Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 155
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25224 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16366 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36670 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20747 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13926 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17637 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10584 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6233 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6511 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23104 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11017 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6613 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8227 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5672 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14282 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7263 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9382 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10426 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13084 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69472 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37537 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11330 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10521 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5397 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72824 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29366 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11058 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12316 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5942 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8535 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84762 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10238 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9995 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4325 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10220 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13410 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6355 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26221 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17016 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8677 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10635 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6251 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7115 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8914 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5472 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53774 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9972 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6320 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10425 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - iş PhPNuke de degil ,aklınızı çalıştırın
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

iş PhPNuke de degil ,aklınızı çalıştırın
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
tyson

MesajTarih: 2007-07-18, 19:23:52    Mesaj konusu: iş PhPNuke de degil ,aklınızı çalıştırın Alıntıyla Cevap Gönder

Forumda bir arkadaşımızın yazdıgı şu mesajdan sonra bu topici açmaya karar verdim..
yilmazmurat :
Geçmiş olsun takıldığın noktaları sor yardımcı olalım.(Çoluk çocuklu insanın nuke ile ne işi olur be abi.Bak seney evlenirsem bende bırakacam bu işleri.Very Happy)

Katılmıyorum..PhpNuke kullandıgım site den gelirim aylık 3.000 ytl dir ve 2 çocuk babası biri olarak evimi bu siteyle geçindiriyorum..

Tabi sadece Nuke oldugu için degil bu,sitedeki reklam veren firmalar Türkiye nin en önemli firmaları (Castrol,Honda,Kanuni...vb)

Mühim olan eger paza kazanmak sa çok iyi düşünmek ve çok çalışmak..

www.motordelisi.com 5 yıldır MOTOSİKLET içerikli Türkiye deki en büyük gruptur..
43.000 üye sayısı ..Türkiye nin birçok İL inde her hafta büyük motosiklet gezileri,partiler ve birçok etkinlik bu site üzerinden planlanıyor..
Kullandıgınız CMS in ne oldugu degil sizin ne kadar akılcı hareket ettiğinizdir..
Google AdSense gelirimde aylık 200 Dolar dır..

Reklam oldugunu düşünmeyin ama PhPNuke tabanlı bir site beni nereye taşıdı buyrun bakın.

http://www.youtube.com/watch?v=NUrk7Ycwv50

Buranın en eski üyelerinden olmama ragmen hiç kendimi bu mesajdaki gibi ön plana çıkarmadım ama kesinlikle PhpNuke le bu işin alakası yok..
Hedeflerinizi belirleyin,çok çalışın..
Ama en önemlisi içerikdir..
Bakın herkes şu PageRank olayından bahsediyor,benim sitemde hiç link degişimi yok PageRank 4 ama Google da 320 bin sayfa index leniyor...PageRank de önemli degil,önemli olan içeriğiniz..
10 binlerce forum,geyik siteleri var ,hiçbir işe yaramaz,hiç para getirmez (istisnalar hariç)..
Mühim olan tek bir içerik belirleyip o içerik konusunda en iyisini verebilmek..

PagerANK FALAN YALAN İŞLER..

Bugün Motordelisi Türkiye de birçok kişi tarafından blinen bir PhPNuke sitesidir...

Bunda NET OPSİYON sitesininde katksı vardır çünkü tek kaynak sitem burası ..Ve kalitesine inandıgım bir site burası.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 05:48:34    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
nofel

MesajTarih: 2007-07-18, 20:13:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abi eline emeğine sağlık düşüncelerini bizimle paylaştığın için, elbette içerik önemli ama bide önemli olan tutturabilmek, mesela sen tutturmuşsun, yolun açık olsun,

ah bide biz tutturabilsek Razz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
tyson

MesajTarih: 2007-07-18, 20:17:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o zaman çok önemli tüyo size..

Şimdi çogu kişi vbullettin,phpnuke yada benzeri forum-portal sitesi kuruyor..İçeriğine bir bakıyorsunuz ne arasan var.
Mizah,Haber,Yemek Tarifi,Spor,Hobi,Oyun,Komik Video ... yani adam ne bulsa koyuyor..Ne yapacagını şaşırmış..Yani ÖZÜ yok,içerik belli degil.
Bu gibi siteler o kadar çok varki,
Halbuki tek bir İÇERİK olsun,diyelimki Formula yada atıyorum Olta Balıkçılıgı..Göreceksinizki siteniz daha fazla iş yapacak..Ve o içeriğe hitap eden firmalar size reklam vereceklerdir..
Neden mi ?
Çünkü adam eger Olta,Balık Adam malzemesi satan bir dükkana sahipse haliyle bu hobiyle ugraşan insanların bulundugu sitelere reklam verir ve sizi mutlaka bulur..

Olta işi örnekti...

Yani içerik en önemlisidir..Şimdi görüyorum adam gitmiş LİNK DEGİŞİMİ ile 100 lerce siteyi sitesine eklemiş,bakıyorsun içeriğine hiçbişey yok..
Korkmayın bu LİNK DEGİŞİMİ olayı yüzünden Google yakında PR degerini dikkate bile almayacak...
Başa dön
nofel

MesajTarih: 2007-07-18, 20:23:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla çok mantıklı, bide korku var hani ya bi tek içerik olsa bilmem ne olur, çok içerik ekleniyo, biri olmazsa diğeri mantığı,
ama dediğin harbiden çok mantıklı, kaybedecek ne varki Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
komutan1905

MesajTarih: 2007-07-18, 20:38:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda katılmıyorum..şunu unutmayın forumlarda çok içerik olmasının nedeni hit veya para kazanmak değildir..en azından benim düşüncem..birşeyleri insanlara ulaştırmaktır...Bence bir siteden para kazanmak için 2-3 yıl geçmesi lazım yoksa olmaz....

Tek içerik konusuna katılmıyorum neden çünkü frmtr de de en az 200 konu var ama nedense en iyi forum sitesi...sitenin para kazanması için scrptte önemli mesela vbulletin gibi..

Bu işlerde kişisel başarıda önemli kanısındayım hiç web sitesinden anlamayan birinin zaten webde tutunması zordur..birçok örnek gibi..

ZATEN BAŞARISIZ SİTELER VE WEBMASTERLAR BELLİ BİR ZAMAN SONRA UÇUYORRRR GİDİYORRRRRRR....

TAKMAYIN YANİ :WİNK:
Başa dön
emrahkaya

MesajTarih: 2007-07-18, 21:44:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

komutan1905 :
Bu konuda katılmıyorum..şunu unutmayın forumlarda çok içerik olmasının nedeni hit veya para kazanmak değildir..en azından benim düşüncem..birşeyleri insanlara ulaştırmaktır...Bence bir siteden para kazanmak için 2-3 yıl geçmesi lazım yoksa olmaz....

Tek içerik konusuna katılmıyorum neden çünkü frmtr de de en az 200 konu var ama nedense en iyi forum sitesi...sitenin para kazanması için scrptte önemli mesela vbulletin gibi..

Bu işlerde kişisel başarıda önemli kanısındayım hiç web sitesinden anlamayan birinin zaten webde tutunması zordur..birçok örnek gibi..

ZATEN BAŞARISIZ SİTELER VE WEBMASTERLAR BELLİ BİR ZAMAN SONRA UÇUYORRRR GİDİYORRRRRRR....

TAKMAYIN YANİ :WİNK:

kusura bakma kardeşim ama katılmıyorum. tamam sitenin içerisini ne bulduysan doldurabilirsin ama seninde dediğin gibi ben forumtr dururken gelip senin forumunda takılmam mesela. tek ve akıllı içerik her zaman en doğrusudur.

size benden bi tavsiye googleden para kazanmak istiyorsanız eğer kültürle ilgili, sağlıkla ilgili, kadınlarla ilgili, sağlıkla ilgili, bilim teknik ile ilgili siteler yapın.

sebebine gelince

1 - google amca kültür sağlık bilim teknik sitelerine önem verir ve tıklama başı daha çok para veriyor.

2. kadınlarla ilgili dedim (örnek kozmetik olabilir makyaj hakkında bilgi olabilir) çünkü ben bi sitede google reklamlarına pek tıklamam çünkü başka sitelere gideceğimi biliyorum. ama kadınlar genelde her gördükleri ve ilgilerini çeken yerlere tıklarlar.

3. sü ve en önemlisi. google sitenizin içeriğine göre reklam veriyor. mesela bi mp3 siteniz varsa başka bi mp3 sitesinin reklamını sitenizde veriyor. şahsen benim bi mp3 sitem olsa ve ben googleye reklam verecek olsam fazla para vermem. (ne alaka demeyin çünkü google sizin sitenizde yayınladığı ve tıklanılan sitelerin verdiği parayı size pay ediyor) ama bi hastahanem olsa ve ben bunun reklamını googleye vereceksem baya bi para veririm.. ve hastahane sitesinin reklamıda mp3 sitesinde değil sağlık sitesinde yayınlanır ;)

umarım açıklayıcı olmuşumdur.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
seyranli

MesajTarih: 2007-07-18, 22:03:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sitenin ne alakası var yaşla anlamış değilim. evli barklı adamın ne işi olurmuş nukeyle. nuke ile sokakta içilen içkiyi birbirine karıştırıyolar galiba. nuke de nuke deyip neden küçümsüyosunuz onu da anlamıyorum. Sen 4 4 lük bi portal yaz, kendine has olursan değerli olacak dimi, e o zaman dağıt onu, peeeh bununlşa hazırlanan siteden ne beklenir deyin. kusura bakmayın ama nukeye biraz özen gösterirseniz, çok sağlıklı ve çok da güzel bir siteniz olur.

tek içerik, çok içerik konusuna da katılmıyorum. önemli olan şudur, az ya da çok ne kadar verdiğinden çok, düzgün şeylerin verilip verilemdiği önemlidir. bakınız netopsiyon gibi bir çok nuke sitesi var, kimse üstüne alınmasın ama hiç bişeyden anlamayıp da nuke destek sitesi açılmaz. ha sen bilmiyosan bile ekibinin bilmesi gerekir. ama bakınız ceviz.net e, c# c++ asp php ne ararsanız var. geçtim görevlilerinden üyeleri bile çok kaliteli. üye kalitesi de dediğim gibi verilen hizmete bağlıdır. mesela tezimi c# tan almış olsam, YARDIM isteyeceğim yer csharpnedir.com olacağını sanmıyorum. tamam sadece csharp için, hatta derslerimde de faydası oldu, ama ceviz.net bu konuda çok daha üst düzey. yani içerik sayısının benim gözümde bi değeri yoktur. sadece elektrik malzemesi satılan bi dükkanda bulamadığın bi voltaj yükselticiyi migrosta bulabiliyosam, ben o elektirikçiye bi daha hiç gitmem ;)
Başa dön
tyson

MesajTarih: 2007-07-18, 23:04:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SEO tekniği olarak birde burda yazdıklarımı iyi düşünün derim..

Çok komik şeyler gördüm..
Adam dün site kurmuş yada blog açmış ,100 lerce siteyle link degişimi yapmış PageRank 6 olmuş ama sitede bişey yokki..
Yani PageRank 10 olsa ne olacakki..

Kesinlikle Google PR ye göre degerlendirmiyor siteleri..Bunu rahatlıkla söyleyebilirim..
Ne 1 tane siteyle link degişimi yaptım nede bunun için çaba gösterim..

Sadece İÇERİĞE sahip çıktım,

Bakın çok global bir kelime verecem şimdi size "motor"
yani ingilizce,türkçe ve birçok dilde ortak kelimedir motor..
Sadece motosikleti ilgilendirmez,araba,arama motoru,elektrik motoru,su motoru ve birçok şey..

Şİmdi hiç link degişimi yapmayan bir site olarak çok önemli bu kelimeyi Google da arattıgınızda bakın sonuca

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=motor&btnG=Google%27da+Ara&m e t a=
motor için yaklaşık 292.000.000 sonuçtan birinci sırada www.motordelisi.com geliyor.
Dikkat 292 Milyon sonuç arasında

Ne link degişimi var,ne başka bişey..
Sadece bir içerik,ve onun üzerinde istikrarlı,ciddi çalışma..En önemli SEO uygulaması budur.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 05:48:34    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-07-18, 23:14:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tysona katılıyorum...bende hiç google pr işine girmedim girmemde...google arayıp tıklanmaya bakıyor...misal..polibo06 diye arattınız ve netopsiyona tıkladınız....googlenin gözüne giriyor neopsiyon..bunun gibi gün içinde yüzlerce yapıldığını düşünürsek...

google netopsiyonu mu öne getirir yoksa link değişimi ile sahte pr li siteyi mi?

seyranlıya katılıyorum..nuke diyip geçmeyin arkadaşlar..nuke en iyi cms sistemidir..neden derseniz...hem acemilere hem profesyonellere hitap edior....
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2007-07-18, 23:19:38    Mesaj konusu: Re: iş PhPNuke de degil ,aklınızı çalıştırın Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşa katılıyorum ve de "Helal Olsun" diyorum.
İçerik gerçekten de herşeydir.
Bir düşünün hangi kelimeyi arattırdığınızda google da birinci çıkmak isterdiniz?
Arkadaş "motor" arandığında birinci sırada çıkmayı hedeflemiş ve de bunu başarmış. Bu yüzden "Helal Olsun" diyorum.
Ben de "teknik destek" kelimeleri arandığında birinci sırada olmak istemiş ve sitemi de buna yönelik hazırlamıştım.

Sonuç aşağıda;
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=teknik+destek&btnG=Ara&m e t a=

Siz hangi kelimelerde birinci olmayı hedefliyorsunuz?

Not: Bu arada bu başlık netopsiyonda son haftalarda gördüğüm en seviyeli tartışmayı içeriyor. Katılanları tebrik ediyorum. Bir webmaster sitesinde olması gereken de buydu.
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2007-07-18, 23:25:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer alıntı yapmış olmasan benden bahsettiğini anlmazdım abi.Ben onu tamamen şaka olsun diye yazmıştım oraya bu sitede o kadar mesaj yazmış birisi olarak her zaman Nuke yi savunmuşumdur.Her zamanda bazı kimselerin bu portaldan birşey olmaz diyenlerin karşınıda olmuşumdur.Bunun yanında nukeyi daha iyi noktaya getirmek için elimden geleni yapmışımdır.Yakında açacağımız pehaspe.com da bunu fark edeceksiniz.Eğer öle olmasa güvenipte şirket siteleri yapmazdım.

Dİğer yandan site içerik konusunda evet eğer bir konuda en iyi olmayı başarabilirsan kesinlikle o yol izlenmelidir.Siz motor konusunda en iyi noktaya gelmişsiniz.İnternet gerçekten bir çöplük bende hiç sevmiyorum her haltın olduğu forum sitelerini.Konusunda en iyi olan siteleri seçerim her zaman.

Eski forum Admini DREAMY bir site eleştirisnde şöle demişti.Siten belli bir amaca hizmet etmiyor bırak bunalrı kendini yeterli gördüğün bir konuda en iyi olmaya bak.Ben bunu her zaman kendi aklımda tutmuşumdur.Mesela pehaspe.com Eğer Can kardeşim,Gökhan ve Abizer abilerim olmasa kesinlikle nuke destek sitesi açmam.Açmamı engelleyecek birşeyde bir çok nuke destk sitesi kadar yer tutarım nette ama en iyi olmaya uğraşmıyacaksak ne anlamı var site açmanın.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-07-18, 23:34:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

en iyi olamayacksam ne anlamı var....çok güzel bir söz...ben scriptlerin bu şekilde elden ele dolaşmasından dolayı rahatsızlık duyan biriyim...

örneğin çöpçatanlık sitelerinde para olduğu için..herkes açmış nasıl olsa scriptler ücretsiz dağıtılıyor.at hosta kur birde banner...site ismini yaz..banka hesap numaranı gir tamam....
yada yemin ediyorum...forum açmış...ama profiline resim eklmeyi bilmeyen kişiler var....
kaç kişiye chmod nedi,r diye anlattığımı tahmin bile edemezsiniz.....
yani hazır scripti kurmakla webmaster olunmuyor...
diğer konuya gelince...evet herkes ortak alanına yürümeli...ancak birde böyle bir şey var..ben inşaat mühendisiyim ancak işimi sevmiyorum...mcburiyetten yapıyorum.şimdi nette inşaat mühendislerinin toplanacağı bir site yapsam adam kalkıp bir şey sorsa ne olacak? en iyisi ben spordan netten php,c, htmlden konuşmam :)
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2007-07-18, 23:48:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet arkadaşlar Netopsiyon'dan uzaklaşmaya başladığımdan beri karşılaştığım en mantıklı konulardan birisi. Açan arkadaşa teşekkür etmek istiyorum.

Birçok arkadaşım nuke ile bir şey yapılmaz, bir yol olmaz, Joomla var, daha güzel portallar var vs. gibi telkinlerde bulunmasına rağmen hiç bırakmadım Nuke'yi. Hep nuke'nin en iyisini yapmaya çalıştım. Yaptığım her şeyi nuke ile yapmayı denedim. kodlarında oynama yaptım. Farklı şeyler denedim vs. vs. Neticede gerçekten güzel nuke yapabildiğime inanıyorum. Yani Murat da bilir zamanında çok muhabbet ettik nuke konusunda. Gerçekten nuke ile güzel şeyler yapılabileceği konusunda. Ve eminim ki birçok iş yapılabilir...

İçerik konusuna gelince, katılıyorum. İçeriğin orijinalliği tartışılır belki ama çok içerik çok ziyaretçi demek. Çünkü içeriğin ne olursa olsun içindeki bir kelime bile bir sürü ziyaretçi çekiyor.

Ben en büyük eksik olarak sanalda yaptığımız işleri reele aktaramadığımızı düşünüyorum. Tyson arkadaşımızın düzenlediği etkinlikler bence siteyi tanıtma konusunda çok büyük etkisi var. Gidip mühim kişilerle, kurumlarla, bu işle ilgilenenlerle görüşmek gerek. Benim edebiyat sitem var. Alexa'da 100.000'e girmeye az kaldı. Pagerank'ım 4. 2000-3000 günlük tekil hitim var. Ama google'dan pek kazanamıyorum. Çünkü pek eklemedim reklâm. Daha yeni yeni. Bu aralar gidip kitapçılarla yazarlarla vs. görüşeceğim. Ona göre reklâm almayı plânlıyorum. Yani bence en önemlisi sitenin tek olması ve onun üstüne gitmen.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-07-18, 23:56:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaan iyide tek olması için dalının uzmanı olman gerekiyor haksızmıyım? şimdi misal...edebiyat sitesi düşünelim...bir kullanıcı geldi necip fazıl kısakürek hakkında bilgi istedi...ona cevap verebilmeli bence webmaster...yok veremiyorsa sadece siteyi açmıştır....haksızmıyım?
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2007-07-18, 23:57:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

E zaten web sitesinin tanımına amacına bakın :) İşin uzmanının kullanıcıya bilgi sunması kısaca... Sor bana Necip Fazıl'dan Very Happy Her soruna cevap vereyim :) Kolay mı öğretmen olduk be :)
Başa dön
komutan1905

MesajTarih: 2007-07-19, 00:05:51    Mesaj konusu: Re: iş PhPNuke de degil ,aklınızı çalıştırın Alıntıyla Cevap Gönder

Bazı arkadaşlar fikrime katılmış bazıları katılmamış Very Happy bence bu para kazanma güzel bir site kurma tamamen kişisel yeteneğe bağlıdır..mesela seyranlı abimiz çok güzel açıklamış..ekip işi..ekip iyi olmadan denilen gibi hiçbişey yapamazsınız..ama şunuda unutmayın mesela adult forum açsanız daha çok tutar belki ama dini site açsanız malesef tutmaz..bu nedenledir ki forumların çok içerik yapmasının sebebi budur..forumlarda sadece hack warez falan verilmiyor şiirler hikayeler vsde paylaşılıyor benim sitem gibi..

Bide şöyle bişey gelmiş Very Happy işte frmtr varken senin sitene bakmam diye,,,,,şunu unutmayın öyle forumlar gördüm ki sadece oradaki yazıları okumak için girenler var...ama aynı şekilde benim sitemdede bakılıyor..kostebekforum.com adlı bir adresle ortaklık yaptık mesela ordaki üyeler benim sitemede giriyor.... yani etraftaki sitelerlede iyi geçinmek lazım...

Diğer bir konuda hiç bilgisi olmadan webmaster sitesi açanlara..Gülüyorum sadece :) adam bir kere hiç kod bilmiyor açıyor ne olursa alıntı vs...ekip desen aynı....

Pr yalan demişsiniz pr sadece webmasterlara bilgi vermek amaçlıdır...yani şu kadar sayfan indexlenmişl bu değeri almışsındır..Pr nin başka anlamı yoktur...

Çok içerikten yanayım..Halende arkasındayım kalitemin ve bilgimin...ŞUNU UNUTMAYALIM BİR SİTE SİZE ANCAK 2-3 YIL SONRA PARA KAZANDIRIR...

Çok içerik te bence kötü değil...Herkes aradığını bulur... Wink
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-07-19, 00:15:22    Mesaj konusu: Re: iş PhPNuke de degil ,aklınızı çalıştırın Alıntıyla Cevap Gönder

bende komutan gibi düşünüyorum...çok içerik olsun... ancak işi bilene devretmek lazım...mesala ben 2 yıl önceki sitemde pskoloji diye bir bölüm vardı. almanyadan pskolog oranın yöneticisiydi...yani illa webmasterlığı bilmesine gerek yok site açmasına da gerek yok ben açayım o işini yapsın ki zaten bu işten maddi destek beklemiyorum zevkine yapıyorum...bu arada kaan beni yanlış anlama ben sadece örneklemek için söylemiştim üzerine alma..yanlış anlaşılırsam üzülürüm.kendi adıma konuşuyorum inşaat mühendislerinin bir araya toplayacak site yapamam çünkü o kadar bilgim yok
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2007-07-19, 00:40:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla bende fizik mezunu olmak üzereyim ama öle bir site açmam kesinlike.Belki teknik servis sitesi yada araba müzik sistemleri sitesi olabilir.Ben her zaman şuna inanırım herkesin bir yeteneği ve ilgi noktası vardır.Eğer bir iş sahibi ise zevkleri için site açmalıdır yani açtığı siteden zevk almalıdır.Zevk almadaığın hiç bir işte başarılı olamazsın.

Diğer konulara hiç girmek istemiyorum.Pr içerik herkes kendince haklı.
Başa dön
tyson

MesajTarih: 2007-07-19, 01:14:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yıllardır hayalini kurudugum bir proje var,
Ruyamda bile bu projeyi geliştiriyorum..
Tek eksik olan bir ekip..İdda ediyorum eger benim projem profosyonelce yürütülsün Sadece Türkiye de degil,tüm Dünya da bilinen bir site olur..

Ve milyon dolarlar kazandırır..
ee peki neden yapmıyorsun derseniz..
Projeyi hayata geçirmek için ciddi bir programcı kod yazmalı ,ee bunu adama nalattıgın zaman projeyi çalabilir,
Belirli bir parayı biriktirip bu projeyi hayata sokacagım..
Şunu unutmayalım hiçbişey HAYAL degildir.Bişey için OLMAZ dersen zaten inanmıyorsundur ve gerçekten olmaz..Ama haylindekini gerçekleştirmek için bişeyler yapıyorsan ve yapmaya devam ediyorsan mutlaka BAŞARI gelir

Google ve Yahoo da bir zamanlar boşta olan DOMAIN lerdi ama şimdi MİLYAR DOLAR ..Ve bunları yaratanlarda birgün "Ben şöyle bişey yapacagım ve para kazanacagım" diyerek işe başladılar...

Bu projeyi hayata geçirdiğim zaman bu forumlarda size yazacagım...
Başa dön
eCsTaTicTR

MesajTarih: 2007-07-19, 01:27:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.
içerik konusunda bende size sunu söyleyebilirim.

Bende hayata geçirmiş oldugum sitemde tek bir içeriğe sadık kaldım..forumlarda bile konu dışı söylemleri engellemeye çalıştım, bulunsun diye sadece 3-4 iyi toplist sitesine link verdim ve ilk pr güncellemesinde sitem daha 2 aylıkken üye ble yokken 3 oldu.Size bu konuyu dikkate alın derim..
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2007-07-19, 02:50:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yahoo yu bilmiyorum ama google ben böyle yapıp para kazanacağım diye işe başlamadı onu biliyorum. benim hiç bi zaman para derdi ön planda olmadı, para kazanacam diye site açmam. siteyi açarım, para getirirse extram olur, getirmezse keyfim olur Very Happy
Başa dön
Sercan

MesajTarih: 2007-07-19, 03:09:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tyson :
Yani içerik en önemlisidir..Şimdi görüyorum adam gitmiş LİNK DEGİŞİMİ ile 100 lerce siteyi sitesine eklemiş,bakıyorsun içeriğine hiçbişey yok..
Korkmayın bu LİNK DEGİŞİMİ olayı yüzünden Google yakında PR degerini dikkate bile almayacak...

link değişimi gereksiz değil.fazla link değişimi zararlı.neden ? siten veya sayfan çöplük gibi oluyor bu kullanıcı zihniyeti googleında zihniyeti spam gibi birşey yani o sayfanın değeri pr4 olsa bile zamanla değerini kaybediyor.

pagerank sistemi yüzlerce maddeye bağlıymış.ve bilinmeyen tabi onlarca şey var.sadece link değişiminden geçmiyor ve pageranki kaale almassa arama sisteminde sistem kelimesi biraz abes kaçar gibi :)

son zamanların en güzel konularından biri :)
Başa dön
tyson

MesajTarih: 2007-07-19, 03:27:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sizinle birlikteyim Link Degişimi konusunda..
Birçok kişi Link Degişimi nin PageRank artıracagını ve sitenin bu şekilde kaliteli olacagını düşünüyor..
Bu dogru degil..Mutlakaki katkısı vardır ama sistemi sadece bub üstüne kurmanın tek başına bişey olmadıgındada hemfikiriz..

İnternetten paza kazanma işine gelince..
Tabiki çogumuzun amacı degişiktir..
Kimisi bundan bir hobi gibi keyif alır kimiside hem hobi hemde kazanç olarak görür..
Ben para kazanılan her işin PROFOSYONEL oldugunu düşünürüm nitekim öyledir.
Maddi kazanç kadar manevi kazanç ta çok şey katar insana..
Oluşturdugunuz site size birçok DOST diyebilceginiz adam kazandırıki bu devirde çok önemlidir ..
Dostlukların KARABORSA ya düştüğü bu devirde önemli bir kazançtır..

Ben BAŞARI nın yakalanmasında ŞANS faktörüne inanmam,BAŞARI için bişeyler yaparsak ve bunu doğru yaparsak mutlak gelecektir..
Zaten ŞANS olayını bu dünyaya gelmekle hepimiz yakalamışızıdr.
150 - 250 milyon civarındaki sperm arasında 1. gelmiş ve yaşam denilen bu harika serüvene başlamışızdır..
Bu ŞANS ın en büyügdür,gerisi size kalmıştır..
Hayelleriniz neyse onu yaşarsınız..
Eger ben bir yerde asgeri ücretle çalışacagım diyorsanız hayellerinizde asgari olur..
Ama bir HEDEF koyar ve bunun için çalışırsanız mutlaka o BAŞARI gelir..

Bunun için çalışırken dengeyide saglamak gerek,
şöyle örnekliyelim.
PR degerini arttırmak için 100 lerce LİNK degişimi yapmak yerine, içerik için, gösterişli,güncel,paylaşımcı bir site yaratmak için çalışmak..
İşte burda hedeflenen BAŞARI yı yakalamanın yolu kolay olarak gördüğünüz ama çıkmaz yol degil,sizi hedefe götürecek olan çakıllı yoldur..

İşte buda hayatın SEO sudur..

HAYATIN OPTİMİZASYONU ASLINDA ÇOK DAHA KOLAYDIR..

-Hedefini belirle
-İste
-Onun için bişeyler yap
Başa dön
seyranli

MesajTarih: 2007-07-19, 04:21:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

abi güzel hoş yaklaşıyosun da, eğer link almıyorsan, google botları anlamaz senin sitenin güzelliğinden zenginliğinden. çünkü onlar okuyup kendilerince yorum yapmazlar. harika bi site yap, ardından kullanıma aç ama kimse sana link vermesin. abartısız söylüyorum 1 ay google da hiç çıkmazsın. linklerden gelen katkıyı bi çok sitede açıkladılar.
eğer size lnk veren siteye siz de link veriyosanız, bu pr yi çok fazla etkilemez. neden derseniz 300 tane sitesi olan bir kişi ya da kişiler topluluğu, hepsi birbirine link verir ve hepsi aynı anda tavan yapar. önemli olan sizin link vermediğiniz kişilerin size link vermesidir. bu da anca sağlam içerikle olur, yani dediğiniz gibi içerik mutlaka şart, ancak link olmazsa olmaz.

biz seo için yırtınıyoruz ama sizin mantığınıza göre biz boşuna yırtınıyoruz. herkes güzel içerik koysun, dahasına karışmasın. hani derler ya mevlam boyvermiş gerisini koyvermiş diye. aynı onun gibi siteniz de eksik kalır. nuke zaten iyi ya da kötü seo lanmıştır. m e t a taglar falan ok etkili olmasa ad hiç yoktan iyidir. her modülde title değişmesi iyidir. yani siz sadece içerikten oluşan sayfalar kullanmıyorsunuz,, sayfanız kullanıcıya yönelik de olsa, sayfanızın başında arama motorlarına yönelik satırlarda var.

bakınız sizin sitenizin pr 4, backlink sayınız 2,112 ve alexa da 103.000 lerdesiniz,
benim sitem henüz açılmadı. her yerinde yapım aşamasında yazıyor,
pr si 0, o da henüz hiç pr si olmadığı için 0, yani esasen daha pr almaya bile layık değil ;)
backlink sayısı 17,795 ve alexa da 517.000 sıradayım.

sizin domaininiz 4 senelik, benimki daha 2 ayını doldurmadı. sizin 320.000 sayfanız indexli, benim 300.

bakınız her sayı da bariz üstünlüğünüz var ancak,
1. benim backlink sayım fazla,
2. daha fazla seo ile uğraşıyorum.
3. sizin 4 senelik sitenize girenlerin sayısı takriben benim boş siteme girenlerin 5 katı.

bu da neyi gösterir, ben boş siteye daha iyi oranda ziyaretçi alabiliyorum.

domaininizde geçen bir kelimeyi aratınca üst sıralarda çıkmak çok da zor değildir çünkü rakibiniz 3-5 sitedir. ama bakınız sizin amacınız motosiklet ile ilgili bir site, neden google a motosiklet yazıp sonuca bakmıyorsunuz?

kusura bakmayın ama ben nasıl ki en iyi motosiklet en kalın tekerlisidr deyip sizin konunuzu basite indirgeyemezsem, siz de bizim tek kişi yetinemeyip 3 5 kişi oturup kafa patlattığımız bu seo olayını basite indirgemeyin :)

eğer biraz da arama motorlarına yönelirseniz emin olun başarızını kat kat artacaktır. motosikletle hiç işim olmaz, ama sitenizi daha önce de duydum. duyma sebebim nuke kullanmanız değil, biliniyor olmanız. ama benim gözümde bilmesi gereken esas kişiler, google amca, yahoo teyze :) diğerlerini o kadar da umursamıyorum
Başa dön
iso233

MesajTarih: 2007-07-19, 04:21:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar gerçektende çok güzel bir konuya el atmışsınız hepinize teşekkür ederim.tyson bu arada başarıların devamını dilerim.bende bi kaç fikrimi sölim dedim. Benim için sitede en önemlisi içeriktir.zaten içerik oldumu pagerank ta otomatik olarak artacaktır.link değişimi ise bence belli başlı sitelerle yapılmalı ve abartılmamalıdır.Ben siteyi eskiden hopi olsun diye yapıyordum fakat pc başından ayrılmaz oldum bu hobime de maddi kazancı katmak için çaba harcıyorum hem ziyaret hem ticaret misali.Açıkçası benimde büyük hayallerim var inşallah bende onları zamanla gerçekleştiririm. Bütün arkadaşlara başarılarının devamını dilerim
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız