Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 862
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5710 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7146 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(5981 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6419 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9129 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4129 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5082 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5509 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6712 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7549 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7909 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16865 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4968 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10570 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7303 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3839 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11445 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5518 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3674 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5638 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9558 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6746 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5053 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4621 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6303 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5609 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(9082 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8149 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7299 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4044 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7459 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4737 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(8076 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8448 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5565 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5834 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4209 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5784 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5133 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3812 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5266 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6599 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6269 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8180 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(10998 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5263 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3987 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3727 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3446 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14254 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Yavaş Yavaş Dökülüyoruz :(
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Yavaş Yavaş Dökülüyoruz :(
Sayfaya git Önceki  1, 2

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-07-03, 19:46:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende bu konuda tartışırım...

yılmazmurat böyel bir tartışmayı çok severim. Very Happy

"İşin özü kodlama zayıf css web 2.0 ajax olayı bireysel."

ajax dili daha BETA denilecek düzeydedir...ajax tüm scriptleri kasmaktadır. Joomla deniliyor. Ekleyin jomlaya bir ajax göreyim ben joomlayı..bu joomlanın kötü yanı değil...ajaxın eksi yönü...

evet ajax görsellik olarak güzel ama kodlama açısından çok zayıf...bi ara tavan yapmıştı yerli yabancı bütün yüksek hitli siteler ajaxı kullandı sonuç ne oldu???

şimdi hepsi kaldırmak zorunda kaldı.kaldırmayanda hergün eleştiri alıyor

web 2.0

bana söylermisin 31 bin üyeli NETOPSİYONDA kaç kişi web 2.0 biliyor? yüzde kaç yapar bu oran?

kodlama zayıf diyorsun bence en önemli özelliği kodlama

neden?

internet aleminde site kuran herkes PROF değil...o zaman öyle bir kodlamaya sahip olmalıki yeni başlayanlarada-uzmanlarada hitap edebilsin

Bunu yaptığın zaman evrensel bir cms olmuş olur ki nuke tartışılmaz en büyük cms dir...

Teknolojinin gerisinde kaldı doğrudur.Çünkü burzi ara verdi. Şİmdide smegoo mu samgoo mu ne öyle bir şeyler yaptı sanırım...

burzi geliştirmek zorunda mı? evet...biz kendi başımızıa ne yaparsak yapalım NUKE TARİHİNİ değişemeyiz.Burzinin kararları buna yön verecek...

PHPBB örneğini alalım...18 ile 23 arasında ne fark var?

hiç...koca bir hiç....

ancak phpbb grubu kendi arasında anlaşarak büyüme kararı aldı.. cvn sistemine geçtiler. Holandalı kod yazarları katıldı. fransız brezilyalı vs... tam bir evrensel hal aldı...Türkiyedende ALEX sanırım geliştirme ekibinde...

sonuç?

Vbulletini geride bırakan bir PHPBB3 serisi karşımızda.. tamalar rss ve xml ile yapılmış. görsellik süper. Kullanımı her türlü siteye uyabilecek bir sistem...SEO canavarı...VBULLETİNDEN BİLE DAHA İYİ

Nukenin eksik yanı BURZİ AMCANIN ALDIĞI KARARLAR...

eskilerin burada olmamasının sebebide NUKE değil... Wink
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-01, 22:40:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
soulfather

MesajTarih: 2008-07-03, 19:55:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo çok güzel bir acıklama getirmissin

bizler ne kadar ugraşsak ta yeni bir dönem açamayız neden çünkü nukenin babası belli degilmi dedigin gibi bunu yani nukeyi çıkaran kişi bir adım atacakki ondan sonra bak neler olacak.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
yilmazmurat

MesajTarih: 2008-07-03, 21:32:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo senle sabaha kadar tartışırım. :d yeterki senin gibi olsun tartışacağım adam.

Şimdi ajax dan başlayım.Benim kastettiğim ajax komple bir sistem değil.Belli yerlerde belli oranlarda.Mesela ajaxtab blok kullanıyor çoğu kişi.Yada adminde blok düzenlemek için ajaxlar var.Çok abartmadan gerekli olan yerlere .

Web 2.0 demişsinki bu sitede kaç kişi anlar.Konun başlaığına bak ne demiş arkadaş "Yavaş yavaş dökülüyoruz." Acaba anlamayanların anlayanlardan istekde bulunmaması olabilir mi sebeb.Ben nuke ile çok uğraştım.Yaptığım sitelerde her zaman bir fark ortaya koymaya çalıştım.Bunu kaç kişi yapıyor nuke aleminde.

Her zaman ertuğrul yani dreamy örnek aldım.Nedir olay bilmiyorsan araştır.Yoksa gidip ordan burdan isteyerek yalakalık ederek sahip olmaya çalışma.Kod örnekleri almışımdır.Ama toptan çok azdır blok modul aldığım insan.

Şimdi burzi den konu açalım.O zaten ununu eledi eleğini astı.Mal mülk sahibi oldu.Zamanında eğer 7 serisi ile birlikte bazı şeyleri değiştirse ve alt yapıyı hazırlasa idi şu an hala nuke 1 numara idi.

Bak mesela NG diyoruz.cevaplanmamış hiç bir soru yok.Sence bu ne kadar mantıklı.Gelişimi süren bir portal olsa idi nuke yeni sorular olurdu.Mesela bak ben çok az soruya cevap veriyorum.neden bıktım artık aynı şeyleri yazmaktan.Ve eğer nuke phbb3 entegre olmazsa css kodlama utf8 e geçmezse bu site 2 sene sonra ya böyle kalır yada kapanır.

Ali osman 2 sene önce kapatmaya karar vermiş ben proje ekibini akıl edip kurmuştuk.He yolunda gitmedi kaldı.

Evet yeni bir bakış açısı aç bakalım Polibo ordan devam edelim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-07-04, 22:17:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yilmazmurat

dün sabaha kadar tartışacaktık ama bazı başlıklarda yazılan mesajlar beni sinirlendirdi. O sinrile yazmak istemedim kusura bakma

NG nuke paketi çıakracaz.dedik..bu paket hazır aslında

utf-8 entegre

css- w3

ancak bunu piyasaya sunmak delilik olacaktı...

en basit örneği adam utf-8 şeklinde kodlanan dosyayı notepadte açacak ansi ye dönüşecek. Sonra bende türkçe harfler çıkmıyor diye varyansın edecek. Önce bazı kavramları öğretmek gerekiyor...

Burziye ben bunun için kızıyorum. Eğer o sürümlerde entegre etseydi millet mecburi öğrenmek zorunda kalacaktı. Şimdi biz hem altyapı yapacaz hem üst yapı...İŞte nukenin sorunu

2. sorunu ise

BİRLİK VE BERABERLİK YOK

yurt dışına çıkma..türkiyede varmı?

bakınız

phpbb.com

birliği beraberliği nasıl yapıyorlar...eğer gelişim olacaksa tek kişinin gölgesinde değil birlik ve beraberlik içinde bu işin uzmanlarıtarafından ilerletecek...

Kullanıcılarda suçlu....

neden suçlu?

çünkü BİLİNÇLİ değilller. Bİlinçli Webmasterlar nuke ile uğraşmazsa...işte o zaman nuke ayvayı yiyecek:D

Bilmemek ayrıdır-Bilinçsiz olmak ayrıdır
Başa dön
HasBahCa

MesajTarih: 2008-07-05, 11:28:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istediklerinizi nukeevo almanlar yamış durumda ajax destekli utfx destekli olarak hazırlamışlar alıp incelemenizi tavsiye ederim. nukeevo ingilizce sitesinde rastlamadım onlar 2.07 sürümünde
denemek amaçlı uzun zamandır kullanmadığım
http://isvicre.ch adresine kurdum, Şimdiye kadar türkçe harflerde bir sorun yaşamadım. Çoğu şeyleri sıfırdan yaptıkları için theme de sorun yaşadım farklı theme kullanmak istediğim de onu da adapte etmeyi başardım.

Ya millet html php web2 yada java bilmek zorunda değil
Kusura bakmayın ama ben bunların hiç birinden anlamam, uyarlamayı bilirim adapte etmeyi bilirim. araştırmayı bilirim.

şu NG projenizi açmazsanız beta olmadan bir yere varamazsınız.

ingilizce http://www.nuke-evolution.com/ sitesi

Almanca 2.10 nuke evo yu indirip denemek için
http://www.evo-german.com/
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-07-05, 11:53:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NG scriptinde bazı ÖZEL ŞARTLAR var..Scriptle ilgili değil. Script dışı konular..

Nuke bitmez çünkü kolay. Her türlü bilgi seviyesine hitap ediyor...

İnsanlar anlamadıkalrı bir şeykle uğraşmak istemez haklılarda
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-07-05, 20:28:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

istenmeyen çocuk gibi oldu bu nuke 8)

ama nuke'ye direk yüklenmemek gerek, web sitesinin tek kapanma nedeni nuke olamaz sanırım, ben duymadım sitem nuke olduğu için kapatıyorum diyeni, çeşitli kapanma nedenleri; parasızlık, gerçek hayattaki işlerin çokluğu ve internete kalan zamanın kısıtlı olması, web sitesi içindeki anlaşamamazlıklar (çoğumuzun başına gelmiştir) vs vs...

arkadaşlardan biri yazmış nuke kullanmayıpta sitesini kapatan tasarımcı çok diye, doğru bir mesaj olmuş, sadece nuke kullananlara özel bir durum değil bu...

nuke üzerinde çalışıldıkça gelişebilen bir sistem, 3 yıl içerisinde kendi sitem başta olmak üzere yaptığım diğer sitelerde de oldukça iyi yerlere geldim, ara ara sıkıldığım yerler, çözemediğim durumlar oluyor ama onları da bir şekilde halletmeye çalışıyorum, demem o ki nuke'ye bu kadar yüklenmeyin, ben bugüne kadar nuke'den hem çok şey öğrendim hem de çok şey kazandım (gerek bilgi, gerek kod, gerek para)
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2008-07-05, 20:37:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Polibo aman sabahlar olmasın.Takma kafana.

utf8 olayına çok takılma neden dersen birçok üye wordpress kuruyor kullanıyor.Oradan aşınalığı var.Notepad le olmaz ama Notepad ++ yada daha iyisi crimson editörle bu sorun aşılır.

Brilik Beraberlik olayı olmadaığı doğru.Neden dersen beleşçilik çok.Mesela değişen haber bloku yıllardır herkesde var.Biz pehaspede flash haber bloku yaptık Koyduğumuz dakika başlık açıldı ne zaman paylaşımda diye.Böyle bir ortamda konuya hakim kişilerde isteksizlik ortaya çıkıyor.Hep ver hep ver ne istek bitiyor ne talep.

Hasbahca ustam kimsenin öğretmeye zorlamayayız.Ben gelişim açısından yazdım onalrı.Bugun web standartları için gerekli diye.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-01, 22:40:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-07-06, 01:55:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yilmazmurat

gelişim olmuyor...ben burada hep gelişmelerine YARDIM etmek istedim..adamlar bu sefer diyor ne yaptın...bir block yaptın mı?

Bu nukenin mi suçu bizlerin mi? (biz derken armut piş ağzıma düş diyen webmasterlardan bahsediyorum.üstüne alınan alınsın)
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2008-07-06, 12:29:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

işde polibo tam demek istediğim bu.Yoksa nukeyi sıfırdan ele alsan herşeyini değiştirip alt ust yapısı değişse sağlam bir ekiple 1 ayı bulmaz.

Bu işe niyet edecek insanlarda üyelerin bu tavırlarından sıkıldı.O yüzden kendi hesaplarına çalışıyorlar.Bu konudada kimseye bişey diyemezsin.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-07-06, 13:16:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yilmazmurat

o zaman sen benim dediğime geliyorsun... suçlu nuke değil..nukeyi nuke yapan bizler
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2008-07-06, 13:35:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya farklı bişey söylemiyorum ki zaten ben.Nuke bu zamana kadar en iyi cms iken 3 senedir neden cms yarışmalarında ilk 5 e giremiyor.gereken kriterleri yerine getiremiyor.Eğer nuke topluluğu zamanında beleşçiliğe bu kadar alışmasa idi belkide böle olmazdı.Nukenin suçu sadece gelişememiş olması polibo.
Başa dön
Hekim_oglu

MesajTarih: 2008-07-06, 14:07:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de sizlere katılıyorum arkadaşlar..
Maaşallah güzel munazara ediyorsunuz..

Bence bir çok portaldaki en önemli hata herşeyin hazır verilmesidir..
Bunun yerine yol gösterilse sistemden anlayan yeni webmasterlar yetişir ve bu şekilde sistemler kişilere bağlı kalmaz...

Nukedeki düşüşün sebebi bu bence..

Bunun dışında Hakanın da dediği gibi sitelerin kapanmasının bir çok nedeni var.. Bunu sadece nukeye bağlamak doğru bir yargı değil..

Ben de yaklaşık 3 aydır nukeden vazgeçtim. Sebebi de tamamen zamansızlık.. Öğrenmek için hiç zamanım olmadı.. Hazıra konmak da bir yere kadar fayda verir.. Bir yerden sonra geliştirmek zorunda kalırsınız.. Buna da zaman ayırmak lazım..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
HasBahCa

MesajTarih: 2008-07-06, 22:20:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo ve yılmazmurat
nuke sizce hangi konuda daha gelşebilirki.

nuke nin ilerlemesinin durması gayet doğal, nuke bana göre ulaşabileceği son noktanın belki bir altına yada son noktaya geldi. genel kullanıcıya hitap eden yapılmamış bir modul daha kaldığını zannetmiyorum, belki çok özel kullanıcıya çok özel bir şeyler yapılabilir. http://hasbahca.net/files adresine bakarsanız phpnuke için hazırlanmış yüzlerce dosya var.

utf8 konusu nukenin suçumu sizce mysql de eskiden kesinlikle türkçe karakter sorunumu vardı, sitemizi yedekler databaseyi aktarırdık çalışırdı. şmdi öylemi.

ücret ve gelir konusuna gelince, millet para vermemek için blog lara kaydı, bloglar beleş, bir nuke sitesi açmak içinse para lazım domain ücreti lazım, host lazım. bir bloga kayıt oluyorsun hiç bir şeye ihtiyacın olmadan yaz ekle kopyala yapıştır. al sana site.

Millet sitesinden para kazanmak derdinde, ben sitelerimde asla reklam almadım, yaklaşık 13-15 senedirde varlar, ayda 2 paket sigarayı az içince ücret ödenir. Reklam alanlara sormak lazım mesela aliosmana netopsiyon senelerdi adsensee reklamı verir acaba kaç para kazanır ki?

Bakın bilgidiyari.net i açma sebebini nasıl açıklamışım

NEDEN BİLGİDİYARI.NET

Senelerdir netde dolaşır bir şeyler arar, bir şeyler okur, gerekli bilgilere ulaşmaya çalışırız, ama...
google de arama yaparsınız, aradığınız konuya uygun bir başlık görürsünüz veee..
tıklarsınız, haydaaa okumak için üye olman gerek, üye oldun bu seferde reklam ların arasından yazıyı bulmanız mümkün olmaz. Üye olmak için uğraştığınıza mı yanarsınız, bir şey bulamadığınıza mı?
Bir bağlantı gördünüz gittiğiniz yerde yada bir program yada klip video her neyse verdikleride çoğunlukla başkalarının bağlantılarıdır, üye olmadan olmazzzzzzzzzz. Ya ben üye olunca, senin üye sayın çoğalcak ama eline ne gececek havamı atcan, siten daha fazla mı reklam alacak..
Geçelim, üye olduk artık bağlantıya tıklayabilirmiyiz, yok ya o kadar kolay mı? önce bir teşekkür yazcan ki adamların bannerleri açılsın, bannerden para kazanıyorlar ya..... inşaallah kazanıyorlardır.

Teşekkürde yazdık ama yine olmazzzz. niyemi ne bilim ben mesaj sayınız, yada üye puanınız tıtmamıştır.
Yada birine YARDIM etmek istersiniz, Aradığın konuyla ilgili yazı, yada program şu sitede yazarsınız ve de anında yazınız silinir ve siteden yasaklanırsınız, niyemi başka sitelerin reklamını yapmak yasakkkkk..

rapishare, google, falan sanki başka site değil.

Neysee daha da sizi sinir edecek bir şeyler vardır elbette...

Bunun için bu siteyi açmaya karar verdik, istediğiniz sitenin forumun reklamını yapabilirinsiz, Üye olmak zorunda değilsiniz bütün yazıları okuyabilir, bağlantıları kullanabilirsiniz, Ama bir şeyler yazmak yada eklemek istiyorsanız üye olmalısınız bununda tek sebebi yazıların içeriklerinden yazarlar sorumlu olacağı için kime ait olduğu belli olsun diye böyle bir uygulama var, haaa bazı bölümlerde Anonim olarak yazmanız da mümkün,

Bizler burada sizlerle ve sizin için bulabildiğimiz her şeyi vaktimiz yettiğince paylaşacağınız, Alıntılar yapacağız, elimizden geldiğince alıntı adresini vereceğiz. Gerekirse her ne kadar emeğe saygı duysakda bazı programların, müziklerin, dosyaların indirme adreslerini vereceğiz, test etmeniz için. Bu tür programları kaçak olarak kullanmanız genel olarak tüm ülkelerde yasaktır.
İndirin, kurun, deneyin, tam aradığım program, dediğiniz anda satın alın. Çünkü kendimden biliyorum, satın aldığım çok program işime yaramadı yada istediğimi vermedi. Ben iyice deneyip, tamam bu işime yarar demeden satın almıyorum. Kurup, deneyip, bana göre değilmiş deyip bilgisayardan kaldırıyorum.
Bu forumda yasak olarak sadece nelerin olduğunu forum kuralları bölümünde okuyabilirsiniz.

Burada gayemiz para kazanmak değil, senelik host ücreti, ve domain parasını verecek kadar da gücümüz var Allaha şükür. ( Toplam maliyetimiz senelik 50-60 Euro civarında) İlerde reklam almaya karar versek bile bu gelirler kesinlikle bir hayır kurumuna Tema Vakfı, Çocuk esirgeme kurumu gibi bağışlanacaktır.)

Sizlerde bizlerle çalışmak istermisiniz?
Maaş vermiyoruz, Sadece size verebileceğimiz 2 şeyimiz var.
Sevgi ve Bilgi
Sizde Sevgi ve Bilginizi herkesle paylaşmak isterseniz seviniriz
Umarım sizlere faydali oluruz..
Saygılarımızla
Bilgi Diyarı Ekibi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
firzan

MesajTarih: 2008-07-06, 23:11:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

php nuke istenirse ihtiyaca cevap veriyor ama saldırı almaya çok müait bir sistem onu kapat bunu kapat ama o zamanda htm siteden bir farkı kalmıyor. ben eğitim içerikli bir site yapmıştım çokta hevesliydim dosyalar ekliyor hizmet etmeye çalışıyordum 6 ayda 10 000 üyeyi geçtim günlük hitim 1500-2000 arasıydı bir saldırı aldık site çöktü yeniden dedik bu sefer daha dikkatli olarak hitim dahada arttı bu arada. sonra bir saldırı daha ve sadece öğretmenlere döküman ve bilgi veriyorduk suçumuz buydu ve bıraktım php nuke ile hala haşır neşir olsamda artık hevesim kalmadı
Başa dön
trakyalim

MesajTarih: 2008-07-07, 07:45:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bircok kez nukeden vazgectim ama sitelerimi kapatmadim tabiki vazgecmemin dogru dürüst bir seo su olmamasidir, ama sonuc olarak her seferinde nukeye geri döndüm bu sefer düzelmistir yeni birseyler cikmistir diye ama nafile ben nukeyi 5 versiyonundan beri kullaniyorum ogünden bugüne pek fark yok ozamanda vardi ayni blok moduller simdide aynilari var. simdi yine baska bir cms aramaktayim bana drupal i tavsiye ettiler deniyorum ama webmasterin krali olsa bu drupali cözmek icin en az bir yil harcamasi lazim ben galiba bu nedenlede nukeden kopamiyorum...
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-07-07, 12:31:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nukede hep aynı block var demişsiniz...bazen düşünüyorum bir blok yapayım diye ama bulamıyorum çünkü herşey yapılmış varmı aklınızda olan bir blok...

seo derseniz beni üzersiniz..çünkü bir gün inat uğruna çıktım uzun bir yazı yazdım. orada dedikleirmi yapın indexlenmeyi görürsünüz... birtek w3 eksikliği var.onunda önüne geçilemez zaten. Her gün yeni tema çıkıyor. W3 tamamiyen temaya bağlıdır. Kodlar ile alakası yoktur. Buda nukenin değil nuke teması yapanların biraz daha dikkat etmesi gereken hususlar
Başa dön
HunTürk

MesajTarih: 2008-07-26, 17:00:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eskiden nuke kullanan biri olarak, şuan nukenin tek ihtiyacı Türkçe konuşursak görsellik. Joomla'ya yapılan css temaların onda biri nuke için yapılmıyor. Kaldıki çok kasan bir sistem joomla.

Seo'dan bahsedilimiş. Bunun nuke ile ilgisi yok.
SEF (Search Engine Friendly) ile SEO arasında fark vardır. Kaldı ki script devleri sef seo yapmak zorunda değildir. Smf'de sef seo yok, desteğide yoktu. Bir kaç url rewrite makalesi okuduktan sonra smf için kendim sef seo yaptım. Bu tür şeyler kendimizin elinde olan bir olay.

Bugün muhteşem tasarımlar nuke için yapılsa cms olarak lider olmasa da ilk 5 te olurdu. Kod yapısında gereksiz dosya, kod ya da mantık hatası fazla. Bunun için nuke webmaster forumları var. F.B'nin gerek bu işte tek başına olması gereksede son sürümleri ücretli yapması bugün nuke'yi bu hale getirdi. Birde üstüne nuke için eklenti yazan bir çok kişinin wp geçmesi ya da kendileri için cms yapması tuz biber oldu.

Tasarıma ağırlık verirlirse nuke'nin şahlanacağına eminim. Yazı gider resim kalır.
Başa dön
Mavili

MesajTarih: 2008-07-26, 17:15:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şuraya bakın http://www.netopsiyon.gen.tr/ smf kurulmus nukenın bası böyleyse ne diyim...
Amacım kimseyi rencide etmek değil...
Konuyu acan arkadaşa sitemi kapatmadım ama gecen ay sitemi sattım pr3 lük 3 bucuk yıllık phpnuke sitem vardı son 6 ayda genel olarak bütün hitler çok düştü sebebi ise herkes phpnuke site actı ve klasik phpnuke siteleri doldu kaldı artık ziyaretçilere hitap etmiyor ve buda hitleri düşürüyor...ve diğer hitlerin düşme sebebi phpnuke ta seo berbat bunu kabul edelim ;)
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-07-26, 22:04:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mavili

netopsiyon.gen.tr smf, netopsyion.web.tr wp Laughing bu alanların farklı script kullanılarak yapılması gayet doğal, nuke olması gereken alan adı yani netopsiyon.com zaten nuke tabanlı Laughing netopsiyon'a yüklenme

php-nuke seo berbat filan değil, yapılan çalışmalar sayesinde php-nuke seo diğer sistemlerle boy ölçüşebilecek nitelikte Wink
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız