Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 427
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25225 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16369 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36672 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20748 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13926 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17651 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10586 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6233 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6512 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23105 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11018 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6613 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8229 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5672 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14284 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7263 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9382 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10426 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13084 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69487 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37540 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11330 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10521 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5397 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72837 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29366 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11059 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12318 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5943 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8535 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84780 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10239 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9997 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4326 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10220 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13410 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6355 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26221 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17016 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8677 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10636 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6251 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7116 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8914 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5472 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53775 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9972 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6320 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10425 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - opsiyon temanın modulu
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

opsiyon temanın modulu
Sayfaya git Önceki  1, 2

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
artistbaron

MesajTarih: 2007-12-02, 04:08:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hey allahım....

önce agakin bey gelsinde kraldan cok kralcı olmus laflarını gerı alsın ...
sen bazı leyleri daha bilmediğin için senin sus demeni k.bakma şu an okumuyorum bile ... neyse konu zaten çöplük olmuş birileri bişeyleri anlamış belki Ali osman abide bişey derde konu öyle kapanır yada agakin bey gelip söyler pardon diye ....! Ben aracı olupta burda bişeylere YARDIM edıyorsam o gelipte burda bana laf atmasın.... bilmem anlatabıldım mı ? Bizde saygıda kusur yok ..... ama bize gelen taşa ne saygı tanırım nede baska bısey.......

ve dediğim gibi burda başka bır olayda var o özelimde kalsın pm kutumda
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 10:06:25    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
memo_qx
Nuke Sorumlusu
Nuke Sorumlusu

MesajTarih: 2007-12-02, 09:41:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla kapatsakmı Very Happy icinden cıkılmaz bı hal aldı artık
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2007-12-02, 12:39:40    Mesaj konusu: Re: opsiyon temanın modulu Alıntıyla Cevap Gönder

Bazı şeyleri netleştirmek için bu mesajla konuyu kapatıyorum.

Sizlere opsiyontema.com hikayesini en baştan anlatayım.

Yıl 2004. Beyhude yani Salih arkadaşım bir site gösterdi. Bu sitede tema adına tıklıyorsun ve sitenin görünümü tamamen temaya göre değişiyordu. Sitenin adını şu an hatırlamıyorum ki çoktan kapanmış sanırım. Yoksa karşıma çıkardı.

O zamanlar askere gidecektim. Askere gitmeden önce birkaç başarısız denemem oldu. Sitenin temasını değiştiriyordum ancak sayfa değişince orjinal temaya geri dönüyordu. Neyse askerlik zamanım geldi ve ben askere gittim. Acemilikten sonra Hakkari - Çukurca ya gittim. Orada bölük yazıcısı oldum. 2 tane bilgisayar vardı ve biri benim sorumluluğuma verildi. Yani anlayacağınız işler için kullanabileceğim, kendime göre dizayn edebileceğim bir bilgisayarım oldu. Askerde Utku arkadaşımla telefonda görüştüm. Programa ihtiyacım olduğunu söyledim. O da bana sağolsun bana ne lazımsa dünya kadar CD ile beraber gönderdi. İlk işim boş vaktimde localhost kurmak oldu. Ama uzun zamandır localhosta uzak kaldığımdan biraz zorlandım ama sonunda kurdum. Herşeyiyle çalıştırdım. netopsiyon.com yedeği de geldiği için onu aldım ve 7.5 sürümüyle hayatımıza giren modül yönetiminin ayrıldığı bölümü askerde uyguladım. Daha sonra bazı modüller yazdım. Bu modüller şu an netopsiyon.com sitesinde hala aktif halde kullanımda. Kaynak php dökümanları da geldiğinden takıldığım noktalarda başvuru kaynaklarına başvurdum.

Neyse opsiyontema yı yapmaya karar verdim. Boş vakitlerimde tekrar tema değiştirmeyi denedim. Yine tıklayınca görünümü değiştiriyor ancak sayfa değiştirince orjinale geri dönüyordu. c o o k i e yazdırarak problemi giderdim. Sonra herkeste bir IP adresi olduğunu düşünerek şöyle bir algoritma hazırladım.

function get_theme() {

//IP adresini al
//c o o k i e oku ve temaid yi al ve IP ye göre veritabanında seçim var mı bak.
//Temanın ID nosunu veritabanından temalar tablosundan kontrol et.
//Eğer bütün alanlar boşsa anatemayı göster. Ana temayı almak içinse nuke_config tablosuna bak.
//Eğer bir tema seçildiyse temanın ID sini al ve IP adresiyle beraber session ata, veritabanına kaydet ve c o o k i e yazdır.
//Sonra tema gösteriminde temalar tablosundan tema ID ye göre ismini al ve görünümü bu temaya göre değiştir.
//temayı tema seçtikten sonra session ve veritabanından al. ana temaya dokunma.
//Belli bir zaman geçince ve sitede hareket yoksa bu session kaydını sil. c o o k i e silinmediyse tekrar aynı kişi geldiğinde temayı göster.

}

Askerden geldikten uzun zaman sonra bu sistemi hayata geçirebildim. Ancak vaktim oldu diyebilirim.

Burada dikkat edilmesi gereken şu. opsiyontema.com projesi ne benim, ne cagonninin, ne seyranlının nede başka birinindir. Tema arşivi ve bu şekilde gösteriminin ana yaratıcısı Salih TAŞTEKİN dir. Fikir Salih dostuma ait, uygulaması ise bana aittir. Uygulama ise benim askerdeki çalışmamdır. Gelince üzerinde 2-3 çalışma yaptım o kadar.

cagonni nin verdiği sisteme hiç bakmadım. Ondaki bir yöntemi hiç kullanmadım. Tamamen bana özel bir kodlamadır. Özelden kodlamayı dileyene gösterebilirim. O eklenti ile karşılaştırabilir.

Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ancak hiçbir zaman nuke_config tablosundaki default temayı değiştirmedim. Her giren ana temayla siteyi açtı. Aynı anda birden fazla kişi sitede dolaşıyorsa seçtikleri temaları geçerli oluyor. Sonuçta herkesin proxy bile kullansa bir IP adresi var.

İşin özü bu ve fikrin değeri 1500$ dır. Sistemi satmayı ve paylaşmayı düşünmediğimiz için bu fiyatı veriyorum. Kimse böyle birşey için bu parayı vermez. Boşuna opsiyontema sistemini istemeyin. Biraz araştırın themes_system adındaydı sanırım öyle bir modül var. Onu kullanın. Yada ona benzer bir blok. mainfile.php ye filan eklemeler yapıyorsunuz.

Herkes fikrini söyledi ve bende en başa döndüm.

opsiyontema oluşum hikayesi budur. Her proje bir anda uygulanmaz, zaman gerekir. Zamanla eksikleri görülür ve proje geçici olarak durdurulur. Yakında yeni opsiyontema.com ile görüşmek üzere.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
intihar_mavisi

MesajTarih: 2007-12-02, 12:48:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Emeğine düşkün zekana hastayım ) ; Allah dayim etsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
agakin

MesajTarih: 2007-12-02, 18:58:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

artistbaron :
hey allahım....

önce agakin bey gelsinde kraldan cok kralcı olmus laflarını gerı alsın ...
sen bazı leyleri daha bilmediğin için senin sus demeni k.bakma şu an okumuyorum bile ... neyse konu zaten çöplük olmuş birileri bişeyleri anlamış belki Ali osman abide bişey derde konu öyle kapanır yada agakin bey gelip söyler pardon diye ....! Ben aracı olupta burda bişeylere YARDIM edıyorsam o gelipte burda bana laf atmasın.... bilmem anlatabıldım mı ? Bizde saygıda kusur yok ..... ama bize gelen taşa ne saygı tanırım nede baska bısey.......

ve dediğim gibi burda başka bır olayda var o özelimde kalsın pm kutumda

artist biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz sen canını sıkma burdaki açıklamalrda beni hiç ilgilendirmiyor boyunda büyük işlerede kalkışma ben yanlış birşey söylediğimi düşünmüyorum halen dahada krlacı lafında fikrim sabitdir üstüne alınması gerekenler alınsın sen kralcı değilsen alınmayacaksın üstüne kralcı olarak kasdedilen ali osman değildir bunu açıklamam gerekir baştan söyleyim bunu bu laftan bu çıkarılmasın.Sen yokken biz vardık burada ali osmanla ve halen daha burda olmasak bile ali osmalna bir hukuğumuz var sen kendi söylediklerine bakacaksın önce ve sonra ali osmanın yazdığına bu ssitem hiç kimseye ait değidir diye herkes birşeyler eklemiştir.istersen mu sesajı bir oku.Ali osmanın tamamıyla sahiplenmediği bir sistemi sen Birilerine mal etme.ve bilmediğin çok şey olduğunuda sakın unutma.....
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2007-12-02, 19:25:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Senin bir kere söylemen yanlış benım yazımı alıp alıntı yapman ve altınada kralcı onu bunu yazman yanlıs neyse ben daha hiiiç birşey demiyorum yarın öbür gün biz yine karşılaşırız birbirimize kin tutmanın alemi yok alıntı yaptıgın yazımda da söylediğin sözlerin anlamı yok..........Gerekli açıklama zaten gelmiş daha laf düşmez ...

sunuda bıl senınde bılmedıgın bıseyler var sen daha hala okudugun halde bazı seylerı anlamamıssın bunada guluyorum.....senın bu dedıklerınede kısaca aldırmıyorum sen hala yukarıdakı yazıları okumamıssın konusuyorsuni.......

sen yokken bız vardık dıyorsun bunun benım netopsıyonda bı yonetıcı olmamla alakası yok kımsede sana demedı git ayrıl......! emınım kı sen ayırlmak ıstemesen burdan ayrılmazdın.... yada aktf degıldın bu uygun görüldü neyse mesele o degılde ne alaka sen yokken bız vardık dıyrsun

Senın bu cosmanın sebebı nedır bılmıyorum sonunda ılk alıntı yaptıgın mesajımda ben dogru seylerı soylemısım sende yok odur budur demıssın sonunda alı osman demıskı ben yaptım ......! o dedıgın sıstemlede ılgısı yoktur sen hala baska sey konusuyorsun

ılk mesajıma bakalım oolayı aydınlatalım

arkadas ne kadar demıs bende ali osmana abı arkadas soruyor ne dıyım dıyorum abımde 1.500 dolardır dıyor fıyatı bende alıp buraya yazıyorum dıger arkadasta ben sıte yazdırım dıyor bende opsıyon temada zaten sıtedır acıklama yapıyorum sıstem ıle ılgılı ve osman abının yazdıgını bıldıgım ıcın alı osman abı yazdı dıyorum sende gelmıs

yok kralcı yok bu yok su saygım bozuluyor ama zorunamı gitti diyesim geliyor sana ne oluyor ki sen yazmamıssın etmemissin yanı aklıma baska seylerde gelmıyor degıl neyse kısaca

Ali osman Yapmıstır yapmadı diyenler cevabını almıstır.........
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız