Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 810
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 xampp i nasil install yap..
(5704 okuma, 3 yanıt)
 apache2triad1.5.4 kurdum ..
(6107 okuma, 6 yanıt)
 Apache2Triad Vista Kurulu..
(4387 okuma, 4 yanıt)
 localhost'da .htaccess ku..
(7455 okuma, 7 yanıt)
 Bilgisayarın Web Sunucu(S..
(11430 okuma, 11 yanıt)
 Full Serv 1.2.1.0 Çıktı (..
(6109 okuma, 4 yanıt)
 Full Serv 1.0..
(27397 okuma, 35 yanıt)
 Cronjobs ayarlamak..
(4736 okuma, 2 yanıt)
 Kendi Bilgisayarımızda ap..
(5640 okuma, 3 yanıt)
 Sayfam internette gözükmü..
(8266 okuma, 9 yanıt)
 Php Triad kurulumu..
(5479 okuma, 5 yanıt)
 Adım Adım WAMP Server Kur..
(19967 okuma, 19 yanıt)
 Internal Server Error hat..
(12146 okuma, 15 yanıt)
 bedava 100 mb php-nuke ho..
(22210 okuma, 24 yanıt)
 Sifirdan Hosting Kurmak..
(16125 okuma, 19 yanıt)
 Hosttan Aldığım SQL Local..
(5824 okuma, 4 yanıt)
 Seslichat serveri ariyoru..
(11011 okuma, 9 yanıt)
 ISS VE APACHE AYNI BİLGİS..
(12719 okuma, 14 yanıt)
 windows me icin server..
(4950 okuma, 3 yanıt)
 Host olayini nasil kurari..
(10081 okuma, 11 yanıt)
 apache2triad kullanıyorum..
(5544 okuma, 3 yanıt)
 LAN'da Web server..
(6142 okuma, 3 yanıt)
 XAMPP SERVER..
(4990 okuma, 2 yanıt)
 windows servere apache2tr..
(4471 okuma, 1 yanıt)
 apache server????..
(4255 okuma, 1 yanıt)
 localden appserv ile mail..
(11270 okuma, 9 yanıt)
 kendi hostumuzu kurmak..
(17179 okuma, 15 yanıt)
 Server dan appserv e veri..
(5358 okuma, 5 yanıt)
 lan da server..
(4544 okuma, 2 yanıt)
 "Virtual Apache serv..
(3690 okuma, 0 yanıt)
 WMSERVER winxp için local..
(8430 okuma, 6 yanıt)
 serverda iki forum sayfam..
(3408 okuma, 0 yanıt)
 Linux apache !..
(5172 okuma, 2 yanıt)
 suexec kurulumu..
(4437 okuma, 1 yanıt)
 Yönlendirme sayfaları yap..
(3943 okuma, 1 yanıt)
 sitenin pc den mi yoksa s..
(6544 okuma, 5 yanıt)
 Localhost u kuramadım..
(6464 okuma, 5 yanıt)
 local host tan normal hos..
(16834 okuma, 5 yanıt)
 Server Ayarları İle İlgil..
(3549 okuma, 0 yanıt)
 WEB HOSTİNG..
(9706 okuma, 9 yanıt)
 You are using an Invalid ..
(5261 okuma, 2 yanıt)
 Lokalhost phpnuke apache ..
(4444 okuma, 0 yanıt)
 Dil kodlaması..
(6013 okuma, 4 yanıt)
 Xampp sorunu..
(5202 okuma, 3 yanıt)
 Xampp çalışmıyor?..
(5594 okuma, 2 yanıt)
 register globals..
(7976 okuma, 4 yanıt)
 PHP Nuke 7.5 sitemi baka ..
(4636 okuma, 2 yanıt)
 fullserv10..
(3544 okuma, 0 yanıt)
 apache2triadda türkçe kar..
(5187 okuma, 2 yanıt)
 AppServ Nasil kullanılır ..
(5280 okuma, 2 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Bilgisayarın Web Sunucu(Server) Haline Getirilmesi
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Bilgisayarın Web Sunucu(Server) Haline Getirilmesi

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Linux Yönetimi -> Apache Sorun ve Optimizasyon
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
vys

MesajTarih: 2006-08-14, 01:08:15    Mesaj konusu: Bilgisayarın Web Sunucu(Server) Haline Getirilmesi Alıntıyla Cevap Gönder

Adım - 1

Dosyayı indirin: http://dl6.hemenpaylas.com/6923020452/48536/phpTriad_DUC.rar

Adım - 2

İndirdiğiniz dosya içindeki "phpTriad_2.2.1" dosyasını açın ve ekrana gelen pencerede "I Agree" butonuna tıklayın, kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra "Close" butonuna tıklayın, pencere kapanacaktır.

Adım - 3

"C:\apache\mysql\bin\" dizinindeki "winmysqladmin" dosyasını açın.

Karşınıza çıkan ekranda;

User Name: {buraya bir ad girin}
Password: {buraya bir parola girin}

Bu şekilde doldurun bu bilgiler sizin MySQL Veri Tabanı (database) kullanıcı adı ve şifresi olacak, bu işlem sadece ilk açılış olduğu için gerçekleşir bu bilgileri unutmayın. Bu işlemleride başarı ile tamamladığınız zaman bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki saatin sol tarafında bir ikon çıkacaktır (bu ikon trafik lambalarına benzemektedir). Eğer bu ışıklardan kırmızı yanıyorsa MySQL'da sorun var demektir. Eğer yeşil yanıyorsa MySQL sorunsuz olarak çalışıyor demektir.

Adım - 4

"Başlat>Programlar>Programs>PHPTriad>Apache Console>Start Apache" bu programı çalıştırın, karşınıza bir MS-DOS ekranı çıkacaktır ve "Runing Apache" yazacaktır. Bu da sorunsuz şekilde çıktıysa eğer bu pencereyi kapatmadan küçültün ve sürekli açık kalmasına dikkat edin.

Adım - 5

http://localhost/ adresine gidin, sayfa açılacaktır.

İşte bu sayfanın dosyaları ise "C:\apache\htdocs\" dizininde saklanmaktadır, yani siz kendi sitenizi kurarken dosyaları bu dizine kopyalayacaksınız.

Bilgisayarınıza kuracağınız sitenize erişim adı: http://localhost/

Not: Bilgisayarınızda kurduğunuz sitenin internet bağlantısı olan heryerden erişilmesini isterseniz erişim adresi olarak IP numaranızı kullanmanız gerekir, ancak ücretsiz olarak IP numaranızı bir subdomain'e yönlendirebilirsiniz (adınız.no-ip.info) gibi, bunu nasıl yapacağınızı aşağıda "IP Numaranızı Yönlendirme" başlığı altında anlatacağım.

Adım - 6

Veri tabanı (database) oluşturmak için http://localhost/phpmyadmin/ adresine gidin ve açılan sayfada sol taraftaki bölüme veri tabanı adı yazıp (mesela: database) "Git" butonuna tıklayın, veri tabanı (database) oluşturma işlemi işte bukadar.

Not: Güvenliğiniz için "C:\apache\htdocs" dizini içindeki "phpmyadmin" klasörünü başka bir dizine taşıyın, gerekli olduğu zaman geri eski yerine alırsınız.

Bilgisayarınız artık bir web sunucu oldu, sitenizi kurup ister IP numaranız ile ister http://localhost/ adresi ile ulaşabilirsiniz, http://localhost/ adresi ile internet üzerinden ulaşılamaz ancak IP numaranız ile ulaşılabilir, şimdi IP numaranızı ücretsiz olarak bir subdomain'e yönlendirmeyi anlatacağım.

----------

IP Numaranızı Yönlendirme

Adım - 1

No-IP - Dynamic DNS, Static DNS for Your Dynamic IP adresine girin ve üye olun.

Adım - 2

En başta indirdiğiniz dosya içindeki "No-IP_DUC_2.2.1" dosyasını açın ve karşınıza gelen ekranda "Next" butonuna tıklayın, ondan sonra programın nereye yükleneceği soruluyor burayıda "Next" butonuna tıklayarak geçebilirsiniz, yeniden bir ekran daha geldi burdada programın versiyon geçmişi anlatılıyor "Next" butonuna tıklayıp kurulumu başlatıyoruz. Kurulum bittiği zaman "Finish" butonuna tıklayıp kurulumu tamamen bitirmiş oluyoruz.

Adım - 3

Program otomatik olarak açılmış olmalı şimdi karşınıza programın logosu geldikten sonra küçük bir pencere çıkacak karşınıza burada "E-Mail Adress" yazan yere üye olurken kullandığınız e-Mail adresinizi yazacaksınız, "Password" yazan yere ise üye olurken kullandığınız parolanızı yazacaksınız. Program ekrana çıkacaktır, üst bölmeye sağ tıklayın ve "Manage Host List" komutuna tıklayın ekranda internet sayfası açılacaktır, açılan sayfada yan paneldeki "Add" butonuna tıklayın ve açılan sayfada "Hostname" yazan yere bir ad girin (bu gireceğiniz adı başka birisi almamış olmalı ve türkçe karakter, boşluk kullanmamalısınız) girdikten sonra "Hostname"nin hemen altında açılır liste var ve varsayılan olarak orada "no-ip.info" seçili buradan istediğiniz bir subdomain'i seçin(girdiğinizad.seçtiğinizsubdomain şeklinde olacak), herşeyi yaptıktan sonra sayfanın en altına inip "Create Host" butonuna tıklayın. Sayfa tamamen yüklendikten sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Adım - 4

Şimdi tekrar programa geçelim ve üstteki boş bölmeye yeniden sağ tıklayıp "Refresh Host List" komutuna tıklayın. Ekranda oluşturduğumuz subdomain belirecektir onun yanındaki küçük kutuyu işaretliyelim ve pencereyi kapatalım. Pencereyi kapattık ama aslında kapanmadı, programın sağ alt köşesindeki saatin sol tarafında ikonu var herhangi bir erişim gereği duyarsanız programa oradan erişebilirsiniz. Subdomain'in etkin olması için o program orada sürekli çalışmalıdır.

IP numaranızıda böylece yönlendirmiş oldunuz, artık bilgisayarınıza bir web sitesi kurup oluşturduğunuz bu subdomain ile internet bağlantısı olan her yerden erişebilirsiniz.

Notlar:

1. Bilgisayarınızı kapatıp açtığınız zaman açtığımız programlarda kapanacaktır web sunucunuzun sorunsuz çalışması için bu dosyaları her seferinde açmanız gerekiyor:

-- Başlat>Programlar>Programs>PHPTriad>Apache Console>Start Apache
-- "C:\apache\mysql\bin\" dizinindeki "winmysqladmin" adlı programı
-- Başlat>Programlar>No-IP>No-IP DUC

2. Bütün burda anlatılanlar denendi, sonuç başarılı.

3. Oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.

4. Soru soracak olursanız ilgili bölüme yazınız.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-26, 21:59:56    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Sercan

MesajTarih: 2006-08-14, 01:52:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

güzel anlatım ben appserver kullanıyorum (:
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
serserialper21

MesajTarih: 2006-08-14, 12:23:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pc'yi server yapmak pc'yi diri diri mezara gommek ile aynı manaya gelmektedır
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
RedMole

MesajTarih: 2006-11-03, 15:21:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dosyayı tekrar başka bir yere upload edebilme imkanınız var mı acaba ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-11-03, 21:20:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.no-ip.com/downloads.php

Kendi sitesi varken ne gerenk var başka yere. Very Happy
Başa dön
freekays

MesajTarih: 2007-01-30, 23:53:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MİLLET DOSYA SİLİNMİŞ GALİBA SİTEDE KAPALI
ALIN DOSYA BURADA
AYRICA PHP TRİAD İÇİN ISS GEREKLİ DEĞİLMİ YANİ

http://ul4.rapidshare.com/files/1578400/phpTriad_DUC.rar
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
freekays

MesajTarih: 2007-01-31, 12:36:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla ben kurduktan sona PC İKİ KAT DAHA HIZLANDI NASIL OLDU ANLAMADIM

BU KONUDA WİNDOWS UN YARDIM SAYFASI

Internet Bağlantısı Paylaşımı'na genel bakışInternet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) ile ev veya küçük ofis ağınızdaki bilgisayarları tek bir bağlantı kullanarak Internet'e bağlayabilirsiniz. Örneğin, çevirmeli bağlantı kullanarak Internet'e bağlanan bir bilgisayarınız var. Bu bilgisayarda ICS etkinleştirildiğinde ICS ana bilgisayarı adı verilir ve ağdaki diğer bilgisayarlar bu çevirmeli bağlantı üzerinden Internet'e bağlanır.

Ev veya küçük ofis ağı kurarken, Internet Bağlantısı Paylaşımı'nı etkinleştirmek için, Windows XP Home Edition içindeAğ Kurulum Sihirbazı'nı kullanmanız önerilir. Ağ Kurulum Sihirbazı otomatik olarak, tek bir Internet bağlantısını ağınızdaki tüm bilgisayarlarla paylaşmanız için gerekli tüm ağ ayarlarını sağlar.

Not

Ağ Kurulum Sihirbazı’nı başlatmak için Başlat’ı, Denetim Masası’nı tıklatın, sonra Ağ Kurulum Sihirbazı’nı çift tıklatın.
ICS'yi etkinleştirdikten ve tüm bilgisayarlarınızın birbirleriyle iletişim kurabildiklerinden ve Internet'e erişebildiklerinden emin olduktan sonra, Internet Explorer ve Outlook Express gibi programları, doğrudan Internet servis sağlayıcısına (ISS) bağlılarmış gibi kullanabilirsiniz. Internet'e bağlanma istenildiğinde, ICS ana bilgisayarı ISS'ye bağlanır ve diğer bilgisayarların belirtilen Web adresine erişebilmeleri veya karşıdan e-posta yükleyebilmeleri için bağlantıyı oluşturur. Ağ ve Internet bağlantınızı sınamak için, bilgisayarlar arasında dosyaları paylaştırıp paylaştıramadığınıza ve her bilgisayarın bir Web adresine erişip erişemediğine bakın.

Internet Bağlantısı Paylaşımı, ICS ana bilgisayarının ağ iletişimini bilgisayarlar ve Internet arasında yönlendirdiği bir ağda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ev veya küçük ofis ağında, yalnızca ICS ana bilgisayarının Internet bağlantısına sahip olduğu varsayılır. Ağdaki diğer bilgisayarların Internet'e erişmek için modemleri olsa bile, birincil bağlantıları ICS anabilgisayarı üzerindendir.

Internet Bağlantısı Paylaşımı bilgisayarını Internet’te doğru çalışması için yapılandırmanız gerekebilir. Sağladığınız hizmetlerin, Internet kullanıcılarının erişebilmeleri için yapılandırılmaları gerekir. Örneğin, ev veya küçük ofis ağınızda Web sunucusuna ev sahipliği ediyorsanız ve Internet kullanıcılarının bu sunucuya bağlanmasını istiyorsanız, ICS ana bilgisayarında Web sunucusu hizmetini yapılandırmanız gerekir. Daha fazla bilgi için bkz: Windows Güvenlik Duvarı'nda bağlantı noktalarını açma.

Ev veya küçük ofis bilgisayarınızın ortak bağlantısında ICS'yi etkinleştirmeniz gerekir. Bilgisayarınızda birden fazla ağ bağdaştırıcısı yüklüyse, ev veya küçük ofis ağınızdaki bilgisayarların geri kalanlarıyla iletişimde bulunan yerel ağ bağlantısını seçmeniz gerekir. Buna, özel ağ bağlantısı da denir. İki veya daha çok yerel ağ bağlantısı varsa, ICS'yi ekinleştirdiğinizde aşağıdakilerden birini yapmalısınız:

Ağınızdaki bilgisayarların geri kalanına bağlanmak için kullanacağınız bir bağlantıyı seçin. Özel bağlantıyı seçme hakkında daha fazla bilgi için, bkz: Ortak ve özel ağ bağlantıları.
İki veya daha çok yerel ağ bağlantınız varsa ve bunların tümü ağınızdaki bilgisayarların geri kalanlarına bağlanıyorsa, ev veya küçük ofis ağınıza bağlantıyı seçebilmenizden önce, yerel ağ bağlantılarına köprü oluşturmanız gerekir. Ağınız için tüm yerel ağ bağlantılarını içeren bir ağ köprüsü oluşturmayı seçerseniz, ICS'yi etkinleştirdiğinizde köprü otomatik olarak seçilir. Ağınız için yerel ağ bağlantılarının tümünü içermeyen bir ağ köprüsü de oluşturursanız, köprüyü özel bağlantınız olarak seçebilirsiniz. ICS'nin nasıl etkinleştirileceği hakkında bilgi için, bkz:Ağ bağlantısında Internet Bağlantı Paylaşımını etkinleştirme. Bağlantılara köprü oluşturma hakkında bilgi için, bkz: Bağlantılara köprü oluştur.
Internet Bağlantısı Paylaşımı'nı etkinleştirerek yapılandırılan iletişim kuralları, hizmetler, arabirimler ve yollar hakkında bilgi için, bkz: Internet Bağlantısı Paylaşımı ayarları.

Önemli

ICS ana bilgisayarı iki ağ bağlantısı gerektirir. Ağ bağdaştırıcısının yüklenmesi sırasında otomatik olarak oluşturulan yerel ağ bağlantısı, ev veya küçük ofis ağınızdaki bilgisayarlara bağlanır. 56k modem, ISDN, DSL veya kablo modem kullanan diğer bağlantı ev ya da küçük ofis ağını Internet'e bağlar. Internet bağlantısına sahip bağlantıda ICS'nin etkinleştirilmiş olduğundan emin olmanız gerekir. Böylece, paylaşılan bağlantı ev veya küçük ofis ağınızı Internet'e bağlayabilir.
Internet Bağlantısı Paylaşımı'nı etkinleştirdiğinizde, ev veya küçük ofis ağınıza giden yerel ağ bağlantısına yeni bir statik IP adres ve yapılandırma verilir. Sonuç olarak, ICS'nin etkinleştirilmesi sırasında herhangi bir ev veya küçük ofis bilgisayarıyla ICS ana bilgisayarı arasında kurulan TCP/IP bağlantıları kaybolur ve yeniden kurulmaları gerekir.
Notlar

Bu yordamı tamamlayabilmeniz için bu bilgisayara yönetici olarak oturum açmanız gerekir.
ICS ana bilgisayarında bir VPN bağlantısı oluşturulup, bu bağlantıda ICS etkinleştirildikten sonra tüm Internet trafiği şirket ağına yönlendirilir ve ev veya küçük ofis ağınızdaki tüm bilgisayarlar şirket ağına erişebilir. VPN bağlantısında ICS etkinleştirilmemişse, ICS ana bilgisayarında YPN bağlantısı etkinken, diğer bilgisayarlar Internet veya şirket ağına erişemeyecektir. Sanal özel ağ (VPN) bağlantısı oluşturma hakkında daha fazla bilgi için, bkz: Sanal özel ağ (VPN) bağlantısı kurma.
İlgili Konular
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
freekays

MesajTarih: 2007-01-31, 13:06:11    Mesaj konusu: Re: Bilgisayarın Web Sunucu(Server) Haline Getirilme Alıntıyla Cevap Gönder

..

İŞTE SİZE MODEM AYARLARININ GÖSTERİLDİĞİ YERLER
AĞ BAĞLANTILARIMA SAĞ TIKLAYIN
ÖZELLİKLERDEN
BULACAKSINIZ SİZE GEREKEN AYAR NE İSE ONU YAPIN
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-26, 21:59:56    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
EfsaneGlad

MesajTarih: 2007-02-02, 17:44:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serserialper21 :
Pc'yi server yapmak pc'yi diri diri mezara gommek ile aynı manaya gelmektedır

Anlamadim diri diri gommek derken nedemek istediginiz luften birsey varsa acik acik konusalim yani pcmi yoksa internet hizimi demek istedin bakin bence bu konulari acalim uyarinizi yaparsiniz internet yetmez su olur dersiniz geri dusunce olarak karar olarak kuranlar versin bence cok kisiye soruyoruz yav internetin yavas anlatamam diyorlar yav anlatmayla yada yardimla internet yavas yada pc guclu deyil ne alaka onu bilmek istiyroum yani bu arada anlatim yapan arkadasa tesekurler ellerine saglik
Başa dön
freekays

MesajTarih: 2007-02-06, 19:55:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş serveri yayına sokmadan önce ilk yapman gereken bir antivirüs
ve birde freewall yani güvenlik duvarı kurmalısın pc ye

sana tavsiyem

adaware se pro : antivirüs

avast 4.7 : güvenlik duvarı görevini başarı ile yapıyor

ayrıca güvenlik kısmından
avast ı tanıtmalısın

elinde yoksa bened var TR versiyonu

bunlar bile yeterli gelmiyor slında her yarımsaatte bir taramalısın pc yi
bunları vermemin sebebi pc yi fazla kasmıyorlar
sorduğun nedene gelince

TROJAN DOSTUM ;)

TROJANLARA ALIŞSAN İYİ EDERSİN
Başa dön
Ahmet

MesajTarih: 2007-02-10, 19:45:47    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya bikere makineyi server yaptıysan trojen girsede bişi yazmaz
vede upload filan olmadıktan sonra kolay kolayda trojen girmez
okadar korkmayın ve korkutmayın
Başa dön
ilker1907

MesajTarih: 2008-04-19, 00:17:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu konu ile ilgili bilgiye sahip olanlar lütfen beni ekleyin

ilkerisiktas@gmail.com
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Linux Yönetimi -> Apache Sorun ve Optimizasyon Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız