Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 961
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Benim Diskler. Biraz fazl..
(4174 okuma, 1 yanıt)
 Msn adresimin şifresi çal..
(7858 okuma, 6 yanıt)
 Tüm İslam Aleminin Mübare..
(6811 okuma, 4 yanıt)
 düğün için oyun & hal..
(14317 okuma, 14 yanıt)
 bir derdim var dostlar-si..
(13906 okuma, 18 yanıt)
 17/18 HAZİRAN-2010 PERŞEM..
(5060 okuma, 4 yanıt)
 İSRAİL'İ LANETLİYORUZ..
(21660 okuma, 28 yanıt)
 Kayserili Hocam Resim Alb..
(4552 okuma, 3 yanıt)
 Bunu Yapmalımıyım ?..
(12099 okuma, 14 yanıt)
 Ve Bursaspor Sampiyon.....
(6418 okuma, 7 yanıt)
 Fenerbahce Karikatürleri ..
(4074 okuma, 2 yanıt)
 ftpyi pcye indirirken bel..
(3167 okuma, 0 yanıt)
 Ve sonunda İzlesene.Com v..
(12718 okuma, 14 yanıt)
 PC NET dergisi Mayıs 2009..
(15359 okuma, 17 yanıt)
 Kardesini Sec Kampanyasi...
(4302 okuma, 2 yanıt)
 Samsun Şehitlerine Ağlıyo..
(10112 okuma, 11 yanıt)
 r10.net davetiye lazım..
(18438 okuma, 26 yanıt)
 Pdf Dosya Şifre Kırmak..
(5884 okuma, 5 yanıt)
 Eurovision şarkımız belli..
(4268 okuma, 2 yanıt)
 Hakkınızı Helal Edin..
(7377 okuma, 8 yanıt)
 Hazırladığım Fotomontaj m..
(8581 okuma, 8 yanıt)
 Webmasterlıktan Özel Güve..
(9758 okuma, 11 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 temasi..
(6374 okuma, 5 yanıt)
 Fikir Alışverişi !..
(8013 okuma, 10 yanıt)
 hosting firması için öner..
(6875 okuma, 7 yanıt)
 LG X130 Netbook ?..
(6060 okuma, 5 yanıt)
 Hoşçakalın..
(15325 okuma, 21 yanıt)
 2009 Out 2010 İn : Mutlu ..
(6104 okuma, 4 yanıt)
 Tercih Ettiğiniz Anti Vir..
(13561 okuma, 21 yanıt)
 En kaliteli ürünler bir a..
(7126 okuma, 6 yanıt)
 Askerdeyim hakkınızı hela..
(9063 okuma, 11 yanıt)
 Bayram Kutlama..
(3563 okuma, 1 yanıt)
 Windows 7 Upgrade üçrets..
(7523 okuma, 8 yanıt)
 Turkcell VINN hakkında bi..
(6521 okuma, 6 yanıt)
 Duyguseli.net..
(6202 okuma, 5 yanıt)
 MP3 dosyasını WAV yapmak ..
(11209 okuma, 15 yanıt)
 Php Nuke hikayem ve sonu...
(12464 okuma, 19 yanıt)
 Bilgilendirme!..
(11873 okuma, 15 yanıt)
 Oyun yazarları arıyoruz....
(3486 okuma, 1 yanıt)
 Takıldım..
(3478 okuma, 1 yanıt)
 Baba Olmakta Varmış..
(27150 okuma, 42 yanıt)
 pragma mx nukeden daha gü..
(9134 okuma, 9 yanıt)
 Isyerine Isim [ Akil Alma..
(6890 okuma, 6 yanıt)
 İkametgah(Yerleşim Yeri A..
(7148 okuma, 6 yanıt)
 Bir beyin cerrahından tav..
(4083 okuma, 2 yanıt)
 Bayramınız Kutlu Olsun !..
(14483 okuma, 20 yanıt)
 Galatasaraylılar Ekran Ba..
(2999 okuma, 0 yanıt)
 Hayırlı Kandiller..
(8739 okuma, 11 yanıt)
 Sizce Nasil Fikir ? [ Fik..
(6690 okuma, 8 yanıt)
 Allah rahmet eylesin..
(7138 okuma, 10 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Bios menüsünü açamıyorum...
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Bios menüsünü açamıyorum...
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Sohbet Odası
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
sonsuzluk2

MesajTarih: 2009-08-04, 23:01:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bilgisayarı açtığım zaman windows açılıyor yazısına kadar herşey normal windows açılıyor ekranı geçtikten sonra reset atmaya başlıyor bip sesleri normal eskisi gibi ...

bu arada abi değil ablayım :) buyüzden zorlanıyorum galiba...
acaba virüsten kaynaklanabilirmi ?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-02, 10:02:38    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
ibrahim_pasa

MesajTarih: 2009-08-04, 23:02:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açıkça ram diyemezsiniz hala bip seslerini söylemediniz.Bilgisayar sorununu söyler zaten boşuna parça değişimine girmeyin.eğer bip sesi gelmiyorsa işlemcide bi sorun vardır.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
kiyak42

MesajTarih: 2009-08-04, 23:05:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ekranda herhangı bır sey gorunuyorsa ram degıl . fakat ne Very Happy ne bıleyım be ya kahın olmak lazım Very Happy. sen gotur onu yenıden eger temızleme ısını saglam yaptınsa yanı donanımın her tarafını sokum fıslerı gırıslerı temızledı ısen gıt bılgısayarcıya . elımden gelen budur Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hardiz

MesajTarih: 2009-08-04, 23:07:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sorununuz sabit diskten kaynaklaniyor bu bir viruste olabilir bad sectorde..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-08-04, 23:15:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bilgisayarcıya git 20 tl ister en fazla cimri seni Razz
Başa dön
ibrahim_pasa

MesajTarih: 2009-08-04, 23:15:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hah şimdi oldu bip sesleri normalse donanımsal bi sorun yok diyebiliriz.Parçaları değiştirme şansınız varsa başka bi harddiskle deneyin.Yoksa servise götürün.
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-08-04, 23:18:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sonsuzluk2 :
bilgisayarı açtığım zaman windows açılıyor yazısına kadar herşey normal windows açılıyor ekranı geçtikten sonra reset atmaya başlıyor bip sesleri normal eskisi gibi ...

bu arada abi değil ablayım :) buyüzden zorlanıyorum galiba...
acaba virüsten kaynaklanabilirmi ?

bilgisayar açtıktan hemen sonra DEL tuşuna basarsanız bios girersiniz bu yeni modellerde F2 veya F10 olabiliyor ama standart biosa girmek için DEL biso ekranı gelene kadar basınız (bilmeyenler için sürekli basılmasında fayda var)
Başa dön
HuzunBugusu

MesajTarih: 2009-08-04, 23:18:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

- Büyük ihtimalle işlemci ve fanın ortasında kalan Gri Aliminyum rezidanslar toz ve pislik içindedir. Zaman zaman çamurlanma bile söz konusu olmuştur. Sert bir hava vurduktan sonra sakin sakin ve sinirlenmeden yerine takın. Eğer ayaklı fan ise ayaklarının tam oturduğundan emin olun hiç bir şekilde fanın oynamaması gerekir. Ayrıca takarken dikkat edin bir çok kişi sert hamleler sonucunda ayaklarını kırıyor.

- Aynı şekilde bu işlemi Ekran kartınada uygularsanız daha iyi verim alabileceğiniz görüşündeyim. Eğer bunlarda olmaz ise bir Bilgisayar servisini çağırın veya kasayı kucağınıza alın ve en yakın Bilgisayar servisine gidin. :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-02, 10:02:38    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-08-04, 23:20:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ram in yada baska bir donanımın yanıp yanmadigini ve bilgisayarin işlemci,ram,ekran kartı,hardisk gibi donanımlarini algiladigini bilgisayar ilk açılışta cikan siyah ekranda sirasiyla zaten okur arkadaşlar.. bilgisayari baslat ve ilk cikan siyah ekran da cpu nun tipini, kac ram, kac ekran karti yada hdd bilgilerini yazar, kardes bak ram yada diger donanımlarini bu siyah ekranda yazıyormu yazmıyormu yazmıyorsa o donanımla ilgil sıkıntın var demektir cünki görmüyor pc göremedigi donanımında sıkıntı vardır...ama hepsini sırayla yazar ve reset atarsa virüs vardir bios a yerleşmiştir...bad sector hardisk teki bir hata degilmi fiziksel olarak cizilme gibi hardiz kardesim...
Başa dön
ibrahim_pasa

MesajTarih: 2009-08-04, 23:23:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İşlemci yeterince soğumuyorsa bundan da kaynaklanabilir işlemciyle soğutucu fanı ayırın.Eğer ikisi birlikte yapışık olarak geldiyse hiç şaşmayın ince bir cisimle işlemci ve fanı ayırın katılaşmış termal macunu temizleyip işlemciyi dikkatlice yerine koyun sakın bastırmayın.Daha sonra fanı takıp deneyin. Ya da hiç uğraşamam derseniz yarın servise götürün Very Happy
Başa dön
Hardiz

MesajTarih: 2009-08-04, 23:26:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osdem66 :
bad sector hardisk teki bir hata degilmi fiziksel olarak cizilme gibi hardiz kardesim...

Fiziksel veya yazilimsal sebeplerle sabit diskte bad sector olusabilir. Bu olusan bad sectorlerde zamanla hard diski kullanilamaz hale getirir. Surekli restart atan bir sistemde eger restarttan once bir kac saniyeligine mavi ekran gorunuyorsa bu hard diskin hasarli olduguna isarettir. Eger hic bir uyari almadan restart atiliyorsa bu sabit diskin boot bolumunde hasar var demektir ve yazilimsal olarak duzeltilebilir.

Benzer bir soruna kendi sitemde cevap vermisim ve calismis. Sizde deneyebilirsiniz ;

http://www.hardiz.com/frmt20/makina-kendine-res-atiyor
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-08-04, 23:29:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet dogru ancak her bad sector yazılımsal olarak düzeltlemez...
Başa dön
sonsuzluk2

MesajTarih: 2009-08-04, 23:31:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fiziksel zarar görmediğinden eminim ama ben galiba bu akşam baya hırpalıyıcam nasılsa sabah bilgi sayarcıya gidecek Very Happy

hala kimse virüs olup olmadığı konusunda yorum yapmadı bu bilgisayara bir oyun cd si takıldıktan sonra bu hale geldi ondan önce tıkır tıkır çalışıyordu Sad
Başa dön
Hardiz

MesajTarih: 2009-08-04, 23:33:00    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osdem66 :
Evet dogru ancak her bad sector yazılımsal olarak düzeltlemez...

Bad Sector hic bir sekilde duzeltilemez. Yazilimsal olarak sadece isaretlenir ve sistemin o bolumleri kullanilmasi onlenir. En kolay ornek olarak low level format ile bad sectorlu kisimlar isaretlenir. Bir kac hafta once kendi sabit diskime uygulamak zorunda kaldim Sad en kisa zamanda yeni bir diske terfi edip tum verilerimi ona tasimam gerekli.
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-08-04, 23:33:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bütüb sistemler arzilanmadan önce zaten tıkır tıkır calışır:))) kalp krizi geciren birinin krizden önce kalbinin tıkır tıkır calıştıgı gibi:)))))
Başa dön
Hardiz

MesajTarih: 2009-08-04, 23:34:29    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sonsuzluk2 :
fiziksel zarar görmediğinden eminim ama ben galiba bu akşam baya hırpalıyıcam nasılsa sabah bilgi sayarcıya gidecek Very Happy

hala kimse virüs olup olmadığı konusunda yorum yapmadı bu bilgisayara bir oyun cd si takıldıktan sonra bu hale geldi ondan önce tıkır tıkır çalışıyordu Sad

Onceki mesajimi editliyemiyorum.. Modlar mazur gorsun..

Iki onceki mesajimda verdigim adresi kontrol edip gerekenleri uygulayin teknik servise gitmesi gereken bir sey degil evde kendiniz cok basit bir sekilde yeni bir mbr olusturabilirsiniz.
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-08-04, 23:37:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende her bad sector derken onu kast etmiştim cünki bad sectrorun hardiste ki boyutu ve neresinde oldugu önemli...bazen işaretlesende kurtarmaz...
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-08-04, 23:45:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

Hardiz kardeşim şimdi bu mesajını yeniden okudum ve ne demek istedigini yeni anladim sanirim demek istediginiz virüste olabilir,bad sector de yani ya virüstür yada hdd de bad sectör oluşmuş olabilir demek istemişsiniz.. halbuki ben bad sectorde virüs olabilir seklinde algiladim.. keşke araya virgül koysaydınız:)) saygılar...
Başa dön
sonsuzluk2

MesajTarih: 2009-08-04, 23:45:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hardiz verdiğin linki okudum ama bilgisayar güvenli moddada açılmıyor xp cdsini takıp yeniden başlattığımdada aynı reset sorunu oluyor bu iş inada bindi gibi bişiy ya yapıcam yada bozup çöpe atıcam artık ...
Başa dön
kiyak42

MesajTarih: 2009-08-04, 23:47:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

simdi o bad sektor arza yapınca ramda ufak bır yıpranma o fanın uzerındekı metal alımınyum folyyaya dıkkat et etkı sişler yanmasın :d arkadaslar pardonda burası serefıme bayram yerınıdegıl cıngene dugununu gectı saglam bıle olsa makına artık ben umudu kestım cunku bu denenlerı uygulamaya kalktı ıse zaten Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy yarın gıt gelde yaz bakalım kardeısm sen baskaolmaz selametle
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
Hardiz

MesajTarih: 2009-08-04, 23:51:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osdem66 :
Alıntı:

Hardiz kardeşim şimdi bu mesajını yeniden okudum ve ne demek istedigini yeni anladim sanirim demek istediginiz virüste olabilir,bad sector de yani ya virüstür yada hdd de bad sectör oluşmuş olabilir demek istemişsiniz.. halbuki ben bad sectorde virüs olabilir seklinde algiladim.. keşke araya virgül koysaydınız:)) saygılar...

Haklisin biraz garip olmus o sekilde.. Kusura bakmasin kimse hard diskte virus veya bad sector olabilecegini soylemek istemistim. Uyari icin tesekkurler ve kusura bakma :)

[quote="sonsuzluk2"]
Alıntı:
hardiz verdiğin linki okudum ama bilgisayar güvenli moddada açılmıyor xp cdsini takıp yeniden başlattığımdada aynı reset sorunu oluyor bu iş inada bindi gibi bişiy ya yapıcam yada bozup çöpe atıcam artık ...

Sabit diskinizde sorun vardir. Teknik servise goturmeniz gerek. Size yeni bir sabit disk aldiracaklardir. Herhangi bir parca aldirirlarsa arizali parcanizi teknik serviste birakmayin... Ayrica , bilgisayar ile inatlasmayin :) profesyonel bir kullanici degilseniz hic bir parcayida kurcalamayin size daha fazla masraf cikartabilir.
Başa dön
HuzunBugusu

MesajTarih: 2009-08-04, 23:53:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sonsuzluk2 :
BIOS pilini taktıktan sonra delete-f2-f12 vs vs tuşşlarıyla biosu açmak istedim çıkan ekran bu...

Ve hala pc kendi kendini resetliyor...

- Mesajları tamamen baştan okuduktan sonra su mesajını gördüm...
- Resimdeki BIOS Ekranı Anakart'tan Anakart'a değişiyor bazen yazılar.
- "Advanced Setup" ile Bilgisayar CDRoom veya HDD ile açılışını seçebilirsin.
- CDRoom'u seçtikten sonra İşletim sistemi Diskini taktıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat...
- Sonrasında Format işlemleri işte...

- Ben mi yanlışım yoksa arkadaşlar? :) F2 ile girebiliyorsun sanırım? Tekrar dener misin?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
osdem66

MesajTarih: 2009-08-05, 00:00:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şaka bir yana arkadaş sorunu nu ya tam anlatamiyor yada bu kadar insan anlayamiyor.. sanirim arkadasın sorunu biosa girememek degil pc cok kisa sürede kapandigi icin biosa girecek kadar zamani olmuyor yada girse bile pc kapaniyor. birde bilgisayar reset mi atiyor yoksa kapaniyor mu bunuda iyi anlamak lazim..benim anladigim kadariyla arkadasin yazılımdan daha cok donanım arizasi var ve pc kendisini korumaya alarak kapaniyor..
Başa dön
metalmuzik

MesajTarih: 2009-08-05, 00:32:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya yapacagın cok basi,t allasen yani bu kadar ugraşıcagına kafayı yicegine al eline 50 kagıt getir pc elemanına adam baksın yani kendi başına baktın olmuyor burda sana sunu yap bunu ytap desekde deişmicek cünkü pcnin alt yapısını bilmeden biz sana f12 f5 desekde sen bir sey ypamicaksın cünkü konu ikinci sayfasına uzamış yani al bacı eline 50 kagıt git pc dükkanının birine yapsın versin yani ben olsam yada arkadaşlardan birine yakın olsan yaparlar ama sonucta bundada art niyet aranıcagından en güzeli bacım sen git pc dükkanlarının birine işi bitirip versinler sana bence senin pc sorunu bios kopmle ucmuş ve bu oyun cdsindeki bazı dosyalar direk hardiskin tüm yerlerine bulaşmş yada tamamen bulaşmadan bence formattı basttır işi bitirsinler sende kurtul bizde Very Happy
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-08-05, 00:37:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sonsuzluk2 :

muhtemelen oyun yüklenirken oyunun kullandığı sürücü (driver)lerden birisi çakışma haline geldi ve makineyi resetliyor windows ekranı gelmeden hemen önce F8 basarsanız onarma ekranına düşersiniz bu ekranda normal startın hemen altındaki seçeneği seçerek devam edin desktopa gider (gitmesi biraz zaman alabilir) daha sonra oyunu kaldırıp yeniden başlatınız...

aklıma bu mesajınızdan sonra gelen tek cevap bu oldu şimdilik...
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Sohbet Odası Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız