Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 744
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Netopsiyon yeniden hepimi..
(16403 okuma, 8 yanıt)
 İyiki varsın..
(25379 okuma, 20 yanıt)
 Netopsiyon neden kapatılı..
(9324 okuma, 6 yanıt)
 Php Oto Kiralama Script..
(6538 okuma, 2 yanıt)
 islama hakater edilmesine..
(20905 okuma, 26 yanıt)
 .Tr Domain Neden Yok ?[Ta..
(13167 okuma, 15 yanıt)
 Uzun süre sonra netopsiyo..
(3802 okuma, 0 yanıt)
 Yöneticilere....
(4791 okuma, 2 yanıt)
 Yöneticiler Hakkında?..
(28036 okuma, 38 yanıt)
 Yeni Programlama Dillerin..
(11974 okuma, 14 yanıt)
 OpsiyonTema.com Hakkındak..
(70427 okuma, 104 yanıt)
 Nerede bu Asp destek site..
(7369 okuma, 5 yanıt)
 Netopsiyon Yönetimine Sor..
(7899 okuma, 8 yanıt)
 netopsiyon ie 6 ile sorun..
(6450 okuma, 6 yanıt)
 ClipBucket nedir..
(13780 okuma, 18 yanıt)
 Hergün hergün bişey oluyo..
(6764 okuma, 6 yanıt)
 nukeye olan özlemimi aşkı..
(4920 okuma, 1 yanıt)
 Nerede eski NETOPSİYONLAR..
(28721 okuma, 43 yanıt)
 bu site nuke'nin hangi sü..
(7124 okuma, 5 yanıt)
 Konu düzenleme yasağı..
(6705 okuma, 6 yanıt)
 KINIYORUM..
(11470 okuma, 13 yanıt)
 Dosyalara yorum hk...
(11455 okuma, 14 yanıt)
 Yeni bolum onerileri..
(5250 okuma, 3 yanıt)
 Kendi Hostumda Site Tanıt..
(4926 okuma, 2 yanıt)
 Netopsiyon Grup [ NG ] ka..
(7628 okuma, 3 yanıt)
 Netopsiyon` un sağ blockl..
(15129 okuma, 18 yanıt)
 Kandiliniz Mübarek Olsun..
(8410 okuma, 7 yanıt)
 Neden Paylaşayım Ki?..
(17383 okuma, 20 yanıt)
 Php-Nuke Portal Yarışması..
(9053 okuma, 8 yanıt)
 Net Opsiyon Ana sayfa For..
(6145 okuma, 3 yanıt)
 filistine destek amaçlı b..
(5289 okuma, 2 yanıt)
 Yöneticilere karşı Tutum!..
(7208 okuma, 4 yanıt)
 Teşekkürler Netopsiyon..
(4896 okuma, 1 yanıt)
 Yöneticilerin Dikkatine..
(17910 okuma, 24 yanıt)
 Acizane bir istek..
(23458 okuma, 32 yanıt)
 Yönetici Arkadaşlara.. Ge..
(22465 okuma, 28 yanıt)
 Proxy Kullanmadan Netopsi..
(5643 okuma, 2 yanıt)
 Diğer Php Scriptleri Kate..
(5609 okuma, 2 yanıt)
 Herkesin Okuması Dileğiyl..
(25751 okuma, 34 yanıt)
 PhpNuke den Soğumamak İçi..
(15031 okuma, 17 yanıt)
 Cumleten selam arkadaslar..
(10466 okuma, 9 yanıt)
 Netopsiyon Bannerleri..
(9728 okuma, 8 yanıt)
 [Öneri] İPB Forum Kategor..
(7444 okuma, 5 yanıt)
 Netopsiyon Yeni Kategoril..
(5081 okuma, 0 yanıt)
 Netopsiyona günde kaç saa..
(11001 okuma, 10 yanıt)
 Netopsiyon Forum Profil D..
(4374 okuma, 0 yanıt)
 sürem bitince netopsiyond..
(10288 okuma, 10 yanıt)
 mesajlarım silinmiş..
(7438 okuma, 4 yanıt)
 Forum kategori isteği..
(9010 okuma, 8 yanıt)
 Sağ blok ile daha güzel d..
(8846 okuma, 8 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Forumlara Joomla Kategorisi
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Forumlara Joomla Kategorisi
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Öneri ve Görüşleriniz
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Joomla Kategorisi açılsın mı?
Evet, Mutlaka
63%
 63%  [ 7 ]
Hayır, Gereksiz
18%
 18%  [ 2 ]
Kararsızım
18%
 18%  [ 2 ]
Toplam Oylar : 11

Yazar Mesaj
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-07-11, 01:30:13    Mesaj konusu: Forumlara Joomla Kategorisi Alıntıyla Cevap Gönder

Yaklaşık 1 aydır gelen iletişim ve özel mesajlarda netopsiyon forumlarında Joomla sistemine ait kategori ve forumlar ısrarla istenmektedir. Bu durumu Oylamaya açıyorum.

Sizce forumlarda Joomla kategorisi açılmalı mı? 10 gün boyunca oylarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-20, 10:39:28    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-07-11, 01:34:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende tam sana özel mesaj atıyordum bak bence netopsiyon artık nuke ile anılan bi site olmaktan çıkmalı ve webmaster platformu olduğu tam anlamı ile belli olmalı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
mirdadas

MesajTarih: 2006-07-11, 01:39:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nukeye olan ilgi ve alaka moderatörler tarafından düşmeyecekse ve joomlanında hakkı verilecekse neden olmasın ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
KaaN

MesajTarih: 2006-07-11, 01:39:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında joomla'dan da ziyade php'ye yönelik birşeyler yapılmalı. İnsanlar php kodlamaya teşvik edilmeli.
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2006-07-11, 01:40:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amoki :
bende tam sana özel mesaj atıyordum bak bence netopsiyon artık nuke ile anılan bi site olmaktan çıkmalı ve webmaster platformu olduğu tam anlamı ile belli olmalı

Ha bir de arkadaş da değinmiş;

çok şeyden az az bilmek yerine, az şeyden çok çok bilmek daha iyidir :)
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-07-11, 01:55:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya aslında cms sistemler bizi köreltiyor bakın 1 sene olacak geri döneli bu siteye o günden beri bazı şeyleri hallettim ama düşünün ki 1 senede ne kadar php öğrenirdim.vaz geçtim joomla filan açılmasın onun yerine html den başlıyarak gerçekten forumlara uygun dersler eklenmeli php,grafik tasarım,flash bi çok üye en azından bi konu hakkında bilgi sahibi eklesin herkes bişeyler ben yarın akşam söz bi tane orta blok yapmayı anlatacm
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2006-07-11, 02:20:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aynen öyle kardeşim. Html ve php üzerine yoğunluk olmalı.. Kesinlikle.
Başa dön
vbeyazit

MesajTarih: 2006-07-12, 19:22:01    Mesaj konusu: Re: Forumlara Joomla Kategorisi Alıntıyla Cevap Gönder

Zamanında yakınmıştım webmastere. Ama beni dinlemedi. Bir Netopsiyon a bakın, bir de iyinet, yada r10 forumlarına. 3 - 5 bin üyeleri war ama hepsi sağlam üye. Nuke katagorisi bile yok oralarda Yani nuke o kadar basit ki Diğer webmaster forumlarında bahsedilmiyor bile.

Orada çoğu insan programlamacı, burada ise nuker.

Aslında ankete, Programlamacı mı olmak istersiniz yada Nuker yazılsa daha iyi olur.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-20, 10:39:28    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2006-07-12, 19:32:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amoki'nin dediği gibi html,php olursa asp gibi web programlama dillerine yönelsek çok iyi olur, en azından hazır kod kullanmak yerine yavaş yavaş kendi kodlarımızı yazmayı öğrenmiş oluruz
Başa dön
memocann

MesajTarih: 2006-07-12, 20:21:37    Mesaj konusu: Re: Forumlara Joomla Kategorisi Alıntıyla Cevap Gönder

Bileşen ve modül yazarak bu konuda Joomla da da ileri gidilebilir, engel değilki
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-07-12, 20:32:15    Mesaj konusu: Re: Forumlara Joomla Kategorisi Alıntıyla Cevap Gönder

memocann :
Bileşen ve modül yazarak bu konuda Joomla da da ileri gidilebilir, engel değilki

Tabii ki dediğin doğru ama çoğu üye de şu var hazır olan modül blok veya buna benzer şeyleri alıp kullanıyor ve bende bi webmaster oldum sanıyor sorun orda.Yani aslında kendini kandırıyor o yüzden dedim yoksa sorun yok.

şu an bi modül yazmaya uğraşıyorum ve index sayfasını yaptım sql e kayıt ta girdi yani php bi scriptin yazımı konusunda bi fikir edindim.Ama bunu yapmaya uğraşan kaç kişi var mesela sen bilmezsin belki seyranlıyı can benim dediğim her modulu yazıyor bu konuda bilgi sahibi ve geliştirdi kendini bu konuda.
Başa dön
yenibir

MesajTarih: 2006-07-12, 20:37:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nukede Bu kadar fazla Takınılmasının Nedeni HTML Ve PHP Bilgisinin Olmayışı yani Alt yapısı Sağlam Olmayan Herkes basit olduğu İçin nukeye Yöneliyor Buda Bereberinde Milyonlaca Aynı Soru ve Sorunlara Yöneltiyor İnsanları ( Bakın Kaç tane Destek Sitesi oldu ve Tüm Sitelerde Sorular hep Aynı) insanımız hazırcı üretici Değil Çözümü vermek yerine Çözüm üretmeyi öğretmeli bence ...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
KaaN

MesajTarih: 2006-07-12, 20:38:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nuke bu kadar kötü birşeyse kullanmayın. ben bu tür söylemlere karşıyım arkadaşlar. Nuke bence gayet güzel. Fakat körelttiğini düşünüyorum. Bu site ilk önce nuke destek sitesi olarak başlamış. Bunu birden çevirmek abes olacaktır. Ama zamanla nukeyi aşmak da gerekir. Biraz daha web programlamaya kaymak gerekir.
Başa dön
ChatMAN

MesajTarih: 2006-07-12, 21:35:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ByKaaN :
Aslında joomla'dan da ziyade php'ye yönelik birşeyler yapılmalı. İnsanlar php kodlamaya teşvik edilmeli.

Sana helal olsun. Budur. tebrik ederim seni.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
memocann

MesajTarih: 2006-07-12, 23:48:17    Mesaj konusu: Re: Forumlara Joomla Kategorisi Alıntıyla Cevap Gönder

amoki :
memocann :

Tabii ki dediğin doğru ama çoğu üye de şu var hazır olan modül blok veya buna benzer şeyleri alıp kullanıyor ve bende bi webmaster oldum sanıyor sorun orda.Yani aslında kendini kandırıyor o yüzden dedim yoksa sorun yok.

şu an bi modül yazmaya uğraşıyorum ve index sayfasını yaptım sql e kayıt ta girdi yani php bi scriptin yazımı konusunda bi fikir edindim.Ama bunu yapmaya uğraşan kaç kişi var mesela sen bilmezsin belki seyranlıyı can benim dediğim her modulu yazıyor bu konuda bilgi sahibi ve geliştirdi kendini bu konuda.

Eyvallah doğrudur....tabi bu mantık meselesi , eğer kişinin zaten verimli olabilmesi ve bilgi sahibi olabilmesi için hazır portal ve içerik sistemlerine saplanmamaları lazım , kişinin bir joomla sitesi varsa bu kişi de kalkıp at gözlüğü takıp bundan başka bir şey tanımıyorsa zaten onun kendine katabileceği bir şey olamaz. Aslolan şu bu sistemlerin hepsini kullanmalı ve mantığını anlamaya çalışmalı daha sonra bu yönde kendisi bir sistem ortaya koyma amacına girip kendini geliştirdiği ölçüde faydalı olmaya çalışmalı diye düşünüorum
Başa dön
MuzikDelisi

MesajTarih: 2006-08-03, 00:34:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Valla zamanında bende Joomla kategorisi istemiştim :) Hatta başlıı duruyo Very Happy Ama Netopsiyon bencede artık adından Webmaster sitesi olarak bahsettirmeli
Başa dön
nightwish

MesajTarih: 2007-03-03, 15:08:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili Aliosman bende kişisel yorumumu katmak isterim..
bence netopsiyon gibi kaliteli bir sitede joomla 'ya yer vermek için geç bile kalınmış..
şöyleki ilk başlarda nuke'ye heves ettikten sonra joomla ile yapabileceklerimin farkına vardığımda phpnuke oda ne ? hissiyatı geçiyordu içimden... tamamen kişiel yorumum nuke sistemini kötülemiyorum ve bu sistemle site yapan arkadaşlara karşı ithafen birşey ima etmiyorum..isteyen istediğini kullanabilir tabiki..
yani joomla ile bence sınırları biraz daha zorlayabiliyorsunuz...internet explorer 6 ile mozilla yı kıyasladığınızda eklentileriyle birlikte mozillanın IE6 ya fark atması gibi...
bence joomlaya yer vermekle kalmayıp kategorilerinide genişletin..inanın joomlaya olan ilgi daha büyük..ve yapabildiklerinizde...
ve ayrıca küçük bir önerim diğer cms lerede yer verilmesi..mesela subdreamer da kanımca çok güzel..ve birçok foruma kolayca entegre olabiliyor(bir tık ile)..gibi örnekleri çoğaltabiliriz...
son olarak netopsiyonun phpnuke tabanlı olmasısadece phpnukeyi işleyecek anlamına gelmez heralde..birçok cms ye yer erilirse bence daha uygun olur çünkü insanlar değişiklik arıyor...
Başa dön
afare

MesajTarih: 2008-03-04, 22:54:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

joomla bölümü açılırsa eski bir netopsiyonlu olarak eğitimi konusunda hazırladığım dökümanları paylaşabirim...
Başa dön
bardas

MesajTarih: 2008-03-04, 22:58:58    Mesaj konusu: Re: Forumlara Joomla Kategorisi Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bende Nukenin forumunu vbulletine çevirdim baktım ki güzel oldu ama 2 kez hacklendim sonra hangi portal güzel gider derken birden dikaktimi joomla çekti gayet güzel ve hoş eklentileri vs desteği dedim daha önce neden ilgi duymadım sonra bugun ilk joomlamı kurdum kolay ve hızlı ve seri olarak ve gerçekten çok çok güzelmiş Wink
Başa dön
omermuhtar

MesajTarih: 2008-06-05, 23:22:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fikir olarak iyi ama. bazı arkadaşların görüşlerine üzüldüm nedemek nüke yi karalamak hafife almak joomla daha yokken phpnuke web dünyasının kahrını yüklendi phpnuke olamsaydı ne forum olurdu nede bir portal site tüm siteler html idi phpnuke sayesinde dinamik içerikli siteler meyadana geldi. uzun sözün kısası zamanında webi sırtında taşıyan nükeye biraz haksızlık yapiyorsunuz.
ben 6 yıldır nukeciyim halada kullanıyorum joomlada kurdum ama nuekde daha çok özgürüm html leri daha derli toplu nukeye modül ve block yapiyorum joomlada nukedeki kadar özgür değilim... joomlanın daha çok ekmek yemesi lazım.
Başa dön
Fatih_42

MesajTarih: 2008-06-06, 00:07:40    Mesaj konusu: cevap Alıntıyla Cevap Gönder

bence acilsin 8)
Başa dön
hanifi04

MesajTarih: 2008-06-06, 01:32:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

joomla da nuke gibi sorunlar yığınına dönüşmeyecekse iyi olur, ama yerimizde saydıracaksa bence farklı bi kulvarda güç kaybetmemek lazım. evet artık nuke gercekten bitti on yaşındaki çocuk bile nukeyi 1 yıl içinde tamamen söker ama daha fazla ileriye götüremez, götüremiyoruzda, hep aynı kalıp hep aynı şablon, ve hep aynı içerik,

ben bu sitenin 3 yıllık üyesiyim (yalan olmasın sanırım 3.yılına girdi) 3 sene önce görüdğüm sorunlarla, bugünkü sorunlar hala aynı, artık milletimizin beleşçiliğe alışmasımı, buna bende dahil, yoksa bu sistemle bu kadarmı onuda bilmiyorum, ama bana göre yolu net ve açık bi sistem yada sistemlerle, daha güzel gidilebilir
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2008-06-06, 08:40:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

@bardas

karaman.org joomla ile yapılmış bir sitemi?

birde arkadaşlar joomla ya hangi forum kuruluyor
SMF kesin kurulurmu mesela

sanırım bende bu joomla ya geçicem
Başa dön
AHMET_BALCI

MesajTarih: 2008-06-06, 13:32:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nukeden şaşmamak lazım
forumlar hepten corpaya dönmesin sonra.

Bence nuke konusunda uzman arkadaşlarımızın cesaretlendirilmesi,teşvik edilmesi lazım
Başa dön
sadakatli

MesajTarih: 2008-06-06, 13:58:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence Php Diline ağırlık verilsin sonuçta nukede -joomlada php ile yazılan portallardır php dilini öğrenince hepimiz farklı türde portallar üretecğimize eminim.Joomla ve php-nuke bizim php bilgimiz içerisinde olursa daha iyi olur kanısındayım.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Öneri ve Görüşleriniz Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız