Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 472
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Nuke sentinelin sorgulama..
(4701 okuma, 0 yanıt)
 dizin CHMOD ları değişmiy..
(7911 okuma, 6 yanıt)
 3.3Patch Hakkında Versiyo..
(3295 okuma, 0 yanıt)
 nuke sentinel 2.6.01 kura..
(9643 okuma, 10 yanıt)
 Nuke Sentinel..
(4337 okuma, 2 yanıt)
 Nuke 8.0 Guvenlik..
(4871 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke 8.0 Güvenlik asa..
(3417 okuma, 0 yanıt)
 php nuke 8 kurdum güvenli..
(9976 okuma, 10 yanıt)
 Arkadaslar Lütfen Yardımc..
(9208 okuma, 9 yanıt)
 Site hacklendi sanırım.....
(5138 okuma, 2 yanıt)
 Hadi Protector Kuralım..
(40679 okuma, 45 yanıt)
 Bu bir saldırmı..
(8094 okuma, 7 yanıt)
 siteme virüs girmis..
(8200 okuma, 6 yanıt)
 Sitedekileri atmak..
(5145 okuma, 2 yanıt)
 Kötü botları engellemek...
(11064 okuma, 10 yanıt)
 2 dakika içinde 5 farklı ..
(7110 okuma, 5 yanıt)
 index atılamayan site yap..
(6991 okuma, 5 yanıt)
 Sanal Klavye Uygulamasi H..
(5263 okuma, 2 yanıt)
 js trojandownloader.agent..
(5693 okuma, 4 yanıt)
 Güvenlik konusunda yardım..
(7419 okuma, 8 yanıt)
 Sunucu firması websiteme ..
(4903 okuma, 2 yanıt)
 siteme saldirimi olmus?..
(5881 okuma, 4 yanıt)
 Protector bir işe yaramıy..
(13734 okuma, 15 yanıt)
 Nuke Sentinel 242 pl5 ( 7..
(26344 okuma, 25 yanıt)
 hacklendim mi?..
(5953 okuma, 4 yanıt)
 Güvenli prefix değiştirme..
(75827 okuma, 108 yanıt)
 7.6 ya 3.2 pack nasıl yap..
(4406 okuma, 1 yanıt)
 Site neden Google i banla..
(4145 okuma, 1 yanıt)
 PhpMyadminden toplu isim ..
(6167 okuma, 4 yanıt)
 sentinel güvenlik sistemi..
(7216 okuma, 6 yanıt)
 Sitemdeki Bu Acik Neyden ..
(7253 okuma, 6 yanıt)
 Saldırı yedim BW dolmuş. ..
(9728 okuma, 9 yanıt)
 sürümünüz < 7.8 ise s..
(6972 okuma, 5 yanıt)
 forum için kod yazma yasa..
(4877 okuma, 2 yanıt)
 Arkadaşlar hacklendim seb..
(4662 okuma, 2 yanıt)
 KENDİ TOLBARIMIMDAN AYDA ..
(5215 okuma, 3 yanıt)
 Bütün indexler değişmiş, ..
(4724 okuma, 3 yanıt)
 Çok sorulu, çok şıklı ank..
(3435 okuma, 0 yanıt)
 Protector' deki Host İs..
(3447 okuma, 0 yanıt)
 php nuke dosyaları şifrel..
(7496 okuma, 7 yanıt)
 index dosyasının chmod k..
(4028 okuma, 1 yanıt)
 AdminBox-1.0.3 Kurulumund..
(3599 okuma, 0 yanıt)
 gec saatlerde hızlanan tr..
(7795 okuma, 8 yanıt)
 Prefix değiştirmede coppe..
(4448 okuma, 1 yanıt)
 Nuke Güvenlik..
(158193 okuma, 257 yanıt)
 bütün index lere iframe e..
(18539 okuma, 24 yanıt)
 Nuke Sentinel Google bot ..
(5662 okuma, 4 yanıt)
 Siteme Sürekli Üye Oluyor..
(24069 okuma, 28 yanıt)
 Yeni iframe virüsler kodl..
(18795 okuma, 23 yanıt)
 Nuke Versiyonları Hakkın..
(3747 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Güvenlik Üzerine
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Güvenlik Üzerine
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
agakin

MesajTarih: 2006-05-04, 21:08:40    Mesaj konusu: Güvenlik Üzerine Alıntıyla Cevap Gönder

bu başlığı açmamanın nedeni biraz kızdığımdan birazda birkez daha bir şeyleri hatırlatmak istediğimdendir çünkü bu başlıklar olmasın artık haclendim YARDIM.....

Arkadaşlar siz bu güvenlik önlemlerini almayacaksınız bir türlü; siz almadığınız sürecede birileri gelip sitenize index atacaklar yada cookileninizi çalacaklar,yeni admin oluşturacaklar vesaire vesaire ve sitenizde cirit atacaklar anlayacağınız ve siz de napacaksınız ardından şerefsiz lamer takımı ya da affınıza sığınarak sölüyorum bilmem ne çocukları diyeceksiniz gelip nuke sitelerinde hacklandim aman YARDIM diyeceksiniz....

Çok kez söyledik çok kez söylediler ve çok kez daha söylenecek bu gidişle, siteyi açmak önemli değil siteyi yönetmek önemli site açmak nedirki? bakın onca emeğiniz bir çırpıda gidiveriyor ve kendinizi bu lamer takımının karşısında aciz ve güçsüz hissediyorsunuz oysaki bunlar hacker bile değil bildikleri birkaç hazır script ve kullandıkları exploit le ne yaptıklarını bile bilmeden index atmaya çalışan çoluk çocuk bunlar

İşin garibi bunlara alıncak önlemler çok basit ve malesef bunları bile almıyorsunuz ve mutlu ediyorsunuz bu çocukları sonrada gidiyorlar hackerlik davası bile taslıyorlar bana da geliyorlar hocam dün iki site indirdik diyorlar gülerek: tabi önce iyi bir fırça yiyolar :))) sonra nasıl yaptınız arkadaşlar diye sorduğumda? cevap bile veremiyorlar işte güvenlik önlemlerini almayarak sitelerimizi (bu güvenlik önlemlerini herkes biliyor) böle lamerlara açık alanda av yapıyorz onlarda kanlı ağızlarıyla saldırıyorlar ve saldıracaklarda

hadi güvenlik önlemlerinizi alın bugünden tezi yok ve oturun bir kenarda ddos ataklarını seyredin gönül rahatlığıyla varsın gelsin lamerlar sizde keyif yapın eğer yinede hacklenirse o zaman üzülmezsinii işte hemde hiç üzülmezsiniz ........en azından ben üzülmeyeceğim gerçekten bir hacker tarafından hacklendiğim için :))

En son agakin tarafından 2006-05-04, 21:18:12 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-18, 18:08:37    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-05-04, 21:12:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonsuz hak weriyorum agakin bir kac ufak sey ile kendini hacker zanneden çok lamer war site'nin davs acıgından site uzantısına basit bir index basan bile hackerim ben diyor_?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-05-04, 22:03:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sizler hala sitenize zarar verenlerden bıkmadınız mı? Bıktık diyorsunuz.

Peki o halde neden sizlere defalarca söylenmiş, söylenmeye devam eden konulara dikkat etmiyorsunuz. Yok siz dinlemeyin bizleri.

Siz sadece tema değiştirmekle, sitenize yeni bir sayfa eklemekle uğraşın. Yada pek o kadar ciddi olmayan bir hatanın peşinde günlerce uğraşın, okumayın, denemekten her zaman korkun.

Bırakın sitenize tema eklemeyi, yeni modüller eklemeyi, yada gösterişli bloklar yapmayı.

HERŞEYİ BIRAKIN! HERŞEYDEN ÖNCE SİTENİZİ GÜVENE ALIN.

Bu yazıyı okurken diğer kulağınızı kapatın ki okuduklarınız aklınızdan çıkmasın :-)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-05-04, 22:12:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bakın biraz sonra ekleyeceğim yazı içindeki herşeyi yaptım ama hala masaüstünde duran bi belge inanın 2 saatinizi almaz burda yazanalr o kadar diyoruz yapın diye ama neyse artık ekliyorum seyranlının dedidiği gibi okuyana helal olsun.

Kod:
arkadaşlar size o programların ne işe yaradığını söyleyim, sadece kullanıcı banlar nasıl mı?

mesela şuraya tıklayın
http://www.pronuke.net/index.php?url=http://eski.netopsiyon.com

ne yazdı illegal access, eğer benim sitemde sentinel veya admin secure olsa banlanmıştınız.

mesela geçenlerde birisi pagetitle ile ilgili bi açık yazmıştı, deneyelim
http://www.pronuke.net/?pagetitle=deneme

mesela şimdi admin secure olsa banlanmıştınız

ama ne kadar da lamer desek aptal değiller bu adamlar. bağlantılarını kesip yeniden girdiklerinde farklı bir ip ile girerler ve ban bi işe yaramaz. yani önemli olan neymiş, açıklrı kapatmak. sentinel admin secure vs. vs. kapıya köpek bağlamaya benzer. hırsız gelir köpek huyslanırsa havlar, sonra hgırsız elbise değiştir gelir eninde sonunda köpek ses çıkarmaz, ne biliyim tipi güzeldir vs. vs. 
yani napıyoruz, önce kapıyı kapatıyoruz, sonra kilitliyoruz, anahtarı da kimseye vermiyoruz.

geçenlerde güvenlik için htaccess le epey uğraştım ve sonunda nukede olmayan bi açık çıktı sitemde :) saolsun birisi uyardı da geri eski haline getirdim. her bulduğunuz htaccess kodunu direk eklemeyin. illaki banlayacağınız ip varsa htaccess ile banlayın. başında
if eregi.... veya if !defined... kısmı olmayan modülünüz olmasın. bakın bu çok önemlidir, my_eGallery açığı tamamen bundan ibarettir ve hepimizin o yüzden kullanmayı bıraktığı messenger ın büyük açıklarından biri de buddy.php de bunun olmaması idi :) ynai o kodu eklediğinizde herhangi bişey olmaz :) sadece flood yiyebilirsiniz başka da bişey olmaz.

aynı şey bloklar için de geçerlidir. blok oluşturucudan aldığınız gibi kullanmayın blokları, ya if !defined block_file olsun ya da, if eregi blockadınız.php ... olsun, yani blok adınızı oraya doğru şekilde yazın. neden çünkü bu sayede www.siteniz.com/blcoks/blockadi.php şeklinde bloğa giremezler,

sql injectionmuş, adam sizin prefixlerinizi bilmezse nasıl uygulayacak açıkları?
diyelimki açık var, ne deyip alacak select * from nuke_authorsmu diyecek iyide bizim prefiximiz nasıl bulacak prefixi.

config.php dosyasının adını MUTLAKA değiştirin

www.siteniz.com/modules/ veya www.steiniz.com/languages/ gibi klasör adı yazdılğında ana sayfanızın çıkmadığından emin olun.

mainfile.php nizde, adres bara http:// yazılmasını engelleyin

forumda html kullanımını tamamen kapatın.
admin.php yi gizleyin

değiştirdiğiniz dosyalar için yerlerine birer feyk bırakın.

ne biliyim basit bi admin.php yapın, şifre sorsun, şifre ne girilirse girilsin admin paneline benzer resimler gelsin, hangisine tıklarsa tıklasın sorun versin, çerezlerinizde sorun var, çerezlerinizi temizleyip tekrar girin diye. veya admin.php dosyasına bnir resim koyum width= 99999999999999 height= 99999999999 olsun, giren şak diye kilitlensin kalsın yerinde.

çok sık kullandığımız haberler modülünde dahi açık çıktı özellikle güvenlik hakkında bilgi alabileceğiniz sitelere çok sık olmasa da rutin kontroller yapın.
hack sitelerine de bakın bazen, hazır script haline getirip veriyolar dosyaları, bi bakın sitenizde işe yarıyormu.

açık bulduğunuz zaman aha bunun kapatılması yazmıyo bari söylemeyimde kimse uyanmasın demeyin, kod bilgisine güveniğiniz kişilere açıktan bahsedin.

sitenize ne olursa olsun resim upload etmelerine izin vermeyin.

ayrıca bu cracker tracker ın yanında, hacker trap diye de bir forum güvenlik eklentisi var, resimlere trojan konulmasını vs.vs. engelliyor, onu da deneyebilirsiniz. sitesinde patch olmayanlarda mutlaka patch yüklesin 3.2 gerçekten çok faydalı yalnız, aşırı kısıtlamaları var gibi :) onları da halledicez ondan sonra yükleyin, yani şimdi 3.1 falan kurmayın az sabredin kurmuşken bi kere kurun en iyisini kurun.

platinum kullananlar bi şekilde patch 2.0 ı temin etsinler, 7.6 için çıkarılmış bir patch bu.

of amma da yazdım, okursanız helal olsun size :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
BAFRALI
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-05-05, 00:52:54    Mesaj konusu: Re: Güvenlik Üzerine Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın hocam agakin size tamamen katılıyorum ve hackerlere karşı savaş açtığınız içinde sizi tebrik ediyorum evet herkesin başına gelen bu saldırılar artık bizlerinde canını sıkmaktadır ve bir ana önce sitemizn güzvenliğini en üst seviyeye çıkartmalıyız
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
pshyco_system

MesajTarih: 2006-05-13, 18:23:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

agakin çok teşekkürler bilgiler için fakat 23679 kişinin üye olduğu bir sitede bu başlığın sadece 105 okumada kalmuş olması ayıptır...

hadi sitemize civ civ li bloklar modüller koyalım hep beraber nası olsa güvenliğe gerek yok hackerlarada iş lazım onlarda aç kalmasın bizi sömürsünler...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-05-13, 19:28:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amoki bunuda merak ettim Very Happy özetini çıkarsaydın iyi olurda Very HappyVery Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 12:01:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hack sitelerine üye olun, amacınız hack değil tabiki, hack öğrenerek kendi güvenlik açıklarınızı kapatmak amacınız olsun, zararlı da olsa hack de bir bilgidir ve öğrenmek gerekir.Her gün olmasa bile haftada bir girin hack sitelerine bakın neler var? aratın yazın arama motorlarına "nuke açıkları" çıksın bakalım ortaya neler yazılmış? sonra sitenizde yoklayın bahsedilen açıklar var mı sitenizde? ya bişey olursa diye korkmayın, siz korkarsanız başkası zaten korkmaz, açığınız varsa bile başkası bilmeden önce siz bilin ve önleminizi alın
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-18, 18:08:37    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-05-14, 12:20:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saho :
amoki bunuda merak ettim Very Happy özetini çıkarsaydın iyi olurda Very HappyVery Happy

Neyin özeti kardeşim senin güvenlik başlıkları ortada Very Happy Very Happy Millet uzun diye korkuyor okumuyor sonra hacklendim diyor. :) :)
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 13:32:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

emre86 :
emre86 :
Güvenlik açıklarını tespit edebilen bir yazılım veya bir site var mı?

Bilen var mı?

scooter :
bunu söylemek yanlış olur, açıklar programlar sayesinde tespit ediliyor, burda açık açık yazılmaz şu program diye

emre86 :
açıklar programlar sayesinde tespit ediliyor. demişsin. Bunları neden açık açık söylemeyesinki, çünkü hackerlar öğrenebilir diye mi?

scooter :
hayır bunu netopsiyon.com forumlarında yazamam yasak çünkü, sana ben yazsan şu program açık programıdır diye, yöneticiler beni uyarır hack bilgisi veriyosun diye. ben hack bilgisi değil, hack güvenlik bilgisi veriyorum

Güvenlik açıklarını tespit edebilen bir yazılım veya bir site linki var mı? :)
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2006-05-14, 13:45:25    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

direk açıklarını bulamazsın ama bi ünya program var site, red_include falan filan hepsi ayrı yerlere bakıyo,
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 14:01:48    Mesaj konusu: Re: Güvenlik Üzerine Alıntıyla Cevap Gönder

buraya bakabilirsin
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 14:09:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

seyranli :
direk açıklarını bulamazsın ama bi ünya program var site, red_include falan filan hepsi ayrı yerlere bakıyo,

Dediğinden pek bir şey anlamadım. Biraz daha açar mısın?
red_include falan dediğin nedir?
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 14:11:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

red_include anladığım kadarıyla bir açık bulma programı bende ilk defa duydum, google'da arat istersen bir dünya program çıkar karşına ama benden sana tavsiye her programa güvenip indirme bilgisayarına ya da mutlaka virüs taraması yaptır, yoksa pc ve bilgilerin uçabilir :)
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 14:22:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

red_include diye google arattım.Sadece 3 link buldu. Sad
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 14:25:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

illa red_include olacak diye bi kaide yoktur sanırım gizli link olarak belirttiğim sitede bu iş için gerekli dökümanı bulabilirsin!
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 14:28:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

scooter :
illa red_include olacak diye bi kaide yoktur sanırım gizli link olarak belirttiğim sitede bu iş için gerekli dökümanı bulabilirsin!

O sitedeki Cgi-Tarayıcıları mı kastediyorsun.
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 14:37:45    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sitenin downloads kısmınıda hangi program ne işe yarar anlatılmıştır, forumdada çoğu şeyi bulabilirsin, biraz daha incelemeni tavsiye ederim
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 15:02:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Araştımam sonucunda N-Stalker diye bir program buldum. Şimdi onunla sitemi taratıyorum. Doğru yolda mıyım?
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 15:04:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bilmem hiç kullanmadığım bir şey, dene bakalım ne çıkacak sonuç, açıklardan kurtulmak için sürekli güvenlik formunu takip edin, yazılanları uygulamak için geç kalmayın!!!
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 15:13:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

scooter :
bilmem hiç kullanmadığım bir şey, dene bakalım ne çıkacak sonuç, açıklardan kurtulmak için sürekli güvenlik formunu takip edin, yazılanları uygulamak için geç kalmayın!!!

Foruma üye olamıyorum.Çünkü kefil ve kefil kodu diye birşey istiyor.
Kefil lazım benim için. : )
Bu arada programın adı N-Stalker değil N-Stealth olacak. Düzelteyim.
www.nstalker.com programın web sitesi.
Program cgi-exploit diye bir takım açıklar buluyor. Şu an itibari ile 13 tane açık buldu.
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-05-14, 15:22:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ve o açıkların hepsi fıs sen programın lisanslısını edin o zmaan bak açıklara
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-05-14, 15:31:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.dunyali.com/acik_arama.txt
bunu alın uzantısını
.php yapın sitenize atın bakın açıklarınıza :)
Başa dön
emre86

MesajTarih: 2006-05-14, 15:33:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

saho :
ve o açıkların hepsi fıs sen programın lisanslısını edin o zmaan bak açıklara

Peki buna benzer lisans sorunu olmayan(freeware) ve açıkların nasıl kapatıldığını anlatan ya da açıkları kapatan bildiğiniz bir program var mı?
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-05-14, 15:37:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

açık kapatan bir program henüz keşfedilmedi biliyorum ben :) açıkları biz manuel olarak kapatıyoruz patch, eklenti vs vs filan... açık bulan program vardır ama açık kapatan henüz yoktur en azından ben öyle biliyorum
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız