Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 566
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 php-nuke otomatik site ma..
(17109 okuma, 20 yanıt)
 SEO Sözlük..
(6725 okuma, 2 yanıt)
 Google Büyük Bir Sorun..
(3982 okuma, 0 yanıt)
 Backlink'nizi artırın..
(3898 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli Seo Yaptırıcam Bi..
(6060 okuma, 5 yanıt)
 backend.php'ye nasıl peha..
(4557 okuma, 1 yanıt)
 Sitenizin Alexa değerini ..
(23 okuma, 2 yanıt)
 Seo ile Klasör ismi gibi ..
(7530 okuma, 5 yanıt)
 Php olan uzantiyi degisme..
(14964 okuma, 21 yanıt)
 daha once kurdugum bi seo..
(5771 okuma, 4 yanıt)
 netopsiyon neden pehaspes..
(13782 okuma, 14 yanıt)
 Arama Optimizasyonu..
(51002 okuma, 63 yanıt)
 Sadece 30 Dakikada l utf-..
(9505 okuma, 10 yanıt)
 Forum Rss dosyasını pehas..
(3968 okuma, 0 yanıt)
 nuke için yeni bir seo yö..
(15912 okuma, 19 yanıt)
 backend ve sitemap vb. pe..
(4596 okuma, 2 yanıt)
 iframe blok ve backend.ph..
(15674 okuma, 19 yanıt)
 Google Meta Keywords ile ..
(3993 okuma, 0 yanıt)
 Google dürüstlüğü sever..
(7859 okuma, 6 yanıt)
 Footer daki site map link..
(4134 okuma, 1 yanıt)
 Veri tabanından veri çeke..
(3887 okuma, 0 yanıt)
 nsn NEWS seo sorunu..
(10612 okuma, 12 yanıt)
 Arama Optimizasyon Döküma..
(6778 okuma, 5 yanıt)
 VBulletin gibi Tag sistem..
(8768 okuma, 8 yanıt)
 Site Google Arama motoru ..
(3671 okuma, 0 yanıt)
 pehaspeajaxseo uyguladım ..
(4686 okuma, 2 yanıt)
 nukede h1 ve h3 tag kulla..
(5243 okuma, 2 yanıt)
 sayfa gerileme hakkında..
(5693 okuma, 2 yanıt)
 iyi index lenen makale si..
(8076 okuma, 6 yanıt)
 Pehaspe seo eklentisi ari..
(12375 okuma, 14 yanıt)
 Pehaspe html seo ya modül..
(3863 okuma, 0 yanıt)
 yeni sitemap oluşturmanı..
(14094 okuma, 14 yanıt)
 googlede bu bir faktörmü..
(4866 okuma, 1 yanıt)
 Pehaspe Seo - Linkler seo..
(5760 okuma, 3 yanıt)
 Haberler 15 dakika sonra ..
(15718 okuma, 20 yanıt)
 haber tags..
(3601 okuma, 0 yanıt)
 Google Modul İçersindeki ..
(5719 okuma, 3 yanıt)
 Optimize Küçük İpuçları..
(6282 okuma, 3 yanıt)
 Arama Motorlarında Yüksel..
(8789 okuma, 7 yanıt)
 google aramalarında isted..
(19005 okuma, 18 yanıt)
 googlede 2. sıradayım fak..
(16063 okuma, 22 yanıt)
 SEO - Arama Motoru Optimi..
(7226 okuma, 4 yanıt)
 Google Site Bağlantıları..
(10063 okuma, 10 yanıt)
 Faydalı Linkler..
(10475 okuma, 6 yanıt)
 Dinamik Title Eklentisini..
(8235 okuma, 6 yanıt)
 NSN NEWS Pehaspe Seo..
(9694 okuma, 9 yanıt)
 aradıgım seoolar..
(3649 okuma, 0 yanıt)
 pehaspeajaxseo Yardım..
(4269 okuma, 0 yanıt)
 video stream'e seo uygula..
(11456 okuma, 13 yanıt)
 Köşe Yazıları Modülüne Di..
(27927 okuma, 38 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-10-27, 17:00:58    Mesaj konusu: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

biz bu işe kısaca optimizasyon diyoruz.

optimizasyon nedir,ne işe yarar?

google optimizasyon,sitenin,hedef kelimelerde üstlerde çıkması için yapılan çalışmadır.

bizler,referans siteler ile,kaliteli ve ucuz şekilde,sizlere bu hizmeti sunmak için varız.

genel olarak bize gelen sorular ve cevapları..

1) yapılan işlerin sitenin pr değerine de katkısı olacak mı ?
tabiki olacak çünkü pr 3-4-5 sitelerden (çoğu,site içeriğine uygun siteler ve alman dizinleri olmak üzere) backlinkler de alacaksınız..

2) ya site optimizasyondan 1 ay sonra 4-5 sıra gerilerse..?
bu konuda taviz vermeyiz,ücretsiz olarak site eski yerine getirtilir..

3) ücretlendirme nasıl oluyor?
paranın çeyreğini yada yarısını işe başlarken alıyoruz,iş bitimi kalan parayı da alıyoruz,duruma göre iş bittikten sonra da ücret ödenebiliyor.

4) size nasıl ulaşabiliriz,bize nasıl garanti veriyorsunuz ?
msn adresimiz aytugakdogan@msn.com abartısız günde 20-22 saat açık olduğu oluyor,her zaman pc başındayımdır..

cep telefonu,ev adresi vs gibi bilgiler de gerektiğinde verilecektir,isteğe göre referans site sahipleri ile de görüştürelecektir.

referans forum (webmaster forumları) adresleri smf.gen.tr , netopsiyon.com , forum.iyinet.com , frmtr (web) , r10.net

son referans siteler ve sıraları..

site : kinerase.web.tr/

4 aylık sitenin,indexleri yokken,kinerase'de ilk 10'a sokmuştum.

son hali ile ilk 3 için çalıştık,2.olarak bitirdi.

ecza sitesi,şirketleri var..

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=kinerase&m e t a=

site : ekraloyun.com

kelime : kraloyun

ilk 10 için çalışıldı,9.bitirildi,3 hafta sürdü.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=kraloyun&m e t a=

site : kultureczanesi.com

site sandbox'tan çıkartılmıştır..

site : msndevri.com

kelime : rock avatarları

sıra 11.

http://www.google.com.tr/search?q=ro...&start=10&sa=N

msn/mail : aytugakdogan@msn.com

telefon : pm isteyin/atın
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 22:32:26    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-11-01, 18:18:06    Mesaj konusu: Re: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

yapılacaklar hakkında çok meraklı geldi msn'e..

düz olarak şöyle anlatayım,hepsini söylemem saçma olur zaten..

haftalık olarak rapor veririm..

yapılan çalışmalar,alınan backlinkler,eklenen pr 7-8 fransız dizinleri vs.

1-2 hafta sonra etkiye göre m e t a tag düzenini tittle bilgilerini vs baştan sona değişmek zorunda kalabilirim.

bunu değiştirip vermek dışında site ile alakam olmayacak.

ek olarak istenildiği zaman referans site sahipleri ile telefon / msn üzerinden görüştürülme yapılabilir..

sandbox'tan çıkartılan site sayısı net 7'dir.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-11-09, 23:47:35    Mesaj konusu: Re: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

Bugün itibariyle 1 yeni referansımız daha oldu,aynı anda 5'den fazla kişi ile çalışmıyorum ve tercih olarak şirket sitelerini vs düşünüyorum artık.

Son referans..

site : http://www.kultureczanesi.com/

kelime : allbres

sıra : ilk 5 için anlaşıldı ama site 2.olarak bitirdi süre olarak 2-3 hafta yeterli oldu.

Referanslarımız ile bu işte günden güne ilerlemekte olduğumuzu ve bu işte kalıcılardan olduğumuzu da belirtmek isterim.

msn/mail aytugakdogan@msn.com

telefon ve tüm referans bilgileri için pm atmanız yeterli.

Saygılar.
Başa dön
omerfaruk_02

MesajTarih: 2007-11-10, 01:34:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İkna olamadım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-10, 02:05:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya şimdi konuşacam olmayacak.Susacam olmayacak.başlığı kilitleyecem olmayacak.Sonuçta aytuğ para kazanma metodunu bulmuş Very Happy ekmeği ile oynamak haksızlık

Ancak Buranın yönetici oalrak eklemek istediğim bir şey var

bu pek inandırıcı değil hemde hiç değil...Bilmsel yanı yok.

tarayıcılar ve botlar ilk önce title komutunu tanır.Yani sitenizin ismi ve adı.İncelemek istiyorsanız tarayıcınız ile

http://netopsiyon.com

ilk olarak netopsiyon online forums yazısı geldi karşınıza dimi Very Happy

aynı mantık örümceklerde de var...

yani sitenina dı atıyorum türkiye.com ise zaten google onu ilk sıralara çıakracaktır.page rankı ne olursa olsun.Günlük tekil hiti kaç olursa olsun

o yüzden böyle önemli domainler çok pahalıdır.

chat.com
sex.com

vs...vs..... bu iki kelimeyi örnek kullanamamdaki amaç en çok arama yapılan kelimeler olmasıdır.

Alıntı:
site : kinerase.web.tr/

4 aylık sitenin,indexleri yokken,kinerase'de ilk 10'a sokmuştum.

kinerase zaten sitenin ismi olduğu için üst sırala yerleşecektir.

kendi sitem.. en yakın arkadaşlarıma bile üye olmayın diyorum..pagerankı ve backlinki araştırın bakalım neymiş değerleri?
google için sitemap yapmadım şimdilik

google de misilleme yaz kaçıncı sırada?

yazımı okuyupta sonra msn ekleyip para verenlere karşı bir şey yapılamaz sanırım Sad

Son sözümde de idaalı olacam.
sen gel benim siteyi

chat
sex
webmaster
hacker
arkadaşlık

kelimelerinde birinci yap istediğin ücreti ödeyeceğim ama yıllar isteme benden...kaç hafta süre istiyorsun?

ama yapamazsan ne olacak?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Sercan

MesajTarih: 2007-11-10, 12:03:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yanlış anlaşılmasın ama ekraloyun ve msndevri ydi sanırım varoldukları konumdan düşmüşler msndevri ilk sayfada yoktu ekraloyun 3ncü sayfada bile yoktu.

title içeriklerde başlıkları <h1>içerik adı</h1> tagları arasında gösterin.googleda toplist yazın ilk 10 sayfadaki bütün dizinlere kayıt olun iyi webmaster platformlarından link değişimi yapın.domain-içerik uyumlu olsun.aldığınız linklerde sürekli farklı kelimeler kullanmayın mesela sercan mı sürekli sercan yazın.linklerde /dizin-adi şeklinde olsun. yani extra yapılabilecek fazla birşey yok...

fakat öyle birşey ki; ben çalışıyorum,derse çalışıyorum {çalışmaz çalışsa bile sadece çalışmak için çalışılır},vaktim yok,gece eve geç geliyorum bide tuvaletteyim ! Very Happy gibi bahaneler yüzünden bu yukarıda saydığım birazcık kasılma olayı paralı olarak yapılıyor Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-11-13, 22:12:41    Mesaj konusu: Re: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

Üzerimden deli gibi komisyon alanlar var.

Adamın tanıdığının evden eve nakliyat sitesi sahibi var,onunla görüşüyor,bu siteyi bu kelimede ilk 10'a sokturacağım 500 ytl yeterli,adam bana geliyor 400 ytl ödüyor,100 ytl onun aracı olmasından dolayı,çaba göstermeden yanına kar kalan para.

Zaten sex shop siteleri dadandı başıma. Razz

Elimdeki işleri yarıya indirmeden yeni müşteri almamayı düşünüyorum.

Son görüşmelerimi yapıyorum artık,eğer tamamen müşteri alımını durduracak olursam buradan duyuracağım.
Başa dön
trakyalim

MesajTarih: 2007-11-14, 00:32:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla helal olsun uydurmussun isini
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 22:32:26    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Sercan

MesajTarih: 2007-11-14, 20:02:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu işi bu sıralar yapan çok var zaten.hatta profesyonel işte ne bileyim onaylı SEO Uzmanı falan rütbeleri var bazı platformlarda.tabi bu uzmanların alacağı ücretler ciddi paralar.
Başa dön
nofel

MesajTarih: 2007-11-14, 20:43:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abi inanmayacaksınız ama en üstteki yazıyı biçok sitede gördüm Very Happy

kopyalayan kopyalayana (tabii isimler ref. ler falan değiştiriliyor Very Happy )
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-11-15, 00:08:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

heheeheee arkadaşlar bu seoda iyi para varmış...

kusura bakmayın ama bu ücreti ödeyenlerin aklından şüpheye düşerim bu kadar da ciddiyim.
benim tanıdığım tek seo ustası sercandır.
aytug bu arada ben hala sözümdeyim.Söylediğim 3 kelimede beni ilk sıraya yerleştirebilecekmisin sesin çıkmıyor?
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2007-11-15, 00:26:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aytug özelden degılde net bana sunu soyleyebılırmısın

Webmaster - Chat bunları bana 3 haftada ne kadara en ustte cıkarırsın net fıyat ver ciddi olabilir chat degılde sadece masterı soyle fıyat net olsun özel karıştırma
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
emrahkaya

MesajTarih: 2007-11-15, 14:51:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşkar Aytuğu tanımıyorum ama yaptığı şey gayet normal ve mantıklı.

Sadece Emin konuşması pek doğru değil sonuçta chat sohbet arkadaşlık bu tarz belirli kelimelerde üst sıralara çıkmak için 1 sene uğraşmak gerekli. ama belirli kelimeler için olabilir.

örnek ben.

Bir ilaç Firmasının 12 tane sitesini googlede üst sıralara çıkarmak için 3000$ Aldım.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
become_endless

MesajTarih: 2007-11-15, 19:32:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kendı siteni google'da komik kelimesinde ilk 3 e sokabilirsen 2-3 haftadasana iş bulacağım =)
Başa dön
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-11-17, 16:18:23    Mesaj konusu: Re: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

kendi sitem daha 3-4 haftalık

komik kelimesinde değil 1 sene içinde bütün mizah aramalarında ilk 3'e sokarım diğer sitelerim gibi.

google optimizasyon/seo işleri için müşteri alımı dolmuştur,en azından elimdeki işleri yarılayana kadar,yeni işlerle/projelerle gelmeyin lütfen.elimdeki işler azaldığında ve yeni sağlam referanslarımla buraya yazacağım gene.

ilginize teşekkür ediyorum,şimdilik sadece soru(n)larınız için aytugakdogan@msn.com Wink

ek olarak ben bu başlığı hemen hemen bütün wb forumlarına açtım,başta iyinet ve r10'dan gelen müşterilerle kotamı doldurdum zaten.
Başa dön
bardas

MesajTarih: 2007-11-17, 17:45:31    Mesaj konusu: Re: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

SEO nedir? Google, sitemi Google dostu sitelere ekleme teklifi sunan şirketlerle çalışmamı önerir mi?

Arama Motoru Doktorları

SEO, "search engine optimizer" (arama motoru doktoru) teriminin kısaltmasıdır. Birçok SEO, web sitesi sahiplerine metin yazmaktan site düzenleme önerilerinde bulunmaya ve bir sitenin gönderilebileceği ilgili dizinleri bulmaya yardımcı olmaya kadar birçok yararlı hizmet sunmaktadır. Ancak, etik davranmayan bazı SEO'lar, saldırgan pazarlama çalışmaları ve arama motoru sonuçlarını dürüst olmayan bir şekilde değiştirme girişimleri yüzünden sektöre gölge düşürmüştür.

Google'ın hiçbir SEO ile ilişkisi yoktur ve bu konuyla ilgili herhangi bir öneride bulunmamaktadır. Ancak, sitenizi geliştirecek bir SEO ile arama motoru sonuçlarından tümüyle çıkarılma olasılığınızı artırma dışında bir işe yaramayacak SEO'ları birbirinden ayırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu verebiliriz.

* Sebepsiz yere size e-posta gönderen SEO firmalarından sakının.

İşin ilginci, bu spam e-postalardan biz de alıyoruz:

"Sayın google.com.tr,
Web sitenizi ziyaret ettik ve büyük arama motorlarının ve dizinlerinin çoğunda gösterilmediğinizi fark ettik..."

"Gece kilo vermeye" yarayan diyet haplarına veya görevden alınmış diktatörlerden gelen ve para transferine yardımcı olmanızı isteyen ricalara karşı şüphe duyduğunuz kadar, arama motorlarıyla ilgili istenmeyen e-postalara karşı da şüpheyle yaklaşmalısınız.
* Kimse Google'da 1. sırada listeleneceğinizi garanti edemez.

Sitenizin hangi sırada yer alacağını garanti eden, Google'la "özel bir ilişkisi" olduğunu ileri süren veya Google'a "öncelikli gönderim" olanağı tanıdığına ilişkin reklam yayınlayan SEO'lardan sakının. Google için hiçbir öncelikli gönderim yöntemi yoktur. Aslında, bir siteyi Google'a göndermenin tek yolu, doğrudan URL Ekle sayfamızı veya Google Site Haritaları programını kullanmaktır ve siz de bunu hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz.
* Eğer bir şirket kendi bilgilerini gizliyorsa veya niyetini açık bir şekilde ortaya koymuyorsa dikkatli olun.

Anlamadığınız konular için açıklama isteyin. Bir SEO'nun sizin adınıza giriş sayfaları veya "kullanılmayan" etki alanları gibi aldatıcı veya yanıltıcı içerikler oluşturması durumunda, siteniz Google dizininden tümüyle çıkartılabilir. Sonuç olarak, hizmet aldığınız şirketlerin etkinliklerinden siz sorumlusunuz ve bu nedenle, size nasıl "yardımcı" olmayı planladıkları hakkında tam bilgi sahibi olduğunuzdan emin olmalısınız.
* Kesinlikle bir SEO'ya bağlantı vermek zorunda değilsiniz.

"Herkese açık" bağlantıların gücünden, popüler bağlantılar oluşturma planlarından veya sitenizi binlerce arama motoruna göndermekten bahseden SEO'lardan sakının. Bunlar, büyük arama motorlarının sonuçlarındaki sıralamanızı etkilemeyen yararsız etkinliklerdir ve olumsuz kabul edilebileceğiniz sonuçlara da yol açabilir.
* Bazı SEO'lar, tarayıcının adres çubuğuna doğrudan anahtar kelime girme özelliği sağladıklarına sizi inandırmaya çalışabilir.

Bu gibi tekliflerin çoğu, kullanıcıların ek yazılımlar yüklemesini gerektirir ve az da olsa bazı kullanıcılar bunu yapmaktadır. Bu gibi teklifleri büyük bir dikkatle değerlendirin ve sadece kendi kaynaklarına dayanarak, kaç kişinin gerekli uygulamaları indirdiğini bildiren raporlara şüpheyle yaklaşın.
* Seçim yaparken dikkatli olun.

Bir SEO'ya başvurmayı düşünürken sektörle ilgili biraz araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırmayı yaparken Google'ı da inceleyebilirsiniz. Ayrıca, özellikle saldırgan bir SEO hakkındaki şu makale dahil olmak üzere, basında çıkan uyarı amaçlı haberleri de okuyabilirsiniz: http://seattletimes.nwsource.com/html/businesstechnology/2002002970_nwbizbriefs12.html. Google belirli bir şirket hakkında görüş bildirmez. Ancak, kendini SEO olarak adlandıran ve kabul gören ticari davranış sınırlarını uygulamalarıyla açıkça aşan bazı firmalarla karşılaştığımızı belirtmek isteriz. Dikkatli olun.
* Paranızı neye harcadığınızdan emin olun.

Google, arama sonuçlarımızda daha iyi bir sıralama hakkı satmaz. Ancak, bazı arama motorları, tıklama başı ödeme veya katılım için ödeme yöntemleriyle normal web araması sonuçlarını birleştirmektedir. Bazı SEO'lar arama sonuçlarında size yüksek sıralama vaat eder ancak, sizi arama sonuçlarına değil reklam bölümüne yerleştirir. Hatta bazı SEO'lar, diğer arama motorlarını "kontrol ettikleri" ve kendilerini istedikleri sıraya yerleştirdikleri yanılsamasını oluşturmak için, teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirir. Bu Google'da işe yarayan bir yöntem değildir çünkü, reklamcılık programımız açık bir şekilde etiketlenerek arama sonuçlarımızdan ayrılmıştır. Ancak, hizmet almayı düşündüğünüz SEO'lara bir programa sürekli olarak katılmak veya geçici bir süreyle reklam yayınlamak için ne ücret ödemeniz gerektiğini mutlaka sorun.
* Çok sayıda SEO'yla konuşun ve diğer SEO'lara hizmet almayı düşündüğünüz firmayı önerip örmediklerini sorun.

Referanslar iyi bir başlangıçtır, ancak sizi her konuda bilgilendirmez. Şirketin ne kadar süredir bu alanda çalıştığını ve tam zamanlı kaç çalışanı olduğunu sormalısınız. Baskı altında kaldığınızı ve huzursuz olduğunuzu hissediyorsanız sezgilerinize güvenin ve tedbirli davranın: güvenebileceğiniz bir firma bulana kadar bekleyin. SEO firmanıza, bulduğu kötü amaçlı spam'ları, http://www.google.com/contact/spamreport.html sayfasındaki spam şikayet formumuzu kullanarak Google'a bildirip bildirmediğini sorun. Etik davranan SEO firmaları, Google'ın spam yönergelerini ihlal eden aldatıcı siteleri bildirmektedir.
* Yasal açıdan korunduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Kendi güvenliğiniz için, tam ve koşulsuz bir geri ödeme garantisinde ısrar etmelisiniz. Herhangi bir nedenle sonuçtan memnun olmamanız veya SEO'nuzun etkinliklerinin, etki alanı adınızın bir arama motoru dizininden çıkarılmasına neden olması durumunda geri ödeme talebinde bulunun. Ücretlendirmeyi de içeren yazılı bir sözleşme yaptığınızdan emin olun. Ayrıca bu sözleşmede, arama motorlarının site eklerken uyulmasını istediği tüm yönergelere uyulacağı da belirtilmelidir.

Web sitesi sahipleri genellikle ne gibi kötüye kullanım durumlarıyla karşılaşmaktadır?

Yaygın hilelerden biri, yanıltıcı yönlendirmeler aracılığıyla kullanıcıları bir siteye yönlendiren "gölge" etki alanlarının oluşturulmasıdır. Bu gölge alanlar, çoğunlukla bir müşteri adına çalıştığını öne süren SEO'lara aittir. Ancak, iş ilişkiniz bozulursa SEO da etki alanı adını farklı sitelere, hatta bir rakibinizin etki alanına yönlendirebilir. Bu durumda, müşteri tümüyle SEO'ya ait rakip bir siteyi geliştirmek için ödeme yapmış olur.

Başka bir yasadışı uygulama ise, müşterinin sitesinde herhangi bir yere, anahtar kelimeler yüklenmiş "giriş" sayfaları yerleştirmektir. SEO, bu uygulamanın sayfayı daha fazla sorguyla alakalı kılacağını vaat eder. Aslında bu, tek tek sayfalar anahtar kelimelerle genellikle pek alakalı olmadığı için yanlıştır. Ancak, çok daha dikkatli olmayı gerektiren bir hile daha vardır: Giriş sayfaları çoğunlukla, SEO'nun diğer müşterilerine yönlendiren gizli bağlantılar içermektedir. Bu tür giriş sayfaları, bir sitenin bağlantı popülerliğini azaltır ve siteyi uygunsuz ya da yasadışı içerik bulundurabilen diğer SEO müşterilerine yöneltir.

Başka hangi konulara dikkat etmek gerekir?

Dolandırıcı SEO'lardan korunmanıza yardımcı olacak bazı uyarı işaretleri vardır. Bu konuda kapsamlı bir liste olmadığı için şüphelendiğiniz durumlarda sezgilerinize güvenmelisiniz. Ayrıca, SEO aşağıdakilerden birini yaparsa derhal ilişkinizi sonlandırın:

* gölge alanlara sahipse
* giriş sayfalarında diğer müşterilerinin bağlantılarını yerleştiriyorsa
* adres çubuğunda anahtar kelimeler satmayı teklif ediyorsa
* gerçek arama sonuçları ve arama sonuçlarında görünen reklamlar arasında ayrım yapmıyorsa
* sıralamayı sadece, sizin de elde edebileceğiniz, anlaşılması zor ve uzun anahtar kelime grupları kullanılması durumunda garanti ediyorsa
* çeşitli takma adlar veya sahte WHOIS bilgileri ile çalışıyorsa
* "sahte" arama motorlarından, casus yazılımlardan veya işe yaramaz yazılımlardan trafik alıyorsa
* Google dizininden çıkarılmış alan adlarına sahipse veya kendisi de Google'da belirtilmiyorsa

Bir SEO tarafından aldatıldığınızı düşünüyorsanız şikayette bulunabilirsiniz.

Kod:
# Paranızı neye harcadığınızdan emin olun.

Google, arama sonuçlarımızda daha iyi bir sıralama hakkı satmaz. Ancak, bazı arama motorları, tıklama başı ödeme veya katılım için ödeme yöntemleriyle normal web araması sonuçlarını birleştirmektedir. Bazı SEO'lar arama sonuçlarında size yüksek sıralama vaat eder ancak, sizi arama sonuçlarına değil reklam bölümüne yerleştirir. Hatta bazı SEO'lar, diğer arama motorlarını "kontrol ettikleri" ve kendilerini istedikleri sıraya yerleştirdikleri yanılsamasını oluşturmak için, teklif fiyatlarını gerçek zamanlı olarak değiştirir. Bu Google'da işe yarayan bir yöntem değildir çünkü, reklamcılık programımız açık bir şekilde etiketlenerek arama sonuçlarımızdan ayrılmıştır. Ancak, hizmet almayı düşündüğünüz SEO'lara bir programa sürekli olarak katılmak veya geçici bir süreyle reklam yayınlamak için ne ücret ödemeniz gerektiğini mutlaka sorun.

Kod:

# Kimse Google'da 1. sırada listeleneceğinizi garanti edemez.

Sitenizin hangi sırada yer alacağını garanti eden, Google'la "özel bir ilişkisi" olduğunu ileri süren veya Google'a "öncelikli gönderim" olanağı tanıdığına ilişkin reklam yayınlayan SEO'lardan sakının. Google için hiçbir öncelikli gönderim yöntemi yoktur. Aslında, bir siteyi Google'a göndermenin tek yolu, doğrudan URL Ekle sayfamızı veya Google Site Haritaları programını kullanmaktır ve siz de bunu hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz.

Kaynak : Google.com
Başa dön
aytugakdogan

MesajTarih: 2007-12-01, 23:11:30    Mesaj konusu: Re: google aramalarında istediğin kelime,istediğin sıra Alıntıyla Cevap Gönder

Siz en iyisi buraya bakın http://forum.iyinet.com/google-optimizasyon/72754-google-aramalarinda-istedigin-site-istedigin-kelime-istedigin-sira.html
Başa dön
abdulheyy

MesajTarih: 2007-12-02, 00:04:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gülesim geliyor arkadaşlar.
aytug diyor ki:
kelime : allbres
site sıralaması 2 diyor ama
şuna dikkat etmek isterim. bu kelime internette fazla yok.
işte google amcanın sonuçları:
allbres için yaklaşık 205.000 sonuçtan diyor.
yani 2 milyon arasından değil.
Başa dön
Siirpaylas

MesajTarih: 2009-04-03, 05:23:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ßi site Kurucam. sitemin adı www.AileBninArasindakiFarkiBulunuz.com
anahtar kelimem a ile b nin arasındaki fark nedir yada bulunuz vs.
ßu siteyi Kurayım sadece indexe a ile b nin arasına hoş geldiniz kenarda durmayın buyrun a ile b nin ortasında durunuz yazıp google tanıttıktan sonra ßalkona cıkıp sigara içip geri geldiğimde google amcam zaten beni o kelimede ilk 3 e sokmus oLur.
ßiraz aßartıyorum ama Siz ne demek istediğimi anladınız.allbres.com yada net. ey güzel domain sahißi kardeşim ßu krizde millete YARDIM edeyim diye uğraşıyorsan seocular yada sorucuyum diyenlerle değil sokak köşelirine uğra.
ßu kelimeler zaten ototmatik google aLır yukarıya.
Hadi oallbres domaini cHat, Sohbet, S.x,Video izle Vs. kelimelerinde 1. sayfaya getir 3 Haftada ?
ßakın ßu İşi Çok iyi yapanlar yokmu ? Var taßiki. Google ilk aÇılan web sayfaları için öncelik Tanıyor zaten. siz gerekli yerlerde açıklamaları yapın ve en önemli etken ise sitenizi google için değil gelen misafirler için hazırlayın. atıyorum Bu kardeşim domain.com sitemi anahtar kelimemde 1. sıraya getirdi. 3 gun 5 gun neyse artık. Peki sonra ?
2-3 hafta gunluk 10k 20k Tekiliniz Oldu sonra ßi ßakmılsınız Puff oLmussunuz. Google kendide aÇıklıyor seo Yapıcam die Tuzağa düşmeyin. gerekli Kuruluşlar sitenizi Fazla kasar ßende sizi Kasarım diye.
herşeyin hayırlı Olmasını diliyorum saßahın ßu saatinde Fazla uzatmadan kesmek istiyorum. ALLAH'ın seLamı üzerinizde googlenin ßotları yanınızda Olsun. :)
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız