Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 688
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 php nuke kurulum tam anla..
(5965 okuma, 5 yanıt)
 Ders 10: Form işlemleri-1..
(19005 okuma, 25 yanıt)
 DERS-3: Değişkenler..
(22044 okuma, 29 yanıt)
 DERS-1: PHP Derslerine Ba..
(18012 okuma, 23 yanıt)
 DERS-5: Program Denetleme..
(24222 okuma, 33 yanıt)
 DERS-2: PHP Yazım Kuralla..
(32369 okuma, 48 yanıt)
 DERS-9: Fonksiyonlar..
(9621 okuma, 10 yanıt)
 DERS-4: Matematik ve mant..
(10754 okuma, 12 yanıt)
 DERS-8: Diziler..
(20082 okuma, 29 yanıt)
 DERS-7: PHP ile Döngü İşl..
(31710 okuma, 52 yanıt)
 DERS-6: Program Denetleme..
(8848 okuma, 10 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - php nuke kurulum tam anlatım
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

php nuke kurulum tam anlatım

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> PHP -> PHP Dersleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
hidalgo27

MesajTarih: 2010-03-26, 18:05:50    Mesaj konusu: php nuke kurulum tam anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar burada size php baştan sona anlatacağım

1-HOST VE DOMAİN

Sizteniz olması için domain :alan adı ve host:sitenizi yükleyeceğiniz alana ihtiyacınız var.Biz php site kuracağımız için hostun özelliklerine dikkat etmeniz gerek.
hostun özellikleri
-mysql desteği olması
-php desteği olması
-alanı en az 30 mb olsun
-birde trafiği en az 3 gb olsun

2-PHP NUKE İNDİRMEK

Biz burda 7.6 yı kuracaz pek farkı yok zaten yükleme konusunda onun için php nuke 7.6 yı indirelim
BURADAN İNDİRİN
http://hitkervani.com/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=19

3-DOSYALARIMIZI FTP'YE ATMA

Php nuke 7.6 yı indirdik
Aldığınız domain ve host şirketi size ftp bilgilerini yollamış olmalıdır.
FTP atma programı filezİllayı indirelim
BURADAN İNDİRİN
http://hitkervani.com/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=41

Filezillayı indirip kurduktan sonra açın ve en üstteki bilgileri doldurun
ftp sunucunuz-ıd isminiz-şifre (bu bilgileri aldığınız şirket yollar size)

şimdi sağ taraftaki bölümde public_html klasörünü açın sol taraftanda php 7.6 yı bilgisayarınızdan bulun açın içini içinde html yazan klasörünü açın ve içindeki tüm dosyları şağa tıkla ve karşıya yükleyin yükleme 15 dk sürer internet normalse aktarılmayan dosyalar varsa onlarıda yeniden karşıya yükleyin.burada işimiz bitti.

4-VERİTABANI OLUŞTURMA VE PHPMYADMİNE SQL YÜKLEME

www.sitenizinismi.com/cpanel adresine girin burası cpaneliniz
altlarda mysql database var oraya girin en üstte
new create database var oradan veritabanı isminizi oluşturun pencere açılacak add veritabanı filan yazar geri gelin new create database nin altında
Add New User orayıda doldurup createye tıklayın yine geri gelin
Add User To Database var oranın altında ise add yazan butona tıklayın ve burada da işimiz bitti.

cpanelinize yine gelin phpmyadmine girin oluşturduğunuz veritabanı ismi sol tarafta çıkmıştır çıkmamışsa sorun vardır. sol taraftan tıklayın oluşturduğunuz veritabanına menüden içeri aktara tıklayın.
metin dosyasının yerinde gözata tıklayın indirdiğimiz php 7.6 dosyasını bulun içinde sql dosyasına girin nuke.sql i seçin sağ altta git vardır ona tıklayı yükel 1 dakikada burada da işimiz bitti.

Herhangi bir text editörü veya Cute FTP Pro gibi bir programla config.php dosyasını açın ve aşağıdaki satırları bulun:config.php dosyasının yeri indirdiğimiz php 7.6 dosyasını açın html dosyasının içinde

$dbhost = "localhost"; (Bu kısım ağırlıklı olarak sabit olarak kalır)
$dbuname = "demo"; (Database kullanıcı adınız)
$dbpass = "demo"; (Database şifreniz)
$dbname = "phpnuke"; (Database adınız)
$prefix = "nuke"; (Bu kısımda genellikle sabit olarak kalır)
$user_prefix = "nuke"; (Bu kısımda genellikle sabit olarak kalır)
$dbtype = "MySQL"; (Biz MySQL kullanarak Php Nuke kullandığımız için bu kısımda sabit)
$sitekey = "SdFk*fa28367-dm56w69.3a2fDS+e9"; (6.5 ve 6.6 versiyonunda çıkan bu bölümü mutlaka değiştirin)

- Yukarıda sabit kalacak satırların haricindeki diğer satırları kendi bilgilerinize göre düzenleyin. $sitekey kısmını değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Yerine herhangi birşey yazabilirsiniz hiç önemli değil.

şimdi değiştirdiğimiz config.php dosyasını ftp filezilla ile kendi yerine yeniden atıyoruz.

bundan sonra www.sitenizinismi.com/admin.php ye girin yeni bir isim ve şifre oluşturun yönetim panelinize girin . artık siteniz kuruldu.

(alıntı :www.hitkervani.com)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-19, 01:40:45    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
hidalgo27

MesajTarih: 2010-03-27, 07:47:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yardımcı olabildikmi bilmiyorum belkide konu yanlış yerde Very Happy
Başa dön
hamzot

MesajTarih: 2010-03-27, 08:16:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yetersiz bence acemiler için mesela resimli anlat daha güzel olur benim fikrim tabi

ama genede emeğine sağlık

ben nukeyi bir abimizin sitesinden öğrendim ama okadar güzel videolu anlatıyorduki php nukenin kurulumu ayarları herşeyi yani en ince detayına kadar anlatıyordu şuanda videoları bozulmuş bakımsızlıktan

netopsiyonda o tür bir anlatım olsa yeni başlayanlar için

çok çok süper olur..

inş o sekil anlatanda çıkar netopsiyonda

ama neyse dedimya genede emeğine sağlık

kolay gelsin iyi çalışmalar...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
hidalgo27

MesajTarih: 2010-03-27, 18:45:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

önümüzdeki günlerde videolusunuda yapacam
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-03-27, 18:51:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konu yanlis baslik altinda oldugu icin PHP dersleri bolumune tasinmistir!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
bybedircan

MesajTarih: 2010-03-27, 22:24:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşım ellerine ve klavyene sağlık, ama resimli anlatım, daha mantıklı yeni başlayan kardeşlerimiz için,,hamzot kardeşimiz acemiler için demişte , güzel kardeşim, daha güzel bir ifadeyle yeni başlayan arkadaşlar dihyebilirdin, Sonuçta bizde anamızın karnında, öğrenmedik, daha çok öğrenecek şeyimiz var,,,Bilen insan hiçbişey bilmeyen dir:D Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> PHP -> PHP Dersleri Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız