Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 856
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 php-nuke otomatik site ma..
(17113 okuma, 20 yanıt)
 SEO Sözlük..
(6726 okuma, 2 yanıt)
 Google Büyük Bir Sorun..
(3985 okuma, 0 yanıt)
 Backlink'nizi artırın..
(3900 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli Seo Yaptırıcam Bi..
(6060 okuma, 5 yanıt)
 backend.php'ye nasıl peha..
(4559 okuma, 1 yanıt)
 Sitenizin Alexa değerini ..
(23 okuma, 2 yanıt)
 Seo ile Klasör ismi gibi ..
(7532 okuma, 5 yanıt)
 Php olan uzantiyi degisme..
(14966 okuma, 21 yanıt)
 daha once kurdugum bi seo..
(5771 okuma, 4 yanıt)
 netopsiyon neden pehaspes..
(13785 okuma, 14 yanıt)
 Arama Optimizasyonu..
(51021 okuma, 63 yanıt)
 Sadece 30 Dakikada l utf-..
(9510 okuma, 10 yanıt)
 Forum Rss dosyasını pehas..
(3968 okuma, 0 yanıt)
 nuke için yeni bir seo yö..
(15917 okuma, 19 yanıt)
 backend ve sitemap vb. pe..
(4596 okuma, 2 yanıt)
 iframe blok ve backend.ph..
(15678 okuma, 19 yanıt)
 Google Meta Keywords ile ..
(3993 okuma, 0 yanıt)
 Google dürüstlüğü sever..
(7859 okuma, 6 yanıt)
 Footer daki site map link..
(4135 okuma, 1 yanıt)
 Veri tabanından veri çeke..
(3890 okuma, 0 yanıt)
 nsn NEWS seo sorunu..
(10614 okuma, 12 yanıt)
 Arama Optimizasyon Döküma..
(6779 okuma, 5 yanıt)
 VBulletin gibi Tag sistem..
(8770 okuma, 8 yanıt)
 Site Google Arama motoru ..
(3672 okuma, 0 yanıt)
 pehaspeajaxseo uyguladım ..
(4686 okuma, 2 yanıt)
 nukede h1 ve h3 tag kulla..
(5244 okuma, 2 yanıt)
 sayfa gerileme hakkında..
(5694 okuma, 2 yanıt)
 iyi index lenen makale si..
(8077 okuma, 6 yanıt)
 Pehaspe seo eklentisi ari..
(12379 okuma, 14 yanıt)
 Pehaspe html seo ya modül..
(3863 okuma, 0 yanıt)
 yeni sitemap oluşturmanı..
(14099 okuma, 14 yanıt)
 googlede bu bir faktörmü..
(4866 okuma, 1 yanıt)
 Pehaspe Seo - Linkler seo..
(5762 okuma, 3 yanıt)
 Haberler 15 dakika sonra ..
(15721 okuma, 20 yanıt)
 haber tags..
(3602 okuma, 0 yanıt)
 Google Modul İçersindeki ..
(5722 okuma, 3 yanıt)
 Optimize Küçük İpuçları..
(6282 okuma, 3 yanıt)
 Arama Motorlarında Yüksel..
(8793 okuma, 7 yanıt)
 google aramalarında isted..
(19016 okuma, 18 yanıt)
 googlede 2. sıradayım fak..
(16070 okuma, 22 yanıt)
 SEO - Arama Motoru Optimi..
(7229 okuma, 4 yanıt)
 Google Site Bağlantıları..
(10064 okuma, 10 yanıt)
 Faydalı Linkler..
(10478 okuma, 6 yanıt)
 Dinamik Title Eklentisini..
(8237 okuma, 6 yanıt)
 NSN NEWS Pehaspe Seo..
(9697 okuma, 9 yanıt)
 aradıgım seoolar..
(3650 okuma, 0 yanıt)
 pehaspeajaxseo Yardım..
(4271 okuma, 0 yanıt)
 video stream'e seo uygula..
(11459 okuma, 13 yanıt)
 Köşe Yazıları Modülüne Di..
(27935 okuma, 38 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Arama Botlarında hileler
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Arama Botlarında hileler

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
lidya

MesajTarih: 2006-01-12, 16:55:55    Mesaj konusu: Arama Botlarında hileler Alıntıyla Cevap Gönder

simdi baska bi sorum daha olacak forumlari nasil aktif ediyoruz ve sitemiz bitince web de ziyaret edilmesini google da ust siralarda cikmasini nasil saglariz mesela benim site su an google bulmus cikiyo ama icindeki kelimelri arastirinca cikmiyo onu nasi saglarim ? sdece google site ismini cikariyo icindeki kelimeleri arastirinca cikmiyo neler yapmak lazim sitemizi duyurmak icin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 12:46:51    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
HunTürk

MesajTarih: 2006-01-12, 17:13:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım zaman meselesi... sen prni yükseltmeye bak..o zaman daha çok sayafa indexler google
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
lidya

MesajTarih: 2006-01-12, 17:45:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

neyi yukselticem anlamadim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
istaNBlue

MesajTarih: 2006-01-12, 20:32:04    Mesaj konusu: Re: sitenin google daki yeri ve site ziyaretini artirmak Alıntıyla Cevap Gönder

pagerank ı yükselteceksin... bu da sitenin linkinin başka sitelerde ve nette ne kadar fazla yer ve ziyaretçi aldığıyla orantılı...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
BYseri_ac

MesajTarih: 2006-01-26, 04:18:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mambo da bişey wardı bi dosyaya bi kod ekliyodun siteni ilk sıralarda çıkarıyodu sanki aynı şkilde phpnuke içinde görmüştüm ben bir yerde ama hatırlamıyorum biraz araştır
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
kraliste

MesajTarih: 2006-01-26, 17:47:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BYseri_ac :
mambo da bişey wardı bi dosyaya bi kod ekliyodun siteni ilk sıralarda çıkarıyodu sanki aynı şkilde phpnuke içinde görmüştüm ben bir yerde ama hatırlamıyorum biraz araştır

Dostum öyle bir şey olduğunu sanmıyorum.Çünkü google pagerank sistemini sırf sıralama için kurdu.Ancak şöyle birşey olabilir.Bazen googlebotlar sayfaları tam olarak indexleyemezler belki dediğin kod sayfaları direk body tagları arasında kelimeler gibi gösteriyorsa sitenin kolay bulunmasını sağlayabilir.Ancak tabi üst sıralarda çıkmasını sağlamak için mutlaka pagerank değerinin yüksek olması gereklidir.Arkadaşın sorununa site map yapmak çare olabilir.
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2006-01-26, 18:07:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

En iyisini yaptığımı düşünüyorum bugün gezdiğim sitelerden birinde gördüm adam bir sayfaya en az 500.000 tane kelime yazmış (eğitimle ilgili ) google onu indexleyince olay zaten :) bitiyor gibi birşey ben aldım onları kopyalamam yapıştırmam 3 dk almıştır o kadar çok kelime neyse onu html ye dönüştürdüm
a.html olarak kaydettim kısa ya belki daha çabuk indexler diye :) Şimdi de googletab kurma kararı verdim dreamy tavsiye etti :) şimdi bu fencenneti.com/a.htm sayfasını bazı siteler arağıcıylıyla google ve diğer arama motorlarına kayıt ettirsem google kızar da ban atar mı acaba diye korkuyorum :)

bakmak isterseniz http://www.fencenneti.com/a.htm

5 dakika da yüklenir mi bilmem :)
Başa dön
kraliste

MesajTarih: 2006-01-26, 18:21:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tabi arkadaşım ban yemeğe olasılığı yüksek benim sitemin altındada var.Şuan için sorun yok ancak 1-2 ay içinde googledan sıfır sonuç almayı bekliyorum ama ben büyük ihtimal yakında kaldırıcam.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 12:46:51    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-03-02, 18:55:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

f1sozluk :
http://www.f1sozluk.com yeni bir sözlük oluşumu açıldı
ne alaka şimdi konu ile sözlük
Başa dön
MuzikDelisi

MesajTarih: 2006-03-02, 19:03:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Reklamın bu kadarı.2 başlıkta daha yazmış
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-03-02, 19:05:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gördüm ya ö.m. attım ne yapıyorsun diye
Başa dön
Ertugrul

MesajTarih: 2006-03-03, 15:31:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tam 6 başlıkta yazmıştı f1sozluk sildim mesajları

Gereken yapıldı arkadaşlar
http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17608
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
azmiii

MesajTarih: 2006-03-03, 17:00:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :
En iyisini yaptığımı düşünüyorum bugün gezdiğim sitelerden birinde gördüm adam bir sayfaya en az 500.000 tane kelime yazmış (eğitimle ilgili ) google onu indexleyince olay zaten :) bitiyor gibi birşey ben aldım onları kopyalamam yapıştırmam 3 dk almıştır o kadar çok kelime neyse onu html ye dönüştürdüm
a.html olarak kaydettim kısa ya belki daha çabuk indexler diye :) Şimdi de googletab kurma kararı verdim dreamy tavsiye etti :) şimdi bu fencenneti.com/a.htm sayfasını bazı siteler arağıcıylıyla google ve diğer arama motorlarına kayıt ettirsem google kızar da ban atar mı acaba diye korkuyorum :)

aynısını ödev siteleri kullanıyo ve googlede bir konu aratıncada ilk sıralarda çıkıyorlar...onlar ban yemediyse bilmiyorum biz yermiyiz :)
haksız rekabet yaratıyor google.phpnuke u düzgü taramıyor.en iyisi msn search...

Msnde eskişehir diye aratılınca ilk sayfada bile çıktığım oldu googleda ise eskisehir diye aratılınca anca 9 a kadar yükselebildim...
Başa dön
Carsaf

MesajTarih: 2006-03-07, 12:54:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :

Bende benzerni sevgimol adli sitenin taktidigini calarak yaptim. Ancak sevgimol m e t a taglari 2004'ü gösteriyor ve keywordlar cok uzun falan filan. Ilk baslarda yaptigim sayfalari arama motorlari kabul etmedi sonra ziyaretci defterlerine görünmeyecek sekilde linkleri yazdim ve yaklasik bir ay sonra her sayfa günde bana 30 IP gönderiyor :)

Sayfalarin 20 KB yi gecmemesine özen göster ve m e t a taglari mutlaka yap. Yoksa indexlemesi bayagi zaman aliyor.

AHAHA bende bi kelime hirsizim ben saniyordum oysa ne cok varmis Razz
Başa dön
Ertugrul

MesajTarih: 2006-03-07, 13:05:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Carsaf :
aslanonur :

Bende benzerni sevgimol adli sitenin taktidigini calarak yaptim. Ancak sevgimol m e t a taglari 2004'ü gösteriyor ve keywordlar cok uzun falan filan. Ilk baslarda yaptigim sayfalari arama motorlari kabul etmedi sonra ziyaretci defterlerine görünmeyecek sekilde linkleri yazdim ve yaklasik bir ay sonra her sayfa günde bana 30 IP gönderiyor :)

Sayfalarin 20 KB yi gecmemesine özen göster ve m e t a taglari mutlaka yap. Yoksa indexlemesi bayagi zaman aliyor.

AHAHA bende bi kelime hirsizim ben saniyordum oysa ne cok varmis Razz

bu yaptığınız direkt hileye girdiği için google hiç affetmiyor haberiniz olsun :)

Google tahmin ettiğinizden çok daha zeki

ayrıca mega tag'larda 200 karakterden daha fazlasını algılamıyor.
yani milyon tane kelime yazmayın mega taglara.
Başa dön
djalpha

MesajTarih: 2006-06-03, 00:51:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :

Okuduğum kadarı ile google başka bir yerden kelimeleri alsanız bile orjinini anlayabiliyor, çünkü indexleme kendi elinde şimdi bu kelimelerimi ilk burda okuyor google bu gecede indexleyecek, bu indexlediği kelimeler dizisine 3 haziran 2006 diyecek peki siz bu kelimeleri alın sitenizde kullanın onları burdan alacağınız için o kelimelerede 4 haziran 2006 diye loglayacaktır. Sanırım ki kelimeleri arattığınızda tarih olarak en orjini yani en eskisini en yukarı gösterecektir
deneyiniz google a sadece tüp yazın aratın en yukarda benim sitemi göreceksiniz çünkü o site 1996 dan beri sürekli tüp yazmaktadır ve insanlar o kelimeyi hep ordan alıp kullandılar yani tüp bebek kelimelerini bizden yıllar sonra kullanmaya başladılar sanırım bundan dolayı hem 3 harfde bile yani tüp kelimesinde hem de tüp bebek kelimesinde en yukarda 3-5 yıldır durabilmekteyim.
Bence mantık bunu söylemekte. Google copy-paste ile site kurulmasını fark ediyor ve bunu sevmiyor. O oyuncaklar içinde iş yerinde çalışan google coderleri hilebazlardan daima bir adım öndeler. Gooogle ı sadece bir ay belki aldatabilirsiniz ertesi ay sisteme minik bir kod ekleyip onada engel olabilmekte. Oldukça flexible bir script sistem ve motoru var sanırım doğaldır o kadar para bende de olsa işletim sistemi yazardım görün bakın microsofta karşılık googleOs çıkarırsa şaşırmayın. Linuxu destek alır ve kolayca yapar artık bıktı insanlar windowsdan ve epeydir windows malesef bir atılım yapamıyor XP çok iyi idi ama 6 yıldır üstüne bir şey koyamadı malesef.
Başa dön
Kuaza

MesajTarih: 2006-07-20, 11:25:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

djalpha :
aslanonur :

Okuduğum kadarı ile google başka bir yerden kelimeleri alsanız bile orjinini anlayabiliyor, çünkü indexleme kendi elinde şimdi bu kelimelerimi ilk burda okuyor google bu gecede indexleyecek, bu indexlediği kelimeler dizisine 3 haziran 2006 diyecek peki siz bu kelimeleri alın sitenizde kullanın onları burdan alacağınız için o kelimelerede 4 haziran 2006 diye loglayacaktır. Sanırım ki kelimeleri arattığınızda tarih olarak en orjini yani en eskisini en yukarı gösterecektir
deneyiniz google a sadece tüp yazın aratın en yukarda benim sitemi göreceksiniz çünkü o site 1996 dan beri sürekli tüp yazmaktadır ve insanlar o kelimeyi hep ordan alıp kullandılar yani tüp bebek kelimelerini bizden yıllar sonra kullanmaya başladılar sanırım bundan dolayı hem 3 harfde bile yani tüp kelimesinde hem de tüp bebek kelimesinde en yukarda 3-5 yıldır durabilmekteyim.
Bence mantık bunu söylemekte. Google copy-paste ile site kurulmasını fark ediyor ve bunu sevmiyor. O oyuncaklar içinde iş yerinde çalışan google coderleri hilebazlardan daima bir adım öndeler. Gooogle ı sadece bir ay belki aldatabilirsiniz ertesi ay sisteme minik bir kod ekleyip onada engel olabilmekte. Oldukça flexible bir script sistem ve motoru var sanırım doğaldır o kadar para bende de olsa işletim sistemi yazardım görün bakın microsofta karşılık googleOs çıkarırsa şaşırmayın. Linuxu destek alır ve kolayca yapar artık bıktı insanlar windowsdan ve epeydir windows malesef bir atılım yapamıyor XP çok iyi idi ama 6 yıldır üstüne bir şey koyamadı malesef.

xp hakkındaki görüşlerine katılmıyorum abi :):)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız