Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 840
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5643 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7084 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(5931 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6356 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9054 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4080 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5025 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5455 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6644 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7485 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7849 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16731 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4918 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10495 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7249 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3806 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11356 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5462 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3640 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5590 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9485 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6680 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5006 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4578 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6237 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5553 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(8987 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8075 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7241 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4005 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7396 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4699 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(7988 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8372 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5508 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5777 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4169 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5729 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5082 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3775 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5213 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6561 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6210 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8103 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(10946 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5224 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3949 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3691 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3415 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14148 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Türk Sitelerini Destekleme Platformu
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Türk Sitelerini Destekleme Platformu

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
DiRect

MesajTarih: 2008-10-11, 14:29:46    Mesaj konusu: Türk Sitelerini Destekleme Platformu Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar,

Web üzerine her ülkeden web üzerine her konuda çok ilginç projeler geliştiriliyor ve bunlardan tutulanlar popülerleşiyor ve neticesinde devleşiyor. Şüphesiz bizim ülkemizde de geliştirilen başarı sağlamış projeler var. Yalnız bir sorun var. O da gerçekten de dünya çapında etkili olabilecek projelerin yayılamamasıdır.

Bu amaçla, gerçekten de yararlı, başarılı olacağı öngörülebilen Türk yapımı sitelerin desteklenmesi için birçok kişinin katkısının olacağı yine web üzerinde bir platformun olması gerektiğini düşünüyorum.

Bununla ilgili bu bilince sahip kişilerce web üzerinde bir platform oluşturulması için bir çalışma başlatılmasını öneriyorum. Netopsiyon'daki kullanıcılarla başlayabilir bu hareket.

Sitenin amacı blog, oyun vb. sitelerden host, domain, e-ticaret sitelerine kendisine özgü fikri olan siteleri desteklemek onların PR değerlerini ve izlenim sayılarını artırmak, kısa sürede herkese ulaşmasını sağlamaktır.

Dediğim gibi çalıntı projeler buna dahil edilmeyip orijinal sitelere katkı sağlanmalıdır. Örnek verecek olursam web-oyun piyasasında "klansavaslari" güzel görselliğe sahip bir oyundur. Yalnız bu oyun yabancılara ait "travian" oyunun çakmasıdır. Bu nedenle Türklere ait de olsa desteklenmemeli buna karşın kendi çabalarıyla çok güzel yazılar hazırlayan bir blog sitesi tespit edilip desteklenmelidir.

Tekrar şunu söylemek istiyorum. Bu desteğe sadece bu platform değil, aynı zamanda bu platformu destekleyenler de katılmalıdır. Bu ortam oluşturulmalıdır.

Daha öncesinde böyle bir platform olsaydı ve beklendiği gibi çalışsaydı belki facebook veya youtube olmadan önce ülkemizden bazı kişilerin (eğer gerçekten de iyi yapmışlarsa) sitelerinin Türkiye'ye, dünyaya yayılması söz konusu olurdu.

Bu amaçla gelişen teknoloji dünyasında bizler birkaç adım geriden değil aynı anda belki de bir adım önde dünya rekabetinde hareket edebilir, yarışabiliriz.

Demek istediğim bu platform sadece web üzerine projeler değil aynı zamanda 3D tasarım, gerçek zamanlı oyunlar vs. projeler için de geçerli olabilir. Düşünün, çok iyi hazırlanmış 3 boyutlu türk yapımı bir oyunun bir kaç ay içinde pagerank 7 sonralarında 8 veya 9 olduğunu, bu başarı ile de dünyada önemli bir yer edindiğini.

Amatör çapta hepimiz birşeylerle uğraşıyoruz. Fakat ne yaparsak yapalım güç bizim elimizde değilse google'ı biz yapsak dahi bir sonuca varamayız.

Bu konunun altını çizmek, herkesi bunu düşündürmeyi sağlamak ve birilerinin bunu gerçekleştirmesini istiyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 10:29:33    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-10-11, 17:13:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben buna benzer bir proje başlattım aslında temel düşünce aynı....ne oldu? ben artık bu tür işlere girmiyorum çünkü türk insanı buna laik mi onuda bilmiyorum?

türklüğümle gurur duyarım ama şimdikilerle değil tarihtekiler ile...sözünde durmayan bir toplum...ben sözüne güvenmediğim insanlarla neden iş yapayım?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
DiRect

MesajTarih: 2008-10-11, 17:36:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu zor bir iş ama belki birileri bir zaman bu platformu oluşturur.

Netopsiyondakilerin link değişimi ile ilgili birşeyler yapmıştın sanırım polibo06. Aslında güzel düşünceydi ama onun konrolü zordu.

Öyle bir şey olmalı ki herkes sitesine eklemek istemeli. İşte bunu çözmek ve ciddi bir platform oluşturmak lazım.
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-10-11, 17:49:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.anahtars.com Türk yapımı ve benim takdir ettiğim sağlam bir proje, siteye girip incelemenizi tavsiye ederim bilmeyenleriniz için, bilenler zaten biliyolardır nasıl bir çalışma sistemleri olduğunu Wink
Başa dön
DiRect

MesajTarih: 2008-10-11, 22:03:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anahtars.com bahsettiklerimle bir ilgisi yok. Daha doğrusu ben link değişimi yapan bir site açılsın demiyorum.

Şunu da ekleyeyim, site hiti, banner değişimi için anahtars.com iyi bir site gibi gelmişti başta bana ama sonra çok az tıklandığını gördüm. Dahası dahil olduğum sistemde sitemin kabulü neredeyse 3 ay olduktan sonra kabul oldu. Sanırım 3 ay boyunca anahtars.com ölü yaşadı Very Happy
Başa dön
yazar25

MesajTarih: 2008-10-11, 22:11:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

30 tane site var eklemeye üşeniyorum bir ara eklerim aklıma gelirse
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-10-11, 23:18:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben ciddi anlamda katılım görseydim..bilinçli arkadaşlar görseydim zaten onu geliştirirdim..deneme amaçlı başlamıştık ama çok şükür erken insanlar yüzlerini gösterdi...eğer gerçekten bilinçli olsalardı emin ol ki ben kontrol sistemi hazırlardım hatta o proje için özel sayfa hazılardık ve ana sayfada kendisine yer bulurdu bu proje ama ne yazıkki üyeler ile birlikte yapmaya çalıştığım tüm projelerim hüsrana uğradı çünkü BİLİNÇ yok...daha konuyu doğru yere açmalarını sağlayamıyorum...böyle bir proje gerçekleşmesi mümkün mü?

tek netopsiyon için düşünmeyin bu proje türkiyede yapmak imkansız çünkü;

kıskançız,benciliz,egoistiz,fanatiğiz, çıkarcıyız

bunlar olduğu sürece bu proje imkansız
Başa dön
asimcan

MesajTarih: 2008-10-11, 23:51:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

( kıskançız,benciliz,egoistiz,fanatiğiz, çıkarcıyız ) bu dediklerinin hepsi bütün ülkelerde mevcut. Direct sen Türk yapımı derken hep oyun ağırlıklı sitelerden bahsediyorsun. vurdulu kırdılı oyunları biz yapsak ne olur yapmasak ne olur. bizim atamızdan kalma oyunlarımız var mesela tavla; tavlaki onunla ilgili bir sürü kaliteli ve güzel site bulabilirsin. arkadaşlık sitesi dersen yüzlerce var. kalite bir kaç tane sayayım istanbul.net, gayet.net v.s. v.s. bir sürü. sonra video siteleri ki dünya sıramalarında başarılı bir grafigi var, spor siteleri zaten pagerankları 8 lerde. Türk yapımı site istiyorsak iyi birde sponsor bulmalıyız kanımca. çünkü Türk milletinin zekası tartışılmaz icat çok proje fikir çok. para olmadıgı için bunları gün ışığına çıkaramıyorlar. Dediğim gibi zeka çok para az. bu yüzden sponsor olmadıkça bü tür siteler biraz zor ortaya çıkar.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 10:29:33    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-10-11, 23:58:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asimcan

ben kendime çok büyük türkçü gözüyle bakıyorum aslında bu bakışım günümüz insanına bakış açımı değiştiriyor..artık fatihler süleymanlar yok...

senin dediğin çok zeka az para cümlesi zaten projenin temeli ama yapılabilinirmi?
Başa dön
DiRect

MesajTarih: 2008-10-12, 19:19:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

@asimcan, Türk yapımı oyunlar sadece bir örnek, her türlü projeden bahsediyorum, buna arkadaşlık sitesi de dahildir. Eğer farklı bir fikir üzerine kurulu bir arkadaşlık sitesi geliştirilmişse onu neden desteklemeyelim. Bakın facebook sadece arkadaşlık sitesi değil, eski arkadaşlarını buluyorsun, dahası kendisine has uygulama geliştirme dili var. Bu yaklaşımlar facebook'u orijinal ve popüler yapıyor. istanbul.net, gayet.net tarzı sitelere ben site gözüyle bakmıyorum. Bunlar bugün var olan yarın yok olacak olan sitelerdir. Bu sitelerin ciddi bir katkı sağlayacağını söyleyemeyiz. Belki gold üyelerinden çok iyi para kaldırıyordur ama bu siteler benim bahsettiğim platforma dahil olabilecek siteler değildir.

@polibo06, seni yapmış olduğun çabalardan dolayı tebrik ediyorum. En azından üzerine gitmişsin düşündüğün şeyin. Ama şunu söylemeliyim ki bahsettiğim amaç tüm türk sitelerini yukarlara çekmek değil, tarafsız bir şekilde iyi-kaliteli olduğu düşünülebilen bireysel veya kurumsal çalışmaları desteklemek.

Hizmetlerinde hiç sorun yaşanmamış bir hosting şirketi desteklenebilir. Altyapısı ve desteği güzeldir, vergisini veriyordur. Eğer bir sorun çıkarsa artık desteklenmez.

Bunun gibi şeyler, fakat tabi çizgileri iyi belirlemek ve bu platformun markalaşmasını sağlamak lazım, birilerinin bu platformu hesaba katmasını istiyorsak.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-10-12, 20:53:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamam diyelim fikir güzel...bunu başlatalım kontrol sisteminide ben yazacam...siteyide açacam ama katılım şeklinde olmalıdır...eğer sen adama link ekle sitene diye belirtirsen adam otomatikmen katılım yapmıyacaktır.herkes senin gibi düşünmeyecektir
Başa dön
DiRect

MesajTarih: 2008-10-13, 13:47:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06, dediğin gibi herkese şu linki ekle diye bu işe başlarsak bu iş sonuçlanmaz. Bu nedenle bu platforma dahil olanların bireysel olarak yaptığı sitelerde bu işe başlayabiliriz. Bu konuya biraz ara verip tekrar düşünmede fayda var. Çünkü bir zaman geçtikten sonra bu işin olabilecceği mantığa yatıyorsa o zaman bu işin üzerine gidilebilir.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-10-14, 23:41:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim netopsiyon üyelerine güvenim kalmadı....içimden hiç bir şey yapmak gelmiyor ama eğer çoğunluk isterse ben çoğunluğa uyarım
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız