Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 978
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Netopsiyon yeniden hepimi..
(16472 okuma, 8 yanıt)
 İyiki varsın..
(25525 okuma, 20 yanıt)
 Netopsiyon neden kapatılı..
(9350 okuma, 6 yanıt)
 Php Oto Kiralama Script..
(6564 okuma, 2 yanıt)
 islama hakater edilmesine..
(20984 okuma, 26 yanıt)
 .Tr Domain Neden Yok ?[Ta..
(13217 okuma, 15 yanıt)
 Uzun süre sonra netopsiyo..
(3814 okuma, 0 yanıt)
 Yöneticilere....
(4813 okuma, 2 yanıt)
 Yöneticiler Hakkında?..
(28127 okuma, 38 yanıt)
 Yeni Programlama Dillerin..
(12008 okuma, 14 yanıt)
 OpsiyonTema.com Hakkındak..
(70604 okuma, 104 yanıt)
 Nerede bu Asp destek site..
(7391 okuma, 5 yanıt)
 Netopsiyon Yönetimine Sor..
(7930 okuma, 8 yanıt)
 netopsiyon ie 6 ile sorun..
(6486 okuma, 6 yanıt)
 ClipBucket nedir..
(13824 okuma, 18 yanıt)
 Hergün hergün bişey oluyo..
(6787 okuma, 6 yanıt)
 nukeye olan özlemimi aşkı..
(4937 okuma, 1 yanıt)
 Nerede eski NETOPSİYONLAR..
(28858 okuma, 43 yanıt)
 bu site nuke'nin hangi sü..
(7148 okuma, 5 yanıt)
 Konu düzenleme yasağı..
(6735 okuma, 6 yanıt)
 KINIYORUM..
(11521 okuma, 13 yanıt)
 Dosyalara yorum hk...
(11472 okuma, 14 yanıt)
 Yeni bolum onerileri..
(5268 okuma, 3 yanıt)
 Kendi Hostumda Site Tanıt..
(4944 okuma, 2 yanıt)
 Netopsiyon Grup [ NG ] ka..
(7649 okuma, 3 yanıt)
 Netopsiyon` un sağ blockl..
(15181 okuma, 18 yanıt)
 Kandiliniz Mübarek Olsun..
(8439 okuma, 7 yanıt)
 Neden Paylaşayım Ki?..
(17437 okuma, 20 yanıt)
 Php-Nuke Portal Yarışması..
(9084 okuma, 8 yanıt)
 Net Opsiyon Ana sayfa For..
(6171 okuma, 3 yanıt)
 filistine destek amaçlı b..
(5315 okuma, 2 yanıt)
 Yöneticilere karşı Tutum!..
(7236 okuma, 4 yanıt)
 Teşekkürler Netopsiyon..
(4915 okuma, 1 yanıt)
 Yöneticilerin Dikkatine..
(17989 okuma, 24 yanıt)
 Acizane bir istek..
(23555 okuma, 32 yanıt)
 Yönetici Arkadaşlara.. Ge..
(22547 okuma, 28 yanıt)
 Proxy Kullanmadan Netopsi..
(5659 okuma, 2 yanıt)
 Diğer Php Scriptleri Kate..
(5630 okuma, 2 yanıt)
 Herkesin Okuması Dileğiyl..
(25873 okuma, 34 yanıt)
 PhpNuke den Soğumamak İçi..
(15119 okuma, 17 yanıt)
 Cumleten selam arkadaslar..
(10520 okuma, 9 yanıt)
 Netopsiyon Bannerleri..
(9785 okuma, 8 yanıt)
 [Öneri] İPB Forum Kategor..
(7476 okuma, 5 yanıt)
 Netopsiyon Yeni Kategoril..
(5105 okuma, 0 yanıt)
 Netopsiyona günde kaç saa..
(11048 okuma, 10 yanıt)
 Netopsiyon Forum Profil D..
(4397 okuma, 0 yanıt)
 sürem bitince netopsiyond..
(10328 okuma, 10 yanıt)
 mesajlarım silinmiş..
(7470 okuma, 4 yanıt)
 Forum kategori isteği..
(9062 okuma, 8 yanıt)
 Sağ blok ile daha güzel d..
(8879 okuma, 8 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler
Sayfaya git Önceki  1, 2

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Öneri ve Görüşleriniz
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
aznavur

MesajTarih: 2007-10-22, 23:44:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar mesleyi Kürt-Türk çatışmasına götürmeyelim lütfen. PKK'nın amacı bu zaten. Kürt-Türk çatışmasını körükleyip kendisine yandaş toplamak. Kürtlerin büyük oğunluğu PKK'yı desteklemiyor. Bunu en son seçimlerde gördük. DTP'nin doğuda aldığı oy oranı belli. Lütfen kullandığımız kelimelere dikkat edelim. Kürtler ile PKK'yı karıştırmayalım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-02, 22:43:02    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
memo_qx
Nuke Sorumlusu
Nuke Sorumlusu

MesajTarih: 2007-10-23, 00:01:02    Mesaj konusu: Re: İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler Alıntıyla Cevap Gönder

''Ne Mutlu Türk'üm Diyene''

Ben M.... soyadım Türk
ben bazen dusunuyorum suanda benım soyadımı tasıyan bırı var ve pkk ya terorıst dıyemıyor

acıkcası utanıyorum
madem herkes bı gorus yazmıs bende yazagım dedım bakın yukardakı soze dıkkat edın ve ne anlam cıkardıgınızı buraya yazın dersimden kac kısı bu sozun gercek anlamını ortaya cıkartacak

bu sozun anlamını ortaga cıkartacak kadar zakanız varmı bence yok olsaydı suanda boyle bı konusmalar olmazdı o sıtelerde pkk yanlısı yazılar cıkmazdı
ben karadenızlıyım askere daha gıtmedım ama bılın kı eger savas cıkarsa ılk gıdecek ınsanlar arasında bende olacam ama bılıyorum kı ben onde gıderken arkamda görünmeyen koca bı ulus olacak (TÜRK ULUSU) suanda turk mılletı sessız ama yakında turk mılletının sesını tum dunya duyacak

Burdan mavisce arkadasımızın deyındıgı konu hakkında kutlamak ıstıyorum boyle sıteler ortadan kaldırılmalı koca bı ulus var ıcınde onlarda topluluk var en sozu gececek topluluk turkler ıken yanı turkler o toplulukları dıslayıp kendını yuksekmek ıstemek yerıne onlarada kucak acıp hep bırlıkde medenıyetler sevıyesıne cıkmaya calısıyor ama bunu yaparken sadece turk mılletı olarak deyıl ıcınde butun topluluklarıyla bırlıkde yapmaya calısıyor

bu ulkeyı kımse bolemes bunu artık herkes kafasına soksun babamın 5 dakkıka oncekı sozunu soyleyeyım densızlere eger savas cıkarsa ve buyurse top yekün gıtmeye hazırız
cok seyler yazasım varda bız buyukluk gosterelım ne dıyelım hersey gonlunuzce olsun
benı yanlıs anlayan olursa bu sozden demek ıstedıklerımı arastırıp bulsunlar
''Ne Mutlu Türk'üm Diyene''

densizler ......
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
amanav

MesajTarih: 2007-10-23, 00:34:39    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

taylandersim :
peki bu sitelir yikmakla elinize ne gececek saniyorsunuz biraz deli kanli sözünüzün arkasinda durun yikin bizde görek sende zaten dersimlilere laf söyliyecek yürek olmaz yürek olursa o yüregi kökten kopaririz

ucu sana dokunmuyorsa öfkelenmenin anlamı yok fakat bazı kişiler PKK terörünü kürtlerle bağdaştırmak istiyor ben bir osmanlı torunu olarak (candaroğullarının torunu) kürdü kardeş bilirim ve nice çok değerli kürt arkadaşlarım vardır canını bu topraklar için seve seve verecek...

arkadaşlardan ricam PKK terörü ile Kürt insanını aynı kefeye koymamalarıdır tarihimiz bin küsür yıldır birlikte yaşadığımız gösteriyor en azından tarihimize saygınız olsun + olarak pkk sempatisi kazanmış kişiler ile konuşmayı deneyin bu şekilde viyanada onlarca genç arkadaşımızı kazandım tek başıma tarihin tarihteki şehitlerimiz hatrına allah aşkı için diyaloğu seçin onları ne yolla ve nasıl kandırıldıklarını anlatmayı deneyin...
Başa dön
ArzaL

MesajTarih: 2007-10-23, 01:30:00    Mesaj konusu: Re: İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler Alıntıyla Cevap Gönder

İlgi kurumlara bildirdigim site bölücü yanlısı bariz belli..
Burdaki husus o sitedir ve kürdü türkü ayrım yaptıgım yok.
Yanlıs anlaşılmasın lütfen
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Just

MesajTarih: 2007-10-23, 03:32:41    Mesaj konusu: Re: İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler Alıntıyla Cevap Gönder

ALAYINIZIN BİRTARAFINDAN KAN ÇEKİLECEK BUNDAN HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN...

Üsteğmen Efe YILMAZ adına...
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2007-10-23, 04:14:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Olayı türk kürt kavgası haline sokmamak için yıllarıdr bu millet doğu illerinden bir şey bekliyor.Ne zaman diyarbakırda hakkaride dersimde vs... yerlerde gerçekten içten bir şekilde Teröre hayır mitingleri söylemleri ortaya çıkar o zaman burdaki birçok arkadaşda Türk kürt kavgasın bırakır.Bakın benim kürt kökenli arkadaşlarımda oldu en milliyetcisinden arkadaşlarımda önce inandırması lazım bazılarının samimiyetlerine önceki başlıktada dedim kendi amca oğlum aynı taburda gazi oldu.Onun anlattıkları kendi okuduklarım izlediklerim eğer bu iş bitecekse OSMAN PAMUKOĞLU ' NUN dediği gibi halk bitirecek eğer gerçekten samimi ise bazı arkadaşlar çeksinler sitelerine AY YILDIZ ı .
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2007-10-23, 04:22:31    Mesaj konusu: Re: İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler Alıntıyla Cevap Gönder

Mesajımdan hemen sonra gördüğüm bir haberi buraya ekliyorum.Kararı siz verin demek istediğim tamda bu .pkk nın siyasi uzantısı olmadığını iddaa eden patiden gelen açıklama.

Alıntı:
DTP'DEN ARABULUCULUK TEKLİFİ
DTP'li Tuğluk PKK’nın elinde olduğu ileri sürülen 8 asker ile ilgili talep gelirse girişimde bulunacaklarını açıkladı

22.10.2007 17:44

DTP Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk, talep gelirse PKK’nın elinde olduğu ileri sürülen 8 asker ile ilgili ellerinden gelen çabayı göstereceklerini söyledi.

DTP Grup Başkanı Ahmet Türk ve DTP Milletvekili Aysel Tuğluk, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşkü’nde yaptıkları görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

Türk, konuşmasına “Dağlıca bölgesinde yaşamını yitiren tüm evlatlarımıza tanrıdan rahmet ailelerine başsağlığı diliyoruz” diyerek başladı.

Duyguların öne çıktığı bu süreçte siyasi partilere önemli görevler düştüğünü söyleyen Türk, “Artık hedef gösteren anlayış yerine birbirimizin düşüncelerine başvurmalıyız” dedi.

Türk, sınırötesi operasyonla sorunların çözüleceğine inanmadıklarını da yineledi.

Aysel Tuğluk ise PKK’nın elinde olduğu ileri sürülen 8 asker ile ilgili girişimde bulunup bulunmayacakları sorusuna “Bize talep gelirse elimizden geleni yaparız” yanıtını verdi.

NTV
Başa dön
RdR

MesajTarih: 2007-10-23, 08:37:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Siz Kafayı mı Yediniz Neyin Kavgasını Ediyorsunuz...
Dikkatinizi Çekerin Konu Gittikçe Kürt-Türk Çatışmasına Gidiyor
Aznavur Arkadaşımın Dediğine Katılıyorum Ve Örnek Olarak Göstermek İstiyorum Kürt Ve Pkk yı Aynı Kefeye Koymayın Kürt Olmasına ßende Kürdün Ve 3 - 4 Ay Sonra ߀nde Askere Gidecem Ve Pkk İLe Çatışmayada Girecem
Çünkü ßu Vatan Dediğimiz ßu Bayrak Dediğimiz Herşeyimiz Dediğimiz İçin Gidiyorum Bende Kürdüm Ve Kürtlerin Bir Çoğuda ßenim Düşüncemde Pkk Terör Örgütüdür Ve Burda Türk Yada Kürt Ayrımı Olmaksızın Askerler Çatışıyor Şehit Düşen 12 Askerin 4 ü Sercanın Dediği Şu Irk Diyipte Bize Hakaret Ettiği Ve Küçük Düşürdüğü Milleten

Ve Bu Konu Üzerine Sercana Pm de Attım Yazısını Editlemesini Ve O Irk Bölümünü Kaldırmasını İstedim...

Ve Son Sözüm oLarak Kürt Ve Pkk Yi Aynı Kefeye Koynayın Ve Kürt - Türk Yazısını Hiçbir Zaman ßu Şekilde Yazmayın Çünkü Siz ßöle Yazdığınızda Irkçılık Yapmış Olucak Ayrımcılık Yapıyorsunuz....

( Özelikle Sercanın Şu Irk Yazısı Ayrımcılık Yaptığının En Büyük Kanıtıdır...)
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-02, 22:43:02    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
barbus

MesajTarih: 2007-10-23, 08:59:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amanav ve rdr gerçekten önemli çizgiler çekiyorlar lütfen tekrar yazılanları okuyalım ve ona göre davranmaya çalışalım. Diyelimki onlar yanlış söylüyor yanlış tespitleri var ozaman siz haklı olursunuz ve olayı yine bir okadarzaman sonra çözersiniz arkadaşlar bu olaylar şimdi ortaya çıkmıyor. Lütfen daha itidalli olmaya çalışalım. Elbette silah tutan el ile bunu destekleyenler birdir ama aynı çoğrafyada yaşamak aynı kültürü ırkı paylaşmak suçuda paylaşmak anlamına gelmez. Yani bütün almanlar yahudi katilidir demek ne kadar mantıklı...Selam ve dualarımla..

Not: Dün bir cevap yazdım hala yayınlanmadı acaba konu başlığımı kapatıldı..
Başa dön
wampir5

MesajTarih: 2007-10-23, 10:21:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

taylandersim :
ulan serefsizler sen bu php nuke yi yapansin kalkip bende php nukeyi tr ye cevirirsem sende it gibi bakarsin milletin arkasinda n

Böyle şerefsiz sen ve senin gibi yediği kaba tükürenlerdir it.

Abi böyle itleri bu sitede neden barındırıyorsunuz. Barındırdıkça sizde bizde hata yapıyoruz.

Arkadaşın verdiği siteler açık ve seçik pkk ya destek veriyor zaten en başta belli.

Yarası olan gocunur

Tebrik ediyorum arkadaşım gerekli yerlere şikayet ettiğin için, yok ben el atarsam şikayetle uğraşmam kökten temizlerim.

Plan yapmayın plan gitmez TÜRKİYEDE

Kahbelik yalan dolan tutmaz TÜRKİYEDE

Ne conisi, ne rusu pusu kurmasın pusu

Bölücülük borusu ötmez TÜKİYEDE

Bırakın çan çalmayı ermenici olmayı

Millet böyle dolmayı yutmaz TÜRKİYEDE

Ogün öyle desinler bu gün böyle desinler

Fatiha'lar Yasinler bitmez TÜRKİYEDE

Şerefini şanını ortaya kor Canını

Hiç kimse Vatanını Satmaz TÜRKİYEDE

Vatan satta bir kişi anında biter işi

Türk ve İslam güneşi batmaz TÜRKİYEDE

Bizde varken bu duruş,

Emiceniz olsa buş

Alayınız Beş kuruş, etmez TÜRKİYEDE

Anladıklar ocunuz, belli kuyruk acınız

Kargaşaya gücünüz yetmez TÜRKİYEDE
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
amanav

MesajTarih: 2007-10-23, 11:13:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

wampir5 :
taylandersim :
ulan serefsizler sen bu php nuke yi yapansin kalkip bende php nukeyi tr ye cevirirsem sende it gibi bakarsin milletin arkasinda n

Böyle şerefsiz sen ve senin gibi yediği kaba tükürenlerdir it.

Abi böyle itleri bu sitede neden barındırıyorsunuz. Barındırdıkça sizde bizde hata yapıyoruz.

Arkadaşın verdiği siteler açık ve seçik pkk ya destek veriyor zaten en başta belli.

Yarası olan gocunur

Tebrik ediyorum arkadaşım gerekli yerlere şikayet ettiğin için, yok ben el atarsam şikayetle uğraşmam kökten temizlerim.

Plan yapmayın plan gitmez TÜRKİYEDE

Kahbelik yalan dolan tutmaz TÜRKİYEDE

Ne conisi, ne rusu pusu kurmasın pusu

Bölücülük borusu ötmez TÜKİYEDE

Bırakın çan çalmayı ermenici olmayı

Millet böyle dolmayı yutmaz TÜRKİYEDE

Ogün öyle desinler bu gün böyle desinler

Fatiha'lar Yasinler bitmez TÜRKİYEDE

Şerefini şanını ortaya kor Canını

Hiç kimse Vatanını Satmaz TÜRKİYEDE

Vatan satta bir kişi anında biter işi

Türk ve İslam güneşi batmaz TÜRKİYEDE

Bizde varken bu duruş,

Emiceniz olsa buş

Alayınız Beş kuruş, etmez TÜRKİYEDE

Anladıklar ocunuz, belli kuyruk acınız

Kargaşaya gücünüz yetmez TÜRKİYEDE

wampir5 öfkeyle kalkan zararla oturur diyaloğu seçsen daha güzel olur yazdığım mesajı tekrar oku tepkin tepkimiz var ama böyle aşağılayıcı olmamlı ve bütün kürtleri hedef almamalı LÜTFEN!!!
Başa dön
volkoo

MesajTarih: 2007-10-23, 12:12:29    Mesaj konusu: Re: İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler Alıntıyla Cevap Gönder

wampir5

Yazdıklarına dikkat et!
Başa dön
danaburan

MesajTarih: 2007-10-23, 12:26:49    Mesaj konusu: Re: İşte Destek verdiğimiz PKK yanlısı siteler Alıntıyla Cevap Gönder

KÜRDÜM, ALEVİYİM, DERSİMLİYİM, ELHAMDÜLÜLLAH MÜSLÜMANİM.

Bu kendini bilmez insanların oldugu surece ne sehıt kanlarının sonu gelır nede olen pkk lerın sonu gelır bıle ble savasın olmasını ısteyen avastan cıkarı olan ınsanlara tepkınızı gostermıyorsunuzda gelmıs burda bır bırınızı yıyorsunuz yazıktır gunahtır HIM KIMSE NE OLACAGINI HANI IRKA MENSUP OLACAGINI HANGI DINDEN OLACAGINI HANGI CINSIYETTEN OLACAGINI SECMEDI. ve hıc bır ırk hıc bır ıkı ezmek hakkına sahıp degıldır BIRAZ TARIHI BILGISI OLAN VE AKLI MANTIGIYLA HAREKET EDEN BIR INSAN TURK-KÜRT AYRIMI YAPMAZ VE BARIS ICIN ELINDEN GELEN CABAYI GOSTERIR AILEMDE TURKLERLE EVLI ABILERIM ABLALARIM VAR BUGUNE DEK HIC AYRIM YAPMADIK YAPMAYIZDA

YETER ARTIK DURSUN BU KAN HIC BIR ANA AGLAMASIN HIC BIR YUREK SIZLAMASIN
Başa dön
AHMET_BALCI

MesajTarih: 2007-10-23, 13:00:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar bu iki milleti asırlardır hiçbir güç savaştıramadı
inşallah yine başaramayacaklar.

Abde ve Ab nin oyunlarına gelip ayrımcılık düşmanlık üreten yazılardan kacınalım.

Bir Trabzonlu olarak terörü lanetliyorum ama Kürt-Türk ayrımcılığını bu ülkeye yapılabilecek en büyük ihanet olarak görüyorum
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2007-10-23, 13:36:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

AHMET_BALCI :
arkadaşlar bu iki milleti asırlardır hiçbir güç savaştıramadı
inşallah yine başaramayacaklar.

Abde ve Ab nin oyunlarına gelip ayrımcılık düşmanlık üreten yazılardan kacınalım.

Bir Trabzonlu olarak terörü lanetliyorum ama Kürt-Türk ayrımcılığını bu ülkeye yapılabilecek en büyük ihanet olarak görüyorum

başka söze gerek yok...
Başa dön
emrahkaya

MesajTarih: 2007-10-23, 13:42:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazılanları okuyunca KAN BEYNİME SIÇRADI. SİZ NEYİN TARTIŞMASINI YAPIYORSUNUZ BE ???

BEN KÜRDÜM AMA BENİM KÜRTLÜĞÜME LAF EDENİN AKLINI ALIRIM. MESELEYİ KÜRT TÜRK SORUNUNA GETİRMEYİN.

BENİM AİLEM BU VATANA BU BAYRAĞA 3 CAN VERMİŞ SİZ NEYİN TARTIŞMASINI YAPIYORSUNUZ HANGİ KÜRTTEN BAHSEDİYORSUNUZ HE????

OTURDUĞUNUZ YERDEN KLAVYE BAŞINDA KONUŞMAK KOLAY.

ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR BEYLER GİDİN ARAŞTIRIN BAKALIM ŞEHİT OLAN ERLER KÜRTMÜYDÜ TÜRKMÜYDÜ????

GİDİN Bİ ARAŞTIRIN ONDAN SONRA GELİN BURDA KLAVYE DELİKANLILIĞI YAPIN.

BENİM ASLIM KÜRT. KİMLİĞİM TÜRK DİNİM İSLAM...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
emrahkaya

MesajTarih: 2007-10-23, 13:44:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

VE SON OLARAKTA ŞUNU SÖYLEYEYİM ARAŞTIRDIKTAN SONRA KAFANIZI ÖNE EĞİP BİRAZ DÜŞÜNÜN. EĞER O ZEKANIZ VARSA.

ÖLENLER KÜRT. NERDE ÖLÜYORLAR TÜRKİYEDE. NE İÇİN? VATAN İÇİN VATANI AY YILDIZLI BAYRAĞI SAVUNMAK İÇİN.

ANLAYAN ANLADI...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
PhP_CoDeR

MesajTarih: 2007-10-23, 13:45:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Size Ahmet Altan'nın bir yazısını sunmak istiyorum...

AHMET ALTAN : ATAKÜRT

Mustafa Kemal, Selanik’te değil de Musul’da doğmuş bir Osmanlı paşası olsaydı, Kurtuluş Savaşı’nı Türklerle ve Kürtlerle birlikte gerçekleştirdikten sonra kurulmasına önayak olduğu Cumhuriyetin adını “Kürdiye Cumhuriyeti” koysaydı, kendisi de Meclis kararıyla “Atakürt” adını alsaydı...

Kürdiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarına “Kürt” deneceği için hepimiz “Kürt” sayılsaydık, Taksim’e, Kadıköy’e, Kızılay Meydanı’na, Kordon’a “Ne mutlu Kürdüm diyene” pankartları asılsaydı...

“Kürdiye’de” Türk olmadığı, herkesin aslında Kürt olduğu söylenseydi, kendilerini Türk sananların aslında “deniz Kürdü” oldukları iddia edilseydi...

Kürtlerin “yedi bin yıllık” bir tarihi bulunduğunu, Anadolu’nun esas sahiplerinin Kürtler olduğunu, Moğolların, Hunların, Etrüsklerin aslında Kürtlerin atası sayıldığını, Osmanlıdaki Kürt paşalarının kahramanlıklarını derslerde okusaydık.

Teoman, Cengiz, Atilla, Osman gibi isimler almamız yasaklansaydı, Berfin, Beruj, Tiruj, Nevruz gibi isimler almak zorunda kalsaydık...

Türkçe televizyon kurulması yasak edilseydi, bütün televizyon yayınları Kürtçe yapılsaydı...

Romanlarımızı, hikayelerimizi, şiirlerimizi Kürtçe yazmak zorunda kalsaydık, yalnızca Kürt şarkıları dinleseydik, gazetelerimizi Kürtçe çıkarsaydık...

Okullarımızda yalnız Kürtçe okutulsaydı ve Türkçe okutulması yasaklansaydı...

“Biz Türküz, bizim bir tarihimiz, bir dilimiz var” dediğimizde sorgusuz sualsiz hapislere atılsaydık.

İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Bursa’da, Edirne’de polis sürekli olarak bizi izleseydi, “özel timler” bizim “Kürdiye Cumhuriyeti’ni” parçalamak isteyen “ayrılıkçılar olmamızdan” kuşkulanıp hepimize sürekli “suçlu” muamelesi yapsaydı, sırf Türk olduğumuz için hakaretlere uğrasaydık.

12 Eylül darbesinden sonra bütün batı bölgesindekiler hapishanelere doldurulsa, inanılmaz işkencelerden geçirilse, boğazlarına kadar çamurların içine battıkları hücrelere konsa, tazyikli sularla iç organları perişan edilse, azgın köpeklerle bacakları parçalansaydı...

Evlerimiz basılsa, ayrılıkçı “Türk teröristlere” YARDIM ettiğimiz iddialarıyla apartmanlarımız yakılsa, biz evimizden bir eşya bile alamadan çıkarılıp, Diyarbakır’a, Hakkari’ye sürgüne gönderilerek, çadırlarda yaşamak zorunda bırakılsaydık...

Biz Türkler buna razı olur muyduk, “işte hepiniz Kürdiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olarak birer Kürtsünüz, ayrıca Türklük diye niye tutturuyorsunuz, isterseniz başbakan bile olabilirsiniz” sözlerini bir hakkaniyet işareti olarak kabul eder miydik?

Yoksa, Türk kimliğimizin, dilimizin, kültürümüzün, bu ülkenin “eş*piep*” vatandaşları olarak kabul edilmesinde ısrarcı mı olurduk?

Bu ülkenin Türk ve Kürt vatandaşları var ve tarih “Türk” çizgisinden yürümüş, bugün bizim “Türk” olarak kabul edemeyeceklerimizi Kürtlerin kabul etmesini istemişiz, bu yersiz istek sonunda patlamış, ülke önce teröre arkasından bir iç savaşa yuvarlanmış.

Türkiye’nin bu kanlı karmaşadan “demokrasiyle” ve Kürt vatandaşların “kimliklerinin” kabulüyle kurtulacağına inanan insanlar, bu düşüncelerini dile getirdiklerinde, bizim yöneticilerle taraftarları hep aynı soruyu soruyor:

- Nedir demokratik çözüm, nedir Kürt kimliği?

Biz Türkler, bir “Kürdiye Cumhuriyeti’nde” yaşasaydık ne isteyeceksek, bu isteklerin bugün Kürtler tarafından dile getirilmesini kabul etmektir demokrasi.

Kendimiz için isteyeceğimizi, bizimle eş*piep* oldugunu kabul ettiğimiz insanlara vermemek için bu kadar kan dökmeye, ülkeyi bir çıkmaza sürüklemeye değer mi?

Değmez diyenler “demokrasi” istiyor işte.

*17 Nisan 1995 tarihli Ahmet Altan'ın köşe yazısından alınmıştır.

17 Nisan 1995 günkü Milliyet gazetesinde Kum Saati köşesinde yayınlanan yazının başlığı “Atakürt”tü. İmza ise Ahmet Altan’a aitti. Altan; demokrasinin, kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkasına yapmamak olduğunu anlattığı yazısında, eğer Mustafa Kemal Selanik yerine Musul’da doğmuş bir general, kurduğu devletin ismi Kürdistan Cumhuriyeti olsaydı ve meclis de ona Atakürt ismini verseydi, ve Kürtler, kurulan bu devlette azınlık durumuna düşen Türkler’e, Türkler’in şimdilerde Kürtler’e yaptığını yapsaydı ne olurdu sorusunu soruyordu.

Sonuç, Ahmet Altan’ın Milliyet gazetesinden kovulması ve buna tavır alan yazı işleri müdürü Alev Er, köşe yazarı Can Dündar ve gazetenin o zamanki genel yayın yönetmeni Ufuk Güldemir’in istifa etmesi olmuştu. Bir de Altan aleyhine, DGM’de açılan bir dava.

İstanbul DGM, Ahmet Altan’ı, 1 yıl 8 ay hapis ve 500.000 TL. para cezasına çarptırmış, cezayı şartlı olarak ertelemişti. Mahkeme, “cezanın ertelenmesinin ilerde suç işlemekten çekinmesine sebep olacağı” düşüncesiyle bu kararı vermişti. Mahkeme heyeti kararını açıklarken Altan’ı bir konuda uyarmayı da ihmal etmemişti. Altan, eğer gelecek 60 ay içinde benzer bir “suç” işlerse iki cezayı birden çekmek zorunda kalacaktı. Altan’ın başı üzerinde Demokles’in kılıcı gibi asılı duran bu ceza tehdidi, aslında “yazı yazma” demekti.

Altan, aldığı ceza Yargıtay tarafından da onaylanınca 1996 yılında AİHM’de, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10 maddesiyle garanti altına alınan “fikir ve ifade özgürlüğü’nü engellediği için Türkiye aleyhine dava açtı.

AİHM komisyonu Altan’ın başvurusunu kabul edilebilir buldu. Bunun üzerine Türkiye Cumhuriyeti hükümeti mahkemeye çıkmamak için 27 Aralık 2001 tarihinde Altan’a dostane çözüm teklifinde bulundu. Hükümet adına H.Kemal Gür’ün imzaladığı teklifte, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin 32985/96 kabul sayılı başvurunun dostane bir şekilde hallini sağlamak amacıyla, başvuru sahibine maddi ve manevi tazminat ve masraflar karşılığı olarak 30 bin Fransız Frangı ödemeyi kabul ettiği belirtiliyordu. Tazminat her türlü vergiden muaf olarak üç ay içinde ödenecekti.
Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2007-10-23, 14:25:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu an ofisteyim. Dışarda mehter marşı eşliğinde binlerce insan, açık yolda geçerek korna çalarak destek veren birçok araç var. Terörü lanetliyorlar.

Siz de gelmişsiniz burada Türk-Kürt kavgası yapıyorsunuz. Ne alıp veremediğiniz var? Hangi devletten bu ayrımı yapmak için para aldınız? Hangi dış güçlere yalakalık yapıyorsunuz? Tarih boyunca yıllarca Türk-Kürt birlikte yaşamıştır. Bunu sizin gibi birkaç çapulcu mu bozabilecek sanıyorsunuz?

Konu tarafımdan kapatılmıştır. Yeniden açılması yasaktır.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Öneri ve Görüşleriniz Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız