Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 422
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 nuke için sağ tarafta kay..
(24090 okuma, 13 yanıt)
 php hata yardım lüffen..
(9621 okuma, 2 yanıt)
 Virüs..
(7446 okuma, 1 yanıt)
 php-nuke Den Kayıp Yapmad..
(26412 okuma, 18 yanıt)
 Yeni 1 Tema yükledim böyL..
(10061 okuma, 5 yanıt)
 Türkçe KArakter Hatası :S..
(11713 okuma, 7 yanıt)
 Bir modülün admin file'ın..
(5576 okuma, 1 yanıt)
 Herhangi Bir Site Hostund..
(6638 okuma, 2 yanıt)
 sql hata veriyor..
(4993 okuma, 0 yanıt)
(6128 okuma, 1 yanıt)
 Konu başlıkları boyutu..
(5570 okuma, 1 yanıt)
 Resimli Menü Block Sorunu..
(13427 okuma, 9 yanıt)
 Üye kayıt olurken boşluk..
(12118 okuma, 9 yanıt)
 Aynı mysql'u kullanan bir..
(12338 okuma, 8 yanıt)
 video stream için bi iste..
(5154 okuma, 0 yanıt)
 siir bölümünde ilginc bir..
(5297 okuma, 1 yanıt)
 facebook hayranı ol blogu..
(14451 okuma, 7 yanıt)
 facebook'ta rss..
(5012 okuma, 1 yanıt)
 Center Block Sorunu..
(7041 okuma, 3 yanıt)
 Forum Yedeği Yardım..
(6415 okuma, 2 yanıt)
 Resim Göstermeme Sorunu..
(6488 okuma, 2 yanıt)
 Flashchat kaldırma..
(5655 okuma, 1 yanıt)
 Dergi tasarım..
(4606 okuma, 0 yanıt)
 Forum konusuna resim ekle..
(5966 okuma, 1 yanıt)
 html destek-yardım..
(9964 okuma, 7 yanıt)
 Temayı Sola Dayayıp, Dara..
(11020 okuma, 8 yanıt)
 Amanav Manşet Haber Yorum..
(15950 okuma, 15 yanıt)
 Haber resmi çok büyük çık..
(10010 okuma, 6 yanıt)
 Ip ve Domain Girişi..
(4582 okuma, 0 yanıt)
 Üye olurken noktalama isa..
(6067 okuma, 2 yanıt)
 Site ana sayfası çok geç ..
(5666 okuma, 1 yanıt)
 merhabalar..
(4918 okuma, 1 yanıt)
 emlak sitesi hakkında..
(10856 okuma, 7 yanıt)
 DinleTr Scriptinin Hatası..
(6055 okuma, 2 yanıt)
 Şeritli resimler Bloğu..
(9874 okuma, 7 yanıt)
 facebook duvar yazısı..
(5261 okuma, 1 yanıt)
 Radyo İstek Bölümü..
(12354 okuma, 11 yanıt)
 Php-Nuke 8.1 Kurulum Soru..
(8028 okuma, 5 yanıt)
 üye olunca aktifleştirme ..
(12068 okuma, 12 yanıt)
 php nuke tema..
(5313 okuma, 2 yanıt)
 bos sayfa nasil olusturur..
(7523 okuma, 4 yanıt)
 Resim Galersi Ve Ziyaretç..
(8245 okuma, 5 yanıt)
 DinleTr Scripti artık çal..
(9877 okuma, 7 yanıt)
 Phpnuke etiket sistemi...
(21113 okuma, 20 yanıt)
 tree menu..
(6930 okuma, 3 yanıt)
 sitem üye girişlerini kab..
(10914 okuma, 9 yanıt)
 Windows Hostta Nuke Sitey..
(6553 okuma, 3 yanıt)
 Pm Gönderiminde Sorun..
(4499 okuma, 1 yanıt)
 üyeyi sildim forumda izi ..
(6854 okuma, 3 yanıt)
 Üyeler arasi e-mail gönde..
(4350 okuma, 0 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - Sizce Bu Bir Saldırımı ?
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

Sizce Bu Bir Saldırımı ?

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Sorunlarınız
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-03-24, 01:43:20    Mesaj konusu: Sizce Bu Bir Saldırımı ? Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar son bir haftadır sitemde tuhaf şeyler oluyor

Site durduk yere sayfa görüntülenemiyor diyor.Host bayisi olduğum için sitemin Disk limitini veya banwidth limitini yükseltince veya azaltınca yani bu iki limitten biriyle oynayınca site açılıyor bilgisayar başından kalkıyorum aradan bir iki saat geçiyor bir telefon site gene sayfa görüntülenemiyor diyor arkadaşlar o limitlerden herhangi biriyle tekrar oynamamda site açılıyor 1 haftadır neredeyse sürekli böyle yani sürekli panelde durmam gerek sitenin açık kalabilmesi için.Diğer sitelerimde herhangi bir sorun yok sadece www.sonsuzluk.net sitesinde bunu yapıyor sizce bir saldırımı var yoksa biryerlerde hatamı yaptım.Siteye herhangi bir modül eklenti vs birşey eklemedim tek yaptığım değişiklik tema değişikliği.Bununda etkileyeceğini sanmıyorum.Site anasayfası sayfa görüntülenemiyor derken siteye kurulu flash chat çalışıyor yani www.sonsuzluk.net/sohbet.html diye giriş yaparsam sohbete bağlanıyorum ana anasayfaya veya sitenin başka biryerine girilmiyor.Sizce sorun ney.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 09:07:53    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-03-24, 03:09:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sitenin şimdi bir tuhaflığınıda fark ettim aynı host üzerinde olan bir siteden bütün kullanıcılara mail giderken sonsuzluk.net üzerinde kullanıcılara mail gitmiyor
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
affedilmez

MesajTarih: 2009-03-24, 14:24:30    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili sonsuzluk birsey birsekilde senin bantwidth ini artırıyor anlasılan bu senden kaynaklıda olabilir.sayfalara yerlesen yonlendirme kodlarından da kaynaklanıyor olabilir.Sana nacizane tavsiyem öncelikle index.php nin kodlarını bir kontrol et.Birşeyler bulursan otomatik olarak ftp de ki tüm dosyalarını virus taramasından gecir.Ayrıca htaccess dosyasını da gözden geçirmeyi ihmal etme.Bunlardan biri sorununu çözecektir umarım
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-03-24, 15:41:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dediğin dosyalarda herhangi bir sorun bulamadım

ayrıca banwit limitim 15,000 mb şuan için bakıyorum 6,000 i dolmuş yani bir dolum da yokki oralarda şişme oldu site kapandı desem
Başa dön
zafertemizturk

MesajTarih: 2009-03-29, 10:38:16    Mesaj konusu: Aynı sorun Vardı - artı yok Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba; Aynı sorun benim sitelerimde de mevcut idi.
Ayın daha başında bandwith'in dolduğunu görüyordum onuda herkese sordum fakat bir cevap alamadım. Fakat yin kendi uğraşlarım sonunda HOST 'un bir özelliğini farkettin her hostta mevcut olması lazım.

WeBLİZER diye bir bölüm var siteye hangi ülke üzerinden hangi ip lerin girdiğini görebiliyorsun hatta bir bölüm varki "Son ziyaretçiler" diye, sitene giren son kullanıcıların ip adreslerini ve hangi sayfalara ulaştıklarını gösteriyor.

orada hangi kullanıcı hangi sayfaya veya animasyona tıklamış hepsini görebiliyorsun. Yine ip aralığı yasaklama bölümü var. benim sitede fransa üzerinden ve değişik domainler üzeinden saldırılar mevcuttu.Özellikle hit yapan nuke sitelere böyle ülkeler üzeirnden hazır bot larla saldırı yapılıyor. Sitendeki sınırlamasız alanlara bu sayede anormal yazılar eklebiliyor. 91 - 92- 93- 94 le başlayan ip ler genellikle fransa üzerinden geliyor. bu ip aralıklarını engellersen sorunun ortadan kalkacaktır.91.1.1.1 / 91.255.255.255 mesela bu ip aralığındaki tüm engellemeleri yapmalısın. Host bunu otomatik yapacaktır.sadece başlangıç ip'ni girmen yeter.Unutmadan 66 ile başlayan bir ip var. Zaten kullanıcı detayları bölümünde googlebot yazar onu engelleme o googleye ait bir bot'tur zaman zaman sitende dolaşır ve sitedeki değişiklikleri google.com'a aktarır.

---Şuanda baktım senin site direct admin Panel host.Bunda ip yasaklama varmı bilmiyorum.Yönetici olduğun için o özelliklerin aktif olabilir.Bir bakmalısın.

Kolay gelsin.Bir nebze olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu....
Başa dön
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-03-29, 13:14:01    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

açıklaman için teşekkür ederim yanlız benim sitede bandwith dolmuyor yani normal sayıda bandwith sorunu şöyle çözdük.Çoşkun abi floodgate kurmamı söyledi onu kurdum şimdilik sorun düzeldi kurduğum günden beri daha site kapanmadı
Başa dön
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-03-31, 00:07:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sorun gene çıktı bugün fark ettim normalde disk limitim 200 ile 250 arası anca dolu oluyor bugün baktım 416 olmuş gecendede aynısı olmuştu sonra kendiliğinden inmişti şimdi gene 416 olmuş ftp ye bakıyorum hiçbir dosya eklenmemiş ve eklemiyorumda birisi saldırıyor ama çözemedim nerden saldırıyor
Başa dön
osdem66

MesajTarih: 2009-03-31, 13:45:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba..
benim sitemde de kodlardaki bir acik kullanilarak spam mail gönderiliyor ve sitemin anlik trafigi artitig için servere etkiliordu ve host ikide bir sitemi kapatiyordu sizdede host böyle bir durumdan dolayi kapatiyor olabilir anlik olarak ne yaptıysam bunu englleyemedim ve siteyi komple silerek yenisini kurdum ve su an sorun düzeldi muhtemelen sizin sitede böyle bir sorun var.. ayrıca hostunuzla görüşün sitenizin bulundugu alani degiştirsinler yada yeniden configure etsinler sorun hostan kaynaklaniyor olabilir...daha önceden benim de sitemde olmayan bulamadigim dosyalar var görünüyordu ve virüs iletisi aliyordum sitenize avast antivirüs yüklü bir pcden girmeyi deneyin..ben uzun ugraslar sonunda sitemin bulundugu alanin host tarafindan yeniden congfiüre ettirip baska bir yere tasitarak çözebilmiştim..kolay gelsin...
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-05-17, 09:07:53    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Sonsuzluk
Download Sorumlusu
Download Sorumlusu

MesajTarih: 2009-03-31, 14:48:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

açıklaman için saol yanlız garip olan şu
benim sitenin banwithi artmıyor disk limiti artıyor banwith normal ama disk limiti fırlıyor.ftp deki dosyaları masa üstüne aldım toplamı 140 mb sql deki dosyaların toplam boyutu 40 mb yani can catlasa toplam 200 mb olmalı site ama bu 416 gösteriyor.avats kullanıyorum herhangi bir uyarıda vermiyor virüs ile ilgili.Valla sorunu bir türlü anlamadım hayali dosyalarım var ama Laughing
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Php-Nuke -> Php Nuke Sorunlarınız Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız