Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 932
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Benim Diskler. Biraz fazl..
(4174 okuma, 1 yanıt)
 Msn adresimin şifresi çal..
(7870 okuma, 6 yanıt)
 Tüm İslam Aleminin Mübare..
(6817 okuma, 4 yanıt)
 düğün için oyun & hal..
(14320 okuma, 14 yanıt)
 bir derdim var dostlar-si..
(13908 okuma, 18 yanıt)
 17/18 HAZİRAN-2010 PERŞEM..
(5063 okuma, 4 yanıt)
 İSRAİL'İ LANETLİYORUZ..
(21672 okuma, 28 yanıt)
 Kayserili Hocam Resim Alb..
(4556 okuma, 3 yanıt)
 Bunu Yapmalımıyım ?..
(12108 okuma, 14 yanıt)
 Ve Bursaspor Sampiyon.....
(6419 okuma, 7 yanıt)
 Fenerbahce Karikatürleri ..
(4075 okuma, 2 yanıt)
 ftpyi pcye indirirken bel..
(3168 okuma, 0 yanıt)
 Ve sonunda İzlesene.Com v..
(12722 okuma, 14 yanıt)
 PC NET dergisi Mayıs 2009..
(15361 okuma, 17 yanıt)
 Kardesini Sec Kampanyasi...
(4303 okuma, 2 yanıt)
 Samsun Şehitlerine Ağlıyo..
(10114 okuma, 11 yanıt)
 r10.net davetiye lazım..
(18440 okuma, 26 yanıt)
 Pdf Dosya Şifre Kırmak..
(5884 okuma, 5 yanıt)
 Eurovision şarkımız belli..
(4272 okuma, 2 yanıt)
 Hakkınızı Helal Edin..
(7382 okuma, 8 yanıt)
 Hazırladığım Fotomontaj m..
(8583 okuma, 8 yanıt)
 Webmasterlıktan Özel Güve..
(9761 okuma, 11 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 temasi..
(6375 okuma, 5 yanıt)
 Fikir Alışverişi !..
(8013 okuma, 10 yanıt)
 hosting firması için öner..
(6880 okuma, 7 yanıt)
 LG X130 Netbook ?..
(6062 okuma, 5 yanıt)
 Hoşçakalın..
(15326 okuma, 21 yanıt)
 2009 Out 2010 İn : Mutlu ..
(6109 okuma, 4 yanıt)
 Tercih Ettiğiniz Anti Vir..
(13587 okuma, 21 yanıt)
 En kaliteli ürünler bir a..
(7129 okuma, 6 yanıt)
 Askerdeyim hakkınızı hela..
(9064 okuma, 11 yanıt)
 Bayram Kutlama..
(3563 okuma, 1 yanıt)
 Windows 7 Upgrade üçrets..
(7525 okuma, 8 yanıt)
 Turkcell VINN hakkında bi..
(6526 okuma, 6 yanıt)
 Duyguseli.net..
(6207 okuma, 5 yanıt)
 MP3 dosyasını WAV yapmak ..
(11213 okuma, 15 yanıt)
 Php Nuke hikayem ve sonu...
(12465 okuma, 19 yanıt)
 Bilgilendirme!..
(11875 okuma, 15 yanıt)
 Oyun yazarları arıyoruz....
(3488 okuma, 1 yanıt)
 Takıldım..
(3479 okuma, 1 yanıt)
 Baba Olmakta Varmış..
(27155 okuma, 42 yanıt)
 pragma mx nukeden daha gü..
(9135 okuma, 9 yanıt)
 Isyerine Isim [ Akil Alma..
(6895 okuma, 6 yanıt)
 İkametgah(Yerleşim Yeri A..
(7155 okuma, 6 yanıt)
 Bir beyin cerrahından tav..
(4085 okuma, 2 yanıt)
 Bayramınız Kutlu Olsun !..
(14484 okuma, 20 yanıt)
 Galatasaraylılar Ekran Ba..
(3000 okuma, 0 yanıt)
 Hayırlı Kandiller..
(8741 okuma, 11 yanıt)
 Sizce Nasil Fikir ? [ Fik..
(6697 okuma, 8 yanıt)
 Allah rahmet eylesin..
(7139 okuma, 10 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Nuke, Wordpress, Drupal, Joomla sizce hangisi?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Nuke, Wordpress, Drupal, Joomla sizce hangisi?
Sayfaya git Önceki  1, 2

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Sohbet Odası
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Hangi CMS
Nuke
57%
 57%  [ 15 ]
Joomla
26%
 26%  [ 7 ]
Drupal
0%
 0%  [ 0 ]
Wordpress
15%
 15%  [ 4 ]
Toplam Oylar : 26

Yazar Mesaj
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-03-17, 11:38:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Daha önce de burada yazmıştım.
En iyi CMS yarışması diye bir şey var.
Dünyanın değişik yerlerinden insanlar oy vererek sonucu belirliyor.
2008 yılının yarışma sonucu burada:
http://www.packtpub.com/article/2008-open-source-cms-award-winner-announced

Birinci olan Drupal.
Belirtmeden geçemeyeceğim, kurduktan sonra "bu muymuş birinci?" diyebilirsiniz.
En kolay kurulan ama görünümü itibarıyla da en basit görünen CMS bu.

http://video.google.com/videoplay?docid=-4603504844034540440&hl=tr
Linkinden ayrıntılı tanıtım konferansını izleyebilirsiniz.

Ayrıca size tamamen Türkçe Olarak kurmak için en son sürüme göre paketlenmiş bir arşiv vereyim.
http://rapidshare.com/files/210205749/drupal-6.4-TR.rar.html
Sadece 1.4 Megabayt. Hemen sorunsuzca kurabilirsiniz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-03, 04:37:27    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Abiniz

MesajTarih: 2009-03-17, 18:51:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben hem PHP-Nuke, hemde Joomla'yı uzun zaman boyunca kullanmış ve halâ kullanan, bunun yanı sıra Drupal'ı çok duymuş ancak "lan olm bide kafanı buna yorma, beyinsiz kalıcaksın" diyerekten o işe girmemiş birisi olarak sizlere biraz sistemleri anlatayım. ha Bu arada "lan Wp'yi geçtin" demeyin çünkü onu 13 yaşındaki bir çocuk bile basitçe kurabiliyor, sınırlı özellikleri var, Seo konusunda harika, biraz onun üzerinde çalışıp sınırlarını aşsalar harika bir sistem olabilir.

Öncelikle sizlere PHP-Nuke'den bahsetmek istiyorum. Seo konusunda -3 -4'lerde gezen, ancak birileri birşeyler yapsa çok kaliteli olacağından emin olduğum bir sistem. Şu sıralar bilir kişiler kendilerini biraz bu iş için yorup Seo olayını insanlara tam anlamıyla sunsalar, verilen desteklerin bir Seo eksikliğiyle tamamen yok olmasına engel olabilirler. Benim ilk kullandığım sistemlerden birisidir PHP-Nuke ancak zamanla Google amcada iyi bir yer sağlayamadıklarını ve sürekli düşüşlerde olduğunu hissettim kendim bir çok şey yaptım ancak ı ıhh.. olmadı. Bende zorlamadım. Zaten aktifliğinde olmadığını hissederek Joomla amcaya geçtim. Herneyse... PHP-Nuke herşeyiyle çok güzel olmasına rağmen çıkardığı sorunlardan bazen insanlar kafayı yiyebiliyorlar. Örneğin bir Modül komple sitenin uçmasına, bir çok yerde kod ve DB bozukluğuna neden olabiliyor. Ayrıca benim bildiğim ve bugüne kadar hiç bitmemiş bir Dil kodlaması sorunu var. Buna uzun yıllar çare bulamadılar. Video eklentisi zaten çok ayrı bir dert, anasayfaya otomatik block olarak koyabilen insan sayısı çok az. Oda bilir kişiler. Ayrıca güvenlik eklentilerini falan uygulamadığın zaman anında bilir kişiler tarafından hack diye söylediğimiz, ancak Lamer arkadaşların yaptığı işlemler hoş olmayan bir şekilde bir bahar sabahı karşınıza çıkabilir. Açıkcası PHP-Nuke'yi ilk defa kullanacak olanlar önce rastgele bir dizine kurup üzerinde herşeyi uygulasın denesin sorunsuz halletsin notlarını alsın ondan sonra Global bir site kursun. Yoksa nanay güzelim nanay dediğimiz ve "güzelim" diye tabir ettiğimiz kişinin çok derdi olabilir. Bilir kişilerden bir isteğim olan Nuke konusunda önce dil problemi sonra Block problemlerini halledip bunu topluca tek bir sitede güzelce sunabilirlerse harika olur. Bakın size isim bile buldum php-nukeget.com :)))

Joomla hakkında bilgilendireyim birazda. :) Bakım şimdi Joomla dediğimiz sistem şimdiye kadar yapılanın en iyisi ve en gelişmişi Seo konusunda gün geçtikçe ilerleyen, RSS ve Site Haritası, Video, Resim, Arayüz ve daha niceleri... Block konusunda ise hiç bir şekilde sıkıntı yok. İstediğinizi, istediğiniz şekilde dizayn edebiliyorsunuz. Güncellemeleri ise çok kolay ve herkesin anlayacağı şekilde. Forum ise hemen hemen Popüler olan bir çok forum entegre edilebiliyor. (Her ne kadar bir kısmı ücretli olsada.) SMF, vBullettin, PhpBb gibi... Ayrıca kendine Has ve Özel olan Fireboard ve Kunena adlı iki Forum özelliğide cabası. Bu iki forum Joomla ile tam uyumlu ve SMF, vBullettin ve PhpBB'de bulunan hemen hemen bütün özelliklerin toplamından yapılmış. Sürekli olarak geliştirilen ve geliştirilmesi konusunda yüksek düzeyde bilir kişilerin katıldığıbir sistemdir. PHP-Nuke'deki gibi Sadece orta, sağ ve sol veya sadece orta ve sağ, sadece orta ve sol gibi kısıtlı Block problemleri yoktur. 18 Farklı bölüme Block yerleştirebilirsiniz. [Tabi bu bazı temalarda geçerli değil.] Herşey sizin elinizde dilediğiniz gibi dizayn edebilir, Linkleri dilediğiniz gibi ASP, PHP, HTML veya haciosman gibi değiştirebilirsiniz. Tabi bu biraz bilgi gerektiriyor. :) Google ile arasından su sızmayan öyle bir sistem işte. Sitenizin bir dizininde kurabilir ve deneyebilirsiniz. Ayrıca Virtualsmart adında Joomla'nın satış Bileşen, Modül ve Eklentilerini yapan firma internet üzerinden satış konusunda çok gelişmiş bir sisteme sahiptir. Sanal pos özelliği ise en çok arananlardan birisidir. [yada bana öyle geliyor.]

Wordpress Haber, Şiir, Hikaye vs.. sadece yazı, resim ve video siteleri için çok iyidir. Çok güzel bir Seo olayıyla kısa zaman'da üst sıralarda yer alabilirler. Tabi el yapımı daha kaliteli bir sistem yok ise... Wordpress işte hiç bir şey yapamıyorsun yazı yazıp oturuyorsun anca. :) Sonra üyeler yorum felan yapsın gibi şeyler.

Drupal, duyduğum kadarıyla Wordpress'den pek fazla bir farkı olmayan, gördüğüm kadarıyla Wp'mi Dp'mi sorusunda Wp'yi tereddüt etmeden söyleyebileceğim bir sistem. Hayır nasıl CMS yarışmasında birinci oldu hiç bir fikrim yok. Şike vardır büyük ihtimal ben söyledim onların sahaya gitmeyin diye. :)))

Bu kadar işte. :)

Abiniz...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-03-17, 19:08:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ufak bir tuyo linki vereyim. Drupal'ın yapımcısından.
http://buytaert.net/michael-jackson-using-drupal

Michael Jackson'ın resmi sitesi bile Drupal ile yapılmış durumda.
Her halde bir bildiği vardır Michael'ın internet danışmanlarının diye düşünmek lazım.
Site bu:
http://community.michaeljackson.com/us/home

Siteyi yaptıran da Sony Music.
Her halde iyi bir araştırmaya girmeden, "bu da Drupalla oluversin" dememişlerdir.
Başa dön
Gkhnd

MesajTarih: 2009-03-17, 22:28:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alper Bey yazınıza bir minik eklentide benden olsun.

En gözle görülür en iyi özeliği Seo uyumluluğu. Wp den çok daha gelişmiş ve çok daha iyi,hızlı+siteyi bir süre sonra cpu kasmıyor...

Bir diğer özelliği, Hız ve Db şişme diye bir şey yok. 100 K online useri bile çok rahat kaldırıyor(muş), ki eminim öyledir çünkü yukarıdaki bu özellikten dolayı bir çok büyük (çok trafigi olan site) drupala taşınıyor.

Bir başka özelligi ise en iyi güvenlik sistemine sahip olması, hatta bunu artık tartışmıyorlar bile...

Örnek siteler;(link vermiycem arayın google de ilk çıkacaktır.)
Beyonce, JenniferLopez, Avril Lavigne, Metallica, BritneySpears, Pink, PearlJAM, LedZeppelin, Bobdylan, Ozzy, projectopus, mtv.co.uk, UniversalMusic siteleri...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
mersoy

MesajTarih: 2009-03-18, 00:22:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşım iyi güzel yazmışsında

herkes diyorki wordpress kısıtlı
söylermisiniz wordpress ile yapılamayan nedir?
joomlaya lafım yok iyidir mutlaka
ama bir çok söylediğinizin sonunda "tabi bilmek lağzım" demişsiniz

php, mysql, css, js ve xhtml dillerine birazcık hakim olsanız(çok değil) wordpress ile öyle bir site yaparsınızki benim diyen siteler arkanızdan nal toplar (Örnek : dmry.net)
bırakın bilmeyi öyle haber temaları varki ntvmsnbc'nin son fiyaskosuna 10 basar :)
bu dillerden orta ya da iyi derece anlayan birilerinin cms ile zaten işi olmaz

nuke deki en büyük sorunlardan biriside bir çok versiyonunun olması
power, evo ve aklıma gelmeyen bir çoğu
geliştiricileri nukeyi geliştiremedikleri gibi hayranlarınıda bir arada tutmayı başaramamışlar

Peki Nuke geliştirme adına biz neler yapabiliriz : Hiç bir şey yapamayız
çünkü bizler öğrenmeyi, öğretmeyi ve bir arada çalışmasını bilmiyoruz

başkalarının yaptığı modüllere bir iki kod eklemeyi marifet zannedip böbürlenmekte üstümüze yok

BU yazdıklarımın bir çoğunu daha önce burada da yöneticilik yapmış bir hocamız bana söylediğinde dikkate almamıştım

"bu şekilde devam ettiği sürece nuke için harcadığın her dakika boşa harcanmış bir zamandan başka bir şey değildir" demişti.

üzülerek haklı olduğunu görüyorum.
Başa dön
Abiniz

MesajTarih: 2009-03-18, 00:43:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

WordPress ile yapılmayan Forum falan gibi bir kaç Bileşen. Şu sıralar zaten hiç bir önemi yok Forum'un çünkü Forumlar artık o kadar iğrenç oldu ki. Anlatmakla bitmez...

PHP-NUKE ile ilgili derinlerine inilmesi gereken daha çok, çok konu var. Örneğin bir Joomla'nın 1.5.9 sürümü son sürümü, bir WP'de 2.7.1 var ancak bir Nuke'de 8,x var. Emin olun bunun sonu yok gittikçe gidicek. Çok problemleri var... Az sorunlu sistemlerin sürümleride az olur. Aklımıza ara sıra şu sorular geliyor olabilir...

Acaba PHP-Nuke'yi yapanlar Acemi'mi?
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Sohbet Odası Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız