Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 515
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Linux altında Windows yaz..
(10679 okuma, 6 yanıt)
 Pardus'a gereken desteği ..
(11109 okuma, 7 yanıt)
 Firefox'a rağbet azalma e..
(22853 okuma, 17 yanıt)
 Pardus 2008, yakında.....
(4667 okuma, 0 yanıt)
 Turkix Öldü!..
(5513 okuma, 0 yanıt)
 Pardus 2007 çıktı..
(5380 okuma, 0 yanıt)
 Koffice 1.6.1 Duyuruldu..
(5381 okuma, 0 yanıt)
 BitDefender Linux Edition..
(10229 okuma, 4 yanıt)
 Ati den yeni ekran kartı ..
(5430 okuma, 1 yanıt)
 OpenOffice.org 2.0.3..
(4873 okuma, 0 yanıt)
 Linux İşletim Sisteminde ..
(5155 okuma, 0 yanıt)
 Linux'ta Örnek Ağ Uygulam..
(5044 okuma, 0 yanıt)
 Konsolda Türkçe Yazmak..
(4746 okuma, 0 yanıt)
 Linux Dosya Sistemi Yapıs..
(4648 okuma, 0 yanıt)
 Yeni Yazılımların Yüklenm..
(4647 okuma, 0 yanıt)
 Modüller (Yüklenebilir Çe..
(4619 okuma, 0 yanıt)
 Dosya Arşivleme ve Sıkışt..
(4906 okuma, 0 yanıt)
 Diğer Dosya Sistemlerinin..
(4585 okuma, 0 yanıt)
 Dosyanın Sahibinin ve Gru..
(4716 okuma, 0 yanıt)
 Erişim Hakları..
(4871 okuma, 0 yanıt)
 LILO Konfigürasyonu..
(4652 okuma, 0 yanıt)
 Yazılım Özellikleri..
(4608 okuma, 0 yanıt)
 Google'ın resim işleme ya..
(5250 okuma, 0 yanıt)
 linux altında programlama..
(5174 okuma, 0 yanıt)
 Linux üzerindeki en iyi w..
(8977 okuma, 5 yanıt)
 Windows programlarının Li..
(7204 okuma, 2 yanıt)
 aMSN 0.95..
(5199 okuma, 0 yanıt)
 Kopete ile mesajlaşın...
(6491 okuma, 2 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Pardus'a gereken desteği veriyormuyuz
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Pardus'a gereken desteği veriyormuyuz

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Linux Yazılım
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Pardus tanıtımı için çaba harcadınızmı
Evet
33%
 33%  [ 2 ]
Hayır
50%
 50%  [ 3 ]
Desteklemeyi düşünüyorum
16%
 16%  [ 1 ]
Toplam Oylar : 6

Yazar Mesaj
mersoy

MesajTarih: 2008-10-14, 00:36:26    Mesaj konusu: Pardus'a gereken desteği veriyormuyuz Alıntıyla Cevap Gönder

Reklam ve iletişimin en önemli kanallarından olan web sitelerinin yöneticileri olarak;

Ulusal işletim sistemimiz Pardus'a gereken desteği veriyormuyuz
Sitelerimizde destek bannerlerini yayınlıyormuyuz
Forumlarımızda kurulum, kullanım ve yeni sürümler hakkında anlatımlara yer veriyormuyuz
kısacası ne kadar destekliyoruz

yoksa bizlerde, adamlar yapıyor işte akıl var demekle yetinip değerlerimize sahip çıkmıyormuyuz

yaklaşık 6 aydır Gelir İdaresi Başkanlığı e-beyanname programının pardus sürümünü çıkardı
devletimizde bu işe destek olmaya başladı anlayacağınız

site yöneticileri olarak daha farklı neler yapabiliriz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-19, 02:35:05    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2008-10-14, 00:39:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aklınıza gelebilir sen ne yaptın diye

ilk sitemde banner yayını yapmıştım
bu konuda çok eksiğim olduğunu düşünüyorum
en çok hiti olan sitem içinde headerde banner yayınlayacağım
yarından itibaren gereken özeni göstericem
pardus için yeni format attığım bilgisayarımda bölümde ayırdım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-10-14, 00:53:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla ne yalan söyleyim şurda sen başlık açmasan aklımın ucundan bile geçmezdi ama bu konuda duyarlı olacağım, pardus hakkında hiçbir bilgim yok açıkçası sadece isim olarak böyle bir şeyin olduğunu biliyorum hazır başlık açmışken burda detaylıca anlatır mısın ne olduğunu? nasıl olduğunu? hem bana hem diğer bilmeyen arkadaşlara faydası olur kanaatindeyim, ayrıca banner koyarsan da iyi olur Wink
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2008-10-14, 08:20:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pardus Nedir?
Pardus, TÜBİTAK-UEKAE (Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü) bünyesinde yürütülen bir işletim sistemi geliştirme projesidir. Pardus açık kaynak kodlu ve GPL (GNU Genel Kamu Lisansı) ile dağıtılan bir özgür yazılımdır.

Özgür yazılımlar kullanıcılarına diledikleri gibi çalıştırma, çoğaltma, inceleme ve değiştirme, ve yeniden dağıtma özgürlüklerini koşulsuz olarak verirler. Bu özgürlükler sayesinde kapalı kodlu ve sahipli yazılımlara göre daha fazla güvenlik, esneklik ve tasarruf sağlarlar.

Pardus 2008, proje kapsamında 18 Aralık 2006 tarihinde yayımlanan işletim sistemi sürümüdür. Tek bir CD ile kısa sürede ve kolayca işletim sistemi ve çok sayıda yazılım paketi sisteme kurulur, hızla ve kolayca üretken hale gelinir.

Pardus kullanmak için nedenleri merak ediyorsanız burada bazı yanıtlar bulabilirsiniz. Pardus 2008'in size neler sağlayacağını görmek için bu sayfadaki ekran görüntüsü ve videolara göz atabiliriniz.

Diğer tüm bilgiler için
bu sayfaya göz atınız

Pardus'un tanınmasına YARDIM edin!

Burada bulunan görsellerden dilediğinizi web sitenizde, blogunuzda kullanabilir ve Pardus'un tanıtımına katkıda bulunabilirsiniz. Sitenize bu düğmeleri yerleştirmek için doğrudan altlarında bulunan kodları sitenizin koduna ekleyebilirsiniz.

Özgürlükİçin e-dergi yayında!
Türkiye'nin en büyük özgür yazılım topluluğu olan Özgürlükİçin tarafından hazırlanan "Özgürlükİçin e-dergi "nin altıncı sayısı yayımlandı. Yola çıktığı günden bugüne koskocaman bir yayına dönüşen e-derginin son sayısı tam 58 sayfa olarak sitedeki yerini aldı.

Görseller çok hoş sitenizi bozmaz. Bir Örnek,
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-10-14, 09:54:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tübitak Bilim ve Teknik Dergisi genellikle her sayısında ya da yeni sürümü çıktığında bir tane Tam Kurulabilir sürüm Pardus CD si verir.
En son 2008.1 sürümü çıktı sanırım.
Windows kurar gibi CD den başlatıp kuruyorsunuz hiç bir zorluğu yok.
Windows'un bulunduğu partitiona kurmazsanız iyi olur. (Gerekirse o partitiona format atabilmek için).
İdeal seçenek C ve D gibi iki bölümle gelen notebooklarda kurmak olabilir.
(D partitionuna kurun)
Şu ana kadar kurduklarım arasında tanıyamadığı tek bir donanıma rastladım.
ByRON marka NoteBook'un Wireless adaptörünü tanıyamamış ve evdeki ağa kablosuz bağlanamamıştı.
Bunun dışında beni asla üzmedi.
Netopsiyona bir çok mesajımı onun üzerinden yazmışımdır.
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-10-14, 09:55:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir tane de Kurulum Videosu ekleyelim eğlencemiz tam olsun.

Link
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2008-10-14, 11:13:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurulum türkçe ve oldukça basit ,
win vista - xp kullanıyorsanız üzerine kurulum yaptığınızda vista / pardus takır takır çalışıyor, ama şöyle bir durum var bilgisayarınızda bir tane boş partiton açmalısınız
linux için dosya tipini ext2 - ext3 , fat 32 - ntfs gibi dosya sistemi oda linuxun kullandığı bir tanede swap alanı vistan nın böbürlenerek anlattığı ready bost a yakın özelliklerde bir amaçla kullanılmakta oda gayet iyi bir özellik
kullanımıda oldukça kolay xp den daha görsel bence (: tema desteği , yazılım desteği ilk zamanlar bu kadar değil di ama şimdi update penceresini açınca 1 dünyasını görüyorsunuz , phyton dan php apache mysql hepsini ufak bir iki tıkla kurabiliyorsunuz c dili hakkında da uygulamalar derleyiciler bulabilirsiniz fakat

visual basic delphi gibi yazılımları kullanamıyorsunuz 3.parti winnie diye bir programdı hatırladığım kadarıyla çalıştırıyor windows uygulamalarını oyun oynamak bir sıkıntılı oluyor gece gündüzünüz kodla geçiyorsa zaten vaktinizde yok sa ya benim gibi çift işletim sistemi yapabilirsiniz ara sıra oyun oynamak için Very Happy
yada oynamıyorsanız linux kullanabilirsiniz

- yanlar wifi driverim yok benim intel gma950 için
- oyun
- 3. parti bazı uygulamalar

ama çoğunun alternatifi var
winamp winzip paint media player messenger hepsinin alternatifleri mevcut pardus ta

http://www.dmry.net/50-adet-ucretli-yazilimin-acik-kaynak-alternatifleri
dmry ücretli yazılımların ücretsiz açık kaynak linklerini bulmuş buradan bunlarıda görebilirsiniz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-10-14, 11:15:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

468*60 görselini ekledim siteme Wink
bilgiler için sağolun
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-19, 02:35:05    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Linux Yazılım Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız