Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 761
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5683 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7116 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(5950 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6396 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9098 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4110 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5058 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5491 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6684 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7526 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7877 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16820 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4948 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10542 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7279 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3821 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11403 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5494 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3656 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5622 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9527 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6716 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5035 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4601 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6274 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5589 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(9061 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8115 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7274 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4029 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7434 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4722 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(8034 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8413 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5544 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5809 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4194 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5755 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5114 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3801 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5243 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6580 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6244 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8136 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(10975 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5247 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3967 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3712 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3431 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14221 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - ufak bir rica
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

ufak bir rica
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
muhammed-fatih

MesajTarih: 2009-02-18, 15:09:07    Mesaj konusu: ufak bir rica Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaşlar ben daha yeni internet cafe açtım herşey normal çalışıyor fakat ufak bir sorunum var baya bir müzik ve film alıp yükledim pc lere fakat gelen müşteri usb takıp müzik veya flaşhları alıp gidebiliyor bunun önüne geçemiyorum pc kasaları sıfır usb girişlerinide çıkartmak istemiyorum acaba bunun bir formulü varmı yani herhangibir programla flaşhları hafıza kartlarını nasıl yasaklayabilirim...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-20, 10:21:18    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
muhammed-fatih

MesajTarih: 2009-02-18, 16:01:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslında şöyede olabilir bütüm herşeyi bir makinada topladım yani server diyelim şimdi izin ayarlarını yapıyorum ama kopyala ile ilgili bir izin alanı yok ? yardımcı olursanız çok sevinirim umarım konuyu doğru yerde açmışımdır Very Happy
Başa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-18, 17:07:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

handy cafe kullanıyorsan o yapıyo zaten onu biz şu an onu kullanıyoruz kimsede hiç bişi takıp alamıyo taktığındada ana makinaya uyarı gelior Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
muhammed-fatih

MesajTarih: 2009-02-18, 17:56:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok ben akınsoft kullanıyorumda yanlış hatırlamıyorsam bir yerde görmüştüm hem usb takılınca işlem yaptırmıyor hemde kopyalama yaptırmak isterlerse kopyalama yapmıyordu sanırım bi tür programdı adını bilmiyorum bende müşteri olarak girmiştim gayette işe yarıyodu yani Very Happy

.. yani akınsıftta öyle bir imkanımız yok değilmi usb leri kilitleme gibi bir durum yok...

teşekkürler
Başa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-18, 18:07:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşım akınsoft cafeplus son sürüm kullan ozaman istediğin herşeyi yasakla çok güzel bir programa tavsiye ederim.

1- Birden fazla server çalıştırabilme özelliği
2- FilterPlus programında kullanılan yasak site ve program engelleme motoru
4- Disk sürücülerine erişim yasaklaması
5- Client sınırlandırma seçeneklerine USB cihazlarına kopyalamayı engelleme seçeneği

6- Printer çıktı ücretlendirme sistemi
7- Kullanımı biten biletlerin silinebilmesi için bilet raporunda gerekli düzenlemeler
8- Kilit ekranı çalışma şeklinde düzenleme
9- Dosya ve dizin koruma işlemlerinde düzenleme
10- Disk sürücülerinin tek tek engellenebilmesi
ve bir çok özellik anlatmakla bitmez incele istersen.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
muhammed-fatih

MesajTarih: 2009-02-18, 18:10:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Akınsoftu pek fazla bilmiyorum ama şu anda yüklü olan sürüm AKINSOFT CafePlus v7.04.02 Sanırım Herhalde Son Sürüm Bu ? Yada Bumu

Teşekkürler
Başa dön
gencyaz

MesajTarih: 2009-02-18, 21:39:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allahtan hayatım boyunca cafelere gitmemisim ins işim düşmez işim düşerse yandım :=) Netten bişi indirip almam gerekırse napcam yasakmı koyuyorsunuz sizi protesto edıyorum :)
Başa dön
apshe

MesajTarih: 2009-02-18, 23:08:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeş bende bi ara çalıştım handy cafenin son sürümlerinde o var ve ücretsiz bi program onun dışında kayıt defterinden usb lkeri devre dışı bırakabilirsin oda biraz sıkıntılı deep freezleri kaldır aç yapmak zorundasın
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-20, 10:21:18    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
asilimy

MesajTarih: 2009-02-18, 23:19:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

filmlerin kopyalanmaması için mantıklı ama cafeye birşeyi araştırmak, indirmek vs. için gelenlerde var Very Happy onlar nasıl kopyalayacak? Very Happy Very Happy Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger
Ridvan

MesajTarih: 2009-02-18, 23:27:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

şunu önere bilirim ankarttan öndeki usb kablosunu cıkartabilirsin kasanın ön tarafındaki usb girişleri iptal olucaktır yada biosdan usb secenegini iptal ederek buna kökten çözüm saglıyabilirsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
asilimy

MesajTarih: 2009-02-18, 23:31:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ridvan :
şunu önere bilirim ankarttan öndeki usb kablosunu cıkartabilirsin kasanın ön tarafındaki usb girişleri iptal olucaktır yada biosdan usb secenegini iptal ederek buna kökten çözüm saglıyabilirsin.

o benimde aklıma geldi ama arkadaş pc ler yeni olduğu için bozmamak istiyormuş orjinal halini. ama iptal etmek isterse kasayı açmadan aygıt yöneticisindende yapabilir..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger
Ridvan

MesajTarih: 2009-02-18, 23:34:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kasayı acmasına gerek yokki power tuşuna bastıktan sonra delete tuşuna basarak Bios Ekranına ulaşıcaktır. Ordan Usb Disable yaparak halleder kasayı acmasına gerek yok orjinallikte bozulmaz Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
asilimy

MesajTarih: 2009-02-18, 23:40:36    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
şunu önere bilirim ankarttan öndeki usb kablosunu cıkartabilirsin kasanın ön tarafındaki usb girişleri iptal olucaktır

bios tan kablo çıkartılabiliyormuydu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Başa dön
Ridvan

MesajTarih: 2009-02-18, 23:45:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asilimy :
Alıntı:
şunu önere bilirim ankarttan öndeki usb kablosunu cıkartabilirsin kasanın ön tarafındaki usb girişleri iptal olucaktır

bios tan kablo çıkartılabiliyormuydu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Kasanın Önündeki usb , power reset tuşları, ışıkları bunların ayrı ayrı anakarta takılan kabloları var mesela suan bende kasanın önünde ses cıkısları var onu kapattım usb leri kullanıyorum bakarsanız görebilirsiniz :)
Başa dön
asilimy

MesajTarih: 2009-02-18, 23:47:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

onu biliyorum zaten Very Happy bilişim teknolojileri öğrencisiyim ben. ben onu demiyorum. önceki mesajda kablo çıkartmaktan bahsetmiştin. onun için yazmıştım Very Happy
Başa dön
Ridvan

MesajTarih: 2009-02-18, 23:50:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ee tamam işte usb leri kullanmalarını engellemek için kasanın önündeki usb kablosunu cıkartırsa anakartın üstünden usbler kullanılmaz olur buda bi yöntem
Başa dön
asilimy

MesajTarih: 2009-02-18, 23:52:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet doğru söylüyorsun ona bişey demiyorum zaten Very Happy ama bu yöntem arkadaşın işine yaramaz. çünkü kasayı açmak istemediğini belirtmiş. ben bunu söylemek istemiştim. neyse sanırım konu sapıyor Very Happy
Başa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-19, 00:05:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iyi güzel hoşta programın ne işeyaradığını bilmiyosunuz size şöle anlatiyim hani disketlerde yazmaya koruma olayı vardı kapalıysa o diskete bişi kopyalamassınız ama okuyabilirsiniz işte bu handycafe de oluyor vede ücretsiz Very Happy
Başa dön
Ridvan

MesajTarih: 2009-02-19, 00:08:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben sadece öneride bulunmuştum Very Happy
Başa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-19, 00:24:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamam usb leri kapatsın camerayı nereye takacak PS2 yemi Very HappyVery Happy
Başa dön
Ridvan

MesajTarih: 2009-02-19, 00:29:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alipaksi :
tamam usb leri kapatsın camerayı nereye takacak PS2 yemi Very HappyVery Happy

ozaman üşünmicek kasanın yan kapagını acıp sadece ön usb leri iptal edicek yada bunun için yazılmış bir program varsa onu kullanıcak
Başa dön
asilimy

MesajTarih: 2009-02-19, 01:06:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yada filmlerin olduğu klasörü gizli yapacak Very Happy Very Happy veya klasör şifreleme programları vardı. onlardan birisiylede klasöre erişim şifreli olabilir..
Başa dön
elemin

MesajTarih: 2009-02-19, 01:06:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar okadar zahmete gerek yok cafede yapılmak istenilen işlem bilgilerin izinsiz ve kaçak yollarla alınmasını engelolmak cafe çalıştıran arkadaşımız haklı kendi tarafınca çünki işletmeyi para kazanmak için açmış ve birçok oyun ve diğer hizmetleri kendisi para ile alıp hizmete sunmakta belirli kişilerin bunları izinsiz almalarını istemiyor oyüzden koruma istiyor ve yöntemini araştırıyor alipaksi arkadaşımızın belirttiği gibi handycafe ve akınsoft yazılımları bu işlemi kendi bünyesinde server üzerinden clientlara izinleri göndererek yapıyor. hatta usb ye takılan aygıtları anamakinada takıldı ve çıkarıldı şeklinde uyarı veriyor ve kamera varise son fotosunu çekip anamakinada gösteriyor bu yöntem ne işe yarar diyebilirsiniz en can alıcı noktası burası Very Happy cafelerde kamera vb.. cihazları alıp yanında götüren kişiler için :))

Kısacası istediğin izni kullandığın akınsoftun Serverindan Pclerin birinin üzerinden seçenek lerinden izinlerin bölümünü bulup usb korumasını açıp kapatabilirsin Fakat Pc lerde Deep Freeze programı varsa kaldırıp Yapman iyi olur makina resetleyince eski haline döner izni açtıktan sonra Deep Freeze programı tekrar aktif etmeyi unutma.

kolay gelsin Razz
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
muhammed-fatih

MesajTarih: 2009-02-19, 11:00:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

merhabalar akınsoftun ayarlarını kontrol ettim difrizi kaldırdım ayarlara girdim usb kopyalamalarını kapattım tekrar reset attım dizfirizi etkinleştirdim tekrar reset attım ama pc yi normal kullanıcı olarak açtım izinleri kontrol ettim ayarlar tam fakat kopyalama izin veriyor Laughing bende anlamadımya neden olduğunu nette her tarafı dolaştım ama usb kopyalamayı kapatacak bir program vs. bulamadım bu nedenle alipaksi nin dediği gibi birde handy cafe yi kuracam oda olmazsa Sad yapacak bişi kalmayacak ya filmleri mp3 leri komple kaldıracam çünkü izinsiz alındımı bana bi dert oluyor insan kendini bir enayi gibi görüyor yada kasalarda bütün usb lerin kablolarını çıkracam bu seferde ankarta bağlı olanlar kalcak YETİŞEMİYORUM ARKADAŞLAR YETİŞEMİYOR EMEK ERİYORUZ ZAMAN VERİYORUZ AMA İNSANLAR BUNU BİR HİÇ SAYIYORLAR İNSAN EMEĞİNE SAYGI YOK ONLAR İSTESELER SANKİ BEN ALMA DİYECEM BUNU ÖYLE ZANNEDİYORLAR AMA BENDENDE İZİNSİZ ALIYORLAR BU BENİM ZORUMA GİDİYOR Mad gelsin param yok desin vermezsem şerefsizim istediği ne olursa olsun ama gizlice çalmak Question

TEŞEKKÜRLER
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2009-02-19, 11:28:25    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aklımdaydın sordum biraz önce cafeci arkadaşa.
Akın soft kullanıyorlarmış ve bu özellik varmış ana bilgisayarda ki dosyaların yedeğini alıp bir güzel format atsınlar sonra programı kursunlar dedi sonrada deep freeze kurabilir dedi.

Yoksa dedi handy cafede kullanabilir.Works ağda usb'leri pasif edebilirmişsin fakat kamera,fare,klavye bunlarda sorun yaşama ihtimalin var.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız