Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 682
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 site düzenlemesi ücretli..
(8200 okuma, 2 yanıt)
 Dolgun ücretle profosyone..
(9635 okuma, 3 yanıt)
 CİLGİNİZ.NET PHPNUKE si..
(7629 okuma, 4 yanıt)
 manşet haber bloğu..
(7041 okuma, 4 yanıt)
 Uygun Fiyata Site Yaparım..
(13917 okuma, 15 yanıt)
 Hazır Paket Eğitim Portal..
(3942 okuma, 0 yanıt)
 W3 Validator Hatalarını Ü..
(3751 okuma, 0 yanıt)
 Tema Yaptırmak İstiyorum ..
(3722 okuma, 0 yanıt)
 Banner Yarışması..
(9023 okuma, 9 yanıt)
 şehir sitesi yapan varmı..
(7833 okuma, 6 yanıt)
 Ücretiyle Php-Nuke üye ve..
(7049 okuma, 5 yanıt)
 Text Link Satışı..
(6078 okuma, 4 yanıt)
 Ücretli Tema, Blok ve Mod..
(7476 okuma, 5 yanıt)
 Özgün içerikli makale blo..
(3883 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli - Sitedeki Bi Kaç..
(3559 okuma, 0 yanıt)
 Referans amacıyla webtasa..
(11102 okuma, 13 yanıt)
 Açılır-Kapanır Önizlemeli..
(7539 okuma, 6 yanıt)
 Flash Intro Yapacak Aranı..
(4403 okuma, 1 yanıt)
 Her Türlü Php Siteye Face..
(13600 okuma, 14 yanıt)
 sitem satliktir..
(8683 okuma, 8 yanıt)
 TEMA VE BLOCK EDİTLETECE..
(4646 okuma, 2 yanıt)
 Seo - Modül - Sürekli Des..
(3678 okuma, 0 yanıt)
 Sürücü Kursu Scriptleri V..
(6666 okuma, 5 yanıt)
 Bu sitedeki haber ve rekl..
(6850 okuma, 6 yanıt)
 Urun Tanıtım Sitesi..
(3176 okuma, 0 yanıt)
 Ücreti ile taraftar sites..
(7568 okuma, 7 yanıt)
 Ücret karşılıgı phpnuke s..
(3505 okuma, 0 yanıt)
 Siteme ait block-modül vs..
(3624 okuma, 0 yanıt)
 Ziyaretçilere üstte açılı..
(4562 okuma, 2 yanıt)
 Firma ve İşyerleri İçin S..
(3977 okuma, 0 yanıt)
 Gelişmiş iddaa Script göz..
(6711 okuma, 5 yanıt)
 Flash Haber Bloğu..
(17568 okuma, 25 yanıt)
 üçret karşılığı host a ff..
(4472 okuma, 2 yanıt)
 Ücret karşılığı ufak bir ..
(3671 okuma, 0 yanıt)
 Ücretli Nuke Seo Kurulumu..
(8320 okuma, 7 yanıt)
 Adminden resim ve video y..
(3477 okuma, 0 yanıt)
 iddaa sitesi - canlı mac ..
(8482 okuma, 9 yanıt)
 forum sitelerine banner r..
(3346 okuma, 0 yanıt)
 Coppermine 1.4 nuke uyuml..
(7570 okuma, 7 yanıt)
 haber scpriti 100 tl..
(7498 okuma, 6 yanıt)
 Site içerik ve üye kampan..
(4812 okuma, 2 yanıt)
 Hazır php-nuke !!!..
(11436 okuma, 12 yanıt)
 phpnuke for sale..
(3479 okuma, 0 yanıt)
 sıtemız ıcın dolgun ucret..
(4538 okuma, 1 yanıt)
 HT Flash Oyun Betiği ( Sc..
(3557 okuma, 0 yanıt)
 denizlim.org satılıktır !..
(6934 okuma, 6 yanıt)
 3 yıllık 1gb host..
(3106 okuma, 0 yanıt)
 Ücret Karşılığı Her Türlü..
(3800 okuma, 0 yanıt)
 3 Aylık Reklam Sadece $1 ..
(7900 okuma, 6 yanıt)
 logo tasarımı..
(9882 okuma, 11 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Sitenizi Php-Nuke'den Joomla'ya Geçirelim..
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Sitenizi Php-Nuke'den Joomla'ya Geçirelim..
Sayfaya git Önceki  1, 2

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Ücret Karşılığı
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-09, 16:38:35    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın mersoy, Phpnuke ve Joomlayı kendi fikirlerim doğrultusunda karşılaştırayım.

Phpnuke'de blocklar vardır bunları sağa sola(custom bir code oluşturmadıkça her sayfaya koymak zorundasınızdır) Ana sayfada ortaya koyabilirsiniz. Phpnuke'un block sistemi sizi html konusunda kısıtlar web üzerinden direkt hml kodu girerek blok oluşturmaya çalışırsanız sizi üzer. Bu nedenle BLock'u genelliklie block-isim.php gibi bir dosya olarak hazırlamak zorunda kalırsınız.

Joomla'Da blocklara denk gelen module ler vardır. Burdaki en büyük kolaylık bir moduülü hangi açılan menü linkinde gozukecegini ayarlayabilmeniz ve sitenin yukarı aşağı sol veya sağ bir çok bölümüne yerleştirebilmenizdir.

Bir kere şu an itibariyle bence Joomla module sistemi Phpnuke Block sistemini döver, hatta 10 sn'ye de nakavt eder
:)

Diğer yanda Phpnuke'ün modül sistemine Joomla'nın component sistemi denk gelir. Normal şartlar altında Joomla component kurulumu Phpnuke module kurulumundan çok kolaydır. yüklediğiniz dosyayı web üzerindeki install bolumunden secer ve tusa basarsınız ve component kurulmuştur. Phpnuke de ise dosyaları atarız varsa install dosyası ona denk getirmeye calısırız. Yoksada sql dosyasını kendimiz phpmyadmin ile işleriz.

Şunu açıkca da belirtmek isterim, Phpnuke tema olayını çok iyi bildiğim joomla temalarında ise yolun başında olmama rağmen Joomla tema sisteminin çok daha geliştirilebilir olanaklar sunduğunu düşünüyorum. Şu anda Joomla'ya aktardığımız sistemimizde 1 temanın içinde 10 fakrlı renk stili sunabileceğiz. En güzel tarafıda, Sonradan kurulan eklentilerin her stilin style .css sistemine göre çalışmasını sağlayabilmek. Çok iyi hatırlıyorum. Phpnuke'De iki farklı theme kullanırken, Seri İlan Modülündeki sadece "başlık resminin" temaya göre açılması için çok ama çok uğraşmıştım.

Son olarakda yine netopsiyon forumlarında bir arkadaşın da yazdığı gibi Joomla'nın Search Engine Optimization'ı kısa adıyla SEO'su
Alıntı:
Bknz. http://www.seomoz.org/article/bg1
sanki google botlarını yazan kişi tarafından yazılmış gibi inanılmaz bir geriye dönüş var. Çok kısa bir örnek, askerde olduğum sıralarda çalışanlarımız bir müşterimize direkt html koduyla bir web sitesi yapmışlar. Ancak müşterimiz döndüğümden itibaren google'da çıkmak istediğini sürekli yeniledi. Bunun yüzde yüz elimizde olan birşey olmadığını belirtmekle beraber sitelerini Joomla sistemine taşıdık. Firma ismi jenerik bir isim olmasına rağmen ki "küçük kedi" dir siteleri googlenın belkide ilk 20 sayfasında yer almazken şimdi arama yaptığınızda 1. çıkabilmektedir.
Alıntı:
Bknz: http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=k%C3%BC%C3%A7%C3%BCk+kedi&btnG=Google%27da+Ara&m e t a=&aq=f&oq=

Yanlışım yoksa Joomla'nın atası Mambo'ydu ve ben o sıralarda programı detaylı olarak incelemiştim. Şunu söyleyebilirimki çok ama çok büyük yol almışlar.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-19, 17:58:25    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
dmg

MesajTarih: 2009-04-09, 16:58:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bende bir keresinde joomla kurdum ve 2-3 ay uğraştım ve sonunda kızıp sildim gitti, hiç tavsiye etmem heleki bilmeyenler için Very Happy ayrıca arkadaşın bahsettiği 3-5 yüz tl ödeyerek bu işi yaptırmak hiç akıl karı değil, o kadar paran varsa sıfırdan kur ister nuke ister joomla daha temiz ve daha güzel iş.

portal ve forum için nuke en güzeli, şehir, köy, siteleri için joomla düşünülebilir ama bunun dışında düşünemiyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
mersoy

MesajTarih: 2009-04-09, 17:22:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ansolon, teşekkür ederim nu kadar uzun bir açıklama yaptığınız için.

Nuke de istediğimiz bloğu istediğimiz yerde, istediğimiz modüllerin yanında istediğimiz blokları çıkarabiliyoruz. Biraz zahmetli olduğu doğrudur.

Bir çok arkadaş bilirki SEO yüzünden nuke yi en az 10 kez bırakmışımdır : )
bu kadar tecrübeyi seo yüzünden bırakmanın anlamsız olduğunu anlayınca geri döndüm.

Bknz: http://www.google.com/search?q=Yevmiyenin+arka+y%C3%BCz%C3%BC&rls=com.microsoft:tr:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7
eklediğim haber bir kaç saat içinde ilk sıralarda çıkabiliyor artık, özel bir seo felanda yok

2 kez joomla kullanmaya teşebbüs ettim. Çok karışık gelince sıkıldım ve kaçtım.

Sıfırdan başlayan kişiler için iyi bir fikir olabilir joomla ya da diğerleri fakat deneyimli bir nukeci nin joomla ya geçmesi için halen bir neden göremedim doğrusu. Her an blok ve modül yüklemediğimizi de düşünürsek nuke nin kurulum dezavantajlarıda çokta önemli değil.

Nuke nin bundan sonraki gelişim sürecini de düşünürsek, joomla ve wordpress gibi cms'ler ile başlamak daha doğru olur diye düşünüyorum.

kolay gelsin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-09, 17:41:47    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mersoy sana bazı konularda katılıyorum, ancak biz sürekli reklam değişiklikleri yapan sürekli yeni modül(blok) ekleyen çıkartan güncelleyen bir siteye sahibiz, En önemliside içeriğimizi istediğimiz gibi kategorizelendiremiyorduk. Bunun yanısıra görsellikle ilgili anlatacaklarım görülmeden pek de anlaşılayamacaktır sanırım. Bu nedenle sitemizi yayına soktuğumuzda sizinle bu konuda daha çok görüş alışverişinde bulunabilirsiz.

Joomla ismiyle ilk denediğimde bende açıkcası alışık olduğum Phpnuke yönetiminde uzaklaşınca hem zorluk hem sıkıntı yaşaadım. Hatta bende pes ettim. Ancak sonrasında rast geldiğim bazı tasarımlar beni gerçekten tekrar joomlanın içerisine çekti. Ayrıca 40 000+ fotoğrafı kaldırabilecek direkt uyumlu bir galeri bulmak ise açıkcası işin hediyesi oldu.
Başa dön
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-09, 17:55:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar 300-500 Tl vermek akıl kar işi değil diyorsunuz da birinizde çıkıp bende bu işi şu paraya yapabilirim diyen yok, Bu iş benim direkt gerçek kazanç kapım olsa nolacak? Ayıp olmaycak mı? Ya gerçekten bu hizmeti verebilecek yada başka bir yazılım hizmetini verebilen ve direkt kazanç kapısı da bu iş olan birisi mesaj attığında da böylemi tepki vereceksiniz.

Gerçekten çok yazık olur 15-16 yaşında o kadar çok yetenkli genç arkadaşımız varki tanıdığım, bu işlere inanın bizden daha çok kafaları basıyor. Üç gün sonra buraya verdiği hizmetleri yazsa ve bu şekilde cevaplar verseniz. "Ben yapamıyorum" ama bu yapanda çok pahalı yapıyor demek biraz da kıskançlık gibi gözüküyor.

Şöyle bir sorunumuzda var herşeyin bedava olmasına alışmışız. Birisi çıkıp bedava script yayınlasa eminim ilk download edenler burada ağız bükenler olur.

Joomla'yla ile Phpnuke 'u karşılaştırıken sadece bedava modüller ve componentlarını karşılaştırmak da yetersiz bence. Joomla'nın profesyonelce yazılmış ve ücrete tabii inanılmaz componentları da olduğunu ekleyeyim. Tabi ki bilgi paylaşmak için ancak her üç köfteyi de 25 e alamassınız.
Başa dön
eren58

MesajTarih: 2009-04-09, 18:49:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım ucuz veya pahalı olması insanin buna ne kadar ihtiyacı olduğuna göre belirlenir mesela ben bir köy sitesini götürmeye çalışıyorum para kazanmıyorum gördüğüm kadarıyla da buradaki insanların yüzde doksanı benim gibi sadece uğraş olsun diye siteyle uğraşıyor bedava bir eklenti olduğunda onu deniyor oyalanıyor ama para veripte bir eklentiyi kullanacağını sanmıyorum onun için siz 10 TL dahi isteseniz bize pahalı gelir parayla bir site yaptıracak olsaydık profesyonel bir şirkete yaptırırdık php eyle uğraşmazdık sonra bu form yardımlaşma formu parayla bir şey satmak için uygun bir yer değil diye düşünüyorum.

Arkadaşlar yeni bir paket hazırlıyorlar ve sunacaklar arkadaşların o ise ne kadar emek verdiklerini düşünebiliyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-04-09, 19:20:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iki üye aynı kişi mi? yoksa ortakmı çalışıyor bn onu anlamadım?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-09, 21:35:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06, Cacharel ve beni soruyorsanız Cacharel şirketimizin çalışanı, aynı kişi değiliz.

eren58, sözlerimi herkesi kapsayarak söylemediğimi bilmenizi isterim. Paylaşmanın ne olduğunu bilmediğimi sanmayın. Ben bu forumlardada birçok kişiye beklenti içinde olmadan YARDIM ettim. Forumda kaç mesajınız varda ettiniz derseniz 3 - 4 gün önce bağlandığımda hiç mesajım kalmamıştı bilmiyorum ama çok daha önceden forum sıfırlanmış olabilir.

Diğer yandan gördüğünüz gibi bu forumun başlığı ücret karşılığı biz de bu nedenle bu bölüme mesajımızı gönderdik.

Ancak lütfen herkes şunu anlasın biz burda herkesin üstesinden gelemediği, yapılması emek ve zaman alan (yaklaşık 100.000 üye, 10.000 haber ve 300'e yakın anket için 35 saat) bir hizmeti verebileceğimizi ve bunun ücretinin ne kadar olduğunu söylüyoruz. Bu hizmeti kimseyi tehdit ederek zorla satmıyoruz. Bu hizmeti almak istemeyenler olacağı gibi, almak isteyenlerde olabilecektir.

Saygılar sevgiler diliyorum.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-19, 17:58:25    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Ansolon

MesajTarih: 2009-04-30, 00:03:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Phpnuke 7.9'dan üyelerimizi, haberlerimizi ve anketlerimizi sorunsuz olarak taşıdığımız web sitemiz yayına başlamıştır. gözatmak isteyenler

www.ankarasosyete.com
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Ücret Karşılığı Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız