Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 476
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25223 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16365 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36668 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20747 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13924 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17624 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10583 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6232 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6511 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23102 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11016 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6613 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8227 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5672 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14276 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7263 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9382 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10426 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13084 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69465 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37535 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11330 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10521 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5397 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72805 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29364 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11057 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12316 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5942 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8535 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84753 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10236 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9995 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4325 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10220 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13410 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6355 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26219 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17016 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8677 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10635 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6251 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7115 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8914 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5471 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53773 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9972 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6320 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10425 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum ama
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum ama

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
emrealcan

MesajTarih: 2005-06-16, 11:20:23    Mesaj konusu: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum ama Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar benim şu anda başka bir sitede olan domain ve hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum fakat bu taşıma işi nasıl olacak hiç anlamadım bu konu hakkında bilgisi olanalr bu lonu hakkında bana bilgi verirlersen çok sevinirim sadece host fiyatımı yoksa hem host hemde domain ücreti ödemem gerekiyo mu?birde php kurmak gerekiyorumu yeni alacağımız siteye yoksa siteyi oraya taşıyacağımız için kurmaya gerek yokmu?yardımlarınızı bekliyorum...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 02:08:03    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
emrealcan

MesajTarih: 2005-06-16, 16:35:46    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

yokmu arkdaşlar bu konu hakkında bilgisi olan?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
dehsetweb

MesajTarih: 2005-06-16, 17:00:57    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Domaininiz Var İse Yeni Firmanızdan Belirli Bi Ücret Karşılıgında Host (Alan) Alarak Ve Domain Panelinizdeki Dns Ayarlarından Yeni Firmanıza Yönlendirebilirsiniz Dns Degişiklikleri (Ücretsizdir) Taki (Yönlendirme) Dışında Eski Hostunuzu Taşıyamazsınız İçindeki Size Ait Bilgiler Dosyalar Dışında Sitenizdeki Bilgileri Ftp Programlari İle Bilgisayarınıza Çekip Yedekleyebilirsiniz Eski Hostunuzda Php-Nuke V.s Yazılımlar Kullanıyor İseniz Ftpdeki Dosyalarınızın Yanı Sıra Mysql_Veritabanı`nda Bulunan Bilgileride Yedekleyip Yeni Hostunuza Yüklemelisiniz.
Eger Eski Hostunuza Yüklediginiz Php-nuke V.s Yeni Kurmuş İseniz Yedek Alma Yükleme İşlemleri Sizin İçin Zor Olacagı İçin Yeni Hostunuzdaki İşlemlere Baştan Başlamak Daha Cazip Olacaktır Kolay Gelsin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
emrealcan

MesajTarih: 2005-06-16, 21:57:21    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

bu da demek oluyorki host alıp siteme yeniden phpnuke kurayım değilmi?
Başa dön
efendymurat

MesajTarih: 2005-06-16, 22:11:39    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Önerim şu olur yeni php-nuke kur eğer ben bilgilerimi
kaybetmek istemiyorum diyorsan sadece sqlları taşı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
ChatMobiL

MesajTarih: 2005-06-17, 15:01:57    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Bence Sen Hostingini Domainini firmanı değiştir Değiştirdikten Sonra Baştan Güzel Bi güncelleme yap Yenilik oLsun .. Yane Yenilik Herzaman İyidir .. Kolay Gelsin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
turkuaz37

MesajTarih: 2005-06-20, 03:56:15    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

anladığım kadarı ile siteniz nuke..
domaininizi kayıt ettirdiğiniz firmanın size sunduğu domain kontrol panelinden dns adreslerini değiştirmelisiniz. Yeni host aldığınız yerden dns adresleri zayen size bildirilecektir genelde ns1.firma.xxx şeklinde olur. kendiniz bu değişikliği yapamazsanız domaini kaydettirdiğiniz firmadan bu değişiklikleri isteyin.

yen yere sitenizin taşınması hususunda:
ftp dosyalarınzı mevcut sunucunuzdan bilgisayarınıza indirip yeni hostingin size verdiği alana taşımalısınız. (ben panelden yedek almadan bir ftp programı ile dosyalarındownloadını daha sağlıklı görüyorum.)
yine veri tabanınızın yedeğini bilgisayarınıza indirin(phpmyadminden yedek alın panelden alınan yedeklerde dil problemi oluşabilir bu nedenle phpmyadmin den almanızı öneririm veri tabanı yedeğinizi. ) ve en sağlıklısı ikişer yedek olsun elinizde.
ftp dosyalarını yeni sunucunuza attıktan sonra. yeni hosting hesbınızın phpmyadmininden veri tabanını yeniden yüklemeniz gerek. ancak 2mb dan büyük dosyalar genelde sunucularca bir defada yüklenmeyi desteklemez. onun için veri tabanı yedek dosyanızı bölmeli ve sıra ile yüklemelisiniz (sql bmölen bir program var ama ben kullanamadım elle bölüyorum.) hostinginzi destekliyorsa mysql-front programını kullanabilirsiniz sql u veri tabanına atmak için.

sitenizi olduğu gibi taşıyabilmek için eski veri tabanını kullanacağınıza göre zaten yeni bir nuke kurulumu yapmayacaksınız. tabi config.php dosyasını yeni bilgilere göre düzenlemeniz lazım.
eski veri tabanı ile sitenin sağlıklı çalışması için ftp dosyalarınında aynı olması gerekli. aksi halde ya hiç çalışmayacak yada bazı bölümlerd hata verecektir.

yine dosya erişim/yetki ayarlarını (cmoss) yeniden yapmalısınız.

taşımak bazen sıfır kurulumdan daha zordur. ancak üyelere yeni külfet oluşturmamak eski mesajlarını korumak için katlanılabilir (aynı dertle meşgulüm)..
kolaygelsin..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
oKaN

MesajTarih: 2005-06-20, 04:22:30    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

ßenim ßasima cok Geldi Sql Dosyasi yedekde oldugu icin hic bisey olmuyor nuke bastan kuruyorum sql 'de uye tablosunu bastan tanıttımı Sorun yok uyeler gitmiyor Sifirdan baslayıp siteyi yaparsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 02:08:03    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
turkuaz37

MesajTarih: 2005-06-26, 01:39:05    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

sorun sadece üyeler ise evet. ben sitedeki içeriğide hasaplamıştım. Birebir aynısını alcaksak sıfırdan kurmak mümkündeğil gibi birşey. Ama yeni kurulan bir siteyede üyeler taşınabilir tabi..
Başa dön
oKaN

MesajTarih: 2005-06-28, 09:32:10    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

uyelerin oldugu table'yi yedeklersin yeni siteni kurarsin uye table'sini silip yedek Tanıttımı sorun kalmıyor.

not: Sql'deki Uye Table Adını unuttugum icin uye table diye hitap Ediyorum (:
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
GeNeRaLL

MesajTarih: 2005-06-28, 18:25:59    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Valla Sorun üyeler ise eğer sadece nuke_users tablosunu alsın yeterli bence yada tablo ana ismi neyse artık users tablosunu alsın içindeki bilgileri aktarsın üyeler olduğu gibi taşınsın. BİR ARAKDAŞIM Geçen anlattı bana umarım yanılmıyorumdur..
Başa dön
agasar61

MesajTarih: 2005-06-28, 18:42:55    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar taşıma işi insanı öldürüyor ben 1 aydır taşıma yapamadım halen daha sorunum devam ediyor.

Türkçe karakter sorunu oluyor.Mesela nule_7.3 kullanıyorum ben sadece nuke_7.3 orjinalini kursam.Sql de de bir forum birde nuke_users şiir tablolarını sonradan atsam sorun kalkarmı acaba sorunumu görmek isteyenlere site adresim işte bana önerilerinizi de beklerim bu arada sorunum halen devam ediyor.

www.papatyam.org/index.php işte türkçe karakter sorunum..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
metinhoca

MesajTarih: 2005-06-28, 18:43:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya bu olay bir de hosting firmalarının kontrol panelleri (cpanel) ile transfer yolu ile de yapılabiliyor. yanılıyormuyum??
Başa dön
agasar61

MesajTarih: 2005-06-28, 18:47:00    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

plesk kullanıyorum ben yanlız
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
DeviLMayCry

MesajTarih: 2005-06-28, 21:03:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

metinhoca :
ya bu olay bir de hosting firmalarının kontrol panelleri (cpanel) ile transfer yolu ile de yapılabiliyor. yanılıyormuyum??

Bunu Nasıl Yapıyoruz Biraz Acarmısın hocam :)
Başa dön
selcuk12

MesajTarih: 2005-06-28, 21:39:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

konuyla ilgisi yok ama sorayım.ben nick.tr den domain aldım.sitemşöyle oldu
ns.siteminadı.com.tr
bunu nasıl www.siteminadı.com.tr yaparım
kolay gelsin
Başa dön
spawn_571

MesajTarih: 2005-06-29, 00:46:01    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Bende bu soru hakkında bir şey sormak istiyorum. Ben siteyi fantastiko ile kurmuştum nuke 7.5 onun bir etkisi olurmu hostu degiştiriken yani sorun çıkarırmı çünkü fantastikodan kurunca config.php biraz degişik oluyor.
Başa dön
aaksoy

MesajTarih: 2005-06-29, 02:30:58    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

ya ben taşıma yapmıştım bi ara tüm dosyları pcye çektim
sonra diğer hosta aktardım sqlde çektim diğer hosta aktardım
sonra config.phpyi ayarladım ve site çalıştı eski adresleri
değiştirdim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
GeNeRaLL

MesajTarih: 2005-06-29, 07:17:26    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

spawn_571 :
Bende bu soru hakkında bir şey sormak istiyorum. Ben siteyi fantastiko ile kurmuştum nuke 7.5 onun bir etkisi olurmu hostu degiştiriken yani sorun çıkarırmı çünkü fantastikodan kurunca config.php biraz degişik oluyor.

fantastico dan kurulum yaptığınızda fantasticodata diye bir klasöre yedek yaptığı gibi bazı dosyalarınıda değişik yerlere atarak beslenir. Onun için çalışabileceğini sanmıyorum üzgünüm. Bu sadece Fikir ama Bak başka bir fikrim daha var. hostun komplesini yedekle Yani Publich_Html dışındakileride :)) O zaman hangi klasörü veya dosyayı istediğinide bulursun belkide istemez :)) Bellimi olur.
Başa dön
selcuk12

MesajTarih: 2005-06-29, 08:30:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

soruma cevap alabilirmiyim?
*YASAK KELİME** önemli
Başa dön
oKaN

MesajTarih: 2005-06-29, 12:35:23    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

Eger Oyle bisey Varsa Cok Hos olur Yani ... Mb Olan Sql Dosyasini Tanıtmak cok Zaman Alıyor.
Başa dön
Evocel

MesajTarih: 2005-06-30, 00:33:23    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

sql nizi yyedeklerken ve kurarken turkce kararkterlerin aktif olması icin tr iso secili oLmalıdır
bir diğer onemli hussus
sql yedek alirken kesinlikle drop table ekle kutusunu secin
veri kaybedebilirsiniz..

sadece nuke_users tablosu ile sadece uyeleri tasıyabilirsiniz..
ben yaptim oldu
ama once deneyin..
uyusmayabilir.. Kolay gelsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
GeNeRaLL

MesajTarih: 2005-06-30, 12:27:17    Mesaj konusu: Re: arkdaşlar hostumu başka bir firmaya taşımak istiyorum am Alıntıyla Cevap Gönder

zaten userları taşıdıktan sonra diğer tabloları tekrar sql oluştur dedikten sonra sql isteyen block, modül her neyse onları kendi PC nizdeki sql dosyalarından tanıtabilirsiniz sorun kalmaz bence bütün sql ü taşımaya gerek yok
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız