Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 734
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 nuke için sağ tarafta kay..
(23929 okuma, 13 yanıt)
 php hata yardım lüffen..
(9552 okuma, 2 yanıt)
 Virüs..
(7388 okuma, 1 yanıt)
 php-nuke Den Kayıp Yapmad..
(26220 okuma, 18 yanıt)
 Yeni 1 Tema yükledim böyL..
(10021 okuma, 5 yanıt)
 Türkçe KArakter Hatası :S..
(11660 okuma, 7 yanıt)
 Bir modülün admin file'ın..
(5549 okuma, 1 yanıt)
 Herhangi Bir Site Hostund..
(6609 okuma, 2 yanıt)
 sql hata veriyor..
(4969 okuma, 0 yanıt)
(6102 okuma, 1 yanıt)
 Konu başlıkları boyutu..
(5537 okuma, 1 yanıt)
 Resimli Menü Block Sorunu..
(13327 okuma, 9 yanıt)
 Üye kayıt olurken boşluk..
(12058 okuma, 9 yanıt)
 Aynı mysql'u kullanan bir..
(12267 okuma, 8 yanıt)
 video stream için bi iste..
(5132 okuma, 0 yanıt)
 siir bölümünde ilginc bir..
(5277 okuma, 1 yanıt)
 facebook hayranı ol blogu..
(14390 okuma, 7 yanıt)
 facebook'ta rss..
(4983 okuma, 1 yanıt)
 Center Block Sorunu..
(7008 okuma, 3 yanıt)
 Forum Yedeği Yardım..
(6384 okuma, 2 yanıt)
 Resim Göstermeme Sorunu..
(6449 okuma, 2 yanıt)
 Flashchat kaldırma..
(5615 okuma, 1 yanıt)
 Dergi tasarım..
(4583 okuma, 0 yanıt)
 Forum konusuna resim ekle..
(5935 okuma, 1 yanıt)
 html destek-yardım..
(9905 okuma, 7 yanıt)
 Temayı Sola Dayayıp, Dara..
(10954 okuma, 8 yanıt)
 Amanav Manşet Haber Yorum..
(15852 okuma, 15 yanıt)
 Haber resmi çok büyük çık..
(9941 okuma, 6 yanıt)
 Ip ve Domain Girişi..
(4554 okuma, 0 yanıt)
 Üye olurken noktalama isa..
(6027 okuma, 2 yanıt)
 Site ana sayfası çok geç ..
(5638 okuma, 1 yanıt)
 merhabalar..
(4889 okuma, 1 yanıt)
 emlak sitesi hakkında..
(10801 okuma, 7 yanıt)
 DinleTr Scriptinin Hatası..
(6024 okuma, 2 yanıt)
 Şeritli resimler Bloğu..
(9816 okuma, 7 yanıt)
 facebook duvar yazısı..
(5229 okuma, 1 yanıt)
 Radyo İstek Bölümü..
(12300 okuma, 11 yanıt)
 Php-Nuke 8.1 Kurulum Soru..
(7976 okuma, 5 yanıt)
 üye olunca aktifleştirme ..
(11993 okuma, 12 yanıt)
 php nuke tema..
(5284 okuma, 2 yanıt)
 bos sayfa nasil olusturur..
(7478 okuma, 4 yanıt)
 Resim Galersi Ve Ziyaretç..
(8211 okuma, 5 yanıt)
 DinleTr Scripti artık çal..
(9831 okuma, 7 yanıt)
 Phpnuke etiket sistemi...
(20939 okuma, 20 yanıt)
 tree menu..
(6895 okuma, 3 yanıt)
 sitem üye girişlerini kab..
(10856 okuma, 9 yanıt)
 Windows Hostta Nuke Sitey..
(6527 okuma, 3 yanıt)
 Pm Gönderiminde Sorun..
(4484 okuma, 1 yanıt)
 üyeyi sildim forumda izi ..
(6817 okuma, 3 yanıt)
 Üyeler arasi e-mail gönde..
(4325 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - AEG_ZD için modul Styl ?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

AEG_ZD için modul Styl ?

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Sorunlarınız
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 01:09:18    Mesaj konusu: AEG_ZD için modul Styl ? Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar bu ziyareci defteri icin temaya gore ayarlaya bilecegimiz styl lazım temadan duzenle diyeceksinzi temada yazı rengi değiştirince defter duzeliyor ama o zaman diger yerlerin rengi bozuluyor bi YARDIM ede bilirmisiniz.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-26, 02:22:26    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-11, 02:30:44    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nasil yapman gerektigi konusunda sana bir ornek vereyim:

Kod:

AC: theme/kullandigin theme/style/style.css

bunu ekle:

.zyazi {BACKGROUND: none; COLOR: #0000CC; FONT-SIZE: 8pt; FONT-FAMILY: Verdana,Tahoma; FONT-WEIGHT: bold;}

kaydet ve sitene yukle.

Ac ve bul: ziyareci defteri degistirmek istedigin yazi, ornek: $title.

onune ekle: <font>

hemen arkasina ekle </font>

su sekil olmai gerek:

<font>$title</font>

bu sekilde modulun gerek gordugun yerlerinde istedigin degisiklikleri yapabilirsin.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 15:08:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya kusura bakma valla anlamadım.

.zyazi {BACKGROUND: none; COLOR: #0000CC; FONT-SIZE: 8pt; FONT-FAMILY: Verdana,Tahoma; FONT-WEIGHT: bold;} bunu tema styl ekledim ama değişsen bisi olmadı.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
sima19

MesajTarih: 2010-02-11, 16:23:11    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

modul içeriisndeki index.php den yapılamsı lazım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 16:39:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Deneyelim bakalım
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 16:48:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bulamadım karışık bisi biraz detaylı anlatılsa olacak gibi.
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-11, 16:50:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

spakme :
ya kusura bakma valla anlamadım.

.zyazi {BACKGROUND: none; COLOR: #0000CC; FONT-SIZE: 8pt; FONT-FAMILY: Verdana,Tahoma; FONT-WEIGHT: bold;} bunu tema styl ekledim ama değişsen bisi olmadı.

Ben aslinda index en eklemen gereken code yazmistim yukariya ama netopsiyon bunu filter yapmis codlar gozukmuyor!

Bu yukaridaki code style.cess ye ekliyorsun ve sonrasinda code index.php de cagiriyorsun, bu sekil yapman gerekiyor.

Suan isyerindeyim aksam eve gelince yeniden denerim gondermeyi!
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 17:00:12    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ya üstad kızma ama Sad sen bana bunu bi rar dosyası yapa bilirmisin hani index.php Neyin önüne yada arkadasına neyi ekleriz diye yapa bilirmisin cok makbule gecer inanki Sad
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-26, 02:22:26    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
sima19

MesajTarih: 2010-02-11, 17:05:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeş, eğer ziyaretçi defterinin rengini değiştireceksen front page programını aç, renk bulucu ile, ziyaretçi defterinde değiştirceğin renge getir ve renk kodunu çıkar. modules/ADE_ZG/index.php içerisindeki bulduğun renk kodunu arattır , bulduğun kodu yeni ekleyeceğin kod la değiştir misal

#ff000 değiştir #FFFFFF gibi
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-11, 17:17:05    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

spakme :
ya üstad kızma ama Sad sen bana bunu bi rar dosyası yapa bilirmisin hani index.php Neyin önüne yada arkadasına neyi ekleriz diye yapa bilirmisin cok makbule gecer inanki Sad

Pekala:

Sen modulde nasil bir degisiklik dusunuyorsun onu bir acikla bende ona gore sana bir paket hazirlayayim.

Birde ADE_ZG rar olarak buraya eklersen ona gore sana neyi nasil yapman gerektigi aciklarim, hem bu sana ogrenmen icin bir ornek olusturur ve bu islemi ileride baska bir modulde degisiklik yapmak istersen aynikilde uygulamani yaparsin.

Php nukede butur gorsel duzenlemeler style.css icerisinden yapilir bu modulun ve sitenin saglikli calismasinda yarali olur.
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 17:19:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sima Kardes Ordan baktım oluyor evet ama benim amacım ben Simdi Tek Tema üzerinde Kalmak İstemiyorum Bir kac Tema daha var Tema icerinsinde Rengi ve Yazı Fontu ile oynadıgım zaman Tema Genisliyor GeneL Tema Style oldugu icin hani bende diyorum ki Ziyaretci Defteri icin ayrı style olsa en azından renk ve çeşitlerini ona gore tema Style içine ata bilirim. bunun icin ugrasıyorum kayserili bu isi biliyor eger kırmaz bi YARDIM ederse cok sevinirim. olmaz sana yapacak bisi yok aramaya devam ederiz bizde ne yapalım.
Başa dön
karaca25

MesajTarih: 2010-02-11, 17:31:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu modülde mesajları silme işlemini gerçekleştirebiliyormjusun bende ıp ler silinemdi diyo spakme...
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 17:31:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kayserili yazdım ama sanırım acık anlata bildim. ben Tek Tema icin istemiyorum bir kac tema kullanıcam kullanıcılar icin onun icinde özellikle ziyaretçi Defteri Yazı Font ları büyük be her temaya göre uygun olmasını istiyorum tema stly font büyüttüğüm zaman site Teması genisliyor o zamanda bloklar yarısı gidiyor maus ile cekmek zorunda kalınıyor bunun icin defter icin style lazım bana kayserili.
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 17:42:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

siliniyor tabiki ben 4 ay kadar php ile ugrasıyorum. egerki bir islemde hata varsa bu sabit calısan modullerde Veritabını ile cok oyandıgın zaman bunlarda sorun oluyor benim eski veri tabanında mesajlar duzenlenmiyordu localhosta deniyordum oluyordu bence sende benim gibi bi surum değisikligi yada siteni localhosta kur oyle at en saglıklısı o bence ben suan oyle yaptım..
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-11, 17:43:18    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anladim.

Bu isi iki sekilde cozebilirsin:

1 - theme style.css icerisinde bir grup halinde codlari olusturabiirsin bu grupu kapyala yapistir seklinde istedigin kadar themeye ekleyebilirsin.

2 - modulun kendine ait bir stylede yapilabilir ve bu sece modul icerisinde etkin olur.

bana o modulu mumkunse indirme olanagi sagla bir bakayim ben.
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 17:47:26    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Güzelde üstad ben o dediklerini bi anlasam Sad sorun orda işte herseyi cozemiyoruz denerim denedim yapamadım. bu yuzden yardıma ihtayac var
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-11, 18:05:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Pekala,

Bu isi basit sekilde cozel o zaman!

Bana yada buraya o duzenlemek istedigin modulu zip yada rar seklinde paketle ve bura linkini ekle.

Birde modulde neyi degistirmek istiyorsun onu acik sekilde yaz aksam eve gidince kendim yazdigin degisiklikleri yapacagim.
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-11, 18:16:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Üstad. Yazıyorumda ben acık olamıyorum sanırım anlamadım modul bildiğimiz AEG_ZD Modulu Ben sitemde Tek Tema Kullanmıyorum Tema Seneceklerim Kullanıcılara Acık yapmak istiyorum.
ve Sadece Ziyaretci Defterinin Gonderilen mesajlarının Yazı Fontlarını 10pt olarak istiyorum okuna bilir olması icin ve farklı temada Gonderilen mesajlar Yazı Renk Fontları Tema ile cakısıyor Modulde Oluyor Renk ayarı ama Tek Tema olamadıgı icin Site teması diger temalarda renkleri cakısıyor Yazı Font diger Temamda Sitenin Genislemesini Saglıyor buda hos durmuyor o zaman site sag blocklarım Sagda icerde kalmıs oluyor maus ile cekmek zorunda kalıyor asagıdan bende istiyorum ki defterin kendi bi styl olsa haber manset deki gibi her tema icin yazı fontu ve renkleri temaların style atsak daha guzel olacak sorunumuz da kalmayacak ya benim sorunum Sitenin 5 teması var Ziyaretci Defter yazı ve renk kodu her temaya uymuyor.. umarım anlata bilmisimdir.
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-12, 02:21:38    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kayserili ordamısın üstad
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-12, 02:36:49    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yapmak istedigini anladim.

bunu yapmakicin iki isleme gerek var:

1 - kullandigin themelerin hepsinde bunu uygula.

ac: themes/themeadi/style/style.css ac

ilk satira ekle;

.yazi-boyutu {BACKGROUND: none; COLOR: #ffffff; FONT-SIZE: 8pt; FONT-FAMILY: Verdana,Tahoma}

bu yukaridaki verileri kullandigin thmelerin ozelliklerine gore ayarlar, FONT-SIZE: 8pt bunu istedigin boyuta getir.

COLOR: #ffffff; bunada theme arka plan rengine goren renk ver.

kaydet ve yukle.

2 - asagidaki linkteki rar dosyasini indir ve icerisndeki index.php yi sitene yukle.
buraya; modules/AEG_ZD/index.php

bu sekilde her themede modulun yazilarini degisik renklerde ve boyutlarda goruntuletebilirsin.

http://www.cayirozukoyu.eu/netopsiyon/AEG_ZD-index.rar
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-12, 02:47:06    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hay senden allah razı olsun abi abi bi küçük kusur kalmıs kendin gir bi bak senin dediğin gibi attım rengi değiştirmedim bak ne fark var onu nerden yaparız. imzadaki site abi
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-12, 03:06:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

style.css icerisne ekledigin satirda bul

COLOR: #ffffff;

Degistir:

COLOR: #800000;
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-12, 03:12:08    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yok onu maksuz ben değişmedim üstad Gönderilen yazı ile mesaj başlıgı Tamam bak soldaki Kulalnıcı bilgi renkleri siyah duruyordu yani onlarda beyaz olsa tamam olacak tı onlarıda kapsamalı benim dediğim olay simdi siyah tema kullanıcam soldaki gönderen adı çevrim şehir tarih satırları siyah kalacak onu demek istedim.. yani Style kopmle kapsaması lazım onu cozdun bunuda cozersin be üstad
Başa dön
kayserili
Editör
Editör

MesajTarih: 2010-02-12, 03:27:16    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

index.php yi yeniden indir ve yukle
Başa dön
spakme

MesajTarih: 2010-02-12, 03:31:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

allah razı olsun senden senin sitende msn den bisi yazdım baktın mı üstad.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Sorunlarınız Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız