Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 795
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Benim Diskler. Biraz fazl..
(4169 okuma, 1 yanıt)
 Msn adresimin şifresi çal..
(7839 okuma, 6 yanıt)
 Tüm İslam Aleminin Mübare..
(6800 okuma, 4 yanıt)
 düğün için oyun & hal..
(14275 okuma, 14 yanıt)
 bir derdim var dostlar-si..
(13866 okuma, 18 yanıt)
 17/18 HAZİRAN-2010 PERŞEM..
(5045 okuma, 4 yanıt)
 İSRAİL'İ LANETLİYORUZ..
(21607 okuma, 28 yanıt)
 Kayserili Hocam Resim Alb..
(4545 okuma, 3 yanıt)
 Bunu Yapmalımıyım ?..
(12075 okuma, 14 yanıt)
 Ve Bursaspor Sampiyon.....
(6398 okuma, 7 yanıt)
 Fenerbahce Karikatürleri ..
(4066 okuma, 2 yanıt)
 ftpyi pcye indirirken bel..
(3162 okuma, 0 yanıt)
 Ve sonunda İzlesene.Com v..
(12682 okuma, 14 yanıt)
 PC NET dergisi Mayıs 2009..
(15334 okuma, 17 yanıt)
 Kardesini Sec Kampanyasi...
(4292 okuma, 2 yanıt)
 Samsun Şehitlerine Ağlıyo..
(10092 okuma, 11 yanıt)
 r10.net davetiye lazım..
(18384 okuma, 26 yanıt)
 Pdf Dosya Şifre Kırmak..
(5880 okuma, 5 yanıt)
 Eurovision şarkımız belli..
(4257 okuma, 2 yanıt)
 Hakkınızı Helal Edin..
(7362 okuma, 8 yanıt)
 Hazırladığım Fotomontaj m..
(8571 okuma, 8 yanıt)
 Webmasterlıktan Özel Güve..
(9743 okuma, 11 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 temasi..
(6351 okuma, 5 yanıt)
 Fikir Alışverişi !..
(8002 okuma, 10 yanıt)
 hosting firması için öner..
(6866 okuma, 7 yanıt)
 LG X130 Netbook ?..
(6047 okuma, 5 yanıt)
 Hoşçakalın..
(15316 okuma, 21 yanıt)
 2009 Out 2010 İn : Mutlu ..
(6095 okuma, 4 yanıt)
 Tercih Ettiğiniz Anti Vir..
(13538 okuma, 21 yanıt)
 En kaliteli ürünler bir a..
(7111 okuma, 6 yanıt)
 Askerdeyim hakkınızı hela..
(9051 okuma, 11 yanıt)
 Bayram Kutlama..
(3556 okuma, 1 yanıt)
 Windows 7 Upgrade üçrets..
(7492 okuma, 8 yanıt)
 Turkcell VINN hakkında bi..
(6513 okuma, 6 yanıt)
 Duyguseli.net..
(6192 okuma, 5 yanıt)
 MP3 dosyasını WAV yapmak ..
(11182 okuma, 15 yanıt)
 Php Nuke hikayem ve sonu...
(12445 okuma, 19 yanıt)
 Bilgilendirme!..
(11860 okuma, 15 yanıt)
 Oyun yazarları arıyoruz....
(3481 okuma, 1 yanıt)
 Takıldım..
(3470 okuma, 1 yanıt)
 Baba Olmakta Varmış..
(27115 okuma, 42 yanıt)
 pragma mx nukeden daha gü..
(9108 okuma, 9 yanıt)
 Isyerine Isim [ Akil Alma..
(6876 okuma, 6 yanıt)
 İkametgah(Yerleşim Yeri A..
(7137 okuma, 6 yanıt)
 Bir beyin cerrahından tav..
(4075 okuma, 2 yanıt)
 Bayramınız Kutlu Olsun !..
(14457 okuma, 20 yanıt)
 Galatasaraylılar Ekran Ba..
(2991 okuma, 0 yanıt)
 Hayırlı Kandiller..
(8708 okuma, 11 yanıt)
 Sizce Nasil Fikir ? [ Fik..
(6680 okuma, 8 yanıt)
 Allah rahmet eylesin..
(7127 okuma, 10 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Php Nuke hikayem ve sonu...
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Php Nuke hikayem ve sonu...

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Sohbet Odası
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
osdem66

MesajTarih: 2009-11-02, 22:34:44    Mesaj konusu: Php Nuke hikayem ve sonu... Alıntıyla Cevap Gönder

Yaklaşık iki yıl kadar önce kasabam için bir site yapma isteği ile başlayan ve google de site nasıl yapılır türü aramalarla tesadüfen tanıştığım php nuke hikayem..Daha doğrusu powernuke ama sonucta phpnuke=powernuke...

Öncelikle html öğrenmem gerektiği ni anladım daha sonra biraz php ve mysql...İlk başlarda öğrenirim kodlarını veritabanını vs yaparım demiştim kendi kendime.. yani kısaca aklımca cms yazacaktım:)))))).. Ama o kadar kolay degildi html css bir şeyler yapıyordum ama bilgi girişi güncelleme de sıkıntılar oluyordu..nasıl oluyor diye sürekli arayışlar içinde idim..
Daha sonra hazır cms portallar oldugunu ve karsıma ilk çıkan power nuke indirdim ve destek forumları özellikle netopsiyon sayesinde sorup öğrenerek deneyerek yanılarak yaptık bir şeyler..

Php nuke: Bu 2 yıllık süre içerisinde php nukenin bir kalıbı var ve bu kalıba sadık kalman gerekiyordu bir türlü istedigim varyasyonlarda evirip cevirip sekillendirilemiyordu nuke.. Bura da bazı arkadaşların themes.php üzerinde yapılan editlemelerle bir şeyler yaptıgını gördük ama yeterli degildi..Nuke bana hep derme çatma bir bina gibi geliyordu..ve yeterli gelmiyordu sürekli ftp den dosyaları editlemek gerekiyordu..yani nuke yi güncellemek yada şekillendirmek baya bir kod bilgisine sahip olmayı gerektiyordu.. bu iki yıl içerisinde nuke nin bana en büyük faydası bu oldu php nin içine girdim mysql içine girdim html css yi ilerlettim..
Ama nuke bana hep yetersiz geldi belirli kalıpta siteler oluyordu kalıp dışına cıkabilmek için mutalak ftp den kodlarla uğraşmam gerekiyordu..(örnek ajaxtab ta bilgi görüntüleyebilmek için admin yerine php dosyaları oluşturup ana dizine atı tab da i f r a m e cektirmek gibi..

Burada nuke ye gönül vermiş bu dar ve basma kalıp tasarım içerisinde bir şeyler üretmeye calışan arkadaşlar gördüm tanıdım iyi dostluklarım oldu ve bu dostluklar devam da edecek inşallah..Bu arkadaşlar nuke için harcadıkları emeklerini başak bir portal mesela joomla mesela wordpres mesela drupal,typo3 yada typolight gibi portallar için harcamış olsalardı eminim onların önüne kimse gecemezdi..

Nue nin bu kısırlığı beni diğer CMS ler konusunda arayışa yöneltti.. php fusion,wordpress,mk portal,typolight, typo3, ve ve ve joomlaaaaaa...Bu saydıklarımın hemen hemen hepsi ile birer site yaptım..php nuke iletanıştığım zamanlarda aslında joomla ile detanışmıştım hatta deneme kurulumu da yapmıştım ama nedense sevmedimmi ne oldu vazgectim..ve gecenlerde wrodpress ve joomla ile calışmaya başladım tekrardan.. bu iki CMS Ne imiş yawwww.. heleki joomla..harika muhteşem bir şey desem yeri var.. Nuke için harcadigim zamana yazık demiyeceğim diyemem nuke nin bana kattıgı o kadar cok sey varki php ile ilgili mysql ile ilgili ve en azından diger cms leri ilk kurduğumda bön bön bakmıyorum nasıldır bu diye nuke de öğrendiklerim sayesinde.. Ama nuke coğu konuda wordpress ve joomla ya göre coook kısır bir portal.. ha joomla da yazma izinlerinden dolayı aciklar cok diyeceksiniz ama bu kadar evirip cevirip istedigin sekle soktugun güzel bir portalında kusurları olacaktır...

Bu Bağlamda su an nuke ile yapılmış iki tane sitem var birisini cok kısa bir zamanda joomla yada wordpress le degiştirecegim digerinde üyelerim cok oldugu için gittigi yere kadar gidecek.. ama artık nuke yi bırakma zamanı diyorum..Nuke benim için bitmiştir... Bu iki yıllık süre içerisinde burada bana yardımlarını esirgemeyen başta netopsiyon editörleri Alper kardeşim,Aliosman kardeşim,Bilkan Kardeşim ve burada karşılıksız yardımlarını esirgemeyen Amanav,Alipaksi,Seyranlı,Mersoy gibi ismini sayamadığım editör arkaşlarım ve digerleri hepnizden allah razı olsun iyiki varsınız iyiki vardınız..hakkınızı helal edin saglık selamet sıhhat mutluluk sizlerden eksik olmasın hepinize kucak dolusu sevgiler saygılar....
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-26, 03:48:27    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
EquatioN

MesajTarih: 2009-11-02, 22:43:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vovvvvvvvv hayat gibi nuke, yadırgama ama kullanıp atmış gibi olmuşsun ama yinede içinde kalmış...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
osdem66

MesajTarih: 2009-11-02, 22:51:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

:)) yok neden yadırgayım ki.. siz kullanıp eskittiklerinizi atmazmısınız..
Hani ilk arabanın hacımurat olması ve simdiler de 4x4 de binmek gibi.. ama o ilk araba olan hacı muratın tadı ilk araba olmanın vermiş oldugu heyecan hep içinizde kalır ya.. işte öyle bir şey bu da:)))
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2009-11-02, 23:03:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

varsa en ufak bir hakkımız helal olsun, sizde helal edin

nuke kullanıcıları son 1-2 ayda baya bir azaldı
eskiden bu forumlar dolar taşardı
yenilik olduğunda bir sürü mesaj gelirdi
şimdi yeni modül yazıyoruz 3-5 kişi anca ilgileniyor
buda nuke nin iyiden iyiye bittiğinin göstergesi aslında

joomla kullanmayı o kadar çok denedimki :)
kurmaktan öte gidemedim
nukenin bize verdiği rahatlığı, kolay düzenlenebilirliği bulamadım diğer cms lerde
her seferinde nuke ye tekrar döndüm
ama artık gerçekten yeni bir şeyler öğrenmenin zamnı geldi
keşke joomla öğrensekte bu forumda joomla desteği versek ve alsak
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
osdem66

MesajTarih: 2009-11-02, 23:07:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tşkler Mersoy Kardeş.. öğrenmek mi dedin yapma sen olsun yapma.. ben bu joomla yı 15 gün gibi bir sürede çözdükten sonra sen o php bilgisi ile tersini düz edersin gibime geliyor:))
Başa dön
ugurekinci

MesajTarih: 2009-11-02, 23:29:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

php nukeyi bırakıp yıllar sonra php nuke için can atıp pişman olan onlarca kişi gördüm yıllar sonra gene görüşeceğiz bu lafımı unutma ! :) çünkü nuke senin ilk göz ağrın olmuş ben yeni siteler kuracağım şahsen kendi adıma hep nuke ile olacak sana nukesiz hayatta başarılar dilerim ;)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
canpolat03

MesajTarih: 2009-11-02, 23:30:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elveda abicim elveda.
nuke biterken bizlerde bitmeyiz insallah
Başa dön
ekolcu
Mybb Sorumlusu
Mybb Sorumlusu

MesajTarih: 2009-11-03, 03:17:45    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hakkında hayırlısı olsun kardeşim..başarılarının devamını dilerim..

nuke yeni sürümler gelmedikçe ve seo,utf-8 gibi gelişmelere ayak uyduramadığı sürece bitmeye mahkumdur.ama birgün biri çıkar nukeyi tekrar şahlandırırsa :) olur ya bi ümit :) nuke de tekrar eski günlerine döner.
ancak şuan itibariyle bu mümkün görünmüyor...çoktan hurdaya çıktı....
işte hacımurat gibi klasik sevenler için işe yarar ama son model arabalar varken de garajda bekler en fazla. :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-26, 03:48:27    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-11-03, 10:32:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osdem66, selametle...

Elveda demiyorum, çünkü ara sıra olsa da gelip bir selam vermeni bekliyoruz.

Herkes için en iyisi ne ise o olsun diyorum.

Selamlar. Sevgiler.
Başa dön
Carrot

MesajTarih: 2009-11-03, 15:44:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kesinlikle çok haklısın. Joomla'da tema yapmayı bilsem 1 snye bile durmam. Arkadşaın dediği gibi arada selam vermeye gelirsin umarım. Hayatta başarılar.
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-11-03, 21:48:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hepinize bende teşekkür ederim benimde bir hakkım gectiyse helalı hoş olsun herkese..yaw nuke yi bıraktım netopsiyonu degil:))inşallah gelirim tabiki burası bir alışkanlık oldu alışkanlıklardan da cabuk vazgecebilen bir adam deglim:))
Bu arada belirtmeden gecemeyecegim Türkçe joomla destek forumu var toplam 13 mesajla YARDIM talebim oldu inanın bir tane dahi olsa cevab yazılmadı:)) ve en önemlisi soruyu sorduguna da pişman ediyorlar oda ayrı bir sey..Burada ise tam tersi nerede ise editör arkadaşları (Arkadaş diyorum çünki gercekten arkadaşca bir ilişki var) nerede ise dövecekleri zamanlar oldu:)))) şaka tabi bu:)) buradaki yardımlaşma ve arkadaşlık dostluk ta hiç bir forumda yok.. İnsanın buraya sırf sohbet emek amaclı kim var kim yok diye bakmak amaçlı bile gelir yaw insan..
Başa dön
atatan

MesajTarih: 2009-11-03, 23:50:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cok duygulandim.Joomla Ailesine hosgeldin arkadasim.gecmsi birakip gelecege bakmak lazim.
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-11-04, 00:03:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Burada da Joomla bölümü var.
Sorunuzu sorarsanız o konuda da yardımlarımız olur.
Sadece Nuke bilen adamlar değiliz.
Buradan buyurun.
http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=100
Başa dön
asl

MesajTarih: 2009-11-04, 03:57:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhabalar

osdem66 arkadaşın hikayesi bana çok tanıdık geldi. Bende bu konu hakkında birşeyler yazmak istiyorum

Bir köy sitesi yapmak istemiştim. Önce html vs. çalışmalar yaptım.Olmadı Birazdaha aktif olması için php çalışmalar yaptım. İstediğim gibi kafamdaki gibi bir site yapamadım, ve 2004 yılında phpnuke ile karşılaştım.

5sene önce köy sitemi phpnuke ile yaptım. Netopsiyon ve nuketurk(Çok sevdiğim fakat kapanan forum) gibi forumlarda araştırmalar yaptım çok güzel moduller yapılıyordu, sitemi zenginleştirerek çok güzel ziyaretçi sayısına ulaştım.

Nuke sistemini çok begenmiştim. Birkaç sitedede bu nuke sistemini kurmuştum. Ama zaman geçtikçe nukenin sınırlı oldugunu farkettim. En çok canımı sıkan konu, menüleri istedigim gibi oluşturamıyordum, sommaire menü vardı oda tek sitil ve tek menü yapabiliyordum. İçerik sayfa oluşturmak içn sürekli ftpye dosya atmak gerekiyordu. Yani gün geçtikçe nuke iyice agır ve sınırlı gelmeye başlamıştı.

Yeni sistemler arayışına girdim ve joomlayı gördüm. 2007 yılından itibaren joomla ile ilgilenmeye başladım. Joomlada menülerin ve içeriklerin tek panelde yapmak ve ftpye hiç girmeden siteyi oluşturmak çok güzel gelmişti. Dolayısı ile joomlaya agırlık verdim. 2yıldırda joomla üzerinde durdum. Ve 3gün önce bu ilk göz agrım olan phpnuke ile site yapmaya tekrar karar verdim.

Buarada phpnuke ile yaptıgım köy sitem halen kesintisiz olarak yayında. Diğer sistemleri kullansam bile phpnukeyi tamamen bırakmak istemedim ve 3gün önce nuke ile tekrar site yapmaya karar verdim.

Şuan görüyorumki nuke sınırlı halini aşamamış ve yeni sistemler karşısında dik durabilecegini düşünemiyorum. Gün geçtikçe nuke kullanımı azalacak. Sadece nuke fanatikleri kullanacak. Buarada çok değerli arkadaşlar var. Yıllar önce destek aldıgım bankocu, mersoy, amanav bu arkadaşlarımızı şuan bile görebiliyorum. Buarada çok desteklerini gördüm.

Kısacası ben 2yıl önce nuke ile sie yapmayı bıraktım fakat bugun yine ilk göz agrım olan phpnukeye tekrar döndüm

Phpnukenin geliştirilmesi ve daha kullanışlı hale getirilmesi gerekiyor.
Eğer nuke üreticileri geliştirmiyorsa burada geliştirebilecek arkadaşlar, güçlerimizi birleştirip nuke tabanlı kendi versiyonnumuzu yapalım. Eğer böyle birşey düşünülürse ben bu konuda seve seve destek olurum. Php alanında destek vermek isterim nukenin gelişmesi için.

osdem66 arkadaşa başarılar dilerim.
Joomla konusunda forumda destek olmaya çalışırım elimden geldiğince

iyi çalışmalar
Başa dön
webhancer

MesajTarih: 2009-11-04, 04:51:58    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biraz dolaşşin hevesini alsin diğerleri gibi geri geliçektir :)
Başa dön
atakanxx

MesajTarih: 2009-11-04, 17:52:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben nukeye sene basinda basladim.simdi bakiyorum herkes birakiyor.ben gec kalmisim epey galiba.

yeni baslamis ve onca kafa patlatmisken tekrar sifirdan baslamaya degismeye niyetim yok suan.

fakat kafamdaki soru isaretleri mesela;
diger yeni sistemlere bakiyorum nuke kadar destek siteleri yok.moduller eklentiler de yok sanirim degil mi?
yada söyle sorsam ben nukeden baska bir sisteme gecsem suanki modül ve eklentileri yeni sisteme uyarlamak mümkün müdür mümkünse zor mudur bunu yapmak?
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-11-04, 18:30:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nuke modüllerini yeni sistemlere (en azından ciddi çaba harcamadan) uyarlayamazsınız.
Bunun yerine o sistemlerde yazılmış benzer modülleri bulmanız daha kolaydır.
O sistemlerin bize ters gelmesinin sebebi şu:
Yapılan modül ya da eklentiler rapide atılıp al sana link denmiyor, bunun yerine wordpress ya da drupal gibi sitelerde ana sitede barındırılıyor.
SVN sistemi kullanılıyor.
Daha doğru bir sistem olmasına rağmen bizden WordPress veya Drupal vs modül yazarı çıkmıyor. (İstisnalar olabilir).
WordPress'in kurallarına uygun modül hazırlayıp wordpress modül yazarı olarak oraya atma becerisini gösterecek fazla kişi yok.
Yukarıda dediğim gibi bizde dosyayı zipleyip rapide atmaktan fazlası insanlara güç geliyor.
Wordpress plugin ( modül ya da eklenti de diyebiliiriz) yazarı olmak için şuraya bakılabilir.
http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-11-04, 19:06:02    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alper Kardeşime aynen katılıyorum.. nuke modülü yazmak öyle kola bir iş degil ancak var olan modülleri editlyerek bir şeyler cikartılabilir.. en büükeksikliğide yeni sayfa oluşturma sorunu nuke nin content modülü yetersiz bence.. mesela bir jommla da yada word pres te yeni moül yazabilmek tema yapmak cok kolay nukeye göre gördügünüz hoş bir html eklentiyi cok kolay bir sekilde joomla mod.una dönüştürebilirsiniz... Evet burad da joomla destegi var ama kullanılmıyor hadi o zaman bu konuyu hep birlikte canlandırlaım ne dersiniz.. burası bizim evimiz dışarı gitmeye gerek yok... cok yakkında kendi yaptıgım bir joomla temasını burada payalaşarak ilk adımı atacagım..netopsiyon destek sitesi nuke yada joomla yada wordpress sonucta cidden gercekten samimiyetle söylüyorum iyi klapli insanlar buradalar...
Başa dön
atakanxx

MesajTarih: 2009-11-04, 19:31:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sagolun... fikir edinmek acisindan aydinlatici oldu benim icin..
Başa dön
postakusu

MesajTarih: 2009-11-04, 21:14:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selam abi tessekur ederim sana abi siz hakıınızı helal edin umarım daha güzeli ve hayırlısı olacaktır..!!
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Sohbet Odası Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız