Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 663
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5709 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7144 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(5973 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6418 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9128 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4128 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5080 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5509 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6711 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7549 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7909 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16863 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4965 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10569 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7301 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3839 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11439 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5511 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3671 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5635 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9555 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6745 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5053 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4618 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6303 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5608 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(9080 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8149 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7298 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4043 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7456 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4736 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(8072 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8446 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5564 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5834 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4206 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5780 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5131 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3812 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5262 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6599 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6267 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8171 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(10997 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5261 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3985 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3723 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3446 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14253 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Korsan film indirene hapis cezası geliyor.
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Korsan film indirene hapis cezası geliyor.

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-01-22, 11:19:06    Mesaj konusu: Korsan film indirene hapis cezası geliyor. Alıntıyla Cevap Gönder

Korsan film indirene hapis
Kaynak:
http://www.milliyet.com.tr/Ekonomi/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=ekonomi&KategoriID=&ArticleID=1049914&Date=21.01.2009&b=Korsan%20film%20indirene%20hapis&ver=99

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sanal korsanlığın önüne geçecek önemli bir çalışmaya başladı. Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Çelik, yasal eksikliklerin tamamlanmasının ardından sektör için devrim niteliği taşıyacak projeyi anlattı: “Alacağımız önlemle internet ortamındaki korsan indirimin yüzde 70 oranında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ABD ve Avrupa’da uygulanan yöntemler var. Doğrudan internet ortamında MP3 ve video formatındaki dosyaların paylaşımı kontrol ediliyor.

Sistem yasal olmayan indirimleri otomatik olarak seçiyor. İlkinde doğrudan kanunla ilgili madde yazılarak, ’yasal bir indirim yapmadınız’ uyarısı yapılıyor. Korsan indirim devam ederse yasal işlem başlatılıyor. Yasada bir ceza maddesi olmadığı için bu işlemi yapanlara nasıl bir ceza verileceği henüz net değil. Ancak yapılacak yasal düzenlemeyle para cezası, işin yoğunluğuna göre de hapis cezası verilmesi hedefleniyor. Adalet Bakanlığı ve Telekominikasyon Üst Kurulu’yla yapılacak görüşmelerin ardından bu netlik kazanacak. Yasal düzenlemenin sağlanmasının ardından proje hayata geçecek.”

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
BAKANLIĞIN teknik altyapısını oturttuğu, hukuki altyapısı için de düğmeye bastığı sistem şöyle işleyecek: Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan olarak düşecek olan kullanıcıların IP numaraları belirlenecek. Sonra hangi kullanıcının hangi eseri indirdiği görülecek. Ardından indirimi yapan ve IP numarası tespit edilen kullanıcıya bakanlık tarafından yasal uyarı gönderilerek korsan indirim yapılmaması yönünde uyarılacak. Aynı IP’den korsan indirimin sürmesi halinde ise para cezası, indirim yoğunluğuna göre de hapis cezası uygulanacak.

Alper BALCI'nın notu:
Ne diyorsunuz bu işe?
Yorum yaparsanız sevinirim.
Ben büyük harflerle ÇÜŞ diyorum da.
İsteyen farklı nidâlar da kullanabilir.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-30, 17:41:31    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Carrot

MesajTarih: 2009-01-22, 11:43:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Acaba bu filmlere ait linkleri sitelerinde barındıranlara da ceza verirler mi ? Yada bu filmleri internetten online olarak izleyenlere ?

Bence yerinde olmayan yada geç kalınmış bir karar bu .. Hatta sadece lafta kalabilecek bir kararda olabilir ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-01-22, 11:53:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Önce birisi bana Türkiyenin çifte standartlarını açıklasın.
Hangi kanunlar kime uygulanabiliyor kime uygulanamıyor?
Yasalar önünde herkes eşitti hani?
YouTube yasağı var diyorlar.
YouTube yasağı Türk Telekom abonelerine var yalnızca.
Eğer IPhone nunuz varsa ve TurkCell'den internete bağlanıyorsanız size yasak filan yok.
Bu nasıl eşitlik bu nasıl adalet?
Türk yargısı verdiği kararları bile bir Türk şirketine uygulatamıyorken (Sanırım TurkCell'e ve IPhone satışlarına darbe gelmesin diye) ellerinde kendine mahkum ADSL kullanıcılarına istediği yasağı uygulayabiliyor.

Şimdi bu yukarıdaki yasaklar da TurkCELL'e yok TTnet kullanıcılarına var şeklinde uygulanacaksa nerede kaldı herkesin yasalar önündeki eşitliği?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Hardiz

MesajTarih: 2009-01-22, 13:16:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Internette neler yaptigimizi izleyecekler yani.. Bankacilik islemlerimi yaparken bizi "izleyenlerin" hesap bilgilerimi calmayacagini nereden bilebilirim ?

"Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek."

- En basit ornek A isimli sarkicinin sarkisinin ismini B olarak degistiririm nereden bilebilecekler benim o kisinin sarkisini indirdigimi ? Internet uzerinden paylasilan cogu dosya zaten .rar veya .zip olarak sikistirilmis oluyor bu dosyalarin muzik veya film dosyasi oldugunu nereden bilecekler ?

Kisisel haklarimiza tecavuz olarak nitelendiriyorum ben bu yapilacak uygulamayi. Korsani savundugumu sanmayin , korsana bende karsiyim ama bu sekilde bir tedbir cok sacma...
Başa dön
samata

MesajTarih: 2009-01-22, 13:59:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

evet bankocu sana katılıyorum
Başa dön
AndersNystrom

MesajTarih: 2009-01-22, 14:39:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim anlamadığım nokta sistemin hala nasıl işliyeceği. Çünkü bir çok paylaşım rapidshare den yapılıyor ki dosya formatı .zip oluyor genellikle. Nasıl bi denetleme olacak ki sistemin otomatik çalışması bekleniyor
Başa dön
kaptan85

MesajTarih: 2009-01-22, 15:08:27    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

madem istemiyorlar tüm upload sitelerini engellesinler hollandadaki gibi.insanları hapis cezasıyla korkutmak ne kadar doğru? bir sürü bilişim suçu varken her türlüsünden kaçakçılık varken milletin film indirmesine mp3 indirmesine karışıyorlar.. Evil or Very Mad
Başa dön
Serkancinar

MesajTarih: 2009-01-22, 16:42:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hiç bir sonuç getireceğini düşünmüyorum zaten internetten film indirmedirilmediği zamanlarda da 1 tl ye kiralama var yani eminim bunu yapan bir çok kişi var.Şuan internetten indirmemin ayrıcalığını daha çabuk ve full hd - dual sese sahip filmleri indirmeye yarıyor :)

ayrıca indirme bir tarafa çevrimiçi izlenen filmler ne olucak o zaman carrot 'un dediği gibi youtube , yahoo , google , megavideo hepsi kapatılsın ki kapatılsa bile zaten yine girilebiliyor.

bence indirmenin önüne geçmenin en etkili şekli bütün upload siteleri ve divx siteleri kapatılmalı ve hiç bir şekilde girilememeli + çevrimiçi video siteleri.

Kısacası bunu tamamen engellemek çok zor lafta kalıcağını düşünüyorum :) ki böyle düşünmek istiyorum Shocked yoksa ....

Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-30, 17:41:31    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-01-22, 18:01:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Madem bir şey indirmeyeceğiz o zaman ADSL fauramızda ödediğimiz parayı ne için? ödüyoruz. Sadece web sitelerini okumak içinse, 80 numaralı portun dışındaki tüm gelen giden trafiği kapatsınlar. (Paylaşım programları büyük ölçüde devre dışı kalır)

En Büyük Keylogger Bizim Keylogger adında bir yazılımı da herkesin kurması zorunlu olursa bu iş çözülür. (Mesajları da buyukbirader@ilgilikisi.com.tr ye gönderirler olur biter)
Başa dön
komutan1905

MesajTarih: 2009-01-22, 18:29:15    Mesaj konusu: ss Alıntıyla Cevap Gönder

ya gidin internet kafeden indirin cdye çekin evde izleyin kim nerden bulacak sizi Very Happy

ayrıca bu kanun tabi ki saçma.Zaten isteyen gider korsanı da alır.ayrıca eğer öyle olacaksa sınırsız interneti ne yapayım yani...komik bir ülkedeyiz..Bazen bu ülkede hiç yaşamak istemiyorum.Ama vatanımız ne yapalım Rolling Eyes
Başa dön
gencyaz

MesajTarih: 2009-01-22, 19:40:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İronik bir vaka...
Başa dön
fatisah

MesajTarih: 2009-01-22, 20:54:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sanırım bu yasa çıksada sadece limewire ve bearshare gibi programlarda geçerli olacak zaten avrupadaki sistem getirilecek demiş bir çok avrupa uzantılı film indirme sitesi var. yasa çıksada bir sorun çıkmaz. çözebilselerdi sahte windows işini çözerlerdi İnternette çağreler tükenmez:)
Başa dön
rootcr4ck

MesajTarih: 2009-01-22, 21:31:31    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yurt dısındaki herhangi bi calısan proxy ile siteye baglan filmi download et Wink
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
serserialper21

MesajTarih: 2009-01-22, 23:37:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kapalı alanlarda sigara içmekte sözde yasak ama ben daha 1 kez ceza kesildiğini görmedim =) Prosedur'lere kulak asmayın bu ne saçmalık Türkiye'de net kullanan kesımlerıun en azından %50'si dvdrip indiriyom yapıyor bunların hepsine cezamı kesecekler ?

Benım kota 100'u bulmustur sımdı gece yatarken pc'e acık bırakıyom indiriyo dukkana gitmeden acık bırakıyoım ındırıyo bilgisayarın iflahı kurudu =) Sömürmeyede dewam ;)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
artistbaron

MesajTarih: 2009-01-23, 02:40:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

serserialper21 :
Kapalı alanlarda sigara içmekte sözde yasak ama ben daha 1 kez ceza kesildiğini görmedim =) Prosedur'lere kulak asmayın bu ne saçmalık Türkiye'de net kullanan kesımlerıun en azından %50'si dvdrip indiriyom yapıyor bunların hepsine cezamı kesecekler ?

Benım kota 100'u bulmustur sımdı gece yatarken pc'e acık bırakıyom indiriyo dukkana gitmeden acık bırakıyoım ındırıyo bilgisayarın iflahı kurudu =) Sömürmeyede dewam ;)

katılıyorum...

Hem rapid den indirdiğim dosyaların film veya başka bişey olduğunu nerden bilecek telekom

Kota çok rahat 100 ü veya ilgilenmediğim zaman normalde bile 70 i görüyor geçen saho 150 yi buldu blogunda yazmıstı.

Amerikada bu şarkı vs gibi şeylerin korsanı falan kalmadı ha film ben indirimiyorum ama indirebilirim.

Nerden nasıl bulacaklarını bilmiyorum ama demek ki hepimiz gireceğiz içeri saçmalık bu.

Rapid aldığım zamanlar ne yaptıgımı bile hatırlamıyorum dünya dosya iniyor olmasa bile sıralayıp uyuyorum dışarı çıkıyorum.

Millet artık çay içmeye cafeye gidiyor net cafe değil normal kahvaltı ıcın falan yanında laptopların görürüyor orda bile bişey indirenleri görüyorum

Telekomu tebrik ediyorum yenilik yapacaklarına bizimle uğraşıyorlar.
Başa dön
atatan

MesajTarih: 2009-01-23, 03:55:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar imkansiz derken imkansizinda imkani vardir.Bu kararin alindigi gibi mutlaka takip birimleri kuracaklardir.bu takip birimlerinin ufak tefek islerle ugrasmayacagini tahmin ediyorum cünkü bir kac sene önce Almanya da buna benzer bir karar alindi ama bu karari alirken istisnalar yaratttilar 1inci 2nci 3üncü sahis diye derecelendirdiler ve 4 Sene önce adamlar bu isleri takip icin özel birim kurdular cok iyi hatirliyorum takip cihazlarinin en ucuzu 10 000 euroydu bu makinalardan onlarca kurdular ve isleri tüm Almanya genelinde internette en cok tan en az trafik akisini ip leri clintliyerek mercek altina alarak süpheli sahisleri tutukluyorlar.bu isi özellikle yazilimci,film müzik vs sirketleri cok büyük paralar vererek destekliyorlar.Almanya da internet sunucu Firma 5 yil kayitlari elinde tutmak zorunda.yani bugün yarin degilde 5 sene bitmesine az kala bir bakmissiniz kapinizda Polis.tabiiki dedigim gibi bu adamlar kücük lokmalara bakmiyorlar öncelikleri büyük Lokmalar.yani ayda 1 yada 10 Film,müzik, indirdin buna kimse bakmiyor.Mesela gecen gün adamin evine baskin yaptilar evin kilerinde 10 Bilgisayar sürekli indirip bindiriyor Korsancilik yapiyor.Türk Polis Teskilati bu isi bir kac yil önce 4 Polis ile baslatmisti ama ne yazikki yasalar ve bürokrati yüzünden pek ileri adim atamamislardi mutlaka bu yasadan sonra büyük adimlar atilacaktir.

Diyeceksiniz ki niye Almanya yi örnek verdim?
Cünkü Ekrana Milletimize yansimasa da arka kapidan Türkiye Almanya ile ilk basta teknoloji,egitim,askeri,Polis alaninda cok ileri derece de isbirligi yapiyor ve yasalarimizin cogu Alman Anayasasina bakilarak yapilmis ve sanirim bu konuda da yine Almanlari örnek almislardir.

5 yil önce bilgisayarimi haftalarca kapatmadigimi bilirim ne kadar clint programi varsa kullanir film indirirdim. bu yasa cikinca tirstim valla.5 yildan basliyor.

Siz yinede dikkatli olun.en azindan indirdiklerinizi internet ortaminda ücüncü sahislara vermeyin.
beni bulamazlar da demeyin Dünyanin önde gelen istihbaratcilari MSN de yazdiklarinizi bile filtre ediyorlar.

YANI RESMEN BIRILERI BIZI CLINTLIYOR.
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2009-01-23, 10:15:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet Türkiyenin Echelon'u oluşturulmaya çalışıyor gibi geliyor bana.
Ya da o ağın Türkiye ayağı bu sayede tamamlanacak.

Türkiye gerçekleri bu alanda da devreye girecek takip birimi denilen yerdeki görevliler ya da o görevlilerden bilgi elde edenler "kardeş sen şunu şunu indirmişsin, bizi görmezsen :) yakında kapında görevlileri göreceksin" diye sizi arayacaklar.

Kontor, para, artık elinizde ne varsa isteyecekler. Sad
Başa dön
minimalite

MesajTarih: 2009-01-23, 17:25:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence bu sistemi de delerler hemde ço basit bi şekilde benim ne indirdiğimi takip edebilceklerini sanmıyorum dosyalr zipli olursa içindekilerin ne olduğunu nerden bilecekler ki çoğu zipli gelelim torrentlere bir sürü torrent sitesi var ve dünyada bunu kullanıyor ve siteler kapatılamıyor çünki serverlarda barındırılmıyo limewire gibi ve ben hiç kapatılmış torrent sitesi görmedim yane bence hiç bi şey yapamazlar :)
Başa dön
radyo64

MesajTarih: 2009-02-24, 14:38:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence türkiyede okadar akilli insanlar varki bununda bi caresini bulur bizim insanimiz! bu yürürlüge girsin en gec 2 hafta fazla degil:)
bence bir nane yiyemezler!
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız