Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 263
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 ??? Sitem deki Haberleri ..
(25224 okuma, 26 yanıt)
 Free Hosta Php Nuke Kurul..
(16365 okuma, 14 yanıt)
 EKLENTİ: Misafire mesajın..
(36668 okuma, 38 yanıt)
 Php Nuke 9.0 Geliyor..
(20747 okuma, 19 yanıt)
 Bu başlık için mesaj bulu..
(13924 okuma, 15 yanıt)
 Facebook Sohbet Tipi Sohb..
(17632 okuma, 15 yanıt)
 üye aktivasyon..
(10583 okuma, 8 yanıt)
 Facebook tarzı altbar... ..
(6232 okuma, 1 yanıt)
 kaldırmak istediğim bölüm..
(6511 okuma, 2 yanıt)
 Resimli RSS..
(23104 okuma, 25 yanıt)
 Onay linkini kaldirmak..
(11016 okuma, 8 yanıt)
 Yardım :( Site açılırken ..
(6613 okuma, 2 yanıt)
 .Htaccess ile uzantıda ke..
(8227 okuma, 4 yanıt)
 block genişliği..
(5672 okuma, 1 yanıt)
 Haber Resimleri ve Slide ..
(14277 okuma, 12 yanıt)
 Foruma büyük boyutlu resi..
(7263 okuma, 3 yanıt)
 Php-Nuke 8.0 Paket..
(9382 okuma, 6 yanıt)
 Hangi sürümü önerirsiniz?..
(10426 okuma, 8 yanıt)
 ethai1 3..
(13084 okuma, 10 yanıt)
 Yeni PEHASPESEO..
(69469 okuma, 82 yanıt)
 Türkçe Karakter sorunu ?..
(37535 okuma, 36 yanıt)
 tek modul için sağ ve sol..
(11330 okuma, 8 yanıt)
 Php-nuke8.0 başlıklarda t..
(10521 okuma, 8 yanıt)
 Phpden iyi anlayan..
(5397 okuma, 1 yanıt)
 Php nuke 7.6 - 3.1 patch ..
(72814 okuma, 89 yanıt)
 Mp3 Üst Player Yardım..
(29364 okuma, 40 yanıt)
 Toplu üyelik silme?..
(11057 okuma, 8 yanıt)
 Çözümleyemediğim hata.....
(12316 okuma, 11 yanıt)
 bloğu kayan hale getirmek..
(5942 okuma, 2 yanıt)
 Makale modulu..
(8535 okuma, 5 yanıt)
 PHP-Nuke Haber V.1 Paylas..
(84754 okuma, 121 yanıt)
 title değiştirme..
(10237 okuma, 6 yanıt)
 Arkadaşlar bu sorunun çöz..
(9995 okuma, 6 yanıt)
 Php Nuke 8.1..
(4325 okuma, 0 yanıt)
 merhaba..
(10220 okuma, 9 yanıt)
 Anasayfa için boş modül o..
(13410 okuma, 13 yanıt)
 admin panelinde Access De..
(6355 okuma, 2 yanıt)
 Bu başlığa hiç cevap gelm..
(26221 okuma, 25 yanıt)
 Nuke Tema yapilisi..
(17016 okuma, 16 yanıt)
 Mavisce-net temasina bann..
(8677 okuma, 6 yanıt)
 PHP-Nuke wTeam - eklentil..
(6603 okuma, 2 yanıt)
 coppermine hata..
(10635 okuma, 8 yanıt)
 içerik tanıtımı..
(6251 okuma, 2 yanıt)
 Haber Ve İçeriğe Resim Ek..
(7115 okuma, 3 yanıt)
 google keywords..
(8914 okuma, 6 yanıt)
 8.0'da html sorunu..
(5471 okuma, 1 yanıt)
 PHP-Nuke_8.1.3.5+NukeSent..
(53774 okuma, 76 yanıt)
 üye olunurken gereksiz is..
(9972 okuma, 7 yanıt)
 Arkadaşlar kolifa haber s..
(6320 okuma, 2 yanıt)
 Hesabınız'a tıklayınca te..
(10425 okuma, 7 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Php-Nuke'yi Türkçeye mi Çevirsek ?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Php-Nuke'yi Türkçeye mi Çevirsek ?
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
MuzikDelisi

MesajTarih: 2006-06-19, 13:48:55    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

V yerine W yazanlar olduğu sürece bu projeler bi işe yaramaz gibi.Önce kendini düzelticen
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 03:17:40    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-19, 16:03:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben portal yazma işine sıcak bakmıyorum ajax-nuke yi dağıtacam sanırım yakın zamanda ama yeni tema ekleme yeni modul ekleme işi zahmetli olacak bunu da düşündüm uğraşacak adam az becerecek adam da az install.php bile yapın derler
francisco ve gönülleri yapsın ben kendi işime yarayan kısmını alırım diğeriyle uğraşmam zaten yeni sitemde nuke filan değil kendi sistemim yani ne farkeder ki almak isteyen modules.php olmuş xx.php olmuş bunu sallamaz ki
forumlar.html olmuş modules.php?name=Forums olmuş bek farkı yok kişi sadece gerekli olanla ilgilenir mesala mynet te yahoo da gezerken uzantıları ney bunun
nasıl sistem mi diyorsun giriyorsun mailini okuyon ona buna bakıyon çıkıyon ziyaretçi için pek önemli değil kısacası orası ingilizce türkçe pek önemi yok bencede ziyaret eden adamlarla sanki sitenize girenlerin hepsi webmaster olsa ne yazar link ingilizce türkçe saçma bir olay geldi bana w -> v anladık tamamda url leri linkleri güncellemek türkçe portal yazmak ne alaka
sql tablon adı yorum olmuş comment olmuş ne farkeder boş kuruntu yapıyonuz
W->V olayı hariç geri kalan hepsi boş ifade diyorum hiç gerek yok tr ye ne farkeder bence hiç farketmez bence (!)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
HasBahCa

MesajTarih: 2006-06-19, 18:31:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

phpnukeyi bir zamanlar 7.6 veya 7.8 olacak istediğiniz şekilkde türkçeye cevirmiştim. Ufak hatalarlada olsa çalışmaya başlamıştı ama devamli terfi edilmesi falan işi zorlaştırdı. Vazgectim. Kllanıcıya versek her modul ve blogu adapte etmek zorunda kalacaklardı ama kolaya alışmış birileri için oldukca zor olacaktı.

Ama isterseniz elimdeki tercüme ettiğim dosyaları aşağıdaki adresten alabilir inceleyebilirsiniz.

istediğim aslında ayrıca header.php mainfile.php gibi dosyalatın isimlerinide komple türkçe yapmaktı ama tembelliğim tuttu. Yarım bıraktım

incelemek için

http://hasbahca.net/files/phpnuketurkce.zip
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-20, 19:33:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

az yukarıya baktıımızda aslında ne görüyoruz
ByKaaN
Romantic
finenuke

türkçeleştirilim demişsinizde baştan nickleriniz türkçe değil 1 ara ahmetpasha
tr de w yoktur diyodu ahmetpasha ney
ahmetpaşa yaz ş almıyorsa
ahmetpasa yaz : )
bykaan yerine = bay kaan yaz birde edebiyatçı olcak şuna bak
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
SERDARKOLO

MesajTarih: 2006-06-20, 20:11:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende Türkçeleştirmekten yana mesaj yazmıştım
Very HappyVery HappyVery Happy Sahoda Haksız sayılmaz hani Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy önce kendimizden başlamak lazım tabii..........
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
KaaN

MesajTarih: 2006-06-20, 20:37:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şaho'cuğum Very Happy Çok sağol hatırlattğın için, ama onlar özel isimdir. Birer rumuzdur.. kim ne yazarsa yazar. ;) önemli olan rumuzları yabancı kullanmak değil yazdıklarında yozlaşmamaktır.

Biz bunu okul sıralarında çok tartıştık Very Happy
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
AliErkurt

MesajTarih: 2006-06-20, 21:00:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Reklam Türkçesi de böyledir :)
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2006-06-20, 21:08:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kaan abi özel isimde olsa Şahabettin abi haklı

ByKaan yerine Baykaan
Efendymurat yerine EfendiMurat
Ahmetpascha yerine Ahmetpaşa

Nicklerimizde çok var böyle aslında dilin yozlaşmasında en önemli etken İnternet arkadaşlar farkındaysanız
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 03:17:40    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
kralferdi

MesajTarih: 2006-06-21, 00:24:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar, öncelikle çok güzel bir fikir olduğunu söyleyeyim diyelim ki phpnukeyi türkçeleştirdik peki ya; modulleri,blokları,eklentileri vs vs. nasıl türkçeleştirecez ?

İsterseniz şöyle birşey yapalım, phpnukenin değiştirilecek tüm kelimelerinin türkçesini belirleyelim hepimiz o sabitlediğimiz kelimeleri kullanalım. İlk olarak ben phpnukeyi bu sabitlediğimiz kelimelere göre tamamen değiştiririm. Sizlerde türkçeleştirdiğiniz modul veya blokları türkçesi diye getirim sunun. Hatta netopsiyon dosayalar bölümüne TurkPhp diye bir kategori açılsın türkçeleştirdiğimiz tüm materyalleri oraya yükleyelim olmaz mı? böylece çok kısa bir sürede türkçeleştirme işlemini, birlik olarak tamamlamış oluruz. İlk olarak ben phpnukeyi değiştirecem sizlerde modül yada blokları değiştirin...

Sabit türkçe kelimeleri, belirler belirlemez düzenlemeye başlarım.

Saygılar;
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
OGuZHaN

MesajTarih: 2006-06-21, 03:13:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu baslik altindaki butun yazilarinizi okdum arkadaslar.
Insan Kendini elestirebildikce Gelisir.

1- Kendimden basliyorum Ister MSN (emesen degil mesene :) ) olsun ister forum siteleri ya da mail... turkce yazisirim ama hep latin alfabesini kullanirim Yani ŞşÇçİıĞğ gibi Guzel Turkcemize ait harfleri kullanmam.
Ben bundan sonra TÜRKÇE yazmağa gayret edeceğim. El alışkanlığımı değiştireceğim :)

2- Yukarıdaki tartışmalara paralel olarak ben de birşeyler söylemek istiyorum.
Biz; dilimize, dinimize, ilkelerimize, örfümüze, adetimize, MİLLETİMİZE v.s. sahip çıkmadıkça bizi bölerlerde çarparlarda çıkarıp toplarlarda...

Gelin hep birlikte başlayalım. tamam nicklerimizi değişemeyiz ama karekter resimleri ve imzalarımızı değişebiliriz. vys's eye yerine veysinin gözü diyebiliriz. bykaan yerine baykaan, neropsiyon goups Yerine netopsiyon grubu, moderator yerine yetkili, edited yerine düzenleyen... bu böyle uzar gider

sonra gelelim sohbet esnasındaki cümlelerimize (chat demiyorum)
yukarıda aslanonur kardeşimizin de belirttiği ve diğer arkadaşlardan da ekleme yapılan kelimelerin tükçe karşılığını kullanalım.

Bu uygulamaya geçtiğimizde de yine yabancı dil kullananları uyaralım. biz kendi aramızda uyaralım.

bunları yapaken "Bir dil bir İnsan" olduğunu unutmayalım. Bilgisayar sayesinde olmayan ingilizcem gelişti. Özellikle her yeni php nukeyi kurduğumda veritabınına direk geçen modül ve kutucuk isimleri (modules and blocks)

Özet: Arkadaşlar zorlandım türkçe alfabeyle cümleleri yazmağa ama gelişme var. :)

Şimdi sağı solu kurcalayacağım bakayım bir yerde türkçesi dururken ingilizce yazdığım birşeyler var mı?

TÜRKÇE KONUŞALIM TÜRKÇE ANLAŞALIM AMA İNGİLİZCEYİ DE ÖĞRENELİM, GELİŞTİRELİM.
Başa dön
saho
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

MesajTarih: 2006-06-21, 09:48:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

güzel yazmış oğuzhan katılıyorum ;)
Başa dön
mobilist

MesajTarih: 2006-06-22, 13:28:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SERDARKOLO :
sade_kahve tam destekk..

Ayrıca şu ana sayfada kullandığın blocu paylaşırmısınn Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

bende yokta

yokta değil meselA YOK DA olacak :)
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
taskafa

MesajTarih: 2006-06-27, 15:29:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bütün yazılanları okudum sadece host u ve database i ingilizce konuşuyorum diğerlerini türkçe konuşuyorum database dilime oturdu host ta türçesinden daha kısa Laughing ya bide bu türkçe işini fazla abartnlar var benim ark. php-nuke'ı şöle okuyo: php nuke yani aynı yazıldığı gibi ama bu özel isim pieğçpi nak(yazmaya çalıştım) diye okunuyo Laughing
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2006-06-29, 13:15:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bende pehepe nuke diye okuyorum :) benim dilim öyle dönüyor çünkü ben Türküm Türkçe'de kelimeler yazıldığı gibi okunur.

Mesela en basitinden emesen diye okumak bana ölüm geliyor bende mesene diyorum :)

Bu arada Tivi diye bişey yoktur Teve okuyalım T ve V harflerimizin Ti ve Vi diye okunduğunu sanmıyorum.
Başa dön
cezateam

MesajTarih: 2006-06-29, 13:58:40    Mesaj konusu: Re: Php-Nuke'yi Türkçeye mi Çevirsek ? Alıntıyla Cevap Gönder

Elimden geldiğince yardımcı olurum...
Ama ciddi bir şekilde bu işin arkasında durulmalı...
Yoksa laf olsun torba dolsun türünden ise ben YOKUM....

En son cezateam tarafından 2006-06-29, 14:02:43 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
cezateam

MesajTarih: 2006-06-29, 14:01:03    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur demiş ki :
bende mesene diyorum :)

Örnekte görüldüğü gibi bende değil ben de olmalı...(ben dahi)...:):)
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2006-06-29, 14:03:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu okuma olayları tamamiyle kelimenin ilk kullanımı ile alakalı. Mesela bizim burada bir mağaza var. Adı "FTZ". Normal şartlar altında herkes buna "eftizi" derdi. Fakat adamlar açılış reklamları yaparken, anonslar yaparken "FeTeZe" diye telaffuz etti ve bana şu an "EfTiZi" demek bir garip geliyor. Bu kelimenin yaygın kullanımı ile de alakalı biraz. Ben mesela hayatta "TiVi" demem. :) "Televizyon" derim.

Ayrıca Php Nuke'yi de; "PeHePe Nuke" şeklinde telaffuz ediyorum.
Başa dön
s.aslan

MesajTarih: 2006-06-29, 14:17:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :
L4M3R :
elimden geldince YARDIM ederim sorun deil tamamen turkce bi portal phpnuke olsun ama ozaman TürkPhpPortal Koyalım Ismini
Niye koyalım ki ?

Biz niye yazmayalım o kadar aramızda o kadar nitelikli webmaster lar birlik olalım.Kendi scriptimizi yazalım adını öyle koyalım hem bu scriptte hiç böyle yabancı kelimelerde kullanılmasın ilginize teşekkürler aklıma geldikçe buraya yazacam.

Lütfen V yerine W kullanmayalım

peki baslayalım ozaman 3 senedir php koderim biraz bisiler biliyorum mesela örnek portallarım var 3 tane görmek isteyene sunabilirim yani Portalımızın Adı Benimde Hayalimdeki Büyük Prrojem Olan TurkNuke Yada TNP (Turk Nuke Portal)

Kolay GeLsin
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et AIM Adresi Yahoo Messenger MSN Messenger
ChatMAN

MesajTarih: 2006-07-03, 13:15:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bu ingilizceyi türkçeleştirmeye çalışmayın bence. İngilizce tarzanca gibi birşeydir. kullanılabilecek kelimeler bir elin parmaklarından biraz fazladır. Bire bir bu kelimenin anlamı nedir diye olaya girişirseniz hiçbir zaman tatmin edivci bir anlam çıkmaz ortaya. İngilizcede bir kelime nerede kullanılıyorsa ve hangi amaçla kullanılıyorsa o şekilde değişik anlam kazanır. yani block kelimesini inşaatla ilgili bir konuda kullanırken duvar, futbolda kullanırken engelleme önünü kesme, başka durumlarda da aynı şekilden yada içerikten oluşan bütünleşik guruplar anlamına gelebilir. yani ingilizce bir kelime bazen türkçede kullanılırken yine tek bir kelimeyle değil komple bir cümleyle ifade edilir ki türkçede anlamlı bir yazıya dönüşsün. ben türkçe çeviri yaparken önce ingilizce metni okurum, sonra bu adam ne anlatmak istiyor diye kesin emin olduktan sonra o adamın anlatmak istediğimi tamamen kendi kelimelerimle ingilizce metinde geçen kelimeler ve yazım şekline uymadan (ki ingilizcenin yapısı türkçeyle hiç bağdaşmaz acayip bir şey çıkar uyarsak) türkçe yazım ve dil bilgisi kurallarına uyarak yazarım.
Du yu andırsitend mi?
;)
Başa dön
aslanonur

MesajTarih: 2006-07-03, 23:02:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar iki gün önce Garanti'ye bir şikayette bulundum.

Garanti emekliliğin bir reklamında bir dede var ve adı ADİDA üzerinde de Brezilya forması var ben bunu protesto ettim ve adının Türkçe bir ad olmasını ve Türk forması giydirilmesini talep ettim bugün 17.00 sularında beni aradılar ve fikrim için teşekkür ettiler en kısa zamanda işleve konması için fikrinizin çalışacağım dedi bir bayan :)

Çalışmalarım her konuda devam ediyo www.turkruhu.net sitesinde de (De yi ayrı yazıyorum ) böyle protestolar ve projeler olacak inşallah
Başa dön
SERDARKOLO

MesajTarih: 2006-07-03, 23:03:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Koçum benim öptüm seni.....ASlanlm Very Happy
HElal sana onur adamimsin baska birsey demiyorum
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et Yahoo Messenger MSN Messenger
taskafa

MesajTarih: 2006-07-05, 12:17:22    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :
Bende pehepe nuke diye okuyorum :) benim dilim öyle dönüyor çünkü ben Türküm Türkçe'de kelimeler yazıldığı gibi okunur.

Mesela en basitinden emesen diye okumak bana ölüm geliyor bende mesene diyorum :)

Bu arada Tivi diye bişey yoktur Teve okuyalım T ve V harflerimizin Ti ve Vi diye okunduğunu sanmıyorum.

la abartmayalım php-nuke özel isim ingilizce okunması gerekiyo mesela yaancı ülkede sana onur değilde aoneur gibi şeler deseler hoşuna gider mi Laughing Msn de aynı şekile Tv yi bilmiyorum ama teve diye okuyan senle 2-3 kişi vardır
Başa dön
Ahmet

MesajTarih: 2006-07-08, 19:55:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslanonur :
Kaan abi özel isimde olsa Şahabettin abi haklı

ByKaan yerine Baykaan
Efendymurat yerine EfendiMurat
Ahmetpascha yerine Ahmetpaşa

Nicklerimizde çok var böyle aslında dilin yozlaşmasında en önemli etken İnternet arkadaşlar farkındaysanız

Onur'cuğum,
Sen benim nezaman 'w' yada 'q' ile yazı yazdığımı gördün?
Burda kullandığımız takma adlarda hiçbir zaman için yozlaşma eseri değildir!
Yozlaşma eseri diyebileceğimiz bir 'yok' kelimesini 'yoq' şeklinde yazanlar içindir. Araştırın bakalım benim yazdığım yazılarda MSN dahil hiçbir yerde bu tarz birşey yok, olamazda! Kullanıcı isimlerimiz AhmetPasha olmuş Efendymurat olmuş yada ByKaan olmuş bunlarda bişi yok! Örneğin benim kullanıcı adım AhmetPasha ş harfini kabul etmiyor sistemler Pasa da çok sade gibi geldi gözüme farklı bir şey olsun diye 'sh' şeklinde değiştirdim! Eğer biz yozlaşma yapıyor olsaydık nickimizde Q, X ve W harfleri bulunurdu...
Vede bana sorularını iletmek içim posta adresimi ekleyenlerin yazısına çoğu zaman dikkat etmişimdir. Çünkü kişiliği yazısından belli oluyor. Mesela bazı kişiler var listemde virgülü, noktayı, ünlemi bile unutmuyor yazışırken ekliyor, hiçbir şekilde yabancı kelime kullanmıyor. Onları örnek alıyorum her nekadar fazla kişi ile yazışırken zor olsada bunu yüksek ölçüde başardığımada inanıyorum.
Bu arada diğer mesajları okumadan yazdım bi' onlarıda okuyayım değişiklik gerekirse yorumumda değiştiririm...
L4M3R :
aslanonur :
L4M3R :
elimden geldince YARDIM ederim sorun deil tamamen turkce bi portal phpnuke olsun ama ozaman TürkPhpPortal Koyalım Ismini
Niye koyalım ki ?

Biz niye yazmayalım o kadar aramızda o kadar nitelikli webmaster lar birlik olalım.Kendi scriptimizi yazalım adını öyle koyalım hem bu scriptte hiç böyle yabancı kelimelerde kullanılmasın ilginize teşekkürler aklıma geldikçe buraya yazacam.

Lütfen V yerine W kullanmayalım

peki baslayalım ozaman 3 senedir php koderim biraz bisiler biliyorum mesela örnek portallarım var 3 tane görmek isteyene sunabilirim yani Portalımızın Adı Benimde Hayalimdeki Büyük Prrojem Olan TurkNuke Yada TNP (Turk Nuke Portal)

Kolay GeLsin

Bu konuda güzel eğer böyle bir proje başlatmak istiyorsanız ben varım vede elimden geleni yaparım. Portal yazma konusunda bayabi bilgimde var. 4 portal birde forum yazdımdı tamamen kendim.
Başa dön
KaaN

MesajTarih: 2006-07-08, 20:35:09    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslına bakarsak biz(türkçe rumuz kullanmayanlar) de burada özeleştiri yapsak iyi olur. Neden Türkçe değil de, İngilizce rumuzlar kullanıyoruz ? Yani İngilizce rumuz kullanılmalı diye bir kaide mi var. Kullandığımız rumuz İngilizce ise Türkçe'de ne demek ? Bu soruları kendimize de sorsak fena olmaz...

Neden "bykaan" kullanıyorum. Bir ara rumuz arayışına girmiştim. Birden aklıma o geldi ben de "bykaan" koydum ve kullanıyorum. Fakat bugün oturup düşündüğümüzde sanırım bir çelişkide kalıyoruz.

Ben de özel isimlerde İng. ya da Türkçe fark etmez diyordum. Peki büyük şehirtlerde çarlışara indiğinizde İngilizce tabelalar göreceksiniz. peki tabelalardaki isimler özel isim değil mi ?

Ben artık bykaan ismini kullanmıyorum arkadaşlar. Msn'imde olan adamlar da fark etmiştir, 2-3 haftadır bykaan yazmıyor. Kendime güzel bir rumuz arıyorum. Aslında "kaan" ı kullanacağım. Kendi adımı. O da hep chatte kullanılıyor.

Yeni rumuz bulduğumda( ki bu edebi bir rumuz olacak) o zaman bykaan'dan kurtulacağım.
Saygılar.
Başa dön
aloscuk

MesajTarih: 2006-07-08, 20:39:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hepimiz Türkçe kullanıcağız arkadaslar oke?;)

şaka şaka:)
Ya buna ne denebilir özentilik mi yoksa böyle seylerin diğer ülkeler tarafından yapılması mı...?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
2. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız