Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 649
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Netopsiyon yeniden hepimi..
(16427 okuma, 8 yanıt)
 İyiki varsın..
(25422 okuma, 20 yanıt)
 Netopsiyon neden kapatılı..
(9333 okuma, 6 yanıt)
 Php Oto Kiralama Script..
(6544 okuma, 2 yanıt)
 islama hakater edilmesine..
(20924 okuma, 26 yanıt)
 .Tr Domain Neden Yok ?[Ta..
(13180 okuma, 15 yanıt)
 Uzun süre sonra netopsiyo..
(3805 okuma, 0 yanıt)
 Yöneticilere....
(4795 okuma, 2 yanıt)
 Yöneticiler Hakkında?..
(28049 okuma, 38 yanıt)
 Yeni Programlama Dillerin..
(11982 okuma, 14 yanıt)
 OpsiyonTema.com Hakkındak..
(70473 okuma, 104 yanıt)
 Nerede bu Asp destek site..
(7373 okuma, 5 yanıt)
 Netopsiyon Yönetimine Sor..
(7904 okuma, 8 yanıt)
 netopsiyon ie 6 ile sorun..
(6460 okuma, 6 yanıt)
 ClipBucket nedir..
(13798 okuma, 18 yanıt)
 Hergün hergün bişey oluyo..
(6773 okuma, 6 yanıt)
 nukeye olan özlemimi aşkı..
(4924 okuma, 1 yanıt)
 Nerede eski NETOPSİYONLAR..
(28744 okuma, 43 yanıt)
 bu site nuke'nin hangi sü..
(7132 okuma, 5 yanıt)
 Konu düzenleme yasağı..
(6714 okuma, 6 yanıt)
 KINIYORUM..
(11478 okuma, 13 yanıt)
 Dosyalara yorum hk...
(11458 okuma, 14 yanıt)
 Yeni bolum onerileri..
(5257 okuma, 3 yanıt)
 Kendi Hostumda Site Tanıt..
(4930 okuma, 2 yanıt)
 Netopsiyon Grup [ NG ] ka..
(7630 okuma, 3 yanıt)
 Netopsiyon` un sağ blockl..
(15136 okuma, 18 yanıt)
 Kandiliniz Mübarek Olsun..
(8413 okuma, 7 yanıt)
 Neden Paylaşayım Ki?..
(17398 okuma, 20 yanıt)
 Php-Nuke Portal Yarışması..
(9055 okuma, 8 yanıt)
 Net Opsiyon Ana sayfa For..
(6150 okuma, 3 yanıt)
 filistine destek amaçlı b..
(5298 okuma, 2 yanıt)
 Yöneticilere karşı Tutum!..
(7215 okuma, 4 yanıt)
 Teşekkürler Netopsiyon..
(4900 okuma, 1 yanıt)
 Yöneticilerin Dikkatine..
(17918 okuma, 24 yanıt)
 Acizane bir istek..
(23473 okuma, 32 yanıt)
 Yönetici Arkadaşlara.. Ge..
(22511 okuma, 28 yanıt)
 Proxy Kullanmadan Netopsi..
(5648 okuma, 2 yanıt)
 Diğer Php Scriptleri Kate..
(5612 okuma, 2 yanıt)
 Herkesin Okuması Dileğiyl..
(25767 okuma, 34 yanıt)
 PhpNuke den Soğumamak İçi..
(15053 okuma, 17 yanıt)
 Cumleten selam arkadaslar..
(10476 okuma, 9 yanıt)
 Netopsiyon Bannerleri..
(9740 okuma, 8 yanıt)
 [Öneri] İPB Forum Kategor..
(7448 okuma, 5 yanıt)
 Netopsiyon Yeni Kategoril..
(5086 okuma, 0 yanıt)
 Netopsiyona günde kaç saa..
(11009 okuma, 10 yanıt)
 Netopsiyon Forum Profil D..
(4379 okuma, 0 yanıt)
 sürem bitince netopsiyond..
(10296 okuma, 10 yanıt)
 mesajlarım silinmiş..
(7445 okuma, 4 yanıt)
 Forum kategori isteği..
(9020 okuma, 8 yanıt)
 Sağ blok ile daha güzel d..
(8854 okuma, 8 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - NetOpsiyon Değişime Hazır!!
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

NetOpsiyon Değişime Hazır!!

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Öneri ve Görüşleriniz
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
berk_okan

MesajTarih: 2008-06-07, 12:57:13    Mesaj konusu: NetOpsiyon Değişime Hazır!! Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında üye olmadan netopsiyon'nu sürekli takip ediyordum.Nuke konusunda beni cok geliştirdi.Fakat gördüm ki Nuke bir çok konuda yetersiz ve en önemlisi insanı pasifize ediyor.Ondan sonra joomlaya başladım ve joomla konusunda da birçok şeyi CmsTurk'ten öğrendim.Şu anda ise php çalışıyorum.Php çalışırken dedim ki şu bizim sitelere bir gireyim.Php-Nuke istelerine baktım.Tabii ki Nuke sitesi deyince akla ilk gelen site netopsiyon'dur.Beni en cok memnun eden NetOpsiyon'un joomla kategorisi açmak istemesi oldu.
Bence şu anda net opsiyonda bir ihtilal havası esiyor.üyeler ihtilal yapmak istiyor.Üyelerinde bu konuya sıcak baktığı kanısındayım.Ben bir joomlacı olarak bir kaç şey yazacağım.

Joomla geniş içerikli açık kaynak kodlu bir yazılımdır.Tema,modül,bileşen ve bot desteği oldukça fazladır.Tek bir siteden geliştiriliyor.Şu anda iki sürüm var.Birisi 1.0.x ve 1.5.x.Joomla 1.0.x 'e desteğini çekmeye hazırlanıyor.1.5.x'le gelen en güzel özelliklerden biri cok kolay seo'yu aktif ediyorsunuz.Tek tıklama ile seo aktif.Piyasadaki bir çok forumla cok kolay entegre oluyor.Şu anda JoomlaFusion isiminde forum cıkarma aşamasındalar.
Bu kadar joomla reklamı yaptıktan sonra Nuke'ye gelelim.Nuke bir abidedir.Bunu kabul ediyorum ama şu anda son kullanıcılara hitap etmiyor.PHp bilginiz olmadıktan sonra Nuke'yle farklı şeyler cıkarmanız cokzor.Fakat bu durum JoomLa'da öyle değil.Nuke cok kolay.Piyasada destek sitesi çok ve herkes elinden geldiğince birşeyler üretmeye çalışıyor.Modul ve blok eklemek cok kolay.Bu da nuke'nin avantajlarından ama belli bir üyeden sonra nuke şişme yapıyor.Eklentiler fazla olunca site yavaşlıyor.
Bu kadar reklam yaptıktan sonra Netopsiyon'a gelmek istiyorum.Net opsiyon Nuke piyasasındaki en kararlı sitelerden.Yalnız şu da bir gerçek artık web forumları Nuke'yi cms sistemlerinin içerisine katmıyor.Gerçi artık nuke kullanıcıları da evrimleşti.Evrimleştiden kastım yavaş yavaş kendi kodlarını yazmaya başladı.Bu durumda Netopsiyon'nun yapması gerekenler;

1- Netopsiyon alan adındanda anlaşılacağı üzre artık .Net desteği vermelidir.
2-Netopsiyonda JoomLa kategorisi kesinlikle açılmalıdır.
3-Netopsiyonda görsel veya yazılı olarak PHP dersleri verilmelidir.
4-Verilen derslerde Nukeyle alakalı modul blok yapımı , Joomlayla alakı bileşen bot ve modul yapımı anlatılmalıdır.
5-Yeni bakış açıları yakalanmalı.Bunun için üyelerin kendi kendine yetebilecekleri bir oluşum olarak evrimleşmelidir.
6-NetOpsiyonun yeni sloganı Web içinde Evrim , Evrim İçinde Devrim Olmaldır :):) - Tabii bu şakaydı -

Bu üyeliği bir arkadaştan aldım.Onun üye adıyla yazıyorum.Hepinize sonsuz saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Verdiğiniz emekten ve hizmetten dolayı herkese minnettarım.Umarım yanlış birşey söylememişizdir....

Not : 1.5.x mi son 1.0.x Mi ? diye bir soru gelebilir.İkisi de son sürüm.Joomla 1.5.x 'e geçiş yaptığında üyelerin ekleti ve temaları 1.5.x'e uydurabilmesi için 1.0.x den desteğini kesmedi.2-3 ay sonra 1.0.x 'den desteğini çeker diye düşünüyorum...

DostÇa
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-24, 00:54:25    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-06-07, 13:13:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

güzel bir yazı...ancak pek takip etmiyorsunuz sanırım...

netopsiyon değişime hazır değil..değişiyor bile ancak6 yıllık bir geçmişi değiştirmek hak verirsinizki kolay değildir. Biraz sabır gösterirseniz n yakın sürede rayına oturacağını görürsünüz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
berk_okan

MesajTarih: 2008-06-07, 16:55:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Umarım en kısa sürede herşey istediğniiz gibi olur
Başa dön
huzuryolcusu

MesajTarih: 2008-06-07, 18:28:36    Mesaj konusu: netopsiyon değişiyor bile.. Alıntıyla Cevap Gönder

berk okan arkadaşımız en doğrusunu yazmış bence de (joomla yı biraz fazla övse de :) )

Ben de nukeyle başladım ama sonradan SMF+ MkPortala geçtim..
Övmeyeceğim , herkes biliyor zaten.. :)

Kısacası Netopsiyon 1 yılı aşkın süredir nuke sitesi yerine webmaster sitesi imajını oturtmaya çalışıyor.. (bunun için proje ekibi de oluşturulmuştu.. )

Haliyle bu değişim biraz uzun ve sancılı olacak..
Bana göre netopsiyon talep eksikliğini en revaçta olduğu dönemde farkedip işe koyuldu..
Çalışmalar uzun sürdü ama tam zamanında uygulamaya koyuldu..

Webmaster sitesi olup tüm sistemler üzerine destek vermek netopsiyonu yine kendi alanının kralı yapar..

Ali Osman ve diğer yönetici arkadaşların samimiyetini,üyelere yaklaşımlarını, alçak gönüllülüklerini ve çalışma gayretlerini hiç bir sitede görmedim (kendi adıma tabi :) )

Bu sebeple Netopsiyonun yeniden şahlanacağına inanıyorum..

Nukeden vazgectiğim halde her nete girdiğimde netopsiyona da bağlanıyorum.. bağımlılık yapmış :)

Hekimoglu
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Öneri ve Görüşleriniz Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız