Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 599
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5676 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7111 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(5949 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6393 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9092 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4106 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5055 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5487 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6677 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7525 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7870 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16814 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4940 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10537 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7277 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3820 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11397 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5491 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3654 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5619 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9522 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6711 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5035 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4600 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6272 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5585 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(9055 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8104 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7267 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4027 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7429 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4716 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(8029 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8411 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5540 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5806 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4192 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5755 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5110 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3799 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5240 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6579 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6242 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8127 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(10970 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5246 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3964 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3708 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3431 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14212 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Az Önce Düşen Jenerik Domaini Aldım backordersiz !
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Az Önce Düşen Jenerik Domaini Aldım backordersiz !
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-28, 21:40:09    Mesaj konusu: Az Önce Düşen Jenerik Domaini Aldım backordersiz ! Alıntıyla Cevap Gönder

evet arkadaşlar bugün çok sevinçliyim bunu hem macroajansa hemde kendime borçluyum az önce nevsehirspor.com domaini düştü hemen reglettim kaç gündür düşmesini bekliyordum sayfası açıktı yenile çekerek pending deleteden kurtulmasını bekliyordum ve baktım düşmüş hemen reglettim sağolasın macroajans ve nevsehirspor.com artık benim kolay gelsin...

En son ugurekinci tarafından 2009-10-29, 01:24:35 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-18, 20:50:39    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
macroajans

MesajTarih: 2009-10-28, 21:49:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayırlı olsun
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Carrot

MesajTarih: 2009-10-28, 22:04:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayırlısı olsun uğur
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
sadrazam37

MesajTarih: 2009-10-28, 23:09:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayırlı olsun
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
mrtblt

MesajTarih: 2009-10-29, 00:18:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

waybe helal olsun bende düşürebilirmiyim www.ferditayfur.com u ne güzel hayaline kavustun bide ben kavussam
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Sanquin

MesajTarih: 2009-10-29, 00:25:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ugur helal olsun valla nevsehir adina domain birakmiycan yakinda :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 00:28:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla domainleri bak aklınızda bulunsun size bi domainin tam düşme süresini söyleyim uğur dediydi dersiniz domain düşmesi tam 66 gün sürer ilk 30 günde domain sahibi bişey yapmazsa kalan 36 günde o domain kesin sizindir isterlerse backorder çeksinler fakat 66ıncı günde whois.com.tr açın site adını girin dakikada 1 yenile yapın ben gündüzleri denemedim akşam girdim uğraşırken baktım düşmüş hemen reglettim. bu arada sağolun evet yakında büyük domainler elimde olacak ;)
Başa dön
By_PaPaKeR

MesajTarih: 2009-10-29, 00:49:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayırlı Olsun Kardeş. Ama Şunuda Hatırlatım Nevsehirspor Tescillenmiş Bir spor Kurumu. İsterse bir hamlede o domaini senden Alır. Üstüne birde dava bile açar.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-18, 20:50:39    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 00:51:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok bişey olmaz .com u isteyen alabilir dediğin gibi olsa benden önceki mahkemelik olmuştu ve almış olurlardı haklımıyım ? alakası bile yok .com.tr desen neyse o da zaten her isteyen alamaz !
Başa dön
By_PaPaKeR

MesajTarih: 2009-10-29, 00:55:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yok ben zaten Uyarı amaçlı söyledim. Bişe olmaz zaten. Genelde org kullanıyor spor klüpleri
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 00:56:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet sağolasın adamla yarın konuşurum zaten tanıyorum nevşehirsporla ilgilenen kişiyi yarın konuşur siteye bişeyler ayarlarım satmayacam zaten kurup ben editor olacam Very Happy
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-10-29, 00:57:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ugur bence sen bypakerin sözlerine dikkat et. lisanslı ve tescilli markalar hep başa beladır.... Wink Wink Wink

birde bir şeye takıldım...büyük domainler dedin söylermisin hangi büyük firma domainini yenilemek için süresinin dolmasını bekler Laughing
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 01:00:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06 :
ugur bence sen bypakerin sözlerine dikkat et. lisanslı ve tescilli markalar hep başa beladır.... Wink Wink Wink

birde bir şeye takıldım...büyük domainler dedin söylermisin hangi büyük firma domainini yenilemek için süresinin dolmasını bekler Laughing

anlamadım gene ilginç yorumlarla geldin ben sadece domain hakkında bilgi verdim yukarıda :) başa bela olmaz merak etme ;)
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-10-29, 01:09:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ugurekinci :
. bu arada sağolun evet yakında büyük domainler elimde olacak ;)

bu büyük domain sahipleri yenilemek için sürenin bitmesini mi bekliyorlar?
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 01:13:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06 :
ugurekinci :
. bu arada sağolun evet yakında büyük domainler elimde olacak ;)

bu büyük domain sahipleri yenilemek için sürenin bitmesini mi bekliyorlar?

valla biraz açık konuş öyle yorumlar yapıyonki içinden çıkamıyom dediğinde heralde süresi bitip yeniden mi regliyorlar diyorsun bitmeden devam ettirsinler :)
Başa dön
huseyinkoc

MesajTarih: 2009-10-29, 01:58:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hemen reglettim? diyosunda ben bunu anlamadım Very Happy
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 02:09:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

firma sahibi msnadresimde hemen söyledim hemen regledi o da domaini aldı hemen yani register yaptı anladınmı :) Very Happy
Başa dön
huseyinkoc

MesajTarih: 2009-10-29, 02:16:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu domain nin bağlı olduğu firma dışında bir firma olabiliyor dimi?
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 02:17:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

anlamadım açık yazın yaaa ?
Başa dön
atatan

MesajTarih: 2009-10-29, 08:34:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BY_Papaker hakli Tescilli isimlerin Domain uzantisi dahil isim kullanim hakki tescil yapan kisi veya kuruma aittir.

örnek
babasirketi ismi 30 sene elimizde bulundurduk irak savasi nedeniyle sirketi kapattik tescil islemleri 5 yil süreli ve tescili uzatmadigimiz icin uyanigin birisi hemen ayni isim üzerinden sirket kurmus ama tescil etmemis.biz babasirketi olan ayni isimi tekrar tescil etmek icin avukata basvurduk ve ismi geri aldik. 1 Yil dolmadigindan dolayi isteseydik maddi zarar davasi bile acabiliyorduk ama yapmadik.

ugur kardesim demiski hemen düstü aldim 66 gün süresi felan var tescilli bir isimin düsmesi icin tam 1 Yil gerekiyor.ismi taescil etmek veya kullanmak icin resmi gazete dahil bircok basin yayin organinda ilan verilmesi gerekiyor acik adrese basvuruluyor.vs vs vs dikkat etmek gerekir basiniz agirmasin.
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 12:22:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

atatan :
BY_Papaker hakli Tescilli isimlerin Domain uzantisi dahil isim kullanim hakki tescil yapan kisi veya kuruma aittir.

örnek
babasirketi ismi 30 sene elimizde bulundurduk irak savasi nedeniyle sirketi kapattik tescil islemleri 5 yil süreli ve tescili uzatmadigimiz icin uyanigin birisi hemen ayni isim üzerinden sirket kurmus ama tescil etmemis.biz babasirketi olan ayni isimi tekrar tescil etmek icin avukata basvurduk ve ismi geri aldik. 1 Yil dolmadigindan dolayi isteseydik maddi zarar davasi bile acabiliyorduk ama yapmadik.

ugur kardesim demiski hemen düstü aldim 66 gün süresi felan var tescilli bir isimin düsmesi icin tam 1 Yil gerekiyor.ismi taescil etmek veya kullanmak icin resmi gazete dahil bircok basin yayin organinda ilan verilmesi gerekiyor acik adrese basvuruluyor.vs vs vs dikkat etmek gerekir basiniz agirmasin.

şimdi anlamadığım nokta şu benden önceki adam sizin dediğinze göre hapiste ve domain boşta kaldı o zaman neden bu adamlar direk almadı ? benden önceki adama bişey olmuyor bana niye oluyor ben nevsehirspor.com.tr falan almadımki yasal olsun ama .com.tr onu da ben alacam aha yazıyım burya kimse hiç bişey yapamaz daha sizden duyuyuyom bu olayı bi başka sitede tanındık bi sitede 50 kişi yorum yazdı 1i bile böyle söylemedi :) adamla bugun konuşucam sıkıntı olmaz ben ismi satmak için almadım tasarlamak için aldım bu arada !
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-10-29, 12:30:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

atatan :

örnek

anlatmak istediğiniz asılsız...

anlatmak istediğiniz .tr domainler için geçerli olup com net org info biz us uzantılı domainleri bağlamaz...
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-10-29, 12:34:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amanav :
atatan :

örnek

anlatmak istediğiniz .tr domainler için geçerli olup com net org info biz us uzantılı domainleri bağlamaz...

evet bende bunu diyom ama .com.tr belgeli alacam .com .net .org kimse karışamazki isteyen alır dediğine bakarsanız diğer al mesela Istanbulspor.com bu adama neden bişey olmuyor istanbul milyonların bulunduğu bi şehir nevşehir binlerin binlerin olduğu site zor farkedilir fakat milyonların olduğu site anında farkedilir bu adama neden bişey olmamış o zman?
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-10-29, 13:46:25    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ugurekinci :
amanav :
atatan :

örnek

evet bende bunu diyom ama .com.tr belgeli alacam .com .net .org kimse karışamazki isteyen alır dediğine bakarsanız diğer al mesela Istanbulspor.com bu adama neden bişey olmuyor istanbul milyonların bulunduğu bi şehir nevşehir binlerin binlerin olduğu site zor farkedilir fakat milyonların olduğu site anında farkedilir bu adama neden bişey olmamış o zman?

böyle şeyleri kafana takma .com.tr de bile yasal olarak olmaması gerek ama hortumcuların olduğu bir memlekette senin elinden alınıp godomanlara verilir...
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-10-29, 14:40:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yukarıdaki tartışmada insanlar birbirlerini anlamamakta çok ısrar etmişler.

.com adreslerini eğer boştaysa parayı veren alır.
Ortada serbest ticaret var. Önce gelen alır mantığı bu isşte de geçerli.

.com.tr adresleri ise buna hiç benzemez.

http://www.nic.tr
ye girin inceleyin.

Boşta bile olsa eğer o isimde ticari bir oda kaydınız, vergi levhanız veya marka tescil belgeniz yoksa jenerik isimleri (şehir ismi, firma ismi vs) alamazsınız.
Aşağıda her türden ismin hangi şartlarda alınabileceğine dair linkler verilmiş durumda.
https://www.nic.tr/index.php?USRACTN=ALLCON&PHPSESSID=12568161087817323359495231
Tüm bu türler farklı belge gerektiriyor.
Kod:

com.tr

biz.tr

info.tr

org.tr

net.tr

gov.tr

tv.tr

bel.tr

tel.tr

name.tr

gen.tr

web.tr

av.tr

dr.tr

k12.tr

edu.tr

pol.tr

bbs.tr

mil.tr

tsk.tr[quote]

Belgesiz bir şey almanız zor.
[/quote]
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız