosyaları tümden gitti...
netopsiyon öğretti bir çok şeyi...

Not: bu mesaj 200. mesajım Very Happy burdaki...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-19, 22:52:20    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
PhP_CoDeR

MesajTarih: 2007-11-25, 23:22:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Lycostan ücretsiz host almıştım, dosyaları nasıl topluca atacağımı öğreniyordum Very Happy
Başa dön
beyce

MesajTarih: 2007-11-25, 23:48:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benimmde anlatacak çok seyim var ama neyse netopsiyon.com çok sey öğretti çok
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-25, 23:53:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında çok anım var ama ben briini yazayım çünkü bu nukedeki ilk anımdı....

c ve c++ visual gibi programlama dillerini bilenler, bilirler veritabanını sen kodlarda kullanıyorsun.int;a=32 gibi

php ile tanışmam nuke ile olduKodlara bakıyorum bakıyorum bunun veritabanı nerede Very Happy bir kaç gün sorna sql öğrendim hehe
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-11-26, 23:32:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anıları anlatacak olduktan sonra çok şey var, neler neler yaşadık nuke ile alakalı, kimi zaman akıl almaz hatalar gördük, kimi zaman bişeyleri başarabilmenin sevincini yaşadık, nuke ile uğraştıkça daha çok anımız olur bizim :)
Başa dön
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2007-11-26, 23:41:19    Mesaj konusu: Re: Php-Nuke anıları :] Alıntıyla Cevap Gönder

Very Happy desenize bende bir kaç yıl sonra bu başlığa bi anımı anlatacam sizler gibi eee sizler usta oldunuz ben dahaca cırak sabredin bende bi kaç yıl sonra böyle böyle bir hata yapmıştım ah benim eşek kafam nasılda yaptım bu hatayı der gülerim Very Happy
Başa dön
nofel

MesajTarih: 2007-11-27, 00:08:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

günlerce kuramamıştım, deli gibi forum, makale okumuştum Very Happy Very Happy
netopsiyondaki ilk mesajım 16 tmz 2005 te forum kayan bloğuyla ilgili Very Happy ne yapmışsam o bloğu o zamanlar :)
nuke tabanlı bi sitede destekleyenler bloğunda php-nuke destek sitelerinin bannnerlarını görüp tıklamışım, tıklamaz olaydım Very Happy
Başa dön
thsean

MesajTarih: 2007-11-27, 01:08:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vayyy bee ne günlerimiz geçti nuke ile ben web sitesi olayına ilk asp ile başladım asp hazır portalları editledim ozmanlar kafaya koymuşum bir site yapıcam diye neyse ozamanlar anlamıyoz tabi nuke fln ben asp ile uğraşırken dolaşıyorum sitelerde phpnuke kullanılmış bikaç webmaster portalına girdim dedim vay bee adamlar ne yapmış dedim bu ne sonradan öğrendim tabi okadar kasmışım site yapcam diye oda nukeymiş pehh dedim bu nuke ne iş neyse araştırmaları yoğunlaştırdım ben ilk nuketurkle tanıştım sonra netopsiyona geçtim herneyse ilk olarak nuke 7.0 versiyonunu kullanmıştım vayy be ilk açtığım sitemi hatırladım ne uğraşmıştım pcnet başvurmuştum dergilerinde tanıtmışlardı hala saklarım o dergiyi pehh abuksabuk nedenlerden kapatmak zorunda kalmıştım sitemi özledim çok yaa :) sonra üstüne 4 site açtım ama o ilk sitedeki tadı bulamadım şimdi en son sitemide açtım ama hala o ilk kapattığım sitede aklım belki gene açarım oyun içerikli bir site neyse başlık için teşekkürler iyiki varsın nuke.
Başa dön
sima19

MesajTarih: 2007-11-27, 01:25:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla güzel bir başlıkVery Happy

İlk php nuke ye başlarken, herkese diyodum, bu siteler acep nasıl yapılıyor. Nasıl html gibi bir sürü sayfamı oluyor. diyordum... Ama işin içine girince olaylar farklıymış...

Ama arkadaşlar şu var. GErçekten Php nuke kendi çapında güzel portal. Hani derlerya lastiği nereye çekersen oraya uzar. Php nuke de öyle. NEreye kullanacaksan oraya gidiyor..Tabii Bilene..Ama şunu söylemek gerekirse, Html yada php dilini bilmeyen kişi, kendi sitesini rahatlıkla açabiliyor. ben yaklaşık 1 senedir bu işteyim. İlk başladığımda php nukeyi hostum kurmuştu.Very Happy Tema nasıl yüklenir bilmiyordum. Ama Allaha şükür Bu seviyedeyim, kendi işimi halledebiliyorum. Eğer bu işi öğrenmek isteyen kişiler varsa, gerçekten ilerde bundan geçimini sağlayacak arkadaşlar varsa, Direk Php nuke, joomla vb hazır portallarla uğraşmasın, zamanını harcamasın derim. Direk Asp yada Php öğrensin. Çünkü Ben bu işe başlarken öğlesine takılıyordum. Ama yaş ilerliyor.Birazda bişeyler anladım. ne anladın derseniz, 1 Senemi eğer Php öğrenmeye adasaydım şuanki bilgi seviyem farklı olurdu... Ben 2 gün önce Php nuke yi tamamen bıraktım. İnş Php Öğreniyorum. Çünkü ilerde geçimim bundan olmasını azuluyorum... Şuan neden burdasın diyorsanızda Very Happy Netopsiyon ve bazı üyeler artık bir ailem oldu. bırakamıyorum :)
Başa dön
trakyalim

MesajTarih: 2007-11-27, 07:24:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nukeyle tanistigimda versiyonu 5,0 idi ilk localde kurmustum tabi kurana kadar neler cekmistim vaybe ama sagolsun netopsiyonun sayesinde basarmistim
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2007-11-27, 08:39:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlk mesajım :p

http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=14585&highlight=
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
emrahkaya

MesajTarih: 2007-11-27, 10:31:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben Asp ile ilgileniyorum Bir Müşterim Zamanında Benden Phpnuke site istemişti ve özelliklerini söylemişti. Bende Bi arkadaşla başladım yapmaya.

3. denememde siteyi kurmayı başardım o zamanlar forumda bişey yazmıyordum arama yapıp istediğime ulaşıyordum zaten.

Siteyi tamamlayıp temayı değiştirmeye gelmişti sıra ve bozuk tema atmıştım.
Sayfaya baktığımda bembeyaz. Sitenin Bozulduğunu sanıp herşeyi tekrar baştan kurmuştum ve 8. denememde siteyi tamamlamıştım Very HappyVery HappyVery Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
bardas

MesajTarih: 2007-11-27, 10:33:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

emrahkaya :

Siteyi tamamlayıp temayı değiştirmeye gelmişti sıra ve bozuk tema atmıştım.
Sayfaya baktığımda bembeyaz. Sitenin Bozulduğunu sanıp herşeyi tekrar baştan kurmuştum ve 8. denememde siteyi tamamlamıştım Very HappyVery HappyVery Happy

Bende Baya bir kurdum sildim hep yanlış modül yüklediğim için Laughing Laughing ben 10 dan fazla oldu kurdum sildiğim Wink
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız