Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 785
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25201 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16343 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36653 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20737 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13912 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17618 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10575 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6224 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6508 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23091 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11001 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6606 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8225 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5670 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14269 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7260 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9379 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10419 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13076 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69423 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37510 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11318 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10515 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5392 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72698 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29347 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11050 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12310 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5940 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8532 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84673 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10229 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9992 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4323 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10215 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13404 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6351 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26200 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17010 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8675 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6596 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10627 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6245 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7113 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8906 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5469 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53712 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9966 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6319 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10416 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Copyright kaldirma!
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Copyright kaldirma!
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
akinci313

MesajTarih: 2005-03-26, 03:27:28    Mesaj konusu: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar sadece size bir bilgi vermek istiyorum bu Copyright kaldirma meselesinde. Copyright yazsini kaldirin demiyorum!!!
Beneim hazirladigim Üc Sayfada ikisinde var birisinde yok. Olmiyaninda satin alindigi icindir.
Ama mesele o degil. Copyright kalmasinda mecburiyet yoktur.

Ana Linki:
[url]
www.phpnuke.de/article146.html[/url]
yazi
Alıntı:

PHPNuke: Copyright-Line and GPL, violates GPL?
Veröffentlicht am Freitag, 22.Oktober. @ 22:11:41 CEST

GNU Introduction
Heute habe ich eine Email an die FSF geschrieben - die Antwort mag überraschen, jedenfalls viele. Hier die Antwort der FSF. Die original Emails stelle ich hier zum Download, damit sich jeder überzeugen und es verbreiten kann: Download der Mails Wenn Ihr den Artikel hier kopiert (das ist ausdrücklich erwünscht) nehmt trotzdem bitte einen Link nach hier mit auf, damit User immer das original und die original Mails sehen können!

Today i have written an email to the fsf - here you find the answer of the fsf, with my original email. Nothing more to say, just read it and feel free to copy it on your page. If you believe, this would be a fake, you can download and copy the original mails: Download. Please, if you copy this article, give a link to it - so everyone can see the original article and the original mails!

Update: Read in this article the latest News, how FB reacts
Update: And read here, how a copyright line can be placed and protected
Update Finally, reads how the output will be changed in PHP-Nuke 7.6

The Mail
Mail-Subject: "Re: [gnu.org #212923] Confused about (c) in GP Software"
On Fri, 2004-10-22 at 05:22, Jens Ferner via RT wrote:
> Hello,
>
I am a little bit confused: There exists a GPL Software named PHP-Nuke, based ob the GPL Software "Thatware". This GPL Software includes a copyright disclaimer, which is shown on each generated page in the footer. Now, the author of php-nuke says:

1) that nobody is allowed to remove this (c) 2) if someone wnats to remove it, he has to pay 300 US$ as licensing-fee, named "Commercial Licence" (as to see here:http://www.phpnuke.org/modules.php?name=Commercial_License)
Now, please answer me:

(1) Because of the GPL, am i not allowed to comment the (c) Line out? So the Line stays in the code? GPL tells me, that i can change the code as i want - so if i comment the line out, it still exists in the code, but there is no output.

The copyright notice in PHPNuke is not a (2)(c) notice. So, you need not retain it on the program's output.
(2) Isn't it a GPL violation to offer this Licence? I just can't believe that this is OK - of course, the Author could offer two versions of his own source code: a gpl version and a "to-pay" version, but in fact, he distributes an "GPL version with enhanced Licence-Options". It is onw Software-Product, under one Licence, and please do not forget: It is based on the work of another gpl project "thatware". Is this ok?

I had never heard that PHPNuke was based on other GPL software. Are you
sure that's the case?

It looks like the PHPNuke author is misinterpreting the GPL. This can probably be cleared up with a simple e-mail. The copyright holders of Thatware should write to the author of PHPNuke. Please let the copyright holders of Thatware know about the issue, and that we're glad to provide advice on this.

--
-Dave Turner
GPL Compliance Engineer
Support my work: http://svcs.affero.net/rm.php?r=novalis&p=FSF

Other Links with articles about my Email and informations/thoughts:
Article & Comments @ Nukescripts.com
Thoughts @ Chicagobase
Thatware Article
Desarrollonuke.org
Nukecops.com
RavenPHPScripts
OPNycus (Espagnol - thanks for translation)
eTutoriais
Discuss @ Postnuke Forum
Older article @ drop.org
Debian: PHP-Nuke free or not (scroll down for text and links)

Personal note
This article as well as my further contributions to this topic shall be not an "attack" but basis for a relevant discussion. I try therefore to refrain from judging statements. Who would like to discuss with me is welcome to do this - but only in the forum (http://www.nukeboards.de/index.php?showtopic=26053) or by ICQ (54188029), no mails will be answered or readed.

MAMBO
Do you know MAMBO? Take a look: It is fast, it is secure and there are no nasty discuccions about those topics. Just a good and free CMS - with a real Template Engine. Take a look

Persönliche Anmerkung
Die Email ist für mich eindeutig: Anders als immer behauptet fällt der (c) Hinweis von PHP-Nuke nicht unter die Regel 2c der GPL und darf somit auskommentiert werden - die Ausgabe ist laut FSF also nicht zwingend.

Um das deutlich zu sagen: Ich treffe hier keine rechtliche Beurteilung des Ganzen! Ich gebe hier nur die Email der FSF wider.

Did you know
I have written a book about php-nuke (Amazon Link), this book will be published in the USA soon - and of course, there exists a chapter about the GPL, PHP-Nuke and the Copyright line ;-)

Another Mail, earlier
This was not my first Email to the FSF. I have written another Email, long time ago, to the FSF with a similar reply. You can see the Mail here: Email der FSF @ Netz-ID. The article is german, but the Mail is english, so you surely will understand.

Nect EMail to the FSF
Nachdem ich damit jetzt auch bei vielen anderen Projekten eine Diskussion losgetreten habe (das war nicht beabsichtigt, mir ging es nur um phpnuke) und die Frage stärker diskutiert wird, habe ich eben eine weitere Email zur FSF gesendet. Es geht darum, dass am 19.9.2002 die FSF gesagt hat, es würde sich wohl um um die 2c Regelung handeln. Ich frage in der Email klar nach, wo der Kurswechsel herkommt und was nun unter 2c GPL fällt.

After this Email, i have written another Email to Dave Turner and i ask him for the reasons, why the PHP-Nuke Copyright is not covered by GPL 2c. So, 2 years ago, Dave wrote, that it is covered - this is the reason, why many readers are unsure about the news Email. As soon as i got an answer, i will publish it here again. See my mail to him:

Email, 23.10.2004, 13:40h:
Hello,

Thanks for your answer, but now it is getting more difficult: On 19.9.2002 the FSF said, that the (c)-Output is coverd by 2c of the GPL: http://www.phpnuke.org/modules.php?name=News&file=article&sid=4947

Yesterday, you wrote me, it is not 2c (as i think, too).

Could you please explain, why it this not covered bei GPL 2c?
Perhaps, it should be good, to put a notice about this really well discussed topic in the GNU GPL FAQ, so there is a refernce where programmers and users can link to.

Best regards and thanks for your help
Jens Ferner

Update: Read here the FSF answer!

Notiz: Sollten mich unaufgeforderte EMails zu diesem Thema erreichen behalte ich mir vor, diese hier zu veröffentlichen - und kommt nicht auf die Idee mich zu Beschimpfen oder zu Bedrohen, ist ja langsam nur noch doof sowas zu lesen
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-13, 02:31:01    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
badred

MesajTarih: 2005-03-26, 03:36:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

iyi güzel kaldırma değilde bence linki kesin kaldırın google sayfanızı indexlerken nukenin sayfasınada otomatik gidiyor. buda onlara hit kazandırıyor. bide metatag lerdede
Kod:
<m e t a NAME="GENERATOR" CONTENT="PHP-Nuke Copyright (c) 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL (http://phpnuke.org/files/gpl.txt). PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license (http://phpnuke.org/files/gpl.txt).">

böyle bi satır var onu silin ama bu kalsın bence :=)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
Ertugrul

MesajTarih: 2005-03-27, 19:17:23    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bi düşünün

o adamlar gece gündüz çalışıp
sizden tek kuruş para istemeden
mükemmel bir sistem sunuyorlar
php-nuke sayesinde çok iyi işler yapıyoruz
php-nuke sayesinde ciddi paralar kazanan arkadaşlarımızda war..

ordaki küçük bir linkin bize zararı ne ?

badred :
iyi güzel kaldırma değilde bence linki kesin kaldırın google sayfanızı indexlerken nukenin sayfasınada otomatik gidiyor. buda onlara hit kazandırıyor.

eğer benim sitem onlara hit kazandırıyorsa ne mutlu bana
çok küçükte olsa bi teşekkür manasında copyright yazılarını kaldırmayın bence ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
aaksoy

MesajTarih: 2005-03-27, 19:51:35    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

bende katılıyorum onlar okadar uğraşmışlar yani sana bi zararı olmaz orda küçük bir linkin koskoca sitede
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
kanake

MesajTarih: 2005-03-27, 19:55:24    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

bence metatagslari kafaniza göre degi$tirin. bir$ey olmaz, ne de olsa site sizin. yalnizca copyright kalsin. $öyle diyeyim, siz kendiniz bir script yazsaniz, acaba digerlerine bedava verir misiniz? ve ya verdiginizde copyright´i kaldirsalar ne yaparsiniz? ben iyi para kazanan siteleri de biliyorum, hic birisinde copyright yoktur. hepsi phpnuke üzerine kurulu. saygisizlik diyorum!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
cetin05

MesajTarih: 2005-03-27, 20:05:56    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar coprigt yazısının kaldırılması bencede uygun degil çünkü o insanlar emek edip bize böyle bir kolaylık sağlamışlar orda copriggyt yazısının durmasının sakıncaı yok..
dursun dursun:P
Başa dön
sokrates

MesajTarih: 2005-03-27, 20:28:50    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Copyright yazısı Phpmyadmin den kaldırılıyor. ama bence kaldırmayın Türkçeleştirin..
Başa dön
badred

MesajTarih: 2005-03-27, 20:39:17    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

@Dreamy
Aslında haklısın ben bu açıdan hiç düşünmemiştim linki geri koydum.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-13, 02:31:02    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Gonlunce

MesajTarih: 2005-04-01, 23:58:17    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

ya ben kaldıralım demıyorum tamam nuke ıcın ok. ama sımdı modul alıyorum bı sıteden bakıyorum o sıtenın Copyright yazısı var sonra gıdıyorum baska sıtede baska bırının adı var ben acemı olarak gordukce kaldırıyorum hıc acımıyorum ama nuke ıcın aynıseyı soyleyemem moduller ıcın konusuyorum
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
cmfans

MesajTarih: 2005-04-03, 01:58:59    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Evet bencede copyright satırına dokunmamlıyız..
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2005-04-19, 20:23:21    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Silmeyin türkçeleştirin bencede...
Evet adamlarda zaten bıkmış en sonu php-nuke7.7 yi parayla sundular
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
webmas_tr

MesajTarih: 2005-04-19, 20:29:45    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

kaldirilmamasi taraftariyim....gercekten haksizlik olur bu...benim fikrim: turkcelestirin...yaziyi silmeyin kendinize ait bir cumleyi/kelimeyi de cok istiyorsnaiz yanina ekleyin
Başa dön
Ertugrul

MesajTarih: 2005-04-19, 21:52:25    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

saho :
Silmeyin türkçeleştirin bencede...
Evet adamlarda zaten bıkmış en sonu php-nuke7.7 yi parayla sundular

orda son sürümler herzaman para ile satılır
Başa dön
peykani

MesajTarih: 2005-04-20, 03:02:44    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

günlerini bir tek blok için bile harcamamış olanlar o ufacık copyrightın değerini bilmeyebilir. ancak bugün sen yarın o kaldırırsa öbür gün kimse elini sürmez. şahsen linuxun, php nin vb. mantığıda copyrightlardadır.
Başa dön
old1

MesajTarih: 2005-04-24, 17:07:42    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Gonlunce :
ya ben kaldıralım demıyorum tamam nuke ıcın ok. ama sımdı modul alıyorum bı sıteden bakıyorum o sıtenın Copyright yazısı var sonra gıdıyorum baska sıtede baska bırının adı var ben acemı olarak gordukce kaldırıyorum hıc acımıyorum ama nuke ıcın aynıseyı soyleyemem moduller ıcın konusuyorum

php nuke copyright ı kaldırmıyosunuz ama module copyrightlarını kaldırıyorsunuz ? ne fark var ? biri bilmem kacbin satır kod yazmıs biri 10 satır yazmıs diyemi ? ikiside elinden geldigince emek vermis sen yarın oburgun nuke ü ogrenicen ve bir block veya module yazıcan heyecanla sonra etrafta copyrightının silindigini gorcen bu hoşuna gitcekmi ?
Başa dön
Witkey

MesajTarih: 2005-04-24, 17:32:43    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

katılıyorum !!!
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2005-04-24, 17:33:58    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Bazı konularda Gonlunce arkadaş biraz da olsa haklı
bazıları çok abartmış yaptığın modul adam j a v a s c r i p t kod yapmış her sayfada hatta na sayfada çıkıyor adnın nicki siteni yaz eder bu kadarda abartmayınız lütfen
Başa dön
madboy88

MesajTarih: 2005-04-24, 21:40:53    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

valla ben şahsen kaldırmadım ama temadanmıdır nedir görünmüyo.
Başa dön
efendymurat

MesajTarih: 2005-04-24, 21:46:11    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Buda temayı yapanın hatası

$footer_message

footer.htmlye bunu eklemen yeterli
Başa dön
maddog

MesajTarih: 2005-04-25, 06:06:06    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

KALDIRIN COPYRIGHT'ları arkadaşlar. Silin hepsini. Neye yarar ki?
Emek kimin umrunda! Çalın, çırpın! Bi başkasının ürettiği şeyi bedava ve copyrightsız kullanmak kadar güzel bir şey yok...

İçinizdeki kleptomani eğilimine kulak verin!
Başa dön
GeNeRaLL

MesajTarih: 2005-05-06, 23:46:24    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında Görüşlere bakıldığında herkes ortak bir noktada odaklanmış bir durumda.. Nedense bir emeğe saygı çerçevesi vardır ve bunu çoğu insan bilememkte bu üzücü bişey ama müsaadenizle ben sizlere bunu söyLeyeyim.. ordaki copyright i kaldırma yolu yerine mambo server gibi ne bilim Basit gibi php nuke gibi sizde kendi portalınızı yaparak zaman harcarsanız altında kendi imzanızı taşıyabilirsiniz.. ha bu çok zor ve zaman alıcı diyorsanız bazı arkadaşlarımızın dediği gibi KOSKOCA SİTE bırakında ufacık mercekle aradığımız lindk kalsın :) saygılar efendim
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2005-05-07, 09:41:52    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Dedigim gibi bu vicdan meselesi biz burada ne dersek diyelim adam yine kendi bildigini yapar
Başa dön
Lord_FAtih

MesajTarih: 2005-05-07, 23:53:38    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

oke kaldırmayalım da nerden deiştirebiliriz:ben türkçeleştircem ama nasıL=
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2005-05-08, 10:10:35    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

ya kardes direk dalmay1n su forumu ipuçlar1na bak orada var
Başa dön
hsa2

MesajTarih: 2005-05-12, 19:44:10    Mesaj konusu: Re: Copyright kaldirma! Alıntıyla Cevap Gönder

Bence de emeğe saygı..
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız