Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 772
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Prince of Persia : Sands ..
(3862 okuma, 0 yanıt)
 Youtube Jacker İşe Yarama..
(8487 okuma, 8 yanıt)
 Netopsiyon Özel Nuke Sürü..
(46937 okuma, 61 yanıt)
 YouTube Videolarını Sorun..
(57154 okuma, 79 yanıt)
 Site yarışmasi Basvurular..
(21202 okuma, 25 yanıt)
 hiç birsey gözükmüyorrr..
(6136 okuma, 3 yanıt)
 Yardım Nuke ....
(11218 okuma, 11 yanıt)
 Mrb forum Yardım..
(4946 okuma, 2 yanıt)
 Üyelerin özel mesajlarını..
(7506 okuma, 5 yanıt)
 sitem yavaş açılıyo..
(6074 okuma, 3 yanıt)
 Nasipte Askere Gitmekte V..
(23758 okuma, 30 yanıt)
 Video stream nasil kullan..
(9071 okuma, 8 yanıt)
 Yeni Modul Oluşturdum ayr..
(10226 okuma, 8 yanıt)
 Forumu son 24 saatte kim ..
(6065 okuma, 3 yanıt)
 coppermine..
(8157 okuma, 7 yanıt)
 Yeni Forum Yaratıyorum Am..
(7602 okuma, 5 yanıt)
 Forum Sorunu..
(5842 okuma, 2 yanıt)
 Sağ Ve Sol Bloklar Yan Ya..
(10697 okuma, 10 yanıt)
 Admin paneli..
(8597 okuma, 6 yanıt)
 Forum Yonetim Sayfasi so..
(9007 okuma, 8 yanıt)
 Bilgide Haber Blok Yardım..
(4692 okuma, 1 yanıt)
 Türkçe karakter sorunu öl..
(9121 okuma, 7 yanıt)
 Güvenli Bir Php Sürümü..
(5168 okuma, 2 yanıt)
 titlede turkce karekter s..
(4903 okuma, 1 yanıt)
 5 DK SONRA İNTAHAR EDİCEM..
(12963 okuma, 14 yanıt)
 BBtonuke 2 Sorun..
(5618 okuma, 3 yanıt)
 Yeni Sitemde Hangi Php Nu..
(8329 okuma, 6 yanıt)
 Netopsion pagerank Kampan..
(7374 okuma, 5 yanıt)
 haber sitesi cms..
(91410 okuma, 112 yanıt)
 Pagerank Kampanyası İle İ..
(37909 okuma, 48 yanıt)
 Nukejmap site haritası ha..
(5400 okuma, 2 yanıt)
 flash sayfasına haber ekl..
(5552 okuma, 1 yanıt)
 Phaspeseo da Nerde hata y..
(4162 okuma, 0 yanıt)
 mail list toplu mail gönd..
(16230 okuma, 21 yanıt)
 Sothink dhtml menü..
(8186 okuma, 7 yanıt)
 dreamweaver..
(5833 okuma, 2 yanıt)
 Parse error, syntax error..
(8579 okuma, 6 yanıt)
 forum..
(4981 okuma, 1 yanıt)
 Forumdaki Konular ?..
(7857 okuma, 5 yanıt)
 Seo yükledim Güvenlik kod..
(6689 okuma, 3 yanıt)
 seonun kuruldugunu ve işl..
(7150 okuma, 4 yanıt)
 AEG ZD..
(6236 okuma, 2 yanıt)
 Kampanya Başvuruları..
(21178 okuma, 22 yanıt)
 Netopsiyon Pagerank İşbir..
(19599 okuma, 21 yanıt)
 Yeni Domain Googlede yok..
(5309 okuma, 2 yanıt)
 sayfa üretim yazısı..
(4748 okuma, 1 yanıt)
 Boglon.de Sitemin Hizini ..
(3860 okuma, 0 yanıt)
 Tema Taşırması?..
(4052 okuma, 0 yanıt)
 title nasıl değiştirlir..
(11375 okuma, 11 yanıt)
 2 tane ayri scrip..
(5306 okuma, 1 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - PHP WEB SİTE
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

PHP WEB SİTE
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Eski Başlıklar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-03, 22:03:27    Mesaj konusu: PHP WEB SİTE Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar ben de bir site yapmak istiyorum ama nasıl yapılıyor tam bi bilgim yok bu konuda istediğim sitenin orneğini gormek için aşağıdaki linki tıklayın...

Bu site nasıl yapıldıgını bilen varsa solerse sevinirim...

http://www.myehost.de/resim/images/3gK14809.jpg
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 09:24:23    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
MuzikDelisi

MesajTarih: 2006-01-03, 22:07:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Php-Nuke tabanlı bir web sitesi.Php-nuke sürümleri dosyalarda kurulumuda forumlarda mevcuttur
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-03, 22:15:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yaww ben aradım bulamadım bunu linkini yazsanız bı daha iyi olacak !!!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
seyranli

MesajTarih: 2006-01-03, 22:20:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hazır link isteyene kadar google bari yaz kardeş yapma ya, www.phpnuke.org buyur gir hangi versiyonu kullanacaksan indi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-03, 22:26:36    Mesaj konusu: Re: PHP WEB SİTE Alıntıyla Cevap Gönder

Kardes site oke de bu site ingilizce oldugundan birsey anlamadım bunun acıkcası yok mu?
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-03, 22:52:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yaaa arkaaslar ben bu Phpnuke 6.5'i download ettim ama birsey anlamıyom walla ilk defa bole birsey'le karsılasıyorum dosya'yı acıyorum internet sayfaları cıkıyor tıklıyom birsey acılmıyor...

Kullanımı hakkında bilgisi olan yok mu?
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2006-01-03, 22:57:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dersler var arldaşım, solda linki var, biraz bak nasıl kurulur nsıl edilir, local host nedir, appserv ne işe yarar
Başa dön
azmiii

MesajTarih: 2006-01-04, 01:46:36    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seyranli allah sabır versin :)

bilgi paylaştıkça çoğalır tamamda bilgi sürekli sorarak çoğalmıyo :S

alper araştırmazsan bişey başaramazsın...
nerden neye ulaşacağını bilmeden bu işler yürümez.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 09:24:23    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
agakin

MesajTarih: 2006-01-04, 02:48:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oy oy oy ckendim aklıma geldim şimdi valla yırtacaksın kendini bayağı mesela block yapacağım derken başka şey yapacaksın böyle böyle öğreneceksin sonra çaktırmayacaksın devam edeceksin php nuke el kitabını oku bakalım sen önce bir bu işin başı o kitap

www.okulsiteleri.net olması gerek
Başa dön
SeKiLLReiS

MesajTarih: 2006-01-04, 02:55:50    Mesaj konusu: Re: PHP WEB SİTE Alıntıyla Cevap Gönder

Bence bilgi paylasimindan ziyade biraz samimiyet gerekli...Önemli olan sadece bilgiyi paylasmak degil o bilginin paylasimin verdigi hazzi almak... Bence arkadasimiza biraz daha detayli bilgi verilmesi gerekir web tasarimi hakkinda...Sadece Nuke degil bir cok program var...Ayrica hazir siteler dahi bildirilmemis...

Arkadasimiza benim belirtebilecegim ben ve arkadaslarima bir site üzerinde calisiyoruz...Bizimde pek bir bilgimiz yok yavas yavas ögreniyoruz web tasarimi gercektende sabir ve zaman isteyen bir is...
Bence önce hazir sitelere biraz yönel belki bazi arkadaslarimiz hazir siteleri zaman kaybi olarak nitelendirebilir...Bence hazir da olsa kendinizi bu yapimlardan sonra daha bir web site tasarimina yakin görebilirsiniz...
Önce kolay sonra zor Arkadasim...
Bizde henüz kolaydayiz:)
Bana her zaman icin yazabilirsin...

Kelamlarimda kusur olduysa simdiden affola...

Sevgilerimle

SeKiLLReiS

Seni Sevmek MEMLEKET, MEMLEKET Seni Sevmek!
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-04, 12:18:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yawww arkadaslar şimdi siz diyorsunuz ki arastır ben dunya kadar arastırfım butun gun boyu bu phpnuke'yi aastırdım bu dersleri falan da okudum ama yok olmuyor drslerde diyor kı once downlado edin tamam ettim diyor sonra duzenleyen işte sorun orda yaww duzenlenmiyor download ettiğim zaman dosyaların içinde sayfalar internet sayfaları olarak kurulmus çift tıklıyom ama acılmıyor soreun bu işte !!!
Başa dön
azmiii

MesajTarih: 2006-01-04, 21:49:42    Mesaj konusu: Re: PHP WEB SİTE Alıntıyla Cevap Gönder

sağ tıkla > birlikte açtan > notpad veya wordpad kullanarak kodları görebilirsin...

tabi yapamadığın şey buysa...

http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=NG_Dosyalar&d_op=getit&lid=706
burdan phpnuke 7.6 yı indirebilirsin.

http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=NG_Dosyalar&d_op=getit&lid=709
burdan da yamalarını indirebilirsin.

yamaları diğer dosyanın içindekilerle birebir yer değiştireceksin.

http://kent.dl.sourceforge.net/sourceforge/xampp/xampp-perl-addon-5.8.7-2.0.55.zip

bu linkten veya

burdan http://prdownloads.sourceforge.net/xampp/xampp-perl-addon-5.8.7-2.0.55.zip?download xampp indir.bilgisayarında server kurup denemelerini burda yapabilmen için.

bu xampp ı zipten çıkartıp xampp adıyla c sürücüsünün içine koyacaksın.
orda apache_start ve mysql_start yazan ms-dos dosyalarını çalıştıracaksın ve server kurulmuş olacak.

yamasını yaptığın php-nuke 7.6 nın html klasörü içindekileri xampp içindeki htdocs adlı klasöre kopyala.

internet explorer penceresinde http://localhost/phpmyadmin/ i çağır.

çıkan yerde derslerde anlatılan şekilde bir database oluştur.

http://localhost u açtığında web siten config.php ayarlarındaki database adı kısmını database oluşturduğun adla aynı yaptıysan açılmış olacak.sonrası sana kalmış..

offf yoruldum be :)
umarım işine yarar...

bunların bir çoğu forumda mevcuttur zaten.forumun üst kısmında arama diye bir bölüm var.sorunlarla karşılaştığında ilk ordan araştırırsan forumumuz kirlenmemiş olur...
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-04, 22:09:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Paylaşımın için çok saol işime yaradı
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-05, 00:37:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya birde bu php nuke için Host lazım mıs bana birisi soledi host olmadan olmaz dedi bana bende dedim free hostlar war olmaz mı oda bana dedi olabilir ama host un paneli olması lazım panel olmadıktan sonra olmaz dedi...

Bu konudaki dusunceleriniz ne acaba ?
Başa dön
agakin

MesajTarih: 2006-01-05, 02:14:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

FREE hostlar olur tabide biryere kada hem artık host ii pahali bir şey değil ki bir isim bul sitene göre domainin al sonra bir tanede host bul kendine olsun bitsin çünkü bir sorun olduğunda bedava hostlarda muhatab bulamazsın kendine ve siten yavaş olur bir sürü şey onun içni bir host al kendine
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-05, 09:54:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yaaa agakin şimdi haklısın da birde sole birsey var eğer php nuke'yi tam kullanmasını bilsem alırım şimdi ben php nuke'yi de tam kullanamıyorum kullanailsem hem host alırım hemde domain alırım ama işte kullanması biraz guc !!! Yok kimisi diyor server kuracan kimisi diyor c: ye atacan kimisi diyor host olmadan birsey yapamassın ne bilim kimisi diyor kurması zor'dur walla benim'de kafam karıstı neyse yine de paylaşımlarınız için çok saol'un gercekten de beni bu konuda çok bilgilendirdiniz...

Bu arada bende hazır index yani site uzeri site actım professional değil ama işte bizde php nuke'yi tam oğrenene kadar kendi çapımızda birseyler yapmaya calısıyoruz...Birde bu server nasıl kuruluyor bu konuda bilgisi olan yok mu?

http://serserialper.onnuke.com/
Başa dön
azmiii

MesajTarih: 2006-01-06, 22:44:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben yukardaki yazımda bilgisayarına localhost kurman için gereken xampp ı anlatmıştım.başka şeylerde var.ara biraz.yukarda arama yeri var...
senin karşılaştığın sorunlar birçok kere başkalarının karşısına çıkıyo.onlara anlatılanlardan kendine pay çıkar birazcık...
Başa dön
BYseri_ac

MesajTarih: 2006-01-06, 23:25:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeş host almayı düşünüyorsan netopsiyon.net e gir al onlar zaten sana kurulu weriyorlar o zmn bu kadar soru sormana gerek kalmazdı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
seyranli

MesajTarih: 2006-01-07, 02:57:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serseri bak bu düşünceni sevdim, madem kullanmayı bilmiyorum ne diye site açıyım. kullanmayı ve sorunlarla başa çıkmayı öğrenene kadar, local host kullanacaksın, nasıl kurarsınn?
appserv 2.4.3 (tavsiye ettiğim program ve sürümüdür)

programı çalıştırırsın, yüklerken ne sorarsa sorsun sen he de geç :)

ardından hani nuke indirdin ya, içinden çıkan html klasörünü al ve şuraya yapıştır
c:\appserv\www\ html yi kasör olarak atıyosun buraya,

daha sonra http://localhost/phpmyadmin buraya giriyosun

karşına çıkan yerden direk bir isim yazıp oluştur diyosun( bu isimi unutma dbname)

şimdi sayfa değişiyo, oluşturduğun veritabanıın içi geliyo yalnız hiç alan yok,

bu sefer de yine internetten indiriğin nuke dosyasındaki nuke.sql dosyasını çıkarıyosun, nereye koyduğun önemli değil ancak koyduğun yeri unutma,

tekrar phpmyadmine dönüyoruz, üstten ikinci sekme de SQL yazıyo, oraya basıyoruz, altta gözat butonu var, basıyosun ve az önce çıkardığımız nuke.sql dosyasını buluyosun, alttaki şimdi git tuşuna bsıyosun.

buraya kadar tamm, pencereyi kapatabilirsin.

şimdi c:\appserv\www\html\config.php dosyasını açıyoruz, nasıl açıyoruz, wordpad ile,

$ dbname var orda, hani az önce prantezde belirtmiştim bu ismi unutma diye, şimdi $dbname yanınaki tırnakların içine o ismi yazıyosun, dbusername root ise elleme, şifre alanını da boş bırak, prefixlere de elleme, yani anlayacağın bu dosya da bu kadar kaydet ve kapat.

geldik işin en zor yerine
http://localhost/html/ bu adrese gir, işin zor yeri dedim neden mi,
artık sende bir nuke delisisin, derslerinden sevdiklerinden eğlnecelerden uzaklaşacaksın :)
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-07, 14:10:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Seyranli Çok saol dediklerini bire bir yaptım oldu acabildim siteyi ama işte bu konularda acemiyiz bir sorum daha olacak iyi güzel siteyi actık ta bu site de herseyi değiştiremiyoruz yani çok değişik ben bu siteden profesyonel bir site olusturabilecekmiyim yani mesela bak http://www.rapturka.net/ Bu site de php nuke den yapılmıs bende admin panelinden bole bir site yapabilirmiyim?Yani ole bi baktım herseyi yapamıyon kısıtlı hersey bu konudaki goruslerin ne acaba ?
Başa dön
agakin

MesajTarih: 2006-01-07, 14:40:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serserialper21 :
Seyranli Çok saol dediklerini bire bir yaptım oldu acabildim siteyi ama işte bu konularda acemiyiz bir sorum daha olacak iyi güzel siteyi actık ta bu site de herseyi değiştiremiyoruz yani çok değişik ben bu siteden profesyonel bir site olusturabilecekmiyim yani mesela bak http://www.rapturka.net/ Bu site de php nuke den yapılmıs bende admin panelinden bole bir site yapabilirmiyim?Yani ole bi baktım herseyi yapamıyon kısıtlı hersey bu konudaki goruslerin ne acaba ?

tabikik yapabilirsin bu verdiğin adres klasik bir nuke sitesi istedigin heriseyide degişitirebilirsin bolc ekleyerek möodül ekleyerek sana uymayan modülleri editleyerek profesyonel bir site yapabilirsin ama bunun için arastırmsacı olacaksın ne ne işe yarar ne nasıl çalışır? forumlarda tsakip edecek ve kendini geliştireceksin admin paneli siteyi yönetmek içindir ama admin paneli ilk kururumda kullanıcıın isteklerini tam olarak karşılamaz onun için bir sürü ek modül va block var bunları istegine göre ekleyeceksin işine yaramayanları kaldıracaksın
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-07, 20:02:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Agakin saol zaten HTML Kodları ile aram iyidir inşallah güzel bir site cıkarabilirim web dizayn konusunda bu kadar güzel bir site gormedim wallahi yani artık http://eski.netopsiyon.com sitesine takılmak benim için buyuk bir duygu ya birde bu werdiğiniz http://localhost/ Deneme surecli mi ?

Çünkü ilkler unutulmaz !!!

Konuya gostermiş oldugunuz ilginize tesekkurlerimi sunarım...
Başa dön
azmiii

MesajTarih: 2006-01-07, 21:21:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

localhost denen şey senin bilgisayarın...
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-07, 21:55:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ewet anladım zaten host almamız gerekiyor hala ama ben bole birse buldum bir site var hiç ole dert etmiyon siteye uye oluyon o site uzerinden bir site kuruyon hemde php nuke i bakın ona bu bi<im çok ugrastıgımız ile aralarında bi fark warmı?

Kaynak site = http://www.onnuke.com

Benim site = http://serserialper.onnuke.com/
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-01-08, 13:56:36    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

YAAA ARKADASLAR BEN FREE HOST BULDUM ADMİN PANELİ DE WAR BU HOST U KULLANARAK PHP NUKE DEN SİTE YAPABİLİRMİYİM ACABA BANA DEDİLER ADMİN OANELİNİN OLMASI BU BULDUGUM FREE HOST UN ADMİN PANELİ FTP Sİ FALAN HERSEYİ WAR Bİ BAKIN İSTERSENİZ...

http://www.somee.com/ >>>>>>> BU SİTEDEN ALDIM
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Eski Başlıklar Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız