Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 670
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 php nuke kurulum tam anla..
(5965 okuma, 5 yanıt)
 Ders 10: Form işlemleri-1..
(19004 okuma, 25 yanıt)
 DERS-3: Değişkenler..
(22044 okuma, 29 yanıt)
 DERS-1: PHP Derslerine Ba..
(18012 okuma, 23 yanıt)
 DERS-5: Program Denetleme..
(24221 okuma, 33 yanıt)
 DERS-2: PHP Yazım Kuralla..
(32369 okuma, 48 yanıt)
 DERS-9: Fonksiyonlar..
(9621 okuma, 10 yanıt)
 DERS-4: Matematik ve mant..
(10754 okuma, 12 yanıt)
 DERS-8: Diziler..
(20082 okuma, 29 yanıt)
 DERS-7: PHP ile Döngü İşl..
(31708 okuma, 52 yanıt)
 DERS-6: Program Denetleme..
(8847 okuma, 10 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Ders 10: Form işlemleri-1
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Ders 10: Form işlemleri-1
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> PHP -> PHP Dersleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2008-05-06, 14:34:38    Mesaj konusu: Ders 10: Form işlemleri-1 Alıntıyla Cevap Gönder

Uzun bir aradan sonra PHP derslerine devam ediyorum. Önceki derslerde anlattıklarımı iyice öğrendiğinizi varsayacak ve bazı kodları açıklamayacağım.

Bu yazıyı okuduğunuza göre sizlere form nedir, nasıl hazırlanır gibi bilgileri vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Bu konuda eksiğiniz varsa HTML de formun nasıl oluşturulduğunu biraz araştırma yaparak öğrenmenizi tavsiye ederim. Burada form oluşturma konusuna çok değinmeyeceğim. Daha çok formdan gelen verileri almak ve onları işlemek konusunu anlatacağım.

İşe adres satırından veri almakla başlayalım.

ADRES SATIRINDAN VERİ ALMAK

Adres satırından gelen veriler GET yöntemiyle gelmektedir. Onları okumak için $_GET dizisini kullanırız. Örnekle açıklamak gerekirse;

http://eski.netopsiyon.com/modules.php?name=NG_Dosyalar

Adres satırında bu gözüküyor. Bu durumda adres satırından gelen veriyi almak için;

Kod:

<?PHP
echo $_GET['name'];
?>

Kodunu kullanırız. Bu bize NG_Dosyalar değerini verecektir. Yada kodu şöyle yazabilirim.

Kod:

<?PHP
//GET metodu için register_globals açmak....
extract($_GET);
// Ayrı bir konuda anlatacam....
echo "$name";
?>

Dikkat ederseniz $_GET[name] ile adresteki name=NG_Dosyalar kısmını alıyorum. Eğer birde fazla veri göndermek istersek adres satırında & işaretini kullanarak devam ederiz. Şöyle ki;

modules.php * Bundan sonra ? işareti kullanıyoruz. SONUÇ: modules.php?

modules.php?name= * name= diyerek değişkenin adını belirliyoruz. = işareti verinin değerini atamak için kullanılır. Örn; modules.php?name=Deneme

modules.php?name=Deneme&git= * git adında yeni bir değişken tanımlayıp devam etmek istersek ilk değişkenin değerinden sonra & işareti ile başladık. Böylece verileri okumaya devam edebiliriz.

SORU: Adresiniz;
modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=71
olunca;

71 değerini nasıl ekrana yazdırırız?

Formdan veri almayla ilgili konuya 2. yazımda devam edeceğim. Alıştırmalar yaparak sonuçları yazınız.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-18, 23:59:04    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-05-15, 16:58:18    Mesaj konusu: Re: Ders 10: Form işlemleri-1 Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar php nukeye gösterdiğini ilgi kadar birazda bu php ilgi gösterseniz.....
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
mersoy

MesajTarih: 2008-06-01, 15:50:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kod:
<?PHP
echo $_GET['f'];
?>

doğrumu anladım ? Rolling Eyes
Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2008-06-01, 18:36:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mersoy :
Kod:
<PHP>

doğrumu anladım ? Rolling Eyes

Evet doğru. Dersleri izleyen birinin olduğunu görmek sevinç verici. 1 kişi için bile bu derslere devam edecem.
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2008-06-02, 14:30:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

umarım bu dersler hak ettiği değeri bulur
Başa dön
mavisce
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-06-02, 14:37:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

işte benim kodlarım Very Happy yeni temalarımda module göre değişen renkli buton sistemini bu kodlarla yaptım Very Happy adres satırından modul ismini alarak eşitse bunu eşit değilse bunu göster dedim :) ve olay tamam oldu
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2008-06-02, 17:20:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Normal bir sayfa hazırlıyordum

Türkçe - İngilizce - Fransızca dillerini kullanarak

sol menü lerde ve üst menülerde genel kelimeleri mesela

Anasayfa = Homa Page gibi

bunlar belli kelimeler oldugu ıcın hem görsellik hem kalite açısından böyle yapıyorum sonra dedim bunları nuke de ki gibi tıklayınca değişmesi lazım 3 sayfa hazırlayım GET komutlarıyla ilk sayfaya kodları yerleştirdim şimdi hem resim hemde yazıyı tıklayınca diller değişiyor..

mavisce

trabzon temanda kodlar açıktı :) kodlar html gibi düzenlenebilseydi emin ol herkez kullanırdı :)

onun için bu dersleri takip etmeleri onların yararına olacaktır.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
RadresS

MesajTarih: 2008-07-31, 11:51:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kod:

<?PHP
function php(){
$deg = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 1<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$don = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 2<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$if = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 3<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$fv = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 4<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$op = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 5<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$link = $_GET['icerik'];
if($link == "1"){
$icerik = $deg;
}elseif($link == "2"){
$icerik = $don;
}elseif($link == "3"){
$icerik = $if;
}elseif($link == "4"){
$icerik = $fv;
}elseif($link == "5"){
$icerik = $op;
}else{
$icerik = "PHP Derslerine Hoş Geldiniz..";
}
define("Amenu","Değişkenler");
define("Bmenu","Döngüler");
define("Cmenu","if else");
define("Dmenu","Forumdan Veri Almak");
define("Emenu","Operatorler");
define("icerik","$icerik");
echo '<body bgcolor="#D4D4D4">
<table border="1" width="100%" height="128" bgcolor="#C0C0C0">
<tr><td width="157" align="center" rowspan="2"></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=php">PHP</a></b></font></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=sql">SQL</a></b></font></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=asp">ASP</a></b></font></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=phpnuke">PHP-Nuke</a></b></font></td>
</tr><tr><td colspan="4" rowspan="6">'.icerik.'</td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=php&icerik=1">'.Amenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=php&icerik=2">'.Bmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=php&icerik=3">'.Cmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=php&icerik=4">'.Dmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=php&icerik=5">'.Emenu.'</a></td></tr></table>';
}
function sql(){
$deg = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 1<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$don = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 2<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$if = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 3<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$fv = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 4<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$op = '<font face="Arial" style="font-size: 10pt"><i>Ders 5<br>Yazan :  AliOsman Kahraman</i></font>';
$link = $_GET['icerik'];
if($link == "1"){
$icerik = $deg;
}elseif($link == "2"){
$icerik = $don;
}elseif($link == "3"){
$icerik = $if;
}elseif($link == "4"){
$icerik = $fv;
}elseif($link == "5"){
$icerik = $op;
}else{
$icerik = "SQL Derslerine Hoş Geldiniz..";
}
define("Amenu","Vt Bağlanmak");
define("Bmenu","INSERT INTO");
define("Cmenu","UPDATE");
define("Dmenu","SELECT");
define("Emenu","CREATE");
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=php">PHP</a></b></font></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=sql">SQL</a></b></font></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=asp">ASP</a></b></font></td>
<td align="center"><font color="#800000"><b><a href="index.php?dersler=phpnuke">PHP-Nuke</a></b></font></td>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=sql&icerik=1">'.Amenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=sql&icerik=2">'.Bmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=sql&icerik=3">'.Cmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=sql&icerik=4">'.Dmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=sql&icerik=5">'.Emenu.'</a></td></tr></table>';
}
function asp(){
$link = $_GET['icerik'];
if($link == "1"){
$icerik = $deg;
}elseif($link == "2"){
$icerik = $don;
}elseif($link == "3"){
$icerik = $if;
}elseif($link == "4"){
$icerik = $fv;
}elseif($link == "5"){
$icerik = $op;
}else{
$icerik = "ASP Derslerine Hoş Geldiniz..";
}
define("Amenu","Ders 1");
define("Bmenu","Ders 2");
define("Cmenu","Ders 3");
define("Dmenu","Ders 4");
define("Emenu","Ders 5");
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=asp&icerik=1">'.Amenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=asp&icerik=2">'.Bmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=asp&icerik=3">'.Cmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=asp&icerik=4">'.Dmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=asp&icerik=5">'.Emenu.'</a></td></tr></table>';
}
function phpnuke(){
$link = $_GET['icerik'];
if($link == "1"){
$icerik = $deg;
}elseif($link == "2"){
$icerik = $don;
}elseif($link == "3"){
$icerik = $if;
}elseif($link == "4"){
$icerik = $fv;
}elseif($link == "5"){
$icerik = $op;
}else{
$icerik = "PHP-Nuke Derslerine Hoş Geldiniz..";
}
define("Amenu","Ders 1");
define("Bmenu","Ders 2");
define("Cmenu","Ders 3");
define("Dmenu","Ders 4");
define("Emenu","Ders 5");
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=phpnuke&icerik=1">'.Amenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=phpnuke&icerik=2">'.Bmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=phpnuke&icerik=3">'.Cmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=phpnuke&icerik=4">'.Dmenu.'</a></td></tr>
<tr><td width="157"><a href="index.php?dersler=phpnuke&icerik=5">'.Emenu.'</a></td></tr></table>';
}
$link = $_GET['dersler'];
switch($link){
case "php";
   php();
   break;
case "sql";
   sql();
   break;
case "asp";
   asp();
   break;
case "phpnuke";
   phpnuke();
   break;
default:
php();
break;
}
?>

Biraz Uzun Oldu Ama Kusura Bakmazsınız İnş. Very Happy Tek Sayfaya Toplamaya Çalıştım.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-18, 23:59:05    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
huseyinkoc

MesajTarih: 2008-07-31, 12:02:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

name kısmına modulun isminimi yazacağız Shocked
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-08-04, 21:49:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

huseyinkoc :
name kısmına modulun isminimi yazacağız Shocked

modül mü????

bu P.H.P

yani

Personel Home Page

yazılım dili anlatılıyor... modül ile alinin anlattıkları arasında ne benzerliği var?
Başa dön
Rexiach

MesajTarih: 2009-01-20, 21:01:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merak ettiğim bir soru olucak, derslerinizi yeni takip etme şansım oluyor. Öncelikle Çok Teşekkür Ederim.. Şu an 5. derse bakıyorum. Bakmadım ama başlıklardan anladığım kadarıyla, biz bu bilgilerle bir site yazamıyacağız. Her hangi bir görsel tasarım yapamayacağız. Yanlışsam söyleyin lütfen. Bilmediğim için yazıyorum. Peki biz nasıl bir çalışmayla site yazabiliriz? Bu öğrettikleriniz yeterli midir? Yada şöyle sorayım. Sadece php koduyla tamamen bir site yazabilirmiyiz?
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-01-20, 21:48:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rexiach :
Merak ettiğim bir soru olucak, derslerinizi yeni takip etme şansım oluyor. Öncelikle Çok Teşekkür Ederim.. Şu an 5. derse bakıyorum. Bakmadım ama başlıklardan anladığım kadarıyla, biz bu bilgilerle bir site yazamıyacağız. Her hangi bir görsel tasarım yapamayacağız. Yanlışsam söyleyin lütfen. Bilmediğim için yazıyorum. Peki biz nasıl bir çalışmayla site yazabiliriz? Bu öğrettikleriniz yeterli midir? Yada şöyle sorayım. Sadece php koduyla tamamen bir site yazabilirmiyiz?

sadece php ile tasarım yapamazsınız mutlaka html de bilmelisiniz...ancak php bilmeden olmaz....bu konuları ne işe yaradığını size kısaca şöyle özetliyeyim

sitenizde üyelik olmasını istiyorsunuz....

kayıt.php

dosyanızda gerekli bilgileri veritabanına göndermeyi sağlamalısınız....sonrada ana sayfada üye girişi ve şifre yazarak üye girişi sağlamalısınız...bunalrın hepsini php ile yapabilirsiniz....

eğer sitenizde bir veritabanı olmasını istiyorsanız php yada asp bilmeniz gerekmektedir....veritabanı kelimesiyle neyi kastediyorum?

bilgilerin saklandığı bir depo olarak düşününüz....

forum sayfalarına yazılan her mesaj veritabanına kaydedilir....üye isimleri,şifreler başlıklar vs...herşeyi ama herşeyi veritabanında saklanır...kalitel bir site yapmak istiyorsanız php bilmeniz şart kısacası
Başa dön
Rexiach

MesajTarih: 2009-01-20, 22:00:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06 :
Rexiach :

sadece php ile tasarım yapamazsınız mutlaka html de bilmelisiniz...ancak php bilmeden olmaz....bu konuları ne işe yaradığını size kısaca şöyle özetliyeyim

sitenizde üyelik olmasını istiyorsunuz....

kayıt.php

dosyanızda gerekli bilgileri veritabanına göndermeyi sağlamalısınız....sonrada ana sayfada üye girişi ve şifre yazarak üye girişi sağlamalısınız...bunalrın hepsini php ile yapabilirsiniz....

eğer sitenizde bir veritabanı olmasını istiyorsanız php yada asp bilmeniz gerekmektedir....veritabanı kelimesiyle neyi kastediyorum?

bilgilerin saklandığı bir depo olarak düşününüz....

forum sayfalarına yazılan her mesaj veritabanına kaydedilir....üye isimleri,şifreler başlıklar vs...herşeyi ama herşeyi veritabanında saklanır...kalitel bir site yapmak istiyorsanız php bilmeniz şart kısacası

Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum. O zaman php nin yanında birde html yi çok iyi bir şekilde öğrenmem gerekiyor. Anladığım kadarıyla işimiz biraz zor :)
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2009-01-20, 22:01:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Polibo bence bu derslere devam edilmeli...İlgilenler varmış

Arkadaşım

senin dediklerin tam olarak doğru değil.

Binanın temelini boya ile yapamassın :)

php de sitenin temeli olacaktır tasarım css - html ile oluşturulur...
Başa dön
Rexiach

MesajTarih: 2009-01-20, 22:09:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Biraz geç de olsa php yi öğrenmeye karar verdim. 19 yaşındayım. Açıkçası cesaret edemiyordum bir türlü. Ama artık cesaretimi topladım. Sizden beni yönlendirmenizi istiyeceğim o zaman. Şu dakikaya kadar
PHP, MySQL ve Apache Cd'li / Herkes İçin!
Julie C. Meloni--ALFA YAYINLARI
Bu kitabı almayı düşünüyordum. Sizce bununlamı başlamam lazım ? Yoksa html ile mi başlamam lazım? Bana önerebileceğiniz kaynak ve stratejiniz var mı? ( Not: Kendi çapımda web tasarımcısı olmak istiyorum. Ufak ufak başkalarına site yapmak, daha sonrada tecrübe kazanıp kaliteli hizmet vermek amacındayım. ) Şimdiden ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..
Başa dön
atatan

MesajTarih: 2009-01-21, 00:42:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rexiach :
Biraz geç de olsa php yi öğrenmeye karar verdim. 19 yaşındayım. Açıkçası cesaret edemiyordum bir türlü. Ama artık cesaretimi topladım. Sizden beni yönlendirmenizi istiyeceğim o zaman. Şu dakikaya kadar
Bu kitabı almayı düşünüyordum. Sizce bununlamı başlamam lazım ? Yoksa html ile mi başlamam lazım? Bana önerebileceğiniz kaynak ve stratejiniz var mı? ( Not: Kendi çapımda web tasarımcısı olmak istiyorum. Ufak ufak başkalarına site yapmak, daha sonrada tecrübe kazanıp kaliteli hizmet vermek amacındayım. ) Şimdiden ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum..

Yasin genc Arkadasim.senin yasinda olayim 1 milyon borcum olsun.Ögrenmenin yasi yoktur.
Saglam Bina saglam Temel üzerine insa edilir.HTML+CSS Temelini iyi ögren bu temelin üzerine Insaat yapar gibi bir bir PHP,ASP,VERITABANI,VS VS Tugla gibi ekle.zamanla emin adimlarla yukarilara dogru ciktigini göreceksin.*YASAK KELİME** etmeden emin adimlarla yürü kardesim.

Internette en alt seviyeden oldukca üst seviyelere varan dünya kadar dersler var.Sagolsunlar ALI OSMAN üstad gibi bir cok Üstadlarimiz web ortaminda bilgileri kendilerine saklamayip Bilgilerini ortama sunmuslar.

yabanci dil bilgin varsa en saglam A dan Z ye tüm kaynaklari bulabilecegin 2 adres vereyim.

Selfhtml sitesinde Html ve Css üzerine aradagin hersey örnekleriyle en ince ayrintisina kadar cok güzel sahane bir sekilde anlatilmis.

www.selfhtml.org/de/com/net

Selfphp sitesinde PHP,PHP4,PHP5,VERITABANLARI,SERVER islemleri,VS VS üzerine aradagin hersey örnekleriyle en ince ayrintisina kadar cok güzel sahane bir sekilde anlatilmis.

www.selfphp.de

basarilar diliyorum Kardesim.
Başa dön
Rexiach

MesajTarih: 2009-01-21, 01:16:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yani önce html öğrenmeliyim diyorsun ? Çok teşekkür ederim. O zaman öncelikle html ile başlıyayım. Türkçe olarak önerebileceğin kaynaklar var mı peki ? :) ( yabancı sitede de idare edecek derecede ingilizcem var maalesef almancam yok o kadar :) )
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2009-01-21, 09:32:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rexiach :

bu kitap bende var, detaylı ve güzel bir anlatımı var
zaten yorumlarından bunu anlamışsındır
kesinlikle tavsiye ederim,
kitapkurdu sitesinden alırsan indirimli alma imkanın olur
Başa dön
artistbaron

MesajTarih: 2009-01-21, 13:01:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

valla kitapta alsan eğitim setleride alsan sen istemedikten sonra olmuyor.
eğer ben kitabı okuyayım sonra öğrendim gibi takılmak olmuyor.

Bol bol pratik mesela 30 satır kod yazdınız bunu kaç dk da yazdınız ? aynı kodu yazın habıre elınız kodlara alışsın basit scriptler indirin kodlarına bakın ne basitmiş diyip daha zora geçin.

yaş önemli değil...derler ya öğrenmenin yaşı yok..bu da öyle

Localhost + açık kodlu scriptler + internetten bol bol ders vs indirin

işinizi görüp vazgeçmeyin

www.egitimofis.com

forum.ceviz.net

r10 da çok kişi görsel ders hazırladı ve istanbuldaysanız :)

saho ve ekibi (arkadaşları ) dersler veriyor ...
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-01-21, 14:11:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Laughing

artsitbaron doğru söylüyorsun takip eden varmış....o zaman ben html bitireyim...html de php de öğrenmek istiyorsan kapı kapı dolaşmana gerek yok diye düşünüyorum. netopsiyonda detaylı anlatım zaten mevcut sen onları oku ve takıldığın yerde sor sen dersleri bitirmeden ben o html derslerini bitireyim Very Happy
Başa dön
Rexiach

MesajTarih: 2009-01-21, 18:29:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim :)
ancak sadece benim için uğraşmayın lütfen :)
Başa dön
gokhan87

MesajTarih: 2010-03-15, 08:16:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende geldim yaa geç oldu ama başladım bitirdim bütün dersleri ama uygulamaları mesaj tarihlerinin çok eski olması nedeniyle yayınlamadım ama dersler başlayacaksa yayınlarım emek verdiğimi gösteririm kaç gecedir uyumayıp bunlarla uğraşıyorumm:( lütfen geri dönün derslere :'( veritabanına nasıl bilgi yollarız ordan geri nasıl bilgileri çekeriz.. html tabanım css tabanım çok iyi tam php ye adim attım aha da yarıdaa kaldııııı ..
Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2010-03-15, 13:47:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İlgilenen ve konulara katılım olmayınca yazmayı bıraktım. Yazdıklarım hep basit temel bilgilerdi.

Biraz gelişmiş konular için önceki konuların çok iyi anlaşılması gerekli. Yeterli katılım olursa zaten yazdığım dersleri aralıklarla siteye eklemeye devam edebilirim.
Başa dön
gokhan87

MesajTarih: 2010-03-22, 13:17:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

teşekkürler ali osman abi sen böyle dedikten sorna biz katılımı artırırız ben bugunden sonra reklama başlıyorum böyle bir sunum bulunmaz eyvallah :)
Başa dön
asd1

MesajTarih: 2010-03-22, 15:03:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ali Osman Abi Bende Katılıyorum Öğrencilerinin Arasına Müsade Edersen Ve Devam Edersen
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> PHP -> PHP Dersleri Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız