Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 805
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25187 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16340 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36644 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20736 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13911 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17613 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10572 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6222 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6507 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23089 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(10999 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6604 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8224 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5668 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14264 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7258 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9369 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10416 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13074 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69414 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37504 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11316 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10514 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5391 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72685 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29344 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11048 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12298 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5938 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8531 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84660 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10228 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9991 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4323 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10211 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13401 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6348 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26198 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17009 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8675 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6594 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10622 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6243 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7113 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8903 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5469 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53686 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9963 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6315 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10405 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Thema Yapımı : Microsoft Office FrontPage 2003'de
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Thema Yapımı : Microsoft Office FrontPage 2003'de

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
oSmaneMRe

MesajTarih: 2006-03-22, 22:56:43    Mesaj konusu: Thema Yapımı : Microsoft Office FrontPage 2003'de Alıntıyla Cevap Gönder

Microsoft Office FrontPage 2003 de Thema Nasıl Yapılır ?
Sıfırdan Anlatacak Arkadaş Var mı ? Aradım ama bulamadım ? Rolling Eyes Embarassed Wink
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-11, 21:12:50    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
agakin

MesajTarih: 2006-03-22, 23:17:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eğer sıfırdan bir tema yapmaktan bahsediyorsan sadce frontpage yeterli değil ama başka bir temanın theme.php table.php gibi php dosyalarını kullanıp sadece html uzantılı olan dosyaları yapacaksan gayet basit sadece tablo yapacaksın ve theme.php de ki bağlantılara göre isimlendireceksin bunu öle uzunu uzadıya anlatılacak birşeyi yok
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
oSmaneMRe

MesajTarih: 2006-03-22, 23:22:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim agakin kardeş.
Deneyelim bakalım.
Sıfırdan Yapmam için başka neler gerekli? Front2003 dediler aldık
olursa alırız ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
agakin

MesajTarih: 2006-03-22, 23:29:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok başka bir şeye ihitiyacın yeterli
Başa dön
wellboy

MesajTarih: 2006-03-23, 01:43:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

agakin :
eğer sıfırdan bir tema yapmaktan bahsediyorsan sadce frontpage yeterli değil

DoctoR-X :
Sıfırdan Yapmam için başka neler gerekli? Front2003 dediler aldık
olursa alırız ?

agakin :
yok başka bir şeye ihitiyacın yeterli

agakin konu biraz benimde ilgimi çekti yanlış anlama ama biraz çelişkili olmuş bunlar; sanırım birinde 1 kelime eksik yada fazla yazdın...

şu an var olan bir theme yı görünümü tamamen bağlantıların bir kısmını editlemek istesek kullanabileceğimiz en iyi araç nedir sizce
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
seyranli

MesajTarih: 2006-03-23, 03:11:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

agakinin demek istediği şey şu, mesela ben hiç php editör programıo kullanmam, hep notepad ile yazarım, yani frontpage yetmez ama extra bişey almaya da gerek yok. nerde olursa olsun kod yazabilirsiniz. temanın html kodlu yerini dğeiştirecekseniz frontpage, dreamweaver vs. vs. size gereken programdır, ancak theme.php içerisindeyse kodlar sizin gözünüzde vccanlandırmanız gerekebilir Very Happy veya kodları ayıklarsınız veya da şimdi aklıma gelmeyen php kodlarını da gösteren programlar vardı, onlardan bulablirsiniz
Başa dön
oSmaneMRe

MesajTarih: 2006-03-23, 20:58:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vay bee saolun ßeyler ...
özelliklede sana seyranlı
Başa dön
serserialper21

MesajTarih: 2006-03-23, 22:23:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende publisher kullanırım office 2003 içinde mevcut çok güzel bir web editoru gorevi goruyor...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-11, 21:12:50    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2006-03-24, 01:42:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben nukeden filan anlamam ama anlayan bazıları Namo WebEditor Suite v6.0 bunu kullanıyor serial isteyen ö.m. atsın.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
computerdelisi

MesajTarih: 2006-06-18, 04:25:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Amoki serial isteyen filan yazmamalısın.. Serial ve Crack bu sitede yasak...

ayrıca sıfırsan theme yapcaksan , photoshop bilgin olmalı

THNKS
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ChatMAN

MesajTarih: 2006-06-18, 09:11:09    Mesaj konusu: PHP-Nuke ile sıfırdan tema yapmak?¿ Alıntıyla Cevap Gönder

computerdelisi :
Amoki serial isteyen filan yazmamalısın.. Serial ve Crack bu sitede yasak...

ayrıca sıfırsan theme yapcaksan , photoshop bilgin olmalı

THNKS

" ayrıca sıfırdan theme yapcaksan , photoshop bilgin olmalı "

Bu konu üzerinde duralımmı biraz hazır tam konuyu ifade eden bir başlık açılmışken?

Şimdi ben 10 yıllık grafikerim. Photoshopu 5,5 sürümünden beri kullanıyorum. ImageReady de dahil. Ayrıca fireworks dreamweaver frontpage programlarını da iyi kullanırım. Nitekim joomla için sıfırdan yaptığım temalarda mevcut. ( grafiklerinden kodlarına kadar . Ziplemesi ve paylaşım için upload etmesi dahil) ;)

Gel gelelim şu nukenin temalarını aklım almadı. yaptığım bir sürü psd var nuke için. hatta flash ile entegre olabilecek şekilde yaptıgım psdler var ama bir türlü code kısmını aşamadım gitti. Yüzlerce çeşit var olan temayı inceledim, onların üzerinde çalıştım ama bir türlü mantıgını çözemedim. Aslında mantığını anladım gibi fakat geliyorum geliyorum sonunda bir hata çıkıyor. Ya j a v a s c r i p t bilmem ne satırında hata çıkıyor, ya bi resim görünmüyor en çokta beyaz sayfa açılması yokmu sinir oluyorum o zaman :) Hasılı ben şöyle önce photoshoptan Hayallerimin derinliklerinden gelen renklerden ve grafiklerden süzülerek ortaya çıkmış bir psd yi fireworks ile tekrar açıp formatını ve optimizasyonunu yaptıktan sonra java sript ve dhtlml menulerle zenginleştirip flash animasyonlar bannerlerle süzledikten sonra çalışır bir nuke themesi yapamadım gitti. Yaptım da nuke theme olarak çalıştıramadım. Bu sağda solda dağıtılan temaları insanlar sürekli var olan bir temayı editleyerek yapmıyordur sanırım. Vardır sıfırdan tema yapmanın bir yolu. Eminim bu konuyla yakından ilgilenen ama benim gibi sağlam bir kaynak bulamayan ve merak içinde olan, ve merağını giderebildiğinde show yapacak olan bir sürü grafiker arkadaşım vardır. Bu işi ayrııntılı olarak anlatan nir kaynak ya da anlatabilecek ya da bir şekilde yol gösterebilecek varsa yardımlarınızı ivediyen bekliyorum arkadaşlar. Hiç olmazsa ben psdleri tabloları falan yapayım da siz gerisini halledin bari de yaptıklarımı kullanibeleyim yoksa bütün aşk bitecek. insan başaramadıkça hırslanıyor bir süre ama başarısızlık uzadıkça da yılıyor başlarım nukesine temasına da diyesi geliyor yani dimi?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
KaaN

MesajTarih: 2006-06-18, 10:17:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bakın arkadaşlar eğer iyi bir tema yapmak istiyorsanuız bana göre front page kullanmayın. Hatta front page'yi hiç kullanmayın. Çok niteliksiz bir program. İlk başlarda kolaylığı insanı cezbediyor ama daha sonradan köreldiğinizi fark ediyorsunuz. Tasarımdan eser yok o programda. Php kodlarını bozuyor. Ne de olsa Microsoft.

Dreamweaver bu iş için bir numara. Onunla çok başarılı işler çıkarabilirsiniz. İng.'dir ama kullanımı çok zor değildir.

Eğer siz de adam gibi bir tema yapmak istiyorsanız , grafik programlarından birisini bilin. Benim tercihim macromedia fireworks. Bunu kullanırsanız grafikte daha doğrusu web grafiğinde şahaneler yaratabilirsiniz. Size en kısa zamanda düzenlediğim temaları göstereceğim. Dream + Fireworks. Olay budur. php editoru olarak da Note pad ++ kullanıyorum. Wordpad'dan daha iyidir. Kodları renklendirmesi bakımından .

Saygılar.
Başa dön
ChatMAN

MesajTarih: 2006-06-19, 13:56:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ByKaaN :
bakın arkadaşlar eğer iyi bir tema yapmak istiyorsanuız bana göre front page kullanmayın. Hatta front page'yi hiç kullanmayın. Çok niteliksiz bir program. İlk başlarda kolaylığı insanı cezbediyor ama daha sonradan köreldiğinizi fark ediyorsunuz. Tasarımdan eser yok o programda. Php kodlarını bozuyor. Ne de olsa Microsoft.

Dreamweaver bu iş için bir numara. Onunla çok başarılı işler çıkarabilirsiniz. İng.'dir ama kullanımı çok zor değildir.

Eğer siz de adam gibi bir tema yapmak istiyorsanız , grafik programlarından birisini bilin. Benim tercihim macromedia fireworks. Bunu kullanırsanız grafikte daha doğrusu web grafiğinde şahaneler yaratabilirsiniz. Size en kısa zamanda düzenlediğim temaları göstereceğim. Dream + Fireworks. Olay budur. php editoru olarak da Note pad ++ kullanıyorum. Wordpad'dan daha iyidir. Kodları renklendirmesi bakımından .

Saygılar.

iyi de arkaşadım güzel diyorsun da bak biz hangi programla grafik yapabiliriz demedik ama. temanın bütün grafiği hazır. hemde fireworksla istersen onunla photoshop istersen onunla hazır. hatta ikisi birden kulanılarak yaptığım temalarım da var. mevzu bu çalışmalarımı nasıl php kodları ve html kullanarak tamamen bitmiş php nuke temasına cevirebilirim. yani theme php nedir index.html 0 kb olmasına ragmen ne işi var orda? tables.php nin mantıgı nedir? vs bu işin özü nedir yani. tekrar söylüyorum grafik kısmını gectik. bütün grafikler temanın iskeletine göre hazır. bundan sonrası nasıl oluyor onu öğrenebilecekmiyiz?
öğrenebilecekmiyiz diyorum çünkü artık bundan ümidimi kesmeye başladım. yıllardır bunu araştırırım ama bir türlü sağlıklı bilgi verebilecek özünü anlatacak birilerini bulamadım. herkez düzenlemeden bahsediyor. Diğer bir ifadeyle bu tema işinden anladığım kadarıyla php nuke kullanıcıların geneli yeni birşey üretmeyi düşünmeyen, ya tembel, ya beleşçi, ya kafası o kadar basmayan, ya da hırsızlık yapması hosuna giden (copyrightlerle oynayanlar) kişilerden ibaret. Üff ne bileyim ya. harbi sıkıldım bu işten. Bişey öğrenmeye çalışırken sağdan soldan duyma alıntı seylerle karsılasıyosun da kimse sana hakkıyla özünü anlatmıyoya, deliriyorum bıkıyorum bunalıyorum. bunlamış kafayla da bu işler olmaz abi. hadi selamelte.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
KaaN

MesajTarih: 2006-06-19, 15:34:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunun öğrenecek birşeyi yok. Kolay bir ara yüz seç kendine. Diyelim ki; nukenews. Bunun theme.php'si ile ilk aşamada senin için yok. Header.html'i dreamweaver'da aç. Yaptığın grafikleri oraya oturt. Aynı şekilde blocks.html'i de aç. Ona da oturt grafikleri. Sonra bakacaksın ki bazı yerler taşmış vs. Onları da ince ayar ile yapacaksın. theme.php'de a değerini 3 yapacaksın falan. senin kodlarla bir işin yok yani.

www.turkpenguen.org ( incele bakalım kendim yaptım)
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2006-06-19, 17:04:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Notepad den şaşmam :) ama bazen satırlar kayıyo o zamanda imdadıma PhpDesinger yetişiyo frontpage Dreamweaver falan hiç tavsiye etmem onlar çok içerikli programlar amatörler için html sitelerini kodlamada harika ama artık elime notepad verseler html site yazarım diyorsanız onları geçin bence NotePad olmasa halimiz harap kesinlikle tek geçerim Notepad sadece satır kayması sorununu gidersinler tek olur
Başa dön
warunix

MesajTarih: 2006-06-19, 17:19:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

PhpDesinger bence de super,PhpDesinger bence en guzeli hem kolayliklari var,
Başa dön
HasBahCa

MesajTarih: 2006-06-19, 19:04:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
yani theme php nedir index.html 0 kb olmasına ragmen ne işi var orda? tables.php nin mantıgı nedir? vs bu işin özü nedir yani. tekrar söylüyorum grafik kısmını gectik. bütün grafikler temanın iskeletine göre hazır. bundan sonrası nasıl oluyor onu öğrenebilecekmiyiz?

theme.php nin ne işe yaradığı malum phpnuke görünümünü ayarlar ve genel olarak yuzde 90 hepsi aynıdır. Sadece ufak eklemeler le farklılaştırılır. Bunu da baktığın anda değiştirmen gereken kısımları görebilirsin. index.html o kb mantığı çok basit dizinler içerisindeki dosyaların görünümünü saklamak için yoksa başka bir işe yaramaz. diyelimki theme ismin HasBahCa olsun themes/HasBahCa dizini içine konulan o kb index.html hasbahca.net/themes/HasBahCa şeklinde browserde yazan bir kişinin dosya isimlerini görmesini yasaklar. Bunun yerine index.html yi boş koymak yerine içine kodlarını koyarak istediğim yere yönlendirme yapabilirim.

burası html kabul etmediği için adresi aşağıda yazıcam oradan bak

tables.php nin mantığı ise genelde news modulu içinde kullanılır ayrıca tablo içnde kullanılan bölümleri ayarlar yoksa yazılar genelde düz bir satır halinde cıkar sayfayı tablolalara bölerek düzenleme sağlar böylece yazıların iç içe gecmesi önlenir

Alıntı:
yıllardır bunu araştırırım ama bir türlü sağlıklı bilgi verebilecek özünü anlatacak birilerini bulamadım. herkez düzenlemeden bahsediyor. Diğer bir ifadeyle bu tema işinden anladığım kadarıyla php nuke kullanıcıların geneli yeni birşey üretmeyi düşünmeyen, ya tembel, ya beleşçi, ya kafası o kadar basmayan, ya da hırsızlık yapması hosuna giden (copyrightlerle oynayanlar) kişilerden ibaret. Üff ne bileyim ya. harbi sıkıldım bu işten. Bişey öğrenmeye çalışırken sağdan soldan duyma alıntı seylerle karsılasıyosun da kimse sana hakkıyla özünü anlatmıyoya, deliriyorum

Yazmanda haklısın genelde hazıra meraklı kişileriz ama hiç bir themeyi aslına uygun kullanmadım muhakkak değişiklik yapmışım kendime göre adapte etmişimdir. Her ne kadar nuke yazma bilgim olmasada adapte etmede biraz becerikliyim.

Bence theme yapmanın en basit yolu theme.php de ufak değişiklerle genelde burada yapmanız gereken fazla bir şey yok dosya yazı renkleri falan değişir.

eğer blovk veya sayfa görünüm dosyalarını istersen theme içinde de yaparsın ama bence html dosya yaparak theme.php içine gerekli yerlere uyarlamak.

Buyur aşağıda sana blocks.html dosyası örneği

burası html kabul etmediği için adresi aşağıda yazıcam oradan bak

gördüğün gibi komple html kodları bunu istersen frontpagede istersen notepad da yazabilirsin anlaşılmayacak bir sey yok sadece broda dikkat etmen gereken tek yer var content satırı ekleyeceğin yeri düzgün secmen gerek.

http://hasbahca.net/files/kodlar.zip
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
HasBahCa

MesajTarih: 2006-06-19, 19:15:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :
Notepad den şaşmam :) ama bazen satırlar kayıyo o zamanda imdadıma PhpDesinger yetişiyo frontpage Dreamweaver falan hiç tavsiye etmem onlar çok içerikli programlar amatörler için html sitelerini kodlamada harika ama artık elime notepad verseler html site yazarım diyorsanız onları geçin bence NotePad olmasa halimiz harap kesinlikle tek geçerim Notepad sadece satır kayması sorununu gidersinler tek olur

istersen

http://www.textpad.com/

adresinden texpad i dene satır kayması falan yok ve notepada bin çeker
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
aslanonur

MesajTarih: 2006-06-19, 19:55:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HasBahCa :
aslanonur :

istersen

http://www.textpad.com/

adresinden texpad i dene satır kayması falan yok ve notepada bin çeker
Sevmedim hiç ya NotePad kadar zevk vermiyo
Başa dön
ChatMAN

MesajTarih: 2006-06-19, 20:09:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açıklama yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Bi miktar daha fikir edindim denilebilir. Fakat birşeyi daha merak ediyorum. Var olan bir temayı editlemek ya da bütün dosyalar ve bunların kodları dahil sıfırdan tema oluşturmak istiyoruz diyelim. Öyle bir grafik tasarımı varki sitenin tamamen free. yani şurda şu blog olmaz burda bu komutlar calışmaz, o kod bu alanda hata verir gibi kriterlerimiz varmı. misal joomladaki gerçek zamanlı olarak siteyi daraltıp fixed size yapalıme yada increase decrease gibi özellik kullanmak. yada vbulletindeki forum başlıklarını simge durumunda kücültürmüş gibi gizleyip gösterebilme özelliği gib değişik ve zengin kodlamalardan faydalanmak mümkünmü? nasılki bazı modullerdeki kodlar her sürümde calısmıyor, şu sürüm için bu sürüm için gibi şartlar oluyor, aynı şekilde html java, java script, flash, dhtml gibi kodlarda da böyle sürümlerde farklılık ya da kod uyuşmaması gibi problemler olurmu? Temayı tasarlarken özgürlük sınırımız nedir? olmazsa olmazlar yada asla yapılamayacaklar nedir?

Not: bu forum baslığı altında sizlerle bir ya da iki tasarımımı psd olarak paylaşıp bun temaya nasıl dönüştürürüz konusunda da fikir almak istiyorum. ya da alıp temaya dönüştürebilecek arkadaşlar varsa onlardan da YARDIM bekliyorum.
Başa dön
HasBahCa

MesajTarih: 2006-06-20, 10:58:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Chatman istediğin özelliklerin hepsini kullanabilirsin css style desteğini kullanabilirsin. html kodları şart değil bloksuz theme oluşturabilirsin. Bazı kodların bazı sürümlerde çalışmama sebebi emniyet açışından bazı eski kodların çıkartılmış olması veya emniyet açısından yasaklanmış olmasından ayrıca eski 6.** sürümlerinde admin dizinin yerinin değişmesi veya username gibi database isimlerinde değişiklikler olmasından dolayı.
Thmeye yaparken asla yaplamayacaklar diye ben bir şey olacağını tahmin etmiyorum.
Görünüm senin sanat zenginliğine bağlı, istersen içeriğinde psp dosyaları bulunan bir kaç theme indirerek bak
Başa dön
ChatMAN

MesajTarih: 2006-06-20, 11:53:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yardımcı olan arkadaşlara (özellikle Hasbahca nickli arkadaşıma) teşekkür ederim. tema yapmakla ilgili çalışmalarıma sayenizde ciddi olarak başlamış bulunmaktayım.

Hadi hayırlısı...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız