Anasayfa FORUMLAR Üye Girişi Dosyalar Dersler İpuçları Yardımcı Araçlar Hakkımızda
KİMLER BAĞLI
Toplam Üye: 32638
Aktif Üye: 0
Aktif Ziyaretçi: 540
Üye Adı
Şifre
Beni Hatırla
          Yeni Üye KayıtYeni Üye Kayıt
          Şifremi UnuttumŞifremi Unuttum
FORUMLAR
 İlk Drupal sitem..
(18221 okuma, 11 yanıt)
 www.ahsap-kapi.com son ta..
(8207 okuma, 5 yanıt)
 Yeni Sitemiz Forum PC - T..
(6089 okuma, 2 yanıt)
 http://www.aydinla.com aç..
(12295 okuma, 11 yanıt)
 Php Nuke Oyun Sistemi Oyu..
(7566 okuma, 5 yanıt)
 www.kafkasakademi.com..
(8600 okuma, 6 yanıt)
 Radyo vurgunfm..
(9789 okuma, 7 yanıt)
 Ekle.Web.TR , Ekle , Site..
(5422 okuma, 2 yanıt)
 ********.net 6668 - ( TA..
(5419 okuma, 3 yanıt)
 Site haritanı Pinglet.Net..
(9179 okuma, 8 yanıt)
 görüşleriniz..
(5347 okuma, 2 yanıt)
 Hosting Forumlari -- Gunc..
(4596 okuma, 1 yanıt)
 WwW.SebnemFerahciyiz.Com ..
(7245 okuma, 6 yanıt)
 http://www.high-sound.net..
(16002 okuma, 20 yanıt)
 Heleşükür Rock Sitemi Açt..
(10030 okuma, 9 yanıt)
 Yerel Bir Haber ve Tanıtı..
(5832 okuma, 2 yanıt)
 http://www.facebock.biz ..
(13507 okuma, 12 yanıt)
 KIRŞEHİR AHİ HABER wp ile..
(12759 okuma, 14 yanıt)
 onaraNuke admin paneli -v..
(21245 okuma, 26 yanıt)
 Adıyaman Üniversitesi Öğr..
(16371 okuma, 18 yanıt)
 Php Nuke Okul Portalı[Gör..
(10932 okuma, 11 yanıt)
 www. net is rehberi .com..
(4011 okuma, 0 yanıt)
 çok ucuza wep sitesi yapt..
(19950 okuma, 24 yanıt)
 wep sitesii..
(3778 okuma, 0 yanıt)
 BU DA BENIM SITEM NETOPSİ..
(4809 okuma, 1 yanıt)
 wep sitesi yapanlar yardı..
(4121 okuma, 1 yanıt)
 resimlere oy verme ile il..
(4419 okuma, 1 yanıt)
 Grafik tasarım sitesi..
(6546 okuma, 3 yanıt)
 KaraKatliam.COM - Undergr..
(11204 okuma, 11 yanıt)
 Çatkara Köyü Web Sitesi..
(13046 okuma, 18 yanıt)
 Güncel bir blog..
(10447 okuma, 11 yanıt)
 Bir Fan Sitesinde neler o..
(4880 okuma, 2 yanıt)
 Sitenizi 14 Kategoride Te..
(4514 okuma, 1 yanıt)
 http://www.devrekanim.com..
(14577 okuma, 16 yanıt)
 Murat KEKİLLİ Fan Sitesi ..
(9882 okuma, 9 yanıt)
 http://www.ceyhanliyiz.co..
(6689 okuma, 4 yanıt)
 Gönlümün Gülü..
(9271 okuma, 9 yanıt)
 www.tr-gamers.com [ onara..
(19460 okuma, 25 yanıt)
 Tur Sitesi [Görüş ve Öner..
(9430 okuma, 10 yanıt)
 Dosya upload sitesi .mp3 ..
(4042 okuma, 0 yanıt)
 www.tablettuz.net eleştir..
(12524 okuma, 12 yanıt)
 TalhaKeskin.Com Düşüncele..
(14414 okuma, 18 yanıt)
 Eskilerden Uyus.Net Şimdi..
(11422 okuma, 11 yanıt)
 Çerkes Muzik Sitesi WwW.N..
(10119 okuma, 8 yanıt)
 HasBahCa nin yardıma ihti..
(10640 okuma, 10 yanıt)
 GencRap.Com Türk Hiphop P..
(8497 okuma, 7 yanıt)
 E-filmizlesene.com Acıldı..
(6684 okuma, 2 yanıt)
 89Gocmenleri.Net yorumlar..
(5610 okuma, 3 yanıt)
 Leblebi Sitesi [Önerileri..
(11407 okuma, 13 yanıt)
 WwW.BoZkurTYuRduM.Com..
(6334 okuma, 5 yanıt)
Netopsiyon Online: Forums
Netopsiyon Online :: Başlık görüntüleniyor - onaraNuke haber portalı çıktı
 AramaArama   RütbelerRütbeliler   ProfilProfil   GirişGiriş 

onaraNuke haber portalı çıktı
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki

Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Site Tanıtımları & Eleştiriler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
okii3

MesajTarih: 2009-07-24, 02:06:14    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hardiz :
okii3 :
sima19 :
Evet guzel.arkadasiminda dedigi gibi paylasilacakmi satilackmi? kaynak kodlarda power nuke eklentileri mevcut.satisa cikarsa biraz sorunlar cikar gibi.

ne gibi sorunlar çıkar arkadaşım.. ilk tanıtımda saten ibrahim'e biz emeğe saygı göstericeğimize ve belirticeğimize söz verdik. Bana biri gelip sil derse saten silerim bunları yapmak zor bişi değil ama biz TÜRKİYEDE bunu başarıyorsak Gidip RUS yapımı Yada Tai yapımı siteleri Türkçe yapmıyoruz ;)

hmm cikacak sorunlarin en basinda satmak geliyor. GNU/GPL lisansi altinda dagitilan bir urunu gelistirebilir, kullanabilir veya dagitabilirsiniz ama satamazsiniz. Eger lisansi okumus olsaydiniz GNU/GPL lisansi altinda dagitilan scriplerin satisini yapamayacaginizi bilirdiniz. Scripti gelistirerek bir emek harcadiniz bunun farkindayim ama bunu ben degil lisans soyluyor. Anlayacaginiz scripti ya kendiniz kullanacaksiniz , ya dagitacaksiniz yada oyle bir kosede kalacak. Satmak isterseniz sifirdan bir script yazacaksiniz GNU/GPL altinda dagitilan bir script kullanmayacaksiniz veya sifirdan yazdiginiz scripti lisanslayip warez kullaniminin onune gececeksiniz (yasal yollardan).

iyi güzel hoş diyorsun senide anlıyorum lisansıda okumadımda demiyorum benden biliyorum geliştirilebilinir ama satılamaz. ama sen bunu düşündünmü yazılan modullerin piyasalarda satıldıgını ? ben görmedim diyemessin dimi..!

o yuzden devamlı düşünelim düşünelim ondan sonra buraya yazı yazalım lütfen arkadaşlar gereksiz yere bişiler karamayalım bizde çok şey düşündük ve bu yola girdik. Biz satıcaz demiyoruz yada diyoruz belki yazdığımız modulleri satıcaz yada yaptığımız temalardan para kazanıcaz buda bize kalsın ama siz parayla bozmayın aklınızı yeter.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-28, 14:18:39    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
Hardiz

MesajTarih: 2009-07-24, 02:22:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne bu hisim ? sadece senin yazdigin icin degil ki bu soylediklerim modullere bir kac ekleme yapip satanlarada yasak. yasagi koyan ben degilim gidip gpl ye sikayet edin biz php nuke modulunu gelistirdik satmaya calisiyoruz ama sizin yuzunuzden satamiyoruz diye.

GNU/GPL kisaca derki , bu dagitilan yazilimin / scriptin artik her neyinse paylasimi , dagitimi ve gelistirmesi yapilabilir ama (AMA) satilamaz. Niye satilamaz ? Bunu yapan insan size sattimi o scripti al bunu gelistir ilerde parayi kirarsin diye ?

Ben dusunmeden mi yazdim bunlari ? Php Nuke nin modulune veya bloguna para veren insanin akli yoktur o kadar. Yahu illa ki para vereceksem gider kendime script yazdiririm bir tek bende olur. Yeni bir modul yazarsin satarsin amenna ama editlenmis bir seye kim para versin ki ? Hem neden editlenmis module para versin ?

Madem tribunlere oynamaya basladik buyur bu da benden ; Neden web sitesinde php nuke ile ilgili hic bir yazi yok ? Modullerdeki Copyright'lar neden silindi ? Hadi buyur burdan yak. Ben duzgun bir sekilde calismanizi tebrik ettim , cikabilecek sorunlarida soyledim ama madem boyle oynayacagiz hadi bakalim.

Ayrica , cok guzel dusunulmus ve duzenlenmis bu scripti ucretsiz dagitip , uygun fiyatlarla kullanicilara yeni duzenlemeler , temalar vs satabilirsiniz hem siz magdur olmazsiniz , hem de lisans gereksinimleri ne ise o olmus olur.
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-24, 02:47:54    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hardiz :
Ne bu hisim ? sadece senin yazdigin icin degil ki bu soylediklerim modullere bir kac ekleme yapip satanlarada yasak. yasagi koyan ben degilim gidip gpl ye sikayet edin biz php nuke modulunu gelistirdik satmaya calisiyoruz ama sizin yuzunuzden satamiyoruz diye.

GNU/GPL kisaca derki , bu dagitilan yazilimin / scriptin artik her neyinse paylasimi , dagitimi ve gelistirmesi yapilabilir ama (AMA) satilamaz. Niye satilamaz ? Bunu yapan insan size sattimi o scripti al bunu gelistir ilerde parayi kirarsin diye ?

Ben dusunmeden mi yazdim bunlari ? Php Nuke nin modulune veya bloguna para veren insanin akli yoktur o kadar. Yahu illa ki para vereceksem gider kendime script yazdiririm bir tek bende olur. Yeni bir modul yazarsin satarsin amenna ama editlenmis bir seye kim para versin ki ? Hem neden editlenmis module para versin ?

Madem tribunlere oynamaya basladik buyur bu da benden ; Neden web sitesinde php nuke ile ilgili hic bir yazi yok ? Modullerdeki Copyright'lar neden silindi ? Hadi buyur burdan yak. Ben duzgun bir sekilde calismanizi tebrik ettim , cikabilecek sorunlarida soyledim ama madem boyle oynayacagiz hadi bakalim.

Ayrica , cok guzel dusunulmus ve duzenlenmis bu scripti ucretsiz dagitip , uygun fiyatlarla kullanicilara yeni duzenlemeler , temalar vs satabilirsiniz hem siz magdur olmazsiniz , hem de lisans gereksinimleri ne ise o olmus olur.

Sen aklından geçeni söylesene bize uzun yollardan anlatıyorsun..! Saadete gel bence.. ;) tribün yapmıyalımda konu kirlenmesin.
Başa dön
Hardiz

MesajTarih: 2009-07-24, 03:04:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Madem iki mesajimda da bulunan GNU/GPL ve lisans kavramlarini anlayamadin , su sekilde aciklayayim ;

Php Nuke ve benzeri turevde ucretsiz dagitilan scriptlerin kodlarinin bulundugu yazilim ve scriptlerin satisi yasaktir , etik degildir , ahlaksizliktir.

Yahu hala anlatamadiysam yuh benim anlatisima. Baskalari anladida sen hala anlamadi isen yuh senin anlayisina.

Ben demiyorum ki yaptiginiz is kotu. Dedigim sey gayet guzel bir duzenleme olmus. Sen sormussun ne gibi sorunlar cikar diye bende cevap verince ne oldu birden hiddetlendin.
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-07-24, 10:06:41    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hardiz :
okii3 :
sima19 :
Evet guzel.arkadasiminda dedigi gibi paylasilacakmi satilackmi? kaynak kodlarda power nuke eklentileri mevcut.satisa cikarsa biraz sorunlar cikar gibi.

ne gibi sorunlar çıkar arkadaşım.. ilk tanıtımda saten ibrahim'e biz emeğe saygı göstericeğimize ve belirticeğimize söz verdik. Bana biri gelip sil derse saten silerim bunları yapmak zor bişi değil ama biz TÜRKİYEDE bunu başarıyorsak Gidip RUS yapımı Yada Tai yapımı siteleri Türkçe yapmıyoruz ;)

hmm cikacak sorunlarin en basinda satmak geliyor. GNU/GPL lisansi altinda dagitilan bir urunu gelistirebilir, kullanabilir veya dagitabilirsiniz ama satamazsiniz. Eger lisansi okumus olsaydiniz GNU/GPL lisansi altinda dagitilan scriplerin satisini yapamayacaginizi bilirdiniz. Scripti gelistirerek bir emek harcadiniz bunun farkindayim ama bunu ben degil lisans soyluyor. Anlayacaginiz scripti ya kendiniz kullanacaksiniz , ya dagitacaksiniz yada oyle bir kosede kalacak. Satmak isterseniz sifirdan bir script yazacaksiniz GNU/GPL altinda dagitilan bir script kullanmayacaksiniz veya sifirdan yazdiginiz scripti lisanslayip warez kullaniminin onune gececeksiniz (yasal yollardan).

GNU/GPL verilmiş emeği koruma amaçlıdır satım amacı yazarın kendisine aittir GPL lisans sadece korumaya yöneliktir bir çeşit markalama gibidir...
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-07-24, 11:38:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amanav satışı kendisine ait değildir. gpl göre değil hiç bir şekilde satamaz. Satış suçtur. Çünkü verilen emek bile olsa sonuçta nuke yani BURZİ ye ait olan bir şeyi boyamak gibi bir şey.... hardiz doğru söylüyor ama arkadaş ben satacam derse birisi çıkar parayı verirse kimsede bir şey söyleyemez şikayet edilmediği sürece
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder Yazarın web sitesini ziyaret et
amanav

MesajTarih: 2009-07-24, 11:50:15    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06 :
amanav satışı kendisine ait değildir. gpl göre değil hiç bir şekilde satamaz. Satış suçtur. Çünkü verilen emek bile olsa sonuçta nuke yani BURZİ ye ait olan bir şeyi boyamak gibi bir şey.... hardiz doğru söylüyor ama arkadaş ben satacam derse birisi çıkar parayı verirse kimsede bir şey söyleyemez şikayet edilmediği sürece

GPL ve GNU iyi anlamak gerek ve bu lisansı anlamak için okuman gerek...

Burzinin yaptığı nukeyi satamaz ama onu alıp geliştirip ravennuke tarzı birşeye dönüştürdüğünde önünde bir engel teşkil etmez...

örnek vermek gerekirse Linux da GNU GPL amma Gelecek Linux bedelli bir ürün senin açılımına göre linux kimse parayla satamaz fakat bu dağıtım bedelli....

örnek php ile yapılan hiç bir scriptde GNU/GPL lisans ile satılamaz fakat satılan bir çok script var...

GNU/GPL deki FREE anlamını anlamak en önemli husustur...

eğer sen bir modül yapmışsan bunu istersen git plesk veya çok gelişmiş portallar içinde yapsan dilediğin gibi satabilirsin ayrıca onaranuke scriptini geliştiren arkadaşlar onaranukeyi satmıyorlar ona verdikleri emeği satıyorlar genellemek gerekirse benim emek verdiğim bir iki scriptde içlerinde bunun dağıtımına göz yumduysanız başkaları tarafından geliştirilip pazarlanmasınıda kabul etmiş sayılırsınız...
Başa dön
aynaliz

MesajTarih: 2009-07-24, 13:00:24    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GPL ve GNU bir yana francisco burzi kendi sihirli parmaklarıyla geliştirdigi PHP-Nuke projesini çok uzun zaman önce sattı zaten.

Madem satacaksa GPL ve GNU lisansı altında neden dağıttı?cevabı ise basit PHP-Nuke yi daha da geliştirsinler diye :)

Eee PHP-Nuke kullanıcıları nukeyi geliştirdikten sonra ne oldu?taaa 8.1 sürümüne kadar çıktı işte burzi tam o sırada olaya noktayı koydu ve sattı.

Madem kendi geliştirdigi projeyi satmış diyecegim birşey yok helal olsun diyorum peki sıfırdan modül yazan kişi yada mevcut modülü editleyen kişi neden satamaz kısmına gelince bence babalar gibi satar çünkü ortada bir emek söz konusu ister paylaşır ister satar örnek mi istiyorsunuz..

http://members.phpnuke-downloads.com/modules.php?name=Downloads&op=getit&lid=107

Video stream final modülünü bile ücretli satıyor isterseniz o modülü indirin maalesef indiremezsiniz çünkü premium üyelik istiyor..

http://members.phpnuke-downloads.com/modules.php?name=WS_Subscription&ws=SubPlans

Bu durumda amanav Video Stream 4.6.2 Çıktıgını duyurdu peki bir ücret talep etti mi?tabii ki hayır.

Burada birbirlermize atışmayalım destek olalım isteyen babalar gibi satar isteyen paylaşır kendisi bilir :)
Başa dön
Bu Site Google Adsense ile Gelir Elde Ediyor

Tarih: 2024-04-28, 14:18:39    Mesaj konusu: Forum Arası Reklamlar

Başa dön
yilmazmurat

MesajTarih: 2009-07-24, 13:21:51    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yanlış bilmiyorsam şu şekilde satamaz nukeyi alıp tamemen kendi scripti gibi lanse edip ben yeni bir sistem yaptım diyip satamaz.

Gpl ye lisansı bir tür ortak platform sağlamak.Herkes kendine göre bir yaptırım uygulamasın diye dünya üzerinde bir standart sağlamak için oluşturulmuş kurallar.

Arkadaşlar eğer bu sistemi onaranuke olarak satmaya çalışırsa suç teşkil eder.Ama bu sistem php nue derlerse sorun yok.

Ayrıca almak isteyen alır istemeyen almaz.
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-24, 15:17:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hardiz :
Madem iki mesajimda da bulunan GNU/GPL ve lisans kavramlarini anlayamadin , su sekilde aciklayayim ;

Php Nuke ve benzeri turevde ucretsiz dagitilan scriptlerin kodlarinin bulundugu yazilim ve scriptlerin satisi yasaktir , etik degildir , ahlaksizliktir.

Yahu hala anlatamadiysam yuh benim anlatisima. Baskalari anladida sen hala anlamadi isen yuh senin anlayisina.

Ben demiyorum ki yaptiginiz is kotu. Dedigim sey gayet guzel bir duzenleme olmus. Sen sormussun ne gibi sorunlar cikar diye bende cevap verince ne oldu birden hiddetlendin.

Arkadaşım sen şakasın sanırım, neyse uzatma ben sana GPL' GNU anlat demedim dimi neyin ne olduğunu bende biliyorum.
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-24, 15:19:04    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

amanav :
polibo06 :

GPL ve GNU iyi anlamak gerek ve bu lisansı anlamak için okuman gerek...

Burzinin yaptığı nukeyi satamaz ama onu alıp geliştirip ravennuke tarzı birşeye dönüştürdüğünde önünde bir engel teşkil etmez...

örnek vermek gerekirse Linux da GNU GPL amma Gelecek Linux bedelli bir ürün senin açılımına göre linux kimse parayla satamaz fakat bu dağıtım bedelli....

örnek php ile yapılan hiç bir scriptde GNU/GPL lisans ile satılamaz fakat satılan bir çok script var...

GNU/GPL deki FREE anlamını anlamak en önemli husustur...

eğer sen bir modül yapmışsan bunu istersen git plesk veya çok gelişmiş portallar içinde yapsan dilediğin gibi satabilirsin ayrıca onaranuke scriptini geliştiren arkadaşlar onaranukeyi satmıyorlar ona verdikleri emeği satıyorlar genellemek gerekirse benim emek verdiğim bir iki scriptde içlerinde bunun dağıtımına göz yumduysanız başkaları tarafından geliştirilip pazarlanmasınıda kabul etmiş sayılırsınız...

Teşekkür ederim.
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-24, 15:36:37    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06 :

İyi hoş ta güzel arkadaşım. Siz Netopsiyon ailesi olarak hiçmi modul satmadınız yada Theme yapıp satmadınız..!
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-24, 15:40:07    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yilmazmurat :
Yanlış bilmiyorsam şu şekilde satamaz nukeyi alıp tamemen kendi scripti gibi lanse edip ben yeni bir sistem yaptım diyip satamaz.

Gpl ye lisansı bir tür ortak platform sağlamak.Herkes kendine göre bir yaptırım uygulamasın diye dünya üzerinde bir standart sağlamak için oluşturulmuş kurallar.

Arkadaşlar eğer bu sistemi onaranuke olarak satmaya çalışırsa suç teşkil eder.Ama bu sistem php nue derlerse sorun yok.

Ayrıca almak isteyen alır istemeyen almaz.

Sistem saten php-nuke ben bunu değiştiremem ama isim olarak farklı sunma hakkım var.
Başa dön
GanJa

MesajTarih: 2009-07-24, 16:32:42    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayırlı pazarlar hemşerim inşallah alacak birini bulursunuz.
boşver lisansı copyright ı falan sen boş şeyler onlar.
Başa dön
polibo06
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

MesajTarih: 2009-07-24, 20:52:48    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

siz bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz sanırım....

yılmazmuratın dediği gibi siz satarsınız alan alır kimse karışamaz...

sizde satarsınız..ondada sorun yok

ancak siz bu benim diyerek satamazsınız. Nuke kullanım hakkına sahip olan kişi sizi mahkemeye verirse. Suçlu durumdasınız ve sizden yüklü bir tazminat alabilir...

Peki bu daha önce hiç oldu mu?

bildiğim kadarıyla olmadı.....

Gelelim verdiğiniz örneklere... adam sitesinde yaptığı modülü para ile satmıyor. siteme pra ile üye olursun diyor...arada çok fark var...

Netopsiyon bugüne kadar kendi yazdığı kodlama hariç hiç bir zaman ücret istemedi. bilmeden kimse konuşmasın. Benim hatırladığım kadarıyla ali osman bir kaç kez ücretli YARDIM yaptı...oda amaç beş kuruş değil amaç SÖZDE CODERLER PARA İLE YAPIYORSA BENDE YAPARIM demek içindi....

ücrette modül karşılığı değildi....YARDIM karşılığı bununda gpl-gnl si yok....

Bu konu daha uzamasın script üzerinde konuşuyorsanız konuşun yoksa hiç konuşmayın. kim ne yapıyorsa yapsın. arkadaşlar ücret isteyebilir. isteyende ücretini verir. isteyende arkadaşları şikayet edebilir. Bu konu netopsiyonu ilgilendirmiyor ama son söz herkes bildiği konuyu konuşsun. açık kaynak ne demek olduğunu iyi öğrenin..... konu devam ederse kilit gelecek
Başa dön
hamzot

MesajTarih: 2009-07-24, 21:10:59    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aradan bir gün gecdi ben bakmayalı burası bi haylı karışmış Very Happy Satar Satamaz konusuna bende bir yorum yapim kısa tabi.

Tanıdığım hatta buraya üye bir çok insan var ben webmasterim deyip php-nukeyide ben yapdım deyip köylere derneklere nukeyi satan bir sürü kişi biliyorum tabi bildiğim öyle mütavazi elemeği fiyatlarına yapmıyorlar bunu güzel fiyatlara netopsiyonu bulmadan önce o kazaıklananlar kervanına bende katılmak üzereydim Very Happy Allah netopsiyondan razı olsun Very Happy .

Burası Türkiye herkes yapar satar gerçi burda yapılan bu sürüme sözüm yok burda bir emek sözkonsu eleştirim satar satamaz meselesi işin özü satar hemde çok kolay satar ama gerisini ne olur onu bilemem Very Happy
kolay gelsin herkese..
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-07-24, 23:41:34    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polibo06 :
siz bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz sanırım....

yılmazmuratın dediği gibi siz satarsınız alan alır kimse karışamaz...

sizde satarsınız..ondada sorun yok

ancak siz bu benim diyerek satamazsınız. Nuke kullanım hakkına sahip olan kişi sizi mahkemeye verirse. Suçlu durumdasınız ve sizden yüklü bir tazminat alabilir...

Peki bu daha önce hiç oldu mu?

bildiğim kadarıyla olmadı.....

Gelelim verdiğiniz örneklere... adam sitesinde yaptığı modülü para ile satmıyor. siteme pra ile üye olursun diyor...arada çok fark var...

Netopsiyon bugüne kadar kendi yazdığı kodlama hariç hiç bir zaman ücret istemedi. bilmeden kimse konuşmasın. Benim hatırladığım kadarıyla ali osman bir kaç kez ücretli YARDIM yaptı...oda amaç beş kuruş değil amaç SÖZDE CODERLER PARA İLE YAPIYORSA BENDE YAPARIM demek içindi....

ücrette modül karşılığı değildi....YARDIM karşılığı bununda gpl-gnl si yok....

Bu konu daha uzamasın script üzerinde konuşuyorsanız konuşun yoksa hiç konuşmayın. kim ne yapıyorsa yapsın. arkadaşlar ücret isteyebilir. isteyende ücretini verir. isteyende arkadaşları şikayet edebilir. Bu konu netopsiyonu ilgilendirmiyor ama son söz herkes bildiği konuyu konuşsun. açık kaynak ne demek olduğunu iyi öğrenin..... konu devam ederse kilit gelecek

nukeyi satmıyor yani phpnuke adı altında satmıyor GPL/GNU lisansın en can alıcı kısmıda odur adam geliştirip kendi taktığı isimle satıyor örnek olarak sana yine Linux verebilirim!!! siteme premium üye ol indir hikayedir o bir çeşididir!

Linuxda GPL lisanslıdır lakin linux dilediğin gibi geliştirebilir dağıtabilir hatta ücreti ile satabilirsin GNU/GPL deki FREE anlamı sizi kandırmasın Free GPL lisanslarda Özgür anlamına gelir ama bu kelime dilediğin gibi geliştirebilir dağıtabilir paylaşabilir dilersen ücretli satabilirsini içerir GPL lisans ayrıntılarını tüm arkadaşların faydalanması için okumasını öneririm.

Ayrıca Burzi bu kişiyi yada kişileri dava edebilmek için evvela bu kişi yada kişilerin PHPNuke yi kendi ürünleri gibi pazarlamış olması gerekmektedir...

yoksa kişi yada kişiler nukeyi geliştirip buna kendi belirledikleri ismi koyarak farklı bir cms dönüştürüp (kısmen) pazarlayabilirler ama bunu pazarlarken en önemli kural scriptin orjinal lisansına sadık kalmalılar yani copyright saygı göstermeliler copyright silindiği anda burzi dilediğini yapabilir.
Başa dön
mehmet_akif

MesajTarih: 2009-07-25, 01:23:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar, değerli yorumlarınız için teşekkür ediyoruz. Bizim üzerinde durmak istediğimiz aslında eksikliklerimizi ve önerilerinizi sunmanızdı malesef konu satış üzerine yoğunlaştı. Sağolsunlar arkadaşlar eleştirilerinde bulunmuşlar onlara ayriyeten teşekkür ediyorum. Portalın ne şekilde (satış yada paylaşım) hizmete sunulacağı hususunda karar vermiş değiliz. Ki şuan portalımız tamamlanmış değil.

Sizlerle admin panelinin bir kaç bölümünü resim olarak paylaşmak istiyorum. Olumlu yada olumsuz eleştirilerinizi bekliyor eksiklikleri dile getirmenizi temenni ediyoruz. Umarım beğenirsiniz.

Başa dön
Hardiz

MesajTarih: 2009-07-25, 02:09:53    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gayet guzel ve sade olmus bende her zaman sadelikten yanayim ama admin.php girisi gibi gorselligi biraz daha on plana cikartsaydiniz cok daha guzel olabilirdi.
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-25, 03:02:40    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hardiz :
Gayet guzel ve sade olmus bende her zaman sadelikten yanayim ama admin.php girisi gibi gorselligi biraz daha on plana cikartsaydiniz cok daha guzel olabilirdi.

isteğe göre seçebiliyorsunuz.
Başa dön
okii3

MesajTarih: 2009-07-25, 03:05:32    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konuyu kitleyin bence soru sormak yada öneride bulunmak isteyen ordaki iletişimlerden bakabilirler uçtu konu gidiyor.
Başa dön
AHMET_BALCI

MesajTarih: 2009-07-25, 11:17:52    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GPLMPL boşver hemşerim
güzel iş cıkarmışsınız.

nukenin bitmediğini bitmeyeceğini ispat etmişsiniz.
bedava olursa elbette seviniriz.
paralı olursada hakkınız.
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-07-25, 12:15:43    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tartışmalara son noktayı ben koyuyorum dikkatli okuyunuz...

1.4. Bir yazılım GPL altında ücretli satılabilir mi?
Kısa cevap: Evet. Uzun cevabı okuyun.
Uzun cevap: Önce "satma"nın ne olduğuna bakalım: Bir yazılımı "satın aldığınızda" aslında yazılımın yazarlarından bir kullanma lisansı satın alırsınız. Bu lisans kapalı yazılımlarda sizin bu yazılımı birden fazla makinaya kurmanızı, başka birine tekrar satmanızı, kopyalamanızı vs. yasaklar.
GPL altında bir yazılımda da yazılım sizin elinize her geldiğinde (dağıtım yapıldığında) bir lisans alırsınız. Bu lisans orjinal yazar tarafından size verilen GPL lisansıdır. Bu lisans altında, yazılımı ilgili kaynak kodları ile birlikte kopyalayabilir, başka makinalara kurabilir ve üçüncü şahıslara dağıtabilirsiniz.
Bu dağıtım işlemi için para alabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, dağıtımda bulunulan GPL lisanslı yazılımın kaynak kodlarının verilmesi ve dağıtımı alan kişinin de bunu tekrar dağıtabileceğinin bilinmesidir.
Dolayısıyla birisi size GPL'li bir yazılımı vermek için sizden ücret talep edebilir. Buna hakkı vardır. GPL'li bu yazılımı aldıktan sonra, alıcı olarak sizin, istediğiniz kadar kopyalamak ve GPL kurallarına uygun olarak (kaynak kodları ile birlikte) tekrar dağıtmak (isterseniz ücretli) hakkınız vardır.
Başa dön
amanav

MesajTarih: 2009-07-25, 12:18:57    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

okii3 :
Konuyu kitleyin bence soru sormak yada öneride bulunmak isteyen ordaki iletişimlerden bakabilirler uçtu konu gidiyor.

açık ve net konuşmak gerekirse netopsiyon amacı dışında ilerlemekte olup birşeyler üretenleri çekemeyen bir platform haline gelmiştir sizi sorunlara maruz bırakan açıklamaları GNU/GPL ile ilgili bir resmi makaleyi bir önceki mesajımda vererek burada üzüm yemek yerine bağcıyı dövmek isteyenlerin gözleri önüne serdim...
Başa dön
trakyalim

MesajTarih: 2009-07-25, 16:11:23    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence nuke bitti nezamanki nukede yazacaginiz bir haber google de en gec 20 dk sonra yayinlanacak ozaman derim nuke bitmemis, sizin de dediginiz gibi o modulü bu blogu editleyerek birsey olmaz görsellik hersey demek degildir su zamanda en önemlisi seo ve sef bunlar olmassa hic birseye baslamayin hele hele haber portali olacaksa bu yazdiginiz bir haber diger sitelerde hemen googlede yayinlaniyor nukede yazdiginiz bir haber bir hafta sonra oda cikarsa tabi googlede cikarsa neyleyim ben o siteyi.
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Bu forum kilitlendi: mesaj gönderemez, cevap yazamaz ya da başlıkları değiştiremezsiniz   Bu başlık kilitlendi: mesajları değiştiremez ya da cevap yazamazsınız    Netopsiyon Online Forum Ana Sayfa -> Site Tanıtımları & Eleştiriler Tüm zamanlar GMT + 3 Saat
Sayfaya git Önceki  1, 2, 3  Sonraki
2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız