Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 856
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 Moko.Page.Lc OnLine Müzik..
(5714 okuma, 0 yanıt)
 nerden ve nasıl bulmuş an..
(7151 okuma, 3 yanıt)
 Bu joyjamal da kim ya......
(5987 okuma, 3 yanıt)
 Otomatik Ping Kupon Kodla..
(6426 okuma, 3 yanıt)
 Google translatein Beşikt..
(9136 okuma, 7 yanıt)
 Rapid prenium üyeliği ola..
(4136 okuma, 0 yanıt)
 picasa foto albüm sorun..
(5087 okuma, 1 yanıt)
 Site Üzeirnden sms gönder..
(5512 okuma, 2 yanıt)
 Php Nuke Hosting Sitesi Y..
(6717 okuma, 5 yanıt)
 Flash Bellek Sorunu ; bel..
(7559 okuma, 5 yanıt)
 Sitenizin Alexa daki yeri..
(7926 okuma, 6 yanıt)
 r10 davetiye lazım arkada..
(16890 okuma, 19 yanıt)
 Siteme Başka Siteden Giri..
(4973 okuma, 1 yanıt)
 Metacafe de Kapandı..
(10582 okuma, 11 yanıt)
 Php Video Scripti..
(7311 okuma, 5 yanıt)
 Video Upload..
(3844 okuma, 0 yanıt)
 Rock Sitesi Projesi İçin ..
(11468 okuma, 10 yanıt)
 pr 3 siteden link takas e..
(5520 okuma, 2 yanıt)
 Bad Gateway hatası..
(3679 okuma, 0 yanıt)
 Tarayıcı Uyumsuzlukları T..
(5639 okuma, 2 yanıt)
 yardım siteye canlı kamer..
(9567 okuma, 6 yanıt)
 Beyazhost'dan Reseller Ka..
(6754 okuma, 4 yanıt)
 VPS Host Hakkında Bilgisi..
(5057 okuma, 1 yanıt)
 alan adımın hangi hostta ..
(4621 okuma, 1 yanıt)
 f5haber.com un çalışma si..
(6308 okuma, 3 yanıt)
 Ücretsiz Reklamsız Hostin..
(5613 okuma, 2 yanıt)
 Reklamlardan gelir kazanm..
(9092 okuma, 7 yanıt)
 Web Sİtesinin Tam Resmini..
(8156 okuma, 7 yanıt)
 tivibu kullanan varmı ?..
(7308 okuma, 7 yanıt)
 Host Sponsor olunur - 250..
(4047 okuma, 0 yanıt)
 facebookta profilimde mev..
(7472 okuma, 6 yanıt)
 Copright hakkında bir so..
(4742 okuma, 1 yanıt)
 kararsız kaldım.....
(8081 okuma, 8 yanıt)
 LÜTFEN YARDIM EDİN ARKADA..
(8451 okuma, 7 yanıt)
 Roadrunner..
(5569 okuma, 3 yanıt)
 hepar tema..
(5840 okuma, 3 yanıt)
 Rapidshare.com sapıttı [Ö..
(4210 okuma, 1 yanıt)
 r10.net üyelik..
(5786 okuma, 3 yanıt)
 video streamın guncel sur..
(5143 okuma, 2 yanıt)
 php nuke video stream Man..
(3817 okuma, 0 yanıt)
 Bir Başarı Daha !..
(5266 okuma, 2 yanıt)
 LeaderGamer.Com Shiftdele..
(6600 okuma, 0 yanıt)
 Microsoft.NET Framework H..
(6270 okuma, 3 yanıt)
 regedit.sys..
(8183 okuma, 6 yanıt)
 vbgrup terbiyesizliği..
(11003 okuma, 12 yanıt)
 En iyi ücretsiz cpanel ho..
(5267 okuma, 2 yanıt)
 hosting..
(3988 okuma, 1 yanıt)
 vista için asppserv..
(3728 okuma, 0 yanıt)
 YouTube ve Universal , VE..
(3448 okuma, 0 yanıt)
 yardımınız gerekli !..
(14275 okuma, 17 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Joomla mı daha güvenli? PHP-Nuke mi?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Joomla mı daha güvenli? PHP-Nuke mi?

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine
Önceki başlık :: Sonraki başlık  

Hangisi Daha Güvenli?
Joomla
36%
 36%  [ 4 ]
PHP-Nuke
63%
 63%  [ 7 ]
Toplam Oylar : 11

Yazar Mesaj
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2008-06-23, 14:42:59    Mesaj konusu: Joomla mı daha güvenli? PHP-Nuke mi? Alıntıyla Cevap Gönder

Biraz güvenlik konusunu tartışalım. Joomla mı daha güvenli? Yoksa PHP-Nuke mi daha güvenli? Bu konudaki yorumlarınızı düzgün bir şekilde bekliyorum.

Örneğin;
SEÇİM: PHP-Nuke daha güvenli.
SEBEP: Çünkü hiçbir klasöre resim galerisi kurmayacaksak 777 CHMOD değerini yada bir dosyaya CHMOD 666 değerini vermek zorunda değiliz!

Buyrun arkadaşlar.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-04, 14:31:33    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
amanav

MesajTarih: 2008-06-23, 14:45:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nuke joomlaya göre çok daha güvenli!

eğer birisi joomlayı ele geçirmek isterse çok uğraşmasına gerek kalmadan bir kaç dakikada ele geçirebiliyor ama nukede olay tersi mutlak suretle nukenin açıklarını kullanması gerekmekte...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
komutan1905

MesajTarih: 2008-06-23, 14:50:55    Mesaj konusu: sss Alıntıyla Cevap Gönder

Joomla daha güvenli...
Sebep: Çünkü site tamamen php kodlaması ve eklentileri kodlanırken sadece yetkilileri yapıyor.Ayrıca karışık bir sistem olması avantaj...Kolay çözülebilir bir kod yapısının olması joomlayı üstün kılıyor.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2008-06-23, 14:52:46    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bencede nuke çünkü..açığı çokda olsa yamasıda çok..biraz araştırmacı birinin sitesi kale gibi sağlamdır
Başa dön
ramx

MesajTarih: 2008-06-23, 16:56:14    Mesaj konusu: ........... Alıntıyla Cevap Gönder

HEMEN HEMEN İKİSİDE AYNI DİYEBİLİRİM ÇÜNKÜ ZAMANINDA HACK İLE ÇOK UGRAŞTIM PHP-NUKE SİTELERİ JOOMLA YA GÖRE DAHA KOLAY HACKLERDİM Very Happy
Başa dön
hakan
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-06-23, 17:43:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

chmod durumlarına bakarsak tabiki nuke daha güvenilir, gerçekten joomla'da çok fazla chmod 777 var
Başa dön
mavisce
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-06-23, 20:14:17    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

2.5 senedir bu işin içindeyim bugüne kadar hiç hacklenmedim çok sayıda saldırı aldım ilk acdıgım acemiliğim zamanında bile hacklenmedim kasten saldıran cok kişi olmasına rağmen yanlış anlaşılmasın ama hackleyemezler demiyorum hacklemeleri için iyi bi hacker olması lazım acığı kendi bulmalı kendi açmalı şuan bile 24 saat flood saldırsı alıyorum günde 5 ila 8 gb arası bw tüketiyordum basit bi lamer saldırısıda değil nero.com tarafından yapılan flood saldırıları onuda normale döndürdüm gerçi şuan yapılan flood saldırıları engelleniyor şimdilik
nuke yılların portalı olduğu için bugüne kadar cok açığı cıkmış çıkarılmış joomlaya göre acığı cok gibi görünebilir joomla halen yeni bir sistem sayılır nuke gibi üzerinde yüzbinlerce hacker deneme yapmamıştır nukeye göre joomla kullanan sayısıda az olduğu için cok üstüne düşülmüyor aramadığınız sürece günde kactane joomla sitesine denk geliyorsunuz
ben şahsen ayda 2-3 joomla sitesine anca denk geliyorum bişey ararken karşıma pek joomla sitesi cıkmıyor cok kullanılmadıgı içinde hackerlar üzerine düşmüyor
Başa dön
komutan1905

MesajTarih: 2008-06-23, 21:15:28    Mesaj konusu: Re: ........... Alıntıyla Cevap Gönder

ramx :
size katılmıyorum..çünkü yukarıda yazdım

araştırmacı webmasterın sitesi kale gibi sağlamdır..burad akaç kişi sahonun yazılarını okudu?

sonra indexi görünce BİRİ BENİ HACKLEMİŞ ACİL YARDIM...

şeklinde ortalığı yakıp yıkıyoruz....

BEN NE WEBMASTERLAR GÖRDÜM HERGÜN HER SAAT YENİ AÇIKLAR ÇIKIYO HANGİ BİRİNE YETİŞECEKSİNİZ

SİZ GALİBA milw0rm takip etmiyosunuz.

ADAMLAR DÜNYA ÇAPINDAKİ SİTELERİ HACKLİYOLAR GELİPDE SENİN PHP-NUKE SİTENİMİ HACKLEYEMİCEKLER[/quote]

Hangisi daha güvenlidir diye tartışıyoruz Very Happy
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-04, 14:31:33    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Aliosman
Teknik Yönetici
Teknik Yönetici

MesajTarih: 2008-06-24, 09:37:03    Mesaj konusu: Re: ........... Alıntıyla Cevap Gönder

ramx :

BEN NE WEBMASTERLAR GÖRDÜM HERGÜN HER SAAT YENİ AÇIKLAR ÇIKIYO HANGİ BİRİNE YETİŞECEKSİNİZ

SİZ GALİBA milw0rm takip etmiyosunuz.

ADAMLAR DÜNYA ÇAPINDAKİ SİTELERİ HACKLİYOLAR GELİPDE SENİN PHP-NUKE SİTENİMİ HACKLEYEMİCEKLER

Dikkatini çekerim ramx konuyu ben açtım ve ben yönetiyorum. Böyle saçmalıkları affetmem. KONU hangisi daha güvenli sorusudur? Ya doğru dürüst cevap ver yada hiç yazma. Bu ilk ve son uyarımdır. Mesajlarını siliyorum.
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-06-24, 11:51:10    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ali Osman haklı, örneği verirken kullandığı chmod konusu da çok doğru.

Nuke ile güvensiz site yapmak daha kolay diyelim.
Hazırlopçu olursanız, nette bulduğunuz en güvensiz scriptleri gözünüzü kırpmadan ve hiç bir düzenleme yapmadan sitenize yerleştirirseniz güvensiz nuke kurmanız çok kolay.

Bu Nukenin güvensizliğinden kaynaklanmıyor, insanların tembelliğinden kaynaklanıyor.

Ayrıca yabancı dil konusu da çok önemli.

Çözümlenmiş açıklara ait bilgiler bile çoğunluğun yabancı dil bilmemesi yüzünden modüllere uygulanamıyor.

Bu yüzden bu tür açıkları gideren bilgileri Türkçe veren siteler çok önemli.

Sonuca gelirsek, Nukeyi siz özellikle güvensiz hale getirecek şeyler yapmıyorsanız, güvenlik için söylenen şeylere azıcık dikkat ediyorsanız Nuke daha güvenlidir.
Ama Nukenin acemiler yüzünden biraz daha adı çıkmıştır diyebiliriz.

Aşağıda bunun tartışıldığı bir forum linki var.

http://forums.mainvista.com/showthread.php?tid=1046
İngilizce ama azıcık bilen bile anlayabilir neler yazdığını.

En son Bankocu tarafından 2008-06-24, 22:06:24 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
nofel

MesajTarih: 2008-06-24, 14:41:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Joomla hakkında fazla bilgim yok, ancak nuke güvenli değildir diyenleri de umursamıyorum.
Güvenli değildir ama ona bu yakıştırmanın yapıştırılmasına neden olan da bizden başkaları değil.Biz istersek nuke güvenlidir.
Dayanabildiği yere kadar nuke Shocked
Başa dön
Gordan

MesajTarih: 2008-06-24, 15:06:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir tesel vardır; " Adı çıkmış dokuza inmez olmuş sekize " derler. Nuke'de aynı o hesap. Bilindik açıklardan farklı diğer açıklardan hacklenen kaç kişi var? Bundan sonra açık yok desende ne çare ki.Nuke hakkında bilgi veren siteleri takip etmez güncel yama vs. vs sitene adapte etmezsen Nuke ne yapsın Very Happy.

Mesela buyrun bakın adamlar search modulündeki açığı anlatıyorlar.
http://evaders.swrebellion.com/forums/postt95.html
Başa dön
HasBahCa

MesajTarih: 2008-06-30, 14:17:50    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ali Osman Ağam ne oldu ya yine mi askerdeydin de yeniden geldin.
Ya benim anlamadığım basit soru ne zor soru ne
eğer biliyorsan tüm sorular basit, bilmiyorsan tüm sorular zor.

Haa bu arada konuya gelelim, ben uzun zamandır nuke evo kullanıyorum, nuke7.6 yi geliştiryorlar ve daha güvenli hale getiriyorlar nukeevo türkçe destek sitesi de kapandı Aliosman ağa bu işe de el atsan iyi olacak

Kimse demesinki ben hacklenmem
Senelerdir işin içindeyim tüm emniyetleri korumaları kullandım yinede bir sey buldular adamlar,
EEEE yaptığın site islam ve Türkiye içerikli olunca
israilliler, Brezilyalılar, Yerli komunistler,pkk lılar hatta işin ilginç yanı, bozuk islamci gecinen köpekler bile hackladı.
Onlar hackledi ben öğrendim kapattım,
Ama yinede bir seyler buldular, haa bu arada hacklerin hepsi phpnuke üzerinden olmadı genellikle server açıklarından hallettiler. Serverde benim olmayınca Host cular öğrendiler.
Bu arada siteme saldırılardan bıkan bir kaç host cu beni şutladı,
Bir hostcu da deneme amaçlı kullandığım bir phpnuke yüzünden şutladı beni,
Bir yerde kodlarda yanlışlık yapmışım, nasıl bir sey se phpnuke sanki dos attack yapmış gibi oldu.

Bence en iyisi en iyi bildiğindir.
En kısa yol en iyi bildiğin yol olduğu gibi.
Saygılar ve Selamlar

Pardon: http://bilgidiyari.net adresine yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacim var.
neden bu site deme sakın :-)
Nedenini http://bilgidiyari.net de yazdım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
kaderimse_24

MesajTarih: 2008-07-01, 02:24:21    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yaklaşık 1 buçuk senedir nuke kullanıyorum hiç hacklenmedim birtek koruma bile yok sitemde Very Happy bce yine saldırı yiyodum CNB ile bitirdim işi Razz
Başa dön
Bankocu
Editör
Editör

MesajTarih: 2008-07-01, 09:15:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HasBahCa,

Nuke-Evolution'a geçtiğini bilmiyordum. Aramıza hoş geldin.
AraRat, Türkçe Nuke-Evo destek sitesini kapattı doğru ama biz her zaman buradayız.
Özellikle Nuke-Evolution konusunda destek vermeye her zaman hazırım.

Hem Evo kullanıyorum hem de Nuke'nin geleceğini onda görüyorum.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> İnternet Üzerine Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız