Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 948
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25123 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16286 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36595 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20716 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13877 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17576 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10540 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6205 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6492 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23016 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(10974 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6594 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8202 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5657 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14229 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7238 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9339 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10378 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13035 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69266 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37400 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11278 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10487 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5376 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72489 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29226 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11023 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12243 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5922 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8499 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84377 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10213 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9964 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4315 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10187 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13371 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6329 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26127 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(16956 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8659 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6580 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10588 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6225 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7098 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8884 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5454 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53547 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9938 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6297 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10364 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Sitemi Nasıl Yumurtlatırım?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Sitemi Nasıl Yumurtlatırım?

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kaptan85

MesajTarih: 2009-01-16, 17:30:31    Mesaj konusu: Sitemi Nasıl Yumurtlatırım? Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar daha önce denemediğim ve eğer varsa sizin denediğiniz ben sitemin aynısından bir tane daha yapmak istiyorum.sitemde birçok modül, kullanıcı, forum mesajı mevcut google tab seo vs yüklü.sitemi klonlamamın amacı tamamen google amaçlı.bunu daha önce yapan varmı merak ediyorum.google botlarının bakış açısı hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-03, 08:49:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Carrot

MesajTarih: 2009-01-16, 18:18:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sitende aynı dosyaları başka bir hosta yada hostundaki başka bir klasöre at =) Sonra şu andaki sitenin sql yedeğinden 2.ci bir database oluştur .. Yeni attığın dosyalardaki config.php'ye de yeni oluşturduğun databasenin adını ver Very Happy Sadece bir fikir denemedim ama böyle olması lazım.
Başa dön
gundetape

MesajTarih: 2009-01-16, 18:20:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet bu sekilde oluyor Carrot dogru bilgilendirmsin.
Başa dön
kaptan85

MesajTarih: 2009-01-16, 18:25:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Carrot :
sitende aynı dosyaları başka bir hosta yada hostundaki başka bir klasöre at =) Sonra şu andaki sitenin sql yedeğinden 2.ci bir database oluştur .. Yeni attığın dosyalardaki config.php'ye de yeni oluşturduğun databasenin adını ver Very Happy Sadece bir fikir denemedim ama böyle olması lazım.

googletab harici dediklerin doğru fakat benim asıl öğrenmek istediğim google bu siteyi nasıl görür? diğeri gibi kazanç getirirmi indexlerken hileyi anlarmı daha önce sitesini klonlayan varmı?
Başa dön
Carrot

MesajTarih: 2009-01-16, 18:34:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani pek sanmıyorum ama sitendeki herşey özgün ise artık özgün olmaktan çıkar Very Happy kopyala yapıştır gibi paylaştığını varsayar .. Ama google önemli ise yine bir googletap kurup aynı başarıyı yakalayabileceğini düşünüyorum ..
Başa dön
nobetciaykut

MesajTarih: 2009-01-16, 19:39:15    Mesaj konusu: Re: Sitemi Nasıl Yumurtlatırım? Alıntıyla Cevap Gönder

kaptan85 :
Merhaba arkadaşlar daha önce denemediğim ve eğer varsa sizin denediğiniz ben sitemin aynısından bir tane daha yapmak istiyorum.sitemde birçok modül, kullanıcı, forum mesajı mevcut google tab seo vs yüklü.sitemi klonlamamın amacı tamamen google amaçlı.bunu daha önce yapan varmı merak ediyorum.google botlarının bakış açısı hakkında yorumlarınızı merak ediyorum.

veri tabanı (SQL) nı taşımanıza gerek yok...

SQL hariç hostundaki bütün dosyaların bir kopyasını diğer hosta yükleyip klonlayacağın sitenin cpaneline girip ardındanda mysql e uzaktan yetkilendirme vereceksin tam yetkilendirme vermek için yetkilendirme bölümüne % işareti koy... ok....
sonrada yeni sitenin ana dizinindeki config.php dosyasına

Kod:
$dbhost = "klonlanacak sitenin ip adersi";
$dbuname = "klonlanacak sitenin db kullanıcı adı"; // değişmene gerek yok
$dbpass = "klonlanacak sitenin db kullanıcı şifresi"; //değişmene gerek yok
$dbname = "klonlanacak sitenin db adı";
$prefix = "klonlanacak sitenin db kullanıcı prefix adı"; // değişmene gerek yok
$user_prefix = "klonlanacak sitenin db user prefix adı"; değişmene gerek yok
$dbtype = "MySQL";
$sitekey = "S·kQSd5%W@Y62-dm29-.-39.3a8sUf+W9";
$gfx_chk = 0;
$subscription_url = "";
$admin_file = "admin";
$advanced_editor = 0;

artık eski sitedeki bilgilerin aynısı yeni sitende çıkacaktır....

insallah anlatabilmişimdir.
Başa dön
Carrot

MesajTarih: 2009-01-16, 19:49:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nobetçi aykutun dediğide doğru :) Ama aynı siteyi 2 kere açmanın mantığı nedir orası tartışılır ..
Başa dön
tuzruhu

MesajTarih: 2009-01-16, 20:50:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Carrot :
Yani pek sanmıyorum ama sitendeki herşey özgün ise artık özgün olmaktan çıkar Very Happy kopyala yapıştır gibi paylaştığını varsayar .. Ama google önemli ise yine bir googletap kurup aynı başarıyı yakalayabileceğini düşünüyorum ..

aynen katılıyorum
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-03, 08:49:17    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
iso233

MesajTarih: 2009-01-16, 21:09:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o yumurtlama işlemini geçenlerde yaptım.. aynı veritabanını kullandım. fakat hitte ve alexada düştüm.. o yüzden hemen iptal ettim. zannetmiyorum yani google aptal değil. yemiyor
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Style_53

MesajTarih: 2009-01-16, 21:26:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu dediğiniz bire bir kopy içeriğe girer..Google böyle şeylere pek iyi gözle bakmıyor.Hatta bazen filtre sebebi bile olabiliyor..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
artistbaron

MesajTarih: 2009-01-16, 21:28:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yararı olmaz.
Bu benim görüşüm nedenini sorsanız açıklarım ama mantıklı düşünürseniz sizde vazgeçersiniz.

Hemde nuke ile yeni bir site....oh my god....
Başa dön
kaptan85

MesajTarih: 2009-01-16, 21:52:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tam öğrenmek istediğim cevap Style_53 ten geldi teşekkürler onun gibi düşünenleride merak ediyorum siz ne dersiniz?

nobetciaykut çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için sayende yeni birşeyler öğrendim

artistbaron tecrübelerini ve bildiklerini detaylı olarak anlatırsan çok sevinirim sanada teşekkür ederim.
Başa dön
nobetciaykut

MesajTarih: 2009-01-16, 22:01:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Style_53 :
Bu dediğiniz bire bir kopy içeriğe girer..Google böyle şeylere pek iyi gözle bakmıyor.Hatta bazen filtre sebebi bile olabiliyor..

aslında haklısın Exclamation ..ama en azından sitesini klonlamak isteyenlere denemeler yada çalışmalar yapmasına faydası olur yukarıdaki bilgilerin Wink
Başa dön
Style_53

MesajTarih: 2009-01-17, 00:21:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet Birebir Kopyalama Googlenin gözünde kopyacılık olur..Aslında Şunuda söylemeden geçemeyeceğim.Tasarım Farklı olur ve Düzgün ve hatasız kodlama olursa google bunu es geçebilir...Hatta öyleki Copyci siteyi Özgün siteden daha çok sevebilir..İşte Tam buradada Rekabet başlar googlede..Googlede Copy içerikle yükselen Bir çok site görüyoruz..Hatta Öyleki Özgün site Sayfalarca geri bile gidebiliyor.Peki Bu neden oluyor.Tabiki seo, hatasız kodlama.Googlede Rekabet için Sadece özgünlük yetmiyor.Özgünlükte tabi önemli ancak siz kalkar hatalarla dolu bir sayfada ve seo yapmadan özgün içerik yazarsanız istediğiniz verimi alamazsınız ve neden kopyciler beni geçiyor dersiniz.

Kısaca Toparlamak gerekirse..Sitenin tasarımı farklı seosu iyi ve kodlama hatasız olursa yani google o yumurtlattığın siteyi severse olur belki.Ama Googlenin son zamanlarda çok haşin olduğunuda belirtmem gerek..İlkelerinden Asla Taviz vermiyor.Belki tutar ama Bunu farkettimide affetmiyor..Az çok farklılık olması şart.
Başa dön
melik

MesajTarih: 2009-01-17, 11:24:20    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bi tane horoz lazım erkek bir site yani :))))))))
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
tuzruhu

MesajTarih: 2009-01-17, 14:53:47    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Style_53 :
Evet Birebir Kopyalama Googlenin gözünde kopyacılık olur..Aslında Şunuda söylemeden geçemeyeceğim.Tasarım Farklı olur ve Düzgün ve hatasız kodlama olursa google bunu es geçebilir...Hatta öyleki Copyci siteyi Özgün siteden daha çok sevebilir..İşte Tam buradada Rekabet başlar googlede..Googlede Copy içerikle yükselen Bir çok site görüyoruz..Hatta Öyleki Özgün site Sayfalarca geri bile gidebiliyor.Peki Bu neden oluyor.Tabiki seo, hatasız kodlama.Googlede Rekabet için Sadece özgünlük yetmiyor.Özgünlükte tabi önemli ancak siz kalkar hatalarla dolu bir sayfada ve seo yapmadan özgün içerik yazarsanız istediğiniz verimi alamazsınız ve neden kopyciler beni geçiyor dersiniz.

Kısaca Toparlamak gerekirse..Sitenin tasarımı farklı seosu iyi ve kodlama hatasız olursa yani google o yumurtlattığın siteyi severse olur belki.Ama Googlenin son zamanlarda çok haşin olduğunuda belirtmem gerek..İlkelerinden Asla Taviz vermiyor.Belki tutar ama Bunu farkettimide affetmiyor..Az çok farklılık olması şart.

burda yanılıosun işte, google'ın özgün içerik & kopya içerik ayırımı site tasarımı ve kodlama hatalarından geçmiyor....içerik hangi sitede önce google bot tarafından taranıp önbelleğe alınırsa orjinal içerik odur.....
Başa dön
Style_53

MesajTarih: 2009-01-17, 17:42:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tuzruhu :
Style_53 :

burda yanılıosun işte, google'ın özgün içerik & kopya içerik ayırımı site tasarımı ve kodlama hatalarından geçmiyor....içerik hangi sitede önce google bot tarafından taranıp önbelleğe alınırsa orjinal içerik odur.....

Kardeş tabiki Öyle.Bende zaten aksini söylemiyorum..Ama Benim demek istediğim Özgün içeriği seo ile bütünleştirmek gerek.Ben özgün bir makale yazdım ve bunu googleye tanıttım..Bu googlenin gözünde benim sitemin özgün olduğunu gösterir.Ama Gelir Seosu benden daha iyi olan bir site bunu kopyalarsa benden daha yukarı çıkabilir.Tabi google buna bişe demezsse.Bunu kendi tecrübelerime dayanarak söyledim.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-01-17, 17:50:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amaç seo mu yoksa ziyaretçi çekmek mi? ama en mantıklısı dosyları kopyalamak....ilk sitende pek bir şey olmaz ama ikinci sitende hiç bir şey bekleme...google orada indexlediği her sayfayı kopya gözüyle bakacak.ilk sitende hiç bir katkısı olmayacaktır ama 1000 tane klon yaparsan katkısı olur..

"taklitler aslını yaşatır"

mantığıyla ilk siteye bakış açısı değişeçektir...peki bu bakış açısının değişmesi 1000 kopyaya değer mi? işte o sorunun cevabı önemli....

eğer sen diyorsan ben buradan ticaret yapacam ve büyük para kazanacam yap derim ama yok sadece aramalarda yükselmekse amaç bu fikire başlamadan unut derim 8)
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2009-01-17, 17:54:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende düşüncelerimi sana özel mesaj atarak yazdım bakarsın.

Kolay gelsin arkadaşım.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız