Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 950
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Nuke sentinelin sorgulama..
(4685 okuma, 0 yanıt)
 dizin CHMOD ları değişmiy..
(7880 okuma, 6 yanıt)
 3.3Patch Hakkında Versiyo..
(3281 okuma, 0 yanıt)
 nuke sentinel 2.6.01 kura..
(9587 okuma, 10 yanıt)
 Nuke Sentinel..
(4323 okuma, 2 yanıt)
 Nuke 8.0 Guvenlik..
(4856 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke 8.0 Güvenlik asa..
(3405 okuma, 0 yanıt)
 php nuke 8 kurdum güvenli..
(9906 okuma, 10 yanıt)
 Arkadaslar Lütfen Yardımc..
(9159 okuma, 9 yanıt)
 Site hacklendi sanırım.....
(5120 okuma, 2 yanıt)
 Hadi Protector Kuralım..
(40455 okuma, 45 yanıt)
 Bu bir saldırmı..
(8041 okuma, 7 yanıt)
 siteme virüs girmis..
(8169 okuma, 6 yanıt)
 Sitedekileri atmak..
(5124 okuma, 2 yanıt)
 Kötü botları engellemek...
(11023 okuma, 10 yanıt)
 2 dakika içinde 5 farklı ..
(7078 okuma, 5 yanıt)
 index atılamayan site yap..
(6951 okuma, 5 yanıt)
 Sanal Klavye Uygulamasi H..
(5241 okuma, 2 yanıt)
 js trojandownloader.agent..
(5673 okuma, 4 yanıt)
 Güvenlik konusunda yardım..
(7366 okuma, 8 yanıt)
 Sunucu firması websiteme ..
(4868 okuma, 2 yanıt)
 siteme saldirimi olmus?..
(5846 okuma, 4 yanıt)
 Protector bir işe yaramıy..
(13637 okuma, 15 yanıt)
 Nuke Sentinel 242 pl5 ( 7..
(26233 okuma, 25 yanıt)
 hacklendim mi?..
(5913 okuma, 4 yanıt)
 Güvenli prefix değiştirme..
(75398 okuma, 108 yanıt)
 7.6 ya 3.2 pack nasıl yap..
(4389 okuma, 1 yanıt)
 Site neden Google i banla..
(4125 okuma, 1 yanıt)
 PhpMyadminden toplu isim ..
(6132 okuma, 4 yanıt)
 sentinel güvenlik sistemi..
(7159 okuma, 6 yanıt)
 Sitemdeki Bu Acik Neyden ..
(7214 okuma, 6 yanıt)
 Saldırı yedim BW dolmuş. ..
(9652 okuma, 9 yanıt)
 sürümünüz < 7.8 ise s..
(6931 okuma, 5 yanıt)
 forum için kod yazma yasa..
(4849 okuma, 2 yanıt)
 Arkadaşlar hacklendim seb..
(4634 okuma, 2 yanıt)
 KENDİ TOLBARIMIMDAN AYDA ..
(5190 okuma, 3 yanıt)
 Bütün indexler değişmiş, ..
(4705 okuma, 3 yanıt)
 Çok sorulu, çok şıklı ank..
(3422 okuma, 0 yanıt)
 Protector' deki Host İs..
(3436 okuma, 0 yanıt)
 php nuke dosyaları şifrel..
(7461 okuma, 7 yanıt)
 index dosyasının chmod k..
(4008 okuma, 1 yanıt)
 AdminBox-1.0.3 Kurulumund..
(3585 okuma, 0 yanıt)
 gec saatlerde hızlanan tr..
(7749 okuma, 8 yanıt)
 Prefix değiştirmede coppe..
(4430 okuma, 1 yanıt)
 Nuke Güvenlik..
(157438 okuma, 257 yanıt)
 bütün index lere iframe e..
(18422 okuma, 24 yanıt)
 Nuke Sentinel Google bot ..
(5634 okuma, 4 yanıt)
 Siteme Sürekli Üye Oluyor..
(23956 okuma, 28 yanıt)
 Yeni iframe virüsler kodl..
(18687 okuma, 23 yanıt)
 Nuke Versiyonları Hakkın..
(3729 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
alisor

MesajTarih: 2006-07-13, 23:26:26    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

S.A arkadaşlar şu coppermine ve nukeC30 ilan modulunun config.php deki prefix lerini nasıl değiştireceğimizi birisi tam anlatırsa çok memnun olurum.. :)
Ne yaptıysam olmadı.. Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-03, 10:52:10    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
EZLN

MesajTarih: 2006-07-13, 23:30:15    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

hmm anladım az bişi bende..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2006-07-13, 23:32:39    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

alisor :
S.A arkadaşlar şu coppermine ve nukeC30 ilan modulunun config.php deki prefix lerini nasıl değiştireceğimizi birisi tam anlatırsa çok memnun olurum.. :)
Ne yaptıysam olmadı.. Rolling Eyes

coppermine ve nukec için bayağı bir sorun çıkıyor. Onları değiştirmeden diğerlerini değiştirin diyorum. Sorun yaşamazsınız.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
alisor

MesajTarih: 2006-07-13, 23:36:18    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

Peki usta zaten değiştirdik..
peki eski haline nasıl getireceğiz?
Yani kasdettiğinizden anladığım "coppermine ve ilan modulunun prefix lerini değiştirmeyin"
eğer doğru anladıysam, şuanda değiştirmiş bulunuyoruz, değiştirilmemiş haline nasıl getireceğimizi anlatırsanız memnun olurum..
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-07-14, 09:43:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

$onceki_prefix ="nuke";
$yeni_prefix="salocan";
buradan
nuke yerine şuanki nukec sonrada coppermine adını yaz alt tarafada
eski adlarını yaz sıra ile sırayla 1 er kez çalıştır , tersten git yani
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
alisor

MesajTarih: 2006-07-14, 15:35:25    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

Teşekkür ederim @saho ; :)

ben şöyle bir yol izledim, sorun çıkmadı. @webmaster in dediği gibi ilan ve coppermine modullerinin prefix lerini eski haline getirdim, yani değiştirmemiş oldum..Şimdi sorunsuz çalışıyor..
Alıntı:
ALTER TABLE saho_cpg_albums RENAME TO nuke_cpg_albums;

bu sadece bir örnek...
bu örnekteki gibi manuel olarak tüm istediğimiz tabloların prefixlerini değiştirebiliriz...
Başa dön
metalcafe

MesajTarih: 2006-07-16, 19:37:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet bu moduller dışında diğer modullerde de sorun çıkarsa. Şu şekilde düzeltebilirsiniz genellikle kodlar arasında _cpg_albums olarak ggeçer. Bunlar hata vermez. Ancak eğer nuke_cpg_albums ise hata verir çunkü nukeyi göremez. Bunu direk kodlardan bulup nukeyi değiştirdigimiz prefix haline getirebiliriz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Hekim_oglu

MesajTarih: 2006-07-19, 14:24:13    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

metalcafe :
Arkadaşlar her ne kadar önerilen otomatik prefix değiştiriciler olsada bence güvenmeyin. Her sitede işe yaramaz. Bende yaramadı bende elle kontrol taktiğine geçtim :)

İlk önce prefix değiştirmek dışındada pek çok işimizi görecek MySQL Front (Ücretsiz) programını aşağıda ki linkten indiriyoruz;

http://www.mysql-front.com/pub/MySQL-Front_Setup.exe

Programı normal ayarlarda kurduktan sonra, veri tabanımıza bağlantı sağlıyoruz;

1

2

3

Bu ayarlarımızı yaptıktan sonra tamam diyip kaydediyoruz. Ardından kaydettiğimiz ayarı seçip tamam diyip veri tabanımıza bağlanıyoruz.

Şimdi prefixleri değiştirmeye başlıyoruz. Sol taraftan Veri Tabanı adımızı tıklıyoruz ve tabloların açılmasını bekliyoruz. Sağ tarafta tüm veri tablolarını açtıktan sonra. nuke ile başlayan (ÖRN: nuke_blocks) tablolarımızın nuke yazan kısımlarını kimsenin tahmin edemeyeceği yeni bir isimle değiştiriyoruz. Bunu nasıl mı yapıyoruz. En baştan başlayarak tabloalrımızı sağ tıklayıp ''yeniden adlandır'' seçeneği ile baştan adlandırıyoruz. Örn: nuke_blocks iken biz bunu xxx_blocks yapıyoruz. xxx sizin verdiğiniz gizli isim olacak.

Tek tek tüm tabloları değiştirdikten sonra config.php dosyasını açıyoruz;
Aşağıda ki kodun;
Kod:
$prefix = "nuke";
$user_prefix = "nuke";

nuke yazan kısımlarını kendi verdiğimiz prefix değeri ile değişiyoruz. Eğer verdiğimiz yeni prefix xxx ise aşağıda gibi olmalı;
Kod:
$prefix = "xxx";
$user_prefix = "xxx";

Evet arkadaşlar bu değişiklikten sonra olay bitmiştir. Kolay gelsin..

NOT: nuke ile başlamayan tablolara karışmayın!

Programı çalıştırırken hata alıyorumm..SadSad

Diğer yöntemleri de okudum ama hala yapamadım...

Hatta hiç bir şey yapamadımSad

Yardımcı olur musunuz???
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-03, 10:52:10    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
The RnL

MesajTarih: 2006-07-20, 15:04:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne olacak kı adam sql la servera gırıor sonra config.php yı buluor basıt bır seklde db adını buluor c99 denılen benımde kullandıgım bır rus scrıptindekık sql bolumunden db ne baglanıor phpmy admınden farkı kalmıor yanı:) daha sonra admın md5 ını alıor ve md5 basıtce kırıo yanı herkes kırabılır artık bıtr md5 strong sagolsun sıtesı cok iyi bır md5 kırıcı kodlamıs:)(www.milw0rm.org/cracker/insert.php)

sonra md5 kırıldımı admın şifresi:) daha sonrası nı 5 yasındakı kardesım bıle yapar:D
Başa dön
metalcafe

MesajTarih: 2006-07-20, 17:09:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

The RnL :
ne olacak kı adam sql la servera gırıor sonra config.php yı buluor basıt bır seklde db adını buluor c99 denılen benımde kullandıgım bır rus scrıptindekık sql bolumunden db ne baglanıor phpmy admınden farkı kalmıor yanı:) daha sonra admın md5 ını alıor ve md5 basıtce kırıo yanı herkes kırabılır artık bıtr md5 strong sagolsun sıtesı cok iyi bır md5 kırıcı kodlamıs:)(www.milw0rm.org/cracker/insert.php)

sonra md5 kırıldımı admın şifresi:) daha sonrası nı 5 yasındakı kardesım bıle yapar:D

phpmyadmin den farkı yokmu? Tek tek kendin php my adminden değiştirsene dostum. Bu program ile yapacagın tek şey sağ tıklayıp yenidenadlandır demek. Phpmyadminde bunu yapabiliyormusun. Yada hiç 200 tane tabloyu phpmyadminde değiştirdinmi? + Senin admin şifresini kırmaktan bhsetmişsin konu ile hi,ç bir alakası yok. md5 kırmayı öğrenmişsin aferim. Hacke başlayanların nuke hacklerken ilk öğrendikleri yöntemdir. Artık 5 yaşındaki kardeşinde yapar onu. Lütfen başlık ile alakasız yazmıyalım. İnsanların kafasını karıştırmıyalım.

Hekim_oglu dostum yukarda herşeyi anllatım. Sen bana yaapamadıgın söyle adım adım düzeltelim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
supergirl

MesajTarih: 2006-07-21, 17:53:10    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

leons_19 :
arkadaşlar ben normal yoldan prefix değştirmey çalıştım ama malesef başaramadım allah tan yedeğini almıştım düzelttim şiimdi bu programı gördüm denedim ama yine olmadı bağlantıyı sağlayamıyor acab hata benden mi kaynaklanıyor yoksa programdan mı Very Happy

arkadaşlar ben de denedim olmadi site coktu bu bilgilerde bir eksiklik olmasin
Başa dön
oSmaneMRe

MesajTarih: 2006-07-21, 18:20:28    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

supergirl :
leons_19 :
arkadaşlar ben normal yoldan prefix değştirmey çalıştım ama malesef başaramadım allah tan yedeğini almıştım düzelttim şiimdi bu programı gördüm denedim ama yine olmadı bağlantıyı sağlayamıyor acab hata benden mi kaynaklanıyor yoksa programdan mı Very Happy

arkadaşlar ben de denedim olmadi site coktu bu bilgilerde bir eksiklik olmasin

Her zaman söylemiştirim.Bir İş yaparken önceYEDEK ALIN Diye Crying or Very sad
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
supergirl

MesajTarih: 2006-07-21, 18:44:05    Mesaj konusu: Re: Güvenli prefix değiştirmek - Resimli Anlatım Alıntıyla Cevap Gönder

eski prefix lere cevirdim duzeldi
Başa dön
cogullu

MesajTarih: 2006-07-22, 15:03:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de bağlanamadım hocam bir de aklıma takılan birşey bu prefixleri değiştirince veri tabanında sorun olmaz mı yani dosyaların sanki yeri değişmiş gibi olmaz mı çünkü ben değiştirdim prefixleri ve site çalışmadı
Başa dön
metalcafe

MesajTarih: 2006-07-22, 18:47:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar sadece nuke_ ile başlayan prefixleri dğeiştireceksiniz. 2. ise siteniz filan çökmedi siz 2. işlemi yapmadınız. Config.php ye girip;

Bukısmı bulun
$prefix = "nuke";
$user_prefix = "nuke";

nuke yazan yerlere yeni prefixi yazın. Bunu yapmazsanız site tabiyiki açılmaz. Lütfen yukardaki işlemleri eksizksiz ve sırasına göre yapın. Kolay gelsin..
Başa dön
oSmaneMRe

MesajTarih: 2006-07-23, 23:55:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Link çalışmıyor Sad exe linki çalışmıyor Sad
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yahoo Messenger MSN Messenger
colorado

MesajTarih: 2006-07-27, 20:50:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

oSmaneMRe :
Link çalışmıyor Sad exe linki çalışmıyor Sad

biri düzeltsin lütfen..
Başa dön
colorado

MesajTarih: 2006-07-28, 16:03:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tamam ben buldum
http://cgi.zdnet.de/c/?s=41&t=http%3A%2F%2Fdownload.sqlfront.com%2Fpub%2FSQLFront_Setup.exe&dld_id=de8G0L

arkadaslar sitemin ip adresini nerden ögrencem??
Başa dön
keyku

MesajTarih: 2006-07-28, 18:22:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

admin.php ve config.php dosyaları nasıl gizleniyor. Konu ile ilgili bilgi verirseniz memnun olurum.
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-07-28, 18:35:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kısa yoldan güvenlikte ve nuke güvenlik başlıklarında
epeyce anlatıldı
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Veli

MesajTarih: 2006-07-28, 19:37:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

@keyku
Ana Dizinde config.php yi saklayacagınız ßi klasor ekleyiniz..

config.php yi ßu klasor icine atınız..

Daha sonra bos ßi config.php dosyası olusturun..

ßu config.php dosyasının icerisine

Asagıdaki Kodu Yazınız..

Kod:
<?php
include("klasoradi/config.php");
?>
alıntı @MuratKiLiC
------
config.php'yi aç $admin_file = "admin"; bunu bul ve içindeki şu kısmı "admin"; örn "yonetim"; yap ve rood taki admin.php yide yonetim.php yap tamamdır kolay gelsin ben bunu yaptıktan sonra rood a admin.php oluşturdum içinede kod ekledim bir sürü ard arda site açıyo lamerin makinasını kesin kitler Very Happy
Başa dön
Veli

MesajTarih: 2006-07-28, 19:47:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

@colorado
ben o pro ile hiç uğraşmadım config.php yi açtım şurayı $prefix = "nuke";
örn: $prefix = "lamerlereolum"; yaptım ve kaydettim sonra sql nin yedeğini alıp açtım ctrl+h ye basıp nekadar nuke_ varsa hepsini lamerlereolum_ yaptım ve sonra kaydettim phpmyadmin deki sqlmi silip değiştirdiğim sqlmi sorgulattım çalıştı bu yolu uygulayacaksan sqlnin genede yedeğini al Very Happy ne olur ne olmaz
Başa dön
colorado

MesajTarih: 2006-07-28, 23:09:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Romantic :
@colorado
ben o pro ile hiç uğraşmadım config.php yi açtım şurayı $prefix = "nuke";
örn: $prefix = "lamerlereolum"; yaptım ve kaydettim sonra sql nin yedeğini alıp açtım ctrl+h ye basıp nekadar nuke_ varsa hepsini lamerlereolum_ yaptım ve sonra kaydettim phpmyadmin deki sqlmi silip değiştirdiğim sqlmi sorgulattım çalıştı bu yolu uygulayacaksan sqlnin genede yedeğini al Very Happy ne olur ne olmaz

benim sql 50 mb desem
Başa dön
Veli

MesajTarih: 2006-07-29, 12:48:19    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

çok uğraştırır Very Happy
Başa dön
colorado

MesajTarih: 2006-07-29, 18:33:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya sitenin ip adresini buldum ama front sql programindan giris yapamiyorum hata veriyo
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Güvenlik Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
2. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız