Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 675
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 en acı iş tecrübem [emek ..
(26941 okuma, 36 yanıt)
 Emek Hırsızları İle İlgil..
(5077 okuma, 5 yanıt)
 Nuke ' copright silenleri..
(8706 okuma, 11 yanıt)
 Emeğe saygı duymayanlar F..
(5206 okuma, 4 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - en acı iş tecrübem [emek saygısızlığının böylesi]
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

en acı iş tecrübem [emek saygısızlığının böylesi]
Sayfaya git Önceki  1, 2

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Emeğe Saygı Duymayanlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-08-09, 13:01:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bayanlar için durum çok daha zor evet, hele bir de aile anlayışsızsa bahsettiğin gibi iş daha bir içinden çıkılmaz hal alıyor
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 14:19:57    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2009-08-09, 20:07:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakancığım geçmiş olsun

Bir an önce İş Mahkemesine müracat edip hakkını yasal yoldan ara. Paşa paşa maaşını alırsın, bu gibi insanlara ders vermezsen yarın başkasınada yapar. Yapacağın iş basit, gidip bir dilekçe vermek.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-08-09, 20:57:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilk önce hakan seni burada görmek beni mutlu etti..

mahkeme konusuna gelince yazdıklarından aladığım kadarıyla 500 lira alacağın var. mahkemeye gidersen bundan fazlasını zaten harcıyasaksın. Ancak mesut(mersoy) dediği gibi birilerinin bunu yapması gerekiyor karar senin..

Gelelim konu ile alakalı benimde içimde bazı şeyler var...

Webtsarım hariç tüm iş kollarının eğitimi var. Lise mezunu veya herhangi bir bölüm mezunu mühendis olamaz. Doktor olamaz. Öğretmen olamaz ama ne yazık ki türkiyede isteen herkes webmaster olur. webtasarımcı olur hacker olur...

Eğer herkes istediğini yaparsa bir düzen olmazsa kaos meydana gelir. Kaos ortamında bu tip ve daha ağır olaylar meydana gelir buda gayet normal.

Keşke bu işi sadece üniversitelerin ilgili bölümleri uğraşabilse. Ben bugüne kadar ne kendime koder dedim ned webyazılımcı dedim. Bu benim zevkim hiç bir şekilde resmi bir işlem yapmıyorum. Keşke herkes böyle olsa. Bugün google amcada hosting kelimesini enterlasak karşımıza binlerce sayfa çıkıyor. Bu iş bu kadar kolay mı? Eğer bunun önüne geçilmezse domaini çalınan. alanı kapatılan binlerce arkadaşımız olacaktır.

Eğer vergi levhası alarak bir işletme açılırken bilgisyar mühendisi veya yazılımcı diploması istese yine bu tip olaylar olmaz çünkü işveren bilgili biri olacaktır.

Bugün evinde oturup bir datacenterdan resseller kiralayan ve nuke joomla phpbb3 kurmasını bilen herkes bir domain alıp

xxxhosting adıyla site açıp kendisini hostingci ilan etmektedir. İşte bu serbestliğin önüne geçilmelidir. Ya üniversitedeki bölümler kapanacak yada verilen eğitime karşılık bu insanların önü açılacak.

Bugünlerde bu sorun yaşanması gayet normal. Ancak zamanla rayına oturacaktır. Biz hatalardan çok zor ders çıkartıyoruz. Ama çıkartıyoruz. Eskiden paran varsa inşaat sektörüne girebiliyordun. Mühendiste sensin mimarda. herşeyi yapardın ama artık bir mühendis ve mimarda yetmiyor. Zamanla her şeyin doğrusunu buuyoruz bu ve bu tip olaylarında önüne gçilcktir elbetteki. Wink
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-08-09, 22:19:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslında bunu anlatmak istemezdim ama anlatmam gerek artık;

6 ağustos 2009 günü maaş günüm ödeme yapılmadı, adama söyledim bugün ben maaş alacaktım ne oldu (bu tarihe kadar bana ne bir hesap numarası soruldu, ne de maaşımla alakalı bir şey söylendi, ben hatırlatmasam...) herif bana unuttuğunu söyledi (işte bu kadar umrundaymışım adamın, işi görülsünde maaş bir ara verilir, umrunda mı benim ev kiram, diğer masraflarım) dedim tamam unutmuş olabilirsiniz, ben hatırlattım ödeyin ücretimi, demez mi şu an imkanım yok? peki ne zaman alacağım yarın (son kez emin olmak için ne kadar alacağımı sormak istedim) peki ne kadar alacağım? 300 tl deyince beynim döndü, o an orda adamı gebertmemek için zor tuttum kendimi, performansım düşükmüş, bunu bana diyen adam işe ilk başladığımda konuştuğumuzda ev kiram için bana yardımcı olacağını söyleyen adamdı (bu kadar dönek olur işte insan) düşünün bırakın 500 tl 300 tl dahi ödeme yapmadı ben istemedim daha doğrusu işinde paranda senin olsun diyerek bıraktım her şeyi yüz üstü...

şimdi değer mi bu pisliği mahkemeye vermeye?
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-08-09, 22:31:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba.. Hakan kardeşim zaten mahkemeler pislikleri temizlemek içindir konuşarak insanca anlaşamadigin kişilerden hakkını alabilmek içindir..
Ayrıca mahkemeye vererek sadece paranı almakla kalmaz sigortasiz personel çalıştırmaktan ceza almasini saglarsin ki bu o iş yerinin belirli bir süre kapatılma cezalarına kadar gider ve eminim o iş yerinde senin gibi mağdur ve sigortasiz çalışan bir çok kişi vardır şu an da bile..sanmiyorum ki o iş yerinin tek kurbanı sensin.Ha mahkeme masraflarinida zaten kazandigin takdirde o kişi öder... tercih senin ben olsam yapardım...sevgi ve saygıyla selamatle..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-08-09, 22:39:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

önerileriniz ve fikirleriniz için teşekkürler, şu diğer mağdur arkadaşla görüşeceğiz, ortak bir karara varırız elbet, sonucu yazarım burdan Wink
Başa dön
bybedircan

MesajTarih: 2009-08-10, 21:19:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Neyse Büyük geçmiş olsun, Hiç bir kulun ahı kiç bir kulda kalmaz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
firzan

MesajTarih: 2009-08-10, 23:02:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

geçmiş olsun kardeş ama madem başına böyle bir şey geldi sakıncası yoksa paylaşsanda bizde bisek kimmiş bunlar
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 14:19:57    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-08-10, 23:08:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iyi dilekleriniz için teşekkürler, başlık içerisinde kim olduklarını yayınlamıyorum, sadece isteyen arkadaşlar için özel mesaj atıyorum, sanada gönderdim Wink
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2009-09-08, 20:31:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gidelim dövelim hakkını alırız sonuna kadar =)
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-09-08, 23:26:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

onur, gördüğüme sevindim seni, iyisindir umarım

hazır başlık aktifleşmişken yazayım, duydumki maliye basmış iş yerini, sigortasız işçi çalıştırma, yanlış adres beyanı, faturasız iş yapma suçlarından epey bir ceza kesmişler sözde firmaya...
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2009-09-10, 01:07:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tamam abi ben ilgilendim işte gerekli kişilere ismini verdim firmanın bak hemen basmışlar görüyon mu =)

İyiyim teşekkür ederim 1 yıldır falan girmiyordum herhalde bir gireyim dedim senin başlık ilgimi çekti sadece =)
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Emeğe Saygı Duymayanlar Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız