Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 827
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25227 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16371 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36674 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20748 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13928 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17663 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10586 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6233 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6512 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23107 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11018 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6613 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8229 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5673 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14285 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7263 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9383 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10426 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13084 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69501 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37544 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11330 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10522 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5397 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72844 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29369 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11059 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12318 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5944 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8535 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84797 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10239 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9997 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4326 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10220 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13411 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6355 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26223 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17016 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8678 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10636 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6251 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7116 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8914 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5473 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53782 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9972 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6320 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10426 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Sipipian

MesajTarih: 2005-09-06, 22:53:51    Mesaj konusu: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

S.a Arkadaşlar artık atacam kendimi kendi Bilgisayarımda local hostta sitemi herşey dahil kurudum hostingimi aldım domainimi aldım ama ilkez site açtıgım için nasıl site açılır bilmiyorum size sorunlarımı söyliyeyim; (kendi bilgisayarımda localhostta sitemi kurdum herşeyi hazır)

*hostingim linux nukeyi hostingdeki hangi dosyanın altına yükleyecem?
*kendi bilgisayarımdaki nuke klasörünün içindeki htm klasörü ve bu htm klasörünün içindeki bütün herşeyi alıp hostingdeki ..... dosyanın içine mi yükleyecem?
*veritabanını hostingemi atacam yoksa nasıl yükleyecem veritabanı?
*bildigim kadarıyla kendi bilgisayarımdaki C:\Apache2triad\htdocs\Nuke\html\.....içindeki herşeyi siteye göndrecem ama hostingdeki handi klasöre gönderecem bu şeyleri.
*bu dosyaları dediginiz yere gönderdikten sonra veritabanınıda dediginiz şekilde(tabii nasıl kurulur bilmiyorum şuan)yaptıgım zaman www.benimsitem.com yazınca hemen çıkacakmı sitem yoksa başka bişeyler daha yapmam gerekiyomu? neler yapmalıyım gerekiyosa?

hostingim linux tekrardan söylim php-nuke 7.7 ile sitenin herşeyi hazır themesinden modülüne blocklakrına kadar herşey hazır ama işte siteyi nasıl açacam onu bilmiyorum...
YARDIM ederseniz çok sevinirim selametle (YARDIM edenlerden Allah razı olsun...)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 14:50:49    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
gokhanweb

MesajTarih: 2005-09-07, 02:44:47    Mesaj konusu: Re: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

1 - Localhostta kurduğun sitenin HTML klasörünün içindeki tüm dosyaları tamamıyla Sunucuya göndereceksin(Hosting aldığın yerdeki alana).
2 - Kontrol Panelinden Önce bir Tane Veritabanı oluşturacaksın.
3 - Bu veritabanı için bir tane kullanıcı oluşturacaksın.(kullandığın apache2triad da kullanıcı hazır olduğu için belirteyim dedim.)
4 - PhpMyAdmine bağlanıp bu veritabanına bilgisayarında bulunan SQL tablolarını yükleyeceksin.Nasıl yapılır?Önce kendi bilgisayarından http://localhost/phpmyadmin yazıp bağlanacaksın.Soldaki alandan veritabanları kısmından veritabanını seçeceksin.Sonra sağdaki alanda üstte yazan "dönüştür" linkine tıklayacaksın.açılacak pencereden 3 alan dışında hiç bir yere dokunmayacaksın.Bu 3 alan: Yapı, Veri ve Dosya Olarak Kaydet alanları seçili olacak.Sonra Git butonuna basacaksın.Sonra ekrana gelen dosyayı masaüstüne kaydedeceksin.Bu dosyayı biraz önce hostinginin kontrol panelinden bağlandığın phpmyadmin aracılığıyla sunucuna yükleyeceksin.
5 - Biraz önce sunucuya gönderdiğin dosyalar içinden config.php yi biraz önce Hosting Kontrol panelinden oluşturduğun veritabanı ve veritabanı kullanıcısı bilgilerine göre düzenleyeceksin.
----

Diğer bir soruya gelelim.
Peki bu bilgisayarında yaptığın nuke dosyalarını hosting alanında hangi klasörün içine yükleyeceksin?
Kullandığın Sunucunun Yapısına ve Konfigurasyonuna Bağlı Olarak Değişir.
Eğer hosting alanında "public_html" diye bir klasör varsa tüm dosyaları o klasörün içine atacaksın.
Başa dön
OGuZHaN

MesajTarih: 2005-09-07, 05:04:44    Mesaj konusu: Re: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

gokhanweb Arkadasimiz Genis Bi Sekilde Anlatmis. Ama Bu islem En Az Bir Uygulama Ister Dige Dusunuyorum.

ek-1- PHP-nukeyi Kendi bilgisayarina sen kurdun ise Ayni Seklide php nuke orjianilin html dosyasini Kendi bilgisayarinda editlemis olmalisin. yani bilgisayarinda kurup hazirladigin web sitesinin ana dizinini web sitesinde public_html yada http_doc klasoru icine bir ftp programiyla atacaksin.
ek-2- Web sitenin Kontrol Panelinden PHPmyAdmin yardimiyla bir SQL olusturcaksin. Tabi Webhosting aldigin firma bunu destekliyor olmali. SQL olustururken
database name
user name
ve database pass (sifre)
gireceksin.

ek-3- Bu isim ve sifreyi ftp ile atmis oldugun http_docs/nukeanadizini/config.php dosyasini editleyici ile acip icindeki
$dbhost = "localhost";
$dbuname = "database user ismi";
$dbpass = "databasesifresi";
$dbname = "databaseismi";

yerlerine uygun bi sekilde doldurcaksin

ek-4- Tekrar phpmyadmin i (host kullanici panelinden) acacaksin ve orda biraz once olusturmus oldugun databaseye gireceksin. gokhanweb in Bahsettigi gibi Kendi Bilgisayarindaki Yedeklenmis oldu sql veri bankasini (database) gozattan ekleyip yukleyeceksin.
*Simdiye Kadar Eger Hic Boyle Bise Yapmadiysan Bilen Bi Arkadasinla beraber yapmakta fayda var. Bu Saydiklarimizi Problemsiz Asarsan Siten Calismalidir.

NOT: Lutfen Forumlari Gezelim Aradigimizi Bulamazsak Yeni Topic Acalim. Netopsiyon.com Ana Sayfada Kurulumlar ve Temel Bilgiler Bulunmakta..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Sipipian

MesajTarih: 2005-09-07, 16:30:05    Mesaj konusu: Re: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

ya hocam Allah rtazı olsun dediklerinizi anladımda siteyi yükleyecem ftp://www.kendisite.com yazıyorum içinden çıkan şeyler sadece mail ve pub diye iki dosya onların içindede hiç dosya yok nasıl yapacam...
Başa dön
iskelett

MesajTarih: 2005-09-07, 19:38:50    Mesaj konusu: Re: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

dosyalarını nereye kopyalaman gerektiğini sana hosting firmasının söylemesi gerekir. şahsen benimki hesap bilgilerimi içeren maille gelmişti.
Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2005-09-07, 23:59:31    Mesaj konusu: Re: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

Büyük ihtimal pub klasörü dosyalarınızı yükleyeceğiniz klasördür yada direk ana dizine yüklemeniz gerekebilir. Bunu hosting firmanızla görüşün.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Sipipian

MesajTarih: 2005-09-08, 14:25:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

s.a arkadaslar cok tsk eder1m yardimlariniz icin saolun biseydaha sormak 1st1yodum ben administratör nickimi nas1l degistiricem ve siteyi ftp ile dosyaya att1g1m zaman hemen sitem ac1l1yomu yoksa c panelde bseyler yapmam gerekiyomu c panelim linux....
Başa dön
MaNiSaM_45

MesajTarih: 2005-09-20, 21:37:46    Mesaj konusu: Re: sitemi kurdum ama webde nasıl yayınlıyacam Alıntıyla Cevap Gönder

Parse error: parse error, unexpected T_VARIABLE in /usr/home/sehitsen/public_html/config.php on line 47 benim sitemde bu hata ç1k1yor acaba neyden kaynaklan1yor
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 14:50:49    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız