Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 755
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 site düzenlemesi ücretli..
(8205 okuma, 2 yanıt)
 Dolgun ücretle profosyone..
(9639 okuma, 3 yanıt)
 CİLGİNİZ.NET PHPNUKE si..
(7629 okuma, 4 yanıt)
 manşet haber bloğu..
(7041 okuma, 4 yanıt)
 Uygun Fiyata Site Yaparım..
(13923 okuma, 15 yanıt)
 Hazır Paket Eğitim Portal..
(3945 okuma, 0 yanıt)
 W3 Validator Hatalarını Ü..
(3752 okuma, 0 yanıt)
 Tema Yaptırmak İstiyorum ..
(3723 okuma, 0 yanıt)
 Banner Yarışması..
(9024 okuma, 9 yanıt)
 şehir sitesi yapan varmı..
(7834 okuma, 6 yanıt)
 Ücretiyle Php-Nuke üye ve..
(7050 okuma, 5 yanıt)
 Text Link Satışı..
(6081 okuma, 4 yanıt)
 Ücretli Tema, Blok ve Mod..
(7477 okuma, 5 yanıt)
 Özgün içerikli makale blo..
(3884 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli - Sitedeki Bi Kaç..
(3559 okuma, 0 yanıt)
 Referans amacıyla webtasa..
(11102 okuma, 13 yanıt)
 Açılır-Kapanır Önizlemeli..
(7540 okuma, 6 yanıt)
 Flash Intro Yapacak Aranı..
(4403 okuma, 1 yanıt)
 Her Türlü Php Siteye Face..
(13603 okuma, 14 yanıt)
 sitem satliktir..
(8684 okuma, 8 yanıt)
 TEMA VE BLOCK EDİTLETECE..
(4648 okuma, 2 yanıt)
 Seo - Modül - Sürekli Des..
(3678 okuma, 0 yanıt)
 Sürücü Kursu Scriptleri V..
(6668 okuma, 5 yanıt)
 Bu sitedeki haber ve rekl..
(6854 okuma, 6 yanıt)
 Urun Tanıtım Sitesi..
(3177 okuma, 0 yanıt)
 Ücreti ile taraftar sites..
(7568 okuma, 7 yanıt)
 Ücret karşılıgı phpnuke s..
(3505 okuma, 0 yanıt)
 Siteme ait block-modül vs..
(3625 okuma, 0 yanıt)
 Ziyaretçilere üstte açılı..
(4562 okuma, 2 yanıt)
 Firma ve İşyerleri İçin S..
(3977 okuma, 0 yanıt)
 Gelişmiş iddaa Script göz..
(6715 okuma, 5 yanıt)
 Flash Haber Bloğu..
(17569 okuma, 25 yanıt)
 üçret karşılığı host a ff..
(4473 okuma, 2 yanıt)
 Ücret karşılığı ufak bir ..
(3672 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli Nuke Seo Kurulumu..
(8323 okuma, 7 yanıt)
 Adminden resim ve video y..
(3478 okuma, 0 yanıt)
 iddaa sitesi - canlı mac ..
(8482 okuma, 9 yanıt)
 forum sitelerine banner r..
(3346 okuma, 0 yanıt)
 Coppermine 1.4 nuke uyuml..
(7572 okuma, 7 yanıt)
 haber scpriti 100 tl..
(7498 okuma, 6 yanıt)
 Site içerik ve üye kampan..
(4812 okuma, 2 yanıt)
 Hazır php-nuke !!!..
(11436 okuma, 12 yanıt)
 phpnuke for sale..
(3480 okuma, 0 yanıt)
 sıtemız ıcın dolgun ucret..
(4542 okuma, 1 yanıt)
 HT Flash Oyun Betiği ( Sc..
(3557 okuma, 0 yanıt)
 denizlim.org satılıktır !..
(6934 okuma, 6 yanıt)
 3 yıllık 1gb host..
(3106 okuma, 0 yanıt)
 Ücret Karşılığı Her Türlü..
(3800 okuma, 0 yanıt)
 3 Aylık Reklam Sadece $1 ..
(7900 okuma, 6 yanıt)
 logo tasarımı..
(9886 okuma, 11 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Sitenizi Php-Nuke'den Joomla'ya Geçirelim..
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Sitenizi Php-Nuke'den Joomla'ya Geçirelim..
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Ücret Karşılığı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-07, 13:30:43    Mesaj konusu: Sitenizi Php-Nuke'den Joomla'ya Geçirelim.. Alıntıyla Cevap Gönder

Php Nuke'den Joomla 1.5x Veri transferi.

Öncelikle belirtelim Verdiğimiz hizmet,
Phpnuke Kullanıcı Bilgileri yani user tablosu,
Phpnuke Haberler yani stories tablosu
ve Phpnuke Anketleri yani polls tablolarını kapsamaktadır.

1 - PHPNUKE DEN Joomla'ya kullanıcı transferi

Bu bölümde nuke_user tablosu ile jos_users tablosu eşleştriilir.

Eşleştirilen tablo yapıları
ID, İsim, Kullanıcı Adı, Eposta adresi, Şifre, Üye Kayıt Tarihi

2 - PHPNUKE DEN Joomla'ya Haber transferi

Bu bölümde nuke_stories tablosu ile jos_content tablosu eşleştirilir.

Eşleştirilen tablo yapıları
ID, Başlık, Önyazı, TamYazı, Section(category), Category(topics), Yayınlanma Tarihi,

Dikkat: Bu Eşleştirme habere yapılmış yorumları kapsamaz

3 - PHPNUKE DEN Joomla'ya Anketlerin transferi

Bu Bölümde nuke_poll_data ve nuke_poll_desc tabloları, jos_polls ve jos_poll_data ile eşleştirilir.

Eşleştirilen Tablo Yapıları

Anket ID, Anket başlığı, Anket Seçenekleri, Ankete verilmiş Oylar ve Toplamı

Dikkat: Bu Eşleştirme ankete yapılmış yorumları kapsamaz.

Notlar: Bu çalışma direkt olarak Phpmyadmin üzerineden sql sorguları ile yapılır ve orada tamamlanır.
Kendi Websitelerimizde yaptığımız aktarımlar sorunsuzdur ve düzgün olarak çalışmaktadır.
Burada ki tek dezevantaj direkt Phpmyadmin üzerinden yapılan eşleştirmelerin sonucunda site içi aramada
haberlerin çıkmamasıdır. Bu sorunu haberleri açarak ve nokta koymak gibi bir değişiklik yaparak çözebilirsiniz.

Çalışma şekli ve ücretlendirme.

1 - Kendi Sistemimize sıfırdan bir joomla kurulur ve vermiş olduğunuz nuke veritabanınız işlenerek yukarıda vermiş olduğumuz veriler çalışır hale getirilir.
2 - 1. numaralı işlemin sonucunda veritabanınız hazır hale gelir ve bu işlemi bizim sistemimiz altındaki demo sayfasında test etmeniz sağlanır.
3 - Verecek olduğunuz adrese sıfırdan Joomla kurulur ve hazırlamış olduğumu veritabanınız yerleştirilerek kullanıma hazır halde sistem sahibine bırakılır.

Ücretlendirme: Yukarıda saydığımız hizmetlerin bedeli 500 TL + KDV'dir.

Ödeme iş siparişinde 150 TL; Demo gösteriminden sonra sizin sisteminize kurulum öncesi 350 TL olarak yapılacaktır.

Önemli Not: Bu Hizmet sadece yukarıda saymış olduğumuz hizmetleri kapsamaktadır. Bu Hizmet sadece phpnukeden veri transferini
ve bu transfelerin doğru çalıştığının kontrol edilmesini kapsar. Joomla Yönetimi, tasarımı, 3 üncü parti modül ve componentların
yönetimi vb. tüm diğer servisler bu hizmetin içeri dışında kalmaktadır.

Detaylı Bilgi için:
Göker IŞIK
gokerisik@mac.com
admin@ansolon.com
Msn: ansolon@msn.com
0 312 428 4 428
0 532 212 26 62

En son caChaReL1907 tarafından 2009-04-07, 18:32:37 tarihinde değiştirildi, toplam 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-20, 09:38:05    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
juglanin

MesajTarih: 2009-04-07, 14:59:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ornek site verirmisiniz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-07, 15:45:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sitemiz www.ankarasosyete.com 100.000e yakın üye, binlerce haber, binlerce içerik pagerank 6 arama motorlarında çok iyi sıralardayız günlük sayfa izlenimi 40.000 ve en önemlisi Ankara'nın 1 numaralı sitesiyiz... Sitenin şu anki hali nuke.. kurumsal ve ticari bir site olduğu için yeni tasarımı yayına geçirmeden buradan veremem kısa süre sonra yayına geçecek..

10 yıldır web tasarım ve yazılımla uğraşan şirketimizin patrounu uzun uğraşlar ve ufak destekler sonrası nukeden joomlaya sorunsuz geçişi buldu.. Başka bulanlarda olabilir...

Biz bu geçiş işini kendi sitemiz için kendimiz yaptık ve sorunsuz hallettik sayılır bizim gibi üye ve veri sayısı fazla olan arkadaşlara emeğimizin karşılığında destek olabiliriz. Detaylı bilgi almak isteyenlere telefon numarası verebiliriz veya Ankara'dan olanlara adresimizi verebiliriz..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
juglanin

MesajTarih: 2009-04-07, 15:56:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

joom oaln bir site ornek verebilirmiziniz?nedir bu joomle bilmediğm icin sordum
Başa dön
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-07, 16:05:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

netopsiyon forumlarına ve google joomla yazarak bilgi edinebilirsiniz geniş bir konu çünkü
Başa dön
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-07, 18:33:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Baslik guncellenmistir ve konu hakkinda detayli bilgi verilmistir. Aklinize takilan sormak istediklerinizi sorabilirsiniz arkadaslar
Başa dön
AHMET_BALCI

MesajTarih: 2009-04-07, 21:23:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nukeden memnunum
bence nuke joomlaya 10 ceker
Başa dön
Sergen

MesajTarih: 2009-04-07, 22:44:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bir sitemi joomla olarak kurmuştum ilk başta, istediğim gibi siteyi şekillendiremedim, nedenide joomla da bileşen (bloklar) ve modullerin fazla olmaması, ama Nuke de ganimet gibi Very Happy
Ben de tekrardan Nuke ye döndüm, Nuke bir sitede Forumlarda bildiğimiz güvenlik önlemlerini uygulayın, sonra arkanıza bakmayın, ama şu sözüde hiç bir zaman unutmayın " hırsına kilit dayanmaz.."
Bunun yanında joomla tabanlı bir siteyede sözüm yok (kullanılabilecek materyal eksikliği dışında)
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-20, 09:38:05    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Sakal

MesajTarih: 2009-04-08, 10:46:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

AHMET_BALCI :
nukeden memnunum

Ben tam tersini düşünüyorum. Bundan 3-4 ay önce sorsalar yukarıdaki cevabı verirdim sanırım. Joomla ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Her şekle kolayca girebilir. İsterseniz alışveriş sistemi yapın, isterseniz haber portalı, isterseniz okul sitesi...

PhpNuke'ye alışmış birisine joomla garip gelebilir. Bizim nukedeki modül anlayışımız joomladaki modül olayından farklı. Bence boş bir anınızda joomlayı araştırın.
Ayrıca bazı arkadaşlar yeterince eklenti vs yok demiş. Joomla eklenti olarak nukeden 150 kat daha fazla materyale sahip. Aşağıdan bakabilirsiniz.
http://extensions.joomla.org/
Başa dön
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-08, 11:05:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sakal :
AHMET_BALCI :
nukeden memnunum

Ben tam tersini düşünüyorum. Bundan 3-4 ay önce sorsalar yukarıdaki cevabı verirdim sanırım. Joomla ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Her şekle kolayca girebilir. İsterseniz alışveriş sistemi yapın, isterseniz haber portalı, isterseniz okul sitesi...

PhpNuke'ye alışmış birisine joomla garip gelebilir. Bizim nukedeki modül anlayışımız joomladaki modül olayından farklı. Bence boş bir anınızda joomlayı araştırın.
Ayrıca bazı arkadaşlar yeterince eklenti vs yok demiş. Joomla eklenti olarak nukeden 150 kat daha fazla materyale sahip. Aşağıdan bakabilirsiniz.

Arkadaş güzel açıklamış açıkcası ilk başta banada karışık ve az modülü var gibi geliyordu fakat patronla beraber biraz bakınmaya başladığımdan beri joomla nın tasarımının zaten nukeyle zaten mukayese edilemeyeceği gibi modül sıkıntısıda yok kendimizi kandırmanında gereği yok zaten arkadaşlar şu an yayında olan nuke sitemiz var ve yapmak istediğimiz bir modül yada blockta teknik destek açısından çok sıkıntı çekiyoruz..
Başa dön
Kenanc1969

MesajTarih: 2009-04-08, 14:41:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ben bu joomlaya site tasarım olarak hiç ısınamadım. Özellikle ana sayfaya eklenen haberler iyi görünmüyor. arayüz olarakta pek içime sinmedi .Bir kaç kez denedim fakat bence nıkeye verebileceğimiz görselliği joomlaya vernek zor. ama yinede bu işin uzmanları en iyi değerlendirmeyi yaparlar.
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-04-08, 14:46:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sakal'ın verdiği linkte Joomla için 4588 modül ya da eklenti bulunduğu yazıyordu.
Bunlar da Drupal için kategorilere göre modül, eklenti sayıları.

* Utility (720)
* Content display (676)
* Content (675)
* Third-party integration (596)
* Administration (416)
* Developer (303)
* Content Construction Kit (CCK) (295)
* Community (275)
* Media (263)
* User access/authentication (220)
* User management (211)
* Filters/editors (203)
* j a v a s c r i p t Utilities (202)
* Views (202)
* Taxonomy (201)
* Theme related (188)
* e-Commerce (179)
* Mail (158)
* Commerce / advertising (147)
* Import/export (122)
* File management (114)
* Search (107)
* Syndication (107)
* Evaluation/rating (98)
* Site navigation (92)
* Security (88)
* Organic Groups (86)
* Location (75)
* Event (68)
* Multilingual (61)
* Statistics (49)
* RDF (38)
* Games and Amusements (31)
* Paging (26)
* Performance and Scalability (26)

Nukede bu sayıda eklenti bulmanız mümkün değil.
Zaten son 3 yıldır yeni yapılan eklentilerin sayıları en fazla iki elin parmakları kadardır.

Yukarıda Sergen arkadaşımızın yeterince yok dediği ancak "Türkçeye çevrilmişi yeterince yok" olarak kabul edilebilir.

Normaldir, herkes en iyi bildiği yolda yürür ama gelişmelere de gözünüzü kapatmayın. Gelecek Joomla ise hemen araştırmalara başlayın, gelecek Drupal ise onu da inceleyecek zamanı bulmaya çalışın.
Her zaman şimdikinden iyi bir şey mutlaka çıkacaktır.
Takılıp kalmayın, gözünüz ufukta olsun.
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2009-04-08, 15:11:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=43338&postdays=0&postorder=asc&start=25

bu konuyu "hangi CMS" sorusuna cevap aramak için açılmıştı ama malesef teknik bir analiz yapamadık

tüm arkadaşlar 3 basar, 5 ile çarpar diyor ama
teknik bir açıklama yok
Başa dön
KarYureKLi

MesajTarih: 2009-04-08, 15:23:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

PHP-Nuke'den sadece Joomla'ya değil bütün scriptlere geçiş sağlanabilir. (ASP hariç) yani amaç sadece php olsun da ne olursa olsun..

Şuan kendi kullandığım script'in alt tabanı NUKE'dir.

İstediğiniz fiyat çok yüksek tabii bilmeyenler için bir şey diyemem..
Başa dön
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-08, 18:53:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Öncelike nuke on ceker joomla yer bitirir tarzında yorum yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.

Biz sitemizde 7 yıl boyunca phpnuke kullandık ve açıkcası çok yararını gördük. Bug çoktu sorunluydu oydu buyduları geride bırakalım. Php programlamanın P'sini bilmeyen kullanıcının bile üye girişli web üzerinden yönetebileceği bir web sitesi kazanmasını sağladı phpnuke.

Şunu öncelikle söyliyim ihtiyacınızı en iyi karşılayan cms sistemi hangisiyse o sizin için en iyisidir. Bizim için bu zamana kadar Phpnuke'du ancak bundan sonra Joomla olacağına karar verdik onun üzerine yoğunlaştık. Drupal'ı da es geçmeyelim öncelikli olarak onuda düşündük. Bu kesinlikle bir tercih fayda yarar meselesidir.

Diğer yandan Phpnuke ile ilgili şu andaki fikirlerimi de belirterek en azından bu işe yeni adım atan arkadaşlara yardımcı olmak isterim. Phpnuke özellikle 6.5'den sonra yapacağı atılımı bir türlü yapamadı. Her yeni versiyonda çok ama çok küçük değişikliklere gidildi. Yazılım günün gerisinde kaldı. Yeni istekleri karşılayamaz oldu. Tabiiki bu benim kişisel fikrim. Phpnuke tema sistemi kolay olduğu kadar bir noktadan sonra sizi o kadar da sınırlayan bir yapıya sahip.

Bir scripti veya programı biz kullanıyoruz bu çok süper diye üstünde ısrar etsek bile, yenilikleri takip etmekte fayda var.

Ben kişisel olarak Gallery2 programının çevirmeni olmama ve ( Bknz: http://dev.jpmullan.com/devs/) bu program üzerinde senelerdir ısrar etmeme rağmen , Joomlaya geçtikten sonra işimizi gören, işimizi hafifleten, işimizi kolaylaştıran ve tam olarak Joomla ile bütünleşen farklı bir Gallery programı JoomGallery'e geçtik. JoomGallery G2 programı gibi komplike olmamasına rağmen, içeriği bakımıyla bize yetiyor ve önemlisi kullanım kolaylıkları sağlıyor.

Kısacası ne phpnuke ne de joomla nede başka bir script bize onu kullanıyoruz diye ödeme yapmadığına göre en iyisi kendimize uygun olanı seçmek.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-08, 18:59:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
İstediğiniz fiyat çok yüksek tabii bilmeyenler için bir şey diyemem..

Bu tabiki göreceli, kendiniz yapabiliyorsanız zaten ücret ödemez kendiniz yaparsınız, ancak bunun için birilerine ihtiyaç duyan varsa ve bu hizmetten yararlanmak istiyorsa bizim ücretimiz bu hizmet karşığında yukarıda belirtilmiştir.
Başa dön
KarYureKLi

MesajTarih: 2009-04-08, 19:06:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Saygı duyarım.

Siz 500'e yaparsınız ben 250'ye yaparım bir diğeri 1000 TL'den aşağı yapmaz.

Size kolay gelsin iyi kazançlar..
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-04-08, 19:46:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence nukede çok aşırı eklenti var ama düzensiz...modüller blocklar her yerde var ama düzenli bir site yok ne yazıkki
Başa dön
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-09, 01:41:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar nuke için o kadar çok modül var deniliyor ama coppermineden başka daha sade ve şık doğru düzgün bir foto galeri bile yok..

Tasarım konusunda ise hepimiz temalara bakıyoruz internette gezerken joomla ile nuke temaları bir karşı karşıya getirin lütfen joomla tasarımları size kötü geliyorsa objektif olduğunuzu düşünemem
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2009-04-09, 13:28:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sakal :
AHMET_BALCI :
nukeden memnunum

Sakal, sen nuke yi gayet iyi bilen biri olarak
nuke nin neden her şekle giremediğini açıklayabilirmisin?
joomla ile arasındaki kod farkı nedir
fark sadece hali hazırdaki modüllermi?
birazcık php ve mysql bildikten sonra nuke ile de her şey yapılmazmı?

joomla hiç bilmediğim için soruyorum
kodlama yapısı olarak fark var ise bunu örnek vererek açıklarmısınız
herkez nukenin kodlaması çok kötü der ama nasıl olduğunu kimse göstermez.

Biri beni aydınlatsın lütfen. Bizde boşa kürek sallamayalım değilmi :)

caChaReL1907 :
Arkadaşlar nuke için o kadar çok modül var deniliyor ama coppermineden başka daha sade ve şık doğru düzgün bir foto galeri bile yok..

Tasarım konusunda ise hepimiz temalara bakıyoruz internette gezerken joomla ile nuke temaları bir karşı karşıya getirin lütfen joomla tasarımları size kötü geliyorsa objektif olduğunuzu düşünemem

aynı css ve grafiği kullanınca nuke de joomla gibi olmazmı yani
Başa dön
diyar

MesajTarih: 2009-04-09, 14:00:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vah benim emeklerim vah biz bosa kürek sallamisiz Crying or Very sad neyi neye cevirmedik kimsenden bir kurus alamadik bu kadar ücreti verecek varmi merak ediyorum gercekten 500 tl az bir parada degil yani turkiyenin bulundugu ortami düsünürsek cok istiyorsun kardes sunu 50 tl filan yapsan deger diyecem ama 500 cok hemde cogun cogunda az bir msql bilgisi olan her kes yapar diye düsünoyorum ki phpnukede sizin hayelinize kalmis bir sey yapamayacaginiz hic bir sey yok joomlanin bir kac temasina modulune bakarsaniz aynisini nukeyede yapiyorsunuz forumlarda okadar eklenti var joomladan cevirilmis ha diyeceksinizki hazirda varken niye cevirelim isin zevki orada olmuyani yapmak cevirmek yoksa bizlerde biliyoruzki her sey her yerde var ama insan ugrasmadikca yapmadikca bir seyler alisamaz al kur calistir haber ekle bunu hic site kurmamis biriside yapar ama hatalar cikmaya baslayincada nereye kosacagini bilmez hele birde paraci birisinin eline düserse vay haline ikide bir zirrrtttt block icin para firrrrrttttt surasi icin para hepsi canavara anlatmak istedigim her kesin kendisinin yapmasi ki site acicaksiniz oturun kendiniz yapin derim..

NOT:Destek yok bizim insanlarimizda Destek Destek olsa nelerin yapilacagini göstericemde yetistiremiyorum is güc sudur budur derken bedavaya geliyor her sey ama iste neyse bunlar benim sahsi görüslerim
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Sakal

MesajTarih: 2009-04-09, 14:42:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mersoy :

Sakal, sen nuke yi gayet iyi bilen biri olarak
nuke nin neden her şekle giremediğini açıklayabilirmisin?
joomla ile arasındaki kod farkı nedir
fark sadece hali hazırdaki modüllermi?
birazcık php ve mysql bildikten sonra nuke ile de her şey yapılmazmı?

joomla hiç bilmediğim için soruyorum
kodlama yapısı olarak fark var ise bunu örnek vererek açıklarmısınız
herkez nukenin kodlaması çok kötü der ama nasıl olduğunu kimse göstermez.

Biri beni aydınlatsın lütfen. Bizde boşa kürek sallamayalım değilmi :)

mersoy söylediklerimi yanlış anlamışsın sanırım. Ben nuke her şekle girmez demedim. Sadece joomlanın her şekle daha kolay girebileceğini söyledim.

Joomla ile işim gereği 3-4 aydır iç içeyim. Şuana kadar 1 tanesi türkiyenin sayılı holdinglerinden biri olmak üzere 30'a yakın şirket sitesi yaptım. Eminimki phpnuke ile bu siteleri yapmaya kalksam müşterilerin isteklerini göz önüne aldığımda daha yarısını bitirememiştim.

Ben kimseye phpnuke'yi bırakıp joomlaya geçinde demiyorum. Sadece joomla ile biraz haşırneşir olup güzel yanlarını görmenizi isterim.
Başa dön
caChaReL1907

MesajTarih: 2009-04-09, 15:59:36    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

diyar :
vah benim emeklerim vah biz bosa kürek sallamisiz Crying or Very sad neyi neye cevirmedik kimsenden bir kurus alamadik bu kadar ücreti verecek varmi merak ediyorum gercekten 500 tl az bir parada degil yani turkiyenin bulundugu ortami düsünürsek cok istiyorsun kardes sunu 50 tl filan yapsan deger diyecem ama 500 cok hemde cogun cogunda az bir msql bilgisi olan her kes yapar diye düsünoyorum ki phpnukede sizin hayelinize kalmis bir sey yapamayacaginiz hic bir sey yok joomlanin bir kac temasina modulune bakarsaniz aynisini nukeyede yapiyorsunuz forumlarda okadar eklenti var joomladan cevirilmis ha diyeceksinizki hazirda varken niye cevirelim isin zevki orada olmuyani yapmak cevirmek yoksa bizlerde biliyoruzki her sey her yerde var ama insan ugrasmadikca yapmadikca bir seyler alisamaz al kur calistir haber ekle bunu hic site kurmamis biriside yapar ama hatalar cikmaya baslayincada nereye kosacagini bilmez hele birde paraci birisinin eline düserse vay haline ikide bir zirrrtttt block icin para firrrrrttttt surasi icin para hepsi canavara anlatmak istedigim her kesin kendisinin yapmasi ki site acicaksiniz oturun kendiniz yapin derim..

NOT:Destek yok bizim insanlarimizda Destek Destek olsa nelerin yapilacagini göstericemde yetistiremiyorum is güc sudur budur derken bedavaya geliyor her sey ama iste neyse bunlar benim sahsi görüslerim

Bizim sitemize nukeden joomlaya 500 tlye birisi güvenilir bir şekilde geçirseydi biz verirdik 500 tl yi size göre çok bize göre az başkasına görede normal gelebilir bu ücret sitenin büyüklüğü önemlidir.. hiç bir getirisi olmayan bir site için tabiki 500 tl vermek anlamsız gelebilir ama 100 000 üye ve binlerce haberi sorunsuz aktarıyoruz diyoruz yani 100.000 üyesi olan bir site için bir defalığına vereceği 500 tl çok değildir diye düşünüyorum
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2009-04-09, 16:00:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili sakal gayet iyi anladım
merak ettim sadece nedir bu kodlama farkı diye, aydınlattığın için teşekkür ederim.

joomla da bazı şeyler hazır sanırım
yeni başlayan biri nuke ile çok vakit kaybedeceğine joomla kullanabilir tabiki

kesin olan bir şey varki
kişinin bilgisi yoksa msn'den forumlardan v.s. YARDIM istemekle olmuyor bu işler
tırnağınız varsa başınızı kaşırsınız

yoksa vay halinize :)
Başa dön
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-09, 16:06:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fiyat konusunda ki açıklamamı önceki mesajlarda belirtmiştim. Ancak tekrar söyliyim bu göreceli bir kavram.

Benim kişisel olarak ya da firma olarak bu hizmet için vereceğim fiyat budur. Arkadaşınız vardır işten anlıyordur sizi kırmaz ücretsiz yapar, Çok ihtiyacınız vardır acildir. Hemen yapılmasını istiyorsunuzdur inanılmaz bir geek bulursunuz bir gecede işinizi bitirir ama 2000 tl nizide alır.

Serbest piyasa ekonomisinde her firma kendi fiyatını belirler, bulabileceği müşteride fiyat+kaliteye göre değişiklik gösterir.

Diyar arkadaşımın dediği gibi neler yaptık para alamadık demesi benim değil kendi sorunudur.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Ücret Karşılığı Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız