Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 687
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 nuke için sağ tarafta kay..
(23967 okuma, 13 yanıt)
 php hata yardım lüffen..
(9565 okuma, 2 yanıt)
 Virüs..
(7399 okuma, 1 yanıt)
 php-nuke Den Kayıp Yapmad..
(26296 okuma, 18 yanıt)
 Yeni 1 Tema yükledim böyL..
(10034 okuma, 5 yanıt)
 Türkçe KArakter Hatası :S..
(11674 okuma, 7 yanıt)
 Bir modülün admin file'ın..
(5557 okuma, 1 yanıt)
 Herhangi Bir Site Hostund..
(6623 okuma, 2 yanıt)
 sql hata veriyor..
(4977 okuma, 0 yanıt)
(6109 okuma, 1 yanıt)
 Konu başlıkları boyutu..
(5545 okuma, 1 yanıt)
 Resimli Menü Block Sorunu..
(13357 okuma, 9 yanıt)
 Üye kayıt olurken boşluk..
(12066 okuma, 9 yanıt)
 Aynı mysql'u kullanan bir..
(12283 okuma, 8 yanıt)
 video stream için bi iste..
(5139 okuma, 0 yanıt)
 siir bölümünde ilginc bir..
(5283 okuma, 1 yanıt)
 facebook hayranı ol blogu..
(14410 okuma, 7 yanıt)
 facebook'ta rss..
(4992 okuma, 1 yanıt)
 Center Block Sorunu..
(7022 okuma, 3 yanıt)
 Forum Yedeği Yardım..
(6401 okuma, 2 yanıt)
 Resim Göstermeme Sorunu..
(6464 okuma, 2 yanıt)
 Flashchat kaldırma..
(5633 okuma, 1 yanıt)
 Dergi tasarım..
(4591 okuma, 0 yanıt)
 Forum konusuna resim ekle..
(5945 okuma, 1 yanıt)
 html destek-yardım..
(9925 okuma, 7 yanıt)
 Temayı Sola Dayayıp, Dara..
(10966 okuma, 8 yanıt)
 Amanav Manşet Haber Yorum..
(15878 okuma, 15 yanıt)
 Haber resmi çok büyük çık..
(9958 okuma, 6 yanıt)
 Ip ve Domain Girişi..
(4563 okuma, 0 yanıt)
 Üye olurken noktalama isa..
(6036 okuma, 2 yanıt)
 Site ana sayfası çok geç ..
(5649 okuma, 1 yanıt)
 merhabalar..
(4899 okuma, 1 yanıt)
 emlak sitesi hakkında..
(10820 okuma, 7 yanıt)
 DinleTr Scriptinin Hatası..
(6037 okuma, 2 yanıt)
 Şeritli resimler Bloğu..
(9828 okuma, 7 yanıt)
 facebook duvar yazısı..
(5239 okuma, 1 yanıt)
 Radyo İstek Bölümü..
(12317 okuma, 11 yanıt)
 Php-Nuke 8.1 Kurulum Soru..
(7992 okuma, 5 yanıt)
 üye olunca aktifleştirme ..
(12005 okuma, 12 yanıt)
 php nuke tema..
(5293 okuma, 2 yanıt)
 bos sayfa nasil olusturur..
(7498 okuma, 4 yanıt)
 Resim Galersi Ve Ziyaretç..
(8220 okuma, 5 yanıt)
 DinleTr Scripti artık çal..
(9843 okuma, 7 yanıt)
 Phpnuke etiket sistemi...
(20976 okuma, 20 yanıt)
 tree menu..
(6905 okuma, 3 yanıt)
 sitem üye girişlerini kab..
(10871 okuma, 9 yanıt)
 Windows Hostta Nuke Sitey..
(6531 okuma, 3 yanıt)
 Pm Gönderiminde Sorun..
(4490 okuma, 1 yanıt)
 üyeyi sildim forumda izi ..
(6827 okuma, 3 yanıt)
 Üyeler arasi e-mail gönde..
(4331 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Modul ve Block istekleri! PHPnuke ve bizler!
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Modul ve Block istekleri! PHPnuke ve bizler!

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Sorunlarınız
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-03-01, 22:50:51    Mesaj konusu: Modul ve Block istekleri! PHPnuke ve bizler! Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba,

Oncelikle sizlere sunu bildirmem gerekiyor:

Gordugum kadari ile bu sitede yanliz basima kalmisim bunu bana arkadaslar soyluyor.

Bana mail veya netopsiyon ozel mesajlar araciligi o kadar istek geliyorki ne yapacagimi sasirmis durumdayim.
Kimi ozel mesajlara yanit dahi vermiyorum cunku adamlar sornunu cozmek icin bir baslik dahi yazma eziyetine yada forumlarda arama yapmaya dahi gerek gormeden basiyor O.M.

Bilmeyenler icin sunu bildirmem gerekiyor: Ben 18 yasinda basi bos birisi degilim malesef, benden ilgi bekleyen 3 cocuklu bir ailem ve ozel ve is hayatimda var.

Bir modulun yapim ve sorunlarinin giderilmesini sizlerinde izlediginiz gibi haftalarca korkunc zaman aliyor. Bu isi yapanlar daha iyi bilirler.

Gonul isterdiki hepinize yardimci olalim ve sorunlarinizi halledelim ama olmuyor, bir kisiye yardim etmek basit bir sorununu cozmek istedigimizde bakiyorsunuz saarlerce ugrasmisiniz.

Ben netopsiyona sanirim 2000 yilindan bu yana girerim ve bu sitede neler gordum bende unuttum.
Burada zamaninda bir slogan vardi bilgi paylasilinca buyur ama goruyorumki burada birseyler ogrenen ve birseyler uretmeye baslayan arkadaslar kayboluyor ve isi paraya dokuyor!
Bu sekilde davranan arkadaslar sakin bu sozlerimi yanlis anlamasinlar cunku onlara sonuna kadar hak veriyorum, nedeni ise bence su:

Bizler takdir etmesini bilmeyen bu nedenlede farkinda dahi olmadan bencillesen insanlariz!
Hep sadece cikarlamiz dogrultusunda hareket ediyoruz.
Buda paylasilan ureten insanlari yildiriyor.

Bakin PHPnuke oyle bir duruma geldiki benim yaklasik 10 yildir bildigim 100 lerce yerli yabanci site teker teker kayboluyor, phpnuke kullanimi 3 5 yil oncesine bakarak hemen hemen bitti denebilecek duruma geldi, bu ureten siteler bazinda dahada buyuk rakamlarda.

Netopsiyon:

Netopsiyon zamaninda paylasim sitesi idi suan goruyorumki paylasim bitmis ve insanlar burasini bir nevi agit duvari olarak kullaniyor, herkes birseyler yapiyor ama paylasim yok.
Paylasilanlar aliniyor bir tesekkur yok!

Ha adam sorun yasarsa basiyor mesaji ve beklentisi ise 30 saniye icerisinde yardimci olunmasi.

Ben gecen zaman icerisinde bu bahsettigin ahlak yuzunden yillarca calismalarimi isim bitince cope attim.

Ayni davranislari bu sitede bazi arkadaslardada goruyorum vede inanin onlar cok haklilar, bunun sebebi bizim kendi ahlakimiz.

Diyeceksinizki e neden sen yeniden basladin bu ise:

Bilmiyorum iyi niyetimin kurbani oluyorum sanirim!

Amacim bir seyleri degistirebilmek bu sitede bitmekte olan phpnukeyi yeniden canlandira bilmek, cogunuz sadece hayir icin koy kasaba sitesi yapiyor olmasi.

Bence phpnuke ile yapilamayacak bir sey yok ama bunu ancak birlik halinde basara biliriz.

Gelin birlik olalim sadece alici degil uretici olalim.
Herseyi baskasindan beklemeyelim, eger birileri cok caisarak bir seyler uretebiliyorsa bunun kiymetini bilelim.

Ben sanirim dedigim gibi suan burada yanliz kaldim ve herseyi benden bekliyorsunuz.
Ama inanin ben suan ne yapacagimi kime yardim edecegimi sasirmis durumdayim.

Terzinin pantalonu yirtik olurmusda dikemezmisya kendi siteme dahi bakamaz duruma geldim.

Sizleri yeniden davet ediyorum gelim burada hic karsilik beklemeden birseyler uretelim, kullanan arkadaslar sizlerde bunu kiymetini bilin.

Arkadaslar fazla yazdim biliyorum yazacaklarimda var ama kesecegim.

Istenen onlarca blocklari bir kenara itiyorum ben butur calismalarin basitce cogunuz tarafindan yapilabilecegi kanaatindayim.

Bana O.M ve mail araciligi ile gonderilen modul isteklerini burada siralamak istiyorum:

Ben phpnuke ile herseyin yapilacagi kanaatindayim ve hepsini ben yapmaya kalkarsan 24 saat ugrasman gerekecek.

Asagidaki yazacagim moduller en onemli moduller ve siralayacagim bilen arkadaslar herkes bir modul yapsa sanirim 1 ay icerisinde phpnuke yepyeni bir icerik kazanir ve dunyada olmayan bir ornege sahip olur.

Moduller:

Emlak modulu?
News modulu?
Cenaze modulu, suan alt calismalarini yapiyorum.
Araba satis modulu?
Koy modulu?
Siir Sairlar modulu. ben yapiyorum.
Yazarlar modulu, ben yapiyorum.
Videolar modulu?
röprotajlar modulu?

Suan isyerindeyim ve kafadan aklima bunlar geldi.
Bu moduller sizlerin istekleri ve cok ihtiyac olan modullerdir.

Aranizda kimler nasil ve ne sekilde bu calismalarda yardimci olabilirler.

Gelin bizler bir Allah rizasina yetinelim ve birseyler uretelim.

Sizlerde bir Allah rizasini bizlerden esirgemeyin ve yapilanlari takdir icinde nankorce degilde sukranla kullanin!

Eger yazdiklarimda Sürç-i Lisan Ettimse Af ola.

Faruk Ozdemir

En son kayserili tarafından 2010-03-02, 01:06:38 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-01, 16:22:31    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
canpolat03

MesajTarih: 2010-03-01, 23:15:25    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Embarassed dediklerinde haklısın abi... Bir çok modülü kazandırdın ama bunlardan ziyade göstermiş olduğun ilgiden ve akabi bize nukeye kazandırdıklarından sonra sana vereceğm tek şey ALLAH RAZI olsun Faruk abii... İnan üzgünüm ve inan çok haklısın

En son canpolat03 tarafından 2010-03-02, 00:17:49 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Ripper

MesajTarih: 2010-03-02, 00:16:56    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tamamen haklısın sana yerden göğe kadar hakveriyorum özeliklen php nuke sitelerinin kapanmasından veya kısır bir zaman yani artık php nuke için bişey üretilmiyor ...Eskidi ve çorba oldu php nuke nin çok fazla versiyonu patchler derken kimin ne yaptığı artık beli değil takip bile edilemiyor durumda !
Ama şoyle diğer portal lara bakın örnek jomla , vivvo, phpbb, v.s hepsi tek elden ve neyin yeni veya eski olduğunu takip edebilirsiniz ya php nuke yok . ayrıca saydığım ve sayamadığım onlarca portal bazıları paralıda olsa sürekli yeni kodlar güvenlik modüller bloklar temalar binlerce .. Şimdi bence artık php nuke bittti yenilere bakmak lazım .
Emeğe gelince dünyada türkler kadar emeğe saygısızlık yapan tek milet yoktur belki özeliklen şu internet ortamında ya tüm işler kopyala yapıştır yada başka yerden link bu işmi şimdi
Başa dön
hamzot

MesajTarih: 2010-03-02, 00:36:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Faruk Abi şöyle diyelim başda şu son zamanlarda ben hemen her gün buradayım ve senden çok aktif olanıda göremiyorum, forumda üstadlardan.
ya üye girişi yapmıyorlar yada gerçekden uğramıyorlar.. Bu sebebden dolayı başını şişiren çok oluyor Razz Bende bunların içindeyim tabi Razz itiraf edim..

Eğerki Bir gün Modül yapmayı öğrenirsem php nuke için bakın burasına dikkat edin insanlar için demiyorum php nuke için güzel moduller yapıcam..inş. insanlar için demememin sebebi sen zaten bahsetmissin emeğe saygısızlık diz boyu ..

Birde nezaman php nukeden bahsedilse php nukenin bittiği öldüğü söylenir herkes öyle der ama bakıyoruz php nuke deki bolluk hiç birinde yok php nukenin terkediliş nedenlerinden en büyüğü çoğalan portalların kafa karışdırıcılığı tabi bizim gibi bir kaç kişide php nuke bitti öldü deyincede yeni başlayacak arkadaşlar hemen başka portallara yöneliyor hatta php nukede ustalarda başka portallara yöneliyor böylece bir dağınıklık meydana geliyor aslında bitme tükenme vsr hiç bir şey yok favori hala php nuke

Faruk abinin bahsettiği moduller yapılıp enteğre edildimi iş tamamdır 2011 model php nuke Razz

Hemen şunuda belirteyim üstadlara özellikle lütfen php nuke modul block tema yapımı hakkında videolu dersler verin bu çok önemli
bu sayede daha erken yeni nuke ustaları piyasada olacak inş..

çok çenebazlığımdan dolayı affınıza sığınıyorum herkeslere kolay gelsin iyi çalışmalar nukeli gelecekler...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
simurg12

MesajTarih: 2010-03-02, 00:54:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Faruk bey, bir modeldir. Güzel bir model, işini iyi yapmayı seven ve yaptığı işte kimseyi yarı yolda bırakmayan bir modeldir....

Bence Php-Nuke bitmemiştir.Sadece hayallarimize sınır çektik. Bundan 200 sene evvel ilk bilgisayarlar icat edildiğinde "artık yapılacak icad kalmadı" diye başlık atmışlardı. Ama nerdeeee......

Hak hukuk meselesine gelince, "Sanat,sanat içindir veyahut Sanat Halk içindir" hangisine inanıyorsunuz....

Açıkçası ben hayattaki herşeyin insan için olduğunu düşünüyorum ve tabi onu yaratan güzel rab için....

Ama bazen sanatı,sanat için yapmak lazım...

Ben şahsen öyle yapıyorum,eğer insanlardan sözlüde olsa bir beklenti içine girersek ilerleyemeyiz...

İlerlemek için bazen at gözlüğü takmamız gerekiyor....

Faruk kardeşim, röprotaj modülünden bahsetmiştim, böyle bişi şart, modül nasıl yapılır bilmem ama sitemi yani tavz.net'i alan olarak sana vermeye hazırım....

Tekrar teşekkürler üstad...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
ozgurcocuk

MesajTarih: 2010-03-02, 01:12:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Faruk abi, arkadaşlar zaten gerekeni söylemiş bir de ben söyleyeyim. gerçekten HAKLISIN abi. ben yaklaşık 3 yıl ara vermiştim web'e nuke'e. 3 yıl önce bıraktığım netopsiyon ile bu günki netopsiyon çok farklı. Aslında bunun nedeni birazda Ali Osman abinin şirketine yönelmesiyle oldu diyebilirim.

Abi benim öyle pek php bilgim yok ancak deneme yanılma yoluyla kendi çapımda yaptıklarım var. ve yaptığımıda burada paylaştım. ancak bir teşekkürü çok görenler var. Aslında teşekkür içinde yapmıyorum. benim işime yaradı bir başkasınında işine yarar düşüncesiyle paylaştım paylaştıklarımı.

Diyeceğim şu ki eğer bu yolda yapabilceğim birşey varsa elimden geleni yapmaya hazırım. Birde alışveriş modülü yapmak lazım. Bu modüle de ihtiyaç var.
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2010-03-02, 01:13:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Halen news modülü isteniyorsa diyecek bir şey bulamıyorum. Nsn News başlı başına bir modül, sade news kullananlara toparladığım me_news de var. Halen neyin news'i ?????

Maşallah 3 tane yazarlar modülü var. Köşe Yazarları, yazarlar ve bizim yazarlar. Bir tane de ben çıkarıcam ismi de hazır," Bizden yazarlar". yarın bir gün biri daha yazarlar modülü çıkarır. "Sizin yazarlar" der oda tam olur. Aklıma gelen tüm özellikleri eklicem bu modüle. Peki sizce işmi yapmış olcam yoksa angare mi ?

Bu kadar modül eksiği varken enerji daha verimli kullanılabilirdi. Bu nedenle me-news'i geliştirmeyi durdurdum bir ara. Tabi şimdi nsn news de bitince tekrar devam ediyorum.

Destek konusunda hiç bir şey demiyorum. En son bizimnuke.com uda kapattık emekten anlamaz insanlarımız yüzünden. Uzatmaya ve boş yere emek harcamaya gerek yok. Nuke nin her şekle girdiği konusunda sonuna kadar haklısınız, Yapmaya bilene hiç sorun yok. Gerisini yapamayan emek hırsızları düşünsün.
Başa dön
AHMET_BALCI

MesajTarih: 2010-03-02, 01:22:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Faruk emeklerın ınkar edılemez.
Bence bu işe ayırdığın zamanın karşılığını almalısın.
Ailenden,coluk cocuğundan çaldığın zamanın bedelı olmalı.

Modullerını gerekırse ucretli paylaşmalısın.

Ben buna hazırım.
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-01, 16:22:31    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
efendymurat

MesajTarih: 2010-03-02, 01:26:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

mersoy :
Halen news modülü isteniyorsa diyecek bir şey bulamıyorum. Nsn News başlı başına bir modül, sade news kullananlara toparladığım me_news de var. Halen neyin news'i ?????

Maşallah 3 tane yazarlar modülü var. Köşe Yazarları, yazarlar ve bizim yazarlar. Bir tane de ben çıkarıcam ismi de hazır," Bizden yazarlar". yarın bir gün biri daha yazarlar modülü çıkarır. "Sizin yazarlar" der oda tam olur. Aklıma gelen tüm özellikleri eklicem bu modüle. Peki sizce işmi yapmış olcam yoksa angare mi ?

Bu kadar modül eksiği varken enerji daha verimli kullanılabilirdi. Bu nedenle me-news'i geliştirmeyi durdurdum bir ara. Tabi şimdi nsn news de bitince tekrar devam ediyorum.

Destek konusunda hiç bir şey demiyorum. En son bizimnuke.com uda kapattık emekten anlamaz insanlarımız yüzünden. Uzatmaya ve boş yere emek harcamaya gerek yok. Nuke nin her şekle girdiği konusunda sonuna kadar haklısınız, Yapmaya bilene hiç sorun yok. Gerisini yapamayan emek hırsızları düşünsün.

Ben bunu belirtmiştim başlıkların birinde boşu boşuna verilecek emek olarak görüyorum çoğunu
sadece modülün dil dosyasını değiştirerek news , yazarlar , makale , şiir aslında hepsi aynı gerçekten yaratıcı farklı birşey gelse ben seve seve yapmaya hazırım ama dediğim gibi
birşeyleri canlandırmak için yeni kan lazım aynı kanı temizlemek değil

Netopsiyon değişmiş diyorlar , tabiki değişicek aynı sorular sıfır yaratıcılık soru sorup bir teşekkürü esirgemek ben kendi açımdan çoğu soruyu görüp cevap vermek bile istemiyorum dejavu yaşıycağımı bildiğimden dediğim gibi yaratıcılık
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2010-03-02, 04:34:45    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yıllardır bu forumda üye mod proje sorumlusu falan filan görev almış birisi olarakFaruk Abinin yakarışını anlıyorum.YAnlız benim çok çok önceleri dile getirdiğim çoğunda da tepki aldığım bir olay var.Nuke BİTTİ.

Şimdi nuke kullanan kısıtlı bir kitle kaldı.Bu kalan kesimde çoğunlukla yüksek üye sayısına sahip siteler.Bu sitelerde yeterli php sql bilgisine sahip olmadığı için diğer cms sistemlere geçemiyorlar.

Zamanında nuke çok kullanılan bir cms sistemdi.Ama çağın gereklerine ayak uyduramadı.Ben bunu anladığım da çok fazla vaktimi kaybettiğimi gördüm.

Buna biraz teknik bilgi ekleyim.

Xhtml ve css

benim karşıma daha div ile yapılmış bir nuke site çıkmadı.Bugun populer olan drupal joomla wordpress cms sistemlerin hepsi bu şekilde kodlanıyor.

Ajax (jquery,mootols,protype)

Bugün dunyanın internet lideri google ın ajax a ne kadar önem verdiğini bu işle uğraşan herkes biliyor.

Seo

Belkide herşeyden önemli olan mevzu.En iyi kodu yazın en süper tasarımı yapın.Eğer siz hedef kelimelerinizde belli yerde değilseniz hiç bir önemi yok.Nukede yapılmış olan seo uygulamaları kısıtlı hatta yok.En çok kullanılanlardan biri pehaspeseo pehaspe ekibinden biri olarak diyorum çok hatalı yeri var.Yoklukda iş gördü.

Php

Bir adama php konusunda eziyet ve kötülük yapmak istiyorsan nuke editle bişeyler yazmasına olanak vermektir.Yığınla gereksiz kod.Güvenlik açıkları.

Tasarım

Standart Kalıplara sıkışmış.Sağda solda bloklar ortada sıralı içerikler.Nukeye vakit ayıran herkes 300 m den nuke siteyi tanır.

Bakın bu kadar şey yazdım.Hala birisi derse ki nukeyi toplayalım kurtaralım.Yazık eder vaktine emeğine.Gelin bırakın modul yazmayı filan.Şu an site zaten 10 15 giren üye dışında allaha emanet kimse sizin açacağınız başlığa bişey demez.

css php soruları xhtml komutları ile başlıklar açın kendinize ve siteye daha çok yararınız olur.
Başa dön
hamzot

MesajTarih: 2010-03-02, 05:25:28    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

işden çok anlamayan birisi olarak yılmazmurat arkadaşımızın yazdıklarını okuduğumda ozaman aklıma şöyle bir soru geldi türk coderler ozaman gelin bir kaç kişi bir arayada yazın türk işi bir portal neden yapmıyorsunuz diye sormak geldi içimden

Tabi Başda bahsettiğim gibi portal yazmak çokmu zordur bunu bilmiyorum
Ama diyorsanızki olabilir eminimki çok destek göreceksinizdir
Böyle atamamen A.Dan.Z.Ye Türklerin yazmış olduğu bir portal olsun mesela ne güzel olur ne çok gurur duyarız..
Başa dön
efendymurat

MesajTarih: 2010-03-02, 05:36:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hamzot :
işden çok anlamayan birisi olarak yılmazmurat arkadaşımızın yazdıklarını okuduğumda ozaman aklıma şöyle bir soru geldi türk coderler ozaman gelin bir kaç kişi bir arayada yazın türk işi bir portal neden yapmıyorsunuz diye sormak geldi içimden

Tabi Başda bahsettiğim gibi portal yazmak çokmu zordur bunu bilmiyorum
Ama diyorsanızki olabilir eminimki çok destek göreceksinizdir
Böyle atamamen A.Dan.Z.Ye Türklerin yazmış olduğu bir portal olsun mesela ne güzel olur ne çok gurur duyarız..

Bu tarz portalların sayısı küçümsenemeyecek kadar az
Burda bazı örnekleri var
http://www.phpexplorer.com/Kategoriler/PHP/portal---hazir-site
ama kullanıcı geri dönüşü ve tutması nedeniyle gelişemiyorlar
Başa dön
hamzot

MesajTarih: 2010-03-02, 05:46:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Maşşallah verdiğiniz adresde hiçde az portal yok Razz hepside emek sarfedilerek yapılmış ama tutmaması üzücü

keşke bitane olsa dünya çapında ses getirir tarzda olsa şuanki moda olan portallar gibi..
Başa dön
asd1

MesajTarih: 2010-03-02, 10:00:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazılanların Hepsi Doğru Tüm Üyelere Katılıyorum.

Ama Nuke Bitti Demek Yerine Neden Nukeyi Toplamıyoruz ?

Ben Bugune Kadar Jomblasınıda Kullandım Phpbb Türkiye Sitesinde Modlukta Yaptım.
Phpbb Yi Memht Sini Smf Sini Kullandım.

Ama Nukede Yaptığım Siteyi Hiçbirinde Yapamadım. Bence Yalnıs Düşünceler. Var Ben Herkesin Kullandığı Ve Lamerlerin Çok Kullanılıyor Diye Devamlı Acıklarını Gözlediği Bir Sistemden Cok Nukeyi Kullanmayı Yeğlerim.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
asd1

MesajTarih: 2010-03-02, 10:06:13    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bide Murat Kardeşin Vermiş Olduğu Link. 10 Tane Site Varsa 5 Tanesi Ez Portal Sistemi Kullanılarak Yapılmıs Ve Phpbb Kodları Editlenerek Birşeyler Cıkarılmıs Portallar.
Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2010-03-02, 14:32:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asd1 :
Bide Murat Kardeşin Vermiş Olduğu Link. 10 Tane Site Varsa 5 Tanesi Ez Portal Sistemi Kullanılarak Yapılmıs Ve Phpbb Kodları Editlenerek Birşeyler Cıkarılmıs Portallar.

Birçok üye değişmiş ki neden dunya çapında portalımız yok işde bu yuzden.Onu editle bunu editle aaa modul yaptım aaa cms yaptım.Olmuyor işde arkadalar bu çalışmalar belli kesime hitap ediyor ve kalıyor.

Nuke konusunda gerekli açıklamayı yaptım isteyen kullanır isteyen kullanmaz.Ama bakın nukeye 3.5 4 senesini vermiş birisi olarak diyorum bundan daha ilerisi yok nuke için.Bakın biz pehaspe varken bir sürüm çıkarmaya uğraştık.Daha sonra yarım kaldı başka sebebleri de olsa kod temizlemekden açık kapatmaktan bıktık.Daha doğrusu can(seyranlı) bıktı.Karar sizin arkadaşlar ben verdiğim emeğin ve vaktin boşa olduğunu düşünüyorum.

Ki zaten ben modluktan ayrılmadan önce bir proje yapmış idik eğer başarabilse idik bugun ng de bir webmaster forumu olacaktı nukede çakılı kalmış boşbir site olmayacaktı.
Başa dön
mersoy

MesajTarih: 2010-03-02, 15:02:33    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yukarıdaki olumsuzlukları gidermenin bir çoğu sizin elinizde. Bilginiz dahilinde hepsini düzeltebilirsiniz. bu nuke için bir çözüm değil oda ayrı bir konu tabi.

Ya phpnuke.org sazı eline alacak ve nuke yi toparlayacak. Ya da nukeyi çok sevenler bir araya gelip yeni bir sürüm çıkaracaklar ve sürekli geliştirecekler.

Şahsen ben yukarıdaki olumsuzlukların bir çoğunu gideriyorum. Vakit bulupda xhtml ve css tema olayını deneyemedim. Oda olur mutlaka, olmaz diye bir şey yok.

Joomla denemelerim her defasında olumsuzlukla sonuçlandı. Garip bir portal, news'e şekil vermek için 40 tane eklentisi var, bir çoğu da ücretli tabi.

Bugün sıfırdan başlasam kesinlikle joomla denerdim.
Başa dön
Ripper

MesajTarih: 2010-03-02, 17:08:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dünyada Ve doğa kanununda eğer sahibi tarafından bir şeyler terk ediliyorsa o iş orada biter . php nuke sahibi tarafından terk edilmiştir ve gelişme göstermeyip zamanın çok gerisinde kalmışşşşş. ancak bazen insan uçak bulmayınca otobüse biner onuda bumasa kamyona onuda bulmazsa eşeğe biner .php nuke kulanıcıları eşeğe biniyor uçakların kuşlardan daha fazla sayıya ulaştığı bir dönemde .. ne yaparsın
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Sorunlarınız Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız