Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 668
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Joomla Virtuemart site Uz..
(4560 okuma, 1 yanıt)
 Joomla kurdum .. Ana Sayf..
(5907 okuma, 2 yanıt)
 localhost'ta joomla kurul..
(14434 okuma, 8 yanıt)
 joomla görsel dersler...
(32449 okuma, 26 yanıt)
 Joomla Tema Yapımı..
(19779 okuma, 17 yanıt)
 arkadaşlar jomla mı yoksa..
(29371 okuma, 30 yanıt)
 joomla'ya hangi forum öne..
(15790 okuma, 13 yanıt)
 Joomla'ya SMF nasıl enteg..
(6338 okuma, 2 yanıt)
 joomla 1.0.13 ve smf 1.1...
(5699 okuma, 1 yanıt)
 turkish.php on line 468 ..
(9160 okuma, 5 yanıt)
 Vbulletin Haeder, header ..
(5269 okuma, 0 yanıt)
 ajax script sites..
(5877 okuma, 2 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - localhost'ta joomla kurulumu resimli anlatım
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

localhost'ta joomla kurulumu resimli anlatım

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Joomla & Mambo
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
nightwish

MesajTarih: 2007-03-03, 19:13:41    Mesaj konusu: localhost'ta joomla kurulumu resimli anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar...
açılışı bismillah diyerek ben yapayım çünki bu başlığı gördüğüne sevinenlerden biriside benim...umarım joomla başlığında elimden geldiğince sizlere yardımcı olacağım...

öncelikle http://forge.joomla.org/sf/go/projects.language_files/frs.pkg1011 adresinden joomla 1.0.12 stable Türkçe versiyonu çekiyoruz...

ben kurulumda wamp server kullandım ...

indirdiğiniz zipli dosyayı açıp içindeki klasörü www klasörüne kopyalıyoruz..

(kurulumu host unuzda yapacaksanız dosyayı zipten çıkardıktan sonra klasör olarak değilde içindekileri komple serverınızın root klasörüne kopyalatın yoksa www.siteniz.com/klasör/index.php şeklinde olur ..)

Arrow şimdi localhostta www klasörüne kopyalama işlemi ni yaptıktan sonra explorer ımızda localhost/klasörismi/installation/index.php linkini çağırıyoruz..

kuulum öncesi kontrol lisans,basamak 1,2,3,4 gibi sıralı seçenekler var..sırayla anlatalım...

burada uyumluluk gösteriliyor herhangi birterslikte yazılar kırmızı çıkacaktır...

güvenlik denetiminin yapıldığı bölümdeyiz...burası şimdilik önemsiz gözüksede(biçok değerler yeşil) kurulumu hostunuzda yaptığınızda bazı değerlerin kırmızı olduğunu göreceksiniz (host hizmeti aldığınız server a göre) kullanıcıların muzdarip oldugu en başlı sorunlardan safe mode un kapalı önerilirkken açık olması,MQG nin kapalı olması gerekirken açık olması,register globals kapalı olması gerekirlen açık olması gibi..local hostta yeşil olarak gözükmesine karşın çogu kişide bunlar kırmızı olur ve sonradan düzeltilmesi gerekir..(ilerleyen başlıklarda bunlarada değinirim)

bu kısımda ise chmod değerlerini 777 yapıyoruz veklasörlere yazma hakkı veriyoruz. ve sonra sayfa yukarısında sonraki butonuna basıp lisans sayfasına geliyoruz...burda kayda değer bişey olmadığoı için screen shot almıyorum..bu adımıda tekrar sonraki diyerek geçebiliriz...

bu adımda sırasıyla ekranda da görüldüğü gibi belirlediğimiz
a-sunucu adı(genellikle localhost)
b-mysql kullanıcı adımız
c-mysql şifremiz
d-mysql veritabanı ismimiz
prefix mutlaka değiştirin...sonraki seçeneklerde ise örnek veriyi kurmasında fayda var (tabi bu size kalmış)

sonraki adımda ;

buraya site isminizi yazın..sallama bişey yazmayın..içeriğinize uygun olsun..zaten açıklamada yeterince değinilmiş...

bu adımda admin parolanızı değiştirin ve kendinize göre birşey yapıp sonraki adıma geçin...

nihayet kurulumsonuna geldik...
yukarıda denetim masasına tıklarsanız admin paneline erişirsiniz...
siteyi göster dediğinizdede default sitemiz karşımıza çıkar...
bunun öncesinde install klasörünü ve tüm alt dizinlerini silmeyi unutmayın...silmesseniz bile zaten uyarı alacaksınız..

buda sitemizin son hali.... son olarak kişisel görüşüm açık kaynak kodlu cms sistemleri içinde joomlayı tek geçiyorum.. :)
umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir ve joomlayı sevdirmek adına ilk adımı atabilmişimdir...saygılar...

not : joomlayı tanımak adına localhostta kurabilir ve deneme sürüşü yapabilirsiniz..fakat projelerinizi direk host a atıp yapmaya çalışın çünki bugüne kadar edindiğim izlenimde kullanıcıların localden server a aktardıkları joomlada genellikle çeşitli problemler yaşadıkları idi...
tabi bu genel bir yaklaşım değil lakin yinede tedbiri elden bırakmamak lazım....birdahaki anlatımlarda görüşmek üzere... Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 21:42:51    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2007-03-03, 20:05:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

acıkcası saglam bir ders yapmıssın ellerine saglık

Ayrıca php nuke'den basımı kaldıramıyom bir turlu joomla ile ilgilenecek fırsat bulamadım herlade bugunden itibaren baslayacaz :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
RaptetekCom

MesajTarih: 2007-04-14, 21:51:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bi aralar ben php nukeden sıkılmı$tım.. girip kendi kendime locale joomla kurup içinde geziyordum Very Happy ordan kalan bayağı bilgim var (:
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2007-05-28, 13:06:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

joomla hiç kullanmadım ama bir çok kişi joomlayı övüyor...

joomlanın güvenliği nasıl? Güvenlik ile ilgili neler yapılıyor?esas önemli olan bu sanırım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
coolrapper

MesajTarih: 2007-09-13, 21:53:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

joomla güvenlik yaması falan yükleyince güsel ama ben kullandım pek kullaşılı değil messela php-fusion(özellikle yenileriçin)çok kolay kullanım geniş içerik ama onunda güvenliğinden şüphem var
Başa dön
afare

MesajTarih: 2008-03-04, 22:50:25    Mesaj konusu: Re: localhost'ta joomla kurulumu resimli anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

şu anda dünyada en çok kullanılan ve en fazla kaynağa sahip sistemi joomla biraz geliştirdikten sonra istediğiniz gibi kullanıp geliştirebileceğiniz bir sistem...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
onur512

MesajTarih: 2008-09-11, 15:52:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Joomla_1.5.3-Stable-Full_Package-TR indirdim onun kurulumu biraz daha farklı o da veritabanını bu 1,0,12 gibi otomatik mi oluşturuyor acaba?
Başa dön
huseyintemiyurek

MesajTarih: 2009-11-20, 16:18:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çokharika bi kaynak, elinize sağlık. ben braz geç buldm ama işime yarayacak
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 21:42:51    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Rapcoast

MesajTarih: 2009-11-20, 17:26:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar sa öncelikle...

headerda kayan haberler yerine kayan duyurular yapabilecek olan var mı çok denedim ama hata alıyorum sürekli olmuyo bilgim zayıf biraz bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

theme.php nin içinde kayan haberler için bir kod gömülü işte bu kod
Kod:
 function kisalt($str)
{
   $maxlength = 35; // Uzunluk

if (strlen($str) > $maxlength)
      return substr($str, 0, $maxlength)."...";
   else
      return $str;
}
   $mouse="onmouseover='this.stop()' onmouseout='this.start()'";
   // Haberler
   $result4 = $db->sql_query("SELECT sid, title, comments, counter FROM " . $prefix . "_stories $querylang ORDER BY sid DESC LIMIT 0,5");
   while ($row4 = $db->sql_fetchrow($result4)) {
    $sid = intval($row4['sid']);
    $title = stripslashes($row4['title']);
    $comtotal = stripslashes($row4['comments']);
    $counter = $row4['counter'];
   $haber  .= "<B>&middot;</B>&nbsp;<a href="modules.php?name=News&amp;file=article&amp;sid=$sid\" title="$title\">".kisalt($title)."</a>&nbsp;";
}
bu düzenlenip duyurular çeklinde olabilir mi ve headerda gözükecek şekilde ayarlanabilir mi ?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Joomla & Mambo Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız