Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 792
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 NetOpsiyon Nuke Son Yokla..
(31254 okuma, 26 yanıt)
 iyinet davetiye lazım..
(4030 okuma, 0 yanıt)
 İstyenlere Koşulsuz Kural..
(10385 okuma, 9 yanıt)
 Call of Duty: Modern Warf..
(3505 okuma, 0 yanıt)
 Clip-Bucket Türkiye Ekibi..
(11803 okuma, 13 yanıt)
 CLIPBUCKET sitesı kapandı..
(3657 okuma, 1 yanıt)
 NetOpsiyon SubVersiyon De..
(22616 okuma, 29 yanıt)
 BÜYÜK ORGANİZASYONLAR..
(71510 okuma, 151 yanıt)
 SİTE YARIŞMASI HAKKINDA Ö..
(12337 okuma, 15 yanıt)
 Site yarışması hakkında S..
(51012 okuma, 86 yanıt)
 YENİ NETOPSİYON GRUP..
(12056 okuma, 13 yanıt)
 Site Yarışması Başvurular..
(58281 okuma, 83 yanıt)
 Link Değişimi..
(6192 okuma, 5 yanıt)
 Yarışma ile ilgili..
(3911 okuma, 0 yanıt)
 CeBIT Bilişim Fuarı..
(13086 okuma, 15 yanıt)
 Netopsiyon Avatar'ı..
(9636 okuma, 11 yanıt)
 Netopsiyon İstanbul İftar..
(52701 okuma, 98 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Site yarışması hakkında Sorularınız?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Site yarışması hakkında Sorularınız?
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İşbirliği&Etkinlikler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-02-02, 00:09:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir kaç gün içinde 20 site oylamaya sunulacak.....

zaman konusuna gelince

2 günde 50 siteyi inceleyip puan verilmesini mi bekliyorsunuz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 09:08:26    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
metalmuzik

MesajTarih: 2009-02-02, 00:40:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok canım asla abim sana asla yorumumuz yok bilirsin beni sadece bekleriz dedigimize ddedik sakasına Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-14, 02:29:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

benim anlamadığım bir konu var site yarışmasının sonucunu o açtığınız forumdaki anketmi belirleyecek yani çoğunluk belirli bir siteyi secerse o sitemi kazanacak...

e bu durumda netopsiyon.com un üye artışı çoğalacak çünkü düşünün ben sitemdeki üyelere şu siteye girin foruma şunu yazın sitemiz birinci olacak desem bunu çoğu kişi yapar e bu durumda tasarımı sitesi süper ama üyesi olmayan birisi yarışmayı kazanamayacak.

veya ben oturuyum birgün akşama kadar netopsiyondan nik alıyım arkadaşlara dağatıyım

vs vs..

bu anket konusu bana pek adil gelmedi açıkcası
Başa dön
tuzruhu

MesajTarih: 2009-02-14, 02:58:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bana da pek mantıklı gelmedi yalnız farklı gerekçe ile;
adam kayırmalar bol olacak ve sonuçta yarışma haksızlıkla sonuçlanacak :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
asimcan

MesajTarih: 2009-02-14, 04:41:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yeni üyelerin verdiği oylar dikkate alınmasın. olay bu şekilde çözülür. hem bence hiç bir arkadaşımız yapmaz bunu. o kadar kaliteli site yapmışlar seoları iyi google da çatır çatır aranıyorlar. alexada dereceye girmişler. gidipte bu tür çakallıklamı uğraşacaklar? bırak ya :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-14, 05:31:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asimcan insanoğlu ciğ süt emmiştir unutma Wink

bu anket sistemi pek adil olmadı kanaatindeyim hala.
Başa dön
tuzruhu

MesajTarih: 2009-02-14, 05:56:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonsuzluk :

katılıyorum sana hocam, sonuna kadar arkandayım:) ve bu anket sistemi nihayetinde sonuçlanacaksa yarışma şimdiden yarışmadan çekildiğimi belirtmek istiyorum...

@Asımcan sorun yeni üye & eski üye meselesi değil, yarışmanın sonuçlanış şekli...Google'da çatır çatır aranıp, alexa değerinin yüksek olması bir sitenin kalitesinin ölçüsü değildir. Bu dediklerin tamamen ziyaretçi ve hit sayılarıyla alakalıdır ki hitin yüksek olması da içeriğin kalitesinin ölçütü olamaz (kasarsın düzinelerce top modellerle ilgili yazı, çekersin günde on binlerce hiti), Seo meselesine gelince, seo dediğin googletab kurum htaccess bir iki rewrite komutu yazmak hiç değildir... yarışmada oylamaya kalan sitelerin çoğu kodlama hatalarından geçilmiyor..Geçir bakalım hepsini teker teker bir XHTML veya CSS taramasından, karşına çıkan pencereden korkar bi daha da o pc yi açmazsın emin ol (ismini vermiim, sadece sitenin birinde abartmıyorum 1000'in üzerinde kodlama hatası var...inanmayan varsa teker teker taratsın listedeki siteleri)...neyse daha fazla uzatmak istemiyorum konuyu...yönetici arkadaşlardan istediğim şey; eğer böyle bir anket uygulaması sonucunda neticelenecekse herşey Birkalem'in listeden çıkarılmasıdır....
Başa dön
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-02-14, 06:18:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tuzruhu dediklerinde haklısın ama önce bir poliboyu dinleyelim belki bildikleri vardır ona göre bir karara varırsın,varırız ok Wink
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-29, 09:08:26    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-02-14, 11:31:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yarışma için özel anket tsarlayabilirdim...nuke anket modülünü kullanabilirdim( bir üye bir şık sçebilecek şekilde) ama

açık oylamayı uygun gördüm çünkü;

kimse benim sitem daha çok beğenildi diyemez. dediği an aç kardeşim bak sitene kimler puan vermişte ben saymamışım deme hakkım olacak...yani hile ne siz yapabilirsiniz nede biz.....

gelelim oy konusuna....

başlığı hangi gün açtım?

13 şubat gecesi....

sadece bu yarışma için üye olan biri en erken hangi gün üye olacak?

14 şubat...

sanırım unutulacak bir gün değil.... merak etmeyin asla ve asla hile yok...emin olabilirsiniz

gellim diğer bir konu puanalama nasıl olacak?

jurinin vermiş olduğu bir puanlama var....bunun yanında üyelerin vereceği oyun yüzdesi alınacak yani;

toplam 200 oy gelmişse ve herhangi bir site bu 200 oyun 30 nu almışsa....bu ne yapar?

%15 gibi bir puana denk gelir...sonra bunlar ile juri puanlamasını hesaba katarak birinci ikinci üçüncü ilan edilecektir

diğer konu...site sahibi kendisine oy veremezsin...

yüzde alındığı için hiç bri fark olmayacaktır. çünkü herkes kendi sitesine oy verecektir...

toplam 10 geldiğini düşünün....

1/10= %10

oran aslave asla değişmeyecektir...yani bundada fark eden hiç bir şey olmayacak..

başka sorunuz var mı?
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-02-14, 11:36:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tuzruhu :
Sonsuzluk :

katılıyorum sana hocam, sonuna kadar arkandayım:) ve bu anket sistemi nihayetinde sonuçlanacaksa yarışma şimdiden yarışmadan çekildiğimi belirtmek istiyorum...

@Asımcan sorun yeni üye & eski üye meselesi değil, yarışmanın sonuçlanış şekli...Google'da çatır çatır aranıp, alexa değerinin yüksek olması bir sitenin kalitesinin ölçüsü değildir. Bu dediklerin tamamen ziyaretçi ve hit sayılarıyla alakalıdır ki hitin yüksek olması da içeriğin kalitesinin ölçütü olamaz (kasarsın düzinelerce top modellerle ilgili yazı, çekersin günde on binlerce hiti), Seo meselesine gelince, seo dediğin googletab kurum htaccess bir iki rewrite komutu yazmak hiç değildir... yarışmada oylamaya kalan sitelerin çoğu kodlama hatalarından geçilmiyor..Geçir bakalım hepsini teker teker bir XHTML veya CSS taramasından, karşına çıkan pencereden korkar bi daha da o pc yi açmazsın emin ol (ismini vermiim, sadece sitenin birinde abartmıyorum 1000'in üzerinde kodlama hatası var...inanmayan varsa teker teker taratsın listedeki siteleri)...neyse daha fazla uzatmak istemiyorum konuyu...yönetici arkadaşlardan istediğim şey; eğer böyle bir anket uygulaması sonucunda neticelenecekse herşey Birkalem'in listeden çıkarılmasıdır....

yazıların çok güzel. yazdıkların hepsi doğru...ancak atladığın iki nokta var...

1-) senin bu yazdıklarını juride biliyor. Juri çok sağlamdır sen hiç merak etme ve bunların hepsi göz önüne alındı

2-) bu 20 site türkiyenin en iyi 20 sitesi değil. netopsiyona üye olanlar arasındada en iyi 20 site değil. sadece yarışmaya katılanlar arasında en iyi site

3-) o sıralama juri puanına göre düzenlenmedi. oy verenleri etki altında bırakmamak için karışık düzenlendi

4-) yarışmada juri

içerik-hız-seo-güvenlik-görsellik başlıkları altında puanlar vermiştir.
Başa dön
LaRoVVV

MesajTarih: 2009-02-14, 12:17:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Site Sahipleri Kendi Sitelerine Oy verebilecekmi?
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-02-14, 14:13:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet....dediğim gibi yüzde hesabı yapıldığı için hiç farketmez...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İşbirliği&Etkinlikler Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız