Anasayfa FORUMLAR Üye Giriþi Dosyalar Dersler Ýpuçlarý Yardýmcý Araçlar Hakkýmýzda
KÝMLER BAÐLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 662
Üye Adý
Þifre
Beni Hatýrla
          Yeni Üye KayýtYeni Üye Kayýt
          Þifremi UnuttumÞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Terimler?..
(5026 okuma, 2 yanýt)
 Netopsiyon Explorer V1.0..
(7894 okuma, 8 yanýt)
 Þiir Modülü Sorunlarý..
(37616 okuma, 59 yanýt)
 60sn.com & Netopsiyon..
(81284 okuma, 146 yanýt)
 60sn.com & Netopsiyon..
(26287 okuma, 36 yanýt)
 60sn.com & Netopsiyon..
(6352 okuma, 6 yanýt)
 v.1 alpha Kurulum Video A..
(4206 okuma, 2 yanýt)
 Netopsiyon Özel Nuke Sürü..
(4050 okuma, 2 yanýt)
 Þiir modülü sorunlarý..
(10042 okuma, 10 yanýt)
 Herkes Elindeki Dosyalarý..
(7414 okuma, 8 yanýt)
 Netopsiyon Ne Kullanýyor ..
(5737 okuma, 6 yanýt)
 Þiir Hikaye Modullerinde ..
(12628 okuma, 15 yanýt)
 Þiir Modülü 2.1..
(27972 okuma, 41 yanýt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Baþlýk görüntüleniyor - 60sn.com & Netopsiyon.com v.1 alpha hakkýnda
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GiriþGiriþ 

60sn.com & Netopsiyon.com v.1 alpha hakkýnda
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da baþlýklarý deðiþtiremezsiniz   Bu baþlýk kilitlendi: mesajlarý deðiþtiremez ya da cevap yazamazsýnýz    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Netopsiyon Dosyalarý
Önceki baþlýk :: Sonraki baþlýk  
Yazar Mesaj
elemin

Kayýt: May 27, 2006

MesajTarih: 2009-04-10, 22:46:48    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

catli28 :
sagol oldu bir sorum daha olacak kendi yaptýgým bloklarý ve modülleri nasýl utf dilinde yaparým mesela ý,þ,ð gibi kelýmeler hatalý cýkýyor bu sundugunuz sürümde

Basit bir þekilde anlatayým hemen Very Happy
türkçe Dil dosyasýný nor defterinde açýn
CTRL+H tuþu ile bul deðiþtir bölümünden mesela ö yü bul ö deðiþtir mantýðý DÝKKAT edilmesi gereken husus (Büyük harf küçük etkinleþtirme) yi seçiniz. sonra CTRL+S ile kaydedin bitti.

Deðiþiklik Yapýlacak Karakter Tablosu

ö - ö
Ö - Ö
ý - ı
Ý - Ä°
þ - ÅŸ
Þ - Åž
ü - ü
Ü - Ãœ
ç - ç
Ç - Ç
ð - ÄŸ
Ð - Åž

Kolay gelsin
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarýn web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-30, 17:37:37    Mesaj konusu: Forum Arasý Reklamlar

Baþa dön
catli28

Kayýt: Dec 27, 2005

MesajTarih: 2009-04-10, 23:11:39    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

dil dosyalarýndan kaynaklanmýyor sanýrým ama yinede yaptým halen ayný dil zadece benim ekledigim bloklarda ve modüllerde bu hata
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

Kayýt: Jun 22, 2007

MesajTarih: 2009-04-10, 23:21:41    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

msne ejkleyebilirmisin beni ordan yardýmcý oliyim sana senin sorun bitmicek gibi görülüyo toptan halledelim:D
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarýn web sitesini ziyaret et MSN Messenger
burakx

Kayýt: Jul 01, 2005

MesajTarih: 2009-04-11, 18:29:16    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

merhabalar,

öncelikle emegi geçenler için adýma teþekkür ederim.ileride dahada iyiye getirilebilir.

yeni bi konu baþlýgý açmak istemedim burdan devam etmek istedim.

herþeyini sorunsuz kurdum hatta denizlimdeki modülleride ekledim.sorun vermedi eklerken.yanlýz modül isimlerini degiþtirim derken ajax hata verdi.pek iyi bilmedigim için çözemedim :) zaten fotoya bakýnca anlaþýlýr.modül ismini degiþtirince resimdeki hatayý veriyo

bide unutmadan þunuda ekliyim.Sakal hocamýn tabýný uyguladým.sorunsuz bi þekilde çalýþtý.cnb güvenlik kodunda sorun çýkardý.hata çözümü için yazýlan kodlara baktým belirtilen kodlarý bulamadým.yanlýz linkler sorunsuz çalýþtý
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarýn web sitesini ziyaret et
cengiz46

Kayýt: Jun 04, 2005

MesajTarih: 2009-04-11, 18:57:45    Mesaj konusu: forum blogunda turkce karakter sorunu Alýntýyla Cevap Gönder

Merhaba oncelikle emegi gecen arkasa cok tesekkurler..

bu paketteki forum orta blogunu kurdugumda ana sayfada sadece block icinde turkce karakter hatasi aliyorum

ornegi kullanici menusu yazdigimda forumda duzgun gorunuyor ama ana sayfada block icinde

Kullanıcı Menüsü

bu sekilde gorunuyor
Baþa dön
byinfaz

Kayýt: Dec 18, 2005

MesajTarih: 2009-04-11, 19:10:58    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

Dil sorunu dosyalardaki charset 1 den kaynaklanabilir onlarý bulup 9 yapmanýz gerekiyor sanýrým utf 8 e de ayarlanabilir modül ve bloklar da çakýþmadan galiba
ben þimdi indirdim deneyeceðim emeðinize saðlýk teþekkürler..
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder AIM Adresi Yahoo Messenger
angelbrave

Kayýt: Apr 08, 2009

MesajTarih: 2009-04-11, 19:13:24    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

Paketi kurdum ADmin oluþturdum Yönetime girdim foruma girmeye ugraþýyorum ama forum yönetimine týkladýgýmda bembeyaz sayfa çýkýyor neden olabilir acaba ?
Baþa dön
byinfaz

MesajTarih: 2009-04-11, 19:27:52    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

htacces den olabilir Laughing
Baþa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-30, 17:37:37    Mesaj konusu: Forum Arasý Reklamlar

Baþa dön
cengiz46

Kayýt: Jun 04, 2005

MesajTarih: 2009-04-11, 19:35:44    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

htaccese nasil bi kod eklemek lazim turkce karakter sorunu icin cok kod var ama
yinede duzelmedi
Baþa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-04-11, 20:44:19    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

arkadaþlar türkçe karakterleri nerde alýyorsunuz biþ söyleseniz yada ekran görüntüsdünü çekseniz daha iyi yardýmcý oluruz htacces ilede bi alakasý yok
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarýn web sitesini ziyaret et MSN Messenger
byinfaz

MesajTarih: 2009-04-11, 21:20:33    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

sentinel 1. dosyada kurulumunda durdu kaldý geçiþ yapmadý manuel kurulabilirmi acaba ?

http://phpnuke.thport.com/ denemek için kurdum bakýn Very Happy sentinel phpmyadmini çökertti Very Happy

kurmadým sentineli forumuda

En son byinfaz tarafýndan 2009-04-11, 21:45:25 tarihinde deðiþtirildi, toplam 1 kere deðiþtirildi
Baþa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-04-11, 21:36:24    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

tekrar denedinmi kurmayý bidaha dene olmassa sana yollarým manuelleri yarýn þu an ben þehir dýþýndayým burda hiç biþi yok Very Happy
Baþa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-04-11, 21:41:30    Mesaj konusu: Re: forum blogunda turkce karakter sorunu Alýntýyla Cevap Gönder

cengiz46 :
Merhaba oncelikle emegi gecen arkasa cok tesekkurler..

bu paketteki forum orta blogunu kurdugumda ana sayfada sadece block icinde turkce karakter hatasi aliyorum

ornegi kullanici menusu yazdigimda forumda duzgun gorunuyor ama ana sayfada block icinde

Kullanıcı Menüsü

bu sekilde gorunuyor
,

Basit bir þekilde anlatayým hemen
türkçe Dil dosyasýný nor defterinde açýn
CTRL+H tuþu ile bul deðiþtir bölümünden mesela ö yü bul ö deðiþtir mantýðý DÝKKAT edilmesi gereken husus (Büyük harf küçük etkinleþtirme) yi seçiniz. sonra CTRL+S ile kaydedin bitti.

Deðiþiklik Yapýlacak Karakter Tablosu

ö - ö
Ö - Ö
ý - ı
Ý - Ä°
þ - ÅŸ
Þ - Åž
ü - ü
Ü - Ãœ
ç - ç
Ç - Ç
ð - ÄŸ
Ð - Åž

Kolay gelsin
Baþa dön
gencyaz

Kayýt: Dec 12, 2007

MesajTarih: 2009-04-11, 22:27:21    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

alipaksi
forum BBcode bölümüne yahoo videolarýný oynatmak için birsey yapa bilse idiniz ahh ahh bu yuzden smf mahkum kaldým :=)
Baþa dön
burakx

MesajTarih: 2009-04-11, 23:15:47    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

Malesef yeni baþtan kurdum tüm dosyalarý ve veri tabanýnýda sýfýrdan yeniden attým. ayný hatayý yine aldým.hemde sadece ilk kurulumu yaptýktan sonra.hiç bir modül, eklenti yada degiþiklik yapmadan..

burakx :
merhabalar,

öncelikle emegi geçenler için adýma teþekkür ederim.ileride dahada iyiye getirilebilir.

herþeyini sorunsuz kurdum hatta denizlimdeki modülleride ekledim.sorun vermedi eklerken.yanlýz modül isimlerini degiþtirim derken ajax hata verdi.pek iyi bilmedigim için çözemedim :) zaten fotoya bakýnca anlaþýlýr.modül ismini degiþtirince resimdeki hatayý veriyo

bide unutmadan þunuda ekliyim.Sakal hocamýn tabýný uyguladým.sorunsuz bi þekilde çalýþtý.cnb güvenlik kodunda sorun çýkardý.hata çözümü için yazýlan kodlara baktým belirtilen kodlarý bulamadým.yanlýz linkler sorunsuz çalýþtý
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarýn web sitesini ziyaret et
angelbrave

Kayýt: Apr 08, 2009

MesajTarih: 2009-04-12, 00:11:39    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

Arkadaþlar þöyle ufak hatýrlatma yapýyým ftp içinde baþka bi klasör çine php paketi kurarsanýz bazý sistem dosyalarý hata veriyor haberiniz olsun drek bunu roota kurucaksýnýz ki hatasýz olsun ben bugun kurdum klasörün içine hata hata verdi sevgili CODER abi Ýlyas abi yardýmcý oldu Allah Razý Olsun onun sayesinde çözdüm DÝP not olarak belirtmek istedim
Baþa dön
catli28

MesajTarih: 2009-04-12, 00:14:33    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

hata üstüne hata denizlim sitesinden Dernek modülünü indirdim bu hata cýkýyor
Kod:
Warning: fscanf(): supplied argument is not a valid File-Handle resource in /var/www/web1/html/wbb/includes/dernek_func.php on line 40

GCalendar yükledim dil ayarlamasýnýda yaptým yazdýgým mesajlarda kelime hatalarý cýkýyor

Denizlim sitesinden Köþe yazýlarý yükledým

Alýntý:

Warning: fscanf(): supplied argument is not a valid File-Handle resource in /var/www/web1/html/wbb/includes/ky_func.php on line 124

bu hatalar ve kelimeler utf 8 oldugu halde bozuk cýkýzor kelýmeleri ben düzeltirimde bu hatalar neden cýkýyor

yardýmcý olurmusunus
Baþa dön
catli28

MesajTarih: 2009-04-12, 01:55:03    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

forumdada hata var kayan mesajý degýstirmek istedigimde index bulamadým diyor ayrýca üyeler üye olunca bitir dedikten sonra mysql hatasý geliyor sayfayý geri alýp tekrar týklayýnca oluyor bu sorunlarý lütfen YARDIM edinde cözelim
Baþa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-04-12, 02:13:09    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

burakx :
Malesef yeni baþtan kurdum tüm dosyalarý ve veri tabanýnýda sýfýrdan yeniden attým. ayný hatayý yine aldým.hemde sadece ilk kurulumu yaptýktan sonra.hiç bir modül, eklenti yada degiþiklik yapmadan..

burakx :
merhabalar,

veri tabanýný oluþtururken karþýlaþtýrmayý utf8_bin secmeniz lazým büyük ihtimal sizinki ondan veriyo
Baþa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-04-12, 02:14:44    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

catli28 :
forumdada hata var kayan mesajý degýstirmek istedigimde index bulamadým diyor ayrýca üyeler üye olunca bitir dedikten sonra mysql hatasý geliyor sayfayý geri alýp tekrar týklayýnca oluyor bu sorunlarý lütfen YARDIM edinde cözelim

kayan mesaja bakýyorum yarýna çözersem buraya yazarým bitir dediðindede phpbb3 e yönlendiriyo o yüzden öyle phpbb3 ü kurmadýysan hatayý ondan alýrsýn yarýn senin surununuda hallederiz bugun baþka biyerde olduðum için bakmýyorum yarýn insallah çözeriz
Baþa dön
alipaksi
PhpBB Sorumlusu
PhpBB Sorumlusu

MesajTarih: 2009-04-12, 02:16:36    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

catli28 :
hata üstüne hata denizlim sitesinden Dernek modülünü indirdim bu hata cýkýyor
Kod:
Warning: fscanf(): supplied argument is not a valid File-Handle resource in /var/www/web1/html/wbb/includes/dernek_func.php on line 40

GCalendar yükledim dil ayarlamasýnýda yaptým yazdýgým mesajlarda kelime hatalarý cýkýyor

Denizlim sitesinden Köþe yazýlarý yükledým

Alýntý:

Warning: fscanf(): supplied argument is not a valid File-Handle resource in /var/www/web1/html/wbb/includes/ky_func.php on line 124

bu hatalar ve kelimeler utf 8 oldugu halde bozuk cýkýzor kelýmeleri ben düzeltirimde bu hatalar neden cýkýyor

yardýmcý olurmusunus

kurulumlarýný düzgün yaptýðýna emin ol modüllerde hiç bir sorun yok tek tek denenerek eklendi veri tabanýný oluþtururken utf-8_bin seçmelisiniz
Baþa dön
burakx

MesajTarih: 2009-04-12, 02:45:07    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

yok hocam malesef herþeyi aynen uyguladým.hatta;

"yükleme bitiminden hemen sonra Ýþlemler Bölümüne giriniz en alta Karþýlama: yý da utf8_bin yapýp git deyiniz. (Normalde utf8_bin ise gerek yok. Bu sadece bazý panellerde geçerli "

bunu dahil yaptým.tek sorun o resimdeki gösterdigim hata baþka hata yok.onuda orjinal caseyi yükleyerek gidermeyi düþünüyorum.tabi sorun yapar mý onuda bilmiyorum :)
Baþa dön
burakx

MesajTarih: 2009-04-12, 02:52:03    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

tahminimce o resimdeki sorunumda þu kodlardan kaynaklanýyor.problem neresinde onuda üstadlar bilir.

Kod:
        // as named properties so we loop through the elements array
    for (var e = 0; e < form.elements.length; e++)
      if (form.elements[e].name == fieldName)
        return form.elements[e];
  return null;
}
function addField (form, fieldType, fieldName, fieldValue,fldSize) {
  if (document.getElementById) {
    var input = document.createElement('INPUT');
      if (document.all) { // what follows should work
                          // with NN6 but doesn't in M14
        input.type = fieldType;
        input.name = fieldName;
        input.value = fieldValue;
      }
      else if (document.getElementById) { // so here is the
                                          // NN6 workaround
        input.setAttribute('type', fieldType);
        input.setAttribute('name', fieldName);
        input.setAttribute('value', fieldValue);
      }

if (fldSize > 0)input.setAttribute("size",fldSize);
    if (fldSize == "button")input.onclick = function(){getUpdate("edForm");};

form.appendChild(input);
  }
}

function getFormValues(fobj) {
    var str='';
    for(var i=0;i< fobj.elements.length;i++){
        var vn = fobj.elements[i].name;
        if(vn!="active" && vn!="inmenu" && vn!="submitED")
        str+= escape(fobj.elements[i].value)+'&';
    }//mvmcv
    str=str.substr(0,(str.length-1));
    return str;
}   

function LockForm(FormId){
var cells = document.getElementsByTagName("form");
   for (var i = 0; i < cells.length; i++) {
       status = cells[i].getAttribute("name");
       if ( status == FormId) {
           var j = i;
       }
   }
   return document.getElementsByTagName("form")[j];
}

function swObjValues(fobj,oname,ovalue){

var str='';
    for(var i=0;i< fobj.elements.length;i++){
        var vn = fobj.elements[i].name;
        if(fobj.elements[i].name== oname)
        fobj.elements[i].value=ovalue;
    }
}

dosya yolu : root/admin/modules/SW3.php
Baþa dön
elemin

Kayýt: May 27, 2006

MesajTarih: 2009-04-12, 04:17:23    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

Arkadaþlar öncelikle sizlerden özürdilemek istiyorum nedenmi ewt bukadar sýkýntý yaþamanýz asýl bizim hatamýz çünki bu pakete geçiþte bu sýkýntýlarý yaþayacaðýnýzý bildiðimiz halde sadece kurulum adlý bir html hazýrladýk videolu bir anlatým yada install hazýrlamamýz gerektiðini biliyorduk.
fakat sizi inanýn taktir ediyorum okadar hata ve sýkýntýlara raðmen vaz geçmeden bir çaba ve azim gördümki inanýn taktir ve minnet duydum yýlmadýnýz. ve bize de Very Happy sizin çýkaracaðýnýz paket bukadar olur demediniz Very HappyVery HappyVery Happy Allah hepinizden razý olsun. çok teþekkür ediyoruz hepinize ayrý ayrý.

Arkadaþlar yaþanýlan sýkýntý ve hatalarý tektek inceledik ve çoðunluðunun küçük kurulum eksikliklerinden kaynaklandýðýný gördük bunun için dün sabahtan beri bizim deneme sitelerimizden biri üzerinde (localhostda anlatým eksikliði olsun istemedim) bir video hazýrlamaya çalýþýyorum ama bende video yaparken bellek hatalarý alýyorum onun için bu mesajý yazmak istedim. pc ye bi format atar atmaz videoyu balon mesajla gene sýkýntý yaþamamak için sesli anlatýmlý yaparak yayýnlýyacaðýz. Lütfen biraz bize zaman tanýyýn. sýkýntýyý birlikte aþýp umduðunuz kadar ve ayný zamanda yaþadýðýnýz sýkýntýya deðdiðine deðer bir paket olduðunu göreceksiniz ama bu iddamý kesinlikle okadarda büyütmeyelim Very Happy hiç hatasýz demiyorum çünki Very Happy unutmayýn v.1 Alpha serisi :)))
Baþa dön
Kullanýcýnýn profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarýn web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
catli28

MesajTarih: 2009-04-12, 13:57:20    Mesaj konusu: Alýntýyla Cevap Gönder

bu kadar hatalar olur tebrik ederim böyle bir sunum sundugunuz icin önemli olan sunduktan sonra YARDIMýnýzý esirgememk inþallah yakýnlarda dahada iyi sunumlarýnýz olur sizleri tebrik ederim baþarýlarýnýzýn devamýný dilerim
Baþa dön
Önceki mesajlarý göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da baþlýklarý deðiþtiremezsiniz   Bu baþlýk kilitlendi: mesajlarý deðiþtiremez ya da cevap yazamazsýnýz    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Netopsiyon Dosyalarý Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Geçiþ Yap:  
Bu forumda yeni baþlýklar açamazsýnýz
Bu forumdaki baþlýklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarýnýzý silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsýnýz