Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 693
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Linkinizi Ekleyebilirsini..
(7149 okuma, 4 yanıt)
 4300 Adet Dofollow & ..
(5281 okuma, 2 yanıt)
 Alexa ile ilgili Bilgiler..
(15581 okuma, 14 yanıt)
 Tek tıklamada 350 arama M..
(9850 okuma, 8 yanıt)
 Pr değerleri yüksek sağla..
(4782 okuma, 0 yanıt)
 Tam detaylı site istatist..
(4215 okuma, 0 yanıt)
 Pr leri yuksek dizin Ve t..
(6067 okuma, 0 yanıt)
 PR4 Dizin {ücretsiz}..
(11235 okuma, 7 yanıt)
 Websitenizin değerini öğr..
(25099 okuma, 26 yanıt)
 Dmoz Nedir ? [open direct..
(25507 okuma, 22 yanıt)
 Yeni Kodsuz Dizin..
(5044 okuma, 0 yanıt)
 Websitemi 5 Adımda Nasıl ..
(8255 okuma, 5 yanıt)
 Yabancı & Türkçe Onla..
(8331 okuma, 3 yanıt)
 Yeni Başlayanlar Için...
(7693 okuma, 0 yanıt)
 Bedava Link Ekle Hit Kaza..
(8084 okuma, 3 yanıt)
 Dmoz 2..
(9656 okuma, 6 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Websitemi 5 Adımda Nasıl DMOZ'a Kaydettiririm ?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Websitemi 5 Adımda Nasıl DMOZ'a Kaydettiririm ?

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> DMOZ ve Diğer Dizinler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
KartaLL

MesajTarih: 2007-09-16, 22:55:40    Mesaj konusu: Websitemi 5 Adımda Nasıl DMOZ'a Kaydettiririm ? Alıntıyla Cevap Gönder

1) Hangi kategoriye başvurmalıyım ?

Öncelikle DMOZ'a girerken yapacağınız ilk şey,kategorimizi kesin bir şekilde belirlemek.Eğer birden fazla kategoriye uyma ihtimaliniz varsa,editörü olan kategorilere öncelik verin

2) Nasıl bir açıklama yazmalıyım ?

En önemli adımlardan birisi de burası, eklenmeyi hedeflediğiniz kategorideki diğer sitelerin içeriklerini ve hangi açıklamalarla kabul edildiğini incelemeniz.
Burada ki felsefe bu, '' Eğer onlar bu şekilde bir açıklama ile kabul edildiyse, bende buna benzer bir açıklama ile kabul edilebilirim ''

3) İçeriğiniz gerçekten DMOZ'da listelenmeye yeterli mi ?

Bunu yapmanız için websitenizi adres çubuğuna yazıp bir yabancı gibi gezin.Objektif olarak düşüncelerinizi değerlendirin.Başvurmayı hedeflediğiniz kategorideki siteler kadar veya daha yeterli bir içeriğiniz varsa başvurun.

4) Spam öğelerinden sitelerinizi kesinlikle arındırın.

DMOZ'a eklenecek siteniz spam içeriyorsa,kesinlikle başvurmayın.Sadece kategori editörlerinin zamanını boşuna çalmış olursunuz.Bu sitenizin editörler gözündeki itibarını düşürmekten başka hiçbir işe yaramaz.
Benim kategorimde bu tarz başvuruları gördüğüm an siliyorum.Kesinlikle değerlendirmiyorum.

5) Düzgün bir açıklama ve içerikle başvuran herkes kabul edilebilir.

Madde 2 'de belirttiğim üzere, açıklama kısmındaki en önemli kıstas diğer eklenen sitelerin açıklamalarıdır. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Diğer açıklamalara benzer demekle tıpatıpını kastetmiyoruz tabii ki ancak kelime grupları ve cümlenin kuruluş biçimi size fikir vermek açısından çok önemli olabilir.
Açıklamanızı yazarken,büyük harfle başlayıp , nokta ile bitirmeyi unutmayınız.İmlâ kuralları çok önemlidir.

Web Site Adresim : NetOpsiyon
Başvurduğum Kategori Adı ve Linki : Netopsiyon
Yazdığım Başlık : NetOpsiyon
Yazdığım Açıklama : Türkçe Php-Nuke Destek Sitesi..
Aldığım Cevap : Pozitif
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-03-28, 13:20:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
gonlumungulu

MesajTarih: 2008-05-09, 09:37:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Denedik ama başarısız olduk.. Artık dmoz diye bir site tanımıyorum..

siteyi öneriyoruz eklenmiyor zorla mı eklicez. hayır . tek care o siteye bir daha gitmemek.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-05-09, 10:47:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gonlumungulu :
Denedik ama başarısız olduk.. Artık dmoz diye bir site tanımıyorum..

siteyi öneriyoruz eklenmiyor zorla mı eklicez. hayır . tek care o siteye bir daha gitmemek.

yanlış 8)
dmoz ince eler sık dokur, gerekirse bir yıl uğraşacaksın, kolay değil belki ama girdikten sonra uğraştığıma değdi diyeceksin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
gonlumungulu

MesajTarih: 2008-05-09, 10:54:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haklısın 2 senedir ugrasıyorum gene nafile Very Happy Kabul edilmiyor
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-05-09, 10:57:08    Mesaj konusu: Re: Websitemi 5 Adımda Nasıl DMOZ'a Kaydettiririm ? Alıntıyla Cevap Gönder

o zaman vardır bir eksik yanın, 6 ayımı almadı eklemek 8)
Başa dön
gonlumungulu

MesajTarih: 2008-05-09, 10:59:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilgin için teşekür ederim hakan bakalım gene sitemi önerdim bakalım bu sefer kabul edilecekmi.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> DMOZ ve Diğer Dizinler Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız