Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 475
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Prince of Persia : Sands ..
(3918 okuma, 0 yanıt)
 Youtube Jacker İşe Yarama..
(8621 okuma, 8 yanıt)
 Netopsiyon Özel Nuke Sürü..
(47526 okuma, 61 yanıt)
 YouTube Videolarını Sorun..
(57853 okuma, 79 yanıt)
 Site yarışmasi Basvurular..
(21445 okuma, 25 yanıt)
 hiç birsey gözükmüyorrr..
(6217 okuma, 3 yanıt)
 Yardım Nuke ....
(11351 okuma, 11 yanıt)
 Mrb forum Yardım..
(5011 okuma, 2 yanıt)
 Üyelerin özel mesajlarını..
(7596 okuma, 5 yanıt)
 sitem yavaş açılıyo..
(6154 okuma, 3 yanıt)
 Nasipte Askere Gitmekte V..
(24054 okuma, 30 yanıt)
 Video stream nasil kullan..
(9198 okuma, 8 yanıt)
 Yeni Modul Oluşturdum ayr..
(10368 okuma, 8 yanıt)
 Forumu son 24 saatte kim ..
(6135 okuma, 3 yanıt)
 coppermine..
(8258 okuma, 7 yanıt)
 Yeni Forum Yaratıyorum Am..
(7716 okuma, 5 yanıt)
 Forum Sorunu..
(5913 okuma, 2 yanıt)
 Sağ Ve Sol Bloklar Yan Ya..
(10844 okuma, 10 yanıt)
 Admin paneli..
(8708 okuma, 6 yanıt)
 Forum Yonetim Sayfasi so..
(9133 okuma, 8 yanıt)
 Bilgide Haber Blok Yardım..
(4760 okuma, 1 yanıt)
 Türkçe karakter sorunu öl..
(9219 okuma, 7 yanıt)
 Güvenli Bir Php Sürümü..
(5235 okuma, 2 yanıt)
 titlede turkce karekter s..
(4952 okuma, 1 yanıt)
 5 DK SONRA İNTAHAR EDİCEM..
(13111 okuma, 14 yanıt)
 BBtonuke 2 Sorun..
(5684 okuma, 3 yanıt)
 Yeni Sitemde Hangi Php Nu..
(8451 okuma, 6 yanıt)
 Netopsion pagerank Kampan..
(7468 okuma, 5 yanıt)
 haber sitesi cms..
(92580 okuma, 112 yanıt)
 Pagerank Kampanyası İle İ..
(38361 okuma, 48 yanıt)
 Nukejmap site haritası ha..
(5457 okuma, 2 yanıt)
 flash sayfasına haber ekl..
(5618 okuma, 1 yanıt)
 Phaspeseo da Nerde hata y..
(4207 okuma, 0 yanıt)
 mail list toplu mail gönd..
(16452 okuma, 21 yanıt)
 Sothink dhtml menü..
(8286 okuma, 7 yanıt)
 dreamweaver..
(5900 okuma, 2 yanıt)
 Parse error, syntax error..
(8685 okuma, 6 yanıt)
 forum..
(5035 okuma, 1 yanıt)
 Forumdaki Konular ?..
(7934 okuma, 5 yanıt)
 Seo yükledim Güvenlik kod..
(6759 okuma, 3 yanıt)
 seonun kuruldugunu ve işl..
(7240 okuma, 4 yanıt)
 AEG ZD..
(6304 okuma, 2 yanıt)
 Kampanya Başvuruları..
(21430 okuma, 22 yanıt)
 Netopsiyon Pagerank İşbir..
(19820 okuma, 21 yanıt)
 Yeni Domain Googlede yok..
(5364 okuma, 2 yanıt)
 sayfa üretim yazısı..
(4793 okuma, 1 yanıt)
 Boglon.de Sitemin Hizini ..
(3902 okuma, 0 yanıt)
 Tema Taşırması?..
(4090 okuma, 0 yanıt)
 title nasıl değiştirlir..
(11495 okuma, 11 yanıt)
 2 tane ayri scrip..
(5376 okuma, 1 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Google Tap Sorunları
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Google Tap Sorunları
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Eski Başlıklar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
wellboy

MesajTarih: 2006-03-21, 07:02:24    Mesaj konusu: Google Tap Sorunları Alıntıyla Cevap Gönder

googletab kurdum az evvel netopsiyonda anlatımını vs sini göremedim php kurdundan buldum.. kesinliklikle footer ve header ayarlarını eksiksiz yaptım .htaccess de biraz takıldım.. .htaccess de sentinel ile ilgili 1-2 satır bilgi vardır onların verdiği .htaccess i altına altım... linkler vs sorunsuz çalıstı ancakk yeni başlık/sil benim o an farkettiğim hatalardı... yeni başlık dediğimde böyle bir başlık bulunamadı; sil dediğimde mesaj id si bulunamadı gibi bir hata veriyor
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-18, 08:53:59    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
wellboy

MesajTarih: 2006-03-21, 11:40:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çözebilecek olan varsa anlatımı buradan aldım.. buna göre kurdum.. http://www.phpkurdu.com/modules.php?name=Tutoriaux&rop=tutoriaux&did=47

birde şöyle birşy yazıyordu hostum o kadar kalitesiz değil o yüzden fazla sallamadım ama şimdi farkettim 1-Öncelikle hostunuzun rewrite mod desteklemeli! Genelde tüm serverlarda kuruludur.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
wellboy

MesajTarih: 2006-03-22, 20:46:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu google tabdan anlayan yokmu aramızda hiçbi,riniz kurmadımı kuran varsa .htaccess ine bi baksak çözeriz belki ama flood yaptım valla:)

birde şeyi merak ettim google botları yeni mesaj cevap ver filan yazmazlar zaten geceleri forumu o hale getirsem gece gelip tararlarmı
Başa dön
vys

MesajTarih: 2006-03-22, 21:40:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.batmanliyiz.biz sitesinde google tap kullanmayktayım, we böyle bi sorun ile karşılaşmadım.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
wellboy

MesajTarih: 2006-03-22, 21:46:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya eklenti yaptığın dosyaları bana bi yollayabilsende denesem bende
Başa dön
vys

MesajTarih: 2006-03-22, 21:54:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya göndersem bi fayda etmez, bunları sende yapabilirisin..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
wellboy

MesajTarih: 2006-03-22, 21:58:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya yapıyorum zaten emin ol eksiksiz yapıyorum ve çalısıyorda sadece id problemi var gibi...

yani silerken mesaj id si belirtilmemiş diyor

cevap yazarken: cevap yazmak için mesaj seçmelisiniz diyor
yeni başlık diyince: seçtiğiniz başlık bu forumda yok diyor...
ama kurulumda hata yapmadım
.htaccess de sentinel kurulu ama googletabın htaccesini atıyorum olmuyor sentinelin altına ekliyorum olmuyor vs sorunun tam yerini anlamadım ama .htaccess gibi duruyor
Başa dön
tacam

MesajTarih: 2006-03-23, 01:05:40    Mesaj konusu: goggletab i ariyorum Alıntıyla Cevap Gönder

selamün aleyküm
2 haftadir nette goggletab i ariyorum ve bulamiyorum.
nerden bulur ve nasil kurulur yardimci olursaniz sevinirim.
forumlarda heryeri aradim yok yok yok.
lütfen yardimci olun bana.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-18, 08:53:59    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
zaknafein

MesajTarih: 2006-03-23, 01:27:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nasıl aradın ya açtığın bölüme bir baksana linkler havada uçuşuyor
Başa dön
wellboy

MesajTarih: 2006-03-23, 01:47:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

goggletab diye bişey yok böyle aradıysan eminim bulamamışsınıdr...

google tab var elimizde lazımsa:
http://phpnuke-downloads.com/modules.php?name=Downloads&d_op=ns_getit&cid=16&lid=105&type=url#getget bu ingilizce azıcık kasacaksın artık

daha kısa yollarıda var ama bu daha faydalı olur bence
Başa dön
tacam

MesajTarih: 2006-03-23, 11:11:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

There are two ways to install, 1)Manually edit files, or 2)Overwrite existing Files

####################### Start Manual Edit Install
1. Manual Edit Installation (Recommended for those with heavily modded sites)
-- Open your header.php file and make the required changes as indicated in header.php_manualchanges.txt
Please use the included header.php as a reference.

-- Open your footer.php file and make the required changes as indicated in footer.php_manualchanges.txt
Please use the included footer.php as a reference.

-- Open your includes/sessions.php (Older than Nuke6.5, this may be modules/Forums/includes) file and make the required changes as indicated in includes/sessions.php_manualchanges.txt
Please use the included sessions.php as a reference.

-- Upload the distribution .htaccess to your root nuke directory
This will usually be the same directory that the header.php and footer.php are located within.

In order for GT to work correctly with all modules currently supported, you will need to make a few minor adjustments to the following modules:

Sections
Statistics
Web_Links
Your_Account

You can either overwrite your existing file with the one included in the distribution or make the manual changes as indicated in the readme files contained within each module. (Make sure you backup your existing files first! Included files are based on the ones located at cvs.nukecops.com)

You are almost complete, you can now upload GT (Google Tap) converted blocks, currently supported are:

Scrolling Forums Block
Top 10 Downloads Block
Top 10 Web_Links Block
Sections Articles Block

To install, simply overwrite your existing block. Make sure they are enabled in your BlocksAdmin.

Congrats, you have completed the manual install of GT (Google Tap), the install instructions are very vague at the moment, they will be until I get more time to write them. If you are lost by what I have told you, please refer to the Google Tap nukecops Forum (http://www.nukecops.com/forum37.html) Thanks!
################## End Manual Edit Install

################## Start Overwrite Install
2. Overwrite File Installation (Recommended for bare-bones installs and defaultNukeCops bundle)
-- Please copy all included file to the following locations
header.php --> header.php
footer.php --> footer.php
.htaccess --> .htaccess
includes/sessions.php --> sessions.php (Older than Nuke6.5, this may be modules/Forums/includes)

In order for GT to work correctly with all modules currently supported, you will need to make a few minor adjustments to the following modules:

Sections
Statistics
Web_Links
Your_Account

You can either overwrite your existing file with the one included in the distribution or make the manual changes as indicated in the readme files contained within each module. (Make sure you backup your existing files first! Included files are based on the ones located at cvs.nukecops.com)

You are almost complete, you can now upload GT (Google Tap) converted blocks, currently supported are:
Scrolling Forums Block
Top 10 Downloads Block
Top 10 Web_Links Block
Sections Articles Block
To install, simply overwrite your existing block. Make sure they are enabled in your BlocksAdmin.

Congrats, you have completed the overwrite install of GT (Google Tap), the install instructions are very vague at the moment, they will be until I get more time to write them. If you are lost by what I have told you, please refer to the Google Tap nukecops Forum (http://www.nukecops.com/forum37.html) Thanks!
################### End Overwrite Install

-Bill (Audioslaved)
To see GT distribution in progress, go to http://test.audioslaved.com

bunun türkcesini bilen varmi googletap nasil kurulur
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-03-23, 11:19:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.hemencevir.com biraz çevirir.
Başa dön
wellboy

MesajTarih: 2006-03-23, 13:58:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.phpkurdu.com senin araştırmaya niyetin yok gir bu siteye download bölümüne google yaz arat göreceksin....

birde üye olman gerekecek sanırım.. hadi kolay gelsin
Başa dön
wellboy

MesajTarih: 2006-03-25, 09:02:06    Mesaj konusu: Google Tab birebir YARDIM Alıntıyla Cevap Gönder

2 google tab versiyonunuda en ince ayrıntısına kadar tekrar tekrar kurdum... ama bir türlü olmadı aslında oldu ama değişik bir hata verdi bknz: forum:)

bu konuda bilgisine güvenen aynı zamanda bilgisini paylaşabilecek kadar c esur yiğit mert delikanlı bilge birisi aranıyor:>

kısaca msn den yada diğer mesajlaşma programlarımdan en azından hatayı bulabilecek bir yardımsever aranmaktadır
Başa dön
Carsaf

MesajTarih: 2006-04-01, 22:10:25    Mesaj konusu: Google tab hakkinda genis bilgi? Alıntıyla Cevap Gönder

Anlatimlara göre Google tab, sayfanin indexlenmesinde son derece etkili oluyormus bunun yani sira m e t a tag ayarlari filan?

Ancak sabahtan beri Netopsiyon.com forumlarini geziyorum Google tab'i anlatan adam akilli bir konu yok? Böyle bir konu sabitlenirse türk nukeciliginde önemli bir asama gecilecektir...

Google Tab kurmadan önce merak ettiklerim ve sormak ettiklerim:

Google Tab'i kurunca Web links, your account, top, statistik, sections modullerini otomatik olarak .html uzantisina dönüsüyor mu?
Baska hangi moduller .html uzantisina dönüyor ve nasil yapmaliyim?

Platinum (Nuke 7.6) kullanmayi düsünüyorum, forumlarinda bir cok eklenti mevcut. Google Tab'i forumlara nasil uydurabilirim?

Aslinda sormak istedigim cok sey var ama ilgilenen bilgili arkadaslara güveniyorum güzel bir konu yapip sabitleyeceklerine inaniyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
Recep114

MesajTarih: 2006-04-01, 22:20:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Carsaf Konu Hakkinda Benimde Biim Yok Bencede Bilen Bi Arkadas Yarimci oLsun ki cok Az Zaman Sonra cikar Bi Arkadas Yardimsever Burasi NetOpsiyon Cunku Burda PayLasimsiz oLmaz :)
Başa dön
Carsaf

MesajTarih: 2006-04-01, 22:25:00    Mesaj konusu: Re: Google tab hakkinda genis bilgi? Alıntıyla Cevap Gönder

haklisin recep en azindan Google tab hakkinda sabit bir konu olur birde su uzantilari nasil .HTML ye ceviririz ögrenmis oluruz... Daha dosyalar bile Netopsiyon da mevcut degil??? Buda aklima Acaba netopsiyon kendinden baska nuke sitelerinde tab olmasini istemiyor mu sorusunu aklima getiriyor?
Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-04-01, 22:52:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GoogleTap Adresleri kısaltmada, indekslemede kolaylık sağlayan bir eklentidir. GoogleTap orjinal paketinde PHP-Nuke orjinal modülleriyle, NSN tarafından sunulan birçok modülle uyum sağlıyor ve uğraşmadan otomatik uygulanabiliyor. Diğer modüllere uyarlamak için biraz Apache Rewrite ı öğrenmeniz gerekiyor.

Carsaf: Dosya henüz dosyalarımız arasında mevcut değil. Çünkü netopsiyon bu eklentiyi yeni uyguladı ve denemeler yapıyor. Dikkat ederseniz her modülde henüz bu eklenti uygulanmış değil. Sitede kullanılan modüller orjinal olmadığı yani tarafımızdan düzenlendiği için googletab ile uyumlu değil. Uyarlamak gerekiyor. Başka sitelerde olmasın diye bir düşüncemiz yalnış olur. Öyleyse neden bu siteyi açık duruyor ki? YARDIM da etmeyiz kimseye.
Başa dön
Carsaf

MesajTarih: 2006-04-02, 22:03:35    Mesaj konusu: Re: Google tab hakkinda genis bilgi? Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba Webmaster?

uzun süredir localhostlarda nuke kurup cesitli denemeler yapiyorum.. binbir cesit modul ekledim kaldirdim, bir cesit hobby. Ancak sunu anladim ki, nuke'ye yapilmasi gereken sadece modul eklemek degil, modul eklemek en son planda olmali.. Ilk etap da güvenlik sonrasinda site kullanim kolayligi cok önemli..

Sentinel yada benzeri scriptler güvenligi oldukca güzel sagliyor ve yapilmasi gereken yama yada editlemler...

Kullanim konusunda ise, bence ilk önce Nuke'un arama motorlari tarafindan basit bir sekilde taninmasi..

Ben Netopsiyon hakkinda kisisel fikrimi belirtiyorum, Eger netopsiyon.com da modul yerine güvenlik, kullanim kolayligi saglayan eklentilere agirlik verilirse inaniyorum ki, basit bir hata icin defalarca ayni basligi acan insanlari forumlarda göremiyecegiz ve dünya standartlarinda nuke'nin kalitesi görülmüs olacak...

Fazla laf kalabaligina gerek yok ben netopsiyon'da netopsiyon'a yakisir sekilde calismalar görmek isterim... Güvenlik & Kullanim kolayligi
Başa dön
Diyar36

MesajTarih: 2006-04-28, 18:08:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu Google Tabsa Nerde Ulaşabiliriz Sitesi VARMİ
Başa dön
HasBahCa

MesajTarih: 2006-05-25, 09:26:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Diyar36 :
bu Google Tabsa Nerde Ulaşabiliriz Sitesi VARMİ

google tab kullanmanız için öncelikle sistemin modrewrite on desteklemesi lazımki bu da çoğu serverlerde mümkün dğil.

nextgen google tabın uzmanı olmuş durumda

http://nukecops.com/postt14805.html
http://www.conrads-berlin.de/downloads-cat26.html
http://nukecops.com/forum58.html

ha bu arada netopsiyon en kısa zamanda türkçe sürümünü dosyalar kısmına ekleyecek

googlede bir arama yaparsan bulursun.

ama .htaccess dosyasında bir kaç ekleme ile php leri d36 olarak bile gösterebilirsin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
vys

MesajTarih: 2006-05-25, 10:58:01    Mesaj konusu: Re: Google tab hakkinda genis bilgi? Alıntıyla Cevap Gönder

Carsaf :
Google Tab'i kurunca Web links, your account, top, statistik, sections modullerini otomatik olarak .html uzantisina dönüsüyor mu?
Baska hangi moduller .html uzantisina dönüyor ve nasil yapmaliyim?

evet dedeğin modüller otomatikten .html oluyor. kendi yaptığım modülleri we eklediğin modülleri mantikla .html yapman gerekecek. Bunu hızlı google tap için söylüyorum.

ama gerçek google tab da ise kendiliğinden .html yapıyor.
Başa dön
zaknafein

MesajTarih: 2006-05-28, 00:43:07    Mesaj konusu: Netopsiyon Google Tap Alıntıyla Cevap Gönder

Ne güzel webmasterlar türkçeye çevirmiş bunun sunulma imkanı varmı?
Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-05-28, 00:56:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yeni eklenecek dosyalar arasında mevcut. Yakında eklenecektir.
Başa dön
zaknafein

MesajTarih: 2006-05-28, 01:14:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tşk.ler beklemedeyiz, kolay gelsin.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Eski Başlıklar Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız